Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Індикатор ZigZar (ЗігЗаг) у трейдингу: приклади використання

Останнє оновлення: П'ятниця, 12 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Індикатор ZigZar

Індикатор ZigZag - це один з найбільш недооцінених інструментів серед індикаторів технічного аналізу. На відміну від інших індикаторів, ZigZag здебільшого використовується тільки як допоміжний інструмент і не може бути основою для торгової стратегії.

Однак є кілька способів використовувати індикатор ZigZag. Наприклад, для пошуку розворотних точок, для визначення хвиль Еліота, а також для більш точного визначення рівнів підтримки і опору.

Що з себе представляє індикатор ZigZag?

Індикатор ZigZag відмінно себе показує на різних типах графіків. Наприклад, його можна використовувати для побудови максимумів і мінімумів на свічковому або лінійному графіку. У разі використання лінійного графіка, який будується за цінами закриття, ZigZag також малюється на підставі цін закриття.

У деяких випадках налаштування індикатора будуть залежати від використовуваної торгової платформи.

Індикатор ЗігЗаг слугує фільтром для руху ціни. Тому його зручно використовувати для пошуку трендів на ринку, відфільтровуючи при цьому незначні корекції та відкати.Індикатор ZigZag

Цей інструмент в основному використовується для фільтрації ринкового шуму. Виключення випадкових цінових рухів дасть вам можливість побачити ширшу картину.Індикатор ZigZag

Цей індикатор досить універсальний. Давайте подивимося, як його можна налаштувати для відображення на графіках.

Як налаштувати параметри індикатора?

Індикатор ZigZag досить просто налаштовується. Він має лише три опції для вибору. Однак їх можна гнучко налаштувати під певні цілі.Параметри індикатора

Depth - показує мінімальну кількість свічок, за якими будується індикатор.

Deviation - кількість пунктів початку розрахунку індикатора після формування попереднього мінімуму або максимуму. Інакше кажучи, який відсоток у зміні ціни потрібен, щоб змінити лінію тренда з позитивної на негативну.

Backstep - мінімальна кількість свічок, між якими можна побудувати максимум і мінімум.

Важливо поекспериментувати з цими параметрами, поки не знайдете ті, які будуть відповідати вашому стилю торгівлі.

Коли ви встановлюєте параметри зигзага, ви повинні звертати увагу на три речі:

  • Цінова симетрія повинна дати вам хороші і рівномірно узгоджені хвилі, в ідеалі патерн AB = CD.
  • Глибина хвиль має бути достатньою між останніми максимумами і мінімумами коливань.
  • Ступінчастий рівень цін має гарантувати, що ви зможете визначити поточний тренд.Графік

Давайте подивимося на графік, щоб розібратися, як параметри індикатора працюють разом.Графік

ЗігЗаг будується на підставі параметрів за замовчуванням 12, 5 і 3. У першій точці ми отримуємо перший максимум. Після цього через сім свічок формується новий мінімум, який був нижньою точкою для попередніх трьох свічок.

У точці два, після формування мінімуму, наступна пара свічок продовжила показувати нові мінімуми. Через чотири свічки було сформовано ще один максимум у точці три. При цьому відхилення, так і максимум виникли на 5-ій свічці.

Які налаштування індикатора найкращі? Тут немає універсальної відповіді. Для кожного торгового інструменту і типу ринку налаштування відрізнятимуться. Наприклад, налаштування, які використовуються на форекс, можуть не працювати на фондовому ринку. Також важливу роль відіграє волатильність.

Тому найкращим варіантом для трейдерів буде постійне відстеження ринку і коригування поточних налаштувань. Ви можете використовувати різні налаштування для різних торгових інструментів або динамічно їх змінювати, коли ринкові умови змінюються.

Як індикатор ZigZag може бути використаний у трейдингу?

Індикатор може використовуватися абсолютно по-різному. Він може виступати як інструмент підтвердження хвилі Елліота. Також ЗігЗаг зручно застосовувати для пошуку графічних фігур на графіках, а також гармонійних патернів.

При цьому важливо пам'ятати, що індикатор постійно перемальовується при появі на графіку нових максимумів або мінімумів. Тобто це динамічний інструмент, який постійно змінюється. Саме з цієї причини багато трейдерів не використовують ZigZag, оскільки вважають його ненадійним. Але насправді індикатор просто пристосовується до поточних цін.

Крім того, коли виходять важливі новини, на ринку можуть виникнути різкі цінові рухи. У цьому разі ви можете використовувати більш чутливі налаштування індикатора або навпаки не змінювати налаштувань і просто фільтрувати ринковий шум.

Цей індикатор не варто використовувати ізольовано. Краще його комбінувати з іншими інструментами технічного аналізу для пошуку підтверджувальних сигналів.

Наприклад, довгострокова ковзна середня може підтвердити, чи є ринок бичачим або ведмежим. Індикатор ЗігЗаг у цьому разі допоможе знайти сигнал на вхід у ринок за напрямком довгострокового тренду.

Індикатор ЗігЗаг на практиці

Популярним методом використання індикатора ZigZag є визначення фігур на графіку.

Класичні графічні фігури, такі як голова і плечі, трикутник і клин можна легко визначити за допомогою інструменту ZigZag. Такий підхід ідеальний для використання в торгових стратегіях на підставі прайс екшен.Графік

У наведеному вище прикладі ми бачимо дуже чітку фігуру голова і плечі. Як правило, торгівля цими патернами може бути досить суб'єктивною. Однак за допомогою індикатора ZigZag формування цієї фігури стає більш очевидним. Ви також можете побачити пробій лінії шиї.

Ще один спосіб використання індикатора ZigZag - це поєднання його з іншими індикаторами. У наступному прикладі ми використовуємо перетин ковзних середніх за 20 і 50 періодів.Графік

Ковзні середні показують бичачий тренд. Тепер виникає питання: "Як ми можемо знайти відповідний час для купівлі"? Тут нам допоможе індикатор ЗігЗаг.

Перша стрілка показує перший відкат, сформований біля останньої області опору. Після цього руху ціни ми бачимо пробій горизонтального рівня. Наступний мінімум зигзага майже збігається з попереднім максимумом (опір тестується як підтримка).

Після другої стрілки ми бачимо, що ціна відреагувала на рівень підтримки і різко піднялася. Тут ми можемо відкрити довгу позицію і увійти в ринок. Стоп-лосс буде встановлено на мінімумі останнього коливання.

Ця торгова стратегія доволі проста і може бути поліпшена при подальшому тестуванні. Також її можна об'єднати з іншими інструментами технічного аналізу і прайс екшен.

Індикатор ZigZag та аналіз графіка

Аналізувати ринок за допомогою індикатора ZigZag можна кількома способами. Як ми вже згадували раніше, індикатор може бути корисний для визначення максимумів і мінімумів у трендових рухах. Трейдери можуть використовувати цю інформацію і будувати рівні підтримки і опору, оскільки ці максимуми і мінімуми часто будуть найважливішими рівнями на ринку.Графік

На наведеному вище графіку аналіз ринку проводили шляхом аналізу попередніх максимумів і мінімумів і побудови сильних рівнів підтримки та опору.

Торгова стратегія за індикатором

Стратегія торгівлі на коливаннях зигзага, представлена нижче, вимагає використання тільки одного конкретного індикатора. Інструмент розширення Фібоначчі буде використовуватися для додаткового підтвердження патерну ABCD.

Для початку встановимо налаштування індикатора ZigZag на 20 для глибини і відхилення 5%. Ми маємо переконатися, що ZigZag показуватиме нам тільки значні максимуми та мінімуми коливань ціни на ринку.

Побудуємо лінію розширення Фібоначчі, щойно буде встановлено дві перші хвилі. Для цього нам знадобляться три точки відліку.Графік

Ми використовуємо рівні розширення Фібоначчі, щоб спробувати передбачити, де буде формуватися остання хвиля зигзага.

Дочекайтеся закінчення третьої хвилі між 0,618 - 0,786 або між 1,0 - 1,272. Симетрія на ринку зустрічається не часто. Шаблон AB = CD вимагає великої точності, щоб усі умови були дійсними.Графік

Зачекайте, поки у вас не з'явиться свічка з більш високим мінімумом праворуч і ліворуч. Модель трьох свічок, яка допоможе нам визначити точку ринкового коливання, досить проста. Усе, що вам потрібно зробити, це почекати, поки у вас не з'явиться свічка з вищим мінімумом як з лівого, так і з правого боку.Свічки

Тепер нам потрібно, щоб патерн розвивався між рівнями 0,618 - 0,786 або між 1,0 - 1,272.Графік

Після того, як шаблон трьох свічок сформувався, ми відкриваємо довгу позицію.Графік

Встановіть стоп-лосс нижче трьох свічок. Тейк-профіт має бути у 2 або 3 рази більшим за стоп-лосс.Графік

Читайте також - ТОП 25 нових молодих криптовалют.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити