Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як можна скоротити час свого навчання трейдингу?

Останнє оновлення: Вівторок, 09 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як можна скоротити час свого навчання трейдингу

Що є найбільш важливим фактором у торгівлі на форекс? Річ, яка вимагатиме від вас найбільше часу? Це, звичайно ж, досвід. У цій статті ми поділимося з вами порадами досвідчених трейдерів, які допоможуть вам значно скоротити час вашого навчання трейдингу.Як можна скоротити час свого навчання трейдингу?

Вам не обов'язково відкривати угоди щодня

Новачки схильні вважати, що професійні трейдери відкривають свої угоди щодня. Але це неправда. Професійні трейдери чекають хороших торгових можливостей, і тільки тоді входять у ринок.

У деякі дні гарних торгових можливостей просто не буде. Іноді волатильність буде занадто низькою, і у вас просто не вийде забрати більш-менш пристойний прибуток. Іноді навпаки волатильність буде занадто високою, і ви не зможете безпечно відкривати свої угоди. На ринку може бути безліч найрізноманітніших причин, коли найкраще буде утриматися від торгівлі.

Досвідчені трейдери знають, коли варто сидіти склавши руки і просто чекати. Водночас більшість трейдерів-початківців постійно відкривають нові позиції, бо думають, що повинні торгувати. Але в результаті, вони здійснюють погані угоди і постійно зазнають збитків.

Якщо ви не знаходите дійсних гарних точок входу, але все одно відкриваєте нові угоди, ви втратите набагато більше грошей, ніж якби ви набралися терпіння і залишалися поза ринком.

Правило номер один в трейдингу - не втрачати гроші.

Збитки - це нормально

Періоди збитків - це нормальна частина торгівлі, і ви ніколи не зможете торгувати без збитків.

Якщо ваш відсоток прибуткових угод становить 60%, ви статистично можете здійснити 5 збиткових угод поспіль. Тільки в разі 9 поспіль збиткових угод, у вас з'явиться привід для занепокоєння і перегляду вашої торгової стратегії.

Тож якщо у вас трапилася смуга невдач, це може бути природною частиною вашої торгівлі.

Навіть якщо ви будете здійснювати 80% прибуткових угод, все одно існує ймовірність, що ви зазнаєте збитків у 3 угодах, які йдуть поспіль.

Тому наступного разу, коли ви опинитеся в смузі невдач, не хвилюйтеся і в жодному разі не змінюйте свою торгову стратегію. Просто продовжуйте торгувати. Можливо, ваша серія прибуткових угод не за горами.

Щоденник трейдера - найпотужніший інструмент у торгівлі

Щоденник трейдера або торговий журнал допоможе вам постійно розвиватися і прогресувати.

Ви можете скласти спеціальну таблицю, яка допоможе вам відстежувати всю інформацію про здійснені вами угоди.

Наприклад, у цій таблиці можуть бути такі розділи:

 • Дата і час.
 • Торговий інструмент.
 • Позиція відкрита в лонг чи шорт?
 • Точка входу.
 • Стоп-лосс.
 • Тейк-профіт.
 • Співвідношення ризику до прибутку.
 • Таймфрейм, за яким ви увійшли в угоду.
 • Ваш настрій і ваші думки під час відкриття позиції.
 • Чи була угода прибутковою або збитковою?
 • Чи дотримувалися ви свого торгового плану?
 • Чи задоволені ви результатами за цією угодою?
 • Ваші думки про здійснену угоду.

Також ви можете використовувати платний онлайн-сервіс Marketstat, де ваші угоди автоматично будуть збиратися й аналізуватися за безліччю різних параметрів.

Чому торговий щоденник такий корисний?

У вас з'являється можливість проаналізувати всі ваші збиткові та прибуткові угоди. Якщо у ваших збиткових угодах є щось спільне, ви можете усунути цей фактор або хоча б постаратися його обмежити.

Торгівля на форекс - це постійне вдосконалення вашої торгової стратегії, а також самовдосконалення себе як трейдера.

Торговий щоденник дасть вам змогу виявляти ваші проблеми, про які без аналізу ви просто не зможете здогадатися. І якщо ви виявите якісь проблеми, ви зможете їх позбутися.

Торговий журнал, без сумніву, один з найважливіших інструментів у продуктивному навчанні трейдингу.

Іноді вам потрібна перерва

Перегляд графіків протягом кількох годин кожного дня тижня може призвести до вигорання. Які можуть бути наслідки?

 • Ви помічатимете торгові установки, яких насправді немає. Ми не маємо на увазі галюцинації. Ми маємо на увазі, що ви будете знаходити погану торгову установку і будете себе переконувати, що тут варто відкрити позицію.
 • Якщо ви довгий час дивитеся на графіки і не помічаєте відповідних торгових можливостей, ви можете відкривати угоди через нудьгу.
 • Вам можуть навіть почати снитися свічкові патерни і сам процес трейдингу. А це вже зовсім поганий знак.
 • Вам може просто набриднути торгувати і трейдинг для вас перетвориться на обов'язок і рутину.

Втома від торгівлі - це цілком реальна річ, і вона може негативно вплинути на ваші результати. Тому важливо періодично відпочивати від торгівлі. Наприклад, нам подобається брати три або чотири дні вихідних хоча б раз на місяць.

Завжди майте достатньо коштів про запас

Це правило, якого повинна дотримуватися кожна самозайнята людина. Якщо торгівля на форекс стає вашим основним джерелом доходу (або вашим єдиним джерелом), вам потрібно мати надзвичайний фонд на випадок, якщо ви не можете торгувати. На ринку все може трапитися.

Ринок може стати дуже важким для торгівлі протягом декількох тижнів або навіть місяців. У 2014 році трапився тримісячний період вкрай низької волатильності. Хоча в цей період ви все ще могли торгувати з прибутком, торгових можливостей було набагато менше, ніж зазвичай. Більшість трейдерів не досягли своїх звичайних цілей стосовно прибутку протягом цього тримісячного періоду.

Іноді проблеми можуть бути не пов'язані із самим трейдингом. Щось може трапиться з вашим здоров'ям, і ви й не зможете торгувати протягом певного часу.

Тому намагайтеся мати резервний запас коштів, який може допомогти вам обходитися без грошей протягом хоча б року. Також чудовим варіантом буде мати друге джерело доходу крім трейдингу.

Читайте також - Індикатори Форекс, які допоможуть вам у торгівлі.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити