Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Кредитне плече або леверидж у трейдингу: що це таке?

Останнє оновлення: Середа, 03 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Кредитне плече

Кредитне плече дає вам можливість торгувати набагато більшою сумою порівняно з тією, яка є на вашому торговому рахунку.

Кожен роздрібний трейдер повинен ретельно контролювати торговельну маржу і леверидж, а також те, як вони можуть вплинути на торговельну діяльність. Концепція кредитного плеча тісно пов'язана з концепцією маржі, яка є формою боргу, що використовується трейдерами та інвесторами для контролю над фінансовими інструментами.

Депозит на маржинальному рахунку може використовуватися трейдером як забезпечення, щоб захистити свого брокера від збитків, понесених діяльністю трейдера на ринку. Використання маржинального рахунку передбачає, що трейдер запозичує у свого брокера баланс торгових позицій, який перевищує їхній реальний баланс депозиту.

Як правило, леверидж включає використання позикових фінансових інструментів або капіталу, наприклад маржі, для збільшення потенційного доходу. Оскільки використання левериджу порівняно з використанням тільки власних коштів збільшує потенціал трейдера як для прибутків, так і для збитків, його часто порівнюють з двосічним мечем.

Нині торгівля з використанням кредитного плеча здається є дуже поширеним явищем.

Що з себе представляє кредитне плече?

Уявіть, що ваш депозит дорівнює 100$. Ви входите в угоду на 10$, і ваш брокер надає кредитне плече 1:100. Це означає, що ви можете утримувати позицію до 1000 доларів, тому що на кожен долар, який ви вклали, ваш брокер надасть вам 99$, щоб у підсумку вийшли 100 доларів.

За допомогою кредитного плеча трейдер використовує кошти брокера, щоб контролювати більший капітал. Кредитне плече використовується на багатьох торгових ринках, і кількість коштів, що надаються трейдеру, залежить від брокера.

Без сумніву, кредитне плече на форекс є великою перевагою для трейдера, проте його варто використовувати, розуміючи такі поняття, як управління ризиками та маржа.

Важливо пам'ятати, що кредитне плече не впливає на розмір лота. Однак воно впливає на кількість лотів, які ви можете використовувати у своїй торгівлі, виходячи з розмірів свого депозиту.

Кредитне плече схоже на підйом дуже важкого об'єкта. Деякі речі занадто важкі для підйому. Але якщо у вас є потрібний важіль, тоді це стає можливим. Наприклад, якщо у вас є кредитне плече 1:100, ви можете торгувати міні-лот (10 000 одиниць) лише за 100 одиниць базової валюти.Кредитне плече

Кредитне плече дає вам чудові можливості, але воно також може викликати проблеми. Що більший ваш важіль, то більшою кількістю свого капіталу ви ризикуєте.

Давайте подивимося на двох трейдерів, які мають один і той самий капітал у 1000$. Трейдер A має кредитне плече 1:400, а трейдер Б має кредитне плече 1:100. Трейдер А може ризикувати набагато більшою кількістю своїх коштів за одну угоду порівняно з трейдером Б.

Трейдер A займає довгу позицію з плечем 1:400 і купує 1 мікро-лот (1000 одиниць). Трейдер Б відкриває таку ж довгу позицію з плечем 1:100 і також купує 1 мікро-лот.

Оскільки у трейдера Б є кредитне плече 1:100, він повинен мати 1/100 або 1% від цієї від розміру позиції на своєму депозиті. Таким чином, це означає як мінімум 10$, оскільки 10$ становить 1% від 1000 (1 мікро-лот). У трейдера A кредитне плече 1:400, тому потрібно, щоб його торговий рахунок становив 1/400 або 0,25% від розміру позиції. У трейдера A має бути не менше 2.5$ на їхньому рахунку, що становить 0,25% від 1000 (1 міні-лот).

Кредитне плече може бути надзвичайно небезпечним. Якщо ваш торговий рахунок у 1000$ з важелем 1:400, всього за 100$ у вас є можливість торгувати 4 міні-лотами. Якщо ви витратите 100$ на одну позицію, ви можете втратити 400$, що складе 40% від вашого торгового рахунку.

Щоб контролювати позицію в розмірі 100 000 доларів, з плечем 1:100, вам знадобиться всього 1000 доларів на своєму депозиті. Тепер ви можете розпоряджатися 100 000 доларів, маючи 1000 доларів.

Припустимо, що ваша угода принесла вам прибуток, і 100 000 доларів перетворилися на 101 000 доларів. Якби ви використовували плече 1:1 і увійшли в угоду всією сумою на 100 000 доларів, ваш прибуток був би зовсім невеликим і склав би 1% (1000$ від 100 000$). Але якби ви взяли кредитне плече в розмірі 1:100 і відкрили б угоду всього з 1000$, ваш дохід би склав 100% (1000$ від 1000$).

Але якби ви зазнали збитків, у першому випадку ви б втратили всього 1% від свого капіталу, а в другому випадку втратили б свій капітал цілком.Кредитне плече

Кредитне плече також залежить від стану ринку і в особливих випадках це може бути змінено Брокером. Наприклад, багато брокерів скоротили кредитне плече під час підготовки референдуму для Brexit (коли Англія голосувала за те, щоб залишитися або виходити з Європейського Союзу).

Це цікаво - Ризик-менеджмент читайте за посиланням.

Як розрахувати кредитне плече?

Багато трейдерів-початківців на ринку форекс зазвичай плутають маржу і кредитне плече. Хоча вони тісно пов'язані, ви повинні розуміти різницю між ними.

Як ми вже знаємо, кредитне плече дає трейдеру можливість контролювати більшу позицію, використовуючи невелику частину власних коштів і запозичуючи залишок у свого брокера.

Що таке маржа? Маржа - це частина вашого депозиту, необхідного вашим брокером для відкриття позиції. Використовуючи ці кошти в поєднанні з іншими коштами клієнтів, брокер може укладати угоди зі своїми постачальниками ліквідності.

Кредитне плече на форекс можна розрахувати за такою формулою:

Кредитне плече = розмір угоди / розмір рахунку

Давайте розберемо практичний приклад.

Припустимо, ви вирішили увійти в позицію за фінансовим інструментом з номінальною вартістю 100 000$. У вас є тільки 2000$ на вашому торговому рахунку. Таким чином, ви будете контролювати 100 000$ з 2 000$, які у вас є.

Кредитне плече = 100 000$ / 2000$ = 50

Таким чином, ефективне плече в цьому прикладі буде виражатися як 1:50.

Тепер припустимо, що ви вирішили замість цього увійти в позицію з тією ж номінальною вартістю 100 000$, але у вас є 5000$ на вашому торговому рахунку. Таким чином, ви будете контролювати 100 000$ за допомогою 5 000$, які у вас є.

Кредитне плече = 100 000$ / 5000$ = 20

Таким чином, ефективне плече в цьому прикладі буде виражено як 1:20.

Брокери форекс можуть пропонувати кредитне плече до 1:500 у деяких випадках. Але дуже важливо пам'ятати, що кредитне плече слід використовувати відповідально, оскільки воно не тільки збільшує потенційний прибуток, але також збільшує і можливі втрати.

Як вибрати розмір кредитного плеча?

Існують загальноприйняті правила, яких трейдери повинні дотримуватися:

  • Не використовуйте занадто великі кредитні плечі.
  • Завжди використовуйте стоп-лосс, щоб обмежити збитки і захистити свій депозит від істотних втрат.
  • Розмір ризику в кожній угоді не повинен перевищувати 1% або 2% від розміру вашого торгового рахунку.

Трейдери мають обирати розмір кредитного плеча, який зробить їхню торгівлю найкомфортнішою та найбезпечнішою. Якщо ви консервативний або трейдер-початківець, використовуйте невеликі плечі, які не перевищують 1:100.

Також поширеною практикою є використання заданого розміру лота для певної суми на вашому торговому рахунку. Наприклад, якщо ваш депозит дорівнює 100$, у кожній своїй угоді ви використовуєте мікро-лот 0,01. Коли ваш торговий рахунок досягає 200$, ви використовуєте лот у розмірі 0,02.

Пам'ятайте, що тільки ви самі визначаєте розмір свого кредитного плеча. Ваш брокер може запропонувати максимальне кредитне плече, але саме ви вирішуєте, чи потрібно вам використовувати цю можливість, чи ні.

Використання та види кредитного плеча

На роздрібному ринку наявність левериджу в торгівлі вигідна для трейдерів. Це дозволяє їм контролювати більшу позицію, ніж вони могли б, отримуючи при цьому більший прибуток, якщо їхній погляд на ринок виявиться правильним. Звісно, недоліком використання кредитного плеча є те, що торговий ризик також збільшується на ту саму величину, що й потенціал їхнього прибутку.

Трейдери зазвичай використовують термін "ефективне кредитне плече" для позначення суми кредитного плеча, яка фактично використовується. Ефективне кредитне плече зазвичай виражається в зменшеному співвідношенні загальної чистої позиції до загальної маржі за депозитом.

Інший пов'язаний термін, який використовується на роздрібному ринку - "доступне кредитне плече". Це стосується кількості кредитного плеча, яке, як і раніше, доступне трейдеру для використання з урахуванням наявних у нього торгових позицій і максимально допустимого кредитного плеча брокера для конкретного рахунку.

Крім того, повний обсяг кредитного плеча, що надається роздрібним трейдером, зазвичай називається "максимальним кредитним плечем".

Леверидж і маржа в роздрібному трейдингу

Леверидж і маржа в роздрібному трейдингу

На роздрібному ринку дрібні трейдери, які здійснюють операції для свого власного портфеля, зазвичай розміщують кошти на маржинальному рахунку у свого брокера. На цей маржинальний рахунок буде поширюватися максимальний розмір торгового плеча, який зазвичай встановлюється брокером.

Більшість брокерів надають клієнтам значне максимальне кредитне плече, тому трейдери зазвичай використовують частину цих коштів для контролю однієї або декількох великих торгових позицій. Це дає змогу роздрібному трейдеру збільшувати будь-які прибутки або збитки за своїми торговими позиціями, і рівень цього збільшення відомий як кредитне плече.

Для кількісної оцінки кредитного плеча трейдери і брокери зазвичай розглядають коефіцієнти кредитного плеча.

Як приклад розглянемо трейдера, який розміщує 5000 доларів на маржинальному торговельному рахунку у брокера. Якщо брокер дозволяє своїм клієнтам максимальне кредитне плече від 100 до 1 або 1:100, то це означає, що трейдер може потенційно контролювати позицію до 500 000 доларів США в доларах США / японських єн з існуючим маржинальним депозитом в 5000 доларів. Якщо цей самий трейдер займає певну позицію, скажімо, 100 000$ в USD/JPY, тоді ефективне плече становить 20:1.

Обчислення такого роду коефіцієнта кредитного плеча дає трейдеру корисну міру ризику, який вони приймають по відношенню до розміру свого рахунку. Крім того, це говорить їм, скільки вільних коштів вони мають на своїх торгових рахунках, перш ніж піддавати себе маржин коллу.

Приклад ефективного кредитного плеча

Як зазначалося раніше, термін "ефективне кредитне плече" відноситься до загального розміру позиції, який трейдер контролює, враховуючи загальну суму, внесену як маржу у брокера. Це може істотно відрізнятися від "максимального кредитного плеча". Це поняття відноситься до максимальної суми позиції, яку трейдер може мати в обігу з урахуванням конкретного маржинального депозиту, утримуваного брокером.

Ось конкретний приклад ефективного кредитного плеча:

Перш за все, розглянемо ситуацію з трейдером, у якого є стандартний лот на 100 000 доларів США в обігу по USD/JPY і загальний розмір рахунку в 10 000 доларів США.

Ефективне кредитне плече визначається шляхом ділення 100 000 дол. США на 10 000 дол. США. Таким чином, ми отримуємо коефіцієнт ефективного кредитного плеча 1:10. Цей ефективний коефіцієнт кредитного плеча збільшить торгові прибутки та збитки вдесятеро порівняно з тим, якби трейдер узагалі не використовував леверидж.

Крім того, якщо трейдер потім подвоює розмір своєї позиції, купуючи ще один лот USD/JPY у розмірі 100 000 дол. США, щоб отримати загальну непогашену позицію в розмірі 200 000 дол. США, використовуючи той самий депозит у 10000 дол. США як маржу, тоді їхній ефективний коефіцієнт торгового плеча змінюється на 1:20, оскільки зараз вони контролюють 200 000 доларів США з депозитом у 10 000 доларів США. Це призведе до збільшення їхніх торгових прибутків і збитків у 20 разів порівняно з позицією без позикових коштів.

Розрахунок ефективного та доступного кредитного плеча

Багато роздрібних трейдерів форекс люблять відстежувати ефективне кредитне плече, яке наразі використовується на їхньому торгівельному рахунку, а також обсяг кредитного плеча, який вони все ще можуть використати в разі виникнення потенційно прибуткової торгівельної можливості. Ця проста форма аналізу кредитного плеча допомагає їм керувати загальним торговим ризиком.

Ефективний леверидж розраховується шляхом ділення загальної умовної суми чистих непогашених позицій для кожної валютної пари, в якій утримується позиція, на загальну суму маржі на торговому рахунку.

Значення загальної умовної суми, яка їм необхідна для цього розрахунку, має бути легко надане їхньою онлайн-платформою, такою як, наприклад, MetaTrader, і її необхідно підсумовувати для кожної валютної пари.

Якщо проводиться крос-валютна позиція, то загальну суму базової валюти необхідно конвертувати у валюту обліку. Що стосується синтетичних крос-позицій, трейдер, як правило, не може отримати чисту довгу позицію USD/JPY проти короткої позиції USD/CAD, щоб зробити довгу позицію CAD/JPY, навіть якщо відповідні суми в доларах США рівні. Такі перехресні позиції розглядаються більшістю брокерів як дві окремі угоди по відношенню до долара США.

Леверидж і маржа менш актуальні для міжбанківського ринку форекс

На міжбанківському ринку торгівля валютами зазвичай здійснюється з використанням кредитних ліній, а не маржинальних рахунків. Ці кредитні лінії зазвичай розподіляються спеціалізованим внутрішнім кредитним керуючим для кожного потенційного торговельного контрагента фінансової установи залежно від передбачуваної кредитоспроможності цього контрагента.

Такі міжбанківські валютні операції зазвичай не вимагають маржинального депозиту. Замість цього маржа ефективно поширюється фінансовою установою на контрагента як короткостроковий торговий кредит з використанням кредитної лінії. Це означає, що кредитне плече і маржа спеціально не використовуються на міжбанківському ринку для визначення, чи може клієнт здійснити операцію, якщо в нього є кредитна лінія, яка покриватиме угоду.

Крім того, більшість міжбанківських транзакцій зазвичай мають розмір понад один мільйон доларів США, і, отже, вони можуть становити значний кредитний ризик. Проте, оскільки більшість спотових операцій на ринку форекс розраховуються лише за два робочі дні, реальний ризик дефолту за угодою протягом цього часу серед кредитоспроможних на даний час контрагентів зазвичай розглядається кредитними аналітиками як досить невеликий.

Міжбанківські кредитні лінії форекс зазвичай виражаються двома способами. Перш за все, вони показують загальний розмір чистих непогашених позицій на ринку форекс, дозволених з цим контрагентом. По-друге, вони показують поточну оцінку ринкової вартості неоплачених позицій. Доти, доки у контрагента залишається достатньо місця на доступній кредитній лінії для покриття передбачуваної угоди, трейдер міжбанківського ринку зазвичай має повноваження на здійснення угоди без отримання додаткового дозволу.

Проте, якщо в кредитній лінії з контрагентом недостатньо місця для покриття передбачуваної транзакції форекс, міжбанківському валютному трейдеру буде потрібен спеціальний дозвіл від внутрішнього кредитного керуючого або менеджера в їхній фірмі для виконання транзакції з цим контрагентом. Транзакції, що закривають, у результаті яких у контрагента виникає наявна позиція, зазвичай не вимагають таких дозволів.

Також важливо відзначити, що угода з іноземною валютою, здійснювана за поточним обмінним курсом спотового ринку, зазвичай вважається такою, що має невелику або нульову внутрішню вартість, оскільки вона передбачає обмін однієї валюти на еквівалентну суму іншої. Проте, як тільки ринок рухається, позиція форекс починає накопичувати прибутки або збитки, і ця подальша вартість може збільшити кредитний ризик, якщо позиція контрагента втрачає цінність, або зменшувати кредитний ризик, якщо вона набуває цінності.

Поточна оцінка ринкової вартості всіх непогашених позицій контрагента, як правило, буде перевірятися міжбанківським трейдером на підставі або щоденного звіту, який надає їхня фірма, перш ніж погоджуватися котирувати або укладати угоди. Це дає змогу швидко визначити, чи допустимі операції з цим конкретним контрагентом за наявними кредитними лініями компанії на валютному ринку і в якому розмірі.

Корисна стаття - Мані менеджмент у трейдингу.

Оптимізація ефективного кредитного плеча з використанням критерію Келлі

Основна ідея оптимізації використання ефективного кредитного плеча зазвичай полягає в тому, щоб домогтися максимального зростання вашого торгового рахунку, не ризикуючи при цьому повною втратою ваших коштів.

Занадто багато трейдерів-початківців помічали, що баланс на їхніх торгових рахунках швидко скорочувався до нуля після того, як вони взяли на себе більший ризик, ніж вони могли б розумно собі дозволити.

Дотримання розумних методів управління ризиками має, як правило, допомогти трейдеру уникнути цієї невдалої ситуації. Крім того, пильна увага до ефективного левереджу, як правило, буде дуже корисною в цьому відношенні, оскільки це допомагає підтримувати допустимі рівні торгового ризику.

Деякі фінансові теоретики звернулися до цієї важливої проблеми ризику та управління капіталом. Одним із найвідоміших із них є математик Дж. Л. Келлі, який вигадав так званий критерій Келлі під час роботи в Bell Labs у 1956 році. Його відома формула часто використовується трейдерами фінансових ринків, щоб допомогти оптимізувати свої шанси в довгостроковій перспективі.

Ті трейдери, які хочуть використовувати концепцію оптимізації кредитного плеча, зазвичай розраховують таку формулу для своєї передбачуваної торгової стратегії:

L = (E-R) / V

Метою цього є обчислення кількості L, яка являє собою оптимальний леверидж, до якого ви маєте прагнути у своєму торговому рахунку. Ця величина L дорівнюватиме ідеальному відношенню загального розміру позицій на вашому рахунку до суми, яку ви наразі внесли на неї, щоб використовувати її як маржу при використанні оптимального кредитного плеча, як визначено Келлі.

Термін (E-R) представляє очікувану надлишкову прибутковість вашої торгової стратегії. У цьому рівнянні E - очікувана прибутковість, а R - безризикова процентна ставка, тому різниця - це надлишкова прибутковість. Термін V у знаменнику вищенаведеного рівняння відноситься до очікуваної статистичної дисперсії надлишкового доходу вашої стратегії або її кількості (E-R).

Як приклад розглянемо стратегію торгівлі, яку ви протестували і для якої у вас очікуваний річний дохід E 35% або 0,35, а річна безризикова відсоткова ставка R становить 2% або 0,02. Якщо дисперсія V вашого очікуваного надлишкового доходу (E-R) становить 0,01, то оптимальне кредитне плече L для вашого акаунта, що використовує цю стратегію, буде:

L = (0,35-0,02) / (0,01) = 33

Отже, цей приклад розрахунку критерію Келлі показує, що ви маєте прагнути до ідеального ефективного коефіцієнта кредитного плеча 1:33, якщо ви плануєте дотримуватися цієї інвестиційної стратегії з використанням позикових коштів із зазначеними вище параметрами.

На практиці це означатиме, що роздрібний трейдер, який вносить 10 000 доларів США на свій торговий рахунок і має намір використовувати торговельну стратегію з вищезазначеним очікуваним доходом, прагнутиме використати свій рахунок до загального розміру позиції 330 000$ за умови використання обраної торговельної стратегії.

Читайте також - Канал Кельтнера.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити