Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Внутрішній бар у прайс екшен: стратегія торгівлі

Останнє оновлення: Вівторок, 09 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Внутрішній бар

Внутрішній бар може бути частиною надзвичайно ефективної стратегії прайс екшен. Однак ефективність внутрішнього бару значною мірою залежить від ринкового контексту. Іншими словами, внутрішній бар сам по собі не є робочою торговою установкою.

Нам потрібно побачити додаткові фактори, які підказали б нам, що потенційний прибуток вартий відповідного ризику. І це не завжди легко, бо потрібно врахувати одразу декілька складових.

На той час, коли ви закінчите читання цієї статті, ви будете мати чітке уявлення про те, як визначати сприятливі торговельні налаштування за внутрішнім баром і отримувати за ними прибуток.

Що таке внутрішній бар?

Як випливає із самої назви, внутрішній бар - це свічка на графіку, яка формується всередині діапазону попередньої свічки. Це означає, що на ринку знижується волатильність.

Ця модель з'являється під час сильного тренда і являє собою період консолідації, який можна чітко побачити на молодшому таймфреймі. Ось чому торгівля за цим сетапом може бути вигідною - ви торгуєте за трендом і відкриваєте угоду на пробій діапазону.

Попередня свічка повинна цілком поглинути внутрішній бар. Майте на увазі, що йдеться про весь діапазон свічки від максимуму до мінімуму, включаючи її тіні.Внутрішній бар

Як показано на малюнку вище, свічка поглинання також називається материнською свічкою. Ведмежа материнська свічка є частиною низхідного тренда, тоді як бичача свічка внутрішнього бару являє собою невелику консолідацію.

Існують різні варіації внутрішнього бару.

Внутрішній бар із невеликим діапазоном:Внутрішній бар із невеликим діапазоном

Внутрішній бар з великим діапазоном:Внутрішній бар з великим діапазоном

Внутрішній бар із маленьким тілом і великими тінями:Внутрішній бар із маленьким тілом і великими тінями

Безліч внутрішніх барів - це потужний патерн, який говорить нам про тривалий період нерішучості та низької волатильності. Це вірна ознака того, що на ринку незабаром відбудеться сплеск волатильності, і ми побачимо сильний рух ціни.Безліч внутрішніх барів

Внутрішній бар найкраще працює на старших таймфреймах.

Внутрішні бари найкраще працюють на денних графіках, тому що тут ви не побачите ринкового шуму, який постійно зустрічається на молодших таймфреймах. Денний графік служить природним фільтром, і на ньому ви знайдете найкращі патерни прайс екшен, які збільшать ваші шанси на отримання прибутку.

На денному таймфреймі внутрішній бар не так часто трапляється, тому вартісні торгові налаштування будуть більш очевидними. Якщо ви подивитеся на годинний графік, ви, ймовірно, знайдете декілька внутрішніх барів за один день, тоді як на денному графіку ви зможете знайти тільки один внутрішній бар за цілий день. Оскільки цей патерн формувався протягом цілого дня, більша кількість трейдерів будуть залучені в цю формацію.

Колір внутрішнього бару не має значення. Під час торгівлі за цією моделлю не має значення, чи є внутрішній бар бичачим або ведмежим. Якщо ринок перебуває у висхідному тренді, а внутрішній бар формується всередині великої бичачої свічки, не важливо, чи є цей внутрішній бар бичачим або ведмежим. Те ж саме стосується торгівлі за ведмежим патерном.

Внутрішній бар у тренді

Усі ми напевно чули стару приказку трейдерів:

Тренд - ваш друг. Торгуйте за трендом.

Хоч як застаріли ці слова, вони ніколи не втрачають своєї актуальності. Найкращі внутрішні бари виникають під час сильного тренда.

Подивимося на приклади.

Внутрішні бари, які з'явилися під час сильного тренду, було легко ідентифікувати, і вони дали нам гарну можливість отримати прибуток:Графік

Графік

Для ідентифікації сильного тренду ми можемо використовувати ковзну середню з періодом 20:

  1. Якщо ринок перебуває в сильному тренді, і ціна перебуває вище 20MA, чекаємо відкату.
  2. Якщо відбудеться відкат, очікуємо формування внутрішнього бару.
  3. Входимо в ринок за внутрішнім баром.

Графік

Графік

Графік

Найкращі торгові налаштування за внутрішніми барами формуються відразу після пробою консолідації, коли попередній тренд відновлює свій рух.

Період консолідації в рамках більш широкої тенденції є способом перегрупування учасників ринку. У висхідному тренді консолідація виникає, коли покупці вирішують зафіксувати частину свого прибутку. Це призводить до відкату ціни, і тут у гру вступають нові покупці й утримують ціну. Ця модель може зберігається протягом декількох днів, тижнів або навіть місяців, поки нові покупці не зможуть знову поглинути продавців і посунути ринок далі вгору.

У прикладі нижче консолідація сформувалася у фігурі трикутник:Графік

Бичачий внутрішній бар сформувався після того, як ціна перебувала в багатотижневій консолідації. Цей період консолідації дозволив ринку зробити перезавантаження і витрусив учасників, які зафіксували прибуток. Потім нові покупці рушили ціну вгору.

Внутрішній бар в консолідації

Внутрішні бари, які виникають у консолідації, не настільки очевидні, і за ними не можна було торгувати з будь-яким ступенем впевненості:Графік

Графік

Тому в консолідаціях найкраще торгувати на розвороті ціни, відкриваючи позицію після формування внутрішнього бару. Наприклад, коли ціна досягає рівня підтримки і розвертається, а потім виникає внутрішній бар, це говорить нам про те, що:

  1. Покупці контролюють ситуацію, оскільки їм вдалося розвернути ціну.
  2. Спостерігається зниження волатильності, і тиск покупців може продовжитися, якщо ціна продовжить своє зростання.

Графік

Графік

Як відкривати позицію за внутрішнім баром?

Найкраще місце для входу в ринок у внутрішньому барі - це вхід на пробій материнської свічки за напрямком тренду. Для цього ми розміщуємо стоп-ордер на кордоні материнської свічки.Графік

Також можна входити в ринок на пробій внутрішнього бару, проте тоді зростає ймовірність хибного пробою.

Де розміщувати стоп-лосс?

Існують два варіанти встановлення стоп-лосса:

  1. Розмістити стоп-лосс трохи нижче мінімуму материнської свічки. Цей підхід є більш безпечним, проте при цьому ми не отримаємо найкращого співвідношення ризику до прибутку.
  2. Розмістити стоп-лосс нижче мінімуму внутрішнього бару. Цей підхід дасть нам не тільки найкраще співвідношення ризику до прибутку, але також буде досить безпечним місцем для постановки стоп-лоссу.

Давайте подивимося на обидва варіанти:Графік

Важливо, щоб поблизу нашого торгового налаштування не було сильно рівня підтримки або опору.Графік

На графіку вище у нас спрацював стоп-лосс. Чому так сталося? Якщо ми зменшимо масштаб графіка, тоді ми побачимо, що наша точка входу була біля попереднього рівня опору:Графік

Попередні рівні підтримки та опору відіграють важливу роль при визначенні того, чи варто торгувати за внутрішнім баром. Багато трейдерів роблять грубу помилку, коли відкривають свої угоди без чіткого визначення рівнів підтримки і опору. Вони самі напрошуються на неприємності. Це все одно що при їзді на машині не подивитися в дзеркало заднього виду перед тим, як перелаштуватися в інший ряд.

Як фіксувати прибуток?

Якщо ми торгуємо в консолідації, найкраще фіксувати прибуток на протилежному кінці діапазону:Графік

Якщо ми торгуємо за трендом, можна використовувати трейлінг стоп і переносити стоп-лосс за ціною, коли ринок рухається на вашу користь. Наприклад, можна переносити стоп-лосс за 20MA:Графік

При цьому ми завжди повинні прагнути до співвідношення ризику до прибутку хоча б у розмірі 1:2, тому розмір внутрішнього бару щодо материнської свічки має важливе значення. Що меншим буде розмір внутрішнього бару, то краще співвідношення ризику до прибутку ми отримаємо.

З мого досвіду, чим меншим буде розмір внутрішнього бару відносно материнської свічки, тим вищими будуть шанси отримати прибуткову торгову установку. Чому так? Згадаймо, що внутрішній бар являє собою консолідацію після сильної тенденції. Ми отримуємо прибуток, оскільки торгуємо на пробій консолідації. Отже, чим щільнішою буде консолідація, тим волатильнішим буде її подальший пробій.

Також краще вибирати внутрішні бари, які формуються біля верхнього або нижнього діапазону материнської свічки.Бичачий внутрішній бар

Ведмежий внутрішній барЄдине, що має значення - це колір материнської свічки.

Комбінація внутрішнього бару та пін бару

Що робити, коли на графіку з'являється внутрішній бар, а далі одразу ж слідує пін бар?

Внутрішній бар - це модель продовження тенденції. Проте для торгівлі за цим патерном потрібно звертати увагу на найближчі ключові рівні. Ми не відкриватимемо позицію за внутрішнім баром біля рівнів, оскільки тут з'являється велика ймовірність того, що ринок розвернеться, а не продовжить свій рух.

Цю формацію можна сприймати як хибний пробій внутрішнього бару. Найчастіше при хибному пробої ринок змінює свій напрямок. Наприклад, хибний пробій ключового рівня опору часто призводить до стійкого падіння ціни. Комбінація внутрішнього бару і пін бару нічим не відрізняється.Графік

Зображення вище показує, як усі фактори цієї моделі працюють разом. Ми бачимо ключовий рівень, потім з'являються внутрішній бар і пін бар. Внутрішній бар представляє тут патову ситуацію між покупцями і продавцями. Наступний бичачий пін бар здійснює хибний пробій внутрішнього бару і рівня підтримки. Потім слідує розворот.

На що варто звертати увагу?

Тіло пін бару має перебувати в діапазоні внутрішнього бару. Виняток тут, якщо пін бар цілком поглинає внутрішній бар:Графік

На графіку вище показано два допустимі торгові налаштування й одне неправильне. На першому зображенні показано пін бар з тілом, яке перебуває в межах діапазону внутрішнього бару. Це налаштування буде зустрічатися найчастіше.

Друге зображення показує пін бар, який закрився над максимумом внутрішнього бару. Це все ще чинний патерн через сильне бичаче поглинання.

Останнє зображення показує невірну модель. Пін бар не зміг закритися в межах діапазону внутрішнього бару. Це свідчить про слабкість биків. У цьому разі найкраще буде залишатися поза ринком.

Торгова стратегія і встановлення стоп-лосса

Точка входу і постановка стоп-лосс для комбінації внутрішнього бару і пін-бару абсолютно точно такі самі, як і під час торгівлі по пін-бару.

Точка входу може мати два варіанти:

  1. Вхід на 50% корекції пін бару. Цей метод дає найкраще співвідношення ризику до прибутку.
  2. Вхід на пробої тіла пін бару.

Стоп-лосс слід розміщувати над або під хвостом пін бару. Якщо ринок досягне цієї області, цей патерн може вважатися недійсним.

Розглянемо приклад.Графік

Після пробою лінії тренда сформувався ведмежий внутрішній бар. Потім ціна повторно протестувала колишню підтримку як новий рівень опору, і тут утворився пін бар.Графік

До формування цієї консолідації ціна перебувала в сильному ралі протягом довгого часу.

Перенесення стоп-лосса по внутрішньому бару

Як часто ви закривали свою угоду за фіксованим значенням тейк-профіту лише для того, щоб побачити подальший рух ціни у ваш бік на додаткові 50-200 пунктів? Якщо чесно, то отримати збиток не так прикро, як закрити свою угоду в найбільш невідповідний час. До того ж, це ще й сильно б'є по нервовій системі, яка може нас змусити почати відігравати недоотриманий прибуток. Упевнений, що ви й самі знаєте сумний кінець усього цього.

Як переносити стоп-лосс у зону прибутку?

У цьому разі відповідь проста: необхідно керуватися логікою кожного патерну. Адже кожен сетап торгується за певними правилами, у кожній свічці щось обов'язково пробивається, і цих знань буде достатньо для визначення місця для стоп-лосса.

Розглянемо приклад:Графік

На графіку утворився бичачий пін бар, ми відкрили угоду на купівлю від 50% Фібоначчі цього піна, після цього ринок виріс на 61 пункт. Звісно, ця угода здаватиметься "смачною", адже ми можемо бачити сильний бичачий імпульс, але через деякий час ціна малює внутрішній бар, і ми сидимо в невеликому ступорі з думками про наступні дії.

Але тут особливих проблем немає, оскільки нам достатньо згадати одне правило торгівлі за внутрішнім баром: щойно пробивається одна зі сторін внутрішнього бару, ми відкриваємо ордер у бік пробою.

З цього можна зробити один простий висновок: якщо ціна проб'є мінімум, тоді це буде сигналом на продаж проти нашої позиції на купівлю, що не дуже добре. Тому нам необхідно здійснити перенесення стоп-лосса під мінімум внутрішнього бару для того, щоб максимально швидко закрити угоду в разі розвороту руху.

Ми даємо нашій угоді шанс на подальший рух вгору, адже пробій максимуму внутрішнього бару буде сигналом на купівлю в бік нашої позиції. В іншому випадку, ми закриємося з меншим прибутком.Графік

Як ми можемо бачити, ціна пробила максимум нашого сетапу і продовжила свій висхідний рух, при цьому ми отримали додаткові 123 пункти прибутку.

Читайте також - Як вибрати Форекс брокера в Україні.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити