Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Стратегія Ларрі Вільямса: у подробицях і з прикладами

Останнє оновлення: Субота, 06 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Стратегія Ларрі Вільямса

У світі, напевно, немає жодного трейдера, який не чув про торгову стратегію Ларрі Вільямса. Стосується це не тільки трейдерів позабіржового ринку Форекс, а й торговців ф'ючерсами або акціями. Далі ви зрозумієте чому. Трохи про автора короткострокової стратегії трейдингу.

Ларрі Вільямс (Larry Williams) - успішний трейдер ф'ючерсами, а також творець профільних систем трейдингу і техіндикаторів, є автором кількох книжок з біржової торгівлі, серед яких "Довгострокові секрети короткострокової торгівлі".

Особистість Вільмса заслуговує на окрему велику статтю. Ось лише декілька цікавих і вражаючих епізодів його біографії. Народився він у 1942 році в США (де і проживає в поточному 2023 р.) у звичайній сім'ї, здобувши освіту журналіста, став писати на економічні теми, відкривши власне видання. Під час підготовки матеріалів він настільки захопився фінансовими ринками, що вже до своїх 30 з невеликим років стає мільйонером.

Ларрі Вільямс увійшов в історію трейдингу і своєю перемогою в одному з турнірів для трейдерів, де зумів депозит $10 000 за рік збільшити на 11000%! Далі була своя торгова стратегія, книги, семінари та майстер-класи. До речі, методика навчання у Ларрі також була супермотивуючою.

Після теоретичної частини йшла практика, де трейдери, які навчаються, торгували на гроші майстра, як правило, це був 1 мільйон доларів США. Весь зароблений прибуток після закінчення курсу розподілявся між курсантами програми навчання.

Якщо ви ще не чули про систему торгівлі Ларрі Вільямса, то ми настійно рекомендуємо прочитати нашу статтю. Ця стратегія є універсальною, дуже простою і дає змогу заробляти прибуток у досить короткі терміни.

Сам Вільямс стверджував, що його система давала йому змогу укладати понад 30 (!) прибуткових угод поспіль. Саме тому, стратегія набула такої популярності серед дейтрейдерів.

Опис авторської системи трейдингу Л. Вільямса

Характерною рисою ТС Вільямса є те, що вона дійсно дуже проста, використовує тільки один технічний індикатор - ковзну середню (Moving Average в MT4, MA).

Торгівля за стратегією Вільямса передбачається на невеликих таймфреймах - М5 або М15. Автор стратегії стверджує, що оптимальним є п'ятнадцятихвилинний таймфрейм, оскільки дає змогу торгувати спокійніше і з меншою інтенсивністю. Однак розслаблятися не варто, торгівля за ТС Вільямса вимагає від трейдера повної концентрації уваги.

Це цікаво - Сетапи в трейдингу: шукаємо найприбутковіші торгові можливості

Налаштування техіндикаторів за ТС Л. Вільямса

Як ми зазначили вище, в системі використовується тільки один технічний індикатор - ковзаюча середня. Але є нюанс, будувати потрібно відразу дві середні. Відрізнятися одна від одної вони будуть налаштуваннями. У результаті трейдер буде бачити на ціновому графіку відразу дві лінії:

  • 1-ша ковзаюча середня будується за мінімумами свічок/барів і має період 3.
  • 2-а ковзаюча середня будується за максимумами свічок/барів і має період 3.
  • Обидві MA необхідно будувати методом Simple.

Нижче, на ілюстраціях, ви можете побачити, який вигляд мають налаштування в терміналі МТ4.Налаштування в терміналі МТ4

Налаштування в терміналі МТ4

Також ви можете вибрати колір відображення обох середніх. Тут уже справа смаку. Головне, щоб кольори помітно відрізнялися один від одного, і вам було комфортно торгувати. Наприклад, MA по максимумах - червоного кольору, МА по мінімумах - синього.Графік

Далі, коли індикатори для торгівлі вже налаштовані, перейдемо безпосередньо до найважливішого - як відкривати угоди і фіксувати прибуток за ТС Ларрі Вільямса.

Як відкривати і закривати торгові угоди в MT4 за системою автора

Зверніть увагу: Автор методики рекомендує вести торгівлю тільки в напрямку локального тренда. Якщо тренд висхідний, то трейдер повинен здійснювати тільки угоди на купівлю. Якщо тренд низхідний, то відкриваються угоди виключно на продаж.

Угоди на купівлю.

Згідно з концепцією торгової стратегії, купівля активу здійснюється за ціною ковзної середньої мінімумів (у нашому випадку на скріншоті це синя лінія), якщо тренд на ринку висхідний. Закриття угоди з прибутком здійснюється при досягненні ціною ковзної середньої максимумів (див. червону лінію на графіку).

Угоди на продаж. У торгових позицій на продаж зворотний принцип. Продавати актив потрібно, коли ціна досягає ковзної середньої максимумів, коли на ринку присутній спадний тренд. Закриття угоди відбувається, коли ціна досягає ковзної середньої мінімумів.

Як ідентифікувати поточний тренд на ринку?

Це дуже важливе для трейдера питання, тому що від нього залежить, в який бік потрібно відкривати угоди. Якщо тренд буде визначено неправильно, це призведе до збитків. Згідно зі стратегією, моменти перелому тренду визначають за самими ковзними середніми, нанесеними на графік, коли вони починають змінювати свій напрямок.

Це, так звані, точки розвороту. Саме в цей момент необхідно відкривати угоду. Якщо тенденція змінюється з висхідної на низхідну, то відкриваються угоди на продаж і навпаки.Графік

Ще один вкрай важливий момент, про який слід завжди пам'ятати під час відкриття угод, - входити в угоду потрібно тільки тоді, коли ціна чітко перетнула ковзну середню. Це закон. Свічки, які створюють тенденцію, але не перетнули MA, пропускаємо. Більш детально точки входу і виходу з угоди ми відобразили на двох прикладах нижче.Графік

Графік

Як ви бачите, процес торгівлі досить простий. Найголовніше, суворо дотримуватися всіх правил відкриття торгових позицій.

Особливості робочих таймфреймів

Автор унікальної ТС, як ми писали на початку статті, пропонував використовувати таймфрейми M5 і M15, оскільки сама стратегія є короткостроковою. Це може стати певною проблемою. Річ у тім, що за короткі періоди ціна, в основному, проходить невелику відстань. У такому разі й прибуток трейдера буде невеликим. Тому особливу увагу варто приділити спреду за інструментом, тому що він може "з'їсти" пристойну частину прибутку.

Щодо високих спредів, зазначимо, що є декілька рішень цієї проблеми:

  • підібрати брокера з максимально вузькими спредами
  • для торгівлі вибирати інструменти, за якими спред буде мінімальним 
  • перейти на більш високий часовий період.

Ларрі Вільямс за останнім пунктом говорить наступне. Стратегія однаково ефективно може застосовуватися на таймфреймах починаючи з п'ятихвилинного і закінчуючи годинним. Це означає, що у трейдера з'являється додатково ще два таймфрейми - M30 і H1. Звичайно, під час торгівлі на годинному періоді прибуток буде більш відчутним, та й сама торгівля більш спокійною.

Використання стоп-лосса

Примітно те, що сам Ларрі Вільям нічого не говорить про правила використання стоп-лоссів у своїй стратегії. Тим часом, на їх застосуванні автор категорично наполягає. У зв'язку з цим, немає чіткого алгоритму, як його встановлювати. Ось у цьому питанні думки експертів і розходяться. Враховуючи, що стратегія є короткостроковою, одна частина пропонує відмовитися від стопів зовсім, щоб не потрапляти на "шуми" ринку.

Якщо угода пішла в протилежному напрямку, і тренд змінився, то закривати угоду вручну "за ситуацією". Друга частина схиляється до того, що стопи потрібно встановлювати за класичною схемою під локальними мінімумами і максимумами.

Тому питання застосування стопів залишається в зоні особистої відповідальності трейдера.

Застосування стратегії на різних ринках

Біржові критики не раз висловлювалися досить категорично на адресу ТС Ларрі Вільямса. Мовляв, спочатку автор створював свою систему для торгівлі на ф'ючерсних ринках, а не для Форекс. У зв'язку з цим, на їхню думку, на валютному ринку вона буде неефективна.

Насправді, стратегія Ларрі Вільямса є універсальною. Вона однаково підійде, як для торгівлі ф'ючерсами, валютами, так і іншими активами. Найголовніше, це правильно вибрати торговий інструмент, робочий таймфрейм і вузькі спреди.

На графіку нижче ви можете побачити приклади угод на продаж золота на годинному графіку в MT4.Графік

Висновок

Після детального ознайомлення і тестування короткострокової стратегії Ларрі Вільямса, можна зробити такі висновки. По-перше, ця ТС добре себе показує на будь-яких трендових активах. Головне, не забувати торгувати тільки у напрямку поточної тенденції. По-друге, стратегія універсальна і відмінно підійде для торгівлі на будь-яких ринках, включаючи Форекс.

По суті, ця система - це свого роду трейдинг усередині цінового каналу, який утворено мінімальними і максимальними значеннями свічок/барів. При правильному її застосуванні та дотриманні ризик-менеджменту, вона дасть вам змогу отримувати стабільний і, головне, досить швидкий прибуток на фінансових ринках.

У стратегії тисячі послідовників по всьому світу. Це і професійні трейдери, і звичайні люди з інших не пов'язаних з торгівлею сфер з невеликим капіталом, для яких трейдинг став основним джерелом доходу.

Почати торгувати за Ларрі Вільямсом доступно кожному. Всім бажаємо успіхів і великих профітів з брокером!

Читайте також - Повернення до середнього: як отримати статистичну перевагу?


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити