Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Свічковий патерн Ранкова зірка: стратегія торгівлі

Останнє оновлення: Вівторок, 09 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Свічковий патерн Ранкова зірка

Паттерн Ранкова зірка - це свічкова формація, яку часто можна побачити на графіках прайс екшен. Вона має бичачий характер і часто може визначити основний мінімум коливання ринку. У цій статті ми детально розглянемо цей патерн, а також деякі з найкращих практик його ефективної торгівлі.

Що з себе представляє ранкова зірка?

Ранкова зірка - це свічковий патерн, що складається з трьох свічок. Формація Ранкова зірка вказує на бичачий настрій на ринку. Вона вважається патерном розвороту, який вказує на підвищення ціни після стійкого низхідного тренду.

Свічкова структура ранкової зірки починається з відносно довгої бичачої свічки, за якою слідує невелика друга свічка, яка може бути бичачою або ведмежою, а потім слідує третя бичача свічка відносно великого розміру.Ранкова зірка

Перша свічка є ведмежою свічкою відносно великого розміру, за нею слідує менша внутрішня свічка і остання третя свічка, яка є відносно великою бичачою свічкою. Перша свічка в структурі підтверджує ведмежі настрої в рамках спадного тренду, друга свічка вказує на нерішучість на ринку, за нею слідує третя свічка, яка підтверджує потенційний розворот ціни вгору. Таким чином, ми бачимо модель бичачого розвороту, яка передбачає, що ціна має продовжити зростання після завершення формування моделі падаючої зірки.

Важливо зазначити, що у формуванні "Ранкової зірки" центральна свічка відіграє вирішальну роль. Центральна свічка буде відносно маленькою порівняно з двома іншими свічками, що примикають до неї. Крім того, її часто називають свічкою доджі. Свічка доджі - це, по суті, відносно невеликий свічковий патерн, у якому тіло свічки дуже маленьке, і є помітні тіні з обох боків тіла свічки. Ця формація в патерні "Ранкова зірка" вказує на коливання або нерішучість на ринку.

З точки зору визначення патерну "Ранкова зірка" на ціновому графіку важливо, щоб структура була проаналізована в контексті поточної цінової дії. Це означає, що дійсний патерн "Ранкова зірка" зазвичай виникає після того, як протягом деякого часу зберігається низхідний тренд. Це те, що надає патерну "Ранкова зірка" характеристики бичачого розвороту. Ця модель вказує на те, що ведмежий ціновий тренд перебуває під загрозою і неминучий розворот ціни вгору.

Є декілька способів, за допомогою яких трейдер може виконати вхід у ринок на купівлю, використовуючи формування "Ранкова зірка". Один з найбільш широко використовуваних методів входу в довгу позицію - це очікування пробою вище максимуму третьої свічки. Коли це відбувається, це слугує підтвердженням триваючого висхідного імпульсу після формування "Ранкової зірки", що має призвести до додаткового зростання ціни.

Інший метод, який використовують деякі трейдери для входу в довгу позицію за патерном "Ранкова зірка", - це дочекатися незначного відкату третьої свічки. Як правило, цей відкат буде від 38 до 50% відновлення рівня. Логіка тут полягає в тому, що ринок має трохи знизитися після формування патерну, забезпечуючи найкращий вхід для відкриття довгої позиції.

Хоча це життєздатний метод входу для торгівлі за патерном "Ранкова зірка", він пов'язаний з деякими додатковими ризиками. Основний ризик полягає в тому, що незначний відкат може призвести до подальшого зниження ціни, і, отже, існує вища ймовірність виходу з угоди за стопом. На відміну від входу через пробій, згаданого вище, цей вхід на корекції не вимагає від ринку додаткового підтвердження бичачого імпульсу.

Взагалі кажучи, стоп-лосс для патерну "Ранкова зірка" повинен бути встановлений нижче мінімуму центральної свічки всередині формації. Зазвичай це найнижчий мінімум у структурі. Ціни не повинні опускатися нижче цього рівня, і якщо це станеться, це зазвичай зводить нанівець бичачий потенціал цієї установки.

Бичача ранкова зірка на рівні підтримки

Під час торгівлі за бичачим патерном "Ранкова зірка" найкраще зосередитися на торгових установках з найбільшою ймовірністю отримання прибутку. Один зі способів зробити це - відкривати ті угоди, в яких бичачий патерн "Ранкова зірка" зустрічається на ключовому рівні підтримки. Коли це відбувається, це дає додаткове підтвердження і впевненість в угоді.

Це пов'язано з тим, що на критичному рівні підтримки продавці можуть придушити покупців, що призведе до пробою ціни нижче рівня, або покупці можуть придушити продавців, що призведе до розвороту ціни вгору від ключового рівня. Оскільки ми знаємо, що патерн "Ранкова зірка" є патерном "бичачого розвороту", він може бути чудовим сигналом до купівлі, коли відбувається поблизу основного рівня підтримки.Графік

Зверніть увагу на два важливі мінімуми коливання, які відбуваються до формування патерну "Ранкова зірка". Ці два мінімуми мають бути з'єднані горизонтальною лінією, щоб утворився ключовий рівень підтримки. Щойно ціна повернеться до цього рівня, ми маємо уважно стежити за ціновою дією в пошуках будь-яких підказок про потенційний пробій або розворот.

У міру того, як ціни рухаються вгору після другого мінімуму коливання, ми можемо побачити третій тест ключового рівня підтримки. Результатом цього третього тесту є формування патерну "Ранкова зірка". Через це ми б віддали перевагу розвороту вгору і очікуємо, що ключовий рівень підтримки збережеться. Як і очікувалося, ціна починає зростати після завершення формування Ранкової зірки.

Під час входу в довгу позицію з використанням патерну "Ранкова зірка" іноді буває складно визначити, де має бути розміщена мета взяття прибутку. Це пов'язано з тим, що патерн "Ранкова зірка" не дає жодних підказок. Таким чином, вам потрібно буде використовувати будь-який інший технічний інструмент для виходу з угоди.

Одним з таких прийомів може бути використання трьохбарового мінімуму як ковзного стопа після того, як ціна на певну величину переміститься на нашу користь. Тобто ваш ордер на вихід спрацює, коли ціна проб'є мінімум трьох останніх свічок.

Бичача ранкова зірка зі стохастиком

Давайте тепер подивимося на інший фільтр, який добре працює з налаштуванням падаючої зірки. Зокрема, коли ви включаєте показання перепроданості з осцилятора, заснованого на імпульсі, такого як індикатор Стохастик, ви збільшуєте свої шанси на успішну угоду.

Індикатор стохастик - це популярний осцилятор, який видає значення перепроданості та перекупленості на основі 14-денного періоду аналізу руху ціни в минулому. Осцилятор стохастик має дві основні лінії: швидша лінія відсотка K, яка є більш чутливою, і повільніша лінія відсотка D, яка є менш чутливою.

Отже, коли лінія відсотка D індикатора Стохастика перебуває в зоні перепроданості, це зазвичай є сигналом про те, що ціни з більшою ймовірністю розвернуться вгору. Коли ви поєднуєте це значення перепроданості зі свічковим патерном, таким як "Ранкова зірка", це може забезпечити високу ймовірність відкриття довгої позиції.Графік

На графіку вище ви можете бачити сильний низхідний тренд, що веде до формування Ранкової зірки. У той час, коли формувалася модель розвороту "Ранкова зірка", значення D стохастика було нижче за поріг перепроданості, на що вказує нижня синя стрілка на графіку.

Таким чином, ми очікуємо зростання цін після завершення формування патерну "Ранкова зірка". Як ясно видно, після декількох барів млявого висхідного руху ціни після завершення "Ранкової зірки" ціна досить різко рушила вгору, подолавши важливий рівень коливання.

Хоча ми продемонстрували цю схему за допомогою осцилятора стохастика, вона однаково добре працюватиме з іншими осциляторами імпульсу, такими як індекс відносної сили RSI та індикатор Williams% R.

Торгова стратегія за патерном

Давайте попрацюємо над побудовою стратегії, що включає торговий патерн "Ранкова зірка". Ми розглянули, як ми можемо використовувати ключові рівні підтримки та осцилятори на основі імпульсу, щоб додати ключові рівні злиття для торгового налаштування. Тепер ми опишемо повну торгову стратегію, яка включає в себе вхід, стоп-лосс і вихід з угоди. Стратегія включає в себе сам патерн і індикатор смуги Боллінджера.

Індикатор смуги Боллінджера - це індикатор, заснований на волатильності, який дуже корисний для виявлення надмірно затягнутих цінових рухів. Зокрема, коли ціна досягає верхньої лінії смуги Боллінджера, це зазвичай гарний час для пошуку можливостей для продажу. Точно так само, коли ціна досягає нижньої лінії смуги Боллінджера, це гарний час для пошуку можливостей для купівлі.

Така торгівля за смугою Боллінджера може бути ефективною сама по собі, однак, якщо ви об'єднаєте ці умови зі структурою свічки ранкова зірка, ви значно поліпшите свої торгові результати.

Оскільки "Ранкова зірка" - це модель бичачого розвороту, ми будемо шукати тільки довгі угоди в рамках нашої торгової стратегії.

Отже, ось правила довгої угоди з використанням стратегії:

  1. На ціновому графіку має бути сформована формація "Ранкова зірка".
  2. Перед формуванням патерну "Ранкова зірка" має бути присутній легко впізнаваний низхідний тренд.
  3. Використовуйте ринковий ордер, щоб продовжити роботу після формування патерну ранкова зірка.
  4. Стоп-лосс слід розміщувати нижче найнижчого мінімуму в патерні "Ранкова зірка".

Правило виходу:

  1. Якщо ціна входу нижче центральної лінії, а патерн "Ранкова зірка" не торкається центральної лінії. Ціна повинна перетнути центральну лінію смуги Боллінджера протягом 10 барів після входу в довгу позицію. Якщо ця умова не виконується, то виходимо з угоди на наступному барі. Якщо це сталося, то закрийте угоду при закритті нижче центральної лінії смуги Боллінджера.
  2. Якщо ціна входу вища за середню лінію або патерн "Ранкова зірка" торкається центральної лінії. Вийти з угоди при дотику верхньої смуги Боллінджера.Графік

Знизу графіка ми бачимо патерн Ранкова зірка. Зверніть увагу на сильну ведмежу свічку як на першу свічку в структурі, на меншу середню свічку, що ілюструє нерішучість на ринку, за якою слідує відносно сильна бичача свічка, що завершує формування патерну.

Щойно ми підтвердимо наявність патерну "Ранкова зірка", ми звернемося до попередньої цінової дії, щоб підтвердити наявність легко впізнаваного низхідного тренда, що веде до самого патерну. Як ми можемо ясно бачити, ціна рухалася вниз ступінчасто, створюючи низхідний тренд.

Тепер, коли ці умови виконано, ми можемо зосередитися на відкритті довгої позиції. Вхід у довгу позицію буде ініційовано на початку свічки відразу після завершення формування патерну. Ви можете побачити, де це могло статися, за синьою стрілкою, що йде за формуванням "Ранкової зірки".

Стоп-лосс буде розміщено нижче найнижчого мінімуму патерну, як це видно з чорної пунктирної лінії, проведеної під точкою входу.

На цьому етапі ми звернемося до процесу управління торгівлею, щоб спробувати керувати поточною угодою, оскільки ціна рухається на нашу користь. Перше, на що ми хотіли б звернути увагу, - це рух ціни щодо центральної лінії смуги Боллінджера. Зокрема, згідно з правилами нашої стратегії, ціна повинна перевищувати центральну лінію протягом 10 барів після входу в довгу позицію. Ця умова дозволить нам залишатися в угоді для подальшого зростання.

Як ми можемо ясно бачити, ціна рухається вище середньої лінії в межах трьох барів від вхідного сигналу. Таким чином, ми продовжимо утримувати угоду і використовуватимемо ту саму центральну лінію, що і наш механізм ковзного стопа.

Сигнал про вихід виникне, коли ціна знову закриється нижче цієї середньої лінії смуги Боллінджера. Звертаючись до дальнього правого краю графіка, ви можете побачити, коли відбулася ця подія, яка вивела б нас із позиції і привела б до прибуткової угоди.Графік

Якщо ви звернетеся до нижньої частини графіка, ви знайдете чітку свічку Ранкова зірка. Зверніть увагу, що перша свічка всередині формації - це відносно велика ведмежа свічка, за нею слідує свічка типу доджі і, нарешті, сильна бичача свічка. Ці три свічки разом утворюють структуру Ранкової зірки. Тепер, коли ми визначили патерн "Ранкова зірка", ми повинні підтвердити, що цей патерн існує в контексті низхідного ринкового руху. Якщо ви уважно подивитеся на цінову дію, що веде до цієї "Ранкової зірки", ви побачите, що тут мав місце явний низхідний тренд.

Тепер, коли ми підтвердили патерн "Ранкова зірка", ми можемо перейти до відкриття угоди. Згідно з нашими правилами, ми відкриваємо довгу позицію відразу після завершення формування патерну. Таким чином, вхід у довгу позицію буде ініційовано на початку наступної свічки, як показано на графіку.

Щоб захистити себе в разі несприятливого руху ціни, ми встановимо стоп-лосс нижче найнижчого мінімуму. Оскільки патерн "Ранкова зірка" торкається центральної лінії, наше правило виходу вимагає закриття угоди під час торкання верхньої смуги Боллінджера. Ви можете побачити, де відбулося це перше торкання після сигналу входу.

Читайте також - Брокер AMarkets - огляд та відгуки


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити