Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як правильно використовувати свою торгову стратегію?

Останнє оновлення: П'ятниця, 12 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як правильно використовувати свою торгову стратегію

Як правильно використовувати свою торгову стратегію? Це проблема, з якою найчастіше стикаються трейдери-початківці, які вивчили основи торгівлі та намагаються отримувати стабільний прибуток з ринку.

Зазвичай це трейдери, які:

  • Вивчили основи трейдингу.
  • Мають торговий план і грамотний мані менеджмент.
  • Знайшли робочу торгову стратегію.
  • Працюють над торговою психологією.

Усе це необхідні кроки, щоб досягти успіху в трейдингу. Проте вони не дають вам гарантій, що ви зможете торгувати прибутково. Чому так відбувається? Найчастіша причина невдач полягає в тому, що ви не надто суворо дотримуєтеся свого торгового плану і не досить глибоко аналізуєте поточну ринкову ситуацію.

Навіщо потрібна торгова стратегія?

Ваша торгова стратегія є невід'ємною частиною вашого торгового плану і самого процесу торгівлі. В ідеалі ваша торгова стратегія повинна містити набір керівних принципів і правил, яких вам необхідно постійно дотримуватися, щоб торгувати прибутково.

Вона може містити в собі:

  • Аналіз ринку.
  • Пошук точки входу.
  • Вхід та вихід з угоди.

Часто трейдери-початківці читають масу непотрібної і неправдивої інформації про трейдинг і постійно чують помилкові поради. Наприклад:

Довіряйте своїй торговій стратегії. Якщо ваша стратегія говорить вам, що потрібно йти в лонг, відкривайте лонг. Якщо вона дає сигнал на шорт, відкривайте шорт.

Ця порада здається логічною на перший погляд. Проте подібний метод торгівлі насправді контрпродуктивний. Якщо ви скористаєтеся цією рекомендацією, ви фактично вимкнете свій мозок і будете торгувати із зав'язаними очима. У трейдингу дуже важливо, щоб ви постійно ставили під сумнів свою торгову стратегію. Це нормальна практика, яка дасть вам змогу залишатися гнучким і дасть вам можливість постійно адаптуватися до мінливих ринкових умов.

Ваша стратегія може відмінно працювати для певних торгових установок, але в будь-якій угоді завжди є декілька змінних, які впливають на ймовірність отримати прибуток від цієї угоди. Ви постійно повинні прагнути поліпшити свою торгову стратегію. Жоден метод торгівлі не може бути ідеальним. Щоразу, коли ви хочете відкрити нову позицію, ви маєте ретельно оцінити поточні ринкові умови і знайти досить хороший сетап прайс екшен для відповідної точки входу.

Лише робоча торговельна стратегія не зробить вашу торгівлю прибутковою. Це ваше завдання як трейдера. Торгова стратегія допоможе вам побачити на графіках потенційну точку входу. Ви маєте проаналізувати цю інформацію і вирішити, наскільки оптимальною є дана точка входу і наскільки вхід у ринок за цих обставин буде виправданим.

Ваша торгова стратегія не повинна бути вирішальним фактором для остаточного рішення про вхід у ринок. Більше покладайтеся на власний аналіз поточної ринкової ситуації.

У чому полягає робота трейдера?

Як було написано вище, завдання торгової стратегії - знайти потенційні угоди на графіку. Що ж повинен робити сам трейдер?

Перестаньте думати про себе як про трейдера. Почніть думати про себе як про людину, яка постійно збирає й аналізує інформацію, що надходить з ринку.

Ваша торгова стратегія надає вам необхідну для аналізу інформацію. Наприклад, наша торгова стратегія заснована на:

Ми оцінюємо кожен з цих чинників окремо, а потім все в цілому. Тож наша торгова стратегія - це просто інструмент для нас, який допомагає нам зібрати необхідну інформацію про потенційні угоди. Як трейдери ми інтерпретуємо отриману інформацію і приймаємо рішення, входити тут у ринок чи ні.

На графіку нижче ви можете бачити, як утворилася свічка доджі. Відповідно до нашої торгової стратегії тут можливий розворот ціни. Потім ми дивимося на інші три фактори ринкового аналізу (рівні підтримки і опору, лінії тренду, ковзаючі середні), щоб побачити, чи підтверджують вони можливий розворот ціни, який показав цей свічковий патерн.Графік

Поруч із доджі знаходиться рівень опору. Який сенс відкривати довгу позицію, якщо рівень опору знаходиться так близько? Таким чином, ми не будемо входити в ринок за цим патерном.Графік

Багато трейдерів-початківців занадто прискіпливо дотримуються своєї торгової стратегії. Замість того, щоб ретельно аналізувати всю отриману інформацію та ухвалювати зважене рішення, вони сліпо входять у ринок, коли бачать відповідний сетап для входу. Вони не оцінюють загальний ринковий контекст і не аналізують ситуацію в цілому.

Які можна зробити висновки?

Завжди підключайте свої мізки. Намагайтеся розуміти поточні рух ціни на графіку. Не варто бездумно дотримуватися своєї торгової стратегії. Весь час ставте її під сумнів, постійно адаптуйте і покращуйте. Нам завжди властиво в чомусь сумніватися, тому розумна частка сумнівів має бути присутня і в трейдингу.

Постійна практика також поліпшить вашу торгівлю. Якщо ви тренуєте свій мозок і весь час намагаєтеся перевершити свої результати в трейдингу, з часом ви станете торгувати набагато краще. Трейдинг вимагає постійної практики, а також роботи над власними помилками для досягнення успіху.

Ваша торгова стратегія - це всього лише інструмент, який допомагає вам отримувати необхідну інформацію. Тільки ви самі приймаєте остаточне рішення про вхід в угоду.

Читайте також - Що таке смарт-контракти і навіщо вони потрібні.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити