Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Аналіз кількох таймфреймів для кращих результатів у трейдингу

Останнє оновлення: Середа, 03 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Аналіз кількох таймфреймів

Більшість трейдерів часто ухвалюють свої торгові рішення, ґрунтуючись виключно на одному таймфреймі. Вони витрачають всю свою енергію на технічний аналіз у вибраних часових рамках, не замислюючись у тому, що може відбуватися на більш старших таймфреймах. І це може добре працювати в деяких випадках, однак, більш надійний підхід вимагатиме від вас аналізу кількох таймфреймів одночасно.

Для трейдера аналіз кількох таймфреймів може здатися трохи складним. Одна з основних причин, через яку трейдери уникають аналізу кількох таймфреймів, пов'язана з суперечливою інформацією, яка іноді виникає в результаті такого підходу. Ця плутанина змушує багатьох із цих трейдерів страждати від «надлишкового аналізу». У сьогоднішній статті ми обговоримо правильний спосіб аналізу аналізу кількох таймфреймів, а також поговоримо про те, як можна правильно впровадити його у вашу торгову стратегію.

Що таке аналіз кількох таймфреймів?

Аналіз кількох таймфреймів - це концепція у торгівлі, яка виявляється досить потужною при правильному використанні. Ідея полягає в тому, щоб спостерігати різні часові відрізки на тому самому аналізованому інструменті. Це допомагає ідентифікувати основні тенденції, які допоможуть нам розпізнати, що справді відбувається на ринку.

Зазвичай спочатку ми шукаємо інформацію на вищому часовому інтервалі, що допомагає нам керуватися процесом прийняття рішень на молодшому таймфреймі.

Досвідчені трейдери розуміють переваги аналізу кількох таймфреймів, і вони зазвичай ділять свій аналіз на три окремі тимчасові горизонти:

  • середній інтервал часу
  • великий часовий інтервал
  • часовий інтервал точки входу.

Аналіз кількох таймфреймів може допомогти трейдеру одночасно збільшити ймовірність успіху в угоді та мінімізувати свої ризики. Це надзвичайно ефективна торгова концепція, яка може бути застосована для аналізу будь-яких ліквідних фінансових інструментів, включаючи форекс, ф'ючерси, акції або опціони.

У трейдингу такі концепції, як рівні підтримки та опору, прайс екшен та аналіз кількох часових рамок, завжди залишатимуться актуальними. Вони працювали в минулому, вони працюватимуть у теперішньому і продовжуватимуть працювати в майбутньому, тому що вони засновані на ринковій логіці.

Використання трьох різних таймфреймів забезпечує найкращу комбінацію для розуміння ринку. Перший таймфрейм, який слід розглянути, це наш торговий таймфрейм. Це тимчасові рамки, на які трейдери звикли проводити більшу частину свого часу.

Другий таймфрейм, який має враховувати трейдер, це таймфрейм вищого рівня. Зазвичай він більший у 4-6 разів. Наприклад, якщо ваш торговий таймфрейм — це 4-годинний графік, то вищий таймфрейм має бути денним графіком. Цей період часу надає трейдеру побачити ринковий контекст у цілому. Ви можете використовувати цей таймфрейм для перевірки основних рівнів опору підтримки та загального напряму тренду.

Нарешті, ми маємо менший таймфрейм, який дозволяє точніше знайти точку входу. Відповідно до нашого прикладу раніше, якщо ваш торговий період складає 4-годинний графік, то ваш менший таймфрейм буде 60-хвилинним або 15-хвилинним графіком.

Як ви знаєте, не існує методу торгівлі, який би враховував будь-яку ситуацію на ринку, так само як немає кращого таймфрейму. У трейдингу завжди залишатиметься невизначеність. Сучасні ринки є досить ефективними, і тому, як трейдери, ми повинні намагатися використовувати всі можливості аналізу ринку для отримання прибутку.

Аналіз кількох таймфреймів надає вам спосіб покращити свої статистичні переваги. Ключовою концепцією у трейдингу є торгівля за трендом. Але як розпізнати тренд? І це те, на що вам допоможе аналіз із використанням кількох часових рамок. Крім того, наша перевага в торгівлі може бути покращена за рахунок кращого вибору часу для входу в ринок, і це ще одна перевага, яку можна отримати завдяки належному аналізу кількох таймфреймів.

Аналіз таймфреймів зверху донизу

Тепер, коли ми розуміємо, що являє собою аналіз кількох часових рамок, і усвідомлюємо переваги, які він пропонує, давайте перейдемо до обговорення правильного способу реалізації цього підходу.

Ми знаємо, що ми повинні розділити наш аналіз на 3 різних часових періодів:

  • обраний торговельний період
  • ширший часовий графік
  • період для пошуку точки входу

Замість використання підходу зверху вниз багато трейдерів неправильно застосовують аналіз кількох таймфреймів, використовуючи підхід знизу догори. Це одна з найбільших помилок, які я зустрічаю серед трейдерів-початківців.

Наприклад, давайте візьмемо Васю, трейдера-початківця, який розуміє важливість аналізу кількох часових періодів, і тому він включив цей підхід у свій торговий план. У своєму плані він чітко зазначив, що використовуватиме денний графік для загальної картини. 4-годинний графік для торгівлі та 60-хвилинний графік для пошуку точок входу.

Тепер, коли Василь починає свій торговий день зі свіжою чашкою кави, він перемикається між 1-годинними та 4-годинними графіками та бачить цікавий патерн, що з'являється на 1-годинному графіку. Тому він звертається до 4-годинного графіка, і здається, що все виглядає добре. Потім він, нарешті, звертається до денного графіка, де він, здається, не знаходить жодних протиріч, які б завадили йому використовувати сигнал з 1-годинного графіка.

Ви бачите помилку, яку робить Васись? Їх тут кілька, але почнемо з першої.

Перша помилка полягає в тому, що Вася бере торгове налаштування з 60-хвилинного графіка. У цьому немає нічого особливо поганого, але згідно з його торговим планом він має використовувати лише 60-хвилинний графік для пошуку точнішої точки входу. Його торгові налаштування мають бути взяті з 4-годинного інтервалу. Таким чином, Вася діє попри свій торговий план, навмисно чи ненавмисно.

Друга помилка полягає в тому, що він використовує підхід знизу вгору, а не зверху вниз. Замість того, щоб починати з графіка з вищим таймфреймом, а потім звертатися до графіка нижчого торгового таймфрейму, він робить прямо протилежне.

У чому тут проблема? Проблема полягає в тому, що коли ви починаєте з підходу "знизу вгору", ви схильні приймати відхилення на нижчих таймфреймах, а потім дивитися на вищі, тільки щоб підтвердити або виправдати свою думку. Це призводить до дуже короткозорого бачення ринку, яке повністю упускає з уваги точний аналіз на кількох таймфреймах.

З іншого боку, підхід «згори донизу» — набагато об'єктивніший спосіб аналізу. По суті, ви починаєте з більш широкого уявлення та переходите до нижчих часових масштабів.

У випадку Васі, якби він правильно застосовував метод торгівлі на декількох таймфреймах, йому слід було б почати з більшого графіка, який був денним графіком, де він міг би скласти деяку думку про загальний напрям ринку. Потім перейти до 4-годинного, на якому він шукатиме свої торгові установки. І тільки якщо і коли його налаштування буде присутнє на 4-х годинному графіку, він міг би розглянути 60-хвилинний графік для пошуку точки входу.

Вивчення кількох таймфреймів

Тепер, коли ми розуміємо важливість аналізу ринку з використанням аналізу кількох таймфреймів і правильний спосіб його використання, виникає природне питання, які тимчасові рамки, на які ми повинні дивитися? Відповідь це питання залежить від вашого стилю торгівлі. Спочатку ви маєте визначити свій улюблений торговий інтервал.

Якщо ви середньостроковий трейдер, було б доцільно подивитись на денні графіки для ваших сигналів, тижневий графік для перегляду великого зображення та 4-годинний графік для точного налаштування ваших входів. Якщо ви більше є свінг-трейдером, тоді вам слід сконцентруватися на 4-годинному графіку для ваших сигналів, денному графіку для перегляду більшої картини та 60-хвилинному графіку для точок входу.

Зараз я розповім про різні часові рамки і їх значення в торгівлі як свінг-трейдер.

Місячний графік

Як свінг-трейдер, треба прагну використовувати короткострокові рухи на ринку, і тому місячний графік занадто далеко виходить за рамки відповідного торгового періоду, щоб бути корисним, тому треба рідко звертаюся до нього для відкриття своїх позицій.

Тижневий графік

Цей період часу дає уявлення про обраний торговий інструмент. Це дає відчуття, як позиціонуються основні учасники ринку. Я дивлюся на довгострокові рівні підтримки та опору, які можуть швидко увійти до гри. Також я хочу уникати торгівлі безпосередньо у зоні довгострокової підтримки чи опору.

Денний графік

Денний графік є надзвичайно важливим у моєму загальному процесі прийняття рішень. Я не відкриватиму торгової позиції, якщо не проведу ретельний технічний аналіз на денному графіку. Зазвичай я малюю горизонтальні рівні підтримки та опору цін, зони попиту та пропозиції та щодня уточнюю трендові лінії та аналізуючи патерни прайс екшен.

Незважаючи на те, що мій торговий період є H4, я вважаю, що денні графіки є найважливішими для моєї торгівлі. Чому? Бо саме тут грають великі хлопці. Я хочу переконатися, що я перебуваю на боці великого потоку інституційних та банківських ордерів, які здатні викликати глобальний рух ціни на ринку.

4-годинний графік

Зазвичай я використовую 4-годинний графік двома способами. Наприклад, якщо після того, як я виконав оцінку денного графіка та побачив яскраво виражений тренд, я зменшую таймфрейм до H4. Звідси я намагаюся побачити потенційні торгові сетапи, які я міг би торгувати.

Другий спосіб, яким я використовую 4-годинний графік, - це незалежний аналіз руху ціни на цьому таймфреймі та сканування торгових установок з високою ймовірністю. Коли я бачу торгове налаштування, яке виглядає багатообіцяючим, я тоді перевіряю денний таймфрейм, щоб переконатися, що я НЕ:

  • торгую проти основного тренду на денному графіку.
  • Не торгую біля зони підтримки та опору на денному графіку.
  • Не торгую проти формування дивергенції на тижневому графіку.

Використовуючи ці три фільтри, я виявив, що можу відсіяти багато угод з нижчою ймовірністю.

Часовий графік

На цьому графіку відкриваю свої угоди. Тут я можу бачити патерни прайс екшен детальніше. Якщо я шукаю пробою рівня, я проаналізую важливі цінові коливання, які можуть його підтвердити. Якщо, з іншого боку, я збираюся ввійти в корекцію, я, як правило, використовуватиму лімітний ордер, щоб точніше увійти в ринок.

Як покращити точки входу та виходу з ринку?

Коли я обговорюю аналіз декількох таймфреймів, більшість трейдерів розуміють важливість використання вищого таймфрейму для отримання великого уявлення про ситуацію на ринку. Але багато трейдерів, схоже, зупиняються на досягнутому та забувають перейти до нижчого таймфрейму, щоб оптимізувати свої входи.

Як ви, можливо, знаєте або скоро зрозумієте, щоб залишатися прибутковим у трейдингу, ви повинні використовувати всі можливі переваги. Ігноруючи оптимальні методи виконання угоди, ви позбавляєте себе частини прибутку. Таким чином, щоб реалізувати найкраще виконання угоди, ви повинні наблизитись до молодшого таймфрейму для пошуку точки входу. Для свінг-трейдера, це 60-хвилинний графік.

Я майже завжди використовую стоп-лімітні ордери і не входжу по ринку, хоча все залежить від сетапу, тому що я скоріше пропустив би можливість увійти в угоду, ніж стану жертвою більш раннього та невиправданого входу в ринок.

Щодо закриття позицій. Фактично, в більшості випадків я встановлюю свій стоп-лосс і націлююсь на нього, коли я входжу в угоду. Я волію виконати весь свій аналіз до укладання угоди, а потім дозволити ринку зробити те, що він робитиме.

Або ціна досягне мого стопа з невеликим збитком, або досягне моєї мети з гарним прибутком. Я виявив, що цей тип пасивного управління торгівлею найкраще працює для мене і знижує загальний стрес та мої емоції. Рано чи пізно ви зрозумієте, що в той момент, коли ви перебуваєте в торгівлі, всі ваші упередження вступлять у гру і будуть переслідувати вас під час вашої угоди.

Підведемо підсумки

Правильне застосування аналізу кількох таймфреймів може значно збільшить шанси на успіх у багатьох торгових установках. Без сумніву, трейдери, які використовують цю методологію у своїй торгівлі, зможуть значно покращити свої результати.

Читайте також - Індикатор RSI: опис, застосування, торговельна стратегія.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити