Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як використовувати кілька таймфреймів для більшого прибутку?

Останнє оновлення: Середа, 03 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як використовувати кілька таймфреймів

Торгівля на кількох таймфреймах дозволяє отримати уявлення про ситуацію на ринку на старших та молодших таймфреймах. Це означає, що ви можете приймати більш обґрунтовані торгові рішення та краще розраховувати свої точки входу та виходу.

Не робіть цю помилку, коли торгуєте на кількох таймфреймах

Уявіть собі, що ви вирішили шпигувати за своїм сусідом з якоїсь причини. Але між вами та вашим сусідом збудовано паркан. Як із цим можна впоратися? Чи варто вам вирушити в космос і шпигувати за будинком вашого сусіда? Звичайно, ні!

Чому? Тому що ви знаходитесь занадто далеко, і картинки, які ви отримаєте з космосу, не будуть відповідати вашим потребам. Вам, напевно, цікаво: «До чого тут трейдинг?»

Тут працює та сама концепція. Якщо ви хочете отримати уявлення про вищий таймфрейм, ви не повинні занадто сильно зменшувати масштаб, тому що інформація, яку ви отримаєте, буде для вас не така актуальна.

Тож тепер питання. Як правильно використовувати кілька таймфреймів?

Секрет використання кількох таймфреймів

Дізнатися про цю техніку можна від Адама Граймса та Олександра Елдера. Коли ви торгуєте з кількома таймфреймами, ваш старший таймфрейм повинен бути більшим від 4 до 6 разів вашого таймфрейму входу.

Скажімо, ваш торговий таймфрейм – це 1-годинний таймфрейм. Отже, на що ви повинні посилатися як старший таймфрейм?

 1. Помножте 1 годину на 4, ви отримаєте 4-годинний таймфрейм.
 2. Потім помножте 1 годину на 6, ви отримаєте 6-годинний таймфрейм.
 3. Це означає, що ваш старший таймфрейм може бути від 4 до 6-годинного.

Ось ще один приклад. Допустимо, ваш торговий таймфрейм - 5-хвилинний таймфрейм. На що слід посилатися як старший таймфрейм?

 1. Помножте 5 хвилин на 4, ви отримаєте 20 хвилин.
 2. Потім помножте 5 хвилин на 6, ви отримаєте 30 хвилин.
 3. Це означає, що ваш вищий таймфрейм може становити від 20 до 30 хвилин.

Ви можете застосувати цю концепцію для визначення молодшого таймфрейму. Якщо ваш таймфрейм входу складає 60 хвилин, то нижній таймфрейм може становити від 10 до 15 хвилин.

Як збільшити свої шанси на прибуткові угоди?

Той факт, що ваш таймфрейм знаходиться у висхідному тренді, не означає, що ваш старший таймфрейм знаходиться у висхідному тренді. Імовірність, що тренд на старшому таймфреймі суперечить вашому торговому таймфрейму, і це зменшує шанси проти вас. Рішення?

Ви повинні торгувати у напрямку тренда старшого таймфрейму, а не проти нього. Тому:

 1. Визначте свій старший таймфрейм за допомогою коефіцієнта від 4 до 6.
 2. Переконайтеся, що тренд на торговому таймфреймі збігається зі старшим таймфреймом.Як використовувати кілька таймфреймів

Як бачите, 4-годинний графік EURNZD знаходиться в низхідному тренді, як показано вище. Потім давайте перевіримо денний таймфрейм і подивимося, чи він у низхідному тренді.Як використовувати кілька таймфреймів

Якщо ви шукаєте можливості для продажу то, ви тепер знаєте, що 4-годинний та денний таймфрейми збігаються.

Як передбачити розворотні точки на ринку?

Підтримка це область на вашому графіку, в яку може втрутитися тиск покупців і штовхнути ціну вгору. Тим не менш, ви знаєте, що підтримка не завжди зберігається, тому що ціна може знизитися нижче.

Що, якщо я скажу вам, що є метод визначення «найкращої з найкращих» областей підтримки, де ціна має добрі шанси розвернутися. Для цього нам потрібно:

 1. Визначте підтримку на вашому торговому таймфреймі.
 2. Переконайтеся, що ця область збігається з ціновою структурою вищого таймфрейму (наприклад, середня ковзна, лінія тренду і т. д.).Як використовувати кілька таймфреймів

На 4-годинному таймфреймі USDCNH знаходиться в низхідному тренді і здійснює відкат до рівня опору.

Потім ви побачили ведмежий відскок ціни, коли ринок закрився зі зниженням і сформував пін-бар. Але це ще не все, тому що область опору на 4-годинному таймфреймі також збігається зі структурою ціни (20-денної ковзної середньої) на денному таймфреймі.Як використовувати кілька таймфреймів

Область опору на 4-годинному графіку більш значуща, тому що вона «перекривається» зі ковзною середньою на денному таймфреймі (в даному випадку це 20 МА).

Як знаходити найкращі точки входу на кількох таймфреймах?

Ви коли-небудь отримували прибутки в угоді, а потім спостерігали, як ринок розгортався проти вас? Або можливо, ви намагалися осідлати тренд, але в результаті ринок розгорнувся на 180 градусів, і ваша виграшна угода перетворилася на збиткову.

Не хвилюйтеся. Зараз ми вивчимо просту структуру, яка допоможе вам краще розраховувати час виходу, щоб не повертати свій прибуток, і знати, коли рухатися трендом, щоб максимізувати свій дохід. Ось як це працює.

Отримати прибуток одного коливання ринку, якщо торгуєте проти спрямування тренду старшого таймфрейму

 1. Тенденція старшого таймфрейму, ймовірно, відновиться сама собою.
 2. Це означає, що потенціал прибутку обмежений, оскільки ви протистоїте тенденції вищого таймфрейму.
 3. Якщо ви не швидко фіксуєте прибуток, ви, ймовірно, втратите його, коли тренд відновиться.

Чи є в цьому сенс? Тому ви повинні вийти з угоди до того, як втрутиться тиск, що протидіє. Отже, якщо ви відкриваєте довгу угоду, вам потрібно, щоб ваша угода була відкрита до рівня опору.Як використовувати кілька таймфреймів

І навпаки, для коротких угод. Вам потрібно буде вийти до того, як ціна досягне рівня підтримки чи мінімуму коливання.

А якщо ви торгуєте у напрямку тренда старшого таймфрейму?

Слідкуйте за своїм стоп-лоссом, якщо торгуєте у напрямку тренда старшого таймфрейму

Тепер ви все ще можете захопити одну хвилю на ринку, якщо це ваш найкращий підхід. Але ви також можете відстежувати свій стоп-лосс, щоб рухатися трендом і максимізувати свій прибуток.

 1. Визначтеся з технікою трейлінг стопу.
 2. Слідкуйте за своїм стоп-лоссом, коли ринок рухається у вашому напрямі.
 3. Виходьте з угоди, якщо ціна досягає вашого трейлінг стопу.

Ось приклад використання 50-періодної ковзної середньої:Як використовувати кілька таймфреймів

Чим ширший ваш трейлінг стоп, тим краще ви зможете протистояти корекції на ринку, щоб зафіксувати більший тренд. Однак ви ризикуєте втратити частину свого прибутку.

Підведемо підсумки

 • Якщо потрібно використовувати кілька таймфреймів, використовуйте коефіцієнт від 4 до 6 для визначення відповідних таймфреймів.
 • Торгуйте у напрямку тренда старшого таймфрейму, щоб покращити шанси на вашу угоду.
 • Значна область стає більш значущою, коли вона збігається з ціновою структурою вищого таймфрейму (наприклад, рівні підтримки та опору, ковзна середня тощо).
 • Намагайтеся впіймати коливання, якщо ви торгуєте проти тренда старшого таймфрейму.
 • Ви можете використовувати трейлінг стоп, якщо торгуєте у напрямку тренда старшого таймфрейму (з надією на те, що ціна рухатиметься по тренду).

Читайте також - Індикатор RSI: керівництво з використання та отримання прибутку


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити