Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Мої улюблені патерни прайс екшен, які я торгую найчастіше

Останнє оновлення: Вівторок, 09 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

В арсеналі інструментів трейдерів часто присутні свічкові патерни, і для цього є вагома причина. Крім графічних моделей, таких як Голова і плечі, Подвійна вершина або Прапор, свічки самі по собі дають нам шанс зрозуміти настрій ринку і передбачити його подальший рух. У сьогоднішній статті я розповім вам про три мої найулюбленіші свічкові патерни прайс екшен.

Пін-бар

Почнемо з пін бару. Як і більшість патернів, він може давати як бичачий, так і ведмежий сигнал.

Що саме можна назвати пін баром?Пін-бар

 • Хвіст пін бару, який також називається тінню, являє собою найголовніший елемент. Як правило, хвіст повинен становити не менше двох третин від усього розміру свічки.
 • Тіло пін бару являє собою відкриття і закриття свічки і повинно бути невеликого розміру.
 • Ніс пін бару, який іноді відсутній, важливий тільки відносно тіла і хвоста. Чим менший його розмір, тим краще.

Пін бар - мій найулюбленіший патерн, який я торгую найчастіше. Для цього є декілька причин:

 1. Його легко знайти на графіку.
 2. Пін бар дає логічне місце для встановлення стоп-лосса.
 3. Потенціал прибутку при торгівлі пін баром досить значний.
 4. Він ефективний на всіх таймфреймах без винятку.

Давайте розглянемо декілька прикладів.Графік

Після тривалого руху донизу, ціна знайшла рівень підтримки, на якому було сформовано бичачий пін бар. Він викликав різкий рух вгору до попередніх мінімумів, які виступили в ролі опору.Графік

На цьому графіку ціна рухається в межах кордонів висхідного каналу. Під час повторного тестування рівня опору продавці домоглися переваги, і в підсумку сформувався ведмежий пін бар. Це спричинило падіння ціни на 400 пунктів.

Внутрішній бар

Внутрішній бар досить часто зустрічається на графіках, проте більшість трейдерів найчастіше неправильно його використовують у своїй торгівлі.

Ось, який він має вигляд:Внутрішній бар

Свічка внутрішнього бару повинна бути повністю поглинена діапазоном попередньої свічки, яка також називається материнською свічкою.

Внутрішній бар стоїть для мене на другому місці в списку моїх улюблених патернів. Чим мені він подобається?

 1. Він може виступати як модель продовження тенденції, особливо якщо з'являється під час сильного тренда.
 2. Стоп-лосс при торгівлі за внутрішнім баром зовсім невеликого розміру.
 3. Він забезпечує відмінне співвідношення ризику до прибутку.

Графік

Внутрішній бар на графіку вище сформувався під час сильного висхідного тренда. Яскраво виражений тренд є необхідною умовою для торгівлі за цим патерном. Причина в тому, що внутрішній бар - це не що інше, як консолідація на молодшому таймфреймі. Найчастіше за консолідацією відбувається пробій у бік поточного тренда.

На наступному графіку ми бачимо два ведмежих внутрішніх бари. Зверніть увагу, що ціна перебувала в низхідному тренді протягом декількох місяців.Графік

Модель поглинання або зовнішній бар

Зовнішній бар найчастіше сигналізує про розворот ринку. Цей патерн можна вважати робочим тільки тоді, коли він з'являється на ключовому рівні підтримки або опору після тривалого висхідного або низхідного тренда.Зовнішній бар

Зверніть увагу, що діапазон свічки, що поглинає, повністю охоплює діапазон попередньої свічки.

Ось декілька речей, які варто враховувати під час торгівлі за моделлю поглинання:

 1. Зазвичай сигналізує про майбутній розворот.
 2. Цей патерн варто використовувати тільки на денному графіку після тривалого висхідного або низхідного тренда.
 3. Стоп-лосс має бути розміщений вище максимуму свічки, що поглинає, для ведмежого патерну і нижче мінімуму свічки, що поглинає, для бичачого патерну.
 4. Для більш високої ймовірності отримання прибутку цей патерн можна об'єднувати з іншими інструментами технічного аналізу.

Розглянемо приклад:Графік

Як ви можете бачити, ціна утворила модель клина. Два ведмежих сигнали сформувалися на рівні опору. Перша свічка також є пін баром. Іноді зовнішній бар і пін бар можуть об'єднуватися в одній свічці.

Пам'ятайте, що зовнішній бар повинен обов'язково формуватися на ключовому рівні, щоб його можна було розглядати для торгівлі. В протилежному разі ви отримуватимете занадто багато помилкових сигналів.

Висновок

Торгуєте ви за допомогою прайс екшен або будь-яким іншим методом технічного аналізу, три патерни, які ми розглянули вище, безсумнівно поліпшать вашу торгівлю.

Хоч би який гарний вигляд мали ці патерни, завжди пам'ятайте, що в трейдингу ніколи не буває 100% гарантій, і будь-яка торгова установка може принести збиток. Тому завжди пам'ятайте про дотримання ризиків.

Також не менш важливо дочекатися формування пін бару, внутрішнього бару або зовнішнього бару на ключовому рівні. Це значно збільшить ваші шанси на успіх.

Читайте також - Брокер AMarkets - огляд


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити