Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Скальпінг і прайс-екшен: робоча торгівельна стратегія

Останнє оновлення: Субота, 06 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Скальпінг

Чи можна об'єднати скальпінг і торгівлю за прайс екшен? Так, це можливо. Ми можемо використовувати прайс екшен на хвилинних, п'ятихвилинних і п'ятнадцятихвилинних таймфреймах. Проте потрібно пам'ятати, що в скальпінгу вам доведеться швидко ухвалювати торгові рішення. Цей стиль торгівлі може бути досить стресовим і виснажливим. У цьому посібнику я навчу вас, як правильно поєднувати систему прайс екшен і скальпінг у торгівлі на форекс.Скальпінг

Що таке прайс екшен?

Торгівля за прайс екшен дає нам змогу аналізувати ринок форекс без використання індикаторів. Для ухвалення торгових рішень ми використовуємо свічковий аналіз, а також рівні підтримки та опору. Система прайс екшен ідеально підходить для скальпінгових стратегій, оскільки дає нам можливість швидко орієнтуватися в поточній ринковій ситуації.

Тут я не буду описувати торгівлю за прайс екшен занадто докладно, ви можете прочитати про неї в статті Стратегія прайс екшен для початківців: торгуємо розворотні сетапи.

Прайс екшен дає змогу з високою точністю прогнозувати подальший рух ціни і дає нам можливість розуміти, хто зараз контролює ситуацію на ринку - покупці чи продавці. Якщо ситуація перебуває під контролем продавців, ми можемо купувати. Якщо ціну контролюють покупці, ми можемо продавати. Часто трейдери-початківці занадто ускладнюють свою торгівлю. Насправді, торгівля за прайс екшен має бути максимально простою.Бики та ведмеді

Щоразу, коли ви дивитеся на графік, ви маєте ставити собі запитання: хто зараз контролює ціну? Правильна відповідь на це запитання дасть вам змогу залишатися прибутковим трейдером на форекс.

На це запитання є тільки три можливі відповіді:

 • Покупці.
 • Продавці.
 • Ні покупці, ні продавці. Ринок перебуває в невизначеності.

Питання "Хто зараз контролює ціну" змушує вас думати про ціну об'єктивно і аналізувати поточний стан ринку. Замість ухвалення поспішного рішення, ви змушуєте себе діяти більш обдумано.

У скальпінгу вам доведеться навчитися відповідати на це питання максимально швидко, тому що у вас не буде особливо багато часу. Скальпінг - це швидкий аналіз, швидкі рішення і швидка торгівля.

Чому прайс екшен і скальпінг так добре працюють разом? Прайс екшен дає нам можливість аналізувати ціну в даний момент часу, а також з високою точністю прогнозувати, куди ціна рухатиметься далі. Коли ваші угоди утримуються протягом декількох хвилин, вам постійно необхідно швидко орієнтуватися в поточній ринковій ситуації.

Також вам не потрібно використовувати будь-які індикатори, тому що більшість індикаторів відстають від руху ціни.

Скальпінг і торгова психологія

Торгова психологія є одним з найважливіших факторів успіху в трейдингу. У вас може бути найкраща торгова стратегія у світі, але якщо у вас проблеми з торговою психологією, ви зазнаєте невдачі. І це особливо справедливо при скальпінгу.Скальпінг і торгова психологія

Якби я дав трейдеру новачкові успішну стратегію скальпінгу з коефіцієнтом прибуткових угод у 80%, він, імовірно, втратив би свої гроші. Чому? Тому що у трейдера новачка завжди проблеми з емоціями і самоконтролем.

 • Ви коли-небудь торгували через нудьгу, коли на графіку не було хороших точок входу, але ви все одно відкривали угоду?
 • Ви коли-небудь закривали угоду через страх, що ціна йде проти вас?
 • Ви коли-небудь трималися за збиткову позицію в надії, що ціна розвернеться?

Це все поширені помилки, яких припускаються трейдери.

Ці помилки поступово знижують відсоток прибуткових угод, позбавляють трейдера впевненості в собі і в підсумку знищують його депозит. Неважливо, наскільки хороша ваша торгова стратегія, якщо ви не можете впоратися зі своїми емоціями і стресом у своїй торгівлі, ви втратите свої гроші. Успішні скальпери знають про це, і вони так само зосереджені на своїй торговій психології, як і на торговій стратегії.

Скальпінг та прайс екшен: основи

Перш ніж використовувати систему прайс екшен, нам необхідно розуміти основи. Щоб ефективно торгувати під час скальпінгу, нам потрібно знати дві речі:

 • Рівні підтримки або опору.
 • Сетап прайс екшен.

На більших таймфреймах я спеціалізуюся на розворотних угодах. Я шукаю розворотні сетапи прайс екшен на рівнях підтримки і опору.

На молодших таймфреймах угоди на розворот не працюють так добре. Це пов'язано з тим, що торгівля на розвороті заснована на визначенні моменту, коли поточний тренд припиняється. На невеликих часових інтервалах занадто багато шуму, щоб ефективно визначити закінчення тренда. Таким чином, нам необхідний інший підхід до скальпінгу на форекс.Графік

Ми торгуватимемо на продовженням тренду і спостерігатимемо за сигналами прайс екшен, які б підтвердили нам, що тренд досить сильний. Угоду ми будемо відкривати, коли ціна повертається до пробитого рівня.

Ця стратегія може здатися простою, проте торгівля за нею може бути дуже напруженою. Одним із ключових компонентів цієї стратегії є співвідношенням прибутку до збитку, яке повинно становити не менше, ніж 1 до 3.

Коли ціна не досягає вашого тейк профіту всього на два пункти, а потім йде в протилежний бік на п'ять пунктів, багато трейдерів закривають таку угоду. Але ви не повинні цього робити і твердо дотримуватися співвідношення 1:3. Навіть якщо ваш стоп-лосс буде в підсумку зачеплений, ви все одно не повинні вручну закривати свої позиції.

Стратегія скальпінгу та прайс екшен

Для початку вам потрібно намалювати рівні підтримки та опору. Не хвилюйтеся, це дуже легко.

Почнемо з двох золотих правил малювання рівнів підтримки та опору. Ці правила застосовуються не тільки до скальпінгу, а й до рівнів підтримки та опору на будь-яких таймфреймах:

 • Останні дані завжди більш важливі.
 • Тіла свічок більш важливі, ніж їхні тіні.

Під час малювання рівнів підтримки та опору насамперед орієнтуйтеся на останні рухи ціни. Це ще більш актуально для молодших таймфреймів. Рухи ціни, які відбулися двадцять хвилин тому, більш значні, ніж ті, які відбулися два дні тому. Тому визначаючи рівні підтримки та опору, переконайтеся, що насамперед ви звертаєте увагу на останні цінові коливання.

Першим етапом у визначенні рівнів підтримки та опору є пошук відскоків ціни на вашому графіку. В ідеалі вам знадобляться кілька відскоків, які розміщуються на одному рівні.

Нижче представлений п'ятихвилинний графік AUD/USD, на якому я позначив останні відскоки ціни.Графік

Відскоки ціни не завжди будуть такими очевидними. Проте чим більш сильним є відскок, тим сильнішим буде утворений ним рівень, тому ви повинні намагатися визначити тільки найбільш значущі відскоки.

Щойно ви визначите кілька відскоків ціни, проведіть горизонтальну лінію між ними.Графік

Проводити рівні підтримки та опору на 5-хвилинних графіках дійсно легко.

Також ви можете помітити, що на зображенні вище я малюю лінії по тілах свічок, а не по їхніх тінях.

Визначаємо продовження тренду

Далі нам потрібно знайти сетапи для входу в ринок. Для цього нам потрібно знати і розуміти свічкові патерни.

Я впевнений, що ви чули старе прислів'я: "Тренд - це ваш друг". У нашому випадку це прислів'я дуже доречне. Ми будемо використовувати прайс екшен, щоб визначити тренд, отримати точку входу і відкрити позицію за трендом.

Ви повинні також знати, що з себе представляють тренди на форекс.

На молодших таймфреймах тренди трапляються не надто часто і найчастіше рух ціни досить рваний. Покупці або продавці не можуть контролювати ціну протягом цілого дня на п'ятихвилинному графіку, який складається з 288 свічок.

Найчастіше тренд виглядатиме подібним чином.Графік

Подивіться, як ціна повертається до рівня підтримки, перш ніж остаточно продовжити рух донизу. Саме так розвиваються тренди. У ведмежому тренді продавці повністю контролюють ціну. Покупці іноді намагаються взяти ціну під свій контроль, але найчастіше це завершується черговим відкатом, а потім тренд знову триває.Графік

Використовуючи свічковий аналіз і рівні підтримки та опору, ми можемо визначити, чи продовжиться тренд ще далі.

Валютні пари, спреди, стоп-лоси і тейк-профіти

Тепер, коли ви вивчили основи прайс екшен, настав час поговорити про деталі, які також є важливою частиною скальпінгу. Ваші тейк-профіти і стоп-лоси мають бути встановлені в правильних місцях, якщо ви хочете отримати максимальний прибуток.Валютні пари, спреди, стоп-лоси і тейк-профіти

Стоп-лосс для скальпінгу зазвичай становить 5-10 пунктів. Тому нам потрібно торгувати валютними парами з дуже низькими спредами, щоб залишатися в прибутку.

Ось перелік валютних пар, які я використовую:

 • EUR/USD
 • GBP/USD
 • AUD/USD
 • GBP/AUD
 • USD/CAD
 • USD/JPY

Відсоток ваших прибуткових угод у скальпінгу буде істотно нижчим порівняно з іншими стилями торгівлі. У кращому випадку, ви можете бути праві в 50-60% випадків. Проте якщо ви дотримуватиметеся співвідношення ризику до прибутку в розмірі 1:3, ви зможете залишатися в прибутку.

Якщо ви будете правим тільки у 25% випадків, ви вийдете на рівень беззбитковості. Якщо ви маєте рацію в 33% випадків, ви отримуєте прибуток. Іноді моє співвідношення ризику до прибутку становить 1:5. Це означає, що я можу помилятися в 75% випадків і все одно перебувати на рівні беззбитковості. З правильним співвідношенням ризику до прибутку математика буде на вашому боці.

Зі стоп-лосами і тейк-профітами все досить просто. Зазвичай мій стоп-лосс дорівнює 5 пунктам, а тейк-профіт - 15 пунктам. Якщо рух ціни надто швидкий, і стоп-лосс у 5 пунктів занадто щільний, я можу збільшити мій стоп до 10 пунктів, а тейк-профіт поставити в 30 пунктів.

Встановлення стоп-лосса і тейк-профіта є частково суб'єктивною частиною цієї стратегії. На самому початку торгівлі ви можете дотримуватися розміру стоп-лосса в 5 пунктів, а тейк профіту в 15 пунктів. Коли ви краще освоїте стратегію скальпінгу, ви зрозумієте, коли краще використовувати більший розмір стоп-лосів і тейк-профітів.

Приклади стратегії скальпінгу та прайс екшену

До теперішнього моменту ви повинні вже розуміти, як саме торгувати. Тепер давайте поглянемо на приклади стратегії скальпінгу в дії.Стратегія скальпінгу та прайс екшену

Ви знаєте, як розмістити на графіку рівні підтримки та опору. Також ви знаєте, як виглядає продовження тренда. Усе, що вам потрібно тепер зробити - це об'єднати рівні з сетапами прайс екшен.Графік

На зображенні вище ви бачите, що AUD/USD перебуває в низхідному тренді. Рівень підтримки розміщується на 0,7633 за відскоком ціни. Продавцям вдається пробити підтримку на рівні 0,7633. Покупці на час беруть контроль над ціною і підштовхують її до колишньої області підтримки 0,7633. Покупці роблять декілька спроб закриття над областю 0,7633. Оскільки покупці не можуть проштовхнути ціну вище області 0,7633, ми відкриваємо угоду в шорт.

Чому ми входимо тут у ринок?

 • Основний тренд - ведмежий. Це вказує на те, що продавці контролюють ціну.
 • Покупці змогли проштовхнути ціну до області опору. Це вказує на те, що покупці мають певну силу.
 • Ціна знаходиться на рівні опору.
 • Покупці не можуть проштовхнути ціну вище зони опору.

Ми використовуємо прайс екшен, щоб проаналізувати поточну ринкову ситуацію і зрозуміти, що буде далі. Якщо продавці контролюють тренд, і покупці не можуть проштовхнути ціну вище рівня опору, ведмежий тренд має гарні шанси на продовження.

Розглянемо наступний приклад.Графік

Торговий сетап формується на рівні опору. Ми можемо бачити очевидні відскоки від рівня 0.7485 протягом останніх десяти годин. Ці відскоки показують нам явний опір у цій області. Ціна в кінцевому підсумку пробила цей рівень опору, і опір перетворився на підтримку.

Угода в шорт була відкрита після того, як ціна опустилася нижче рівня підтримки 0,7485. Покупці відкинули ціну назад на 0.7485, проте не змогли закритися вище 0.7485, показавши тим самим, що продавці все ще контролюють ціну і ведмежий тренд незабаром продовжиться.

Стоп-лосс дорівнював 7 пунктам, а тейк-профіт становив 21 пункт. Як ви бачите, тейк-профіт був легко досягнутий.

Приклад невдалої угоди, яку було закрито за стопом.

Торговельне налаштування було хорошим, але воно не виправдало себе. Рівні були проведені по 0,7485 на підставі перших двох відскоків ціни. Коли покупці пробили рівень опору, ціна опустилася назад, щоб протестувати цей рівень. Розмір тейк-профіту був 21 пункт, а стоп-лосса - 7 пунктів. Ця угода залишалася відкритою понад годину, але врешті-решт ціна вибила стоп-лосс.Графік

Чи можна було щось зробити по-іншому, щоб врятувати себе від втрати 7 пунктів у цій угоді? Можливо, але це неважливо.

Ключем до успішної торгівлі за цією стратегією скальпінгу є дати можливість вашій угоді бути відкритою доти, доки ціна не досягне стоп-лосс або тейк-профіту. Не закривайте вручну ваші позиції занадто рано і не збільшуйте розмір своїх стопів. Якщо ви отримуєте збиток, це не має значення. Усе, що має значення, - це коефіцієнт співвідношення ризику до прибутку, який має становити щонайменше 1:3.

Якщо ви візьмете сто угод, здійснених за цією стратегією, і 60% ваших угод будуть збитковими, ви все одно залишитеся в прибутку:

 • 60 угод x -7 втрачених пунктів = -420 пунктів
 • 40 угод x 21 прибуткових пунктів = 840 пунктів прибутку
 • 840 - 420 = +420 пунктів прибутку

Ось чому так важливо дотримуватися співвідношення ризику до прибутку в розмірі 1:3, тому що можливі втрати не матимуть істотного значення. Успіх у трейдингу на форекс не полягає в тому, щоб завжди бути правим, а в тому, щоб залишатися в підсумку в прибутку.

Розглянемо ще один приклад.

У цій угоді ми бачимо, наскільки важлива торгова психологія. Ми дотримуємося співвідношення 1:3 незважаючи ні на що.Графік

Як ми бачимо, через 10 хвилин після відкриття нашої угоди, ціна знову повертається до рівня опору. Якби ми не піддалися паніці і не закрили цю угоду, врешті-решт, ціні б не вдалося закріпитися вище рівня опору, і вона б впала вниз. Тому ми завжди повинні залишатися терплячими і вміти чекати, ні в якому разі не закриваючи наші угоди вручну.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити