Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Пробій рівня: торгуємо найприбутковіші сетапи

Останнє оновлення: Середа, 03 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський
Зміст[Сховати]

Пробій рівня

Ви торгуєте пробій рівня? Якщо так, тоді ви знаєте, що хороша угода на пробій може принести істотний прибуток. Проте торгівля пробоїв часто може виявитися збитковою.

Наприклад, ви помічаєте, що ціна пробиває рівень опору на великих бичачих свічках, тому не довго думаючи ви відкриваєте угоду в лонг. Але через деякий час ціна робить раптовий розворот на 180 градусів, і ви опиняєтеся в мінусі. Тепер ви, ймовірно, ставите питання: "Які угоди на пробій будуть успішними, а які ні, і чи можна заздалегідь це визначити?"

Коли ви займаєтеся трейдингом, вам потрібно використовувати всі можливі шанси на свою користь. Забудьте про спробу бути правим у 100% випадків. Це просто неможливо. Якщо ви торгуєте з хорошим співвідношенням ризику до прибутку, ви можете бути праві менш ніж на половині своїх угод і при цьому отримувати непоганий прибуток. Ви повинні знати, як знайти хорошу торгову можливість, і бути готовим виконати свій торговий план.

У сьогоднішній статті ми постараємося відповісти на це питання, а також розповісти про все, що пов'язано з торгівлею пробоїв.

Що таке пробій рівня?

Пробій - це закріплення ціни за будь-яким рівнем і подальший рух у бік пробою. Але у вашій голові відразу має виникнути питання про закріплення ціни, адже все-таки недосвідченій людині важко зрозуміти, що це таке. Але й тут нічого складного теж немає, закріплення - це закриття свічки за рівнем.Графік

Пробій може відбутися на горизонтальному або похилому рівні.

Бичачий пробій:Бичачий пробій

Ми бачимо трендовий ринок, який зустрів опір на горизонтальному рівні. Після двох невдалих спроб ціна здійснює пробій рівня.

Ведмежий пробій:Ведмежий пробій

Пробої часто є причиною підвищеної волатильності на ринку. Очікуючи пробою ключового рівня, ми можемо використовувати цю волатильність на нашу користь і приєднатися до нового тренду на самому його початку.

Чому пробій рівня працює?

Уявімо таку картину: у нас на графіку утворився сильний рівень опору з безліччю ведмедів, який ціна ніяк не може пробити. Вона робить кілька спроб, але всі безуспішні доти, доки до биків не приходить підмога. Вони долають ведмедів, а що робити далі? Не відступати ж, а наступати! І вони продовжують відганяти ворога до наступного опору, де все повторюється.

У нас є пробої, коли ціна виривається з певного важливого рівня. Коли ви подивитеся на рух ціни на графіку, ви помітите, що ціни зазвичай мають тенденцію рухатися в консолідаціях і відповідати певним рівням.

Коли ви бачите, що ціна досягає рівня і швидко розвертається, ми розглядаємо це як підказку про силу рівня. Коли ціна повертається для повторного тестування цього рівня, ми повинні уважно стежити за рухом ціни і передбачити можливий пробій.

Іноді ви можете бачити, як ціна досягає одного і того ж рівня кілька разів. Це означає, що певний рівень може бути сильнішим, ніж зазвичай. Проте ціна в кінцевому підсумку проб'є будь-які рівні в якийсь момент. Саме тоді ми повинні бути готові відкрити угоду на пробій.

Пробої можуть надати хороші торгові можливості. Причина цього полягає в тому, що пробої часто призводять до нових цінових рухів і тенденцій. Таким чином, трейдери можуть увійти в потенційний тренд, що виникає, на самому його початку.

Крім того, багато з більш надійних пробоїв, як правило, відбуваються під час сильного цінового імпульсу, і трейдери намагаються максимізувати свій прибуток від швидких рухів ціни.

Пробої відбуваються на важливих цінових рівнях. Це можуть бути:

 • Рівні підтримки або опору.
 • Максимуми або мінімуми ринку.
 • Лінії тренду.
 • Цінові канали.
 • Ковзаючі середні.
 • Фігури.
 • Рівні Фібоначчі.
 • Круглі числа.

Одна з причин того, що пробої можуть швидко рухати ціну, полягає в тому, що багато учасників ринку спостерігають за рівнями навколо потенційних пробоїв. Коли одна частина трейдерів може використовувати пробій, інша частина повинна швидко покривати свої збиткові позиції, створюючи тим самим різкі рухи ціни після виникнення пробою.

Існує багато різних типів пробоїв. Наше завдання як трейдерів - знайти пробої з високою ймовірністю і відкрити угоду. Проте зробити це не завжди буває просто. Тому рівні, проведені в потенційних точках пробою, слід розглядати як зони, а не як фіксовані лінії.

Пошук психологічно важливих рівнів

Коли ви розумієте, що ціна тестує певну зону безліч разів, її можна ідентифікувати як важливий рівень. Ми беремо найнижчий і найвищий рівень ціни навколо цього рівня і розглядаємо відстань між цими двома лініями як область підтримки і опору.Графік

Як ви бачите, після висхідного тренда ціна змінює свій напрямок і починається спадний рух. Коли досягається певний рівень, ціна починає рухатися убік, створюючи консолідацію. Ми використовуємо прямокутник, щоб створити область навколо нижніх тіней свічок, яка забезпечить нашу область підтримки. Під час торгівлі на пробоях краще дочекатися закриття свічки за межами області підтримки або опору для підтвердження пробою.Графік

Трикутники - це фігури на графіках, які показують стиснення ціни, і це формування в кінцевому підсумку призведе до пробою. Напрямок пробою зазвичай невідомий.

У колі ви бачите точне місце розташування можливого пробою. Зверніть увагу на сильний імпульс пробою на декількох повнотілих свічках. Після того, як ціна пробила верхній рівень трикутника, вона повертається, щоб протестувати вже пробитий опір, який тепер вважається областю підтримки. Цей відкат є дуже важливим сигналом підтвердження.

Пробої та хибні пробої

Загальне правило - пробої тіні свічок не є істинним пробоєм. Ми вважаємо, що справжній пробій відбувається тільки в ситуаціях, коли ціна закривається за межами рівня. Таким чином, ми отримуємо більш надійну точку входу, яку можна використовувати для відкриття позиції у відповідному напрямку.Графік

Знову ж таки, у нас є низхідний трикутник з верхньою областю опору і нижньою областю підтримки.

Верхній прямокутник постійно стримує ціну, крім однієї свічки, яка є пін баром. Це наш перший хибний пробій. У нас є тільки свічка, що йде вище зони опору. Проте свічка не закривається своїм тілом вище області опору. З цієї причини ми ігноруємо цей сигнал і класифікуємо його як хибний. Далі ми отримуємо ще один хибний сигнал на пін барі на рівні підтримки.

Згодом пін бар штовхає ціну вгору, і через п'ять періодів у нас відбувається закриття свічки вище області опору. Це наш дійсний сигнал на пробій. Зверніть увагу, що свічка прориву є сильною повнотілою свічкою, що ще раз підтверджує, що це буде надійний сигнал пробою.

Як торгувати пробій рівня?

Торгівля пробоїв на ринку форекс буває небезпечною через те, що дуже часто трапляються хибні пробої, які за статистикою спрацьовують набагато частіше. Тому надзвичайно важливо розуміти структуру ринку і спостерігати за характером руху ціни до рівня.

Ринки завжди рухаються циклами: трендовий період змінюється фазою консолідації. Чим довше на ринку зберігається консолідація, тим сильнішим буде її пробій і подальший тренд.Графік

Графік

Не ви один помічаєте періоди тривалих консолідацій. Трейдери по всьому світу бачать те ж саме. Деякі з них будуть торгувати відскоки від рівня, а деякі - пробої. Якщо ціна хоча б на якийсь час закріпиться за рівнем опору, у багатьох ведмедів спрацюють стопи, і багато биків відкриють нові позиції на купівлю. Тому після тривалих періодів флету ціна часто вибуховим рухом відлітає в бік пробою, утворюючи сильний тренд.

Стратегія торгівлі пробоїв має кілька способів входу в ринок, вам належить вибрати той, який найбільше підійде саме вам.

Вхід на пробій після закріплення ціни за рівнем

Вхід здійснюється відразу після закріплення ціни за рівнем. Ми не чекаємо корекції або додаткових сигналів, а просто відкриваємо угоду, встановлюємо стоп-лосс і вдвічі більший тейк-профіт:Схема входу в ринок без підтвердження

На графіку, розташованому нижче, показано графік валютної пари EUR/USD, на якому чітко видно пробій і подальший рух ціни в бік пробою рівня. Стоп-лосс потрібно встановити за свічкою, що пробила, в даному випадку на відстані 81 пункту від ціни закриття, отже, наш рівень взяття прибутку повинен розташуватися на відстані в 162 пункти від точки входу. У результаті мета була досягнута.Графік

Але це був найпростіший спосіб входу, який часто дає помилкові сигнали, а професійні трейдери все ще чекають свого моменту.

Вхід на пробій з ретестом

Це вже трохи ускладнена тактика входу в ринок на пробій рівня, але вона може здатися для вас простою, якщо ви терплячий і дисциплінований трейдер.

Для входу ми будемо використовувати прощання ціни з рівнем. Коли ціна пробиває рівень, у 70% випадків вона здійснює до нього відкат.Схема входу в ринок з корекцією

Ринок пробиває рівень опору, але після цього зупиняється, оскільки бики беруть перерву перед наступною атакою. Залишки сил ведмедів використовують цей момент, щоб закрити свої ордери в 0, що провокує ринок на зниження. Торкання рівня, продавців практично немає, покупці атакують з новими силами.

Нижче зображено приклад валютної пари USD/JPY. У нас є сильний рівень опору, який був пробитий ціною, після цього ринок починає знижуватися до пробитого рівня. Ціна знизилася і зрозуміла, що бики назад її не пропустять. Тут у нас і почалося зростання, яке могло принести 670 пунктів прибутку.Графік

Такий вхід ефективний тому, що він дає змогу уникнути хибних пробоїв і дає можливість увійти в ринок за найкращими цінами.

Пробій фігури трикутник:Пробій фігури трикутник:

Пробій фігури трикутник:

Коли ринок почав більш щільно консолідуватися, він зрештою ламає підтримку трикутника і згодом повторно тестує цей рівень в якості нового опору.

Стоп-лосс має бути розміщений вище свічки пробою:Графік

Для тейк-профіту ми можемо використовувати найближчий рівень, за умови, що співвідношення ризику до прибутку буде прийнятним:Графік

Ми бачимо, що стоп-лосс склав 13 пунктів від ціни входу, тоді як розмір тейк-профіту - 50 пунктів. Це дає нам співвідношення 3,8R. Інакше кажучи, при ризику в 2%, ми могли отримати 7,6% прибутку.

Вхід на пробій з ретестом і сигналом прайс екшен

Ось ми і підібралися до найнадійнішого і найкращого сигналу на вхід у ринок під час торгівлі пробоїв рівня. Ми використовуємо метод прощання з рівнем, тільки при зіткненні ціни з пробитою лінією ми хочемо побачити патерн прайс екшен.Схема входу в ринок,Нижче зображено графік валютної пари EUR/JPY, денний таймфрейм. Все сталося так, як і показано на зображенні вище. Ціна намагається пробити рівень підтримки, але це їй не вдається і вона відкочує. На другій спробі ринку вдалося подолати цей рівень, і він повертається, щоб попрощатися. Але прощання було не простим, як "сувенір" ринок залишив рівню ведмежий пін бар, який штовхнув ціну вниз на 198 пунктів.Графік

Для правильного входу на пробій за таким методом нам необхідно дочекатися подолання рівня, повернення і утворення сетапу прайс екшен.

Вхід на пробій без ретесту

Важливо зазначити, що залежно від того, наскільки сильний або слабкий ринок, ретест пробитого рівня не завжди відбуватиметься.Графік

Ціна не змогла повторно протестувати колишній рівень підтримки, перш ніж впасти на 430 пунктів.

Однак відсутність ретесту не означає, що ми повинні залишатися поза ринком. Повторний ретест зазвичай відбувається в найближчі декілька свічок. Таким чином, якщо ринок почне рухатися в проторговці, є велика ймовірність, що повторного тестування не буде.Графік

Ціна починає рухатися в проторговці. Це хороша ознака того, що у ринку недостатньо сил для ретесту рівня підтримки. У цьому разі ми можемо увійти за ринком.Графік

Наш стоп-лосс був також розміщений вище свічки пробою і склав 45 пунктів від ціни входу. Тейк-профіт склав 175 пунктів. Співвідношення ризику до прибутку - 3.9R.

Розглянемо ще один приклад:Графік

Це торгове налаштування формувалося на денному графіку і період консолідації тривав 180 днів. Як ми знаємо, чим довше ринок консолідується, тим волатильнішим буде його подальший пробій.

За всього 2% ризику ми отримали прибуток у 24%. Хоча подібні угоди трапляються рідко, іноді вони все ж відбуваються.

Як найкраще торгувати пробої?

Очікуйте періоду тривалої консолідації. Найкраще буде входити в угоду на третьому і наступних торканнях ціною рівня опору, тому що в цьому разі продавців уже не залишилося, і ціна з більшою ймовірністю зробить пробій рівня.Графік

Важливо звертати увагу на те, як ціна підбирається до рівня. Якщо свічки невеликі і ціна поступово підтягується до рівня, найімовірніше, він буде пробитий.

Також важливо спостерігати за поведінкою ціни біля рівня. Якщо під час наближення до рівня ціна починає консолідуватися, це може означати, що продавців на ринку замало, щоб рішуче зрушити ціну від рівня.

На підході ціни до рівня поставте стоп-ордер на купівлю. Коли він активізується, виставте стоп-лосс за свічкою, яка здійснила пробій. Якщо ціна йде у ваш бік, використовуйте техніку трейлінг-стопа, щоб отримати якомога більше прибутку з тренда, що виник після пробою.Графік

Торгівля пробоїв може бути дуже прибутковою, якщо вам вдасться увійти в ринок на самому початку довгострокового тренда.

Як не потрібно торгувати пробій рівня?

Як ми вже знаємо, пробій рівня відбувається, коли ціна виходить за межі певного рівня.Графік

Торгівля пробоїв гарантує, що ви зможете увійти в кожен сильний тренд, який виникне на ринку. Якщо ви торгуєте за трендом, вам потрібно вміти відкривати угоди на пробій.

Проте ніщо не працює в трейдингу ідеально. І торгівля пробоїв має свої плюси і мінуси.

Плюси:

 • Ви зможете зловити кожен тренд, що виникає на ринку.
 • Ціновий імпульс рухатиметься у ваш бік.

Мінуси:

 • Будь-який пробій може виявитися хибним.
 • Психологічно важко увійти в угоду, коли доводиться відкривати позицію на максимумах.

Ми знаємо з власного досвіду, що після низки хибних пробоїв буває складно продовжувати торгувати пробої. Не існує на 100% вірного способу визначити, чи буде пробій істинним або хибним. Проте ми можемо використовувати певні техніки, які допоможуть нам визначити ймовірність пробою з більшим ступенем ймовірності.

У короткостроковій перспективі тиск покупців або продавців може закінчиться, і у ціни не залишиться енергії, щоб продовжити свій рух. Чому так відбувається?

Уявімо, що на ринку утворився сильний бичачий тренд, і після пробою рівня опору ціна швидко рухається вперед. Розумні гроші вже отримали певну кількість прибутку, і можуть почати фіксувати частину своєї позиції. Також активізуються ведмежі трейдери, які прагнутимуть зловити контртрендовий рух. І ринок починає поступово коригуватися. У цей момент трейдери, які купували на максимумах, починають зазнавати збитків. Коли ціна почне коригуватися ще більше, вони почнуть виходити за своїми стопами. Тиск на продаж посилиться, і в підсумку ринок впаде ще сильніше.

Тому щоразу, коли ви бачите, що ринок рухається в сильному тренді, і ціна перебуває на максимумах, зазвичай уже буває надто пізно, щоб відкривати угоду в такій ситуації.

Найкращий спосіб торгувати пробої

Найкращий спосіб торгувати пробій - це використовувати накопичення позиції великими гравцями. Що я маю на увазі? Накопичення позиції - це зазвичай щільна консолідація на графіку, коли діапазон свічок зменшується.Графік

Найчастіше під час торгівлі пробоїв ви будете зазнавати невдачі. Однак використовуючи цю техніку, ви зможете збільшити кількість прибуткових угод.

Наприклад, коли щільна консолідація виникає біля рівня опору, це говорить нам, що тиск покупців залишається високим упродовж тривалого періоду часу, і у продавців недостатньо сил, щоб розвернути ціну від рівня.Графік

Коли ціна пробиває рівень опору, трейдери з короткими позиціями скорочують свої втрати. Одночасно посилюється тиск трейдерів-покупців, які відкриватимуть угоди на пробій. Усі ці фактори змушують ціну стрімко рухатися вгору без істотних відкатів.

Накопичення позиції - це основна техніка, яку я використовую під час торгівлі пробоїв. Проте вона може мати свої варіації.

Наприклад, якщо ми бачимо вищі мінімуми в області опору, найчастіше це ознака сили покупців. Це говорить нам про те, що:

 • Відсутній тиск продавців.
 • Тиск покупців досить сильний, оскільки цінові мінімуми поступово збільшуються.
 • Велика кількість стоп-ордерів на купівлю групуються біля рівня опору, що посилює ймовірність пробою.

Ось як це виглядає:Графік

Ви можете бути знайомі з цією графічною побудовою ціни на графіку. Це висхідний трикутник.

Тому, якщо ви виявите такий ціновий шаблон, найімовірніше, це означає, що ринок зробить пробій і продовжить свій рух.

Розглянемо приклад для шортової позиції. Тут усе відбувається аналогічно тому, що ми дізналися раніше.

Щоразу, коли ви бачите більш низькі максимуми в області рівня підтримки, це говорить нам про те, що:

 • Тиск покупців відсутній.
 • Сильний тиск продавців проштовхує ціну вниз.
 • На рівні підтримки розміщуються стоп-накази на продаж.

Очевидно, що все це ознаки слабкості.Графік

На графіку вище не що інше як низхідний трикутник.

4 кроки для пошуку пробою

Насправді, недостатньо просто побачити, як ціна пробиває певний рівень, щоб відкрити позицію у відповідному напрямку. Хоча ви, безумовно, можете ініціювати угоду після початкового закриття свічки після пробою, на мій погляд, існують кращі стратегії для входу в ринок. Вони вимагають більшого терпіння з боку трейдера. Але майте на увазі, що ми прагнемо торгувати на пробоях з найбільшою ймовірністю, а не тільки на кожній потенційній установці.Крок 1

Ми спостерігаємо зростання ціни, при цьому свічка пробою закривається вище рівня опору.Крок 2

У цьому прикладі зростання ціни триває ще два періоди, а потім починає рухатися вниз. Це створює вершину, якої ми потребуємо. Як правило, вершина, яку ми шукаємо, буде фрактальною, що означає, що найвищий максимум матиме дві свічки ліворуч з нижчими максимумами і 2 свічки праворуч від нижчих максимумів.Крок 3

Зниження триває, і ціна тестує вже пробитий опір як підтримку. Коли ціна торкається опору, вона відскакує вгору, маючи на увазі, що це сильна область підтримки.Крок 4

Після того, як ми бачимо закриття свічки вище за вершину, яка була ідентифікована нами після пробою, у нас є сильне підтвердження того, що ціна дійсно може продовжити рух у цьому напрямку.

Пробій рівня та індикатор моментум

Якщо ви не впевнені в тому, що правильно розумієте рух ціни, пов'язаний з пробоями, ви можете використовувати додатковий торговий індикатор. Одним з потужних індикаторів, який трейдер може використовувати для торгівлі на пробій є індикатор моментум.

Індикатор моментум складається з області та зігнутої лінії, яка коливається в області індикатора. Коли імпульс рухається вгору, це дає нам сигнал про те, що ціна, найімовірніше, піде за цією тенденцією. Якщо імпульс рухається вниз, це натякає на те, що ціна також може знизитися.

Крім того, надзвичайно високі значення індикатора моментум вказують на те, що висхідний тренд, ймовірно, продовжиться. Водночас вкрай низькі значення індикатора моментум вказують на те, що поточна ведмежа тенденція, ймовірно, буде розширюватися.

Ми вважаємо, що оптимальний спосіб використання індикатора моментум - це виявлення дивергенцій. У нас є бичача дивергенція, коли ціна рухається вниз, а індикатор моментум збільшується. Водночас у нас спостерігається ведмежа дивергенція, коли ціна збільшується, а індикатор моментум зменшується. Дивергенція є хорошою ознакою того, що ціна, найімовірніше, скоро розвернеться.Графік

Як бачите, ціна рухається разом зі стійким бичачим трендом. Раптово індикатор моментум починає реєструвати нижчі вершини, оскільки ціни продовжують зростати. Це означає, що у нас ведмежа дивергенція між ціною та індикатором імпульсу. Це дає нам сигнал для майбутнього ведмежого руху.

Як увійти у найсильніші пробої?

Стан ринку постійно змінюється від тренду до консолідації. Чим довше ринок перебуває в діапазоні, тим сильнішим буде його пробій.Графік

Чим довше ринок перебуває в діапазоні, тим більше розміщується ордерів на купівлю і продаж на кордонах цього діапазону. До того ж трейдери, які торгують пробій, ставлять ордери на продаж нижче рівня підтримки, сподіваючись увійти на пробої. Рано чи пізно на ринку не залишиться покупців, які торгують від меж рівня, і тоді ціна проб'є рівень підтримки, активувавши тим самим ордери трейдерів-продавців на пробій.

Пробій рівня та фіксація прибутку

У рамках вашого плану торгівлі пробоїв важливо знати і визначати, коли виходити з ринку. Оскільки ми обговорювали, як входити в ринок під час торгівлі на пробоях, тепер ми обговоримо, як фіксувати прибуток.

Багато трейдерів прайс екшен покладаються на прості, але ефективні прийоми аналізу руху ціни, щоб вийти з ринку після пробою, використовуючи свічкові патерни і моделі. Однак у вас є й інші альтернативи. Один із класичних способів зафіксувати прибуток під час торгівлі на пробоях - це використовувати ковзну середню на графіку. Коли ви входите в угоду на пробої, ви можете залишатися на своїй позиції, поки ціна не закриється вище ковзної середньої.Графік

Лінія на графіку являє собою 34-періодну ковзну середню. У ковзній середній за 34 періоди немає нічого дивовижного, але я вважаю, що цей параметр забезпечує надійну стратегію виходу в більшості трендових ринкових умов.

Прямокутник показує 3 рази протестовану область підтримки. У колі ви бачите свічку, яка проривається і закривається за межами області підтримки. Ми могли б використовувати цей пробійний сигнал для відкриття короткої позиції.

Після цього ціна починає рухатися в ведмежому напрямку. Зверніть увагу, що багато разів ціна намагається зламати 34-періодну SMA в бичачому напрямку. Проте ця ковзна середня стримує ціну, утримуючи нас у цій прибутковій угоді протягом більш тривалого періоду часу.

Як торгувати пробій рівня в сильному тренді?

У сильному тренді ціна має тенденцію залишатися вищою за ковзну середню в 20 періодів. Якщо ви очікуєте відкату, щоб увійти в тренд, ви будете розчаровані, тому що ринок може продовжувати робити нові максимуми без жодних відкатів.Графік

Тому ми можемо торгувати пробої на свінгових зонах. Стоп-лосс буде розміщено на відстані 1 ATR від стоп-лосса. Вихід з угоди відбуватиметься, якщо ціна перетне 20 MA.Графік

5 речей, на які варто звертати увагу

Торгівля на пробоях може бути захоплюючою. Особливо, коли ви натискаєте кнопку купівлі, і ринок швидко злітає вгору. Однак завжди існує ймовірність розвороту ринку відразу після того, як ви купили, тобто завжди є ризик хибного пробою.

Хіба не буде здорово, якщо буде простий контрольний список, до якого ви можете звернутися, перш ніж відкривати угоду на пробій? Це означає, що ви можете зосередитися на угодах з найбільшою ймовірністю й уникати тих, які можуть зазнати невдачі. Зацікавлені?

Ми виділили 5 найважливіших речей, на які варто звернути увагу, перш ніж торгувати на пробій рівня.

Торгуйте на пробій тільки за напрямком тренда

Коли ви торгуєте в напрямку тренда, ви збільшуєте ймовірність на отримання прибутку від своєї угоди. Іншими словами, якщо ціна рухається вгору протягом останніх 3 місяців, то вона, ймовірно, продовжить зростати.

Наведемо декілька прикладів.

Ви хочете купити або продати GBP/NZD?Графік

Чи хочете ви купити або продати ф'ючерс на 5-річні казначейські облігації?Графік

Тепер, якщо ви відповіли "продати" для першого графіка і "купити" для другого, значить ви маєте рацію!

Шукайте ознаки сили

Щоб збільшити шанси на вашу користь, ви повинні шукати ознаку сили перед купівлею на пробої (або ознаку слабкості перед продажем на пробої).

Що ми маємо на увазі? Коли ви шукаєте ознаку сили, ви повинні побачити серію більш високих мінімумів біля рівня опору, тому що це сигналізує про те, що покупці хочуть купувати за більш високими цінами. Це виглядає як висхідний трикутник.Графік

І якщо ви шукаєте ознаку слабкості, ви повинні побачити серію більш низьких максимумів, що наближаються до підтримки, тому що це сигналізує про те, що продавці хочуть продавати за більш низькими цінами (що має вигляд низхідного трикутника).Графік

Іноді ціна може не досягати більш високих мінімумів біля опору перед пробоєм, а починати щільно консолідуватися.Графік

І ведмежий приклад:Графік

Уникайте тиску покупців або продавців

Коли ви торгуєте на пробоях, вам потрібно уникати сильного тиску покупців або продавців, щоб ціна могла легко рухатися у ваш бік. Що таке області тиску? Це області на вашому графіку, де існує велика ймовірність, що ціна може розвернутися проти вас.

EUR/GBP пробила опір, але незабаром після цього спостерігається максимум коливання, де може втрутитися тиск продавців і штовхнути ціну нижче.Графік

З іншого боку, USD/SGD пробила рівень нижче підтримки і попередній рівень мінімуму коливання знаходиться на відстані приблизно 300 пунктів.Графік

Точка входу в угоду на пробій

Ви можете просто розмістити стоп-ордер на купівлю вище максимумів, і якщо він спрацює, ви увійдете в угоду.Графік

Як варіант, ви можете почекати, поки ціна проб'є і закриється вище максимумів, а потім увійти на відкриття наступної свічки.Графік

Правильний вихід з угод на пробій

У вас має бути план виходу з угод. Він складається з двох частин:

 • Вихід, коли ви помиляєтеся.
 • Вихід, коли ви маєте рацію.

Вихід, коли ви помиляєтеся

Іншими словами, ви повинні запитати себе: "У якій точці графіка я вийду з угоди, якщо ринок піде проти мене?"

В якості орієнтира, ваш стоп-лосс повинен бути розміщений на такому рівні, при досягненні якого ваша торгова установка стане недійсною. Наприклад, якщо ви купуєте на пробій з накопиченням позиції, тоді ваш стоп-лосс має бути розміщений нижче мінімумів накопичення. Ось, що ми маємо на увазі.Графік

Якщо є серія більш високих мінімумів опору, тоді ваш стоп-лосс повинен бути розміщений нижче попереднього мінімуму коливання.Графік

Вихід, коли ви маєте рацію

З іншого боку, що, якщо ринок піде на вашу користь, як би ви вийшли з угоди?

Ви можете використовувати трейлінг стоп. Ось приклад з використанням 200-денної ковзної середньої.Графік

Чим довше триває діапазон, тим сильнішим буде його пробій

Коли ринок перебуває в діапазоні, він буде залучати покупців для купівлі поблизу підтримки, а продавців - для продажу поблизу опору. Потім покупці розмістять стоп-лосс нижче підтримки, а у продавців стопи вище опору.

Таким чином, чим довше ринок перебуває в діапазоні, тим більше стоп-ордерів накопичується нижче від підтримки і вище від опору. Якщо ціна виривається з опору, вона активує групу стоп-наказів на купівлю (від продавців), що посилює тиск вгору. Крім того, коли ціна долає опір, це приваблює трейдерів на прорив до купівлі, що штовхає ринок ще вище.Графік

Чим довше ринок перебуває в діапазоні, тим сильнішим буде його пробій. Якщо ви опинилися на неправильному боці пробою, ніколи не усереднюйте свої збитки і не збільшуйте стопи - це рецепт катастрофи. Замість цього просто зафіксуйте збиток і рухайтеся далі.

Як торгувати на пробоях при розвороті тренда?

Раніше ми писали, що вам варто торгувати на пробоях у напрямку тренда. Але для просунутого трейдера ви також можете торгувати на пробоях проти напрямку тренда. Це дає вам більше торгових можливостей, які можуть збільшити ваш прибуток.

Ось як це працює:

 • Мінімум діапазону спирається на підтримку вищого таймфрейма (це дає вам "захист" від покупців старшого таймфрейма).
 • Ви бачите ознаку сили або нарощування опору.
 • Купуємо на пробій на максимумах опору.

Графік

Графік

Читайте також - Трейдинг за прайс екшен: фактори, які потрібно враховувати


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити