Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Фундаментальний аналіз: особливості та нюанси

Останнє оновлення: Середа, 03 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський
Зміст[Сховати]

Фундаментальний аналіз

Існують два типи аналізу ринку, які вам потрібно знати: фундаментальний і технічний аналіз. Щоб досягти успіху в трейдингу, важливо розбиратися в обох типах аналізу. Це допоможе вам знайти свій власний стиль торгівлі.

Як фундаментальний, так і технічний аналіз надають свої унікальні переваги та недоліки. Сьогодні ми обговоримо плюси і мінуси кожного з цих підходів.

Цей посібник призначений для навчання трейдерів основам фундаментального аналізу, а також для надання більш докладних інструкцій та ідей для більш просунутих трейдерів. Також ми пояснимо різницю між якісним і кількісним аналізом.

Прочитавши наведені нижче довідкові матеріали, ви отримаєте базове уявлення про те, як проводити фундаментальний аналіз, використовуючи різні підходи до аналізу даних, історичні фундаментальні дані, дослідження ринку та економічні чинники.

Що таке фундаментальний аналіз?

Фундаментальний аналіз розглядає й аналізує економічні дані. Економічні новини часто мають великий вплив на ціну. Це можуть бути: інфляція, торговельний баланс, ВВП, рівень безробіття і зміна процентних ставок центральними банками.

На валютному ринку діяльність центрального банку пильно відстежують фундаментальні аналітики. Майбутні рішення щодо відсоткової ставки, зустрічі та виступи високопоставлених чиновників центрального банку надзвичайно важливі для фундаментального трейдера.

Фундаментальні аналітики будуть намагатися оцінити загальні ринкові умови, використовуючи різні економічні звіти. При цьому вони можуть бути короткостроковими трейдерами, які намагаються вловити коливання цін у періоди потенційно високої волатильності, як-от звіт щодо зайнятості в несільськогосподарському секторі США. Або вони можуть бути трейдерами з довгостроковою макроекономічною позицією, які більше зацікавлені в багатомісячних або багаторічних трендах.

Фундаментальні трейдери шукають відповіді про те, чому економічні умови такі, якими вони є і намагаються виправдати свої прогнози на підставі аналізу економічних даних. Технічний трейдер, з іншого боку, набагато менше дбає про причини і набагато більше орієнтується на сам рух ціни.

Є багато способів дати визначення фундаментальному аналізу, але, якщо розбити його на якомога простіші терміни, він є дослідженням базової вартості фінансових активів з використанням різних даних, як якісних, так і кількісних.

Визначення фундаментального аналізу може трохи відрізнятися для кожного трейдера залежно від стратегій, які він використовує. Також дуже важливо, чи розглядає інвестор або трейдер акції, криптовалюту, форекс або інший фінансовий актив.

Чи то заглиблення в економічні питання, чи то розгляд квартальних звітів про доходи, чи то розгляд лінійки продуктів, існує нескінченна кількість чинників, що впливають на ціну активу, і все це можна передбачити шляхом докладного і глибокого дослідження за допомогою фундаментального аналізу.Фундаментальний аналіз

Фундаментальний аналіз використовує економічні дані для прогнозування рухів валютних пар. Шляхом інтерпретації економічних даних ви можете оцінювати силу економіки для країн, валютами яких ви торгуєте. Наприклад, якщо в Єврозоні виходять сильні економічні дані, а в США - слабкі, ви можете розглядати, що євро зросте проти долара, і будете відкривати довгі позиції за парою EUR/USD.

Як правило, трейдери, які торгують за фундаментальним аналізом, утримуватимуть свої угоди протягом тижнів або навіть місяців. Економічні чинники зазвичай не викликають негайних сплесків у вартості валют.

Одним із найважливіших економічних показників фундаментального аналізу є відсоткові ставки. Країни з високими відсотковими ставками залучають більше іноземних інвестицій. Якщо вам потрібно було вибирати між відсотковою ставкою 0,5% або 5%, ви, очевидно, виберете 5%, щоб вкласти свої гроші.

Коли відсоткова ставка конкретної країни є вищою порівняно з іншими країнами зі схожими економічними умовами, іноземні інвестиції та капітал надходитимуть до країни з відносно вищою відсотковою ставкою. Інвестори завжди шукають вищу прибутковість, і тому вища відсоткова ставка матиме тенденцію залучати більше капіталу зі світових ринків.

Протягом більш тривалих періодів часу високі відсоткові ставки впливають на вартість валюти. Тож якщо у США буде відсоткова ставка 2.25%, а у Європи буде відсоткова ставка 0%, долар США може підвищитися у вартості щодо євро. Це означає, що фундаментальні трейдери розглядатимуть переважно короткі позиції в парі EUR/USD.

Деякі фундаментальні трейдери часто використовують валютний ринок для одночасної купівлі високоприбуткових валют проти тих, які пропонують нижчу прибутковість. Ця стратегія, звана керрі трейд, досить популярна серед довгострокових фундаментальних трейдерів і глобальних інвестиційних фондів.

Кількісний та якісний аналіз

Кількісний аналіз проводиться з використанням фактичних статистичних даних, вимірювань, фінансових показників та інших форм кількісних досліджень.

Практика кількісного аналізу дає змогу оцінити все, що завгодно, від показників продажів продукції, розміру прибутку, операційних витрат, рентабельності активів і багато чого іншого.

Кількісний аналіз охоплює математику і чисельний аналіз, включно зі стохастичним численням, лінійною алгеброю, статистикою, ймовірністю та економетрикою.

Кількісний аналіз можна використовувати для розроблення алгоритмічних торговельних стратегій, оптимізації портфелів, оцінювання зобов'язань, управління ризиками, аналізу кредитів і багато чого іншого.

Якісний аналіз вимагає критичного мислення. У кожного трейдера свій тип аналізу.

Наприклад, чи є у компанії, акції якої ви розглядаєте, своя корпоративна культура? Ви очікуєте швидкого зльоту в галузі? Вам подобається продукт, який виробляє компанія?

Це той тип рішень, який не можуть надати всі обчислення і комп'ютерні дані у світі. У цю категорію потрапляють дані, які не можуть бути кількісно визначені якимось значущим чином.

Під час рецесії може бути вигідніше торгувати золотом або нафтою, оскільки волатильність цих активів збільшується, коли економіка перебуває на підйомі, торгівля акціями та криптовалютами може бути більш прибутковою.

Інструменти фундаментального аналізу

Існує безліч інструментів і методів фундаментального аналізу, які дають змогу точніше визначити базову вартість акції або іншого активу.

Прибуток на акцію

Цей інструмент аналізує прибуток, що розподіляється на кожну окрему акцію компанії, і розраховується шляхом ділення загального прибутку компанії на загальну кількість акцій компанії.

Прибуток на акцію = Чистий прибуток після вирахування податків / Кількість акцій компанії

Співвідношення ціни та прибутку

Це те, що ринок охоче заплатить за один долар прибутку компанії.

Відношення ціни до прибутку = ринкова ціна кожної акції / прибуток компанії на акцію

Балансова вартість

Показує, скільки інвестори платять за долар в активі, і часто називається власним капіталом. Цей показник порівнює балансову вартість компанії з її поточною часткою на ринку.

Співвідношення ціни до балансової вартості = ціна акції / балансова вартість однієї акції

Співвідношення ціни та продажів

Цей інструмент порівнює вартість акцій компанії з показниками її виручки, щоб отримати чітке уявлення про загальний стан компанії та оцінити ефективність активів.

Відношення ціни до продажів = ринкова капіталізація / загальний дохід

Аналіз згори донизу або знизу догори

Низхідне інвестування - це аналітичний підхід, який розглядає загальний макроекономічний фон, а потім розглядає більш дрібні деталі.

Під час висхідного аналізу інвестори спочатку розглядають найдрібніші деталі активу, а потім аналізують економіку більш детально, щоб оцінити ширшу картину.

Навіщо потрібен фундаментальний аналіз?

Мандрівники не залишаються сліпими без дорожньої карти, і лікарі не проводять операції без багаторічного досвіду та підготовки. Навіщо трейдеру або інвестору просто випадковим чином купувати актив, а потім очікувати, що він буде працювати і забезпечувати прибуток? Споживачі навіть тестують автомобілі перед їх купівлею - хіба ви не хочете знати дані, що лежать в основі фінансових звітів автовиробника, перш ніж купувати їхні акції?

Той, хто хоче заробляти гроші, знає, що спочатку він повинен витратити час на вивчення того, у що він інвестує або якими активами він хоче торгувати. Це може означати різницю між купівлею непотрібного товару або купівлею компанії на кшталт Amazon чи Apple.

Ці активи зробили перших інвесторів багатими. Звичайно, деяким, ймовірно, просто пощастило, але переважна більшість інвесторів або трейдерів дізналися про довгострокові активи, які принесли їм прибуток, за допомогою фундаментального аналізу.

Фундаментальний аналіз найчастіше пов'язаний з інвестуванням, але він не менш важливий і для трейдерів.

Знання того, які ринки нестабільні, і використання останніх новин, даних, квартальної звітності про фінансові результати для відкриття позицій може призвести до значного прибутку.

Наприклад, якщо компанія публікує звіт про прибутки та збитки, який не відповідає очікуванням інвесторів з досить великою маржею, це може призвести до падіння курсу акцій, оскільки інвестори переоцінюють прибуток компанії після того, як не змогли отримати очікуваний прибуток.

Фундаментальний аналіз фондового ринку

Під час розгляду окремих акцій будь-який з найпоширеніших методів фундаментального аналізу має силу і може використовуватися залежно від уподобань інвестора або трейдера.

До них належать відношення ціни до прибутку, прибуток на акцію або рентабельність капіталу для виконання базового кількісного аналізу. Якісний аналіз може включати розгляд ради директорів компанії або вивчення окремої лінійки продуктів компанії.

Фундаментальний аналіз фондових індексів може включати заявки на допомогу з безробіття, заборгованість, відсоткові ставки та багато іншого.

Фундаментальний аналіз форекс

Подібний аналіз заявок на допомогу з безробіття, боргу та інших чинників може істотно вплинути на ціни валют форекс і їхню цінову активність.

Більш якісний аналіз може включати розгляд керівництва уряду, позиціонування у світовій торгівлі, збройних сил, виробництва і багато чого іншого.

Фундаментальний аналіз сировинних товарів

Тут першорядне значення мають показники попиту і пропозиції, а також дані, що стосуються довкілля, геолокації та погоди.

Виробництво і споживання будь-яких товарів сильно впливають на внутрішню вартість активу.

Наприклад, через обмеження на поїздки попит на нафту впав. Проте, коли видобуток було скорочено, ціни на нафту різко зросли. У таких ситуаціях може допомогти кількісний і якісний фундаментальний аналіз.

Фундаментальний аналіз криптовалюти

Для криптовалют складно проводити фундаментальний аналіз через їхній спекулятивний характер і відсутність варіанту використання або, у багатьох випадках, компаній, які їх підтримують.

Візьмемо, наприклад, Біткоїн. Це децентралізована блокчейн-мережа. Оскільки в минулому нічого подібного не існувало, буває дуже важко встановити його справедливу ціну, що призводить до дикої волатильності.

Що таке технічний аналіз?

Технічний аналіз - це аналіз цінових рухів у минулому для прогнозування майбутніх змін ціни. Це дуже ефективний метод аналізу. На фінансових ринках рух ціни періодично повторюється і підпорядковується певним закономірностям. Це відбувається тому, що рух ціни залежить від дій людей, а люди завжди діють за певними шаблонами.

Основним інструментом для технічного аналізу є дані про ціну. Незалежно від обраного періоду часу ціна є найбільш важливим фактором. Трейдер ухвалює торгові рішення, вивчаючи поточний рух ціни і постійно порівнюючи його з історією.

Технічний аналіз може застосовуватися на багатьох різних ринках, включно з фондовим ринком, валютним, товарним, ринком криптовалют. Доти, доки ринок має достатній обсяг ліквідності і не схильний до сильного зовнішнього впливу, технічний аналіз може застосовуватися найефективнішим чином.

Одним із прикладів, коли технічний аналіз може бути не настільки ефективним через нестачу ліквідності та схильності до зовнішніх впливів, є ринок так званих копійчаних, або сміттєвих акцій.

Три основні принципи технічного аналізу:

  • Ціна враховує все.
  • Рух ціни підпорядкований тенденціям.
  • Історія повторюється.

Ціна враховує все. Технічні аналітики вважають, що поточна ціна відображає всю відому інформацію, доступну учасникам ринку. І будь-яка нова інформація, яка з'являється, вже відображена в поточних цінах.

Рух ціни підпорядкований тенденціям. На ринку існують тенденції в русі ціни і ці тенденції рухаються невипадковим чином. Тренди з'являються після періоду консолідацій. Потім, коли тренд досягає свого піку, він, врешті-решт, повертається у фазу консолідації, перш ніж на ринку знову з'являється нова фаза тренда.

Історія повторюється. Фінансові ринки демонструють повторюваний, рекурсивний характер у своїх цінових даних. Хоча жодні дві моделі в історії цін не мають однакового вигляду, у них може існувати схожість, яку не можна пояснити ціновим шумом або випадковістю. Ці повторювані патерни постійно можна бачити на графіках у вигляді свічкових моделей, імпульсів руху ціни, об'єму та інших форм цінових даних.

Подивимося на графік нижче.Графік

Ви можете бачити, що щоразу, коли ціна наближається до рівня 1.0626, вона різко відскакує від нього. Це означає, що ви можете розглянути можливість продажу USD/CAD наступного разу, коли ціна досягне рівня 1.0626.

Технічний аналіз - найпоширеніший спосіб торгівлі на фінансових ринках. Він працює як самоздійснюване пророцтво. Якщо сотні тисяч трейдерів використовують один і той самий тип аналізу ринку, вони торгуватимуть однаково. Той факт, що всі трейдери торгують однаково, змушує ціну рухатися в одному напрямку.

Два рази поспіль напрямок ціни у валютній парі USD/CAD різко змінився на рівні 1.0626. Наступного разу, коли ціна досягає 1.0626, тисячі трейдерів відкриватимуть позиції на відскік від рівня, тому що вони очікують розвороту.

У цьому типі аналізу враховуються:

Ви повинні знати, що технічний аналіз не такий простий, як здається. Ваші прогнози не завжди будуть правильними. Навчання технічного аналізу потребує часу і постійної практики.

Іноді ви можете чути, що технічний аналіз - це більше мистецтво, ніж наука. Це так, тому що коли ми намагаємося передбачити майбутні рухи ціни за допомогою технічного аналізу, може бути багато нюансів, які іноді можуть призвести до різних висновків.

Технічний аналіз - це вивчення свічок, графічних моделей, індикаторів, осциляторів, обсягу торгів і багато чого іншого.

Технічний аналіз зовсім не схожий на фундаментальний, проте обидва разом дають інвесторам і трейдерам повний набір аналітичних інструментів, необхідних для максимальної прибутковості. Рекомендується, щоб усі трейдери, які розглядають фундаментальний аналіз, також розглянули можливість вивчення технічного аналізу.

Наприклад, пошук відповідного активу і виконання всіх досліджень у світі не буде прибутковим, якщо актив нещодавно досяг історичного максимуму або показує умови сильної перекупленості на індикаторі технічного аналізу, такому як RSI. У поєднанні з купівлею на дні низхідного тренду або коли RSI увійде в область перепроданості, це може звести ризик до мінімуму і максимізувати загальний прибуток.

Аналіз настрою ринку

Аналіз настрою ринку - це ще один своєрідний тип аналізу, який показує, як трейдери реагуватимуть на ті чи інші новини. Наприклад, коли відбуваються важливі події, як-от Брексіт або вибори в США, вони мають величезний вплив на ринок. Але не самі по собі, а тому, що трейдери будуть торгувати на підставі того, як, на їхню думку, ці події відіб'ються на ринку.Аналіз настрою ринку

Переваги технічного аналізу

Давайте розглянемо деякі переваги технічного аналізу:

Може бути використаний на будь-яких таймфреймах

Незалежно від того, чи є ви короткостроковим, середньостроковим або довгостроковим трейдером, ви можете застосовувати інструменти технічного аналізу до процесу прийняття рішень на будь-яких таймфреймах.

Аналіз трендів

Існує багато різних методик, які технічний аналітик може використовувати для аналізу поточних тенденцій на ринку. Вони включають в себе ковзні середні, лінії тренду, трендові канали, максимуми і мінімуми коливань, а також рівні підтримки і опору, і багато іншого.

Можливості знайти оптимальну точку входу в ринок

Основне завдання трейдера полягає в тому, щоб знайти найкращі торгові можливості, а потім оптимальну точку входу в ринок для здійснення угоди. Інструменти технічного аналізу допомагають трейдерам входити в ринок, управляти своїми позиціями і виходити з ринку найефективнішим способом.

Ідеї можна запрограмувати

Багато концепцій у рамках технічного аналізу можуть бути запрограмовані в алгоритмічні торгові системи. Ці типи автоматизованих систем допомагають зменшити негативні емоції, пов'язані з торгівлею. Щойно у вас є запрограмований алгоритм, ви можете дозволити вашому торговому раднику торгувати без вашої участі.

Враховує настрій ринку

Вивчивши поведінку ціни та аналізуючи графіки, ви зможете краще зрозуміти настрій більшості учасників ринку. Ви будете готові до того, щоб ідентифікувати настрій великих гравців і маркет-мейкерів як під час злетів, так і падінь.

Крім того, ви зможете отримати уявлення про те, де знаходиться дійсний рівень попиту і пропозиції, тож ви можете розташуватися на правому боці ринку, а не торгувати разом з натовпом.

Технічний аналіз набагато простіший і займає менше часу

Фундаментальний аналіз часто містить безліч змінних і чинників, які постійно потрібно аналізувати і враховувати: процентні ставки, інфляція, споживчі настрої, грошова маса тощо. Це може призвести до надто складних моделей, які зможуть зрозуміти тільки доктори наук у галузі економіки.

З іншого боку, моделі технічного аналізу, як правило, значно спрощуються і їх легше створювати та реалізовувати, оскільки вам потрібно враховувати тільки рух ціни на графіку.

Недоліки технічного аналізу

Ось деякі недоліки технічного аналізу:

Змішані сигнали

Будуть випадки, коли ваші інструменти технічного аналізу будуть давати змішані або суперечливі сигнали. Наприклад, на підставі вашого аналізу рівнів підтримки та опору ви можете отримати сигнал на купівлю, проте ваш індикатор MACD може вказувати на продаж.

Надлишок аналізу

Стан, за якого трейдери надто ретельно аналізують ринок, що їм стає важко ухвалити правильне рішення. Зазвичай це відбувається, коли трейдер намагається узгодити всі фактори, що рідко вдається в торгівлі в реальному часі. У трейдингу ми маємо справу з імовірностями, а не з упевненістю.

Ми повинні діяти, ґрунтуючись на неповній інформації

З величезною кількістю технічних інструментів, доступних для трейдерів, дехто потрапляє в пастку надмірного аналізу і нездатності ухвалити торговельне рішення. Найкраще рішення цієї проблеми - це спробувати все спростити.

На наш аналіз ринку можуть впливати інші чинники

Хоча технічні аналітики покладаються на ціну як на основний інструмент аналізу, деякі упередження можуть впливати на те, як вони сприймають інформацію, яку вони збирають з графіків. Наприклад, якщо у вас є бичачий ухил у парі EURUSD, ви підсвідомо шукатимете і перевірятимете можливості для купівлі, ігноруючи при цьому сигнали, що вказують на ослаблення EURUSD. Тому вкрай важливо намагатися по-справжньому неупереджено аналізувати графіки.

Інтерпретації можуть змінюватися

Як я писав раніше, технічний аналіз - це більше мистецтво, ніж наука. Два технічних фахівця можуть дивитися на один і той самий ціновий графік, а іноді можуть запропонувати дві протилежні інтерпретації. Це не так уже й рідко, і один із винуватців цього - наші внутрішні упередження. Крім того, шаблони графіків, які здаються ясними заднім числом, можуть бути вельми суб'єктивними в реальному часі.

Переваги фундаментального аналізу

Давайте розглянемо деякі переваги використання фундаментального аналізу:

Допомагає пояснити рух ціни

Основні економічні новини та звіти можуть швидко впливати на ринкові ціни в той чи інший бік. Це особливо вірно, коли дані про економічний викид є несподіваними або значно відрізняються від очікуваних даних.

Забезпечує розуміння глобальних ринків

Використання фундаментального підходу до аналізу допомагає аналітику краще зрозуміти, що відбувається в економіці конкретної країни та в інших країнах світу. Це забезпечує глибоке розуміння світових ринків.

Оцінює справедливу вартість

Кожен фінансовий інструмент або актив має справедливу вартість, пов'язану з ним. Робота трейдера полягає в тому, щоб знаходити активи, в яких може існувати невідповідність між справжньою вартістю активу і ринковою ціною.

Фундаментальний аналіз може допомогти валютному аналітику в цьому відношенні шляхом вивчення процентних ставок, інфляції, настроїв споживачів, промислового виробництва та інших показників.

Аналіз довгострокових трендів

Справжня сила фундаментального аналізу полягає в тому, щоб допомогти трейдеру виробити довгостроковий погляд на конкретну валютну пару або актив. Більшість даних в економічних звітах зазвичай порівнюють і аналізують на відносній основі.

Наприклад, ставлячи запитання, які показники безробіття сьогодні порівняно з минулим місяцем, останнім кварталом і минулим роком? Це допоможе дізнатися поточну тенденцію щодо безробіття, і тоді ми зможемо використовувати цю інформацію разом з іншими економічними даними для прогнозування потенційного впливу на валютну пару в довгостроковій перспективі.

Недоліки фундаментального аналізу

Ось деякі недоліки фундаментального аналізу:

Інформаційне перевантаження

Фундаментальний аналіз - дуже широкий і глибокий предмет. Трейдерам та інвесторам доступно так багато інформації, що її аналіз може вимагати неймовірної кількості часу. Це може іноді призвести до плутанини і суперечливих висновків.

Не дуже підходить для короткострокової перспективи

Незважаючи на те, що економічні дані та звіти регулярно публікуються протягом місяця, торгівля за новинами на короткостроковій основі дуже проблематична, оскільки завжди є небезпека непередбачуваних сплесків волатильності. Тому фундаментальні трейдери, як правило, зосереджені в основному на більш тривалому горизонті.

Відсутність точки входу

Фундаментальний аналіз може дати нам уявлення про ширше уявлення ринку, але він не може надати нам об'єктивного і надійного методу для визначення наших точок входу і виходів. А в трейдингу - це найважливіше.

Ви можете мати рацію у своєму довгостроковому аналізі, але якщо ви помилитеся в термінах, коли входити в ринок, ваша угода, найімовірніше, призведе до збитку. Таким чином, фундаментальні аналітики, як правило, повинні покладатися на технічні або інші методи аналізу для пошуку оптимальної точки входу.

Суб'єктивність

Хоча фундаментальні дані досить чіткі, припущення, які можна витягти з таких даних, можуть сильно різнитися у різних економістів і аналітиків.

Наприклад, один аналітик може навести безліч різних причин, через які вони вважають, що підвищення відсоткових ставок буде сприятливим для економіки, тоді як інший аналітик може навести стільки ж причин, через які вони вважають, що підвищення відсоткових ставок матиме несприятливий вплив на економіку.

Інструменти технічного аналізу

Технічні індикатори

Фаворит серед технічних трейдерів. Існує безліч найрізноманітніших технічних інструментів. Наприклад, імпульсні індикатори, такі як MACD або RSI. Трендові індикатори, такі як ковзні середні. Індикатори волатильності, такі як смуги Боллінджера і канали Кельтнера.

Прайс екшен

Ціна є найважливішим інструментом у технічному аналізі. Поточна ціна відображає мотивацію всіх учасників ринку і показує баланс попиту і пропозиції в будь-який даний момент часу. Багато технічних трейдерів покладаються виключно на прайс екшен, комбінуючи рівні підтримки і опору зі свічковими патернами, щоб оцінити потенційні рухи ціни в майбутньому.

Аналіз фігур на графіку

Деякі традиційні патерни включають фігури голова і плечі, подвійна вершина і подвійне дно, а також формації чашка з ручкою. Існують також гармонійні патерни, такі як Гартлі, Кажан або Метелик.

У трейдерів є природна тенденція до розпізнавання патернів, і це виражається в нашому бажанні знаходити патерни на графіках.

Інструменти фундаментального аналізу

Економічний календар

Економічний календар - один із ключових інструментів для фундаментального трейдера. Трейдери, які працюють з короткостроковими новинами, намагаються отримати внутрішньоденний прибуток під час важливих новинних подій, тоді як макроекономічні трейдери покладаються на нього, щоб допомогти їм побудувати довгостроковий прогноз для конкретної валютної пари або країни.

Аналітичні сайти

Деякі професійні трейдери покладаються на фінансові новинні стрічки, такі як Reuters, Bloomberg, Dow Jones Newswires або Financial Times, щоб аналізувати новини, які їм потрібні. Багато відомих фінансових новинних стрічок, такі як ці, пропонують потокові новини в реальному часі, і забезпечують висвітлення подій через сотні, якщо не тисячі публікацій і джерел з усього світу.

Звіти аналітиків

Фундаментальні трейдери повинні бути в курсі останніх економічних випусків і новинних подій дня. Хоча економічний календар і фінансові новинні стрічки є важливими інструментами, що допомагають формувати уявлення про ринок, також можуть бути дуже корисним читання статей і звітів аналітиків.

Що обрати: фундаментальний чи технічний аналіз?

Після того, як ви опануєте фундаментальний аналіз і навчитеся застосовувати низхідний або висхідний підхід до досліджень, а також відмінності між якісним і кількісним аналізом, ви можете приступити до розгляду того, які активи вам цікаві.Що обрати: фундаментальний чи технічний аналіз?

Тепер ви маєте уявлення про обидва типи аналізу. Закономірне запитання: який із них працює краще? Жоден із них!

Кожен з цих типів аналізу має свої сильні та слабкі сторони. Ігнорування фундаментального аналізу часто призводить до того, що новинні події різко змінюють рух ціни, коли ви цього не чекаєте. Без використання технічного аналізу ви не зможете знаходити найкращі точки входу на графіках і відмічати рівні, на яких відбувається найбільша активність трейдерів, і ціна часто розвертається. Тому вам потрібно знайти баланс між двома типами аналізу ринку.

Використання фундаментального аналізу може призвести до створення різноманітного портфеля, який не схильний до ризику і має високу ефективність.

Фундаментальний аналіз корисний як для довгострокових інвесторів, так і для короткострокових трейдерів, незалежно від того, чи є вони новачком у світі фінансів або досвідченими професіоналами. Це необхідний крок перед тим, як робити будь-які інвестиції або здійснювати операції.

Поєднання надійних фундаментального аналізу з передовими методами технічного аналізу і правильними стратегіями управління ризиками може призвести до стабільно прибуткових угод і мінімальних збитків.

Технічний аналіз забезпечує додаткову безпеку, якщо з якоїсь причини обставини раптово зміняться або первинне дослідження не привело до успішного вибору.

Наприклад, фондовий ринок нещодавно досяг історичного максимуму, і економіка розвивалася нормально. Потім коронавірус і викликав серйозні розпродажі, і економіка зіткнулася з рецесією. Усе може швидко змінитися, і стоплоси, розміщені на ключових рівнях, могли запобігти серйозним втратам.

У минулому протягом тривалого періоду часу фундаментальний аналіз був єдиним методом аналізу ринку. Але потім ця ситуація змінилася, оскільки поява комп'ютерів дала змогу спростити обчислення, і технічний аналіз почав ставати дедалі популярнішим для більшості трейдерів. Багато великих інвестиційних фондів використовують комп'ютерне моделювання, щоб визначити точки входу і виходу. Дедалі більша частина операцій на фінансових ринках відбувається за допомогою автоматизованих торгових систем.

Це означає, що багато хто з найбільших гравців на ринку ухвалюють свої торгові рішення на підставі комп'ютерних алгоритмів. Фактично, за деякими оцінками, комп'ютеризована торгівля становить сьогодні до 70% обсягу на всіх біржах. Подобається вам це чи ні, але зараз рух ціни підпорядкований в основному технічним факторам, і тільки частково фундаментальним. Ринки постійно змінюються, і вам потрібно змінювати ваші торгові стратегії відповідно до них.

Особисто я віддаю перевагу використанню технічного аналізу у своїй торгівлі, оскільки він надає повну основу для аналізу, пошуку точок входу, управління позиціями і виходу з ринку.

Тут немає правильної чи неправильної відповіді. Вам варто спробувати застосувати обидва підходи і подивитися, що працює краще для вас.

Читайте також - Золотий перетин двох ковзних середніх з періодами 50 і 200.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити