Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Індикатор Алігатор: торгові стратегії, які можна використовувати

Останнє оновлення: Вівторок, 09 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Індикатор Алігатор

Індикатор Алігатор був винайдений Біллом Вільямсом. Він використовує 3 лінії, які є ковзними середніми з певним зміщенням. Ці лінії, відомі як щелепи, зуби і губи, призначені для попередження трейдерів про присутність тренду або консолідації на ринку.

На підставі показань індикатора алігатор трейдер завжди може визначити, чи буде він використовувати стратегію торгівлі в діапазоні, чи стратегію торгівлі за трендом.

Який вигляд має індикатор алігатор?

В індикаторі використовуються три лінії ковзних середніх, показання яких скориговані на певну кількість свічок у майбутнє. Цей зсув, на думку Білла Вільямса, найкраще прогнозує напрямок майбутнього тренда.

Базові налаштування індикатора алігатор:

 • Зелена ковзна середня - губи алігатора. Період 5. Зміщена в майбутнє на 3 періоди.
 • Червона ковзна середня - зуби алігатора. Період 8. Зміщена в майбутнє на 5 періодів.
 • Синя лінія - щелепи алігатора. Період 13. Зміщена в майбутнє на 8 періодів.Графік

Як працює індикатор алігатор?

Оскільки ринок завжди рухається від тренду до діапазону, ми можемо сприймати ці стани ринку так само, як і дії уявного алігатора:

 • Коли ринок перебуває в діапазоні, алігатор спить.
 • Коли на ринку з'являються ознаки тренда, алігатор прокидається.

За станом трьох ліній ми завжди можемо визначити, в якому стані перебуває алігатор.

На ринку немає тренду

Коли 3 лінії переплітаються і знаходяться на одному рівні, тренд на ринку відсутній. Зазвичай це період низької волатильності, і більшість трейдерів, можливо, вважатимуть за краще знайти інші інструменти для торгівлі.

Формування тренду

Губи алігатора (зелена лінія) - це найшвидша ковзаюча середня, яка першою подає сигнал про зміну ситуації на ринку. Коли зелена лінія перетинає дві інші повільніші ковзаючі середні, це ознака того, що алігатор прокидається.

Багато трейдерів увійдуть у ринок після закриття свічки вище або нижче всіх трьох ліній.

Рух ціни за трендом

Якщо ми говоритимемо про висхідний тренд, зелена лінія (губи) перетинає червону, а іноді й синю лінію залежно від стану ринку. Червона лінія (зуби) починає рухатися вгору, перетинаючи синю лінію (щелепа), і тепер ми визначаємо, що висхідний тренд набрав силу.Індикатор алігатор

Ось чудова аналогія, яка допоможе вам вирішити, коли з'явиться відповідна торгова можливість:

Коли 3 лінії індикатора алігатора переплітаються, алігатор спить. Коли алігатор спить, нічого цікавого не відбувається. Що довше алігатор спить, то більше він стає голоднішим і швидше може прокинутися.

Ми знаємо, чим довше триватиме консолідація, тим сильнішим буде її подальший пробій.

 • Коли зелена лінія перетинає дві інші лінії (губи розкриваються), алігатор готується до годування. У цей час вам потрібно бути напоготові для очікування підходящої торгової можливості.
 • Коли зелена лінія рухається в одному напрямку, а червона лінія, яка представляє зуби алігатора, починає відокремлюватися і рухатися в одному напрямку - зуби відкриваються.
 • Щойно перші дві лінії починають відходити від синьої лінії, синя лінія починає рухатися в тому ж напрямку - алігатор розкриває свої щелепи і сподівається на бенкет. У цей момент трейдер може використовувати відповідний сигнал прайс екшен для входу в ринок.Графік
 • Якщо зелена лінія (губи) перетинає червону лінію (зуби) і щелепи (синя лінія) знизу вгору, ми розглядаємо угоди в лонг.
 • Коли зелена лінія (губи) перетинає червону лінію (зуби) і щелепи (синя лінія) зверху вниз, ми розглядаємо угоди в шорт.

Є кілька торгових стратегій, які ви можете використовувати з індикатором алігатор, але майте на увазі, що всі ці стратегії відстають від руху ринку.

Торгівля за допомогою індикатора алігатор

Індикатор попереджає нас про 3 етапи розвитку ринку:

 • Алігатор спить, коли 3 лінії переплітаються.
 • Алігатор прокидається, коли зелена лінія перетинає червону і синю лінії - відбувається формування тренду.
 • Алігатор їсть, коли свічка закривається вище або нижче всіх трьох ліній. У цей момент ви можете входити в ринок.

Ви повинні пам'ятати, що, оскільки ми використовуємо ковзні середні з певним зсувом, кожна з 3 ліній буде побудована з випередженням ціни з коефіцієнтом зсуву - 3, 5 і 8 періодів. Це може вплинути на використовувані вами торгові стратегії.

Торгівля в діапазоні та на пробій

Коли алігатор спить, рух ринку обмежений торговим діапазоном, тому ми можемо торгувати від його меж.

Також ми можемо торгувати на пробій рівня консолідації, якщо ціна виходить за межі діапазону.Графік

Торгівля на відкатах

Щойно лінії алігатора вкажуть на напрямок ціни, ви можете торгувати за трендом на його відкатах. В ідеалі нам потрібно побачити всі лінії, які спрямовані в одному напрямку.Графік

Тут ми бачимо очевидні відкати, які відбувалися до зеленої та червоної лінії, тоді як синя лінія утримувала висхідний тренд.

Горизонтальна лінія - не ідеальний відкат, але хвіст на нижній зеленій свічці - це патерн пін бар, за яким можна було увійти в ринок.

Справа ви бачите, що відкат не вдався, і ціна опустилася нижче 3 ліній.

Перетин ліній алігатора

Найпростіша торгова стратегія для алігатора - торгувати на закритті свічки після того, як вона закриється вище або нижче всіх трьох ліній. Ми б порадили трейдерам завжди звертати увагу на рівні підтримки та опору, щоб переконатися, що сигнал на купівлю або продаж має під собою додаткову точку опори.Графік

Зверніть увагу, що зелена лінія перетинає червону знизу вгору. Не забувайте, що ці лінії зміщені в майбутнє і тому будуть відображатися перед свічкою, за якою ми можемо заходити в шорт.

 • Зелена лінія перетинає червону зверху донизу.
 • Відкриваємо шорт на мінімумі свічки, яка закривається нижче всіх трьох ліній.
 • Якщо свічка закривається вище трьох ліній, можна фіксувати прибуток.

Що стосується стоп-лосса під час торгівлі за індикатором алігатор, можна використовувати індикатор ATR, а також попередні максимуми або мінімуми рухів ціни.

Читайте також - Торговий план у трейдингу.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити