Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Денний графік та його переваги в трейдингу

Останнє оновлення: Субота, 06 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський
Зміст[Сховати]

Денний графік в трейдингу

Ви перебуваєте в пошуках робочої торгової стратегії і постійно прагнете отримувати прибуток з ринку? Ми переконані, що найкращим підходом буде використовувати денний графік. Почавши торгувати на денних таймфреймах, ви різко збільшуєте свої шанси на успіх. У трейдингу будь-яка статистична перевага, яку ви можете отримати, має бути для вас у пріоритеті.

Це зовсім не означає, що вам не знадобиться робоча торговельна стратегія для досягнення успіху. Однак якщо ви щосили намагаєтеся торгувати на внутрішньоденних таймфреймах, ваші шанси завжди будуть меншими, ніж під час торгівлі за денними графіками.

Новачки рвуться торгувати на маленьких таймфреймах через жадібність і бажання швидко заробити гроші. Однак незабаром при такому стилі торгівлі вони зливають свої депозити і розчаровуються в трейдингу. Тут їх неважко зрозуміти: непросто сидіти цілий день перед монітором і напружено заробляти по 10 пунктів, а потім все втратити.

Денний графік містить безліч цінної інформації, яку не можна випускати з уваги. Прочитавши цю статтю, ви маєте чітко зрозуміти, чому денний таймфрейм є найкращим помічником трейдера, і як ви можете включити денний графік у свою власну торгівлю.

Також ми розповімо, чому ми віддаємо перевагу використанню денного графіка для своєї торгівлі, а також розповімо про всі їхні переваги та недоліки цього таймфрейму.Денний графік

Денний графік: переваги та недоліки

У трейдингу у всього є свої переваги і недоліки, в тому числі і у денних графіків. Однак ви виявите, що зазначені нижче недоліки насправді не є критичними і багато в чому їх можна назвати навіть перевагами.

Давайте подивимося, як торгівля на денних таймфреймах може поліпшити вашу торгівлю. Але для початку згадаємо слова Еда Сейкоти:

Постійно дивитися на графіки - це все одно, що грати в рулетку. Ви закінчите тим, що цілий день проведете за грою. Я перевіряю свої графіки тільки раз на день після закриття ринку.

Ви вчитеся бути терплячим

Терпіння - це ключова якість, яка необхідна для успіху в трейдингу. Якщо ви торгуєте за денними графіками, вам доведеться навчитися терпіння. Це збільшить ваші шанси на успіх і дасть вам змогу використовувати тільки найнадійніші та найприбутковіші точки входу.

Цілий день ви зможете займатися своїми справами

У трейдингу вам доведеться пожертвувати не тільки своїм часом, але також піддати ризику частину своїх грошових коштів. Коли ви торгуєте на денних графіках, у вас залишається цілий вільний день, щоб займатися своїми справами і заробляти гроші. Це дасть вам змогу не покладатися тільки на трейдинг і диверсифікувати свої доходи.

І тут є великий плюс: ви будете впевнені в тому, що в разі невдачі в трейдингу ви не будете сидіти з капелюхом у руках перед входом у метро, а будете продовжувати ходити на свою постійну роботу і заробляти гроші.

Ви автоматично фільтруєте ринковий шум

Протягом дня можуть відбуватися найрізноманітніші події, які впливатимуть на рух ціни. Денний графік дає змогу вам фільтрувати внутрішньоденні сплески волатильності та сфокусуватися тільки на ціні закриття торгової сесії, не відволікаючись ні на що інше.

Технічні сигнали і патерни, які з'являються на цих вищих таймфреймах, набагато надійніші, ніж патерни, з якими ви стикаєтеся на молодших таймфреймах. У багатьох випадках рух ціни на молодших таймфреймах просто є ринковим шумом.

Надійність

Рівень закриття ціни, який є результатом цілого дня боротьби покупців і продавців, є надійним сигналом про поточний стан ринку. У прийнятті своїх торгових рішень завжди варто звертати увагу на сигнали від старших таймфреймів.

Багато трейдерів-початківців, які приходять на фінансові ринки, прагнуть до короткострокової торгівлі на внутрішньоденних таймфреймах. Ці трейдери вважають, що, торгуючи на молодших таймфреймах, у них з'являється більше торгових можливостей, і, таким чином, вони можуть отримати більше прибутку в довгостроковій перспективі.

Хоча теоретично цей тип мислення може звучати логічно, насправді це всього лише міф. Ви маєте усвідомити той факт, що рівні підтримки та опору, фігури на графіку, патерни прайс екшен, сигнали індикаторів набагато надійніші на старших таймфреймах.

Рух ціни на денному графіку більш плавний, і ви зазвичай можете отримати реальне уявлення про те, куди рухається ринок. Це трохи складніше зробити на молодших таймфреймах.

Аналізуючи ринок наприкінці дня, ви зможете оцінити свій ризик і потенційний прибуток з набагато більшою ймовірністю, ніж на годинному або 15-хвилинному графіку. Коливання попиту і пропозиції, які виникають на денному графіку, набагато точніші, ніж на нижчих часових рамках.

Вартість торгівлі

Спреди і комісії вашого брокера однакові, незалежно від того, чи хочете ви здійснити операцію з прибутком у 20 пунктів або з прибутком у 200 пунктів.

Наприклад, якщо ви хочете укласти угоду по парі USDCHF, і у неї є спред у 2 пункти, то вам доведеться заплатити 10% прибутку за умови тейк-профіту в 20 пунктів проти 1% прибутку за умови тейк-профіту в 200 пунктів. Це величезна різниця у вартості.

Таким чином, якщо ви короткостроковий трейдер, ви не повинні недооцінювати вартість спредів і комісій, які вам доведеться постійно платити вашому брокеру.

Ви уникаєте переторгівлі

Переторговка - це одна з головних проблем, з якою стикаються трейдери. Коли ви використовуєте денний таймфрейм, ви зосереджуєтеся на глобальній картині ринку, і вам нема чого постійно відкривати нові угоди. Ви можете вибирати тільки найкращі сетапи.

Деякі трейдери залежні від торгівлі і відчувають психологічну потребу постійно входити і виходити з ринку. Це як викид адреналіну, якого вони постійно потребують. Очевидно, що це може виявитися контрпродуктивним і навіть призвести до зливу всього депозиту.

Є інший тип трейдерів, які схильні постійно стежити за своїми позиціями і аналізувати графіки. Ці трейдери дуже активні, і їм буває дуже важко укласти угоду. Вони також зазвичай є емоційно трейдерами, схильними діяти за інтуїцією.

Найкраща порада, яку ми можемо дати будь-якому трейдеру, якому важко контролювати свої емоції на ринку, це аналізувати ринок тільки раз на день.

Ви знаходите найсильніші тренди

У трейдингу ви завжди повинні намагатися йти шляхом найменшого опору. Це означає, що якщо ринок рухається в певному напрямку, ціна, найімовірніше, продовжить свій рух у цьому напрямі, доки не з'являться фактори, що вказують на розворот.

Денний графік може допомогти вам в аналізі реальних тенденцій на ринку. Зазвичай вам знадобиться переглянути 120-150 свічок. Це приблизна цифра, яка працює для моєї щоденної стратегії аналізу потенційних тенденцій.

Ось декілька простих методів для визначення нових і усталених трендів на ринку з використанням денного графіка.

Коливання максимумів і мінімумів - під час висхідного тренду ринок буде робити більш високі максимуми і більш низькі мінімуми. І навпаки, під час низхідного тренду ринок буде робити більш низькі мінімуми і більш низькі максимуми.

SMA з періодом 50 і 200 - дві ковзаючі середні, які найчастіше проглядаються на денному графіку, - це прості ковзаючі середні за 50 і 200 періодів. Порівняйте, як ціна ставиться до цих середніх значень. Слідкуйте за моментами, коли ціна перетинає ці рівні, оскільки це може стати підказкою до майбутніх рухів ціни.

Лінії тренду - якими б простими вони не були, лінії тренду неоціненні, коли справа доходить до виявлення трендів і потенційних точок розвороту. Будьте уважні до пробоїв лінії тренда, оскільки це може виявитися раннім попередженням про розворот.

Вам буде потрібно лише 15-30 хвилин для аналізу ринку

Вам не доведеться проводити перед монітором цілі торгові сесії та аналізувати ринок у режимі робота, що зазвичай призводить до його переаналізу. Ви спокійно можете поглянути на графік і визначити, чи є сигнал на вхід у ринок чи ні, а після цього розмістити ордер на відкриття угоди.

Ви зможете використовувати найрізноманітніші торгові інструменти

Це належить до розряду тих переваг, які допомагають диверсифікувати ризики, а отже, полегшують управління капіталом.

Зменшуються можливі ризики

Кожен трейдер повинен мати детальний план управління ризиками. У рамках цього плану управління ризиками ви маєте враховувати такі фактори, як середній ризик на угоду, співвідношення ризику до прибутку, як ви справлятиметеся з просіданням, а також максимальний розмір кредитного плеча, який ви будете використовувати.

Деякі трейдери-початківці вважають, що вони не можуть торгувати на денних графіках, тому що їм довелося б розміщувати стоп-лосс на відносно великій відстані в пунктах порівняно з меншим таймфреймом. Вони думають, що будуть занадто ризикувати щодо розміру свого невеликого рахунку.

Але це припущення абсолютно хибне. Навіть якщо середній денний діапазон торгового інструменту буде набагато вищим за годинний або чотиригодинний діапазон, єдине, що трейдеру необхідно зробити в цьому разі, - це зменшити розмір позиції, щоб пристосуватися до потенційно більшого стоп-лоссу. І, таким чином, ви фактично зменшите своє кредитне плече, що, в свою чергу, зменшить вашу загальну схильність до ризику.

Давайте проілюструємо це за допомогою прикладу.

 • Сценарій A: Лонг - 1 лот EURUSD з 30-пунктовим стопом (ризик 300$).
 • Сценарій Б: Лонг - 0,2 лота EURUSD зі стопом у 150 пунктів (ризик 300$).

І сценарій A, і сценарій Б мають однакові 300 доларів ризику, але в A ми торгуємо повним лотом, а для Б використовуємо 0,2 лота. Отже, сценарій Б використовує 1/5 кредитного плеча порівняно зі сценарієм A.

Тепер припустимо, що ми відкриваємо кожну позицію в п'ятницю й утримуємо її у вихідні. На новому тижні EURUSD відкриється на 200 пунктів нижче при великому гепі.

Ну, якби це сталося, у сценарії А ми б втратили 2000$, а в сценарії Б - лише 400$. Це велика різниця через кредитне плече.

Зменшення ймовірності потрапляння в емоційний стан

Психологічний аспект трейдингу відіграє важливу роль у загальному результаті, тому так багато було написано про психологію торгівлі. Торгуючи на денних графіках, ви шукайте вхід у ринок зі свіжими думками, а отже, збільшуєте ймовірність відкриття прибуткової позиції.

На старших таймфреймах ви зможете навчитися бути більш дисциплінованим. Наш людський фактор працює проти нас, особливо коли ми занадто активні на ринках. Денний графік допомагає нам знизити темпи і допомагає нам торгувати менше.

У вас залишається багато часу для насолоди життям

Хіба не заради цього ми почали займатися трейдингом? Нерозумно заперечувати той факт, що майже всі приходять на біржу заради грошей і фінансової незалежності. А приковування самого себе до екрана монітора на 8 годин може забрати у вас те, до чого ви так прагнули.

Для того, щоб бути ефективним трейдером, вам не потрібно проводити цілий робочий день аналізуючи графіки. Насправді, більш рідкісна і вибіркова торгівля може призвести до кращих результатів. І як додатковий бонус ви також можете зберегти свою повсякденну роботу, щоб у вас завжди було додаткове джерело доходу.

Які існують недоліки у денних графіків?

 1. Вони забезпечують набагато менше точок входу порівняно з більш молодшими таймфреймами.
 2. Вам знадобиться більший розмір депозиту для торгівлі.
 3. Ризики будуть більшими, оскільки ваші стоп-лоси будуть ширшими.
 4. Трейдинг стане повільним і нудним.

Але наскільки суттєвими є ці недоліки? Давайте розглянемо кілька найпоширеніших заперечень, які ми чули, коли йшлося про торгівлю на більш високих таймфреймах.

Я не можу торгувати на денному графіку, тому що...

Графік

Ми постійно чуємо заперечення проти торгівлі на старших таймфреймах. Ось найчастіші аргументи.

На денних графіках занадто мало торгових можливостей

Ніхто не сперечається, що щодня існує маса торгових можливостей на всіх таймфреймах. Але наскільки вони якісні? Якщо вони не якісні, тоді вони не варті ризику.

Будь-який трейдер, який торгував спочатку на молодших таймфреймах, а потім переключився на старші, скаже вам, що якість сетапiв набагато важливіша за їхню кількість.

Розмір мого депозиту занадто малий

Цей аргумент уже давно втратив свою актуальність. Завдяки можливості торгувати мікро-лотами, а також використовувати центові рахунки денний таймфрейм став доступним для всіх.

Хоча утримання кожної позиції може зайняти набагато більше часу, ніж на молодших таймфреймах, вам не знадобиться занадто багато часу, щоб примножити свій торговий рахунок.

Не забувайте, якщо ви втратите 50% від свого депозиту, вам знадобиться 100% прибутку, щоб повернутися в беззбитковість. Вибираючи якість, а не кількість, ви одночасно захищаєте свій капітал.

Стоп-лосс у 100 пунктів? Це занадто багато!

Насправді, відстань від вашої точки входу до вашого стоп-лосса не має значення. Важливі тільки дві речі: співвідношення ризику до прибутку і розмір позиції. Ширший стоп-лосс не означає більший ризик. До того ж, розмір вашого прибутку може бути в 200, 300 або навіть 400 пунктів.

Також ви можете змінювати розмір своєї позиції відповідно до поточного торгового налаштування.

Торгувати на денному графіку нудно

Насправді, ми обожнюємо нудну торгівлю. Трейдинг не повинен бути захоплюючим. Насправді, якщо ваша торгівля не нудна, можливо, ви щось робите не так.

Досягнення стабільних результатів у трейдингу - це постійний пошук того, що стабільно працює, а не чогось швидкого і захопливого. Для пошуку подібних відчуттів краще відправиться в казино. Якщо ви хочете рости як трейдер, вам потрібно прийняти ідею, що повільно і нудно - це означає добре.

Як торгувати за денним графіком?

Чи є ви короткостроковим денним трейдером або середньостроковим свінг-трейдером, ви завжди повинні звертати увагу на денний графік для аналізу ринку. Денний таймфрейм - це період часу, який найчастіше проглядається професійними хедж-фондами, дилінговими банками, великими трейдерами та іншими великими гравцями ринку, які зазвичай можуть викликати серйозний рух ціни.

Денний графік на форекс надає валютному трейдеру незамінне уявлення про ринок, з якого можна скласти картину довгострокового напрямку ринку. Це цінна інформація, яка допоможе вам залишатися на вірному боці ринку.

Ваш щоденний аналіз графіків дасть вам змогу визначити, чи є на ринку більший тиск з боку покупців або продавців, а також допоможе вам уникнути покупок в основних зонах опору і продажів в основних зонах підтримки. Ви маєте проаналізувати останні кілька місяців руху ціни на денному таймфреймі і намагатися зрозуміти:

 • Чи перебуває ринок у тренді? Якщо так, то в якому напрямку?
 • Ринок перебуває в консолідації? Якщо так, то де знаходиться верхній і нижній діапазон?
 • Де буде наступний вищий рівень опору?
 • Де буде наступний нижчий рівень підтримки?
 • Чи є якісь закономірності на графіку?
 • Чи близька ціна до тижневої точки розвороту або важливого круглого числа?
 • Де знаходиться ковзаюча середня за період 50 і 200 відносно поточної ціни?

Переконайтеся, що під час проходження вашого контрольного списку питань ви одночасно наносите на графік ключові рівні підтримки та опору. Після того, як ви проаналізуєте ринок на підставі всіх цих запитань, ви зможете торгувати більш упевнено і здійснювати кращі угоди.

Аналіз ринку від більшого до меншого

Торгівля з використанням аналізу зверху донизу - це те, що повинен робити кожен трейдер-початківець. За такого типу аналізу ви зазвичай починаєте з аналізу старших часових рамок, таких як місячні або тижневі графіки. І поступово ви спускаєтеся на більш молодші. Тільки після того, як ви це зробите, ви можете аналізувати внутрішньоденні таймфрейми.

Такий підхід з декількома часовими рамками може допомогти трейдеру у виборі найкращих угод і у фільтрації потенційно збиткових угод. Один з найбільш важливих часових періодів, які варто враховувати під час аналізу декількох часових рамок - це денний графік. Саме тут основні учасники ринку проводять більшу частину свого аналізу. І саме тут ви знайдете найкращі рівні підтримки та опору.

Більшість професійних трейдерів хочуть знати, що відбувається на денному таймфреймі, незалежно від того, на якому таймфреймі вони торгують. Неважливо, чи є ви денним трейдером, чи свінг-трейдером, ви маєте спробувати торгувати в напрямку переважаючого тренду.

Якщо ви покладаєтеся тільки на один таймфрейм для торгівлі, ви знижуєте свої шанси на успішний результат вашої торгівлі. Наприклад, ви можете торгувати корекцію, яка буде недовговічною, і упустити сильні тренди.

Давайте для прикладу обговоримо можливість об'єднання денного графіка і використання таймфрейма H4. Цей стиль торгівлі підійде під визначення свінг трейдингу. Свінг-трейдери зазвичай утримують угоди від 2 до 7 днів. Свінг трейдинг надає трейдерам широкі можливості для регулярної взаємодії з ринком, зводячи при цьому до мінімуму операційні витрати.

Ви можете почати з побудови основних рівнів на денному графіку, включно з рівнями підтримки та опору, лініями тренду, рівнями Фібоначчі. Потім ви можете зменшити масштаб до H4, щоб проаналізувати взаємодію ціни з цими рівнями і знайти точку для входу в ринок.

Торгуйте як менеджер хедж-фонду

Торгуйте як менеджер хедж-фонду

Кожен з нас хоче досягти таких самих успіхів як Джорджа Сорос, Білл Ліпшуц чи Стенлі Дракенміллер. Проте більшість трейдерів самі позбавляють себе можливості заробити, продовжуючи торгувати на 5-хвилинних графіках, що є повною протилежністю тому, як торгують ці великі трейдери.

Навіть якщо ви використовуєте 1-годинні графіки, ваша торгівля все одно буде відрізнятися від торгівлі великих компаній і маркет-мейкерів. Чи можете ви уявити, як Джордж Сорос ризикує мільярдами доларів на 1-годинному таймфреймі? Як щодо скальпінгу на 5 хвилинках?

Ми не стверджуємо, що торгівля на старших таймфреймах - це єдиний спосіб заробити в трейдингу. Як одного разу сказав Джек Швагер:

Існують мільйони способів заробити гроші на фінансових ринках.

Однак не йдеться про те, що можливо. Мова про те, що найбільш реально. На денних графіках ваші шанси на успіх будуть набагато вищими.

Не винаходьте велосипед

Якщо ми знаємо, що більшість ринкових стратегів-мільярдерів засновують свої рішення на денних і тижневих графіках, чому ж тоді багато трейдерів продовжують використовувати 5-хвилинний графік?

Напевно, вони вважають, що нижчі таймфрейми приведуть до більшої кількості торгових налаштувань і, отже, до більшого прибутку? Або вони відчувають необхідність відповідати іміджу трейдера, який зобов'язаний постійно відкривати і закривати угоди?

Однак завжди є винятки з правил. Ми великі прихильники пошуку торгового стилю, який найбільше підійде вашій особистості. Все, що ви робите як трейдер, має резонувати з вашою індивідуальністю. Якщо вам потрібен нижчий часовий інтервал і тільки на ньому ви почуваєтеся комфортно, нехай буде так.

Але просто знайте, що великі гроші завжди були і будуть на денних і тижневих графіках.

Одне питання наостанок

Ви займаєтеся трейдингом заради задоволення чи для отримання прибутку? Подумайте про це. Трейдинг може перетвориться на наркотик, і ви будете відчувати необхідність постійно торгувати і перебувати в ринку. Але це небезпечний шлях.

Чи є у вас залежність від торгівлі? Щойно ви зрозумієте, що відкриваєте занадто багато угод, переходьте до денних графіків і обмежуйте свою торгівлю кількома угодами на тиждень.

Мета цієї статті - не відмовити вас від використання молодших таймфреймів. Пошук таймфрейму і торгової стратегії, які найбільше підійдуть вашій індивідуальності і вашому способу життя, має вирішальне значення для вашого успіху.

Але занадто багато трейдерів продовжують ігнорувати денні графіки. Більшість з них думає, що нижчі таймфрейми приведуть до більшої кількості угод і до більш високого щомісячного прибутку. Проте це далеко від істини.

Найкращі трейдери у світі засновують свої рішення на денних і тижневих графіках. Це дає їм найкращі шанси отримати прибуток з ринку протягом тривалого періоду.

Всі ми знаємо, що приблизно 90% трейдерів не можуть отримувати стабільний прибуток. Ми також знаємо, через різні форуми і telegram-чати, що більшість трейдерів застрягли на 1-годинному або 5-хвилинному графіку. Це простий збіг? Ми так не вважаємо.

Спробуйте переключитися на денний графік на один місяць, почніть використовувати прайс екшен і подивіться на свої результати.

Висновок

У цій статті ми торкнулися всього, що важливо знати про денний графік. Насправді, перехід від аналізу ринку за меншими часовими рамками до аналізу за старшими часовими рамками - це найшвидший і найефективніший спосіб збільшити вашу загальну прибутковість.

Спробуйте провести ручне тестування за допомогою тестера стратегій на денному графіку, а потім порівняти ці результати з нижчими таймфреймами, такими як 60 хвилин або 30 хвилин. Ми готові посперечатися, що в переважній більшості випадків ви побачите кращі результати саме в першому випадку.

Читайте також - Parabolic SAR: керівництво з використання індикатора


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити