Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Сигнали для купівлі та продажу в трейдингу по прайс екшену

Останнє оновлення: Вівторок, 09 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Сигнали для купівлі та продажу в трейдингу

Практично все, що я роблю в трейдингу за прайс екшен, засноване на шести сигналах. Три з них є свічковими моделями, а решта три - графічними формаціями, такими як голова і плечі. Ви, напевно, знаєте, що мені подобається все спрощувати. Але простота не означає ненадійність або збитки.

Фактично, найпростіші сигнали для купівлі та продажу, представлені нижче, є одними з найприбутковіших моделей, з якими я стикався в трейдингу. Хочете дізнатися більше? Давайте почнемо!

Свічкові сигнали для купівлі та продажу

Протягом торгового тижня я шукаю три типи свічкових патернів. Це пін бар, модель поглинання і внутрішній бар.

Тоді як пін бар можна торгувати на 4-годинному і денному таймфреймах, поглинаючий і внутрішній бари найефективніші на денному таймфреймі і вище. Якщо ви використовуєте їх на будь-якому таймфреймі нижче денного, ризик хибних сигналів значно зростає. Давайте розглянемо кожен з них детальніше.

Пін-бар

Для тих, хто стежив за мною протягом деякого часу, знає, що мій улюблений свічковий патерн - це пін бар. Ця свічкова формація характеризуються довгими верхніми або нижніми тінями і являють собою різкий відскок від рівня підтримки або опору.

Останній фактор має першорядне значення для ефективності пін бару. Без ключової області підтримки або опору це свічкове формування формування безглузде.

Ось приклад ведмежого пін бару на денному графіку:Графік

Зверніть увагу, як після закриття нижче ключового рівня ціна сформувала ведмежий пін бар після повторного тестування області як нового опору. Короткий вхід на 50% відкаті приніс би непоганий прибуток менш ніж за 48 годин.

Модель поглинання

Модель поглинання - це модель розвороту, яка часто може сигналізувати про виснаження покупців або продавців. Як випливає з назви, ця свічка повністю поглинає попередню.

Одне з найважливіших правил використання цього сигналу - звертати увагу тільки на патерни поглинання, які з'являються на денному графіку і вище. Будь-який сигнал на графіках, нижчих за денний, ненадійний у тому сенсі, що може бути помилковим спрацюванням.

Ще один важливий момент - свічковий патерн має формуватися на максимумі або мінімумі. В іншому разі він не буде сигналізувати про виснаження від биків або ведмедів, які зроблять його ефективним розворотним сигналом.

Нижче наведено приклад свічки поглинання на денному графіку:Графік

Зверніть увагу, що свічка сформувалася на максимумі коливання і на рівні опору, який існував протягом декількох місяців.

Внутрішній бар

Коли я почав торгувати за прайс екшен, я почав з пін бару і внутрішнього бару. Я вирішив, що вивчу два сигнали вздовж і впоперек, перш ніж розглядати інші складніші моделі.

Це було хорошою стратегією. Я завжди рекомендую дотримуватися однієї або двох цінових моделей на самому початку, перш ніж розширювати свої можливості. Чим менше технічних моделей вам доведеться вивчити, тим легше буде оволодіти ним.

Але з часом я відійшов від торгівлі на внутрішньому барі, принаймні, до деякої міри. Я досі знаходжу дещо, що привертає мою увагу, але здебільшого не торгую ці сигнали. Це не означає, що це не прибутковий сигнал. Це просто означає, що він не так підходить моєму стилю торгівлі, як інші сигнали, які більше мені подобаються.

Для тих, хто шукає гарний торговий сигнал за трендом, внутрішній бар, на мій погляд, є одним із найкращих. Однак головне - дотримуватися денних таймфреймів. Все, що нижче, призведе до занадто великої кількості помилкових спрацьовувань.

Нижче представлені три внутрішні бичачі бари, які сформувалися на денному графіку під час агресивного ралі.Графік

Ключ тут - знайти торговий інструмент, який перебуває в тренді. Ви також маєте звернути особливу увагу на розташування рівнів підтримки та опору, перш ніж ухвалювати рішення про здійснення угоди.

Сигнали для купівлі та продажу для графічних формацій

Тепер, коли ми розглянули три свічкові моделі, які я використовую, давайте зануримося в три графічні формації. До них належать голова і плечі, канали та клини.

Як випливає з назви, це моделі, що формуються протягом тривалого періоду на графіку і включають декілька свічок. Фактично, для реалізації більшості використовуваних мною технічних структур потрібні тижні, місяці або навіть роки.

Гарна новина в тому, що нам не потрібно чекати місяці або роки, щоб торгувати. Маючи у своєму розпорядженні десятки торгових інструментів, ви завжди зможете знайти відповідні торгові можливості.

Голова та плечі

Коли справа доходить до прибутковості, фігура голова і плечі знаходиться у верхній частині списку. Зазвичай вона формується після тривалого руху вгору і сигналізує про виснаження покупців.

Паттерн перевернута голова і плечі також являє собою потенційний розворот, який відбувається після тривалого руху ціни вниз і сигналізує про виснаження продавців.

Причина, через яку ці формації можуть бути дуже прибутковими, полягає в тому, що вони часто приносять декілька сотень пунктів прибутку в разі успішної торгівлі.

Розглянемо модель голова і плечі, яка сформувалася на тижневому графіку за кілька місяців.Графік

На розвороті прибуток склав понад 1200 пунктів.

Зверніть увагу, що голова і плечі також мають так звану вимірювану мету. Це потенційна мета прибутку, яка визначається за висотою формації.

Канали (висхідні та низхідні)

Цінові канали виникають частіше, ніж вважає більшість трейдерів. Їх з'являється особливо багато після імпульсивного руху ціни вгору або донизу. Канали, що формуються таким чином, відомі як бичачий і ведмежий прапори.

Вони надають чудовий спосіб визначити і позначити періоди консолідації, які можуть надати можливість увійти на подальшому пробої.

Ось приклад висхідного каналу на денному графіку:Графік

Зверніть увагу, як висхідний канал почав формуватися після тривалого руху донизу. Таким чином, ми могли б також назвати це ведмежим прапором, який найчастіше являє собою продовження переважаючого тренда.

Хоча зазвичай це результат консолідації, канали іноді можуть позначати більш широкий тренд. Саме так йде справа з висхідним каналом на місячному графіку нижче.Графік

Замість того, щоб використовувати зазначений вище канал, щоб зловити пробій, я б використовував подібну формацію, щоб сформувати довгостроковий прогноз для обраного торгового інструменту.

Клини (що звужуються і розширюються)

Як і канали, фігура клин зазвичай являє собою консолідацію. Проте те, що їх відрізняє, - це те, що вони звужуються наприкінці свого формування. Іншими словами, клин, що звужується, має певну кінцеву точку, а канал - ні.

Два графіки нижче показують різницю між клином, що звужується, і клином, що розширюється.Графік

Як випливає з назви, клин, що звужується, виникає, коли цінова дія "стискається підтримкою і опором".

А тепер приклад клина, що розширюється, на 4-годинному графіку:Графік

Зверніть увагу на те, як, на відміну від клина, що звужується, на першому графіку, ціна в формації, що розширюється, "розгалужується" з плином часу. Клин, що розширюється, не вважається остаточним патерном, тому що ціна теоретично ніколи не може пробити підтримку або опір.

Підіб'ємо підсумки

Якщо ви новачок у прайс екшен або просто хочете додати один або два додаткові сигнали до вже встановленого арсеналу, наведений вище список - чудове місце для початку аналізу. Кожен з них сам по собі простий, але дуже прибутковий, якщо ви будете слідувати моїм урокам на сайті.

Моя порада - вибрати один або два сигнали, вивчити характеристики, методи входу і виходу тощо, перш ніж рухатися далі. На мій погляд, спроба вивчити всі шість сигналів одночасно занадто ускладнить завдання.

Крім того, що більше матеріалу ви спробуєте перетравити за один раз, то більше часу знадобиться, щоб оволодіти ним. Вибравши всього один або два патерни, ви зможете освоїти їх набагато швидше, ніж якби ви спробували використовувати всі шість одночасно.

І останнє, але не менш важливе: дотримуйтеся чотиригодинних і денних часових рамок, робіть нотатки і просто продовжуйте накопичувати досвід.

Як дізнатися, коли купувати або продавати?

Якщо ви такий самий трейдер, як і я, ви можете використовувати різні свічкові та графічні сигнали, подібні до тих, що описані в цій статті. Такі прості речі, як пін бар або пробій каналу, можуть стати неймовірно прибутковими при правильній торгівлі.

Які сигнали для купівлі та продажу найкращі?

Я вважаю за краще, щоб усе було просто. Свічкові моделі, такі як пін бар, модель поглинання і внутрішній бар, є моїми основними сигналами. Що стосується графічних патернів, я віддаю перевагу голові і плечам, каналам і клинам.

Читайте також - Скальпінг і прайс-екшен - робоча торгівельна стратегія


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити