Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як читати та інтерпретувати ковзну середню?

Останнє оновлення: П'ятниця, 14 липня 2023 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як читати ковзну середню

Ви спантеличені, коли справа доходить до читання індикатора ковзної середньої на вашому графіку? Не хвилюйтеся. У цій статті ви дізнаєтеся, як крок за кроком читати індикатор ковзної середньої, навіть якщо ви вже використовували її раніше і зазнали невдачі.

Що таке ковзна середня і як вона працює?

Індикатор ковзного середнього розраховує середню ціну за певний період.

Наприклад:

 • 10-періодної ковзної середньої обчислює середню ціну за останні 10 свічок.
 • 50-періодної ковзної середньої обчислює середню ціну за останні 50 свічок.
 • 200-періодної ковзної середньої обчислює середню ціну за останні 200 свічок.

Отже, давайте візьмемо як приклад 10-періодну ковзну середню.

Якщо останні 10 свічок здебільшого рухаються вгору, ковзна середня також буде рухатися вгору. Якщо останні 10 свічок рухаються вниз, ковзаюча середня також буде рухатися вниз. Інакше кажучи, ковзна середня - це індикатор, який слідує за ціною (тому він також відомий як індикатор відстеження тренду).

Щоб інтерпретувати і читати індикатор ковзної середньої, ви маєте враховувати 2 речі:

 • Довжина ковзної середньої.
 • Період розрахунку.

Довжина ковзної середньої

Як ви знаєте, ковзна середня може мати різні періоди свого розрахунку (наприклад, 10-періодна ковзна середня дивиться назад на останні 10 свічок). Це означає, що індикатор ковзної середньої може визначати різні типи тренду - короткостроковий, середньостроковий або довгостроковий.

 • Для короткострокового тренда можна використовувати 10-періодну ковзну середню.
 • Для середньострокового тренда ви можете використовувати 50-періодну ковзну середню.
 • Для довгострокового тренда ви можете використовувати 200-періодну ковзну середню.

Це означає, що якщо ціна перебуває вище 10-періодної ковзної середньої, можна зробити висновок, що короткостроковий тренд висхідний. А якщо ціна нижча за 50-періодну ковзну середню, то середньостроковий тренд низхідний.

Таймфрейм

Як ви знаєте, 10-періодна ковзна середня на 1-годинному таймфреймі відрізняється від 10-періодної ковзної середньої на денному таймфреймі.

Коли ви читаєте ковзну середню, вона залежить від вашого таймфрейму. Ось як читати ковзну середню на різних таймфреймах:

 • 10-періодна ковзна середня на 1-годинному таймфреймі означає, що ви дивитеся на короткостроковий тренд на 1-годинному таймфреймі.
 • 10-періодна ковзна середня на денному таймфреймі означає, що ви дивитеся на короткостроковий тренд на денному таймфреймі.
 • 200-періодна ковзна середня на 15-хвилинному таймфреймі означає, що ви дивитеся на довгостроковий тренд на 15-хвилинному таймфреймі.

Підіб'ємо підсумки

Щоб читати ковзну середню, ви маєте знати її довжину і таймфрейм, на якому ви перебуваєте.

 • 10-періодна ковзна середня на 1-годинному таймфреймі означає, що ви дивитеся на короткостроковий тренд на 1-годинному таймфреймі.
 • А 10-періодна ковзна середня на денному таймфреймі означає, що ви дивитеся на короткостроковий тренд на денному таймфреймі.

Читайте також - Як взяти участь у токенсейлі на CoinList.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити