Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Heiken Ashi - свічковий індикатор, який може бути корисним

Останнє оновлення: П'ятниця, 12 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Heiken Ashi  індикатор

Heiken Ashi - це форма відображення графіків, яку трейдери можуть використовувати для пошуку торгових можливостей. Якоюсь мірою, це новий спосіб поглянути на звичні свічкові моделі для будь-яких таймфреймів. Незалежно від вашого стилю торгівлі (внутрішньоденна торгівля, свінг-трейдинг, позиційний трейдинг), ви можете використовувати цей метод аналізу ринку, щоб ухвалювати найкращі торгові рішення.

Що собою являє метод побудови графіків Heiken Ashi?

Три найбільш часто використовувані налаштування відображення графіків - це лінійний, свічковий і барний графік. Heiken Ashi - це метод побудови графіків, який можна використовувати для прогнозування майбутнього руху ціни. Він схожий на традиційні свічкові графіки. Але на відміну від звичайного свічкового графіка, графік Heiken Ashi намагається відфільтрувати частину ринкового шуму для кращої ідентифікації трендових рухів на ринку.

Японською мовою Heiken Ashi означає "Середній бар" і являє собою середню ціну або темп руху ціни, допомагаючи нам краще визначати трендові періоди на ринку й уникати торгівлі в консолідаціях.

Ось типовий свічковий графік EUR/USD:Графік

Ось той самий графік EUR/USD з індикатором Heiken Ashi:Графік

Як ми бачимо, між двома типами графіків є помітна різниця. Це тому, що свічки Heiken Ashi використовують певну математичну формулу для розрахунку цін відкриття, закриття, максимуму і мінімуму.

Існують два основні торгові сигнали, які ми можемо ідентифікувати:

  1. У бичачих свічок немає тіней або вони дуже маленькі. Бичачі свічки вказують на сильний висхідний тренд і показують чудові можливості для купівлі.
  2. Маленькі свічки характеризуються невеликим тілом з великими верхніми і нижніми тінями. Вони сигналізують про потенційний розворот ринку.

Японські свічки та Heiken Ashi

Бувають моменти, коли аналіз багатьох деталей може призвести до більш розширеної і детальної інтерпретації ринкової ситуації. Але бувають іноді бачити занадто багато деталей рівносильно тому, щоб взагалі нічого не бачити.

Погляньте на графік ф'ючерсів:Графік

Цей графік має доволі легкий вигляд для розуміння, оскільки відбувається тільки два основні рухи - різкий висхідний тренд і більш довгий низхідний тренд.

Але оскільки на лінійних графіках немає точок відкриття, максимуму і мінімуму, цей графік відфільтровує деяку важливу інформацію, яка може мати вирішальне значення для процесу прийняття торгових рішень трейдером.

Якби вам довелося торгувати на цьому графіку, було б дуже важко отримати глибше розуміння поточного настрою на ринку, а також знайти детальні точки входу або виходу на основі рівнів підтримки та опору або цінових відкатів.

Давайте подивимося на традиційний свічковий графік, щоб побачити рух ціни більш детально.Графік

Тепер ми бачимо відкриття, закриття, максимум, мінімум кожної торгової сесії. Стає очевидно, які дні були бичачими, а які - ведмежими.

Озираючись назад, легко побачити зрозуміти загальну ринкову тенденцію. Але уявіть, якби вам було ухвалювати торгові рішення після кожної торгової сесії? Тут нам приходять на допомогу графіки Heiken Ashi, які більш точно показують напрямок переважаючого тренду.Графік

Два слова, які можуть найкраще описати цей ціновий графік порівняно з попередніми двома, - це деталізація та ясність. Графік Heiken Ashi має набагато більше деталей, ніж лінійний графік. Однак з точки зору аналізу тренду, він має набагато більшу ясність, ніж традиційний свічковий графік.

Давайте порівняємо, як дві форми графіків відображають рух ціни:Графік

Графік

Очевидно, що напрямок тренда набагато ясніше простежується в другому прикладі, де використовується графік Heiken Ashi, і ціновий рух згладжується. У результаті більша частина шуму в традиційних японських свічниках усувається за допомогою графіка Heiken Ashi.Графік

Графіки виглядають доволі схоже, однак, графік праворуч більш плавний, чи не так? Звертаючись до кружечків на графіку, ви побачите основні відмінності. Зверніть увагу, що як Heiken Ashi ізолює ціновий шум. Як наслідок, деякі трейдери вважають за краще використовувати свічки Heiken Ashi для більш чіткого аналізу руху ціни.

Як розраховуються свічки на графіку Heiken Ashi?

Якщо ви захочете використовувати техніку Heiken Ashi, ви зможете використовувати відповідний індикатор, який буде малювати графіки за вас. Через це запам'ятовування формули може бути зайвим. Однак знання формули допоможе вам зрозуміти, чому цей метод аналізу ринку може бути корисним.

Heiken Ashi використовує формулу COHL, яка означає "Закриття, Відкриття, Максимум, Мінімум". Це чотири компоненти, які впливають на форму, розмір і напрямок свічок. Формула їхнього розрахунку наведена нижче:

  • Закриття = (Закриття + Відкриття + Максимум + Мінімум) / 4.
  • Відкриття = (Попереднє відкриття + Попереднє закриття) / 2.
  • Максимум = Найвище значення недавнього максимуму, відкриття або закриття.
  • Мінімум = Найнижче значення недавнього мінімуму, відкриття або закриття.

Час від часу деякі з цих значень будуть рівними, що вплине на зовнішній вигляд графіка загалом. Вибір таймфрейму також матиме великий вплив на вигляд графіка. Багато трейдерів вважають за краще використовувати п'ятихвилинну торгову стратегію. Але використання 15-хвилинних, годинних або навіть денних таймфреймів також цілком можливе.

Індикатор в Meta Trader

Одним із способів відображення графіка Heikin Ashi є використання терміналу MetaTrader 4. У платформу MT4 вбудований згладжений індикатор Heiken Ashi. Щоб використовувати його, просто натисніть на вкладку Індикатори > Користувацькі > Heikin Ashi. Індикатор замінить ваш оригінальний графік.

У деяких випадках за замовчуванням кольори MT4 свічок Heikin Ashi - червоний для ведмежого і білий для бичачого. Якщо ви використовуєте білий або інший дуже яскравий колір для фону графіка, ви не зможете побачити бичачі свічки. Якщо це станеться, просто відкрийте налаштування Heikin Ashi і змініть колір бичачих свічок на зелений або будь-який інший колір, який ви віддаєте перевагу використовувати.

Як торгувати за Heiken Ashi?

Ви можете працювати з графіком Heiken Ashi так само, як і з традиційним свічковим графіком. Різниця лише в тому, що ціни будуть більш згладженими. Це допоможе вам краще визначати переважаючі тенденції на ринку.Графік

Графік

  • На графіку вище узгодженість у колірному діапазоні додала ясності до пробою в точці 1.
  • Відкати в точці 2 підкреслені чіткіше, а бичачі та ведмежі лінії у висхідному клині в точці 3 менш галасливі, порівняно з традиційним свічковим графіком.
  • Рух ціни в точці 5 відфільтровує ведмежі свічки, які вказують на потенційне ослаблення ринку після розвороту.

Розглянемо ще один приклад.Графік

Графік

Візуалізація графіка Heiken Ashi забезпечує більшу ясність у прямокутниках 1 і 3. У цей момент вам потрібно буде запитати себе, чи дадуть вам свічки Heiken Ashi більшу ясність під час ухвалення торгових рішень, чи вони вам зовсім не знадобляться.

Якщо ваша мета полягає в тому, щоб зловити довші та стійкіші тренди, то використання Heiken Ashi допоможе вам досягти цієї мети. Виявлення трендів є однією з основних функцій цього стилю побудови графіків. Тут торгова стратегія робить наголос на постійних тенденціях. Невеликі корекції та консолідації ледь помітні на графіку.

Ви помітите, що коли напрямок змінюється на графіку Heiken Ashi, ціна, швидше за все, змінює свій напрямок. Це допомагає розрізнити потенційний початок і кінець тренда.

Ще один спосіб використовувати графік Heiken Ashi - це шукати шаблони графіків і застосовувати правила прайс екшен. У більшості випадків це працює так само, як із традиційними японськими свічками. Але при цьому ви виявите, що пробої патернів Heiken Ashi іноді більш надійні.

Нижче ви бачите сильний бичачий тренд:Графік

Зверніть увагу, що на шляху вгору є тільки кілька ведмежих свічок. Це означає, що цей тренд дуже сильний.

Ведмежий тренд Heikin Ashi має ті самі функції, що й бичачий, але рухається в протилежному напрямку. При цьому він побудований в основному з ведмежих свічок. Крім того, сильний ведмежий тренд на графіку має дуже слабкі тіні верхніх свічок.Графік

Патерни Heiken Ashi

Давайте обговоримо три моделі, які зазвичай зустрічаються на графіках Heiken Ashi.

Першим патерном, з якого ми почнемо, є свічка доджі. Свічка доджі з'являється, коли ціна закривається на тому ж рівні, на якому вона відкрилася. Ця свічка не має тіла і має вигляд риски. Коли з'являється доджі після спрямованого руху, з'являється потенціал розвороту ціни проти тренда.Графік

Вище ви бачите графік Heikin Ashi, де видно три глобальних цінових розвороти. Першим починається ведмежий рух ціни вниз. Наприкінці цього цінового коливання ми бачимо свічку доджі. Ціна згодом змінює свій напрямок. Потім з'являється ще одна свічка доджі на вершині бичачого руху. Ціна знову розвертається, щоб почати новий ведмежий рух.

Трикутники також часто зустрічаються на графіках Heikin Ashi. Важливим моментом тут є відповідність напрямку пробою цінового руху. Якщо ціновий рух Heikin Ashi пробиває верхній рівень патерну, це свідчить про те, що рух вгору, імовірно, буде продовжено. Якщо ціна пробиває нижній рівень трикутника, тоді ми очікуємо, що ціна почне новий ведмежий рух.

На наведеному нижче графіку ви можете побачити патерн трикутник, що розширюється:Графік

Інший шаблон, який ви можете зустріти - це фігура клин. Є два типи клина - висхідний і низхідний. Важливо відзначити, що висхідний Клин має ведмежий потенціал. Клин, що падає, має бичачий потенціал. Давайте подивимося, який вигляд має Клин на графіку Heikin Ashi:Графік

Використання Heiken Ashi в трейдингу

Графіки Heiken Ashi дуже ефективні в поєднанні з прайс екшен. Ви можете знаходити нові тенденції або стежити за зміною вже існуючих.

Шукайте рівні підтримки та опору і важливі точки коливання, які можуть стати майбутніми розворотними точками. Патерни графіків завжди варто враховувати під час відкриття і закриття угод.

Завжди використовуйте стоп-лосс, що відповідає вашій точці входу. Ви завжди можете замінити звичайний стоп-ордер на трейлінг стоп, якщо ціна рухається на вашу користь.

Утримуйте ваші угоди, поки прайс екшен не підкаже вам можливу зміну тренда. Також, якщо цінова дія Heiken Ashi створює відносно велику свічку, протилежну вашій угоді, ви можете вийти з позиції. Як ми вже говорили, більша частина шуму відфільтровується на графіках Хейкін Аші. Таким чином, велика протилежна свічка може вказувати на зміну настрою на ринку.

Давайте розглянемо кілька прикладів торгівлі.Графік

На початку графіка ми бачимо ведмежий тренд. Раптово з'являється свічка доджі, і ціна змінюється на протилежну. У вас є можливість купівлі, коли ціна розвертається після свічки доджі. Стоп-лосс для нашої угоди має бути розташований нижче мінімуму розвороту. Зверніть увагу, що розворот нагадує бичачий прапор.

Наприкінці прапора ми бачимо появу ще однієї свічки доджі. Ціна після цього пробиває верхній рівень прапора і знову піднімається. Далі з'являється новий прапор, і новий пробій відбувається через верхній рівень. Виникає третій бичачий імпульс. На шляху вгору ціна консолідується в трикутнику. Верхній рівень трикутника пробивається, і ціна відновлює бичачий хід.

Вихід з угоди відбувається, коли виникають послідовні низхідні вершини. Ця модель передбачає, що загальний бичачий тренд може змінитися.Графік

Лінії на графіку показують фігуру голова і плечі. Перед появою другого плеча ми бачимо, що на графіку виникають три ведмежі свічки без верхньої тіні. Це означає, що бичачий тренд може опинитися під загрозою. З'являється прекрасна можливість для короткої угоди в той момент, коли ціна пробиває лінію шиї вниз. Стоп-лосс може бути розміщений над другим плечем.

Далі ціна вступає в ведмежу тенденцію. Але поступово інтенсивність ведмежого руху знижується. На графіку виникає падаючий клин. Вихід із може має відбутися в той момент, коли ціна пробиває верхній рівень клина.

Зверніть увагу, що обидві угоди були завершені з використанням чистого аналізу ціни за прайс екшен.

Торгова стратегія

Давайте розглянемо, як можна об'єднати свічки Heiken Ashi з традиційним технічним аналізом. Ми можемо торгувати на розворот тренда, коли свічки змінюють свій колір.

По-перше, нам потрібен сильний тренд:Графік

На графіку ми бачимо модель подвійне дно, яка є класичною розворотною моделлю технічного аналізу. Два мінімуми сформувалися практично на одному рівні. Це сигнал на розворот.

Чекаємо, коли свічки Heiken Ashi змінять колір з ведмежого (червоний) на бичачий (зелений). Це перша ознака того, що ринок збирається розвертатися.Графік

Перша бичача свічка Heiken Ashi повинна мати велику верхню тінь. Це надасть нам сильний торговий сигнал. Також ви можете почекати, поки не побачите бичачу свічку без нижньої тіні. Однак такий підхід буде коштувати вам деякого прибутку.Графік

Тепер ми можемо очікувати, що відбудеться розворот, тому входимо в ринок на відкритті наступної свічки. Стоп-лосс ордер можна розмістити нижче рівня першої бичачої свічки.Графік

Фіксувати прибуток можна після того, як відбулося закриття ціни нижче попередньої бичачої свічки.Графік

Розглянемо приклад для точки входу на продаж:Графік

Читайте також - Позиційний трейдинг - ваш заробіток на довгострокових трендах.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити