Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Індикатор RSI: керівництво з використання та отримання прибутку

Останнє оновлення: Середа, 03 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Індикатор RSI керівництво з використання

Індикатор RSI - один з найпопулярніших торгових індикаторів. Проте майже всі трейдери-початківці роблять помилки, коли використовують цей індикатор. У сьогоднішній статті ви дізнаєтеся всю правду про індикатор RSI. Помилку, яку робить більшість трейдерів, і як її уникнути Як використовувати індикатор RSI, щоб швидко поліпшити свої результати. Як використовувати індикатор RSI, щоб краще розраховувати час входу і виходу. А також який ринок найкраще підходить для індикатора RSI.

Що таке індикатор RSI і як він працює?

RSI (індекс відносної сили) - індикатор імпульсу, розроблений Дж. Веллсом Вайлдером. Він коливається між значеннями від 0 до 100 і призначений для вимірювання "швидкості" руху ціни. Це означає, що чим швидше ціна зростає, тим вище значення RSI (і навпаки). Ось формула індикатора RSI:

RSI = 100-100 / [1 + RS]

Де RS = середній прибуток / середній збиток

Не дозволяйте математиці налякати вас, бо це не так "страшно", як здається.

Як працює індикатор RSI?

Як бачите, єдина "хитрість" - це розрахунок RS, який визначається як:

Середній прибуток / середній збиток

Іншими словами, індикатор RSI зростає, коли середній прибуток збільшується (або коли середній збиток невеликий). Тепер вам може бути цікаво:

 • Коли ціна швидко рухається вгору з невеликими відкатами або без них, ваш середній прибуток збільшується, тому що ціна показує позитивне зростання, що призводить до більш високого значення RSI.
 • Так само, коли ціна швидко падає з невеликими відкатами або без них, ваш середній збиток збільшується, тому що ціна показує від'ємний прибуток, що призводить до нижчого значення RSI.

 

 • Якщо ви виберете 14-періодний RSI, то середній прибуток (і збиток) буде заснований на останніх 14 свічках.
 • Якщо ви виберете 5-періодний RSI, то середній прибуток (і збиток) буде заснований на останніх 5 свічках.

Таким чином, якщо ви використовували нижчі налаштування періоду RSI, тим чутливішим буде індикатор до нещодавніх рухів ціни.

Ось індикатор RSI в дії (з використанням 14-періодного RSI за замовчуванням).Графік

Індикатор стохастик та RSI, у чому різниця?

Що ж, вони схожі, але різні.

Індикатор стохастик і RSI схожі, тому що вони обидва є імпульсними осциляторами. Іншими словами, вони вимірюють імпульс на ринку, і їхні значення перебувають у діапазоні від 0 до 100. Але чим вони відрізняються?

Що ж, розрахунки, які входять у стохастичний індикатор та індикатор RSI, різні. Однак вони використовують ту саму концепцію, що й для вимірювання імпульсу. Таким чином, ви не повинні дивуватися, побачивши і стохастичний індикатор, і RSI, що вказують в одному напрямку (хоча і з різними значеннями).

Якщо ви хочете використовувати індикатор імпульсу (наприклад, RSI або Стохастик), просто виберіть один із них, тому що вони значною мірою говорять вам про одне й те саме.

Ви здійснюєте цю торгову помилку?

Коли RSI опускається нижче 30, це вважається перепроданим. А коли він вищий за 70, це вважається перекупленим. Отже, що роблять трейдери, коли RSI перепроданий? Вони думають, що ринок не може впасти нижче, тому натискають кнопку купівлі, щоб відкрити довгу позицію. Але це велика помилка. Чому?

Тому що раніше ви дізналися, що індикатор RSI вимірює імпульс ринку. Іншими словами, якщо RSI перепроданий, це сигнал про те, що на ринках спостерігається сильний ведмежий імпульс. А якщо RSI перекуплений, то виникає сильний бичачий імпульс.

Ви хочете купувати наосліп тільки тому, що на ринку сильний ведмежий імпульс? Або натиснути на кнопку продажу, тому що ціна здається занадто високою?

Тож не робіть помилку, купуючи тільки тому, що RSI перепроданий, тому що те, що перепродано, може бути ще більш "перепроданим".

Як використовувати індикатор RSI і швидко збільшити свій прибуток?

Індикатор RSI вимірює середнє співвідношення прибутку до збитків (за певний період), щоб визначити імпульс на ринках. Наприклад:

 • Якщо RSI вищий за 50, це означає, що середній приріст більший, ніж середній збиток за цей період.
 • А якщо RSI нижче 50, це означає, що середній приріст менший, ніж середній збиток за цей період.

Отже, як ви можете використовувати це і збільшити свій прибуток? Ви можете використовувати індикатор RSI як фільтр тренду, щоб знати, чи бути вам покупцем або продавцем у цих ринкових умовах.

Налаштуйте індикатор RSI на 200-періодний (щоб ви могли визначити середнє співвідношення прибутку до збитків на більш тривалому часовому горизонті)

 • Якщо 200-періодний RSI вищий за 50, то ринок, імовірно, перебуває у висхідному тренді, і вам потрібно шукати можливості для купівлі.
 • Якщо 200-періодний RSI нижчий за 50, то ринок, імовірно, перебуває в низхідному тренді, і вам потрібно шукати можливості для продажу.Графік

Індикатор RSI: як використовувати його, щоб краще розрахувати час входу?

Коли справа доходить до тригера входу, більшість трейдерів знайомі з графічними і свічковими моделями. У цих методах немає нічого поганого, але в них є елемент суб'єктивності. Але що, якщо ви хочете отримати щось більш об'єктивне як тригер для входу? Ось де в гру вступає індикатор RSI.

Коли RSI опускається нижче 30, це сигналізує про сильний ведмежий імпульс, оскільки середній збиток вищий за середній приріст. Але коли RSI перевищує 30, він посилає вам ще одне повідомлення. Він говорить вам про стрибки тиску покупців, що пояснює підвищене значення індикатора RSI.

Тому, коли індикатор RSI перетинає позначку вище 30, ви можете використовувати це як тригер входу для входу в угоду (за умови, що виконуються інші умови).Графік

Не купуйте наосліп тільки тому, що RSI перетинає 30. Це тригер для входу, а не торгова стратегія сама по собі.

Індикатор RSI: як використовувати у свінг-трейдингу?

Давайте подивимося на речі в протилежному напрямку і дізнаємося, як індикатор RSI дає змогу фіксувати коливання на ринках. Почнемо з того, що свінг-трейдинг - це метод торгівлі, який прагне вловити "один рух" (також відомий як свінг) на ринках.

Як дізнатися, коли продавати, перш ніж імпульс вичерпається і розгорнеться проти вас?

Тут знову в гру вступає індикатор RSI.

Отже, що ви можете зробити, так це продати свою позицію, коли RSI перетне вище значення 60. Це означає, що тиск покупців штовхає ціну вгору, і у вас є можливість продати на ралі. Тепер вам, напевно, цікаво:

"Чому ви чекаєте, що індикатор RSI перетне значення вище 60?" Що ж, у цьому немає нічого "чарівного", тому що головне - концепція.

Ми б сказали, що десь від 50 до 60 дасть вам пристойний шанс зловити свінг.

 • Що-небудь вище, тоді вам доведеться висиджувати відкати на цьому шляху.
 • Що-небудь нижче, і свінг хвилі можуть виявитися занадто маленькими, щоб коштувати вашого часу.

У будь-якому разі, не вірте нам на слово. Виконайте роботу і перевірте все на собі, щоб знати, який підхід вам підходить найкраще.

На якому ринку найкраще використовувати індикатор RSI?

Ми рідко використовуємо слово "найкращий" у торгівлі, тому що контекст завжди має значення. Але, виявляється, є певний ринок, на якому індикатор RSI працює винятково добре. Це фондовий ринок.

Фондовий ринок перебуває в довгостроковій висхідній тенденції, тому що це відображення економіки країни. Таким чином, якщо економіка з часом прогресуватиме, це відіб'ється на фондовому ринку з більш високими цінами на активи. І для більшості країн їхня економіка сильніша, ніж вони були порівняно з тим, що було декілька десятиліть тому, що пояснює, чому їхній фондовий ринок перебуває в довгостроковій висхідній тенденції.

Проте те, що фондовий ринок перебуває в довгостроковому висхідному тренді, не означає, що він зростає щодня. Ні. Він, як і раніше, стикається з відкатами, які дають нам можливість "купувати дешево і продавати дорого". Що ж, тут знову в гру вступає індикатор RSI.

Коли індикатор RSI "перепроданий", це сигналізує про сильний ведмежий імпульс на ринках. Водночас ви знаєте, що фондовий ринок перебуває в довгостроковій висхідній тенденції, і більшість відкатів призведе до її відновлення.

Це означає, що коли індикатор RSI "перепроданий", він відкриває можливості для купівлі на фондовому ринку, оскільки тенденція, ймовірно, продовжиться далі.

Ось як це застосувати:

 • Використовуйте налаштування 10-періодного RSI на S&P 500.
 • Шукайте можливості для покупок, коли 10-періодний RSI знижується нижче 30.Графік

Висновки

 • Індикатор RSI вимірює імпульс на ринку - чим швидше ціна рухається вгору, тим більше значення RSI.
 • Не купуйте наосліп тільки тому, що індикатор RSI перепроданий, тому що він може стати ще "більш перепроданим".
 • Ви можете використовувати індикатор RSI як фільтр тренду - якщо ціна вища за 200-періодний RSI, шукайте можливості для купівлі, якщо ціна нижча за нього, шукайте можливості для продажу.
 • Індикатор RSI може слугувати тригером входу, коли він перетинає позначку вище 30 (за дотримання інших умов).
 • Якщо ви хочете зафіксувати коливання на ринках, ви можете вийти з угоди, коли індикатор RSI перетне значення вище 60.
 • Індикатор RSI добре працює в S&P 500 - ви можете шукати можливості для купівлі, коли 10-періодний RSI нижче 30 на S&P 500.

Читайте також - Денний графік та його переваги в трейдингу.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити