Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Інструменти трейдера, які допоможуть вам поліпшити свою торгівлю

Останнє оновлення: Вівторок, 09 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Інструменти трейдера

Торгівля на валютному ринку може бути досить складним завданням як для початківців, так і для досвідчених трейдерів. Саме тому трейдери з будь-яким рівнем успіху будуть розширювати свої навички прийняття рішень за допомогою низки торгових інструментів. Ці інструменти допомагають трейдерам аналізувати ринок і визначати найбільш прибуткові торгові можливості.

Інструменти трейдера можуть бути оплачені підпискою або запропоновані безкоштовно брокером або ж постачальником торгової платформи. Або, як у випадку з економічним календарем, значним числом веб-сайтів, що спеціалізуються на фінансових новинах і ринковій аналітиці.

Деякі з інструментів для торгівлі можна знайти в популярних онлайн платформах, таких як MetaTrader 4, яка пропонує повний набір технічних індикаторів, а також можливість для автоматизації вашої торгівлі.

Інструменти трейдера для онлайн-торгівлі

Деякі з найбільш корисних і популярних інструментів для трейдерів - це інструменти фундаментального аналізу, доступ до яких може отримати будь-який користувач. Оскільки валютний ринок відображає відносні значення валют відповідно до нинішніх економічних умов у кожній окремій країні, відмінності у відсоткових ставках і ринкові очікування на ринку можуть істотно вплинути на рівні обмінного курсу.

Деякі безкоштовні інструменти онлайн-торгівлі можна знайти на веб-сайтах, а також вбудувати в багато платформ для торгівлі валютою, які пропонують брокери. Інші інструменти для трейдерів можна легко знайти в інтернеті на різних новинних та інформаційних сайтах.

Деякі з них є додатками, які можна використовувати в інтернеті, тоді як інші можуть бути завантажені у формі електронних таблиць, таких як Microsoft Excel.

Економічний календар

Одним із найкорисніших і найпопулярніших інструментів для трейдерів є економічний календар. Календар надає трейдерам можливість проаналізувати консенсус щодо майбутнього напрямку ринку, а також побачити опубліковані результати ключових економічних і геополітичних подій. У ньому також вказуються терміни заяв про політику центральних банків, промови щодо монетарної політики та дати майбутніх виборів.

Цей важливий інструмент торгівлі на ринку становить особливий інтерес для фундаментальних аналітиків. Економічні календарі зазвичай вільно надаються брокерами і фінансовими новинними сайтами. Як правило, вони складаються зі списку всіх майбутніх основних економічних подій, які вплинуть на оцінку національної валюти. Ця важлива інформація зазвичай доступна в більшості календарів за один або два тижні до їхньої публікації.

Більшість опублікованих економічних календарів містять самі новини, наприклад, рівень безробіття, а також очікувані результати та очікування ринку щодо майбутнього випуску. Крім того, кожна новина буде позначена певним чином залежно від того, чи має вона значний вплив, середній вплив, легкий вплив або взагалі ніякого впливу на ринок.

Якщо економічна новина чинить слабкий вплив, то валютна пара зазвичай матиме невелику або неіснуючу реакцію на відхилення від консенсусу, тоді як подія середнього впливу змусить валютну пару рухатися більшою мірою, якщо результат буде відхилятися від консенсусу. Коли новина значно вища або нижча за ринкові очікування, валютна пара має тенденцію відчувати значно більшу волатильність.

Фінансові новини

Фінансові новини

Економічні новини також супроводжуються широким спектром фінансових публікацій.

Ці новинні випуски включають такі шановані фінансові новинні стрічки та назви газет, як Wall Street Journal, MarketWatch, Reuters, Bloomberg, Dow Jones Newswires, Financial Times, а також інші менш відомі онлайн-ресурси.

Відсоткові ставки відіграють велику роль в оцінці валют, що є причиною того, що новини від центрального банку кожної країни та осіб, які визначають грошово-кредитну політику, можуть мати сильний вплив на оцінку національної валюти. Звіти про виступи, офіційні пресконференції та програмні заяви, як правило, швидко публікуються у фінансових новинах.

Іншими важливими економічними новинами, які можуть вплинути на вартість національної валюти, є політична ситуація у відповідній країні, будь-які несприятливі геологічні події, її залежність від видобутку стратегічних природних ресурсів, як-от нафта чи золото, а також рівень зайнятості тощо.

Калькулятор вартості пункту

Робота з сумами, вираженими в іноземних валютах, може дещо заплутати, якщо ви не знайомі з системою оцінки в пунктах. Пункт - це найнижча торгова одиниця для валютної пари, і вона зазвичай відрізняється залежно від базової валюти і використовуваної контрвалюти.

Калькулятор пунктів - це інструмент, який дає змогу трейдеру визначати суму вартості пункту виходячи з розміру позиції. Типовий калькулятор пунктів може також відображати значення вартості пункту для зазначеної валютної пари на основі стандартного лота в 100 000 одиниць, міні-лота в 10 000 одиниць і мікро-лота в 1000 одиниць.

Щоб використовувати калькулятор пунктів, трейдеру необхідно ввести дані своєї позиції, які включають інструмент або валютну пару, розмір угоди, кількість валюти на рахунку, а також параметри плеча і розміру позиції. Потім калькулятор пунктів обчислює значення пункту для кожної позиції в обраній валюті.

Інструмент кореляції валют

Інструмент кореляції валют

Оскільки валютний ринок складається з безлічі валютних пар, між валютами існують кореляції, які можуть бути позитивними або негативними, причому кореляції, як правило, більш помітні в одних валютних парах, ніж в інших.

Наприклад, швейцарський франк зазвичай має позитивну кореляцію з євро. Тому USD/CHF більшу частину часу матиме негативну або зворотну кореляцію з EUR/USD. Тобто це означає, що дві валютні пари зазвичай рухатимуться в протилежних напрямках.

Дві пари, які історично мали позитивну кореляцію, хоча останнім часом вона дещо зменшилася після подій Брекзиту, це EUR/USD та GBP/USD. Ці дві валютні пари мали дуже сильну позитивну кореляцію до оголошення про Брексит, але тепер вони мають набагато слабшу кореляцію.

Інструмент валютної кореляції можна знайти на сайтах багатьох онлайн-брокерів і він, як правило, пропонується безкоштовно. Кореляції можуть бути перераховані точно, а також можуть бути закодовані з інтервалами.

Кореляція кожної валюти по відношенню до всіх інших валют розраховується для одного або декількох історичних періодів і поміщається в поле, де вони перетинаються в таблиці. Як додаткова функція багато таблиць кореляції показують кольорові кодування, де, наприклад, червоний є ідеальною зворотною кореляцією, а синій - ідеальною позитивною кореляцією.

Інструмент порівняння брокерських спредів

Одним із найважливіших елементів, який варто враховувати під час вибору брокера, є спред. Трейдери завжди віддають перевагу більш щільному спреду, оскільки вхід і вихід з позицій може бути значно дешевшим. При цьому трейдер може здійснювати свої угоди за найкращими обмінними курсами.

І навпаки, широкий спред в угоді збільшує вартість торгівлі і може серйозно ускладнити роботу короткострокових трейдерів, таких як скальпери, які заробляють гроші на короткострокових позиціях, фіксуючи невеликий прибуток.

Багато сайтів порівняння спредів дають змогу трейдеру виконувати фільтрацію за валютною парою і подивитися, які брокери пропонують найбільш конкурентні спреди.

Конвертер часових поясів

Періоди часу, які трейдер обирає для роботи на ринку форекс, суттєво впливають на обмінні курси валют. Найбільшими світовими торговими центрами форекс є Нью-Йорк, Токіо, Лондон і Сідней, які працюють у різних часових поясах.

Робочі години цих ключових торгових центрів певною мірою перетинаються, з відкриттям ринку в Сіднеї в неділю о 17:00 за нью-йоркським часом і закриттям у п'ятницю о 17:00 за нью-йоркським часом.

Графік, що показує час, коли ринок форекс відкритий протягом 24 годин у різних фінансових центрах по всьому світу, є корисним інструментом для трейдера. Це особливо справедливо, оскільки періоди, коли ринки перетинаються, є найактивнішими і найліквіднішими для торгівлі.

Торгова активність, ліквідність і волатильність ринку є трьома важливими складовими, необхідними для ефективної торгівлі обраним фінансовим інструментом.

Калькулятор волатильності

Одним із найважливіших елементів, необхідних для успішної торгівлі, є волатильність ринку. Валютні пари з обмеженим діапазоном зазвичай не є найкращими парами для торгівлі.

З огляду на кількість валютних пар, доступних для торгівлі, розрахунок волатильності краще залишити спеціальному сервісу. Типовий калькулятор або індикатор волатильності форекс бере історичну інформацію про валютний курс і визначає волатильність кожної валютної пари в режимі реального часу.

Гарний калькулятор волатильності форекс також розбиває історичну волатильність на різні періоди часу, такі як 1 тиждень, 1 місяць, 3 місяці і 1 рік. Це допомагає трейдерам визначити, чи є волатильність обраного торгового інструменту високою або низькою щодо обраного історичного періоду.

Це також може допомогти трейдеру працювати на найбільш волатильних валютних парах у той час, коли вони найбільш волатильні, оскільки вища волатильність призводить до збільшення торгових можливостей.

З іншого боку, трейдер може зменшити розмір позиції у валютних парах з більш високою волатильністю, щоб знизити свої ризики.

Торгова платформа

MetaTrader 4 не має собі рівних як одна з найпопулярніших платформ для торгівлі на ринку форекс. Ця всеосяжна торгова платформа має низку функцій, які необхідні для будь-якого трейдера.MetaTrader 4

Торгова платформа містить повну функціональність технічного аналізу, яка дає змогу трейдерам аналізувати графіки валют у реальному часі та застосовувати до них низку різних технічних індикаторів. Також ви можете торгувати валютними парами прямо з графіків.

Ще одна велика перевага торгової платформи MetaTrader 4 полягає в тому, що її можна використовувати для торгівлі на більшості брокерів. Також у неї є широке співтовариство трейдерів, які розробляють додаткове програмне забезпечення, на кшталт індикаторів і радників, які можуть допомогти вам у вашій торгівлі.

Metatrader 4 також підтримує програмне забезпечення для автоматичної торгівлі. Крім того, воно дозволяє користувачеві використовувати власні параметри як для готових, так і для користувацьких індикаторів. MT4 також пропонує можливість торгувати іншими класами активів, включно з металами, енергоносіями та фондовими індексами й акціями.

Демо рахунок може бути легко відкритий в MetaTrader, і це може дати трейдеру можливість провести тестування в реальному часі своїх торгових стратегій. MetaTrader 4, без сумніву, є одним з найбільш повних і корисних інструментів трейдера для торгівлі на ринку форекс.

Торговий журнал

Ведення торгового журналу трейдера угод є цінним способом винести уроки з власної торгівлі. Наявність запису історії кожної угоди, чому її було ініційовано і чому ліквідовано, може дати трейдеру цінну інформацію про свої торгові звички.

Крім того, облік усіх угод допомагає трейдеру відточувати і вдосконалювати свою торгівлю. Вивчення власних помилок допомагає уникнути їх у майбутньому, і це лише деякі з переваг ведення торгового журналу.

Висновок

Більшість торговельних інструментів, розглянутих у цій статті, можна безкоштовно завантажити через інтернет, деякі з них через форекс-брокерів і веб-сайти новинних агентств, інші можна завантажити з веб-сайту розробника, наприклад радники та індикатори для MetaTrader 4.

Постійна торгівля і стабільний прибуток на ринку форекс може бути складним завданням, і факт залишається фактом, що більшість роздрібних трейдерів, як правило, втрачають гроші на ринку.

Тим не менш, завдяки торговельному плану, належним інструментам торгівлі та достатньому знанню валютного ринку, ваші шанси на успіх як трейдера на форекс можуть бути значно поліпшені.

Читайте також - Дешеві перспективні криптовалюти.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити