Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Маржин колл: чому він відбувається і як його уникнути?

Останнє оновлення: П'ятниця, 11 серпня 2023 Автор: Вольдемар Воронцовський

Маржин колл

Маржин колл відбувається, коли на вашому депозиті залишається недостатньо вільних коштів для забезпечення маржинальних вимог, і з боку брокера виноситься попередження.

Коли ваша вільна маржа досягає 0$, і ваш рівень маржі досягає 100%, ваш брокер автоматично надсилає вам маржин колл. Це означає, що більше ви не зможете відкривати будь-які нові позиції. У наш час ви просто отримаєте лист електронною поштою від вашого брокера.

Як ми вже знаємо, за допомогою кредитного плеча трейдери отримують можливість відкривати позиції, які у багато разів перевищують розмір їхнього торгового рахунку. Проте кредитне плече - це двосічний меч: з великим потенціалом прибутку також виникає небезпека отримати серйозні збитки. Коли ви відкриваєте надто велику позицію або утримуєте занадто багато позицій, і ринок рухається проти вас, у вас може трапитися маржин колл. І згодом усі ваші позиції можуть бути примусово закриті за стоп-аутом.Маржин колл

Розглянемо приклад маржин коллу.

Петро відкриває торговий депозит на форекс у розмірі 4000$ і використовує кредитне плече 1:100. Як ми знаємо, розмір лота на форекс дорівнює 100 000 одиниць базової валюти (100 000$). При використанні плеча 1:100 Петро повинен внести 1000$ своїх грошей як заставу за кожну відкриту угоду в розмірі одного лота.

Після аналізу валютної пари GBP/USD Петро вирішує, що фунт виросте. Він відкриває довгу позицію на два стандартних лоти по GBP/USD. Це означає, що Петро використовує 2000$ своїх коштів як заставу. Його вільна маржа складе також 2000$. Вартість одного пункту при торгівлі одним лотом по GBP/USD дорівнює 10$. Це означає, що якщо GBP падає на 200 пунктів, вільна маржа Петра досягне 0 доларів, рівень еквіті зрівняється з використовуваною маржею, і Петро отримує маржин колл.

Як можна уникнути маржин коллу?

Помірний розмір позицій сприяє вашій успішній торгівлі на форекс. Перш ніж відкривати нову угоду, ви повинні точно визначити, де ви буде встановлений ваш стоп-лосс. Відстань від вашої точки входу до вашого стоп-лосса має визначати розмір вашої позиції і відповідно ваш рівень ризику. Не варто робити навпаки: розмір вашої позиції не повинен визначати розмір стоп-лосса.

Напевно, ви стикалися з рекомендацією не ризикувати більше, ніж 5% від свого депозиту в кожній угоді. Але більшість досвідчених трейдерів скажуть вам, що цей розмір ризику занадто великий. Наприклад, ви намагаєтеся дотримуватися просідання не більше, ніж 20% на своєму торговому рахунку. При ризику в 5% і чотирьох збиткових угодах поспіль, ви опиняєтеся на межі свого ліміту.

Чим більше ви втрачаєте грошей, тим складніше вам буде повернутися до колишнього рівня свого торгового капіталу. Серйозні просадки також психологічно важко сприймаються більшістю трейдерів-початківців. Ви навіть можете почати торгувати через бажання відігратися і почати відкривати ще більші позиції, щоб спробувати повернути свої втрати. Але це буде вже не торгівля, а азартна гра.

Ніколи не ризикуйте більш ніж на 2% від вашого торгового рахунку в будь-якій угоді. Якщо ви тільки починаєте торгувати на форекс, 1% ризику буде навіть більш доречним. Після того, як ви станете впевненими в собі і своїй торговій стратегії, ви можете трохи збільшити розмір своєї позиції. У будь-якому разі, 5% - це занадто багато для більшості торгових стратегій. Навіть найкращі трейдери можуть здійснити 4 або 5 збиткових угод поспіль.

Якщо ви хочете торгувати, використовуючи великі лоти, ви повинні мати відповідний розмір капіталу. Це єдиний безпечний спосіб торгівлі на великі суми.

Кількість позицій, які ви одночасно відкриваєте, визначає ваш ризик у будь-який момент часу. Якщо ризикуєте всього 2% свого торгового рахунку в одній угоді, не думайте, що ви можете відразу відкрити 10 позицій - це вірний спосіб отримати маржин колл.

Навіть якщо ви відкриваєте тільки дві позиції, але ви торгуєте корелюючими валютами, ви все одно ризикуєте на 2% в одній угоді. Прикладом цього може бути ризик в 1% за довгою позицією EURUSD і одночасний ризик в 1% за довгою позицією GBPUSD. Якщо на ринку відбудеться різкий стрибок через долар США, ви отримаєте збиток за двома позиціями і втратите 2%.

Тому намагайтеся не відкривати декілька позицій за корелюючими валютними парами, або, принаймні, знайте про можливі ризики.

Читайте також - Канал лінійної регресії: найкращі практики використання


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити