Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Свічка доджі в трейдингу - повне керівництво з торгівлі

Останнє оновлення: Субота, 06 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

доджі

Свічка доджі - одна з найбільш незрозумілих свічок у трейдингу. У більшості підручників ви знайдете, що поява доджі говорить про нерішучість на ринку. Але чи знаєте ви, що вона також може вас попередити, що напрямок руху ціни ось-ось зміниться? Залежно від довжини доджі, ми можемо зрозуміти, як поведе себе ринок у найближчому майбутньому. Про все це і про багато іншого ми дізнаємося з сьогоднішньої статті.

Що з себе представляє свічка доджі?

Свічка доджі утворюється, коли ціни відкриття і закриття свічки однакові. Це говорить нам про те, що ринок перебуває в стані невизначеності. Ні покупці, ні продавці не контролюють ситуацію.Свічка доджі

Сама по собі свічка доджі нам ні про що не говорить, тому нам завжди потрібно дивитися на загальний контекст руху ціни.

Наприклад, якщо ви помічаєте доджі у висхідному тренді, це означатиме, що ринок тимчасово перебуває в стані рівноваги. Щойно він достатньо "відпочине", то, найімовірніше, ціна рухатиметься вище, оскільки це шлях найменшого опору.Графік

Більшість трейдерів, коли бачать свічку доджі у висхідному тренді, думають: "Тенденція ось-ось зміниться, потрібно продавати". Але це помилка! Чому? Подумайте самі. Тренд складається з безлічі свічок, які рухаються все вище і вище. Наскільки велика ймовірність, що він може розвернутися лише через одну єдину свічку?

Доджі-бабка

Доджі-бабка виникає, коли ціни відкриття і закриття, а також максимум свічки однакові, а мінімум утворює довгу нижню тінь.

Проте ви рідко побачите ідеальну доджі-бабку, коли ціна закривається саме там, де вона відкрилася. Замість цього ви будете бачити різні варіації цієї свічки з невеликим за розміром тілом.

Важливо не запам'ятовувати зразок, а розуміти сенс, який стоїть за свічкою.Доджі-бабка

Доджі-бабка говорить нам, що спочатку ціна була під контролем продавців, які рухали її вниз. Проте потім покупці взяли ціну під свій контроль і повернули її назад. І нарешті, ринок закрився за тією ж ціною, за якою і відкрився. Це сигналізує про силу покупців.

Читайте також - Пін бар - нюанси та особливості

Як використовувати свічку доджі-бабка, якщо ринок у консолідації?

Ми знаємо, що підтримка - це область, де може виникнути потенційний тиск з боку покупців. Тому якщо на рівні підтримки виникає доджі-бабка, ми відкриваємо угоду в лонг. Ринок відскакує від нижчих цін і, найімовірніше, розвернеться у зворотному напрямку.Графік

Як використовувати свічку доджі-бабка, якщо ринок у тренді?

У сильному висхідному тренді ціна відскакуватиме від ковзної середньої. Таким чином, ми можемо відкривати угоду в лонг, коли побачимо свічку доджі-бабка на рівні ковзної середньої.Графік

Доджі-надгробок

Доджі-надгробок виникає, коли ціни відкриття і закриття, а також мінімум свічки збігаються, а максимум утворює довгу верхню тінь.Доджі-надгробок

Доджі-надгробок говорить нам, що спочатку ціна була під контролем покупців, які рухали її вгору. Однак потім продавці взяли ціну під свій контроль і повернули її назад. І врешті-решт, ринок закрився за тією ж ціною, за якою і відкрився. Це говорить нам про силу продавців.

Як використовувати свічку доджі-надгробок, якщо ринок у консолідації?

Ми знаємо, що опір - це область, де може виникнути потенційний тиск з боку продавців. Тому якщо на рівні підтримки виникає доджі-надгробок, ми відкриваємо угоду в шорт. Ринок відскакує від вищих цін і, найімовірніше, розвернеться у зворотному напрямку.Графік

Як використовувати свічку доджі-надгробок, якщо ринок у тренді?

У сильному спадному тренді ціна буде відскакувати від ковзної середньої. Таким чином, ми можемо відкривати угоду в шорт, коли ми побачимо свічку доджі-надгробок на рівні ковзної середньої.Графік

Довгоногий доджі

Довгоногий доджі виникає, коли ціни відкриття і закриття збігаються, а тіні максимумів і мінімумів дуже довгі.Довгоногий доджі

Вона означає, що ринок перебуває у стані невизначеності після величезного сплеску волатильності (яка зазвичай відбувається після новинної події).

Як правило, після довгоногого доджі волатильність стає мінімальною. Ринок повинен зробити перерву, перш ніж продовжити свій рух. Тому він перебуватиме в діапазоні, накопичуючи позціїї трейдерів.

Це означає, що ви можете відкривати угоди в лонг біля мінімумів або входити в шорт біля максимумів діапазону довгоногого доджі, в ідеалі на першому тесті.

AUDJPY тижневий таймфрейм.Графік

На денному таймфреймі AUDJPY ми можемо відкривати угоди в шорт на першому тесті максимумів доджі.Графік

Якщо ціна кілька разів тестує максимуми або мінімуми довгоногого доджі, то виникає ймовірність пробою.

AUDJPY тижневий таймфрейм: ринок перебуває в діапазоні після формування довгоногого доджі.Графік

На денному графіку AUDJPY ми можемо відкривати угоду на пробій після багатогратного тестування ціною меж діапазону.Графік

Доджі, харамі, надгробок - визначаємо невизначеність

Ми називаємо свічки з нульовим тілом - невизначеністю. Інакше кажучи, для нас свічка, яка не має жодного кольору, не свідчить про те, куди вона збирається рушити, і тому в таких ситуаціях я просто залишаюся осторонь, намагаюся не ставити ніяких відкладених ордерів, тому що ринок і сам не знає напряму, в якому бажає рушити.Невизначеність

Банально, якщо ви торгуватимете на одній з таких свічок, то це рівносильно тому, що ви підкинете монетку. Адже ваш шанс на перемогу дорівнюватиме 50%, а це не та ймовірність, на яку варто розраховувати в торгівлі на валютному ринку.

Доджі - визначаємо невизначеність

Загалом, сама ця свічка є ідеальним втіленням нашого розуміння невизначеності, оскільки вона має два рівних шипи і тіло, що не має кольору.Визначаємо невизначеність

А тепер, просто задумайтеся, що вона може означати?

Нічого вона не означає. Ринок просто не розуміє те, куди він хоче рухатися, трейдери не розуміють того, куди вони хочуть штовхати ринок, я не розумію сенсу в торгівлі при утворенні цієї свічки.

Але, тут є одна приємна річ, яка дуже часто допомагатиме вам визначати невизначеність. А тепер, увага.

Закон №1: невизначеність визначається таким баром.

Впевнені, що тепер ви напевно запам'ятаєте цей закон. Але, якщо із засвоєнням інформації все зрозуміло, то варто розібратися з чотирма типами визначення, адже в цьому моменті можуть бути деякі ускладнення.

4 способи визначити настрій свічки невизначеності

Тут все робиться просто, адже друга свічка може нам показати як бажання, так і небажання ринку рухатися в тому чи іншому напрямку.

  • Небажання показується шипом.
  • Бажання пробоєм.

Розглянемо приклад:Графік

На малюнку вище ви можете побачити те, як свічка, що утворилася після невизначеності, спробувала пробити її максимум і закріпитися над ним, але цього в неї не вийшло, і тому після себе вона залишила шип, який свідчить про небажання рухатися вгору, хоч і саме тіло свічки має бичачий колір.

Давайте розглянемо приклад бажання, також на валютній парі EUR/USD.Графік

А в цьому випадку ми можемо спостерігати те, що свічка, яка йде за невизначеністю, справді пробиває її вниз, тим самим вона нам говорить про те, що ринок хоче знижуватися, що і відбувається.

Як бачите, все досить просто, потрібно лише дочекатися необхідного моменту і вуаля, прибуток на депозит.

Підбиваємо підсумок

Загалом, якщо ви уважно читали статтю, то ви вже зробили правильні висновки, але дозвольте нам підтвердити їх.

  1. Якщо друга свічка пробиває шипом максимум, то це свідчить про те, що ринок не хоче рости, а збирається знижуватися.
  2. Якщо другий бар пробиває максимум істинно, то це визначає невизначеність як бичачу свічку, ми можемо торгувати на купівлю.
  3. Якщо друга свічка пробиває шипом мінімум, то це свідчить нам про небажання ринку знижуватися, тому нам необхідно розглядати тільки покупки.
  4. Якщо другий бар пробиває мінімум істинно, то це визначає невизначеність як ведмежу свічку, ми можемо торгувати на продаж.

Читайте також - Внутрішній бар у прайс екшен


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити