Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Канал Дончіана - потужний індикатор технічного аналізу

Останнє оновлення: Вівторок, 09 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Канал Дончіана

Канал Дончіана - це потужний індикатор технічного аналізу. Він схожий на ковзні середні на стеороїдах. У цій статті ми детально розповімо про цей індикатор і про те, як можна його застосовувати у своїй торгівлі.

Який вигляд має індикатор Канал Дончіана?

Автор індикатора - Річард Дончіан, легенда Волл-стріт, один із першопрохідців торгівлі за трендом.

Канал Дончіана складається з двох ліній, які є ціновими екстремумами за позначений період часу.

Верхня лінія - 20-денний максимум.

Нижня лінія - 20-денний мінімум.

Також використовується середня лінія - усереднене значення між верхньою і нижньою лінією.Графік

Найчастіше індикатор використовує за замовчуванням налаштування в 20 періодів, тому що в одному місяці 20 торгових днів. Але ви можете налаштувати його на свій розсуд (наприклад, використовувати 30-денний або 50-денний період).

Як використовувати Канал Дончіана у своїй торгівлі?

Багато трейдерів роблять помилку, сліпо торгуючи від рівнів каналу індикатора. Вони думають, що якщо ціна перебуває у верхній смузі, це означає, що ринок перекуплений, і незабаром його напрямок зміниться. Таким чином, вони відкривають короткі позиції. Але так робити не варто. Тому що у висхідному тренді ціна буде знаходитися в межах верхньої смуги протягом тривалого часу.Графік

Тому не використовуйте індикатор Канал Дончіана для визначення перекупленості або перепроданості. Найкраще він працює для пошуку точок входу.

Більшість трейдерів торгують за трендом, використовуючи відкати для пошуку найкращої точки входу. Але ціна не завжди робить відкат, і ви можете пропустити сильний рух. Тому ми можемо торгувати пробої. У цьому нам якраз допоможе цей індикатор. Коли ціна торкається верхньої смуги каналу, ми відкриваємо позицію в лонг.Графік

Як маштабувати угоди за допомогою Каналу Дончіана?

Ви відкрили угоду, і ринок рухається на вашу користь. Тепер ви можете додатися до своєї позиції, щоб отримати ще більше прибутку.

  1. Вам потрібно мати прибуток у розмірі не менше 2R. Якщо ринок піде проти вас, у вас буде необхідний буфер, який не дасть ціні зачепити ваш стоп-лосс. Якщо у вас немає достатньо прибутку, і ви намагаєтеся масштабувати свою позицію, виникне ризик втратити набагато більше.
  2. Далі ви можете використовувати Канал Дончіана для пошуку нової точки входу на пробій крайньої лінії. Стоп-лосс підтягується під протилежну лінію.
  3. Найкраще буде вийти відразу з усіх відкритих позицій, коли ваш трейлінг-стоп буде зачеплений ціною.Графік

Як знаходити найкращі торгові можливості за допомогою Каналу Дончіана?

Ви можете використовувати середню лінію каналу Дончіана як фільтр тренду, щоб зрозуміти, чи слід купувати, чи продавати в цей момент. Для цього:

Налаштуйте Канал Дончіана на 200-період для визначення довгострокового тренду.

Якщо ціна перебуває вище середньої лінії, ви шукаєте можливості для довгих позицій.

Якщо ціна перебуває нижче середньої лінії, ви шукаєте можливості для коротких позицій.Графік

Графік

Як забирати максимум прибутку з трендових рухів за допомогою Каналу Дончіана?

Щоб отримати максимум прибутку з трендових рухів, нам потрібно відмовитися від тейк-профіту і використовувати трейлінг-стоп. Ми витримуємо всі можливі відкати і виходимо з угоди тільки тоді, коли ціна торкається нашого стопа.

Орієнтуємося на крайні лінії каналу Дончіана, щоб підтягувати наш стоп-лосс.

Якщо тренд висхідний, використовуємо нижню лінію (з періодом у 20-денний мінімум) для перестановки стоп-лосс.

Якщо тренд низхідний, використовуємо верхню лінію (з періодом у 20-денний максимум) для перестановки стоп-лосса.Графік

Для короткострокових або довгострокових трендів ми можемо відповідно підібрати відповідний період середньої лінії.

Для пошуку пробоїв ми можемо використовувати канал Дончіана в поєднанні з індикатором ATR.

Індикатор ATR ми використовуємо для пошуку найнижчого за рік періоду волатильності. Ідеально, якщо цей період буде навіть нижчим, ніж минулорічні періоди.

Ідея цього методу полягає в тому, що на ринку період низької волатильності завжди змінюється на період з високою волатильністю.Графік

Далі ми торгуємо на пробій каналу Дончіана. Якщо ціна пробиває верхню лінію, відкриваємо довгу позицію. Якщо ціна пробиває нижню лінію, відкриваємо коротку позицію.Графік

Графік

Читайте також - Індикатор ADR: опис та використання


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити