Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Управління капіталом у трейдингу: що необхідно враховувати?

Останнє оновлення: Вівторок, 09 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Валютний ринок займає позицію найбільшого у світі фінансового ринку. До появи онлайн-брокерів, які призвели до поширення трейдингу в широких масах, цей величезний ринок значною мірою був торговельною областю великих фінансових установ, корпорацій і заможних приватних осіб.

Оскільки інтерес до валютного ринку зовсім нещодавно переріс у сектор роздрібної торгівлі, потреба в навчанні трейдерів-початківців використанню відповідної стратегії управління ризиками та управління капіталом також суттєво зросла.

Переваги вивчення і застосування методів захисту свого торгового капіталу, що добре зарекомендували себе, дуже важливі, оскільки вони дійсно можуть позначити різницю між успішним трейдером і тим, хто швидко бачить, як зникають кошти на його торговому рахунку.

Правильне застосування стратегії управління капіталом дає трейдеру перевагу в зростанні депозиту, тоді як торгівля без логічної стратегії зазвичай являє собою не більше, ніж азартні ігри. Це пояснює, чому практики управління ризиками та управління капіталом залишаються невід'ємною частиною бізнесу, який необхідно включити в кожен план торгівлі на фінансовому ринку. Насправді, головна причина, через яку трейдери-початківці не нарощують свої торгові рахунки, полягає в тому, що вони не розуміють або не застосовують перевірені принципи управління капіталом у своїх торгових починаннях.

Відповідно, будь-який трейдер, який хоче розширити свій торговий рахунок і залишатися в бізнесі з торгівлі валютою протягом тривалого періоду часу, повинен розуміти і послідовно застосовувати належні методи управління ризиками і мані менеджменту.

У наступних розділах цієї статті буде представлено основні концепції управління грошима і ризиками.

Управління капіталом: основи + відео

Для трейдерів мета управління капіталом полягає в максимізації прибутковості та мінімізації втрат при збереженні свого торгового капіталу, тоді як загальна мета управління ризиками полягає в тому, щоб переконатися, що різні невизначені елементи в торгівлі не знижують їхні шанси на загальну прибутковість.

Управління ризиками в трейдингу є досить широкою концепцією. По суті, управління ризиками охоплює виявлення, оцінювання та встановлення пріоритетів усіх можливих ризиків, а потім участь у використанні ресурсів для мінімізації, контролю та моніторингу несприятливих подій, як-от торговельні збитки, а також максимізація впливу сприятливих подій, як-от торгові прибутки.

Управління капіталом має стати ключовою частиною загальної стратегії управління ризиками. Як випливає з назви, управління грошовими коштами передбачає послідовне використання одного або декількох стратегічних методів, щоб змусити ризиковий капітал трейдера приносити максимальний прибуток за будь-які збитки, які можуть виникнути. Управління капіталом обертається навколо основної ідеї збереження торгового депозиту та управління численними фінансовими ризиками, яким піддається ваш торговий рахунок.

Контроль ризиків у трейдингу

Успішна торгівля зазвичай означає збільшення вашого торгового рахунку завдяки розумному управлінню прибутком і збитками з використанням стратегії управління грошовими коштами.

Хоча мудрість зазвичай з'являється тільки з досвідом, більшість трейдерів схильні погоджуватися з тим, що отриманий прибуток зазвичай має перевищувати отримані втрати, що є сутністю старого прислів'я, яке радить трейдерам "скорочувати збитки і дозволити прибутку зростати".

В ідеалі, кожен трейдер, який бажає збільшити свій торговий рахунок, повинен використовувати систему управління грошовими коштами відповідно до їхнього торгового плану, який об'єктивно визначає їхні цілі. Звісно, фактичні деталі кожного торгового плану будуть різнитися залежно від індивідуальності, вибору та вподобань кожного окремого трейдера, але кожен торговий план повинен містити методи управління капіталом, які трейдер має намір використовувати.

Хоча деякі поширені методи управління ризиками можуть обмежувати прибуток, їх використання як частини загального плану управління капіталом є однією з найкращих практик, які може використовувати трейдер, щоб залишатися стабільно прибутковим. Зрештою, фінансовий ринок іноді може бути досить волатильним, тому наявність докладного набору правил управління грошовими коштами дає змогу вам заздалегідь знати, як ви маєте намір визначати розмір позиції, обмежувати збитки та фіксувати прибуток.

Правила управління капіталом

Правила управління капіталом

Включення методів управління капіталом у ваш торговий план може вимагати спроб і помилок, щоб побачити, що найкраще підходить для вашої торгової стратегії, розміру рахунку і допустимого ризику.

Звісно, будь-який торговий план гарний лише за наявності дисципліни, якої трейдер має постійно дотримуватися. Простіше кажучи, ви повинні переконатися, що ви плануєте свою торгівлю, і торгувати тільки за планом.

Деякі з більш усталених керівних принципів управління капіталом включають наступне:

 1. Торгуйте тільки тими коштами, які ви можете дозволити собі втратити. Оскільки трейдери зазвичай відчувають емоційний стрес, втрачаючи гроші, які їм необхідні для життєво важливих речей, таких як їжа, житло, найкраще практичне правило - торгувати тільки з ризиковим капіталом. Це означає, що торгувати тільки грошима, які ви можете безпечно ризикувати, оскільки торгівля може призвести до повної втрати вашого торгового рахунку. Цей ключовий принцип управління капіталом допоможе вам не відчувати емоційної напруги від збитків, яких зазнав ваш торговий рахунок, і дасть вам змогу краще оцінювати ситуацію і мислити більш стратегічно, що має значно підвищити загальну ефективність вашої торгівлі.
 2. Оцініть співвідношення ризику і прибутку перед торгівлею. Перш ніж відкривати будь-яку угоду, вам необхідно визначити, яку винагороду, на вашу думку, можна очікувати в угоді, і який ризик ви готові прийняти, щоб отримати цю винагороду.
  Відповідні коефіцієнти винагороди за ризик можуть відрізнятися у трейдерів з різними допусками ризику і торговельними критеріями, і вони, як правило, будуть включені в комплексний план торгівлі. Наприклад, деякі активні трейдери можуть використовувати співвідношення винагороди за ризик 1:2. Це означає, що вони готові ризикнути однією одиницею збитку, щоб отримати дві одиниці прибутку, які вони очікують від торгівлі. З іншого боку, більш консервативні трейдери можуть очікувати, що потенційна угода має співвідношення ризику до прибутку 1:3.
  Основна ідея у встановленні відповідного співвідношення ризику і прибутку, що використовується під час торгівлі, полягає в тому, щоб відфільтрувати менш привабливі угоди, щоб ризикувати капіталом вашого торговельного рахунку тільки тоді, коли з'являються кращі торгові можливості.
 3. Виберіть відповідний розмір позиції. Трейдери повинні встановити суворі правила для відповідної суми для торгівлі з урахуванням розміру їхнього рахунку. Це допомагає захистити наявні кошти на їхньому рахунку від непередбачених торгових втрат. Деякі трейдери вважають за краще визначати суми своїх угод у відсотках щодо суми коштів, що залишилися на їхньому торговому рахунку. Інші трейдери можуть використовувати очікуваний коефіцієнт винагороди за ризик в угоді, щоб визначити, який розмір позиції їм слід зайняти.
  Деякі трейдери можуть торгувати фіксованою кількістю або кількістю лотів. Усі ці стратегії визначення розміру позиції можуть ефективно використовуватися для управління грошима, тож оберіть одну і застосовуйте її послідовно.
 4. Уникайте ризикувати всім своїм капіталом у будь-який момент часу. Багато трейдерів вважають за краще зберігати більшу частину коштів на своєму торговому рахунку в резерві, щоб вони могли швидше відновлюватися після будь-яких значних збитків, а не наражати на ризик увесь свій торговельний капітал відразу. Наприклад, трейдер може не ризикувати більш ніж десятьма відсотками свого торгового капіталу за один раз за всіма своїми відкритими позиціями.
  Таким чином, навіть якщо вони відчувають десятивідсоткове просідання коштів, що знаходяться під ризиком, вони все одно залишаються дев'яносто відсотків коштів на торговому рахунку. Піддаючи ризику значний відсоток свого облікового запису, можна зробити повернення коштів у разі втрати практично неможливим.
 5. Знайте, коли виходити з угоди, перш ніж увійти в неї. Аналіз, що виконується перед входом в угоду, повинен дати трейдеру чітке уявлення про те, куди він очікує, що ринок рухатиметься, для того, щоб він міг отримати прибуток від угоди, а також, де він міг би скоротити свої збитки в разі несприятливого ринку. Цей ключовий аналіз перед угодою дасть змогу трейдеру встановлювати відповідні ордери на тейк-профіт і стоп-лосс для кожної угоди, коли вони перебувають у більш беземоційному стані.
  Цей важливий етап планування торгівлі може реально допомогти трейдерам дотримуватися дисципліни. Деякі трейдери можуть також встановити обмеження часу для своїх угод, щоб угода була закрита, якщо ринок не рухається так, як очікувалося протягом певного періоду часу. Всі ці рішення мають бути прийняті заздалегідь, щоб потім можна було послідовно їх дотримуватися.

Засоби для управління капіталом

Засоби для управління капіталом

Багато трейдерів, які включили деякі методи управління капіталом, перераховані вище, у свої торгові плани, також можуть використовувати або розробляти різні інструменти управління ризиками.

Хоча деякі онлайн-калькулятори для управління грошовими коштами на ринку широко доступні в інтернеті, трейдери, які знайомі з використанням Microsoft Excel або іншої подібної програми для роботи з електронними таблицями, можуть легко створювати свої власні програмні інструменти для цієї мети і можуть налаштовувати їх відповідно до своїх конкретних торгових потреб.

Наприклад, типовий калькулятор управління грошовими коштами, який ви можете легко створити в електронній таблиці, може допомогти вам визначити, який розмір позиції зайняти в конкретній валютній парі, на основі суми коштів на вашому рахунку і суми грошей або відсотків від вашого рахунку.

Такий інструмент управління капіталом може мати наступні параметри в якості вхідних даних:

 • Ваш загальний розмір портфелю.
 • Яким відсотком свого торгового ви готові ризикувати.
 • Торговий інструмент, яким ви збираєтеся торгувати.
 • Чи хочете ви купити або продати.
 • Передбачуваний рівень стоп-лосса і тейк-профіту.

Вихідні дані калькулятора можуть потім включати розмір позиції, яку ви маєте зайняти, а також кількість пунктів, якими ви ризикуєте.

Що ще варто брати до уваги?

У трейдингу управління ризиками охоплює виявлення потенційних збитків, оцінку ймовірностей їхнього виникнення, а потім вжиття заходів щодо їхнього запобігання.

Управління ризиками може також включати в себе зменшення будь-якої шкоди вашому торговому рахунку і здатності торгувати, якщо очікуваний ризик в кінцевому підсумку стане реальністю.

Різні стратегії управління капіталом, розглянуті вище, є важливим елементом управління ризиками, які здебільшого зосереджені на можливих рухах ринку, визначенні розміру позиції та їхньому потенційному впливі на торговий рахунок.

Проте не всі стратегії управління ризиками трейдера будуть пов'язані виключно з ринковим або обліковим ризиком, оскільки різні інші види ризику можуть впливати на загальну діяльність трейдера. З цієї причини трейдери часто включають деякі додаткові стратегії управління ризиками у свій план торгівлі.

Кожен трейдер повинен оцінити ці додаткові ризики, які найбільш застосовні до їхньої ситуації, і вжити необхідних заходів для їх мінімізації.

Деякі додаткові компоненти ризику:

 • Уникайте несприятливих впливів на свій спосіб життя. Торгівля на фінансових ринках може бути захопливою і навіть може викликати звикання через її цілодобову доступність. Це може призвести до втрати сну, стресу, втоми, антисоціальної поведінки та інших несприятливих змін у вашому способі життя. Не забудьте переконатися, що ваш торговий бізнес покращує ваше життя, а не погіршує його.
 • Зніміть надмірний торговий стрес. Торгівля може викликати стрес, особливо коли необхідно зазнати збитків, і це може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям і психологічних проблем. Переконайтеся, що ваш торговий план відповідає вашому типу особистості, і не забудьте відволіктися від ринку, щоб розслабитися і відпочити.
 • Слідкуйте за несприятливими змінами. Тримайте себе в курсі законів і стежте за майбутніми коригуваннями нормативних актів щодо діяльності, пов'язаної з трейдингом, які можуть негативно вплинути на ваш торговий бізнес.
 • Плануйте заздалегідь питання фінансування. Якщо кошти на вашому торговельному рахунку можуть знадобитися для будь-якої майбутньої події, наприклад, для навчання дитини або їх повернення фінансовому спонсору, переконайтеся, що у вас є альтернативне джерело фінансування для вашого торговельного рахунку.
 • Мати хороший комп'ютер і резервне підключення до інтернету. Якщо ви збираєтеся використовувати онлайн-брокера для торгівлі валютами, вам знадобиться досить сучасний комп'ютер і надійне підключення до Інтернету. Якщо ви регулярно піддаєте ризику великі суми грошей під час торгівлі, ймовірно, має сенс мати резервний комп'ютер і підключення до інтернету, на випадок, якщо ваші основні системи вийдуть з ладу в незручний момент, коли ви торгуєте.
 • Використовуйте надійного брокера. Багато трейдерів вважають своїх брокерів ненадійними і, можливо, навіть шахрайськими. Ретельно перевірте репутацію потенційного брокера, перш ніж поповнювати рахунок реальними грошима, і стежте за прослизанням і повторними котируваннями на швидких ринках, тестуючи нового брокера за допомогою демо-рахунку.
 • Остерігайтеся змін у комісіях брокера. Якщо ваш брокер вирішить змінити свою комісію або структуру торгових комісій, це може негативно вплинути на ваш торговий бізнес, особливо якщо ви часто торгуєте великими обсягами. Періодично перевіряйте структуру комісій і зборів вашого брокера, щоб переконатися, що вони залишаються стабільними і відповідають вашому стилю торгівлі.

На закінчення варто зазначити, що різні ризики, пов'язані з веденням бізнесу на фінансових ринках, повинні контролюватися, управлятися і послідовно знижуватися. Наявність відповідного плану управління ризиками, який включає в себе розумні методи управління капіталом, може значно збільшити ваші шанси стати успішним трейдером у довгостроковій перспективі.

Читайте також - Індикатор швидкості зміни ціни (ROC): методи торгівлі.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити