Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Дейтрейдинг або торгівля всередині дня: особливості та нюанси

Останнє оновлення: Субота, 06 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський
Зміст[Сховати]

Напевно, ви бачили рекламу брокерів, де йшлося про те, що дейтрейдинг - це нібито легко. Заробляйте 10 пунктів на день і через місяць ви вже отримаєте 200 пунктів. У перерахунку на стандартний лот - це 2000$. Але насправді заробляти 10 пунктів на день буде не так просто, тому що потрібно ще й враховувати можливі втрати. До того ж, якщо у вас є робота на повний робочий день, дейтрейдинг вам не зовсім підійде.

Багато людей, які погано знайомі з трейдингом, спочатку прагнуть торгувати протягом дня, тобто займаються дейтрейдингом. Існує ціла низка популярних торгових стратегій, які використовуються дейтрейдерами, але часто багато хто з цих стратегій не дає позитивної переваги в довгостроковій перспективі.

Хоча використання короткострокових таймфреймів має низку переваг, також тут є серйозні недоліки, які роблять денну торгівлю непростим заняттям для більшості.

Наприклад, деякі трейдери вважають, що вони емоційно не підходять для стресу денної торгівлі, або вони не можуть виділити достатньо часу, щоб зробити свою денну торгівлю успішною. Багато трейдерів-початківців також виявляють, що їхні мрії швидко розбагатіти на денній торгівлі виявляються нереальними.

Стати денним трейдером може здатися привабливим на перший погляд, але для трейдера-початківця справді є сенс уважно подивитися на те, що він робитиме як дейтрейдер. Далі важливо постаратися тверезо оцінити ймовірність успіху, так і те, наскільки підійде денна торгівля під ваш спосіб життя.

Торгівля всередині дня змушує вас швидко ухвалювати торгові рішення, отримуючи при цьому прибуток або збиток щодня. Якщо вам подобається подібний стиль трейдингу, тоді вам буде цікаво дізнатися наші поради щодо внутрішньоденної торгівлі, які ми постаралися для вас зібрати.

Дейтрейдинг може стати для вас усім тим, що ви захочете. Найкращі денні трейдери роками вчаться, експериментують і вивчають ринки. Це один з варіантів трейдингу, в якому може спробувати себе будь-яка людина з невеликими початковими інвестиціями і деякими початковими знаннями.

Найчастіше денна торгівля орієнтована на більш короткі таймфрейми й активну торгівлю. Саме тому багато хто намагається заробляти на життя дейтрейдингом. Тут немає обмежень на розмір доходу, і немає жодних вимог, окрім розміру торгового рахунку і бажання вчитися, необхідних для початку роботи.

Наше виняткове керівництво розповість вам про всі нюанси дейтрейдингу.

Що собою являє дейтрейдинг?

Дейтрейдинг - це просто торгівля всередині дня. Зокрема, вона покладається на швидшу й активнішу торговельну активність, коли трейдери укладають кілька угод на день, замість того, щоб чекати більш довгострокових торговельних можливостей, як це може бути під час свінг-трейдингу.

Найпоширеніші таймфрейми, на яких фокусуються денні трейдери, варіюються від M1 до H4.

Денні трейдери отримують прибуток швидше, ніж свінг-трейдери. Проте денні трейдери також покладаються на ті ж графічні моделі, індикатори технічного аналізу та прайс екшен, що й інші типи трейдерів. Просто вони застосовують ці інструменти на більш коротких таймфреймах. При цьому фундаментальний аналіз менш корисний у денній торгівлі.

Дейтрейдери зазвичай закривають свої позиції ввечері наприкінці торгових сесій. Але деякі трейдери утримують свої позиції на ніч.

Під час вибору торгових інструментів для денної торгівлі обов'язково враховуйте ліквідність, волатильність, комісію і маржу. Ви можете торгувати валютами на форекс, сировинними товарами, такими як нафта і природний газ, золотом, сріблом, криптовалютами, фондовими індексами тощо.

Як почати торгівлю всередині дня?

Навіть недосвідчені трейдери або трейдери-початківці можуть навчитися денної торгівлі в найкоротші терміни, і для початку торгівлі вам не буде потрібно багато капіталу. Зосередьтеся на тому, щоб освоїтися з різними типами доступних торгових інструментів і активів. Потім знайдіть або розробіть свою торгову стратегію.

Насамперед трейдерам необхідно навчитися технічного аналізу та управління ризиками.

Технічний аналіз - це вивчення свічок, графічних моделей, індикаторів та осциляторів щодо ціни активу. На графіках з'являються певні утворення і форми, які можуть надати трейдерам перевагу в прогнозуванні майбутніх цінових рухів.

Використовуючи ці інструменти, трейдери можуть знаходити області, в яких можуть перебувати рівні підтримки або опору, а також проводити лінії тренду. Щойно трейдер навчиться читати сигнали, які надають графічні моделі, можна сформувати стратегію денної торгівлі.

Найкращі стратегії зосереджені на швидкому отриманні прибутку і відкритті кількох позицій на день. Тактика управління ризиками також варіюється від застосування стоп-лосів, щоб знизити ризики до 1% вашого рахунку на кожні 2% прибутку.

Завжди звертайте пильну увагу на стратегії управління ризиками і ніколи не відкривайте позиції більші, ніж вам зручно, оскільки це може призвести до ухвалення неправильних рішень.

Фіксуйте прибуток рано і часто. Ринки можуть розвернутися у зворотному напрямку, тому обов'язково пам'ятайте про рівні фіксації прибутку перед кожним входом. Але не поспішайте, інакше ви ризикуєте помилитися.

Ведення щоденного торгового журналу може допомогти трейдерам стати кращими і дає змогу вчитися на власних помилках та успіхах. Докладний облік кожної угоди разом з усіма пов'язаними з нею умовами, включно з емоційним станом трейдера, може допомогти виявити закономірності, що можуть призвести до збитків або деструктивної емоційної поведінки.

Наприклад, торговий журнал може показати, що після отримання збитку часто трапляються ще кілька збитків через бажання помститися ринку. У цьому випадку трейдеру потрібно зробити більш тривалу перерву між збитками. Що більше в торговому журналі буде деталей і що частіше він оновлюватиметься, то він буде кращим і кориснішим для трейдера.

Найважливіші правила, які варто враховувати під час внутрішньоденної торгівлі:

 • Ніколи не інвестуйте більше, ніж ви можете дозволити собі втратити.
 • Уникайте будь-яких емоцій у торгівлі.
 • Ніколи не забувайте фіксувати прибуток і мати на увазі мету виходу, перш ніж відкривати позицію.
 • Переконайтеся, що на вашому рахунку достатньо маржі, щоб покрити всі позиції.
 • Реалістично оцінюйте цілі і не здавайтеся, якщо ви зазнаєте збитків.
 • Завжди дотримуйтеся суворих стратегій управління ризиками та продовжуйте розвивати й відточувати свої навички.

Дотримуйтесь цих простих правил, і ви зможете стати успішним денним трейдером у найкоротші терміни.

Плюси та мінуси дейтрейдингу

Перш ніж намагатися розробити стратегію денної торгівлі, є сенс розібрати плюси і мінуси дейтредйінга. Наступні пункти представляють деякі ключові міркування, які вам необхідно враховувати, визначаючи те, чи підійде використання стратегій денної торгівлі для вашої особистості та вашого способу життя.

Ось деякі з найбільш сприятливих причин, через які денна торгівля може мати для вас сенс:

 • Немає необхідності переносити позиції на ніч. Якщо ви торгуєте протягом коротких періодів протягом дня, коли ви можете зосередитися тільки на ринку, і вам не потрібно нести додаткових ризиків утримання позицій на ніч. Нічні ризики можуть бути дуже дорогими, оскільки можуть призвести не тільки до спрацьовування стоп-лосів, а й до прослизання ордерів.
 • Більш короткі періоди просідання. Більшість трейдерів розуміють, що час від часу у них буде траплятися низка збиткових угод. При цьому дейтрейдер, як правило, виходить зі свого спаду в торгівлі набагато швидше, ніж довгостроковий трейдер. Більш короткий період відновлення після просадок може бути особливо важливим для тих, хто торгує, щоб заробляти на життя.
 • Швидке отримання прибутку. Дейтрейдери швидко знають, чи були їхні торгові рішення правильними або неправильними. Це може підійти більш нетерплячим людям, які часто хочуть відносно швидко дізнатися, чи була їхня торгівля прибутковою або збитковою.
 • Високий рівень торгової активності. Підійде для трейдерів, які відчувають гострі відчуття від торгівлі і вважають за краще залишатися завжди в ринку. Для них денна торгівля підійде найкраще.
 • Просте прийняття рішень. Багато дейтрейдерів використовують прості методи ухвалення рішень, оскільки їм необхідно швидко ухвалювати рішення про вхід або вихід з ринку.

З іншого боку дейтрейдинг також містить у собі деякі недоліки:

 • Більш високі торгові витрати. Дейтрейдери, як правило, укладають більше угод, ніж довгострокові трейдери, оскільки вони входять і виходять з ринку протягом торгового дня. Оскільки кожна транзакція включає в себе виплату торгового спреду і, можливо, навіть комісійних брокера, ці витрати можуть накопичуватися і знижувати загальну прибутковість вашої торгівлі.
 • Більший ефект від прослизання ордерів. Оскільки дейтрейдер зазвичай буде більш активним, його торговий рахунок також буде мати тенденцію до виконання більшої кількості ордерів стоп-лосс. Відповідно тут з'являється ризик прослизання.
 • Трейдинг вимагає більше часу. У вас буде менше часу для інших справ.
 • Оскільки денні трейдери, як правило, шукають можливості входити і виходити з ринку протягом дня, це означає, що їм часто потрібно буде спостерігати за ним уважніше і витрачати більше часу на активність ринку.
 • Потреба у швидкому прийнятті рішень. Щоб скористатися перевагами невеликих внутрішньоденних рухів ринку, денним трейдерам зазвичай необхідно ухвалювати простіші та швидші рішення порівняно з довгостроковими трейдерами. Це вимагає швидкого мислення, що може створити більше стресу для трейдера.
 • Більш висока вартість програмного забезпечення для моніторингу ринку і новинних сервісів. Денні трейдери, як правило, повинні тримати руку на пульсі ринку. Це часто означає інвестування в дорогі системи, які дають їм змогу відстежувати ринок і відповідні фінансові новини в режимі реального часу.

Стратегії денної торгівлі

Як і у випадку з будь-яким іншим типом торгівлі, технічний аналіз може бути використаний для створення успішної стратегії денної торгівлі.

Інструменти технічного аналізу можна використовувати для виявлення змін тренду, виділення рівнів підтримки та опору і багато чого іншого. Вивчення того, як використовувати ці інструменти на обраних таймфреймах і активах є ключем до швидкого отримання прибутку.

RSI

Індекс відносної сили - це індикатор технічного аналізу, який повідомляє денним трейдерам, коли активи досягають стану перепроданості або перекупленості. Цей індикатор також вимірює силу та імпульс тренда.

Сигнали, які він надає, легко читаються і можуть вказати, коли на ринку відбудуться розвороти. RSI, що досягає значень вище 70 або нижче 30, зазвичай є досить хорошим сигналом для більшості трейдерів, щоб відкрити позицію.Графік

У наведеному вище прикладі RSI досяг рівнів перепроданості.

MACD

Індикатор MACD був створений трейдером Джеральдом Аппелем наприкінці 1960-х років і використовується, щоб допомогти трейдерам передбачити, коли ось-ось відбудуться зміни тренда. MACD складається з двох ліній і гістограми для візуального представлення руху ціни.Графік

У наведеному вище прикладі коротка або довга позиція будуть розміщені в момент перетину ліній MACD і будуть залишатися відкритими доти, доки не відбудеться ще один перетин.

Parabolic SAR

Індикатор Parabolic SAR - це ще один запізнілий індикатор, такий як MACD. Проте його набагато простіше використовувати і він пропонує просту для розуміння систему візуальних сигналів.

Трейдери використовують Parabolic SAR для пошуку потенційних розворотів і вимірювання сили тренда. У поєднанні з іншими індикаторами, такими як ковзні середні та інші, він може підтверджувати сигнали і запобігати помилковим спрацьовуванням.

Parabolic SAR також ідеально підходить для встановлення трейлінг-стопів, даючи змогу встановлювати рівень стоп-лосс вище або нижче залежно від напрямку ціни.Графік

У наведеному вище прикладі позицію буде відкрито в той момент, коли точки SAR з'являться нижче свічок.

Смуги Боллінджера

Смуги Боллінджера були створені і названі на честь відомого фінансового аналітика Джона Боллінджера. Інструмент складається з двох ліній стандартного відхилення і простої ковзної середньої. Лінії відхилення розширюються або звужуються залежно від сили волатильності ціни активу.

90% усіх цінових дій відбувається всередині смуг, тому будь-які відхилення за їхніми межами можуть бути можливістю для відкриття позиції.Графік

У наведеному вище прикладі коротка угода буде відкрита на наступній свічці після закриття за межами смуг.

Ковзні середні

Ковзні середні призначені для надання трейдерам візуального представлення ключових точок руху ціни за певний період часу. Ковзні середні можуть мати будь-який період, довгий або повільний. Експерименти з цими часовими рамками мають вирішальне значення для використання інструменту.

Найбільш часто використовувані ковзні середні - це 50MA, 100MA і 200MA.Графік

У наведеному вище прикладі щоразу, коли ціна перетинає обидві лінії, виникає довгий або короткий сигнал.

Індикатор алігатор

Алігатор Вільямса являє собою алігатора, який жадає руху ціни. Коли тенденції немає, алігатор задоволений, а його паща залишається закритою. Але коли є активна тенденція, смуги або паща алігатора розширюються. Те, як ціна реагує на ці лінії, може надавати ведмежі або бичачі сигнали.Графік

У наведеній вище торговій стратегії з використанням індикатора Алігатора Вільямса довга або коротка угода відбувається в момент закриття свічок нижче або вище всіх трьох цінових ліній.

Індикатор Ішимоку

Індикатор Ішимоку розробив японський журналіст Гоїчі Хосода наприкінці 1930-х років, щоб надати трейдерам наочне уявлення про рух ціни.Графік

У наведеному вище прикладі довга або коротка позиція відкривається в той момент, коли свічка закривається через хмару в один бік.

Найбільш ліквідні валютні пари

Валютний ринок є найбільш ліквідним фінансовим ринком у світі, тому у нього є що запропонувати середньостатистичному трейдеру. Основними валютами, на які припадають основні обсяги торгівлі на ринку форекс, є: долар США, євро, японська ієна, британський фунт, австралійський долар, швейцарський франк і канадський долар. Новозеландський долар також досить популярний серед валютних спекулянтів.

На діаграмі, показаній нижче, показано відносний розподіл кожної основної валюти з погляду її обороту у відсотках.Найбільш ліквідні валютні пари

Дейтрейдери, як правило, обирають найактивніші валютні пари. По суті, оскільки денні трейдери, як правило, торгують найактивніше, мінімізація їхніх операційних витрат зазвичай стає дуже важливою для успіху їхньої стратегії.

На найбільш ліквідних валютних парах форекс спреди за угодами, як правило, вужчі, а присутність більшої кількості маркет-мейкерів означає, що потенційно дорогі реквоти і прослизання зазвичай будуть траплятися рідше.

У наступній таблиці спочатку перераховані найактивніші та найліквідніші валютні пари за участю долара США.Таблиця

Як заробити на дейтрейдингу?

Відповідь на це залежить від самого трейдера і від того, як трейдер реалізує свій торговий план. Багато дейтрейдерів надзвичайно активні, часто відкриваючи і виходячи з позиції протягом декількох секунд. Інші дейтрейдери, використовуючи лімітні ордери, закривають свої позиції в той самий торговий день.

На ринку форекс за невеликий час можна заробити великі суми, проте ніколи не слід випускати з уваги той факт, що ці великі суми можуть за лічені секунди перетворитися на збитки на волатильному ринку.

По суті, заробляння грошей на денній торгівлі повністю залежить від якості торгового плану трейдера, від того, наскільки добре він реалізується на практиці, і від дисципліни самого трейдера. Денна торгівля стає ще складнішою, коли трейдер приходить на ринок непідготовленим.

Розробка системи денної торгівлі багато в чому залежить від підходу трейдера до аналізу ринку. Технічні трейдери зазвичай використовують графіки і рівні підтримки та опору для визначення точок входу і виходу. При цьому вони можуть покладатися на сигнали прайс екшен, а також на низку індикаторів і сигналів, які попереджають їх про те, коли входити або виходити з угоди.

Фундаментальні трейдери покладаються на економічні новини, які перераховані в економічному календарі країни. Важливі дані, як-от ВВП країни, показники зайнятості або рішення щодо відсоткових ставок, що їх вживає центральний банк країни, можуть збільшити волатильність валютної пари, яка, як правило, є найкращим торговельним середовищем для дейтрейдерів.

Не всі торгові інструменти однакові

Якщо ви читали книжки з технічного аналізу, більшість із них розкажуть вам, що тренди на ринку відбуваються у 30% випадків. Але ми виявили, що це не зовсім вірно. Для деяких торгових інструментів трендові рухи трапляються частіше, ніж для інших.

Ми спробували застосувати просту стратегію торгівлі за трендом:

 • Купівля на пробої максимуму попереднього дня.
 • Утримання довгої позиції, поки ціна не досягне мінімуму попереднього дня, де відкривається коротка позиція.
 • Утримання короткої позиції доти, доки ціна не проб'є максимум попереднього дня, де відкривається довга позиція.
 • Тейк-профіт фіксований - 50 пунктів. Стоп-лосс спрацьовує на розвороті позиції.

Ось результати торгівлі за цією стратегією на двох торгових інструментах, які підтверджують нашу точку зору.

GBP/USD - крива прибутковості рухається вгору:Графік

Це свідчить про те, що на GBP/USD стратегія торгівлі за трендом непогано працює.

AUD/CAD - крива прибутковості рухається донизу:Графік

Тепер ми бачимо криву прибутковості, яка рухається донизу. Це означає, що для AUD/CAD стратегія торгівлі за трендом не працює.

Ми можемо зробити висновок, що трейдеру, який торгує всередині дня, важливо знати, які торгові інструменти найчастіше торгуються в тренді, а які в консолідації. Це дасть нам змогу використовувати відповідну торгову стратегію для кожного типу ринку.

Як зрозуміти потенціал торгового інструменту?

Ринок схожий на автомобіль, що працює на бензині. Він може поїхати далеко, поки кількість бензину в бензобаку достатня. Але коли бензин закінчиться, автомобіль зупиниться.

Як можна зрозуміти потенціал руху ціни? Ми можемо використовувати індикатор ATR і спостерігати за його історичною волатильністю.

EUR/USD - денний ATR:Графік

Як бачите, EUR/USD має ATR 50 пунктів. Це означає, що EUR/USD рухається приблизно по 50 пунктів на день.

Це не означає, що EUR/USD буде розвертатися щоразу, коли він здійснить рух на 50 пунктів протягом дня. Він може пройти і більше, ніж 50 пунктів. Але якщо ринок зробить рух, що дорівнює 2 ATR за день, найімовірніше, він вичерпає себе і навряд чи досягне нових максимумів або мінімумів.

EUR/USD - ціна розвертається після досягнення 2 ATR:Графік

Як визначити розворотні точки ринку?

Дейтрейдинг відбувається швидкими темпами. Рівень, якого дотримувалася ціна кілька днів тому, може виявитися марним, тому ви повинні регулярно перемальовувати рівні.

Одна річ, яку ми знайшли корисною у своїй торгівлі, - це визначити максимуми або мінімуми попереднього тижня.

Тому що це крайні точки руху ціни до того, як відбудеться розворот. Також це майбутні орієнтири, на яких ринок може знайти підтримку або опір.

Нам потрібно:

 • Визначити максимуми та мінімуми попереднього тижня.
 • Намалювати горизонтальні рівні.Графік

При цьому деякі торгові інструменти набагато сильніше відскакують від тижневих максимумів або мінімумів, ніж інші.

Як зрозуміти, що на ринку може відбутися сильний рух?

Волатильність на ринку постійно змінюється. Ринок рухається від періоду низької волатильності до високої волатильності і навпаки. Це означає, що якщо волатильність попередніх кількох днів низька, незабаром вона обов'язково збільшиться.Графік

Як можна це використовувати для торгівлі всередині дня?

Якщо ви входите в угоду в умовах низької волатильності, ви можете подумати про те, щоб розширити розмір тейк-профіту, оскільки ціна може зробити великий рух на вашу користь, коли волатильність зросте.

Один зі способів торгівлі - взяти половину свого прибутку зі співвідношенням ризику до прибутку 1:1, а для решти позиції використовувати трейлінг стоп.

Також не варто торгувати на відскок, коли ціна тривалий час перебуває в стані низької волатильності, тому що в будь-який момент може статися пробій рівня і різкий рух ціни.

Волатильні години на ринку - це можливість заробити

Давайте подивимося на різні торгові сесії на ринку:Графік торгових сесій

У яку торгову сесію найвигідніше торгувати? Очевидно, що в лондонську. У цей період буде набагато більше можливостей для торгівлі.

Ви повинні знати час виходу новин

Під час виходу новин спред розширюється, тому що на ринках не вистачає ліквідності. Тож, якщо ваш стоп-лосс розміщено близько до поточної ринкової ціни, його, найімовірніше, буде зачеплено.

Тому перед виходом новин найкраще буде вийти з позиції або ж розширити свій стоп-лосс, щоб бути готовим до цінових коливань. У першому випадку ви можете опинитися поза ринком, якщо ціна рушить на вашу користь після виходу новини. А в другому випадку ви можете втратити більше, ніж спочатку розраховували. Тому в кожного з методів є свої плюси і мінуси.

Дейтрейдинг та вигідні торгові можливості

Рівні підтримки і опору на молодшому таймфреймі не такі значні порівняно зі старшими таймфреймами. Це означає, що відскок ціни на молодшому таймфреймі може становити лише 20-30 пунктів, тоді як відскок ціни на старшому таймфреймі може відбутися на кілька сотень пунктів.

Для пошуку вигідної торгової можливості ми можемо дочекатися наближення ціни до рівня підтримки або опору на старшому таймфреймі, а на молодшому таймфреймі торгувати на відскок ціни від рівня.

Розглянемо приклад. Ціна наближається до зони підтримки на денному таймфреймі:Графік

Чекаємо пробою рівня на молодшому таймфреймі. У цей момент ми побачимо низку нижчих максимумів. Далі нам потрібно побачити хибний пробій, коли ціна піднімається вище рівня. Це сигналізує про те, що покупці тепер контролюють ситуацію.

Більш високі максимуми і мінімуми ціни повинні спиратися на старший таймфрейм.Графік

Трансакційні витрати

У трейдингу дуже багато залежить від ваших трансакційних витрат.

Уявімо, що у вас є депозит у розмірі 50 000$. У середньому, спред становить 2 пункти або 20$ за один лот. Якщо ви торгуєте 100 лотами на місяць, ваші витрати складуть 2000$.

Виходить, що ви маєте заробляти 4% на місяць, щоб виходити в нуль. Тобто за один рік ваш прибуток має становити 48%, щоб просто покривати трансакційні витрати.

Порівняйте цю цифру з торгівлею ф'ючерсами, де комісія становить у середньому 2$ за лот. При торгівлі 100 лотами на місяць, трансакційні витрати дорівнюватимуть лише 200$, або 0,25% на місяць. Як форекс трейдер ви сплачуєте в 10 разів більше.

Дейтрейдинг вимагає, щоб ви укладали угоди хоча б кілька разів на день. Це призводить до збільшення вартості комісій за кожну угоду, яка руйнує вашу торгову перевагу.

Не будемо забувати ще й те, що брокери збільшують розмір спреду під час виходу важливих новин.

Стрес у торгівлі

Торгівля всередині дня вимагає від вас приділяти багато уваги ринку. Часто у вас залишаються лише секунди для прийняття торгових рішень:

 • Де буде моя точка входу?
 • Де буде розміщений мій стоп-лосс?
 • Куди я поставлю тейк-профіт?
 • Яким лотом я буду входити в угоду?
 • Який рівень ризику я можу собі дозволити в цій ситуації?
 • Як мені керувати цією угодою?
 • Коли виходять найближчі новини і як вони вплинуть на ціну цієї валютної пари?Стрес в торгівлі

Багато з цих рішень вам доведеться приймати "на льоту". Якщо ви будете надовго замислюватися, ви можете втратити торгові можливості. Усе це неминуче викличе у вас стрес.

У вас може бути ще й основна робота, через яку ви теж можете відчувати психологічне напруження. А якщо у вас є сім'я, яка не завжди буде вас розуміти у ваших спробах домогтися успіху в трейдингу, тоді вам буде непросто торгувати без стресу.

Забудьте про соціальне життя

Уявіть собі таку ситуацію. Ви працюєте з 8 ранку до 6 години вечора щодня. Після цього ви повертаєтеся додому, вечеряєте, відкриваєте свою торговельну платформу і торгуєте кілька годин перед сном. Наступного дня ви прокидаєтеся, і все повторюється знову з понеділка по п'ятницю. Поступово ви починаєте нехтувати своєю сім'єю, друзями та близькими. Хіба ви цього хочете?

Не ставайте рабом ринку. Слабкою втіхою для вас може бути непоганий заробіток на трейдингу. Але якщо ви продовжуєте втрачати свої гроші? Зрештою, ви можете також втратити свою сім'ю, друзів і близьких людей. Це неприйнятне співвідношення ризику до прибутку, і трейдинг того не вартий.

Однак якщо ви стійкі до стресу, у вас немає постійної роботи, сім'ї та соціального життя, тоді дейтрейдинг може вам підійти. Як варіант, ви можете спробувати влаштуватися на роботу в проф-трейдингову компанію, в цьому випадку ви хоча б будете спілкуватися з іншими трейдерами.

Торгуйте на старших таймфреймах

Сподіваюся, тепер ви вже знаєте, що дейтрейдинг не такий легкий, як здається на перший погляд. Ви несете великі трансакційні витрати, відчуваєте стрес і позбавлені соціального життя. Які існують альтернативи?

Перейдіть на старші таймфрейми.

 1. У вас будуть нижчі трансакційні витрати, оскільки частота вашої торгівлі знизиться.
 2. Також витрати не впливатимуть на ваше співвідношення ризику до прибутку. Ви зможете використовувати великі стопи і брати великі тейк-профіти.
 3. Ви будете менш напружені, оскільки вам не доведеться постійно спостерігати за графіками.
 4. У вас залишиться більше часу на вашу сім'ю і друзів.

На старших таймфреймах є два стилі торгівлі: свінг трейдинг і позиційний трейдинг.

Свінг трейдер ловить одну хвилю руху ціни на ринку до першого великого відкату.Графік

Особливості свінг трейдингу:

 • Більш гладка крива прибутковості, оскільки ваша мета щодо прибутку - лише одне коливання на ринку.
 • Відсоток прибуткових угод 40-50%.
 • Позиції утримуються від кількох днів до кількох тижнів.

Позиційний трейдер ловить весь рух ціни на ринку разом з усіма відкатами.Графік

Особливості позиційного трейдингу:

 • Більш волатильна крива прибутковості, тому що ваш прибуток може перетворитися на збитки.
 • Відсоток прибуткових угод 30-40%.
 • Позиції утримуються від тижня до кількох місяців.

Чи можна поєднати ці два стилі трейдингу? Так, це можливо. Ви можете захопити одну хвилю руху ціни, закривши лише частину позиції. Потім підтягнути стоп-лосс, залишивши іншу частину позиції на довгострокову перспективу.Графік

Дейтрейдинг чи позиційний трейдинг: що обрати?

У трейдингу не існує єдиного підходу. Деякі вважають за краще торгувати на коротших таймфреймах, а інші вибирають більш старші таймфрейми. І ті, й інші трейдери отримують прибуток з ринку. На початку своєї торгівлі ви, напевно, ставите питання, який торговий підхід кращий?Дейтрейдинг чи позиційний трейдинг: що обрати?

Дейтрейдинг або торгівля всередині дня

У дейтрейдингу фінансові інструменти купують і продають протягом короткого проміжку часу, від хвилин до кількох годин. Дейтрейдери отримують прибуток від короткострокового руху ціни і не переносять позиції на ніч.

Частота торгівлі

Оскільки дейтрейдери утримують угоди протягом короткого періоду часу, частота їхніх угод досить велика. Залежно від того, наскільки агресивний ваш стиль торгівлі, і від кількості інструментів, якими ви торгуєте, ви можете отримати від 1 до 20 угод на день.

Очікування від торгівлі

У середньому ви можете здійснювати кілька сотень угод щомісяця. Якщо у вас є торговельна перевага на ринку, і закон великих чисел працює на вашу користь, ви зможете залишатися прибутковим у більшості місяців у році. Тому якщо нам потрібно побачити статистичне очікування від торгівлі для дейтрейдерів, нам потрібно взяти період приблизно в один квартал.

Рівень прибутку

Традиційні інвестори зазвичай заробляють у середньому 8% на рік, що приблизно відповідає руху індексного фонду. Проте для дейтрейдера складно дати конкретну оцінку рівня прибутку, засновану на відсотках доходу. Оскільки в один день ви можете заробити від 2 до 10 відсотків, а в інший день все втратити. Дейтрейдинг може бути ефективним, якщо ви вирішили залишити свою роботу і цілком присвятити себе трейдингу протягом дня.

Трансакційні витрати

Що більша у вас кількість угод, то ваші трансакційні витрати будуть вищими. Варто зазначити, що вартість трансакцій відрізняється на різних фінансових інструментах. Наприклад, на ринку форекс ви сплачуєте лише спред, тоді як для акцій вам доведеться виплачувати ще й комісію.

Рівень стресу

Немає жодних сумнівів у тому, що дейтрейдинг дуже стресове заняття. Також важливим фактором буде кількість вільних грошей, які ви маєте у своєму розпорядженні. Чи достатньо у вас коштів, щоб спокійно торгувати, чи вам необхідно щомісяця заробляти певну суму, щоб оплачувати свої рахунки?

Позиційний трейдинг

Позиційний трейдинг має на меті захопити цілком трендовий рух. Тренд - це спрямований рух ціни протягом певного періоду часу. Торгувати за трендом означає слідувати руху ціни. Позиційні трейдери отримують прибуток від довгострокових змін ціни та утримання позицій протягом декількох тижнів або місяців.

Частота торгівлі

Частота вашої торгівлі буде набагато нижчою порівняно з дейтрейдерами, оскільки ви будете торгувати на більш старших часових проміжках. Також вона буде залежати від кількості фінансових інструментів, які ви оберете. Особисто ми торгуємо на денних графіках і спостерігаємо за рухом приблизно 60 інструментів, тому ми здійснюємо від 10 до 20 угод на місяць.

Очікування від торгівлі

Більшість прихильників позиційного трейдингу мають низьку кількість угод. За законом великих чисел не кожен місяць вашої торгівлі буде прибутковим. Замість цього ви повинні намагатися закінчити кожен рік у плюсі. У позиційному трейдингу ви намагаєтеся генерувати постійний дохід і не полюєте за короткостроковими прибутками.

Рівень прибутку

Позиційний трейдинг оцінюється за відсотками річного доходу. Ви можете заробляти в середньому від 15 до 20% на рік.

Трансакційні витрати

Трансакційні витрати будуть зовсім невеликі у вашій торгівлі, особливо порівняно з дейтрейдингом.

Рівень стресу

Більшість позиційних трейдерів укладають угоди наприкінці торгового дня перед закриттям ринку. Як правило, їхня торгівля вимагає всього 15 хвилин на день. Протягом решти часу ви можете зовсім не дивитися на графіки. Зрозуміло, що рівень стресу і переживань буде набагато нижчим порівняно з внутрішньоденною торгівлею.

Підіб'ємо підсумки

  Дейтрейдинг Позиційний трейдинг
Частота торгівлі Висока Низька
Очікування від торгівлі Квартал Рік
Рівень прибутку Короткостроковий прибуток Довгостроковий прибуток
Трансакційні витрати Високі Низькі
Рівень стресу Високий  Низький

Якщо у вас є постійна робота і ви зайняті протягом дня з 9 години ранку до 6 години вечора, тоді ви не зможете займатися дейтрейдингом, і трейдинг за старшими таймфреймами буде для вас єдиною альтернативою.

З іншого боку, якщо у вас немає фінансових зобов'язань і вам подобається активна торгівля, ви цілком можете досягти успіху, торгуючи всередині дня.

Таким чином, питання про те, який підхід підійде вам найкраще зводиться до кількості у вас вільного часу, вашого способу життя і ваших очікувань від торгівлі. Як уже згадувалося раніше, в трейдингу немає єдиного підходу, який буде однаково працювати для всіх.

Чому ми ненавидимо дейтрейдинг

Подібна торгівля настільки жахлива, що дуже важко зрозуміти, як деякі трейдери примудряються на ній щось заробити. Найімовірніше, це через наявність непоганого досвіду, якого немає у трейдерів-початківців.

На внутрішньоденних свічках ви не отримаєте надійний сигнал, який міг би збільшити ваші шанси на вдалу угоду. І незважаючи на величезну кількість стратегій, розрахованих на 5-ти хвилинні графіки, ви не знайдете таку, яка могла б без зайвих емоцій і втрати ваших нервів, приносити стабільний прибуток. Така торгівля подібна до скальпінгу, де співвідношення прибутку і збитку неймовірно абсурдне.

У наших головах уже закладений стереотип трейдера, який торгує за внутрішньоденними таймфреймами, але він страшенно помилковий. Насправді не потрібно мати купу екранів, індикаторів і котирувань перед своїми очима. Уся інформація про рух уже закладена у свічці. І вам необхідно лише правильно зрозуміти те, що говорить вам графік.

Безнадійні спроби

Майже всі новачки починають своє навчання з сайтів, на яких розташована інформація про торгівлю на таймфреймах нижче 1 години. Вони спочатку вибирають неправильну дорогу на шляху до становлення в професійного трейдера. Ось і отримуємо ми на виході таку величезну кількість спекулянтів, які втратили свої депозити.

Якщо ви все ще думаєте, що бути трейдером, який торгує всередині дня - це круто, тоді ось вам справжня картина життя такого спекулянта.

Внутрішньоденний трейдер - та людина, яка за вчорашню ніч поспала лише 2 години, тому що хотіла поторгувати в нічну сесію, але її угода була в збитку, тому сон був нервовим, а після того, як їй вдалося закрити операцію з прибутком, що дорівнював 5-ти пунктам, вона пішла в ліжко. Оскільки відкривалася європейська сесія, в якій ціна поводиться активніше, ніж в азіатську, він прокинувся за 2 години і взявся торгувати, але фізичний і емоційний стан були настільки жахливі, що він втратив половину свого депозиту, після чого пішов від графіків, проклинаючи свого брокера.

Що ви тепер думаєте про дейтрейдинг?

Мисливці за стопами обожнюють внутрішньоденних трейдерів

Так-так, є й така професія, мисливці за стоп-лосами, ними є інституційні трейдери і брокери, ще їх називають "Великі Хлопці".

Ці "хлопці" мають доступ до інформації про те, де розташована більша кількість рівнів стоп-лосс, і будьте впевнені, що цю інформацію вони використовують дуже активно. Адже ви помічали, як ціна, зачепивши ваш рівень обмеження збитків, розверталася у зворотний бік. Робіть висновки.

Таким потужним трейдерам подобаються ті, хто використовує дейтрейдинг. Бо вони мають маленькі рівні stop-loss, які дуже легко вибити, а рівні тих, хто торгує на денних графіках, розташовані надто далеко, і в інституційних трейдерів просто бракує сили, щоб вибити їхній стоп-лосс.

Приклад полювання на рівень обмеження збитків

На прикладі, розташованому нижче, ми бачимо 15-хвилинний графік валютної пари USD/JPY. І якби ви торгували на такому графіку за стратегією "Пін-Бар", ви б отримали вибивання всіх рівнів стоп-лосс.Графік

Як уникнути мисливців за стопами?

А тепер ми дивимося на денний графік валютної пари USD/JPY. Як ви можете помітити, жоден з наших стоп-лосів не був би вибитий, оскільки у мисливців не вистачило б сил зробити це.Графік

Галас ринку

Ось вам ще одна причина ненависті до складних таймфреймів - це галас ринку. Під шумом ми розуміємо безліч помилкових сигналів. На яких неможливо робити будь-які висновки про подальший рух ціни. Багато писати про це не будемо, просто подивіться на графік, розташований нижче:Графік

Така торгівля знищить ваш депозит так швидко, що ви навіть толком і не зрозумієте, що таке трейдинг. Подібні графіки є "камерами тортур" для вашого депозиту, тому краще їх уникати.

Підіб'ємо підсумки

Ми дізналися про 7 правил торгівлі всередині дня, які непогано працюють:

 • Ми повинні враховувати торгові інструменти, на яких торгуємо. Для деяких з них більше властивий трендовий рух, для деяких - консолідація.
 • Ціна навряд чи зможе рухатися більше, ніж на середніх 2 ATR за день. Таким чином, ви можете використовувати значення ATR як індикатор, щоб визначити, наскільки далеко ринок може просунутися.
 • Максимум або мінімум попереднього тижня - важливі рівні, на які потрібно звертати увагу.
 • Якщо в останні кілька днів волатильність ринків була низькою, можна очікувати, що найближчим часом волатильність збільшиться.
 • Найкраще торгувати в найбільш волатильні торгові сесії.
 • Будьте в курсі виходу новин, оскільки спред у цей час має тенденцію до розширення.
 • Найкращі точки входу в ринок будуть біля рівнів підтримки та опору на старших таймфреймах.

Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити