Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Пін бар - нюанси та особливості прибуткової торгівлі

Останнє оновлення: Понеділок, 01 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський
Зміст[Сховати]

Пін бар

Одного разу мені здавалося, що пін бар - це святий грааль трейдингу. Я думав, що варто тільки знайти пін бар на графіку, відкрити за ним угоду і отримати прибуток. Я шукав пін бари на денних, чотиригодинних і навіть годинних графіках. Але що в підсумку? Іноді я брав прибуткові угоди, іноді збиткові, але стабільного результату у мене не було. І тільки коли я навчився розуміти структуру ринку і прайс екшен, пін бар для мене знайшов новий сенс.

Що означає пін бар?

Пін бар - це розворотний патерн, який складається всього з однієї свічки.Пін бар

Він характеризується:

 • Відсутнім або маленьким тілом.
 • Ціна закривається в межах 1/4 діапазону всієї свічки.
 • Тінь свічки довша за тіло як мінімум у 2-3 рази.

Чому утворився даний пін бар?

 1. На початку продавці взяли ціну під свій контроль і проштовхнули її вниз.
 2. У розпал продажів виник тиск покупців, які змогли проштовхнути ціну вгору.
 3. Тиск покупців був настільки сильним, що свічка закрилася вище за ціну відкриття.

Коротше кажучи, пін бар - це розворотний патерн, який показує відскок від нижчих або вищих цін.

Бичачий пін бар показує відскок ціни від нижчих значень. Нижня тінь говорить нам, що спочатку ініціатива була на боці ведмедів, але в кінцевому підсумку ціну взяли під контроль бики. Зворотна ситуація справедлива для ведмежого пін бару.Бичачий та ведмежий пін бар

Пін бар зазвичай є відкатом ціни на нижчому таймфреймі.Графік

Графік

Як торгувати пін бар?

Існує два способи входу в ринок за пін баром. Кожен з них має свої переваги і недоліки.

Вхід на пробій попереднього максимуму або мінімуму пін бару

Це найпоширеніший і консервативний спосіб входу в ринок:Бичачий пін бар

На ілюстрації вище у нас сформувався бичачий пін бар. Ми виставляємо стоп-ордер прямо над максимумом пін бару. Стоп-лосс розміщується нижче хвоста пін бару.Графік

Відстань, на якій ви розміщуєте стоп-ордер, є особистим уподобанням кожного трейдера і залежить від торгового інструменту, але гарним правилом буде використовувати щонайменше 5-10 пунктів. Це дасть змогу убезпечити вашу позицію в разі раптового розвороту ціни.

Вхід на 50% відкаті

Це мій найулюбленіший спосіб торгівлі пін бару, який дає змогу отримати набагато кращу точку входу і збільшити потенціал прибутку.Графік

Щоб отримати рівень входу в пін бар на 50% відкаті, ми можемо використовувати інструмент розширення Фібоначчі від максимуму пін бару до його мінімуму. З досвідом ви зможете визначати 50% рівень на око.

Хоча 50% вхід забезпечує нам найкращу точку входу, він не позбавлений недоліків. Приблизно в половині випадків ціна не буде відкочуватися на 50%, і наш ордер на вхід не буде виконано.

Найкраще місце для постановки стоп-лосс - це вище або нижче хвоста пін-бара незалежно від використовуваної вами стратегії входу.Графік

Відстань, на якій ви розміщуєте свій стоп-лосс, залежить від вашого рівня комфорту, а також від торгового інструменту, але гарним правилом буде розміщувати стоп-лосс хоча б на відстані 5-10 пунктів від хвоста пін бару.

Для встановлення тейк-профіту можна використовувати рівні підтримки та опору. Насправді, рівні мають бути визначені на вашому графіку ще до входу в ринок. Саме на ключових рівнях ми шукаємо відповідні торгові можливості.Графік

Метод входу на відкаті до 50% пін бару дозволив би нам отримати більше прибутку:Графік

Використовуючи традиційну стратегію входу, ми отримуємо стоп-лосс у 80 пунктів і потенційний прибуток у 90 пунктів. За стратегії входу 50%, ми отримуємо стоп-лосс у 40 пунктів і потенційний прибуток у 130 пунктів.

Помилки під час торгівлі пін барами

Існують поширені помилки, яких припускаються трейдери під час торгівлі пін барами.

Переконання, що ринок розвернеться після пін бару

Висхідний тренд не закінчиться тільки тому, що на графіку з'явився ведмежий пін бар. Щоб розвернути довгостроковий тренд, знадобиться набагато більше факторів. Тренд може складатися з безлічі свічок (можливо, зі 100 і більше). Які шанси, що тренд зупиниться лише через одну свічку? Занадто низькі.

Якщо ви бачите на графіку пін бар проти тренду, подивіться, що буде далі. Найімовірніше, поточна тенденція збережеться.Графік

Пін бару приділяється занадто багато уваги

Ми вже знаємо, що пін бар показує відскок ціни від певної зони. Однак відскок може мати різні форми. Якщо ви звертатимете увагу лише на пін бари, ви пропустите безліч торгових можливостей.Графік

Тому не зациклюйтеся на окремих патернах. Натомість навчіться розуміти структуру ринку і рух ціни загалом. Для вас це буде цінною навичкою, яка дасть змогу відбирати найкращі точки входу і місця для постановки стопів. Щойно ви її опануєте, вам не доведеться більше зосереджуватися на окремих сетапах і ви зможете бачити весь ринковий контекст.

Кожен пін бар трактується однаково

Тіло пін бару і його тінь дуже важливі, тому що вони показують, хто контролює ситуацію - продавці чи покупці. Також варто брати до уваги рух ціни та розмір свічок до появи пін бару.

Наприклад, якщо ви бачите ведмежий пін бар з невеликою тінню і маленьким тілом, які слідують після великих бичачих свічок, найімовірніше, на ринку трапиться пауза, оскільки бики ще не втратили контроль.Графік

Ми бачимо маленькі свічки до появи пін бару з довгою тінню і великим ведмежим тілом. Скоріш за все, станеться розворот тенденції.Графік

Тому потрібно розглядати кожен пін бар окремо. Звертайте увагу на розмір свічок до пін бару, а також параметри самого піна.

Як збільшити прибуток при торгівлі пін барами?

Для того, щоб стати стабільно прибутковим трейдером, нам потрібно використовувати тільки найкращі торгові налаштування. Які пін бари найкращі? Як їх можна знайти на ринку, який постійно змінюється? Для цього нам потрібно використовувати структурні фактори, які допоможуть нам збільшити шанси на нашу користь.

Це можуть бути:

 • Торгівля за трендом.
 • Торгівля від значущих рівнів підтримки та опору.
 • Торгівля при зміні тенденції на молодшому таймфреймі.
 • Торгівля пін барів з розміром від 1.5 ATR.
 • Правильне співвідношення ризику до прибутку.

Цей контрольний список допоможе вам зберігати дисципліну під час оцінки того, які торгові установки варті вашого часу і грошей.

Торгувати за трендом

Я впевнений, що ви вже не раз чули приказку "тренд - ваш друг". Хоча це одне з найстаріших висловлювань, воно також є дуже точним. Однак незважаючи на її популярність, все ще знаходяться трейдери, які торгують проти тренду. Вони вважають, що намагатися зловити наявну тенденцію набагато складніше, ніж передбачати її розворот. Але це груба помилка.

Торгівля за трендом - це найпростіший спосіб перетворити збиткову стратегію на прибуткову. Коли ви торгуєте в напрямку тренда, ваші шанси на отримання прибутку збільшуються.

Найсильніші тренди, які тривають протягом тижнів, місяців або навіть років, завжди підтримуються великими банками і хедж-фондами. Я не знаю як щодо вас, але я б вважав за краще торгувати разом з цими хлопцями, ніж намагатися відкривати позиції проти них.Графік

Наведений вище графік є прикладом, де вам найкраще шукати сигнали прайс екшен на купівлю. Цей висхідний тренд є переконливою ознакою того, що розумні гроші закуповуються на відкатах, тож і ви маєте робити точно так само. Завжди пам'ятайте, що в разі сумнівів торгуйте у напрямку найменшого опору.

Як можна визначити тренд? Ви можете використовувати для цього ковзнчі середні, які допоможуть вам у цьому.

Наприклад:

 • Якщо ціна перебуває вище 200 MA, тренд висхідний.
 • Якщо ціна перебуває нижче 200 MA, тренд низхідний.

У торгівлі за трендом вам не потрібна ідеальна точка входу. У вас більше шансів, що угода виявиться прибутковою і потенціал руху ціни буде максимальним.Графік

Як сказав Джек Швагер:

Помилка багатьох трейдерів полягає в тому, що вони настільки захоплені спробами зловити дрібні рухи, що пропускають головні рухи ринку.

Торгувати від значущих рівнів підтримки та опору

Завжди важливо визначати ключові області ціни в рамках наявної тенденції. У цьому нам допоможуть рівні підтримки та опору. Давайте подивимося на ключову область для висхідного тренда.

Підтримка - область з потенційним тиском покупців або значуща область у висхідному тренді.

Опір - область з потенційним тиском продавців або значуща область у низхідному тренді.Графік

Зверніть увагу, що ми, як і раніше, використовуємо бичачий імпульс ринку, але замість того, щоб сліпо входити за трендом, ми використовуємо ключову область подій для пошуку точки входу. Ця область була створена минулим рівнем опором, який перетворився на підтримку.

Значущі рівні можуть бути знайдені в будь-якому висхідному або низхідному тренді і пропонують відмінний спосіб для входу в ринок.Графік

Графік

Графік

Коли ми торгуємо від рівнів підтримки або опору, ми отримуємо певні переваги:

 • Стає очевидно, якщо ми не праві і наш вхід був помилковим.
 • Відсоток прибуткових угод збільшується.
 • Ми отримуємо краще співвідношення ризику до прибутку.
 • Наші стопи будуть щільнішими, оскільки вони встановлені відповідно до поточної ринкової структури.
 • Ми можемо скористатися потенційною силою покупців або продавців, які підштовхнуть ціну в наш бік.

Торгувати при зміні тенденції на молодшому таймфреймі

Бичачий пін бар, який є відкатом від тренду на нижчому таймфреймі, відпрацює з більш низькою ймовірністю.

Тому найкраще буде:

 1. У разі виявлення бичачого пін бару дочекатися появи більш високих максимумів на молодшому таймфреймі.
 2. У разі виявлення ведмежого пін бару дочекатися появи нижчих мінімумів на молодшому таймфреймі.

Графік

Графік

Ми чекаємо підтверджувальних сигналів на нижчому таймфреймі (у цьому разі більш низьких максимумів і мінімумів), щоб переконатися в силі продавців. Потім відкриваємо коротку позицію. Це збільшує наші шанси на отримання прибутку.

Торгувати пін бари з розміром від 1.5 ATR

Ми вже знаємо, що чим більші розміри тіла пін бару і його тіні відносно попередніх свічок, тим сильніший рівень і більш вірогідний подальший розворот ціни.

Зверніть увагу на обидва добре сформованих бичачих пін бари, які дотримуються ключового рівня підтримки. Другий пін бар додатково показує нам, що рівень, найімовірніше, збережеться.Графік

Ми можемо виміряти діапазон пін бару відносно значення ATR. Якщо він перевищує ATR принаймні на 1,5 - значить пін бар великий і його варто брати до уваги.Графік

Дотримуватися правильного співвідношення ризику до прибутку

Використання правильного співвідношення ризику до прибутку є важливим компонентом для успіху в трейдингу. Що це означає? Простіше кажучи, ви ніколи не повинні ризикувати більш ніж половиною потенційного прибутку. Наприклад, якщо наша торгова установка використовує стоп-лосс у 60 пунктів, наш потенційний прибуток повинен становити не менше 120 пунктів.Графік

На цій торговій установці у нас був стоп-лосс у 60 пунктів, а прибуток склав 350 пунктів, що дало нам співвідношенням 5.8R.

Ми можемо поліпшити співвідношення ризику до прибутку до 1:5 або навіть краще.

Що нам для цього потрібно?

 • Знайти торговельну установку, використовуючи формулу: тренд + значущий рівень + сигнал = точка входу.
 • Перейти на менший таймфрейм і знайти патерн прапор.
 • Відкрити угоду на пробій кордонів прапора.
 • Встановити стоп-лосс на відстані 1 ATR від нижньої межі прапора.

Приклад 1:Графік

Графік

Приклад 2:Графік

Графік

Як визначити якість пін бару?

Не всі пінбари однакові. Одним з найскладніших аспектів навчання торгівлі за прайс екшен є набір критеріїв, за якими можна знаходити якісні патерни. То як же можна визначити якісні пін бари? Для початку ми повинні зрозуміти, що робить пін бар настільки ефективним. Давайте повернемося до основ і поговоримо про попит і пропозицію.

Ми знаємо, що в міру зростання ціни збільшується пропозиція, оскільки трейдери охочіше продають свої позиції:Графік

З іншого боку, у міру зниження ціни попит збільшується, оскільки трейдери готові купувати більше за більш низькими цінами:Графік

Щоб повністю оцінити якість пін бару, ми повинні розуміти, наскільки сильний рівень, на якому він формується. Саме попит і пропозиція визначають рівні підтримки та опору на наших графіках. Це буквально основа торгівлі на фінансових ринках. Без цих ключових рівнів пін бари не були б настільки ефективними.Графік

Коли ціна наближається до нижнього рівня, трейдери відкривають більше позицій, що штовхає ринок вгору. І навпаки, коли ціна наближається до верхнього рівня, трейдери розпродають свої позиції, збільшуючи пропозицію на ринку, що штовхає ціну вниз.

Рівні допомагають нам визначити напрямок ринку. А пін бари, які з'являються на рівні, слугують додатковим підтверджувальним фактором для відкриття позиції.

Як саме був протестований рівень?

Пін бари можуть вказати нам на силу ключового рівня. Існує два основних види тестування:

 • Негайний відскок від ключового рівня.
 • Хвіст пін бару виступає через ключовий рівень.

Давайте розглянемо обидва приклади.Попит

Той факт, що ціна різко відреагувала на цей рівень, показує, що сильний рівень попиту знаходиться вище рівня. Не забувайте при цьому, що рівні - це не точні лінії на графіку, а більше області або зони. Тому в цьому прикладі реальний рівень міг бути і на 20 пунктів нижче.

Також рівні не завжди будуть однаковими для кожного трейдера. Один трейдер може намалювати рівень за закриттям свічки, тоді як інший намалює рівень за її тінню.Попит

Цього разу пін бар протестував рівень підтримки. Ми бачимо, що рівень попиту сильний як вище, так і нижче рівня. Чим сильніший хибний пробій рівня хвостом пін бару, тим значніший цей рівень. З мого досвіду, найкращими пін барами для торгівлі є ті, які здійснюють глибокий хибний пробій рівня своїм хвостом.

Розміщення стоп-лосса

Коли хвіст пін бару виступає за рівень, стоп-лосс, розміщений за рівнем, стає надійнішим. Ринку доведеться докласти більше зусиль, щоб зробити повторний пробій рівня. Це збільшує наші шанси на отримання прибутку.Розміщення стоп-лоссу

У цьому випадку пін бар відразу відскакує від ключового рівня. У класичному варіанті постановки стоп-лосса нам потрібно розмістити наш стоп-лосс за хвостом пін бару. Однак у цьому разі наш стоп-лосс буде всього за декілька пунктів від ключового рівня, що зробить його досить вразливим під час повторного тестування рівня.Розміщення стоп-лоссу

Тут ми бачимо пін бар, хвіст якого заходить за рівень. Після розміщення стоп-лосса у нас буде досить більша відстань до ключового рівня. За такого налаштування ймовірність того, що наш стоп буде зачеплений під час повторного тестування, набагато менша.

Подивимося на невдалий приклад ведмежого пін бару:Графік

Після пробою рівня ринок п'ять днів рухався вниз, а потім почався висхідний рух. Однак замість того, щоб повернутися до рівня за п'ять або більше днів, ціна протестувала його менш ніж за 48 годин. Це явна ознака того, що нижче цього рівня виник значний попит. Тому коли сформувався ведмежий пін бар, його якість вже була сумнівною. У підсумку ми отримали по стоп-лоссу.

Більш сприятливий ретест рівня повинен виглядати наступним чином:Графік

Зверніть увагу, як багато місця і часу знадобилося ринку для повторного тестування рівня. Цей тип структури ринку показує, що хоча попит перебуває нижче рівня, навряд чи він переважить пропозицію, з огляду на сформований ведмежий пін бар. Що робить нашу торгову стратегію більш сприятливою.

Для того, щоб стати прибутковим трейдером, вам потрібно навчитися читати попит і пропозицію. Пам'ятайте, що кожен торговий сетап за пін баром має розглядатися окремо. Не варто придумувати золоте правило для всіх патернів і точок входу.

Стратегія торгівлі пін баром

Під час торгівлі пін барами ми повинні відповісти для себе на наступні запитання:

 1. Які потрібні умови для можливої угоди?
 2. Де буде наша точка входу?
 3. Де буде розміщений стоп-лосс?
 4. Де будемо забирати прибуток?
 5. Як будемо керувати угодою?

Наприклад:

 1. Якщо ціна перебуває нижче ковзної середньої з періодом 200 - значить тренд низхідний.
 2. Якщо це низхідний тренд, очікуємо, коли ціна дійде до значущого ключового рівня.
 3. Якщо ціна перебуває в значущій області, і ми бачимо ведмежий пін бар, відкриваємо угоду на продаж.
 4. Стоп-лосс розміщуємо під мінімумом пін бару.
 5. Прибуток забираємо на найближчому рівні.

Графік

Якщо тренд досить сильний, ціна, найімовірніше, рухатиметься вгору без відкату до рівня підтримки. Тоді ми можемо шукати точку входу на динамічному рівні - ковзній середній.

Також ми повинні брати до уваги:

 • Ринок, на якому ми торгуємо.
 • Таймфрейм.
 • Рівень ризику на угоду.
 • Де ми будемо забирати прибуток.
 • Які пін бари ми використовуємо, а які ні.
 • Як ми визначаємо відскок ціни, щоб переконатися, хто контролює ринок - покупці чи продавці.

Стратегія торгівлі на 50% відкаті

Стратегія входу на 50% відкаті - це більш агресивний підхід до торгівлі пін барів. Це пов'язано з тим, що ми не чекаємо, коли ринок здійснить пробій максимуму або мінімуму пін бару, а замість цього виставляємо лімітний ордер на 50% відкаті ціни до діапазону пін бару:Стратегія торгівлі на 50% відкаті

Як знайти рівень 50%? Ви можете скористатися інструментів розширення Фібоначччі і протягнути його з мінімуму до максимуму пін бару:Стратегія торгівлі на 50% відкаті

Якби це був ведмежий пін бар, нам би довелося перетягнути інструмент розширення Фібоначчі від максимуму до мінімуму.

Найкращий спосіб проілюструвати стратегію входу 50% - це порівняти її з традиційним методом. Давайте поглянемо на п'ять різних налаштувань пін бару. Ми торгуватимемо за кожним із них, використовуючи обидві стратегії входу, а потім порівняємо результати. Для кожної торгової установки будемо використовувати фіксований рівень ризику в 2%:

Налаштування №1

Подивимося на ведмежий пін бар, який сформувався на денному графіку:Графік

Ціна здійснила пробій рівня підтримки і згодом повторно протестувала його як новий опір. На ретесті утворився ведмежий пін бар.Графік

Традиційний вхід: несприятливе співвідношення ризику до прибутку.

Вхід 50%: стоп-лосс 90 пунктів, прибуток 190 пунктів або 4,2% (2,1R).

Налаштування №2

Ціна повторно протестувала колишній рівень опору, сформувавши ведмежий пін бар. У цьому випадку наш 50% лімітний ордер не спрацював.Графік

Традиційний вхід: стоп-лосс у 110 пунктів, ціль у 350 пунктів або 6,4% прибутку (3,2R)

Вхід 50%: не спрацював.

Налаштування №3

Ринок перебував у висхідному тренді протягом трьох тижнів до формування бичачого пін бару. Це було четверте торкання ціною лінії тренду, що забезпечило нам сприятливу торгову можливість:Графік

Графік

Традиційний вхід: несприятливе співвідношення ризику до прибутку.

Вхід 50%: стоп-лосс 60 пунктів, прибуток 170 пунктів або прибуток 5,6% (2,8R).

Налаштування №4

Ціна торгувалася в діапазоні 300 пунктів, перш ніж сформувати ведмежий пін бар. З графіка також видно, що попередній ведмежий пін бар біля рівня опору чудово відпрацював.Графік

Як ми бачимо, цей сетап себе не відпрацював, і ми отримали збиток.Графік

Традиційний вхід: 2% збитку.

Вхід 50%: 2% збиток.

Налаштування №5

Ринок перебував у низхідному тренді протягом п'яти місяців, перш ніж сформувався ведмежий пін бар. Це було третє торкання лінії тренду:Графік

Графік

Традиційний вхід: несприятливе відношення ризику до прибутку.

Вхід 50%: стоп-лосс 70 пунктів, прибуток 270 пунктів або прибуток 7,6% (3.8R).

Підіб'ємо підсумки

Зберемо результати, які ми отримали:

Налаштування Традиційний вхід Вхід 50%
1 Немає входу 4,2%
2 6,4% Немає входу
3 Немає входу 5,6%
4 2% збиток 2% збиток
5 Немає входу 7,6%
Разом: 4,4% 15,4%

Використання стратегії 50% входу дало нам змогу збільшити прибуток на 250%.

Ви можете стверджувати, що ці цифри не точні, тому що я підбирав налаштування вручну. Однак це не так. І можу вас запевнити, що якби я екстраполював це порівняння на 100 угод, результати були б аналогічними. Введення 50%, без сумніву, набагато вигідніше, ніж традиційний метод входу. Однак при цьому ми повинні використовувати тільки якісні налаштування пін барів і дотримуватися правильного співвідношення ризику до прибутку.

Торгуючи всього за 5 якісними торговельними установками по пін барах і використовуючи стратегію входу 50%, ви зможете отримати криву капіталу, що постійно зростає.

Більше того, вхід 50% менш ризикований, ніж звичайна стратегія входу.

Щоб правильно врахувати ризик у будь-якій торговельній стратегії, ви повинні порівняти його з потенційним прибутком. Заявлений ризик у 2% залишається незмінним незалежно від того, чи становить ваш потенційний прибуток 4% або 10%. Однак у міру збільшення потенційного прибутку ваш динамічний ризик зменшується.

Стратегія входу 50% дає вам можливість значно збільшити нашу потенційну винагороду, і тому має нижчий ризик, ніж звичайний метод входу.

Наша торгівля завжди визначається співвідношенням ризику і прибутку. Щойно ви знайдете свою торговельну перевагу, ваш успіх залежатиме від рішень, які ви приймаєте щодо вашого ризику. У трейдингу немає чарівної формули і, звичайно ж, немає святого грааля. Секрет у тому, щоб постійно збільшувати шанси на свою користь і постійно контролювати свої ризики.

4 пін бари в ряд - особливості торгівлі

Розберемо нестандартну ситуацію прайс екшен, коли на графіку виникає відразу 4 пін бари в один ряд. Причому перші два піни були на продаж, а інші два давали сигнал на купівлю.Графік

До перших двох пінів у нас не може бути жодних запитань, оскільки вони себе чудово відпрацювали, а ось із приводу третього і четвертого у нас повинні були з'явитися сумніви. Давайте трохи ускладнимо завдання і уявімо, що ми не бачимо результат відпрацювання останніх двох пінів. Графічно, це буде виглядати так:Графік

Тепер картинка виглядає більш реалістично, наш настрій став бичачим. Проведемо простий аналіз наявної ситуації: на графіку утворився великий бичачий бар, який сигналізує нам про те, що бики зараз мають силу. Далі, ціна намалювала два ведмежі піни, що натякають на спроби ведмедів відіграти свої позиції, але в них це не виходить, і покупці дають їм відсіч, водночас малюють два гарні бичачі пін бари від 50% Фібоначчі останнього висхідного руху. Купуємо!?

Що ми тут не помітили? Ви можете відзначити той факт, що ці два пін бари знаходяться поруч з рівнем по точці переваги сил.Графік

А тепер подивіться на всі пін бари, оцініть розташування їхніх максимумів і мінімумів, що ви бачите? Так, вони утворюють нижчі мінімуми і нижчі максимуми, що є основним визначенням низхідного тренда, який добре проглядається на менших таймфреймах. Розглянемо приклад на H1:Графік

Ви тільки подивіться, як гарно ринок вимальовує ці точки.

Оцінимо загальну картину:

 • Рівень опору від точки переваги.
 • Опір від 50% Фібоначчі за останнім загальним рухом донизу.
 • Чіткий низхідний тренд.

Як ви можете зрозуміти, ми маємо вкрай низьку ймовірність того, що ринок рушить вгору. Тому найкращим варіантом було б ігнорування цього сигналу на купівлю.

Прощання з рівнем - вибір найкращого пін бару

Поговоримо про вибір найкращого пін бару і постараємося зрозуміти, де він утворюється і чому він там утворюється. Ринок має свою логіку, але за достатніх зусиль і бажання, ви зможете з усім розібратися.

На ринку переважають ведмеді, про це нам говорить велика ведмежа свічка, після чого ціна знаходить рівень підтримки і зупиняється.Графік

Чим може бути цікава ця ситуація?

Річ у тім, що такі великі свічки залишають свій слід у ринку, вони не можуть просто випаруватися, атаку треба продовжити, або бики мають дати відсіч.

Як ми можемо бачити, ринок набуває нейтрального характеру, ніяких різких коливань, простий рух вправо. Зазвичай така поведінка ціни говорить нам про те, що готується сильний наступ, але заздалегідь важко визначити переможців, з цієї причини нам варто залишатися осторонь і чекати певних сигналів.

Давайте подивимося, що ж сталося далі?Графік

Ми можемо бачити, як ведмеді взяли ринок під свій контроль, та й при всьому при цьому, вся дія відбувається в низхідному тренді, що є додатковим сигналом.

Чекаємо на прощання з рівнем

Далі, нам залишається дочекатися прощання з рівнем, але тут у нас є два типи входу:

 • Відкладений ордер.
 • Підтвердження по закриттю свічки.

Кожен з цих способів має свої плюси, наприклад: перший спосіб допомагає нам увійти в ринок за найкращими цінами, а другий дає змогу відкрити угоду з великим потенціалом отримання прибутку. У цьому випадку вибір залежить від агресивності торгівлі трейдера. Але давайте повернемося до нашої ситуації, що було далі?Графік

Ціна утворила пін бар на продаж від нещодавно пробитого рівня, що є неймовірно сильним сигналом на вхід у ринок за трендом. Відкриваємо нашу угоду, дивимося подальшу реакцію ринку.Графік

Ціна знизилася на 226 пунктів, що є непоганим поповненням нашого депозиту.

Рейки - розворотний сетап на графіках

Паттерн Рейки складається з двох різноспрямованих свічок, які являють собою різку зміну настрою покупців або продавців. Сетап є розворотним патерном і свідчить про стрімку зміну тенденції.

За своєю суттю, рейки на форекс є пін баром, але на уявному таймфреймі. Адже ринок існує також і поза стандартними часовими інтервалами, і ви, як прайс екшен трейдери, повинні це прекрасно розуміти. Адже, що є ціна?

Простими словами, ціна - це відображення настрою людей, який виражається в покупках або продажах. Але якщо термінал пропонує нам тільки певні часові графіки, це не означає, що ціна не існує десь іще. Адже нею керує настрій трейдерів, а настрій не є чимось, що можна було б побачити або помацати. Якщо ціна є скрізь, то це означає лише те, що ми можемо уявляти свої таймфрейми і намагатися аналізувати те, що не можуть побачити інші учасники.

Сетап Рейки складається з двох різноспрямованих барів.Сетап рейки

Припустимо, що ми побачили цей сетап на D1, але нібито ніякого конкретного сигналу ми не отримуємо.

Тепер вам необхідно дати волю своїй уяві і постаратися уявити, що ми могли б побачити, якби існував таймфрейм D2. Тепер ви починаєте розуміти те, що ці свічки вибудували б усім відомий Пін-Бар, який ви могли б торгувати на купівлю. І зробивши таке припущення, ви будете 100%-во праві. Тільки подивіться:Сетап рейки

Адже дійсно, існують і інші таймфрейми, які можуть давати нам певні сигнали на купівлю або на продаж, досить тільки увімкнути свою уяву. Ось вам яскравий приклад відпрацювання створеного таким чином Піна.Графік

Як ви можете помітити, при утворенні подібної ситуації, ми застосовуємо всі ті навички, які вже відпрацювали на стандартних пін барах, а це вже призводить до своїх результатів.

Як завжди, якщо цей сетап спирається на рівні підтримки або опору, він набуває ще більшої сили і є тригером для входу в угоду. Чим більші свічки, що утворюють рейки, тим сильнішою є можлива зміна тенденції і розворот ринку в новому напрямку.

Читайте також - Свічкові патерни в трейдингу.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити