Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Трейдинг за прайс екшен: фактори, які потрібно враховувати

Останнє оновлення: Вівторок, 09 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Трейдинг за прайс екшен

Я думаю, що ви згодні з таким твердженням: торгівля за прайс екшен допомагає вам краще розраховувати свої точки входу і виходу з ринку, не покладаючись на індикатори, новини або думки аналітиків.

Але проблема в тому, що існує так багато інформації (наприклад, японські свічки, графічні патерни, лінії тренду, рівні підтримки та опору тощо), що все це ускладнює прийняття наших рішень про відкриття угоди. З чого почати? Що нам потрібно шукати на графіках насамперед?

Гарна новина полягає в тому, що коли справа доходить до торгівлі по прайс екшену, що чим менше факторів ви враховуєте, тим краще.

Після багатьох років торгівлі та експериментів виявилося, що є тільки 6 речей, які мають значення, коли йдеться про торгівлю за прайс-екшеном, і ви можете ігнорувати 90% всього іншого. Хочете дізнатися більше? Тоді почнемо.

Структура ринку

Перше, що має засвоїти трейдер трейдер прайс екшен, - це структура ринку. Бо якщо ви цього не розумієте, тоді графік не матиме для вас жодного сенсу - і ви не знатимете, коли купувати, продавати або коли триматися подалі від входу в ринок.

Але якщо ви дійсно розумієте структуру ринку, перед вашими очима відкриється цілий світ нових можливостей. Що собою являє ринкова структура?

Це структура для класифікації стадій ринку, яка дає нам змогу зрозуміти, що робити в різних ринкових умовах. Іншими словами, структура ринку говорить нам, коли варто купувати, продавати або триматися подалі від ринку.

Структуру ринку можна розбити на 4 складові:

 1. Стадія накопичення.
 2. Стадія зростання.
 3. Стадія розподілу.
 4. Стадія падіння.

Стадія накопичення

Стадія накопичення виглядає як фаза консолідації при низхідному тренді. Ось що я маю на увазі:Графік

Є 2 причини, які сприяють стадії накопичення.

Бичачі трейдери

У міру того, як ціна рухається донизу, бичачі трейдери купуватимуть, оскільки ціна "занадто низька", що чинить тиск покупців на ринок.

Ведмежі трейдери

Водночас на ринок все ще входять ведмежі трейдери, які сподіваються, що тренд продовжиться.

Коли ви поєднуєте тиск покупців і продавців, ви отримуєте рівновагу на ринку (також відому як ринок діапазону).

Той факт, що ринок перебуває у стадії накопичення, не означає, що він прорветься вище - також існує ймовірність його падіння.

 • Якщо ви налаштовані по-ведмежому на стадії накопичення, ви можете шукати можливості для продажу на рівні опору.
 • Якщо ви налаштовані по-бичачому, ви можете шукати можливості для купівлі на рівні підтримки або коли ціна пробиває рівень опору. Коли це станеться, ми переходимо до наступного етапу.

Стадія зростання

Стадія зростання - це висхідний тренд із серією більш високих максимумів і мінімумів. На цьому етапі більшість трейдерів можуть розпізнати тренд і шукають можливості для купівлі.Графік

Однак жоден ринок не зростає постійно. Зрештою, він почне проявляти ознаки слабкості, і тоді ми переходимо до наступного етапу.

Стадія розподілу

Стадія розподілу виглядає як ринок діапазону після висхідного тренда.Графік

Є 2 причини, які сприяють стадії розподілу.

Ведмежі трейдери

У міру того, як ціна рухається вгору, ведмежі трейдери будуть відкривати короткі позиції, оскільки ціна "занадто висока", що чинить тиск з боку продавців.

Бичачі трейдери

Водночас на ринок все ще входять трейдери-бики, які сподіваються, що тренд продовжиться. Коли ви поєднуєте тиск покупців і продавців, ви отримуєте рівновагу на ринку (також відому як ринок діапазону). Проте, якщо ціна пробивається нижче мінімумів діапазону, ми входимо в останню стадію.

Стадія падіння

Стадія падіння - це низхідний тренд із серією нижчих максимумів і мінімумів. На цьому етапі більшість трейдерів можуть розпізнати тренд і шукають можливості для продажу.Графік

Жоден ринок не падає постійно. Зрештою, він починає проявляти ознаки сили, і саме тоді ми повертаємося до стадії 1 (стадії накопичення).

Значуща область

Ми дізналися, що структура ринку дає вам розуміння, коли можна купувати, продавати або триматися подалі від ринків. Отже, тепер питання в тому, де саме ви купуєте і продаєте?

У цьому нам допоможе значуща область. Під значущою областю розуміється область на вашому графіку, де може виникнути потенційний тиск з боку покупців або продавців. Це можуть бути:

 • Підтримка та опір.
 • Ковзаюче середнє.
 • Трендові лінії.
 • Та інші структурні чинники.

Підтримка та опір

Що собою являють рівні підтримки та опору?

Підтримка - значуща область, оскільки на цьому рівні може виникнути потенційний тиск покупців і підштовхнути ціну вгору. Опір - значуща область, де може з'явитися потенційний тиск з боку продавців і штовхнути ціну вниз.Графік

Графік

Ковзаюча середня

Ковзаюча середня - це індикатор, який усереднює історичні ціни на графіку.

На трендовому ринку ціна може відповідати ковзній середній, оскільки вона показує потенційний тиск покупців або продавців, який діє як значуща область.Графік

Пошук торгових можливостей для покупок при відкаті ціни до ковзної середньої - непогана ідея.

Точка входу

Ми вже знаємо, що структура ринку говорить вам, що робити (купувати, продавати або триматися поза ринком). Значуща область дає нам змогу зрозуміти, де саме купувати або продавати. Тепер нам потрібно знайти точку для входу в ринок.

Ось 2 методи, які ви можете використовувати:

 • Пробій структури.
 • Хибний пробій.

Пробій структури

Пробій структури - це модель розвороту ціни, яка дає змогу вам увійти на початок нового тренда з низьким ризиком.

Вам потрібно шукати:

 • Висхідний тренд наближається до рівня опору, який можна побачити на старшому таймфреймі (нам потрібно, щоб область опору привертала увагу продавців на старшому таймфреймі).
 • Ціна не може досягти більш високого максимуму, а натомість досягає більш низького максимуму (це дає нам орієнтир для встановлення стоп-лоссу).
 • Коротка позиція відкривається на пробої мінімуму коливання або підтримки.

Ось приклад:Графік

Хибний пробій

Хибний пробій - це патерн розвороту ціни, який дає змогу вам купувати за низькою ціною і продавати за високою.

 1. Шукайте сильний бичачий імпульс до рівня опору (чим більша свічка, тим краще).
 2. Дозвольте ціні подолати екстремальні максимуми опору (щоб більше трейдерів купило на пробій).
 3. Дочекайтеся появи патерну хибного пробою, при якому ціна раптово розвертається і закривається нижче рівня опору.
 4. Коротка позиція відкривається на наступній свічці.

Графік

Стоп-лосс

Ми розглянули торговельну установку, яка включає в себе структуру ринку, значущу область і точку входу. Також нам потрібно встановити стоп-лосс, який дасть змогу захистити ваш торговий рахунок, щоб ви не втратили все в одній угоді.

Ваш стоп-лосс має бути на такому рівні, при досягненні якого ваша торгова установка втратить сенс.

Якщо ви купуєте на рівні підтримки, очікуючи, що тиск покупців підштовхне ціну вгору, тоді ваш стоп-лосс має бути розміщений нижче підтримки. Зрештою, якщо ціна проривається нижче підтримки, це означає, що ваша первісна гіпотеза неправильна, і вам треба вийти з угоди.

Тепер питання в тому, чи розміщуєте ви стоп-лосс прямо під підтримкою або даєте йому деякий буфер?

Я вважаю за краще залишити буфер у розмірі 1 ATR нижче підтримки, щоб запобігти полюванню за стопами. Ось як це зробити:

 • Визначте найнижчий мінімум на рівні підтримки.
 • Визначте поточне значення індікатора ATR.
 • Візьміть найнижчу цінову точку підтримки і відніміть поточне значення ATR - це і буде ваш стоп-лосс.

Графік

Тепер ви можете застосувати цю концепцію не тільки до рівня підтримки і опору, а й до будь-якої значущої області.

Наприклад, якщо ви купуєте біля ковзної середньої, очікуючи, що тиск покупців посилиться, ваш стоп-лосс має бути розміщений нижче ковзної середньої. Якщо ціна впаде нижче, це означає, що ковзаюча середня більше не враховується ринком, і ваша торгова установка недійсна.Графік

Структура ринку старшого таймфрейму

Ми розглянули торгову установку, яка включає точку входу і стоп-лосс. Тепер поговоримо про структуру ринку старшого таймфрейма. Це дасть нам уявлення про те, чи потрібно вам довше утримувати свої угоди або просто зафіксувати свій прибуток.

Торгівля проти тренда старшого таймфрейма

Припустимо, ви відкрили коротку позицію на 4-годинному таймфреймі і стежите за прибутком. Але на денному таймфреймі ринок має висхідний тренд. Отже, що потрібно зробити?

 1. Утримуйте коротку угоду в надії, що ринок продовжить рух на вашу користь.
 2. Закрийте коротку угоду на найближчому мінімумі коливання, оскільки ринок може розвернутися проти вас.

Я б закрив угоду на найближчому мінімумі коливання, оскільки ринок може розвернутися вище і продовжити висхідний тренд (на денному таймфреймі).

Торгівля в напрямку тренда старшого таймфрейма

Припустимо, ви відкрили довгу позицію на 4-годинному таймфреймі, і ринок швидко рухається на вашу користь. Водночас денний таймфрейм також має висхідний тренд. Що ми можемо зробити?

 1. Утримуйте довгу угоду в надії, що ринок продовжить рух на вашу користь.
 2. Закрийте угоду на найближчому максимумі коливання, оскільки ринок може розвернутися проти вас.

У цьому випадку я б хотів продовжити утримувати свою довгу угоду, оскільки старший таймфрейм також працює на мою користь. Ви можете використовувати трейлінг-стоп, щоб відстежувати рух ціни у напрямку тренда.

Низька волатильність на старшому таймфреймі

Ринок рухається за циклами волатильності - від періоду низької волатильності до високої і навпаки. Це означає, що якщо ринок перебуває у стані з низькою волатильністю, це ознака того, що ринок збирається зробити великий крок (і ви маєте бути до цього готові).

Припустимо, ви відкрили довгу позицію на 4-годинному таймфреймі, і ринок швидко рухається на вашу користь. Крім того, ви помітили, що денний таймфрейм сформував цінову модель з низькою волатильністю, яка має вигляд "стиснення". Що ви можете зробити?

 1. Утримувати угоду в надії, що якщо волатильність збільшиться, це буде на вашу користь.
 2. Закрийте угоду на найближчому максимумі коливання, оскільки ринок може розвернутися проти вас.

Що стосується мене, я б тримав свою угоду, тому що є величезний потенціал прибутку, якщо волатильність збільшиться на мою користь.

Накопичення на денному таймфреймі:Графік

Хибний пробій на 4-годинному таймфреймі:Графік

На 4-годинному таймфреймі є установка хибного пробою, після чого ціна зрушила на вашу користь. У цей момент ви можете захотіти зафіксувати прибуток на найближчому максимумі коливання, оскільки там може ховатися потенційний тиск продавців.

Проте, дивлячись на денний таймфрейм, ви могли б зрозуміти, що ринок сформував накопичення (оскільки волатильність скоротилася), що є ознакою того, що найближчим часом може відбутися великий рух ціни.

Я б хотів забрати 50% свого прибутку на найближчому максимумі коливання. Тож, якщо ринок розвернеться, принаймні, у мене залишиться частина прибутку. Потім я б утримував решту своєї позиції і дивився, чи зможе ціна вирватися з максимуму коливання. Якщо це станеться, я буду продовжувати утримувати свою позицію за трендом, поки не спрацює трейлінг-стоп.

Читайте також - Наполеонівська стратегія форекс на одну свічку


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити