Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Демо рахунок у трейдингу: повне керівництво з використання

Останнє оновлення: Субота, 06 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський
Зміст[Сховати]

Демо рахунок у трейдингу

Демо рахунок - це торговий рахунок, на якому ви можете торгувати віртуальними грошима. Є багато причин завжди мати під рукою тренувальний демо-аккаунт, і ми наполегливо рекомендуємо вам створити його, якщо у вас його ще немає.

Багато трейдерів-початківців часто задаються питанням, коли варто приступати до торгівлі на реальні гроші? Відповідь на це питання цілком залежить від накопиченого досвіду в трейдингу. Як можна отримати цей досвід? Відповідь очевидна - за допомогою торгівлі на демо-рахунку.

Введення в торгівлю на демо рахунку

В якості поширеного способу заохочення трейдерів використовувати свої послуги, більшість брокерів пропонують безкоштовний демо рахунок для потенційних або існуючих клієнтів. Такі рахунки дають змогу трейдеру на практиці спробувати, як це - займатися трейдингом, не піддаючи при цьому ризику свої реальні гроші.

Хоча використання демо-рахунку має численні переваги для трейдерів, варто згадати, що емоції, які трейдер може отримати під час торгівлі на демо-рахунку можуть значно відрізнятися від досвіду реальної торгівлі.

Багато хто недооцінює трейдинг на демо-рахунку, вважаючи, що торгівля на несправжні гроші не має особливого сенсу. Однак це помилка. Торгівля на демо рахунку є невід'ємною складовою успіху будь-якого трейдера.

Трейдинг - це завжди робота на довгострокову перспективу. Багато трейдерів часто бувають вкрай натхнені і сповнені оптимізму, коли тільки починають свою торгівлю. Однак через рік більшість з них сходить з дистанції і розчаровуються в трейдингу. Чому так відбувається? Тому що більшість втрачає гроші і приймає рішення, що трейдинг - це не для них.

Однак є прості кроки, які ви можете зробити, щоб уникнути подібної ситуації. І торгівля на демо рахунку - це найважливіший крок. Демо-трейдинг допоможе вам заощадити ваш час і гроші.

Незважаючи на те, що ви не зможете відтворити досвід, отриманий під час торгівлі на реальні гроші, ви можете отримати низку переваг від демо торгівлі.

Багато хто з нас коли-небудь займався спортом або продовжує займатися. І, як підтвердять спортсмени, більшу частину часу вони проводять у тренуваннях. Наприклад, футболісти проводять 80% або більше часу своєї гри на тренувальному полі, намагаючись удосконалити процес, який в кінцевому підсумку відточує необхідні навички для реальної гри.

Наявність демо рахунку дає трейдеру безліч переваг:

 • Торгівля на демо рахунку відбувається на віртуальні гроші, тому ви можете торгувати, не ризикуючи своїми реальними грошима.
 • Це можливість перевірити торгові умови свого брокера, наприклад, швидкість виконання ордерів, маржу, комісію, відсутність реквотів і прослизань.
 • Ви зможете протестувати свої скрипти і радники. Завжди перед запуском скрипта або радника на реальному рахунку рекомендується для початку протестувати їх на демо рахунку. Адже ви не хочете, щоб ваш радник почав відкривати і закривати ордери, втрачаючи при цьому ваші гроші? Запуск на демо-рахунку допоможе вам знайти помилки в коді й усунути їх.

Але між реальним торговим рахунком і демо рахунком є деякі відмінності:

 • Торгова психологія під час торгівлі на віртуальні гроші відрізняється від торгівлі на реальні гроші. Ви не будете відчувати такі самі ризики, отже, ваша торгівля буде зовсім іншою.
 • Для тестування своєї стратегії на демо-рахунку вам буде потрібно витратити багато часу, особливо якщо ви торгуєте на старших таймфреймах.
 • Виконання ордерів може відрізнятися на демо рахунку порівняно з реальним рахунком. Демо-рахунок має ті самі налаштування, що й реальний рахунок з погляду умов торгівлі, проте зазвичай він розміщується на іншому сервері брокера.

Відкриття демо рахунку

Майже будь-який брокер дає змогу потенційним і чинним клієнтам безкоштовно відкрити демо рахунок.

Трейдери з демо рахунків також отримують доступ, принаймні, до деяких з клієнтських служб брокера і співробітників служби підтримки, щоб вони могли краще зрозуміти, як може бути організовано роботу з брокером, якщо вони вирішать поповнити свій торговий рахунок реальними грошима.

Трейдери, які бажають відкрити демо-рахунок, зазвичай можуть перейти на веб-сайт одного або декількох брокерів і слідувати зазначеним там інструкціям.

Під час відкриття демо-рахунку вам також може знадобитися вибрати суму віртуальних грошей для поповнення і ввести деякі особисті дані, щоб ідентифікувати себе.

Якщо ви турбуєтеся про надання своїх реальних особистих даних брокеру, з яким у вас немає встановлених ділових відносин для відкриття торгового рахунку демо-форекс, ви часто можете використовувати вигадане ім'я, адресу та контактну інформацію.

Віртуальна платформа для торгівлі надає вам практичний механізм торгівлі на фінансових ринках. Коли ви відкриваєте валютний рахунок для практики, ви отримуєте віртуальні долари, які можна використовувати для оцінки ефективності вашої торгівлі.

З цими типами рахунків ви можете практикувати трейдинг, не втрачаючи при цьому свого реального капіталу. Декілька брокерів надають клієнтам необмежені віртуальні кошти, що дає змогу вам використовувати тренувальний торговий рахунок, не відчуваючи необхідності переходити на реальний рахунок.

Перевага демо трейдингу

Як початківці, так і досвідчені трейдери зазвичай використовують демо-рахунки, щоб випробувати нового брокера або торгову стратегію.

Деякі з найпоширеніших переваг у демо-торгівлі включають у себе таке:

 • Можливість спробувати трейдинг. Ті, хто погано знайомий з трейдингом, можуть використовувати демо-рахунок, щоб побачити, чи підходять вони морально й емоційно до цього виду діяльності. Усі люди різні, і деякі люди можуть дійсно насолоджуватися трейдингом, тоді як для інших постійний перегляд графіків і відкриття угод можуть здатися занадто нудними.
 • Торгуйте без ризику. Новачки, які все ще вчаться трейдингу, часто почуваються набагато впевненіше, ризикуючи своїми реальними грошима на ринку, якщо у них є шанс випробувати щось насамперед. Демо-рахунок дає їм змогу практикуватися, при цьому не ризикуючи своїми грошима. Це дозволяє їм робити загальні помилки новачка, поки вони вчаться, не сплачуючи за наслідки зі своєї власної кишені.
 • Практика правильних методів управління капіталом. Один із секретів досягнення довгострокового успіху при торгівлі на фінансових ринках полягає в навчанні усталених принципів управління капіталом. Демо-рахунок дає змогу трейдеру-початківцю або досвідченому трейдеру ретельно практикуватися в цьому.
 • Навчітесь керувати своїми емоціями під час торгівлі - один з найскладніших аспектів торгівлі для багатьох людей полягає в тому, щоб навчитися керувати своїми емоційними реакціями на виграшні та програшні угоди. Правильне поводження з психологічними реакціями на заробляння і втрату грошей, такими як страх, жадібність і надія, часто може відрізнити успішного трейдера.
 • Протестуйте нову торгову стратегію, не ризикуючи реальними коштами. Досвідчені трейдери і новачки, як правило, захочуть перевірити успіх будь-якої нової торгової стратегії, яку вони придумали, перш ніж застосовувати її в реальній торгівлі. Це дає їм змогу усувати будь-які помилки, які можуть проявитися під час використання її в реальних умовах.
 • Випробуйте торгову платформу брокера. Якщо ви не використовуєте платформу, яку підтримують багато брокерів, вам, імовірно, захочеться використовувати демо-рахунок, щоб побачити, чи підходить вам версія веб-клієнта або торгова платформа.
 • Перевірте, чи є у вашого брокера корисні функції та послуги. Брокери, які прагнуть до того, щоб ви відкрили з ними реальний торговий рахунок, часто надають демо-трейдерам доступ до їхніх спеціальних функцій, наприклад, освітніх і новинних служб, а також до відділів підтримки клієнтів. Це може бути чудовим способом перевірити якість загальних послуг брокера, перш ніж вкладати будь-які реальні кошти.

Недоліки торгівлі на демо рахунку

Деякі з найпоширеніших недоліків демо-торгівлі включають у себе таке:

 • Демо-рахунки часто мають обмежені кошти і термін дії. Багато брокерів обмежують фінансування демо-рахунку початковою сумою і не дозволяють виводити віртуальні кошти або вносити їх на рахунок. Крім того, демо-рахунки часто мають фіксовану тривалість, після якої вони закінчуються.
 • Реальні умови торгівлі можуть відрізнятися. Хоча демо-торгівля здається дуже реалістичною і використовує дані реального обмінного курсу, реальна торгівля може бути зовсім іншою, особливо під час швидких ринків, коли можливі реквоти і прослизання з боку брокера.
 • Прослизання ордерів може відбуватися не так часто. Брокери можуть значною мірою або навіть повністю усунути прослизання ордерів зі своєї системи на демо рахунках. Таким чином, якщо на демо-рахунку спрацьовує стоп-лосс, він може бути виконаний за тією самою ціною, за якою його було введено, тоді як, якщо на реальному рахунку стоп-лосс може не виконуватися за заявленою ціною.
 • Реквоти можуть бути рідшими, ніж у реальній торгівлі. Як і у випадку з прослизанням ордера, деякі брокери, які прагнуть залучити нових клієнтів за допомогою демо-трейдингу, можуть зменшити або навіть виключити реквоти зі своїх демо рахунків. На практиці реквоти - це звичайна, але загалом небажана реальність для трейдерів, які працюють на реальних рахунках.
 • Час виконання ордера може бути швидшим - оскільки торгівля на демо-рахунку фактично не призводить до введення на ринок реальних транзакцій, які можуть мати наслідки для прибутку або збитку для маркет-мейкера або брокера, фактична швидкість виконання не має значення, як це було б із реальними угодами. Це може призвести до більш швидкого часу виконання, що спостерігається при торгівлі на демо-рахунках, тоді як час виконання, що спостерігається для торгівлі на реальному рахунку, може залежати від ринкових умов.
 • Спреди можуть бути більш вузькими навіть на швидких ринках. Через те, що торгівля на демо-рахунках не вимагає реальних грошей для трейдера або маркет-мейкера, брокери, які прагнуть справити враження на потенційних клієнтів, можуть виставляти штучно вузькі спреди трейдерам на демо-рахунках. Насправді, фактичний котируваний спред може бути значно ширшим, особливо на швидких ринках, коли обмінний курс може швидко коливатися.
 • Деякі люди знаходять досвід торгівлі доволі приємним, а гострі відчуття від укладення угоди та прийняття ризиків можуть призвести до надмірної торгівлі. Іноді трейдеру краще просто сидіти склавши руки, а не звикати постійно натискати на спусковий гачок. Використання демо-рахунку не пов'язане з реальним ризиком фінансових втрат, за винятком можливих витрат, пов'язаних з відсутністю участі в угодах на реальному рахунку, тому у деяких людей виникає погана звичка надмірно торгувати. Зрештою це може призвести до того, що вони стануть невдалими трейдерами, коли перейдуть на реальний рахунок.
 • Надмірне використання кредитного плеча може призвести до поганих наслідків у реальній торгівлі. Деяким трейдерам, схоже, подобається використовувати високий рівень кредитного плеча, пропонований деякими брокерами на демо-рахунках, щоб відкривати дуже великі позиції щодо розміру їхнього віртуального рахунку. Хоча це може принести їм великий віртуальний прибуток, якщо їхня думка виявиться правильною, воно також може знищити їхній рахунок, якщо ринок піде проти них.
 • Погані торгові звички не мають реальних наслідків. Хоча практична торгівля може бути корисним способом навчитися уникати торгових помилок, деякі трейдери, здається, не засвоюють свої уроки так само добре, якби не були залучені реальні втрати грошей. Це може призвести до створення небажаних торгових звичок, які необхідно буде подолати, щоб трейдер мав довгострокові успіхи при роботі на реальному рахунку.
 • Ваші емоційні реакції можуть бути різними. Успішна торгівля, як правило, включає в себе навчання правильному управлінню вашими емоційними реакціями. Іноді цей ключовий урок можна отримати тільки з фактичного заробітку або втрати реальних грошей, оскільки люди можуть психологічно ігнорувати віртуальні прибутки і збитки, що виникають на їхньому демо-рахунку.
 • Використання однакових розмірів рахунку і ризику або продуктивності може варіюватися - під час торгівлі на демо-рахунку має сенс використовувати приблизно ту саму суму інвестиційного капіталу і параметри ризику, які ви маєте намір використовувати під час торгівлі реальними грошима. Якщо ви вчините інакше, ваші очікувані результати можуть не виправдатися, якщо ви почнете торгувати аналогічною стратегією з реальним рахунком.
 • Можливо, вам доведеться ділитися особистими даними - під час використання демо-рахунку, щоб випробувати нового брокера, ви можете не захотіти ділитися всією особистою інформацією, яка може їм знадобитися під час відкриття рахунку з різних причин.

Збереження грошей

Припустимо, ви торгуєте на демо протягом 3-4 місяців. Потім ви починаєте торгувати на реальному рахунку і після 6 місяців зазнаєте серйозних збитків. Ви опиняєтеся в ситуації, коли ви втратили гроші і почуваєтеся безнадійно. Тому ви повинні повернутися до торгівлі на демо-рахунку. Насправді, ви не повинні залишати демо-трейдинг, якщо у вас було менше 3 місяців успішного досвіду торгівлі на демо-рахунку.

Вам необхідно спочатку стати прибутковим трейдером на демо рахунку, перш ніж ризикувати власним капіталом. Немає жодної причини починати торгівлю на реальному рахунку, якщо у вас недостатньо досвіду в трейдингу. Тому найкращий спосіб скоротити свої втрати і зменшити кількість можливих помилок і невдач - це торгувати на демо рахунку.Збереження грошей

Торгівля завжди ведеться на довгострокову перспективу. На жаль, багато трейдерів не залишаються на ринку після двох років. Більшість залишає трейдинг після першого року.

Якщо ви займатиметеся трейдингом протягом кількох років, ви зрозумієте, що тут постійно трапляються періоди злетів і падінь. На самому початку падінь буде набагато більше. Але це не має бути причиною для відчаю.

Збереження часу та зусиль

Ви заощадите свій час і свої сили, якщо будете правильно використовувати демо рахунок.

Цінуйте свій час. Якщо ви занадто рано почали торгувати на реальному рахунку, ви витратите набагато більше часу, якщо ви втратите свої гроші і вам доведеться повертатися до демо.

Будьте розумні та ефективні - присвятіть достатньо свого часу трейдингу на демо рахунку. Це незамінний метод підготовки до торгівлі на реальні гроші. Ігноруйте поради свого брокера або інших трейдерів, які підштовхуватимуть вас відкрити реальний рахунок, кажучи при цьому, що торгівля на демо рахунку нічого не означає.

Якщо ви недостатньо часу торгуєте демо, ви будете переживати психологічний стрес через свої збитки і постійно сумніватися з приводу ефективності своєї робочої стратегії. Все це збільшить складність і ризики вашої торгівлі, особливо якщо ви трейдер-початківець.

Ризик та психологічні фактори

Існують також важливі чинники торгової психології та можливих ризиків, які необхідно брати до уваги.

Якщо ви почнете торгувати на свої реальні гроші і зазнаєте серйозних збитків, ви, найімовірніше, кинете трейдинг. Психологічно ви будете почуватися пригніченим і спустошеним. Ваш здоровий глузд і логіка будуть переконувати вас залишити торгівлю.

Прямі та непрямі ризики, який ви берете на себе, коли ви не використовуєте демо-трейдинг, часто призводять до того, що рано чи пізно ви припините свою торгівлю.Ризик та психологічні фактори

Це поширена помилка багатьох трейдерів-початківців. Якщо ви почали торгувати на реальному рахунку і відчуваєте, що ви ще не готові - це нормально. Ви можете в будь-який момент повернутися до демо-трейдингу. Не потрапляйте в пастку бажання негайно заробити багато грошей. Ви можете почекати навіть рік, перш ніж відкривати реальний рахунок і намагатися стабільно забирати прибуток з ринку. Ваша торгова психологія відіграє важливу роль у вашому успіху як трейдера.

Навіщо починати торгівлю на реальному рахунку, щоб втратити гроші і закінчити свій перший рік з поганими результатами? Трейдерам можуть знадобитися роки, щоб торгувати прибутково. До того ж далеко не кожному успішному трейдеру вдається отримувати прибуток з ринку щороку.

Не поспішайте. Розберіться у своїй торговельній психології, вивчіть себе, свої переваги в торгівлі, свої сильні та слабкі сторони. Постійно працюйте над собою і вдосконалюйте свою торгівлю. Якщо ви робитимете все це на демо-рахунку, ми гарантуємо, що в кінцевому підсумку ви будете набагато краще підготовлені до того, щоб у майбутньому стати успішним і прибутковим трейдером.

Тестування торгових стратегій

Тестування торгових стратегій - це процес, який дає змогу вам побачити працездатність вашої стратегії в минулому на основі історичних даних. Але пам'ятайте, що минулі результати не є гарантією майбутніх. Проте тестування на історії може дати вам впевненість у тому, що ваша стратегія має свої переваги. Чим довший період тестування, тим надійніші результати.

Крім того, заснована на щоденних або щотижневих змінах вартості валютної пари, з більшою ймовірністю вважатиметься надійною в реальному часі, ніж стратегія, заснована на тикових даних. Це тому, що дані про тіки можуть бути ненадійними і випадковими.

Є кілька припущень, які ви маєте враховувати під час повторного тестування своєї торговельної стратегії і спроби визначити, чи буде стратегія працювати в майбутньому.

Ви повинні переконатися, що ваші критерії перевірені протягом тривалого періоду, а не обмеженого конкретного періоду. Якщо ви розробляєте свої критерії, щоб знаходити угоди тільки протягом року, коли ринок рухався в одному напрямку, ви вибрали період, який недостатньо широкий, щоб врахувати різні ринкові ситуації. Це робить вашу стратегію вразливою в періоди, коли ринок перейде в інший стан.

Прослизання

Іншим фактором, який варто враховувати під час оцінки вашої торгової стратегії, є прослизання.

У більшості з нас прослизання відбувається, коли ми намагаємося вийти з позиції, коли ринок волатильний. Наприклад, ми можемо утримувати довгу позицію і розмістити стоп-лосс на 1.3010, але наш брокер закриє вашу позицію за ціною 1.3005, що призведе до прослизання в 5 пунктів.

Таким чином, завжди будуть випадки, коли трейдер не зможе здійснити операції за точною ціною. Наприклад, система може бути протестована і виглядає успішною на певних екзотичних валютних парах, але коли трейдер намагається купити ці ж валютні пари в режимі реальної торгівлі, спред може з'їсти значну частину потенційного прибутку. Якщо ліквідність активу слабка, ви повинні це враховувати в бек-тесті своєї торгової стратегії.

Використання демо-рахунку може допомогти виявити нестандартні ситуації на ринку. Після того, як ви перевірили свої результати, ви зможете побачити, чи працюють вони в режимі реального часу. Прослизання може бути небезпечним для вашої стратегії, якщо ви намагаєтеся отримати невеликий прибуток від багатьох транзакцій. Якщо ви намагаєтеся отримати тільки 10 пунктів від кожної угоди, і спочатку ви враховуєте 2 пункти прослизання, ви виявите, що ваша стратегія в середньому становить 5 пунктів прослизання.

Багато трейдерів-початківців забувають, що ви можете зіткнутися з прослизанням під час входу і виходу з угоди. Ви повинні включити цю інформацію у своє тестування. Однак якщо ви забудете це зробити, ручна торгівля на демо-рахунку має допомогти вам розкрити цю інформацію.

Комісії

На відміну від прослизання, комісійні витрати можуть стягуватися вашим брокером за кожну угоду. Більшість брокерів не стягують певну комісію, а заробляють на спреді. Спред - це різниця між ціною, за якою маркет-мейкер готовий купити валютну пару, і ціною, за якою він бажає продати валютну пару. Невідповідність між попитом і пропозицією має бути включена в результати вашого тестування. В іншому випадку, не беручи це до уваги, ви будете недооцінювати фактичну вартість вашої торгівлі.

Таймзони

Одна з проблем цілодобової торгівлі полягає в тому, що ліквідність може сильно змінюватися від одного часового поясу до іншого. Більшість основних валютних пар отримують ліквідність під час перетину часових поясів Європи та Америки. Єна та австралійський долар матимуть достатню ліквідність в азіатські години, в той час як канадський долар матиме максимальну ліквідність протягом північноамериканських годин. Коли ви знову тестуєте свою стратегію, ви повинні бути обізнані про це.

Історичні дані

Ще один крок, який ви хочете зробити під час тестування своєї стратегії, - це виконати вибіркове і позапланове тестування. Це допоможе зменшити підгонку вашої кривої і дає змогу вам генерувати торговельну стратегію, яка буде більш стійкою в різних ринкових умовах.

Прикладом вибіркового тестування може бути вибір 10-річного періоду для повторного тестування ваших результатів. Ви можете почати з використання 4-х років, щоб пройти початкове тестування і визначити, чи добре працює ваша стратегія. Наступним кроком буде перевірка вашої стратегії протягом перших 3 років, і якщо вона виявиться успішною, ви зможете перевірити стратегію за останні 3 роки.

У кожному випадку вам потрібно, щоб результати виглядали приблизно однаково. Ви маєте переконатися, що криві еквіті та просадки відносно стабільні протягом кожного періоду тестування. Якщо стратегія працює протягом усіх трьох періодів, ви можете перейти до подальшого тестування з використанням демо-рахунку.

Форвард тестування на демо рахунку

Форвард тестування дасть вам змогу додатково підкріпити результати тестування на історії в реальному часі, не ризикуючи водночас реальним капіталом. Однією з переваг форвард-тестування на демо рахунку допоможе вам визначити, як працює ваша торгова стратегія.

Коли ви аналізуєте свою стратегію, вам потрібно бути чесним із самим собою. Ви маєте дивитися на всі угоди в сукупності, а не окремі угоди за вибором.

Крім того, якщо угода сталася в тестовому середовищі, яка є ненормальною або несподіваною, її не потрібно негайно відкидати. Натомість ви маєте ретельно проаналізувати ці дані та визначити, чи можуть знадобитися додаткові налаштування у вашій стратегії, щоб компенсувати подібні ризики в майбутньому.

Чи використовуєте ви системний підхід або дискреційний підхід, торгівля на демо-рахунку допоможе вам виявити будь-які підводні камені. Якщо ви використовуєте технічний аналіз, підхід до торгівлі на демо рахунку перевірить ваші процеси прийняття рішень, аналогічні реальному середовищу. Ви будете ухвалювати рішення про ваші рівні входу і виходу в режимі реального часу, і будете практикувати ці методи, щоб побачити, чи працюють вони так, як задумано.

Наприклад, одне з найпоширеніших запитань, з яким ви зіткнетеся, полягає в тому, чи слід вам чекати закриття свічки, щоб відкривати нову угоду, або входити в ринок до її закриття. Багато разів, пробої перетворюються на хибні пробої і ситуація на ринку кардинально змінюється до кінця торгової сесії.

Перестаньте використовувати демо рахунок, коли в цьому немає потреби

Демо рахунок варто використовувати тільки в трьох випадках:

 1. Якщо ви трейдер-початківець, і вам необхідно вивчити основні поняття торгівлі. Наприклад, вартість пункту, довгі й короткі позиції, розмір лота, маржу тощо.
 2. Вам потрібно розібратися з торговою платформою брокера перед початком роботи.
 3. Ви хочете протестувати нову торгову стратегію.

Тобто всі варіанти торгівлі на демо-рахунку мають бути тільки тимчасовими.

В інтернеті повно історій трейдерів-новачків, які відкрили демо-рахунок, а потім змогли подвоїти, а то й потроїти свій початковий депозит. Після цього з думкою, що вони тепер великі трейдери, вони починають торгувати на реальному рахунку і в підсумку зливають свої депозити.

Можна використовувати метафору авіасимулятора як приклад торгівлі на демо рахунку. Пілоти, яких навчають на тренажерах, належать до трейдерів, які торгували тільки на демо. Чи станете ви довіряти пілоту, який літав тільки на симуляторі? Усі пілоти повинні мати як мінімум 1500 годин реального часу польоту. Так само, як усі боксери повинні битися з реальними супротивниками, так і солдати на тренуваннях повинні стріляти справжніми кулями.

Тому успіх у торгівлі на демо-рахунку нічого не означає. Давайте розберемося, чому.Успіх у торгівлі на демо-рахунку

Ви не торгуєте на реальні гроші

Неможливо відчувати таке ж почуття страху і занепокоєння під час торгівлі на демо-рахунку порівняно з торгівлею на реальні гроші. Торгівля на демо схожа на гру в монополію з несправжніми грошима.

 • Немає жодних реальних ризиків.
 • Ви нічого не втрачаєте, якщо угода виявиться збитковою.
 • Без реального грошового ризику у вас не вийде нічого заробити.

Кожен трейдер, який торгував на реальному рахунку, знає про емоції у своїй торгівлі. Це можуть бути:

 • Страх перед можливими втратами.
 • Сумніви у своєму аналізі ринку і своїй торговій стратегії, коли ціна йде проти вас.
 • Постійна нервозність.

Хоча деякі з цих емоцій можуть відчуватися і під час демонстраційної торгівлі, ви не відчуєте їх тією ж мірою, як і під час торгівлі на реальні гроші.

Професійні трейдери вчаться контролювати свої емоції. Вони роблять це, постійно практикуючись у своїй торгівлі і весь час відкриваючи нові угоди. Що більше угод ви укладаєте, то впевненішим трейдером ви стаєте і то менше піддаєтеся негативним емоціям.

Коли новачок вперше починає торгувати на свої реальні гроші, безліч емоцій бере над ним гору. І найчастіше саме з цієї причини він зазнає збитків. Таким чином, уміння справлятися зі своїми емоціями - це один з найголовніших кроків до прибуткової торгівлі.

Трейдери, які використовують демо рахунок, часто схильні відкривати свої угоди без жодного хвилювання. І в разі успіху вони набувають помилкової впевненості. Це призводить до розвитку шкідливих звичок, наприклад, таких як занадто завищені ризики і великі плечі.

Збитки на демо рахунку не відчуваються реальними

Ми пам'ятаємо, як вперше почали торгувати на реальному рахунку. Щоразу, коли ми відкривали нову угоду, ми опинялися прив'язаними до графіків і постійно перевіряли кожну свою позицію. Особливо, коли ціна йшла проти нас. Ми сиділи і дивилися на екран монітора: 5 пунктів, 10, 20, 50. З кожним пунктом, який ми втрачали, ми відчували, як зменшується наш депозит і тануть наші гроші. Ми відчували пекуче відчуття втрати, тому що це були реальні збитки. Коли угода нарешті досягла стоп-лосса, ми стали на 50 доларів біднішими.

Чи відчуваєте ви щось подібне, коли зазнаєте збитків на демо-рахунку? Аж ніяк ні. Ви можете відчувати легкий розлад, навіть роздратування. Проте у вас залишається стільки ж грошей, скільки було до цього. Відчуття втрати насилу зароблених грошей у вас геть відсутнє.

Ви повинні постійно переживати свої втрати, щоб навчитися спокійно ставитися до своїх збитків і розвиватися як трейдер. У кожного трейдера трапляються збиткові угоди, і навчитися приймати збитки - це цінний урок, який ви повинні засвоїти. Щоб навчитися приймати втрати, вам доведеться втратити свої реальні гроші.Збитки на демо рахунку не відчуваються реальними

Демо рахунки сфальсифіковані

Це, звісно, не стосується всіх брокерів форекс, але багато брокерів підробляють свої демо рахунки. На них не трапляються прослизання під час виходу новин і не буває різких шпильок і викидів ціни, стоп-лоси зачіпаються набагато рідше. Проте в реальній торгівлі таке трапляється, і трейдерам доводиться з цим боротися.

Демо рахунки без прослизання дають хибне уявлення про те, як насправді працює ринок. Часто брокер не може виконати ваш ордер за заявленою ціною. Іноді прослизання становить 2 пункти, а іноді цілих 10 пунктів. У деяких брокерів прослизання може істотно знизити ваш прибуток.

Багато демо-рахунків дають вам неправильне уявлення про якість вашого брокера. Тож новачки, які використовують демо рахунок протягом тривалого часу, торгують на набагато безпечнішому ринку. На реальному ринку існує безліч пасток, які вам постійно доведеться долати.

Які є альтернативи демо рахунку?

Ви можете відкрити центовий рахунок на невелику суму. Це дасть вам змогу:

 • Торгувати на реальні кошти і вчиться контролювати свої негативні емоції.
 • Зазнати збитків і навчитися їх приймати.
 • Торгувати в справжніх ринкових умовах і звикати до таких речей, як прослизання.

Тому, якщо ви трейдер-початківець і торгуєте на демо-рахунку протягом кількох місяців, саме час відкрити реальний рахунок. Багато брокерів пропонують центові рахунки.

Коли демо рахунок може бути виправданим?

Демо рахунок іноді може бути корисним. Ви можете використовувати його в таких випадках:

 1. Якщо ви зовсім ще новачок і не знайомі з основами трейдингу. Тоді вам неодмінно варто спробувати торгувати на демо протягом декількох тижнів.
 2. Якщо ви ще не вивчили торгову платформу брокера.
 3. Якщо ви розробили нову торгову стратегію і вам необхідно її протестувати, щоб побачити, як вона працює. Проте після будь-якого тестування, вам також потрібно ретельно перевірити цю стратегію на невеликому реальному рахунку.

Але якщо ви торгуєте на демо-рахунку з якихось інших причин, настав час набратися сміливості і перейти до торгівлі на реальний рахунок.

Не відкривайте реальний рахунок на свої останні заощадження. Замість цього почніть з тієї суми, яку вам буде не шкода втратити.

5 важливих питань про торгівлю на справжні гроші

Торгівля на демо рахунку є необхідною сходинкою для тих, хто хоче стати прибутковим трейдером. На ньому ви можете поліпшити свої навички, знайти слабкі місця у своєму психологічному стані, при цьому нічим не ризикуючи.

Але як зрозуміти, що ви готові до торгівлі на справжні гроші?5 важливих питань про торгівлю на справжні гроші

Ось вам маленький список запитань, на які ви повинні відповісти так, щоб почати торгувати на реальні гроші. Якщо хоч на одне із запитань ви відповіли негативно, радимо триматися осторонь від реального рахунку доти, доки ви не закриєте ваш мінус.

Чи торгували ви регулярно протягом 3 місяців?

Це дуже важливе питання. Ринок форекс завжди змінюється, а це означає, що торгова стратегія, яка добре працює на демо, може давати збої через 3 місяці. Маючи достатньо досвіду, щоб помічати зміни в поведінці ринку, ви зможете оперативно реагувати і підлаштовувати свою торговельну систему під поточні умови.

Чи експериментували ви з різними торговими стилями?

Навколо так багато стилів і торгових стратегій. Ви впевнені в тому, що знайшли саме те, що підходить вам найбільше? Переконайтеся, що ви спробували свої сили в скальпінгу, торгівлі на денних графіках, автоматизованій торгівлі тощо. Ви маєте бути впевнені у своїй системі в періоди падіння і підйому.

Ваші виграшні угоди переважають програшні?

Якщо ви не торгували прибутково на демо рахунку, тоді не варто торгувати на реальні гроші. Реальний рахунок - це зовсім інший "звір". Щойно ви отримаєте одну збиткову угоду, торгуючи на реал, емоційні рішення відразу поглинуть раціональні, а це призведе до втрати всього депозиту. Переконайтеся в тому, що ви прибутковий трейдер на демо.

Ви ведете торговий журнал для поліпшення ваших навичок?

Це та частина, яку багато трейдерів пропускають через лінощі або недисциплінованість. Ми можемо гарантувати, якщо ви приділите хоч трохи часу для запису й аналізу торговельних угод, ви істотно поліпшите свої результати.

У вас є торговий план?

Без конкретного торгового плану ваш депозит приречений на знищення. Ви завжди маєте знати, що ви будете робити під час отримання сигналу від вашої торгової системи на вхід в угоду.

Переходимо з демо торгівлі на реальний рахунок

Ми починаємо втрачати гроші після переходу на реальний рахунок лише через те, що занадто багато думаємо. Переаналіз може нашкодити вашій торгівлі.

Оскільки ми є трейдерами, ми більш схильні до переаналізу будь-якої ситуації, ніж людина іншої професії. Маючи під рукою настільки великий вибір інструментів для аналізу ринку, ми просто не можемо торгувати настільки просто, наскільки це можливо. І на реальному рахунку ми повинні триматися подалі від ускладнення нашої торгівлі.Переходимо з демо торгівлі на реальний рахунок

Чому ми починаємо так сильно заглиблюватися в аналіз поточної ситуації, торгуючи на реальному рахунку?

Відповідь проста, вся справа в грошах. Ми починаємо усвідомлювати той факт, що на кону справжні гроші, які ми можемо втратити. Наш мозок намагається всіляко уникнути цього, починає працювати на знос, в результаті ми отримуємо неправильний аналіз або пропускаємо прибуткову угоду.

Ось кілька основних пасток, у які потрапляють трейдери після переходу на реальний рахунок:

 1. Трейдер починає стежити за графіками набагато довше, ніж він робив би це на демо рахунку. Це веде до переаналізу і позбавляє від тих хороших звичок, які він придбав, торгуючи на несправжні гроші.
 2. Там, де не було проблем, трейдер починає їх створювати. Після отримання успішного досвіду торгівлі на демо рахунку, трейдер відкриває реальний рахунок і після цього він все забуває. Просто викидає свій успішний торговий план у сміттєву урну і починається імпровізація.
 3. Багато хто починає встановлювати на графік безліч непотрібних індикаторів з надією, що зможуть збільшити ймовірність точного входу в ринок. Вони починають змінювати правила успішного торгового плану на такі пункти, які не мають жодного логічного обґрунтування.
 4. Трейдери починають намагатися уникати програшних угод. Звісно, це звучить розсудливо, але все ж варто їх приймати, адже це частина торгівлі. Хеджування та звичайне ігнорування рівнів стоп-лоссів коли-небудь вас підведуть і заберуть усі ваші гроші. На жаль, не має жодного значення те, як сильно ви намагаєтеся уникнути збитків. Усе, що ви можете зробити - це керувати ними, прийняти їх і перекрити прибутком.
 5. Більшість трейдерів починають стежити за виходом економічних новин після переходу на реальний рахунок. Якщо ваша стратегія давала позитивний результат без аналізу економічних новин, тоді вона даватиме цей же результат і на реальному рахунку. А зайвий аналіз може призвести до того, що ви будете пропускати входи в прибуткові угоди і відсоток таких угод зменшиться.

Вище наведено лише декілька пунктів, які тією чи іншою мірою впливають на ваше судження після переходу на реальний рахунок, але їх набагато більше. Усе, що від вас вимагається: перестати думати занадто багато і робити все так, як ви робили, торгуючи на несправжні гроші. Ви такий не один, усі трейдери стикаються з цим. Але не всі справляються!

Демо рахунок у трейдингу: підіб'ємо підсумки

Незалежно від того, чи є ви трейдером-початківцем, чи ви досвідчений трейдер, який бажає перевірити нового брокера, торговельну платформу або торговельну стратегію, демо-торгівля може бути корисним способом практикуватися без додаткового елемента ризику прийняття втрати реальних грошових коштів.

Звичайно, є сенс уникати деяких з найпоширеніших пасток демо-трейдингу, таких як розвиток поганих торговельних звичок або нереалістичних очікувань, заснованих на різних параметрах ризику і розмірах рахунка, порівняно з тим, що ви маєте намір застосувати на реальному рахунку.

Загалом демо-торгівля, безумовно, займає корисне місце в арсеналі інструментів, доступних як початківцям, так і досвідченим трейдерам.

Читайте також - Хвилі Вульфа: як їх будувати і використовувати в трейдингу?


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити