Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Позиційний трейдинг - ваш заробіток на довгострокових трендах

Останнє оновлення: Вівторок, 09 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Позиційний трейдинг

Позиційний трейдинг дасть вам можливість відкривати угоди за глобальними трендами і перебувати в них тривалий час, тоді як інші трейдери горітимуть бажанням увійти в ці тренди і з нетерпінням чекатимуть їхніх відкатів. Ви ж будете в трендових рухах від самого початку, пропускаючи при цьому корекції і насолоджуючись зростаючим прибутком.

Що таке позиційний трейдинг і як він працює?

Позиційна торгівля - це стиль трейдингу, який прагне отримувати максимум прибутку з довгострокових трендів. Суть його полягає в тому, щоб зловити трендовий рух цілком, не відволікаючись на можливі корекції.Позиційний трейдинг

Такий тип трейдингу має свої плюси і мінуси.

Плюси:

 • Він потребує менше 30 хвилин на день.
 • Підходить тим, у кого є робота на повний робочий день.
 • Набагато менше стресу порівняно з дейтрейдингом і свінг трейдингом.

Мінуси:

 • Ви часто будете спостерігати, як частина вашого прибутку з'їдається відкатами.
 • Ви можете розраховувати на рік максимум на 30-40% прибутку.

Як знаходити найкращі торгові можливості в позиційному трейдингу?

Входити за трендом найкраще з самого його зародження на пробої довгострокових ліній підтримки або опору або на першому ретесті рівня після пробою.

Якщо ціна перебуває в межах довгострокової консолідації між рівнями підтримки та опору, найкраще буде увійти в угоду якомога раніше, тобто на самій підтримці.

Коли ціна все-таки вирветься з діапазону, зламавши лінію опору, і піде вгору, вона поглине стоп-лосси тих, хто стояв на купівлях. Таких трейдерів буде дуже багато, тому що консолідація була тривалою, отже, багато хто очікував чергового відскоку від рівня. Зазвичай такі пробої бувають різкими і стрімкими.

Що більше часу ринок рухався в консолідації, то складніше буде йому здійснити пробій рівня і вийти з діапазону, але якщо такий пробій все ж станеться, подальший тренд буде дуже сильним і довгим.

Ретест рівня після пробою надасть вам ще одну гарну можливість для входу в ринок за трендом. Сильний пробій рівня помічають інші трейдери, і у багатьох з них не вистачає терпіння дочекатися відкату ціни, тому вони входять у рухомий тренд. Розумні гроші рухають ціну вниз, вибиваючи стопи цих трейдерів і поглинаючи їхні позиції для набору більшої ліквідності. Потім ціна відлітає нагору вже без жодних перешкод.Графік

Як знайти більш точні точки входу?

Ви можете використовувати дві техніки:

Помилковий пробій заснований на русі ціни за рівень і поверненні її назад. Цей рух ловить багатьох трейдерів у пастку, а коли ціна падає назад за рівень, їхні стопи починають спрацьовувати. Маркет-мейкери набирають ліквідність за рахунок таких трейдерів, які торгують пробої. Тому хибні пробої завжди будуть гарною можливістю для входу в позицію під час консолідації.Графік

Низьковолатильна консолідація являє собою діапазон свічок з невеликим розміром тіл. Коли ринок здійснює пробій цієї консолідації, ви можете відкривати позицію на купівлю. Стоп-лосс за цією моделлю буде зовсім невеликим. Його можна поставити за протилежний рівень консолідації.Графік

Який стоп-лосс найкраще використовувати?

Позиційний трейдинг не любить маленьких стоп-лоссів, тому що вони будуть часто вибиватися. Вам доведеться збільшити розмір стопа, щоб уникнути його випадкового виносу ринковим шумом. Стоп-лосс має стояти в такому місці, де буде точно зрозуміло, що ви помилилися з напрямком ринку.

Наприклад, якщо ви торгуєте фігуру голова і плечі, ваш стоп повинен стояти в такому місці, де точно буде очевидно, що фігура перестане мати сенс, якщо ціна досягне цього місця на графіку. Якщо ви відкриваєте позицію від рівня підтримки, ваш стоп має стояти в місці, де буде цілком зрозуміло, що лінію підтримки остаточно зламано.

Коли ставите стоп, завжди залишайте деякий буфер для ціни, даючи їй можливість дихати.

Якщо ви не знаєте, який буфер краще використовувати, візьміть значення 1 ATR.Графік

Трейлінг-стоп дасть вам змогу взяти максимум прибутку

Якщо ви хочете отримати прибуток з усього тренду, ви повинні використовувати трейлінг-стоп у своїй торгівлі. Це дає нам можливість не обмежувати прибуток.

Ви можете використовувати два способи для трейлінгу стопа:

 • Індикатор ATR.
 • Ковзні середні.

Індикатор ATR вимірює волатильність руху ціни за певний проміжок часу. Тому ви можете використовувати множник для ATR, щоб вибрати місце для постановки стопа.Графік

Ковзні середні - це індикатор, який слідує за трендом, усереднюючи його значення. Тому гарним місцем для стоп-лосса буде постановка за лінією ковзної середньої.Графік

Який період ковзної середньої вибрати? Якщо ви перебуваєте в тренді максимальну кількість часу, не побоюючись глибоких відкатів, спробуйте використовувати ковзні середні з великим періодом.

Торгова стратегія для позиційного трейдингу

Ми вже маємо всі складові гарної стратегії:

 • Очікуємо тривалої консолідації.
 • Входимо на пробої рівня. Також можна входити ще раніше, від лінії підтримки.
 • Стоп-лосс виставляємо в розмірі 1 ATR від рівня пробою.
 • Підтягуємо стоп-лосс за ціною по 50 MA.Графік

Стратегія позиційного трейдингу застосовується до старших таймфреймів, але хто сказав, що ви не можете використовувати її і на молодших таймфреймах? Всі ті ж сетапи і точки входу можна знайти на годинних, п'ятнадцятихвилинних і навіть п'ятихвилинних графіках. Але чим менший таймфрейм ви оберете, тим менший за тривалістю тренд ви зможете захопити.

Читайте також - Індикатор ZigZar (ЗігЗаг) у трейдингу.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити