Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Індикатор ADR: опис та використання

Останнє оновлення: Вівторок, 09 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Індикатор ADR

Сьогодні ми обговоримо дуже простий, але дуже корисний індикатор ADR, який може надати трейдеру цінну інформацію. Індикатор Average Daily Range або середньодобовий діапазон показує дані про денну волатильність обраного торгового інструменту. Ми обговоримо, як використовувати ADR для пошуку прихованих областей підтримки та опору, а також подивимося, як знаходити точки входу на підставі сигналів індикатора.

Як може використовуватися індикатор ADR?

Середній денний діапазон розраховує середній діапазон пунктів, які проходить ціна за обрану кількість періодів. Трейдери можуть використовувати ADR для відображення потенційного руху ціни. Коли значення ADR вище середнього, це означає, що денна волатильність на ринку більша, ніж зазвичай. Тому торговий інструмент може виходити за межі середнього діапазону.

ADR також може допомогти у встановленні тейк-профіту для ваших позицій. Наприклад, якщо ADR показує, що у торгового інструменту середній денний діапазон становить 85 пунктів, можливо, було б розумно задуматися про фіксацію прибутку, якщо ціна вже пройшла цю кількість пунктів.

ADR також корисний для торгівлі на внутрішньоденних розворотах. Наприклад, якщо торговий інструмент досягає вершини денного діапазону, це може свідчити про потенційний розворот або відкат цінового руху.

Індикатор ADR також може бути корисним для трейдерів, які використовують такі індикатори, як смуги Боллінджера або імпульсні осцилятори, на кшталт стохастика. Тут він корисний для розуміння, коли імпульс зростає або падає.

ADR - це гарнийспосіб зрозуміти й оцінити мінливість обраного торгового інструменту. Як правило, якщо ADR рухається вище свого середньодобового діапазону, це вказує на зростання волатильності на ринку. Аналогічно, якщо показник ADR нижче середньодобового цінового діапазону, це може вказувати на падаючу волатильність.

Як розраховуються показники індикатора?

Розрахунок показання індикатора є відносно нескладним. Нам потрібно взяти відстань між денними максимумами і денними мінімумами. Індикатор повністю налаштовується, тому ви можете налаштувати його так, щоб він враховував обрану кількість періодів.

Наприклад, ми розраховуємо індикатор ADR з урахуванням п'яти днів.

  • D1 = 66 пунктів
  • D2 = 17 пунктів
  • D3 = 38 пунктів
  • D4 = 24 пункти
  • D5 = 45 пунктів

Формула ADR виглядає наступним чином:

ADR = (D1 + D2 + D3 + D4 + D5) / 5

(66 + 17 + 38 + 24 + 45) / 5 = 38

Що більше періодів ви берете до уваги, то більш усереднене значення ви отримаєте. Припустимо, ви хочете розрахувати ADR за 1 рік. Це означатиме, що у вас буде 260 значень у формулі, оскільки в році 52 торгові тижні на рік і п'ять торгових днів на тиждень (52 x 5 = 260).

На щастя, вам не потрібно все це робити вручну, тому що індикатор ADR у вашій торговій платформі виконає цей розрахунок. Єдине, що вам потрібно зробити, це вибрати необхідний період.

Індикатор ADR на графіку

У більшості випадків ви побачите додатковий текст зі значеннями індикатора на графіку. Індикатор ADR показує вам середню волатильність за n періодів.Графік

Ми прикріпили індикатор ADR до графіка. Показники індикатора знаходяться прямо у верхньому лівому кутку графіка. Там присутні два значення. Перше з них являє собою 15-періодний ADR, а друге являє собою значення ADR для останньої свічки на графіку.

15-денний ADR показує число як 1165. Це значення відповідає 116,5 пунктам, а сьогоднішнє значення ADR показує 528, що відповідає 52,8 пунктам.

Середній денний рух інструменту за останні 15 днів становить 116,5 пункту. Але за сьогодні ціна перемістилася тільки на 52,8 пункту. Це означає, що сьогодні волатильність була нижчою за середню. Це може бути цінною інформацією для трейдера незалежно від використовуваної ним торгової стратегії.

Щоб побудувати діапазон ADR, вам потрібен денний мінімум і денний максимум.

  • Для верхнього рівня ADR нам необхідно застосувати значення ADR вгору, починаючи з денного мінімуму.
  • Для нижнього рівня ADR вам необхідно застосувати значення ADR, починаючи з денного максимуму.

Ці два кроки показано на графіку нижче:Графік

Ми бачимо 15-денний індикатор ADR на графіку вище. Значення ADR з 15 періодами становить 1028, що відповідає 102,8 пунктам. Коли ми застосовуємо відстань у 102,8 пункту, починаючи з денного максимуму і денного мінімуму, ми отримуємо дві лінії. У нашому випадку ми використовуємо більш просунутий індикатор ADR, де верхній і нижній рівні діапазону відображаються автоматично.

Торгова стратегія за індикатором ADR

Після того, як ви застосували ADR до вашого графіка, ви можете використовувати його кількома різними способами залежно від вашого стилю торгівлі.

Розглянемо два випадки, коли індикатор ADR може бути корисним для відкриття угод.

  1. Перший випадок - це коли ціна пробиває верхній або нижній рівень денного діапазону. У цьому випадку ви можете відкрити угоду в напрямку пробою.
  2. Другий випадок - це коли ціна досягає верхнього або нижнього рівня денного діапазону і відскакує від нього. У цьому випадку ви можете розглянути угоду у напрямку відскоку.

Якщо ви торгуєте на пробій, розміщуйте стоп-лосс у логічному місці, де він не буде випадково зачеплений ціною. Найкраще ставити його за межі верхніх і нижніх меж діапазону.

Якщо історичний середньодобовий діапазон для даного торгового інструменту становить 80 пунктів, а ціна протягом наблизилася до досягнення цього діапазону, є сенс використовувати трейлінг-стоп, оскільки ціна, найімовірніше, вже досягла своєї межі.Графік

На графіку показано значення індикатора ADR у верхньому лівому кутку. ADR розраховується з урахуванням 15 днів. Дві горизонтальні лінії - це верхній і нижній рівень середньодобового діапазону.

Стрілка вказує на початок торгового дня. Як ви бачите, ціна починає поступовий рух до нижнього рівня денного діапазону. Коли ціна наближається до нижнього рівня діапазону і торкається рівня, формується пін бар і відбувається бичачий відскок. Саме тут ми можемо входити в ринок.

Стоп-лосс можна розмістити нижче рівня ADR, від якого ціна відскочила. Метою нашої угоди є верхній рівень ADR. Тут у нас є два варіанти: закрити угоду і зафіксувати свій прибуток або утримувати угоду в разі пробою.

Розберемо ще один приклад, тепер уже торгівлі за межами діапазону.Графік

Торговий день починається з невеликого падіння, коли ціна досягає нижнього рівня індикатора ADR. Після дотику до нижнього рівня індикатора ADR ціна відскакує в бичачому напрямку. Відскок у цій зоні підтримки означає, що рівень, ймовірно, збережеться, і ми, ймовірно, спостерігаємо розворот. Таким чином, ми можемо тут увійти в ринок. Стоп-лосс можна розмістити нижче рівня ADR.

Як ви можете бачити, ціна незабаром почала різко зростати. Ґрунтуючись на сильному пробої і продовженні імпульсу, ми можемо утримувати угоду і далі, підтягнувши наш стоп-лосс за пробитий рівень.

Параметри індикатора ADR

Ви можете скачати індикатор ADR.

Щойно індикатор ADR буде встановлено, ви можете перетягнути його на свій графік.

Індикатор ADR працює тільки на графіках внутрішньоденного періоду. Таким чином, ви можете спостерігати показання індикатора до графіка H4. Це пов'язано з тим, що індикатор ADR заснований на денному діапазоні, тому індикатор не працює на денних або більш високих таймфреймах.

Також ви можете налаштувати параметри індикатора:Параметри індикатора

TimezoneofData: значення за замовчуванням дорівнює 0 і представляє час вашого брокера за GMT.

TimezoneOfSession: ви також можете встановити ADR для певного часового поясу. За замовчуванням встановлено значення 0.

ATRPeriod: налаштування періоду ATR засноване на середньому істинному діапазоні. За замовчуванням ATR встановлено на 15. Майте на увазі, що чутливість цього значення безпосередньо вплине на показання ADR.

LineStyle: це косметичне налаштування, яке допоможе вам налаштувати відображення максимумів і мінімумів денного діапазону. Змінюючи значення, ви можете вибрати пунктирну, пунктирну або суцільну лінію.

LineThickness1: цей параметр дає змогу налаштувати товщину лінії, показаної на графіку.

LineColor1: дає змогу вам змінити колір лінії.

LineThickness2 / LineColor2: параметри для цього збігаються з двома попередніми, за винятком того, що зміна цих змінних означатиме, що ви будете змінювати параметри для мінімуму ADR.

DebugLogger: це в основному використовується для розробників. Якщо встановити значення true, журнал буде записано у файл, який можна використовувати для налагодження.

Щойно індикатор буде налаштований і встановлений на вашому графіку, ви маєте побачити щось на кшталт цього:Графік

Індикатор будує вертикальну лінію, яка показує середній денний діапазон на майбутній період. У міру руху ціни лінії ADR будуть продовжувати змінюватися. Горизонтальні лінії - це максимуми і мінімуми денного діапазону.

Читайте також - Подвійна експонеціальна ковзна середня або DEMA


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити