Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Стратегія торгівлі за трендом - повне керівництво

Останнє оновлення: Середа, 03 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський
Зміст[Сховати]

Стратегія торгівлі за трендом

Джессі Лівермор, найвідоміший трейдер усіх часів, у 1929 році заробив 100 мільйонів доларів. Річард Денніс, засновник трейдерів-черепах, заробив на ф'ючерсному ринку 400 мільйонів доларів. Ед Сейкота, можливо, найкращий трейдер нашого часу, збільшив свій капітал на 250 000% за 16-річний період. Чи знаєте ви, яким був їхній торговий підхід? Стратегія торгівлі за трендом.

Є багато різних інструментів технічного аналізу. Якщо ви подивитеся на графіки, який використовують деякі трейдери, ви можете легко заплутатися через безліч індикаторів. Хоча індикатори можуть бути корисними, базовий аналіз тренду з використанням простих тактик, таких як аналіз максимумів і мінімумів, може надати вам набагато важливішу інформацію про наявну тенденцію або її відсутність. Аналіз тренда є важливою складовою успішного трейдингу. У сьогоднішній статті ми розберемо всі нюанси трендової торгівлі.

Торгівля за трендом - це метод трейдингу, який намагається захоплювати трендові рухи на ринку, використовуючи грамотне управління ризиками.

Рух ціни на ринку зумовлений емоціями людей такими як жадібність і страх. Коли одна з емоцій переважає, утворюється довгостроковий тренд. І ми як трейдери можемо цим скористатися.

Я абсолютно впевнений, що моделі руху ціни повторюються. Цінові патерни з'являються знову і знову, з невеликими варіаціями. Це пов'язано з тим, що ринками керують люди, а людська природа ніколи не змінюється.
Джессі Лівермор

Що з себе представляє тренд?

Тренд включає в себе тенденцію в підвищенні або зниженні ціни протягом певного періоду часу. Є два типи трендових тенденцій - бичача і ведмежа.

У бичачому тренді ціна робить високі підстави і більш високі вершини. Таким чином, лінія тренду під час бичачого тренду виступає в якості підтримки.

Ведмежі тренди протилежні бичачим. У цьому випадку створює більш низькі максимуми і більш низькі мінімуми на графіку. У цьому випадку лінія ведмежого тренда може бути проведена через максимуми.

Існують різноманітні трендові індикатори, проте одним із найпростіших та найефективніших способів аналізу трендів є використання трендових ліній.

Лінія тренду - це діагональна лінія на графіку, яка з'єднує кілька вершин або основ на графіку. Основна функція лінії тренда полягає в тому, щоб виступати в якості підтримки або опору для руху ціни.Графік

Ми бачимо лінію ведмежого тренду, яка виступає як лінія опору під час руху ціни вниз. Стрілки вказують на місця, де ціна тестує тренд як опір. На сьомій взаємодії ціни з ведмежим трендом ми отримуємо бичачий пробій. Ціна закривається вище лінії ведмежого тренду, маючи на увазі, що тренд зламаний і напрямок ціни, ймовірно, зміниться.

На трендовому ринку існує два типи систематичних цінових рухів, які важливі для розуміння тренду. Ці два типи руху ціни називаються імпульсами і корекціями.

Імпульс тренду - це рух ціни, який відбувається після взаємодії з лінією тренду і після того, як ціна відскакує в напрямку тренду. Трендові імпульси призводять до великих рухів ціни протягом відносно коротшого періоду часу.

Корекційні рухи ціни слідують за імпульсом і повертають ціну до тренду. Корекція на графіку не така приваблива для торгівлі. Трейдери без достатнього торгового досвіду повинні залишатися поза ринком, коли ціна перебуває у фазі корекції. Причина цього полягає в тому, що корекції відносно менші і часто тривають довше, ніж імпульси.Графік

Як ви бачите, ціна фіксує більш високі максимуми і більш високі мінімуми, що говорить про те, що на графіку є бичачий тренд. Зверніть увагу, що імпульси тренду призводять до відносно великих рухів ціни в напрямку тренду. Третя корекція на графіку має приблизно таку саму тривалість, що й останній імпульс, і пізніше призводить до пробою тренда.

Як знаходити тренди?

Ми вже знаємо, що висхідний тренд складається з максимумів і мінімумів, що підвищуються. А низхідний тренд складається з максимумів і мінімумів, що знижуються.

Але що, якщо ви побачите графік, який має подібний вигляд?Графік

Чи є це кінцем низхідного тренда і початком висхідного? Чи ціна перебуває в торговому діапазоні? Є проблема у визначенні трендів, якщо ви використовуєте вищі максимуми і мінімуми - цей підхід завжди буде суб'єктивним. Тому використовуйте 200-періодну ковзну середню (MA), щоб точно визначити, який зараз тренд на ринку.Графік

Залежно від таймфрейма ринок може рухатися в різних трендах.

Низхідний тренд на тижневому графіку.Графік

Висхідний тренд на 4-х годинному.Графік

Помилкою буде намагатися торгувати тренди на різних таймфреймах. Замість цього зосередьтеся тільки на основному таймфреймі і торгуйте тільки на ньому. Однак ваша торгівля за трендом може покращиться, якщо ви аналізуватимете графіки різних часових інтервалів.

Чому торгівля за трендом має перевагу?

Торгівля за трендом збільшує відсоток ваших прибуткових угод, дає гарне співвідношення ризику до прибутку і може бути використана на будь-яких ринках і будь-яких таймфреймах.

Візьмемо графік з точками a, b, c, d та е.Графік

Подивіться на рух ціни і запитайте себе: ви хочете купити в точках c, d або e? Або увійти в шорт у точках а або b. Найімовірніше, ви віддасте перевагу точкам с, d або e, тому що за одного погляду на графік стає зрозуміло, що довгі позиції матимуть більше шансів на успіх.

Тренди не тільки збільшують ваші шанси заробити на русі ціни, але також дають можливість увійти в ринок з хорошим співвідношенням ризику до прибутку. Контрендові рухи завжди слабкіші за трендові, і якщо вам вдасться увійти на початку тренда або на його продовженні, ви отримаєте гарний прибуток з невеликим ризиком.Графік

Уявімо, що ви будете ставити невеликі цілі щодо прибутку, проте будете використовувати дуже великий стоп-лосс або не використовувати його взагалі. Це призведе до того, що ви часто будете забирати прибутки, проте кілька невдалих угод суттєво скоротять ваш торговий рахунок.

Однак якщо ви використовуєте невеликий стоп-лосс і не обмежуєте свій прибуток, у вас будуть часті втрати. При цьому всього одна угода зможе вам відшкодувати всі понесені вами збитки і принести істотний прибуток.

Які типи трендів бувають?

Більшість трейдерів вважає, що тренд складається з більш високих максимумів і мінімумів. Але цього недостатньо, тому що тренди бувають різними. Деякі з них краще торгувати пробійними стратегіями, а в деякі входити тільки на відкатах. Існує три типи трендових ринків, з якими ми познайомимося.

Сильні тренди

Покупці контролюють ціну і вона впевнено рухається вгору, присутній лише невеликий тиск продавців. Цей тип тренда матиме невеликі відкати - близько рівня 20MA. У деяких випадках такий тип тренда буде настільки сильним, що він рухатиметься вгору без жодних відкатів.

У такий тип трендів непросто буде зайти на корекції, тому що корекції будуть занадто слабкими або їх взагалі не буде. Тому найкраще буде спробувати зловити такий тренд на початку його руху і увійти в нього на пробої. Якщо тренд уже набрав силу, можна переключиться на дрібніший часовий таймфрейм і шукати точки входу на відкатах уже там.Графік

Звичайні тренди

Покупці все ще контролюють ціну, але продавці поводяться більш активно. Це відбувається через те, що хтось фіксує свій прибуток або входить проти тренда. Цей тип тенденції буде мати відкати до рівня 50 MA.

У звичайні тренди теж можна входити на пробої рівня, але ви повинні бути готові психологічно витримати можливий сильний відкат до пробитого рівня. Ви завжди зможете увійти пізніше в такий тип тренда на його відкаті до 50 MA.Графік

Слабкі тренди

Покупці і продавці борються за контроль, покупці поступово починають отримувати перевагу. Ціна буде рухатися великими відкатами за межами 50 MA.

Незабаром колишній тренд може змінити свій напрямок. Тому найкращою стратегією буде входити в ринок на рівнях підтримки та опору.Графік

Де ставити стоп-лосс у торгівлі за трендом?

Існують три місця для логічної постановки стопів у трендовій торгівлі: за ковзними середніми, за попереднім відкатом, за динамічними трендовими лініями.

Ковзні середні

На ринку з сильним трендом ціна має тенденцію не заходити за 20 MA. Таким чином, ви повинні поставити свій стоп-лосс нижче 20MA.Графік

Якщо тренд більш спокійний і не заходить за 50 MA, встановіть стоп за лінією 50 MA.Графік

Попередній відкат

Ви завжди можете поставити стоп-лосс під межу попереднього відкату тренда.Графік

Також можна використовувати трендові лінії для постановки стопа.Графік

Щоб уникнути хибних виносів ваших стопів, ви можете використовувати техніку постановки стопа на відстані одного або двох ATR від ковзних середніх, попереднього відкату або трендових ліній. Тоді ваші можливі збитки можуть зрости, але зате ваші стопи будуть надійно захищені від випадкових сплесків ціни.

Особливості торгівлі за трендом

Перш ніж ви почнете торгувати за трендом, ви повинні спочатку розпізнати потенційний тренд. Досвідчені трейдери скажуть вам, що "Тренд твій друг!", тому що прибуток від трендового інструменту набагато більший, і подібні угоди можуть містити в собі менший ризик. Давайте обговоримо декілька методів торгівлі для потенційних трендів на графіку.

Як ми вже знаємо, якщо максимуми і мінімуми ціни зростають, у нас бичачий тренд. Якщо максимуми і мінімуми зменшуються, то у нас ведмежий тренд. У всіх інших випадках у нас немає трендових умов.

Кожні дві точки на графіку можуть бути пов'язані прямою лінією. Проте якщо третя точка знаходиться на одній лінії, то у нас є тенденція. Таким чином, підтвердження тренда зазвичай приходить після того, як ціна тестує тренд під час третього торкання і відскакує від нього. Коли ви бачите відскік, ви можете увійти в ринок, намагаючись зловити новий тренд.Графік

Перші дві стрілки вказують на вершини тренда. Це перші дві точки, які використовуються для малювання лінії тренда. Тепер ми будемо сидіти склавши руки і чекати третьої цінової взаємодії. Далі ми помічаємо сильну ведмежу відповідь від лінії тренда. Це буде вважатися нашим підтвердженням тренда і підготує нас до короткої позиції. Четверта стрілка підтверджує тренд. Таким чином, повернення і відскок від тренда дає нам ще одну торгову можливість.

Тренди та торговий об'єм

Обсяги корисні для виявлення нових тенденцій. Причиною цього є те, що в багатьох випадках ціна починає трендове зростання після збільшення обсягів. Таким чином, імпульсні трендові рухи з'являються під час великих обсягів торгів. Корекції, з іншого боку, з'являються при зниженні обсягів торгів. Коли обсяги високі, на ринку багато активності. Таким чином, великі обсяги дають уявлення про імпульсні хвилі, що виникають.Графік

Цього разу ви бачите індикатор обсягу. Зверніть увагу, що обсяги торгів значною мірою реагують на імпульси та корекції, як показано стрілками вище. Водночас, коли обсяги починають падати, ми бачимо, що ціна вступає у фазу консолідації, що згодом призводить до пробою в бичачому тренді.

Купуйте на мінімумах, продавайте на максимумах

Уявіть таку ситуацію. Ви заходите в супермаркет і бачите в продажу яблука за ціною 1$ за кілограм. Ви купуєте кілограм яблук за цією ціною. Наступного дня ви повертаєтеся в супермаркет і помічаєте, що ті самі яблука продаються за ціною 2$ за кілограм. Чи купите ви їх цього разу? Напевно, ні, тому що ціна тепер занадто висока. Ви краще почекаєте, поки ціна на яблука не впаде, і купите цього дня груші.

Як наш приклад з яблуками пов'язаний з трейдингом? Він показує наше ставлення до ціни. Ось, що ми маємо на увазі.

Ціна виглядає занадто високою. Чи купите ви тут?Графік

Ринок піднімаєте ще на 1700 пунктів:Графік

Тому перший принцип торгівлі за трендом: Ціна ніколи не може бути занадто високою, щоб купувати або занадто низькою, щоб продавати.

Дотримуйтесь руху ціни

Більшість із нас завжди хоче бути правим. Приємно відкривати угоди на самому початку цінового руху і виходити в його кінці. Але в реальній торгівлі таке трапляється досить рідко. З'являється безліч чинників, які змушують вас помилятися і ухвалювати неправильні рішення.

Однак, якщо ми наполягатимемо на своїй правоті, це приведе нас до фатальних торгових помилок, таких як:

 • Відмова приймати втрати, тому що ви завжди хочете залишатися правим.
 • Усереднення, тому що ви думаєте, що ціна все одно повернеться, і ви зможете відіграти свої втрати.
 • Трейдинг на емоціях.

Тому найкраще буде заспокоїтися і просто дотримуватися руху ціни.

Рівень опору постійно пробивається ціною, яка робить все більш високі мінімуми. Ми бачимо висхідний тренд:Графік

Рівень підтримки постійно пробивається ціною, яка робить все більш низькі максимуми. Ми бачимо низхідний тренд:Графік

Якщо ви помічаєте, що ціна формує вищі мінімуми, рівень опору постійно пробивається, найімовірніше, це висхідний тренд. Ви можете шукати можливість відкрити позицію в лонг.

Якщо ви помічаєте, що ціна формує нижчі мінімуми, рівень підтримки постійної пробивається, найімовірніше, це низхідний тренд. Ви можете шукати можливість відкрити позицію в шорт.

Є різні способи увійти в ринок, і немає кращого способу зробити це. Ви повинні знайти для себе метод, який підходить вам найбільше. Наприклад, ви можете використовувати перетин ковзних середніх, відкати або пробої. Пам'ятайте, що навіть ідеальна точка входу не зробить вас успішним, тому не варто нехтувати й іншими важливими аспектами торгівлі, як-от управління ризиками, розміром позиції тощо.

Ризикуйте тільки частиною свого капіталу

Торгівля за трендом - це завжди ймовірність отримати прибуток або збиток. Ми маємо бути байдужими до своїх угод, бо не знаємо, які угоди приноситимуть прибуток, а які збитки. Проте ми хочемо залишитися в трейдингу якомога більше часу і не втратити всі свої гроші. Єдиний спосіб зробити це - ризикувати невеликим відсотком від нашого капіталу в кожній позиції.

Ми б запропонував дотримуватися ризику в розмірі 1% від вашого депозиту в кожній угоді. Це дасть вам можливість тримати відкритими одночасно безліч позицій на різних ринках. Однак траплятимуться ситуації, коли кореляція ринків буде посилюватися, і тим самим ступінь нашого ризику збільшиться. Наприклад, під час фінансової кризи більшість індексів будуть, як правило, корелювати один з одним.

Уявімо таку ситуацію. Ваша торгова стратегія успішна в 50% випадків і має співвідношення ризику до прибутку 1 до 2. Далі ви отримуєте чотири збитки і чотири прибуткові угоди.

Якщо ви ризикуватимете 30% від свого капіталу, то на 4-й угоді ви цілком втратите свій депозит (-30 -30 -30 -30 -30 = -120%).

Але якщо ви ризикуєте 1% від свого капіталу, ви отримаєте прибуток у розмірі 4% (-1 -1 -1 -1 -1 +2 +2 +2 +2 = 4%)

Наявність виграшної торгової стратегії без грамотного управління ризиками призведе вас до невдачі.

Також не варто забувати, що вам доведеться заробити набагато більше, ніж втратити, щоб відновити свій торговий депозит до колишнього рівня.Ризик менеджмент

Перш ніж відкрити угоду, ви повинні знати, в якому місці будете з неї виходити, якщо ви помилилися з напрямком руху. Не потрібно висиджувати збитки, спостерігаючи, як ціна йде проти вас доти, доки не трапиться маржин-колл.

Єдиний спосіб заробляти гроші - це отримувати більше прибутку, ніж збитків. Тому ми завжди повинні позбуватися поганих угод.

Слід зазначити, що чим більший ваш стоп-лосс, тим більший можливий прибуток, а також менша ймовірність того, що вас виб'є з ринку помилковий рух. Однак ми завжди хибні скорочувати розмір позиції, щоб дотримуватися розумного співвідношення ризику до прибутку.

Для постановки стоп-лосса ви також можете використовувати індикатор atr.

Не обмежуйте свій прибуток

Під час торгівлі за трендом найкраще використовувати техніку трейлінг-стопа, щоб забрати якомога більше прибутку з усього руху ціни.

Якби ми б вийшли з угоди на рівні підтримки, ми б пропустили подальший рух:Графік

Трейлінг стоп дає нам можливість забирати максимум прибутку:Графік

Способи перестановки стоп-лосса:

 • За ковзною середньою.
 • На підставі структури ціни.
 • За значенням ATR.

Найважче в торгівлі за трендом запастися достатнім терпінням. Тому що ціна часто робитиме відкати проти вашої позиції, і вам потрібно буде не піддатися страху втратити прибуток і не закрити свою угоду.

Траплятимуться ситації, коли невеликий прибуток буде обертатися збитком. Але ви повинні пам'ятати: незважаючи на те, що відсоток прибуткових угод у вас буде не такий великий, можливий прибуток може бути дуже великим.

Торгуйте на всіх ринках

У трендовій торгівлі ми заробляємо гроші тільки тоді, коли на ринку є тенденція. Проте за статистикою більшу частину часу ринки перебувають у діапазоні. Тому, щоб забезпечити для нашої торгової системи якомога більше можливостей, нам необхідно торгувати на різних ринках, використовуючи безліч інструментів.

Ви повинні стежити за різними ринками, такими як індекси, облігації, валюти, енергетика, метали, сільське господарство, акції. Варто звернути увагу на те, щоб збалансувати свою увагу на різних активах. Нам не потрібно приділяти надто багато уваги одному ринку і звертати менше уваги на інші. Наприклад, ми можемо залишити однакову кількість активів у кожному ринковому секторі. Наприклад, 7 валют, 7 акцій і 7 індексів.

Наприклад, першу половину 2014 року більшість валют торгувалася в діапазоні розміром у 500 пунктів, і волатильність була дуже низькою:Графік

Графік

Проте на інших ринках були в цей час сильні тренди:Графік

Торгівля на різних ринках допоможе вам скоротити втрати і збільшити прибуток.

Різні підходи до торгівлі за трендом

Торгівлю за трендом можна розділити на два підходи:

 • Системний трейдинг.
 • Дискреційний трейдинг.

Системний трейдинг

Системний трейдинг чітко визначає всі правила, яким ви повинні слідувати у своїй торгівлі: точку входу, місце взяття прибутку, ризик-менеджмент і управління угодою.

Більшість цих дій можна автоматизувати, побудувавши автоматизовані моделі, які будуть засновані на технічному аналізі з обмеженим втручанням трейдера. Цей підхід широко використовується великими хедж-фондами.

Трейдер може тільки визначати рівень ризику і ринки, на яких буде здійснюватися торгівля.

Дискреційний трейдинг

Дискреційна торгівля має менш чіткі правила, яких повинен дотримуватися трейдер. Цей підхід вимагає постійної участі в угодах і широко застосовується індивідуальними трейдерами. Хоча дискреційна торгівля більш суб'єктивна, вона, як і раніше, ґрунтується на торговому плані.

Стратегія торгівлі за трендом

Торгова стратегія для торгівлі за трендом становить лише 1/3 складової від вашого успіху. Без належного управління ризиками та дисципліни навіть найкраща торгова стратегія не допоможе вам торгувати прибутково.

Щоб виробити для себе стратегію торгівлі за трендом, нам доведеться відповісти на такі запитання:

 • Який таймфрейм я буду використовувати?
 • Яким буде мій рівень ризику в кожній угоді?
 • На яких ринках я буду торгувати?
 • Де буде моя точка входу?
 • Де я буду виходити, якщо ціна піде проти моєї позиції?
 • Де я буду забирати прибуток, якщо ціна піде в мій бік?

На практиці це буде виглядати приблизно так:

 1. Якщо ціна перебуває вище ковзної середньої з періодом 200, тренд висхідний.
 2. У висхідному тренді очікуємо двох торкань ціни області між ковзними середніми з періодами 20 і 50.
 3. Відкриваємо угоду в лонг на третьому тесті.
 4. Стоп-лосс буде розміщуватися на відстані 2 ATR від нашої точки входу.
 5. Якщо ціна піде на вашу користь, угоду буде закрито, коли ціна закриється за межами 50 MA.

Ось декілька прикладів:Графік

Графік

Графік

Альтернативний варіант торгівлі за трендом:

 1. Якщо 50 ema знаходиться вище за 100 ema, шукаємо можливість відкрити угоду в лонг.
 2. Чекаємо поки ціна не закриється вище 50-денного максимуму.
 3. Якщо ціна закривається вище 50-денного максимуму, відкриваємо угоду на наступній свічці.
 4. Стоп-лосс розміщуємо на відстані 3 ATR від останнього максимуму ціни.Графік

Ніколи не переносьте стоп-лосс проти своєї позиції. Торгуйте на якомога більшій кількості ринків з низькою кореляцією. Ризикуйте не більше, ніж 1% від свого капіталу в кожній угоді.

Торгівля на відкатах: як заходити в ринок за трендом?

Відкат - це короткочасний рух ціни проти тренда.Графік

Графік

У чому переваги та недоліки торгівлі на відкатах? Відкат дає нам хорошу точку входу з непоганим співвідношенням ризику до прибутку. Проте ми можемо пропустити сильний тренд, тому що іноді тренди довгий час рухаються без відкатів. Також ми торгуємо проти поточного моментуму ціни.

Оскільки більшість торговельних інструментів більшу частину часу залишаються в межах меж діапазону або фази консолідації, а ринкові тренди спостерігаються лише протягом приблизно 20-30 відсотків часу, знайти усталену тенденцію і хороший відкат може бути складним завданням.

Як трейдер, який торгує на відкатах, ви повинні діяти як снайпер. Вам потрібно почекати, потім почекати ще трохи, іноді годинами, якщо не днями, перш ніж входити в ринок. Вам необхідно знаходити точку входу, на якій ціна, ймовірно, відновить свій рух за переважаючим трендом.

Ось три основні кроки, які необхідно зробити, щоб успішно торгувати на відкатах у рамках тренда:

 • Визначити існуючий тренд.
 • Визначте потенційні області розвороту або ринкові умови, де ціна може відновити свій рух за трендом.
 • Знайти високоякісний торговий сигнал для входу в ринок, який передбачає високе співвідношення ризику до прибутку.

Відкати та торгівля за трендом

Ви напевно чули мудру аксіому "тренд - ваш друг". Проте професійні трейдери також знають, що тренд - це ваш друг, "поки він не закінчиться".

Більшу частину часу фінансові ринки залишаються в рівновазі, де основні учасники ринку мають доступ до всіх основних новинних подій та інформації. У результаті ціна трохи коливається протягом дня, але за відсутності будь-якої нової інформації вона зазвичай не здійснює особливо сильного спрямованого руху.

Проте після виходу важливих новин, якщо фактичні дані розходяться з консенсусом ринку, ми можемо спостерігати різкі рухи цін, тому що тут ринок намагається інтерпретувати нову інформацію, щоб знайти нову рівновагу.

Бики і ведмеді іноді мають унікальну інтерпретацію даних новин, і вони вкладають свої гроші в свої інтерпретації. Коли більшість учасників ринку або навіть кілька великих інституційних гравців вважають, що ціна має зростати або падати, подібний дисбаланс попиту і пропозиції може призвести до різкого підвищення або зниження цін.

Ви можете бачите, як відкати наближаються до попередньої зони консолідації і слугують точками розвороту ціни на графіку. Часто відкати тестують попередній рівень підтримки і опору. Оскільки трейдери знають, що ці рівні раніше діяли як опорні зони, навколо цих цінових рівнів накопичується велика кількість відкладених ордерів.

У результаті, коли відкат досягає цих цінових рівнів, і якщо на ринку було достатньо ордерів у напрямку тренда, ринок відновлює свій рух. В іншому разі рівні підтримки або опору зруйнуються, і на ринку може статися розворот тренда.

Тоді як визначити тренд може бути відносно легко, однак виміряти ймовірність продовження тренда після відкату, трохи складніше. Проте, це цілком можливо, якщо ви застосовуєте правильні інструменти технічного аналізу і у вас буде комплексна стратегія для торгівлі на відкатах.

Для більшості нових трейдерів найкраще торгувати саме на відкатах, а не шукати можливості конттрендових угод.

Що являє собою відкат?

Не можна на 100% передбачити, коли закінчиться відкат. Однак відкат має на щось спиратися. Він не може просто висіти в повітрі. Це можуть бути:

Попередній рівень опору, який перетворився на підтримку.Графік

Підтримку, яка стала опором.Графік

Динамічні трендові лінії.Графік

Підтвердження для входу в угоду ми отримуємо тоді, коли свічка закривається в напрямку чинного тренда. Це збільшує позитивну ймовірність нашої торгівлі.Графік

Проте іноді це може призвести до того, що ви можете пропустити гарний трендовий рух.Графік

Тому тут немає однозначної відповіді: чекати підтверджувальної свічки чи ні.

 1. Якщо ціна перебуває вище 200 EMA - значить тренд бичачий.
 2. Зачекайте, поки ціна повернеться до області підтримки.
 3. Далі чекайте на появу бичачої свічки в бік тренда.
 4. Розмістіть стоп-лосс нижче мінімуму розворотної свічки.
 5. Прибуток забирайте на найближчому рівні.

Найкращі точки входу називатимуться структурними - це місця, де збігатимуться одразу декілька умов для входу в угоду.

Ціна наблизилася до рівня опору, який раніше виступав як підтримка. Ціна торкається динамічних ліній тренда. Виникає ведмежий пін бар.Графік

Ціна торкається сильного рівня підтримки. Також у цьому місці проходить 200 EMA. Виникає патерн поглинання.Графік

Чим більше структурних чинників об'єднуються в одному місці на графіку, тим сильніша ймовірність отримати прибуткову угоду. Проте кількість подібних сетапів з усіма структурними факторами буде досить невеликою. Тому найкраще буде знайти баланс і входити в ринок за наявності від 2 до 4 структурних факторів.

Стратегія торгівлі за трендом на відкатах

Перший крок - це розпізнати тренд. Якщо ціна робить вищі максимуми і вищі мінімуми, то ми спостерігаємо висхідний тренд. З іншого боку, якщо ціна робить нижчі максимуми і нижчі мінімуми, ми спостерігаємо спадний тренд. Ви також можете використовувати дві ковзаючі середні і підтвердити тренд, коли відбувається їхній перетин, а також використовувати їх для підтвердження відкату.Графік

Інструмент перебуває у висхідному тренді. Додавши дві ковзаючі середні, 13-періодну EMA і 21-періодну EMA, ми можемо отримати додаткове підтвердження. Коли швидка EMA перетнула повільну, ми могли спостерігати відкат. Але пам'ятайте, що перетин ковзних середніх діє як індикатор із запізненням. На той час, коли він генерує сигнал, ринок може трохи просунутися в напрямку переважного тренду.

У результаті співвідношення прибутку до ризику у вашій угоді також може зменшитися. Отже, було б набагато краще, якби ви спробували визначити потенційну область розвороту під час відкату і розміщувати свої угоди, використовуючи більш ефективні методи входу в ринок на підставі сигналів прайс екшен.

Одним з головних принципів технічного аналізу є факт, що старий опір перетворюється на нову підтримку, а стара підтримка перетворюється на новий опір. Використовуючи цей принцип, ви можете швидко визначити, де ринок може розвернутися під час відкату.Графік

Старі рівні підтримки та опору забезпечують чудове місце для розміщення ваших лімітних ордерів на боці переважаючого тренда.

Також ви можете використовувати інший перевірений часом метод входу. У цьому разі я маю на увазі використання основних рівнів відновлення Фібоначчі.Графік

Після першого висхідного коливання ціна відкотилася до рівня Фібоначчі 23,6%, а потім відновила висхідний тренд. Після завершення другого висхідного коливання ціна відкотилася до рівня відновлення Фібоначчі 38,2%, після чого тренд відновився. Основні рівні Фібоначчі діють як приховані зони підтримки та опору на ринку.

Щойно ви навчилися успішно визначати тренд, відкат і потенційну область, де відкат може закінчитися, ви можете шукати точку входу в ринок.

Простий пін бар або зовнішній бар біля попередньої підтримки або опору, або біля ковзної середньої, може слугувати чудовим підтвердженням того, що відкат закінчується і тренд збирається відновитися.Графік

Перетин ковзної середньої і низхідна лінія тренду підтверджують, що на ринку спостерігається спадний тренд. Як тільки низхідний тренд підтвердився, ви могли визначити, що рівень 1.5750 діяв як істотний опір, оскільки ціна кілька разів відбивалася від цього рівня. Однак, замість того, щоб сліпо входити в ринок поблизу розвороту, ми дочекалися появи ведмежого пін бару, який підтвердив закінчення відкату.

Стратегія торгівлі за трендом за допомогою індикатора MACD, трендової лінії та індикатора обсягів

Індикатор MACD складається з двох ліній на основі ковзної середньої, які взаємодіють одна з одною вище і нижче рівня 0. Коли більш швидка лінія долає більш повільну лінію в ведмежому напрямку, перебуваючи вище 0, ми очікуємо, що ціна почне тенденцію в ведмежому напрямку. Коли швидша лінія долає повільнішу лінію в бичачому напрямку, перебуваючи нижче 0, ми очікуємо, що ціна почне зростати в бичачому напрямку.

MACD також має гістограму. Ця гістограма відображає точну різницю між швидкою і повільною лініями.

Якщо гістограма позитивна, то швидша лінія знаходиться вище повільної лінії - довгого сигналу. Якщо гістограма негативна, то швидша лінія розташована нижче повільної лінії - короткого сигналу.

Дивергенція також гарна для визначення розбіжності між ціною та індикатором. Якщо ціна збільшується, а MACD зменшується, то у нас є ведмежа дивергенція, яка вказує на те, що тренд, найімовірніше, розвернеться. Те саме справедливо діє в протилежному напрямку для моделі бичачої дивергенції. Якщо ціна знижується, а MACD збільшується, то ми маємо бичачу дивергенцію.

Одним із способів торгівлі трендами є об'єднання ліній тренду, MACD та індикатора обсягів.

Ми можемо спробувати зіставити сигнали від індикатора MACD і потенційної лінії тренду, що з'являється, та виконати аналіз обсягу. Уявіть, що на графіку ви бачите рух ціни вгору. Водночас MACD сигналізує про бичачий перетин нижче 0, що підтверджує зростання ціни. У цьому випадку ми можемо очікувати продовження, поки не побачимо протилежний сигнал від MACD.

Стоп-лосс повинен бути розміщений нижче нещодавнього мінімуму коливання.

Та ж техніка діє для ведмежих трендів. Якщо ціна починає враховувати нижчі вершини і нижчі підстави, ми використовуємо ведмежий перетин MACD вище 0, щоб відкрити коротку позицію.Графік

Графік починається з бичачого перетину MACD. Зверніть увагу, що під час перетину і продовження після цього ціна перебуває в діапазоні. Проте під час горизонтального руху обсяги торгівлі постійно зростають. Раптово ціна створює вищу вершину, подолавши рівень попередньої вершини. Це вказує на можливе підвищення ціни, і після короткої корекції з'являється можливість для відкриття довгої позиції.

Ціна продовжує зростати двома імпульсними рухами і відповідними їм корекціями. Індикатор MACD тепер розташований у своїй верхній області, що вказує на те, що ми можемо побачити кінець цього бичачого тренду найближчим часом. Тим не менш, позицію потрібно утримувати доти, доки лінії MACD не покажуть ведмежий перетин, як зазначено в торговельній стратегії.

Висновок

Пам'ятайте, що торгуючи за трендом, вам також необхідно брати до уваги управління ризиками, знайти відповідні трендові ринки, скорочувати свої втрати і намагатися брати якомога більші рухи тренда. Усе це в сукупності дасть вам перевагу в торгівлі та допоможе стати прибутковим трейдером.

Читайте також - Пробій рівня: торгуємо найприбутковіші сетапи.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити