Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Балансовий обсяг: методи та стратегії використання індикатора

Останнє оновлення: П'ятниця, 12 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Балансовий обсяг

Балансовий обсяг - це провідний індикатор, який використовується для прогнозування руху ціни на підставі рівнів обсягу.

Індикатор балансового обсягу (OBV) був представлений 1963 року Джо Гранвіллом у його книзі "Новий ключ до прибутку на фондовому ринку".

Гранвіль заснував концепцію індикатора на ідеї, що обсяг часто передує руху ціни і може підказати трейдерам, що незабаром відбудеться зміна напрямку ринку. Саме з цієї причини цей індикатор часто називають "індикатором розумних грошей", адже він показує кроки, які роблять великі гравці до того, як інша частина учасників ринку усвідомлює, що відбувається насправді.

Обсяг відіграє важливу роль у русі ціни і його можна використовувати для прогнозування потенційних змін ринкових настроїв:

  • Коли обсяг цінного паперу або активу зменшується без одночасного зниження ціни, ви можете очікувати зниження ціни.
  • Коли обсяг збільшується без супутнього збільшення ціни, очікується підвищення ціни.

Збільшення обсягу часто свідчить про те, що інституційні інвестори та "розумні гроші" накопичують свої позиції. У поєднанні з лініями тренда індикатор балансового обсягу часто може передбачити значні рухи на ринку, перш ніж вони відбудуться.

Балансовий обсяг: розрахунок показань індикатора

Балансовий обсяг - це так званий кумулятивний індикатор. Коли ціна збільшується, вона додає обсяг, а під час зниження ціни обсяг віднімається. Відповідно, індикатор буде розраховуватися таким чином:

Якщо сьогоднішня ціна вища, ніж учорашня ціна:

OBV = OBV (вчора) + обсяг сьогодні

Коли обидві ціни рівні (вчорашня ціна закриття і сьогоднішня ціна закриття):

OBV = OBV (вчора)

Коли сьогоднішня ціна закриття менша, ніж учорашня ціна:

OBV = OBV (вчора) - обсяг сьогодні

Індикатор може бути позитивним або негативним, коливаючись навколо лінії нульового значення, а також між позитивними і негативними значеннями. Значення OBV можуть бути високими або низькими і переміщатися далі від лінії, але в деякій точці вони можуть перетинатися вище або нижче нульової лінії.

Балансовий обсяг буде мати позитивне значення, якщо сьогоднішня ціна буде вищою за попередню ціну закриття, а від'ємне значення буде відображатися, якщо сьогоднішня ціна нижча за останню ціну закриття.

Індикатор являє собою сукупний обсяг, як позитивний, так і негативний, що відображає приплив або відтік грошей в акції, форекс або криптовалюти. Оскільки обсяг зростає до того, як ціна на графіках починає рухатися, він вважається випереджальним індикатором.

Одне з найбільших обмежень індикатора пов'язане з помилковими спрацьовуваннями, які він дає. Трейдери завжди повинні включати лінії тренду або ковзні середні в поєднанні з індикатором OBV при виконанні технічного аналізу і ретельно контролювати свої ризики.

Як читати показники індикатора?

Індикатор OBV має вигляд лінії знизу графіка:Графік

Синя лінія - це лінія обсягу. Ви можете бачити, індикатор приймає позитивні та негативні значення.

Якщо остання ціна закриття вища, ніж попередня ціна закриття, то денний обсяг називається висхідним. Якщо ціна активу закриття нижча за ціну закриття попереднього дня, то обсяг зменшується.

Ви можете побачити конкретне значення для індикатора OBV, але ваша увага має бути спрямована на його напрямок. Він може сказати вам, чи є на ринку тиск покупців або продавців. Балансовий обсяг потенційно показує, чи накопичують свої позиції учасники ринку, які відкривають короткі або довгі угоди.

Оскільки індикатор являє собою простий лінійний графік, який переміщається вгору і вниз за позитивним або негативним обсягом залежно від ціни закриття активу, його можна легко інтерпретувати.

Ціна повинна слідувати за показаннями індикатора, і будь-який раптовий розворот у значеннях балансового обсягу може вказувати на те, що розворот ціни близький. Але оскільки OBV вважається провідним індикатором, що дає ранні сигнали, іноді доцільно дочекатися підтвердження його сигналу з проблем лінії тренду або показань іншого індикатора.

Як використовувати балансовий обсяг у трейдингу?

Трейдери використовують індикатор для прогнозування цінових рухів або коли вони хочуть підтвердити наявні тренди. Розрахунок заснований на дивергенції між ціною та обсягом.

Коли ціна та індикатор досягають більш високих максимумів і більш низьких мінімумів, актив перебуває у висхідному тренді, який, імовірно, продовжиться в осяжному майбутньому. Протилежність справедлива для низхідних трендів. Коли торговий інструмент торгується у вузькому діапазоні, підвищення OBV може сигналізувати про накопичення позицій, тоді як падіння OBV може сигналізувати про розподіл позицій.

Бичача дивергенція виникає, коли ціна знижується і одночасно збільшуються показання індикатора. Ви можете очікувати висхідний рух ціни на ринку. Відповідно, для бичачої дивергенції ціна буде показувати більш низькі мінімуми, тоді як індикатор показує більш високі мінімуми.

Ведмежа дивергенція виникає, коли ціна продовжує зростати, тоді як індикатор балансового обсягу знижується. Коли ціна показує вищі максимуми, а індикатор має більш низькі максимуми - це ознака ведмежої дивергенції.

Підтвердження тренду. Щоб підтвердити напрямок тренду, подивіться, чи рухається лінія OBV у тому самому напрямку, що й ціна. Якщо обсяг балансу збільшується при збільшенні ціни, ви можете підтвердити висхідну тенденцію, і обсяг повинен збільшуватися, щоб підтримати зростання ціни.

Під час ринкових умов консолідації ви повинні бути в пошуку зростаючих або спадаючих значень індикатора, оскільки це може сигналізувати про потенційний пробій ціни. Лінія OBV, що збільшується, може попередити потенційний пробій вгору.Графік

Ви можете бачити, що ціна рухається вгору, формуючи більш високі максимуми, що є ознакою висхідного тренда. Трейдери підтверджують цей напрямок тренда, дивлячись на напрямок індикатора OBV. Очевидно, що лінія індикатора збільшується і рухається в тому ж напрямку, що й ціна.

На наступному графіку показано, який вигляд буде мати попередження про потенційну дивергенцію під час використання індикатора торгового балансу.Графік

Дивергенція виникає, коли ціна та індикатор не рухаються в одному й тому ж напрямку. Отже, на графіку можна побачити сигнал бичачої дивергенції - ціна має більш низькі мінімуми, а індикатор OBV показує більш високі мінімуми.

Трейдери зазвичай підтверджують свої торгові об'ємні сигнали за допомогою додаткових індикаторів. Ви можете комбінувати його з ковзними середніми, хмарою Ішимоку, смугами Боллінджера тощо.

Торгові стратегії за індикатором

На відміну від багатьох інших індикаторів, індикатор балансового об'єму - це простий інструмент, що являє собою ніщо інше, як однолінійний графік, заснований на об'ємі протягом торгового періоду. Таким чином його сигнали можуть бути легко інтерпретовані трейдерами. Більш просунуті стратегії включають об'єднання індикатора з лініями тренду або ковзними середніми.

Виявлення основних розворотів тренду з бичачою дивергенцією

На тижневому графіку ціни видно велику багатомісячну бичачу дивергенцію, коли індикатор балансового обсягу дає ранній сигнал про те, що відбувається розворот.Графік

Сильний тренд і зростаючі показання індикатора

Балансовий об'єм також може бути використаний для визначення сили тренда і ймовірності продовження цього тренда. Трейдери можуть спостерігати за серією більш високих мінімумів і більш високих максимумів, які сигналізують про те, що висхідний тренд буде продовжуватися.Графік

Ведмежа дивергенція

Коли торговий баланс забезпечує більше однієї ведмежої дивергенції, сигнал є винятково сильним. У цьому прикладі OBV показує не одну, а дві ведмежі дивергенції. Незважаючи на те, що ралі було надзвичайно потужним і встановило рекорди для найбільшого одноденного приросту активу за всю історію, воно не змогло пробити рівень опору, і ринок незабаром розвернувся.Графік

Торгівля на пробої лінії тренду

Індикатор OBV називається індикатором "розумних грошей", тому що він може попередити трейдера про те, що великі гравці займають ранні позиції на ринках напередодні значних змін тренда або пробою рівня. Ці рухи можуть бути помічені на індикаторі іноді за кілька днів до того, як вони відбуваються. Коли ціна, нарешті, проб'є лінію тренду, трейдер прийме це як підтвердження сигналу індикатора балансового обсягу і почне торгівлю, ґрунтуючись на напрямку пробою.

У наведеному прикладі пробій можна побачити на графіку OBV за кілька днів до того, як ціна активу відреагувала на тиск покупців.Графік

Побудова ліній підтримки та опору

Індикатор реагує на рівні підтримки та опору раніше, ніж ціна, допомагаючи трейдерам краще зрозуміти, де саме краще відкривати свої позиції.Графік

Використання ковзних середніх

Оскільки індикатор OBV вважається провідним індикатором, він може призвести до помилкових сигналів. Для трейдерів, які хочуть отримати більш ранні сигнали, які надає індикатор OBV, але вважають за краще дотримуватися обережності і чекати підтвердження, трейдери можуть комбінувати інструмент з різними ковзними середніми.

У наведеному прикладі ми чекаємо пробою 50-денної ковзної середньої, перш ніж відкривати позицію.Графік

Переваги та недоліки торгового балансу

Переваги:

  • Розрахунок індикатора доволі простий.
  • В якості випереджального індикатора OBV може давати сигнали для потенційного пробою, коли ціна рухається в консолідації.
  • Балансовий обсяг можна використовувати для підтвердження напряму тренда.
  • Його можна використовувати для пошуку дивергенцій.

Недоліки:

  • Великий сплеск активності ринку протягом торгового дня може викликати стрибок показання індикатора.
  • Один і той самий обсяг буде додано або віднято незалежно від того, рухається ціна на пару центів або пару доларів. Таким чином, OBV не враховує ступінь руху ціни.
  • Балансовий обсяг не включає в себе всі відповідні дані, необхідні для аналізу руху ціни.
  • Індикатор може показувати показання, що вводять в оману, якщо ви будуєте графік на меншому часовому інтервалі. Причина в тому, що на більш низьких таймфреймах ціна має шум через більш високу волатильність. Вам варто уникати торгівлі за цим індикатором на нижчих таймфреймах або намагатися комбінувати його з показаннями інших індикаторів.

Читайте також - Чому 7 людей з 10 втрачають гроші на крипторинку?


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити