Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Маржинальна торгівля: ризики та переваги

Останнє оновлення: Середа, 03 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Маржинальна торгівля

Маржинальна торгівля стала популярним терміном на фінансових ринках, а останнім часом вона стала дуже популярною на ринку криптовалют. Вважається, що цей стиль торгівлі пропонує високий прибуток, але також пов'язаний з певними ризиками.

Маржа, по суті, дає змогу трейдеру вкладати менше капіталу, щоб здійснити більшу угоду. Якщо угода буде успішною, він отримає винагороду у вигляді більшого прибутку, який безпосередньо залежить від використовуваного кредитного плеча.

Маржинальна торгівля завжди була популярна на таких ринках, як форекс і сировинні товари, але на ринках криптовалют вона ще більш ефективна, оскільки цей стиль торгівлі може принести істотний прибуток під час високої волатильності.

Що собою являє маржинальна торгівля?

Маржинальна торгівля

Суть маржі полягає в тому, що ви будете позичати кошти у третьої сторони для своєї угоди - найчастіше ця третя сторона буде брокером, у якого ви торгуєте. Сенс запозичення коштів полягає в тому, щоб поповнити і збільшити свій капітал для торгівлі і використовувати кредитне плече.

Спочатку маржинальну торгівлю вважали найефективнішою для ринків з низькою волатильністю, оскільки невеликі зміни ціни можна було збільшити завдяки великій маржі та використанню кредитного плеча, але її популярність зросла серед більш ризикованих трейдерів криптовалюти, які люблять збільшувати свої позиції в ситуаціях на ринку з високою волатильністю.

Зростання купівельної спроможності є ключовим моментом маржинальної торгівлі, але це також пов'язано з невід'ємними ризиками, оскільки використання маржинальних коштів ґрунтується на передумові, що трейдер правильно розуміє напрямок руху ціни. Якщо трейдер помиляється, він може зазнати великих збитків і навіть втратити свій депозит.

Як працює маржинальна торгівля?

Коли трейдер відкриває маржинальну угоду, він повинен внести певний відсоток від суми як заставу, з якою він хоче торгувати. Ці початкові вкладення відомі як маржа і тісно пов'язані з концепцією кредитного плеча.

Таким чином, рахунки маржинальної торгівлі налаштовуються для використання кредитного плеча, а кредитне плече вказує, яка сума для торгівлі може бути доступна трейдеру. Іншими словами, якщо трейдер хоче відкрити угоду на 10 000 доларів з кредитним плечем 1:10, тоді трейдер повинен буде внести маржу в 1000 доларів.

Розмір кредитного плеча - це те, що робить маржинальну торгівлю привабливою. Наприклад, типове співвідношення кредитного плеча для ринку акцій 1:2, тоді як ф'ючерсні контракти часто торгуються з кредитним плечем 1:15. Що стосується операцій на ринку форекс, маржинальні угоди часто торгуються у співвідношенні 1:50, але в деяких випадках також використовується кредитне плече 1:100 або навіть 1:500.

Маржинальна торгівля застосовується як для довгих, так і для коротких позицій. Якщо трейдер вважає, що ринок буде продовжувати зростати, він відкриє довгу позицію, а якщо передбачається, що ринок впаде, він відкриє коротку позицію.

При маржинальній торгівлі депозит трейдера виступає як забезпечення позикових коштів. Якщо ринок рухається проти позиції трейдера, брокер, який позичив кошти, має право ліквідувати позицію трейдера.

Таким чином, якщо ринок буде рухатися проти вашої позиції, вам може знадобитися більша маржа, коли ціна значно зросте. Маржин колл відбувається, коли трейдер повинен внести більше коштів на свій маржинальний рахунок, щоб досягти мінімальних вимог до маржинальної торгівлі. Якщо цього не відбувається, сума маржі автоматично ліквідується з депозиту трейдера для покриття збитків.

Переваги та недоліки маржинальної торгівлі

Маржинальна торгівля популярна, тому що дає можливість отримати більший прибуток за меншого вкладення капіталу. За певних обставин трейдер може збільшити доступні кошти для своєї позиції в 100 разів. І, якщо він відкриє позицію за напрямком ринку, його потенційний прибуток також може бути збільшений у 100 разів.

Маржинальну торгівлю також можна використовувати для диверсифікації портфеля, оскільки ви можете укладати більше угод з меншим обсягом капіталу. Трейдер може вкласти 1000 доларів на кілька ринків, і якщо деякі з його угод будуть успішними, дохід може бути досить великим, щоб покрити можливі збитки.

Потреба в меншому капіталі також вивільняє додаткові кошти для нових угод, оскільки не весь капітал трейдерів буде прив'язаний до однієї угоди або зосереджений на одному ринку.

Однак можливість отримання великого прибутку часто супроводжується великими ризиками. Прибуток, який може бути збільшений за рахунок маржинальної торгівлі, також може призвести і до серйозних збитків.

На відміну від звичайної торгівлі, маржинальна торгівля передбачає можливість отримання збитків, що перевищують початкові інвестиції трейдера, і, як така, вважається методом торгівлі з високим ризиком.

Більш високе кредитне плече посилює рухи ринку проти позиції трейдера. Ось чому інвестори, які вирішили використовувати маржинальну торгівлю, застосовують належні стратегії управління ризиками і завжди використовують інструменти зниження ризиків, такі як стоп-ордери.

Як знизити ризики?

Маржинальна торгівля - це одночасно високі ризики і потенційно високий прибуток. Ніколи не буде надійного способу повністю знизити ризики маржинальної торгівлі. Проте існують стратегії, які можуть бути застосовані, щоб допомогти трейдерам їх контролювати та зменшити можливі збитки.

Є кілька хороших практик, які будь-який маржинальний трейдер може використовувати з самого початку. Усе починається з одного з найголовніших правил торгівлі: інвестуйте з розумом.

Важливо торгувати тільки грошима, які ви можете дозволити собі втратити. У разі маржинальної торгівлі це означає використання кредитного плеча не тільки з точки зору прибутку, а також з точки зору можливих збитків. Наприклад, якщо інвестор бере в борг 1000 доларів для купівлі криптовалюти на 2000 доларів, він повинен розуміти, що будь-які збитки збільшаться вдвічі. Це означає, що трейдер повинен інвестувати тільки в тому випадку, якщо у нього достатньо коштів, щоб витримати тимчасовий рух ринку проти своєї позиції.

Наявність доступу до великого кредитного плеча і шанс максимізувати прибуток може звучати як запрошення відразу ж використовувати максимальне кредитне плече і вкласти капітал на кожен ринок. Це нерозумно, особливо на початку вашого шляху до використання маржинальної торгівлі. Вкладайте невеликі суми з адекватним кредитним плечем, щоб набути впевненості.

Якщо ви збираєтеся вести маржинальну торгівлю і використовувати велике кредитне плече, то набагато краще робити це за угодами, в яких ви майже впевнені. Наявність доступу до маржинального рахунку не означає, що кожна угода повинна мати величезне кредитне плече, оскільки це може призвести до збільшення збитків.

Маржинальна торгівля: що вам потрібно знати?

Маржинальна торгівля - це доволі унікальний метод торгівлі, який включає в себе безліч аспектів, оскільки відбувається запозичення коштів у третіх осіб. Це означає, що в грі бере участь більше грошей і, отже, є можливість отримати більший прибуток. Але це також означає, що ці гроші не ваші, і вам доведеться їх зрештою повернути.

Що таке маржинальний рахунок?

На традиційних ринках маржинальний рахунок - це брокерський рахунок, який дає змогу брокеру надавати клієнтам готівку для купівлі обраних ними акцій або фінансових продуктів. Ці рахунки дають змогу клієнтам здійснювати маржинальні угоди за допомогою внесення певної суми як застави.

Що таке маржин-колл?

Оскільки сума маржі виступає як застава, брокер або платформа, що надала вам позиковий капітал, буде уважно стежити за цією сумою залежно від рухів ринку. Коли вартість маржинального рахунку інвестора падає нижче необхідної брокером суми, відбувається маржин-колл. Потім інвестор повинен або внести на рахунок свій більше грошей, щоб задовольнити маржинальні вимоги, або продати частину активів, що знаходяться на його рахунку.

По суті, маржин-колл - це вимоги про додатковий капітал або активи, щоб довести маржинальний рахунок до мінімальної підтримуваної маржі.

Що таке відсоткова маржа?

Як сказано вище, використання маржинального рахунку - це використання кредитних коштів брокера. Коли ви берете позику, завжди виникають відсотки, і те ж саме відбувається тут, коли відбувається маржинальна угода.

Сума відсотків зазвичай встановлюється платформою або брокером, але важливо завжди знати, якою вона буде, оскільки це відіграватиме суттєву роль у прибутках і збитках.

Наприклад: якщо ви мали позичити 30 000 доларів США для купівлі криптовалюти, яку ви збираєтеся утримувати протягом 10 днів, де відсоткова ставка маржі становить 6% річних.

Візьмемо суму грошей у борг і помножимо на ставку, що стягується:

30 000 доларів США x 0,06 (6%) = 1800 доларів США

Потім візьмемо отримане число і розділимо його на кількість днів у році. Брокерська індустрія зазвичай використовує 360 днів, а не очікувані 365 днів.

1 800 дол. США / 360 = 5

Потім помножимо це число на загальну кількість днів, протягом яких ми взяли гроші:

5 x 10 = 50 доларів США

У цьому прикладі запозичення 30 000 доларів на 10 днів буде коштувати вам 50 доларів маржі.

Стратегії маржинальної торгівлі

Існує низка ефективних способів використання маржинальної торгівлі для максимізації прибутку, але всі вони містять різні методи і стратегії. Так само, як є спосіб знизити ризики за допомогою управління ризиками, є способи отримати максимальну віддачу від маржинальної торгівлі.

Використовуйте маржу в потрібний час: маржинальну торгівлю не слід розглядати як схему швидкого збагачення, і вона набагато краще підходить як стратегія для довгострокового прибутку. Рекомендується обмежувати маржинальні угоди короткими періодами часу.

Уникайте маржин-колів, які можуть завдати шкоди вашій торговельній стратегії і змусити вас закрити позицію в невідповідний час, зафіксувавши збитки або втративши можливість зростання. Щоб уникнути цієї ситуації, розрахуйте заздалегідь свої мінімальні вимоги до допустимої маржі, зазвичай це 30% від поточної вартості рахунка - і переконайтеся, що вони не знижуються нижче цієї межі.

Підіб'ємо підсумки

Маржинальна торгівля - це потужний інструмент, призначений для максимізації прибутку за низького рівня вкладеного капіталу. Але це не шлях до гарантованого прибутку. Варто обережно використовувати маржинальну торгівлю, оскільки вона також пов'язана з серйозними ризиками. При правильному застосуванні маржинальна торгівля може перетвориться на успішну стратегію отримання прибутку з фінансових ринків.

Читайте також - Індикатор моментум.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити