Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Індикатори Форекс, які допоможуть вам у торгівлі

Останнє оновлення: П'ятниця, 12 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський
Зміст[Сховати]

Індикатори Форекс

Коли справа стосується індикаторів форекс, багато трейдерів роблять одну й ту саму помилку: вони не знають, як насправді вони працюють. І в цьому велика проблема. Якщо ви не знаєте, як працює той чи інший індикатор, тоді ви не знатимете, коли краще його використовувати, і в підсумку тільки втратите свої гроші.

Що ефективніше для трейдингу: індикатори чи прайс екшен? Дебати про це, ймовірно, настільки ж старі, як і сама торгівля на фінансових ринках. Відповідь на це питання: обидві системи.

Як ви побачите, між торгівлею за індикаторами і прайс екшен практично немає різниці, і обидва підходи засновані на одних і тих самих даних. В кінцевому підсумку ви отримаєте однакові результати незалежно від того, який підхід ви оберете. Це залежить тільки від особистих переваг кожного трейдера.

Індикатори можуть слугувати для трьох цілей:

 1. Вони допомагають визначити поточний стан ринку. Ви можете дізнатися, чи перебуває ринок у тренді, консолідації, яка поточна волатильність тощо.
 2. Вони допомагають знаходити значущі цінові області на графіку зі сприятливим співвідношенням ризику до прибутку.
 3. Вони надають точку входу, місце для постановки стоп-лосса і тейк-профіту.

Ми знаємо, що ви шукайте. Найкращі індикатори форекс, які покажуть, де потрібно купувати, а де продавати, щоб ваш торговий рахунок перетворився на банкомат, який постачає вам гроші. На жаль, таких індикаторів не існує. Але є індикатори, які найкраще працюють у певних ринкових умовах, збільшуючи ваші шанси на прибуткові угоди.

Наприклад, якщо ви хочете торгувати за трендом, такі індикатори, як ковзна середня і канал Дончіана ідеально підійдуть для цього. Якщо ви хочете торгувати на пробоях в умовах низької волатильності, найкраще тут будуть працювати індикатор ATR і смуги Боллінджера.

Іншими словами, найкращі індикатори форекс - це ті, які відповідають поточним ринковим умовам. Про них ми і розповімо в сьогоднішній статті.

Що з себе представляють індикатори форекс?

Індикатори форекс - це інструменти, які отримують дані про ціну або об'єм, далі застосовують до них певну формулу, а потім перетворюють ці дані у візуальну інформацію на графіку. Аналізуючи цінові дані, індикатори надають інформацію про силу тренду, силу імпульсу, потенційні розворотні моменти на ринку і точки входу.

Індикатори нічого не додають і не віднімають з інформації про ціну. Таким чином, досвідчений трейдер завжди буде отримувати одну й ту саму інформацію з показань своїх індикаторів, як і з аналізу руху ціни на графіку.

Проблеми виникають, коли трейдери неправильно розуміють показання індикаторів. Трейдер, який ніколи не дивився на формулу індикатора, легко може зробити неправильні висновки про його роботу.

Індикатори форекс можуть використовувати інформацію про максимум свічки, мінімум, розмір діапазону свічки, відкриття і закриття. Тому індикатор може навіть показувати більш точні і переконливі дані, ніж просто рух ціни на графіку. Трейдери часто не знають, як зв'язати дані про ціни в будь-які обґрунтовані висновки. Таким чином, для трейдера вкрай важливо залишатися впевненим у своєму аналізі ринку, інакше він може втратити цінну інформацію і неправильно інтерпретувати обраний торговий інструмент.

Міфи, пов'язані з індикаторами

Давайте обговоримо 3 найпоширеніші міфи про індикатори.

Індикатори форекс відстають від руху ціни

Давайте почнемо з найбільш неосвіченого міфу. Сигнали індикаторів насправді не відстають від руху ціни. Якщо подивитися на те, як працює будь-який індикатор, це відразу буде видно. Індикатор подасть вам сигнал, щойно свічка закриється. Це той самий момент, коли і аналіз ринку за патернами прайс екшен. Свічковий патерн можна підтвердити тільки після того, як відбудеться закриття свічки.

Тільки аматори, які наосліп входять і виходять з ринку під час формування свічки, вважають, що індикатори відстають. Але їхня торгівля за прайс екшен також не приносить прибутку, оскільки вони ніколи не чекають на підтверджувальну інформацію і входять у ринок імпульсивно.

Індикатори використовують налаштування періоду, яке означає, що вони аналізують цінову дію за певний період часу. Це не те ж саме, що відставання. Це спосіб отримати більш точну і достовірну інформацію про те, що сталося і що відбувається в даний момент на ринку. Індикатори надають значущі дані та розглядають ширший ринковий контекст.

Показання індикаторів - помилкові. Прайс екшен - ніколи не помиляється

Це дуже близько до першого твердження. Будь-який ціновий графік може бути проаналізовано правильно або неправильно. Трейдери прайс екшен нерідко плутаються у своєму аналізі, малюючи надто багато рівнів підтримки і опору, трендових ліній тощо.

Трейдери прайс екшен, які торгують тільки за голим графіком, легко почуваються загубленими, коли у них немає точок опори для входу в ринок. Те ж саме справедливо і для індикаторів. Вам потрібно знайти баланс між інформацією індикаторів. Але стверджувати, що тільки прайс екшен - це чистий спосіб аналізу ринку абсолютно неправильно.

Має значення лише сама ціна

Що взагалі означає це твердження? Прайс екшен по суті є також просто способом візуалізації інформації, що надходить з графіків. Індикатори нічого не додають і не прибирають з прайс екшен.

Кожен індикатор був створений для однієї конкретної мети і, таким чином, є найкращим способом для певного аналізу ринку. При цьому прайс екшен - це більш сира форма аналізу, яка до того ж має бути використана в правильному контексті.Міфи, пов'язані з індикаторами

Які індикатори форекс бувають?

Індикатори поділяють на дві основні групи:

 • Трендові індикатори.
 • Індикатори, які можуть бути використані в консолідації (діапазоні).

Індикатори діапазону називаються осциляторами, тому що вони переміщуються між фіксованими значеннями. Трендові індикатори, як правило, не пов'язані з фіксованими межами.

Хоча є індикатори форекс, які не потрапляють до цих двох категорій, надалі ми зосередимося на індикаторах, які найчастіше використовуються, і розповімо, як можна їх ефективно використовувати.

Індикатори тренду

Індикатори тренду здебільшого використовують для визначення початку тренду, його сили або для визначення розворотів тренду шляхом аналізу зниження імпульсу чи виявлення дивергенцій. Найпоширеніші трендові індикатори:

Індикатори діапазону

Часто їхні свідчення коливаються між 0 і 100, при цьому верхня і нижня межа осциляторів також називається перекупленістю або перепроданістю. Це можуть бути:

Індикатори волатильності

Незалежно від діапазону або тренду, індикатори, які аналізують волатильність, можуть використовуватися в поєднанні з іншими індикаторами, інструментами і показаннями прайс екшен для збору додаткової інформації про ринкові умови. 3 найпоширеніші індикатори, які вимірюють волатильність:

Які сигнали індикаторів ми можемо враховувати?

Індикатори форекс можуть надавати три типи сигналів:

 1. Коли індикатор складається з двох ліній, виникає перехресний сигнал (коли одна лінія перетинає іншу). Це свідчить про зміну напрямку тренда або його імпульсу.
 2. Падаючі і зростаючі значення індикатора, які найчастіше зустрічаються в імпульсних індикаторах, таких як MACD або ADX.
 3. Дивергенція, коли індикатори і ціна рухаються в різні боки (ціна робить новий максимум, але індикатор не робить) і сигналізують про потенційний розворот.Графік

Налаштування періоду індикаторів

Налаштування періоду мають вирішальне значення для розрахунку цих індикаторів. І, що ще більш важливо, налаштування періоду індикаторів відповідають за те, як часто генеруються їхні сигнали, і за те, наскільки чутливо цей індикатор реагує на певні зміни ціни. Таким чином, вибір правильного періоду має важливе значення, але часто ігнорується трейдерами.

Індикатор з повільним періодом включає у свій розрахунок більше даних і спостережень, і, отже, нова інформація про ціни не має великого впливу. Повільні налаштування індикатора означають, що для зміни індикатора потрібно більше часу. Індикатор рухається більш плавно і не дуже чутливий до нових цінових коливань.

Індикатор з більш швидким налаштуванням періоду рухається більш хаотично і більш чутливий до нових змін ціни.

Вибір правильного налаштування індикатора має велике значення, коли мова заходить про аналіз ринкових даних. Беручи до уваги, що більш повільне налаштування може потенційно відфільтрувати більше шуму, однак при цьому трейдер отримає сигнали індикатора набагато пізніше. З іншого боку, більш швидкі налаштування надають більше сигналів, однак вони також створюють більше шуму. Тому тут важливо знайти баланс.Графік

Ковзна середня

Ковна середня згладжує цінові коливання ціни і має вигляд лінії на графіку. Підберіть ковзну середню, яка найкраще буде відповідати вашій торговельній стратегії і поточній ситуації на ринку.

Ковзна середня може допомогти вам:

 • Визначати тренд.
 • Визначати значущі цінові області.
 • Використовувати трейлінг стоп у трендовому ринку.

Розберемо кожен пункт детальніше.

Визначати тренд

Напевно, ви чули ці слова вже сотні разів: "Тренд - ваш друг. Торгуйте за трендом". Однак як визначити тренд? Для цього існує кілька способів. Найбільше мені подобається використовувати ковзну середню для пошуку довгострокових трендів. Якщо ціна знаходиться вище 200 MA, ми відкриваємо позиції в лонг, якщо нижче 200 MA - шукаємо позиції в шорт.Графік

200 MA добре працює в довгостроковому періоді, тому що показує середню ціну за 200 останніми свічками. Однак якщо ви хочете визначати більш точно короткострокові тренди, ви можете зменшити період ковзної середньої.

Визначати значущі цінові області

Ви коли-небудь бачили графік, на якому ціна тривалий час продовжує зростати, не повертаючись до рівнів підтримки та опору? Для входу в ринок за трендом ви можете використовувати 20 MA або 50 MA, відкриваючи позиції на відскок ціни від лінії ковзної середньої.Графік

Графік

Використовувати трейлінг стоп у трендовому ринку

Якщо ви хочете взяти якомога більше прибутку з тривалого тренда, тоді вам не потрібен фіксований тейк-профіт. Використовуйте техніку трейлінг стопа за допомогою ковзної середньої.

Наприклад, ви можете взяти 50 MA і підтягувати стоп-лосс у міру того, як ціна продовжує рух у ваш бік. Позиція ліквідується, якщо ціна закриється за лінією ковзної середньої.Графік

Графік

Для короткострокових трендів краще підійде 20 MA. Для середньострокових - 50 MA. Для довгострокових - 200 MA.

Індикатор стохастик

Індикатор стохастик вимірює імпульс руху ціни. Він показує, коли рух ціни сповільнюється або навпаки стає швидшим.

Ви можете використовувати його для:

 1. Визначення значущої області.
 2. Для пошуку точки входу.

Використовуємо стохастик для визначення значущих областей на графіку

Більшість трейдерів використовують індикатор стохастик не зовсім правильно, відкриваючи позиції в лонг, коли стохастик перебуває в зоні перепроданості, і в шорт, коли стохастик досягає зони перекупленості.

Замість цього найкраще використовувати стохастик таким чином:

 • Торгуйте за напрямком довгострокового тренду. Для визначення тренду використовуйте 200 MA.
 • Дочекайтеся, коли ціна досягне зони перепроданості або перекупленості.
 • Чекайте додаткового підтверджувального сигналу для відкриття угоди. Це може бути патерн прайс екшен, який вкаже вам на розворот ціни.Графік

Використовуємо стохастик для пошуку найкращих точок входу

На відміну від свічкових патернів, визначення яких може бути суб'єктивним, індикатор стохастик дає нам можливість точно увійти в ринок. Якщо ви належите до того типу трейдерів, які постійно не впевнені, чи варто зараз відкривати позицію, тоді ця техніка входу для вас.

 • Якщо ринок перебуває у висхідному тренді, відкривайте лонг, коли лінія стохастика перебуває вище 20.
 • Якщо ринок перебуває в низхідному тренді, відкривайте шорт, коли лінія стохастика перебуває нижче 20.Графік

Індикатор ATR

Індикатор ATR вимірює поточну волатильність на ринку. Що менше значення індикатора, то нижча волатильність.

Є дві техніки використання цього індикатора:

 • Для постановки стоп-лоссу.
 • Для входу в ринок на пробій.

Для постановки стоп-лоссу

За допомогою ATR ми можемо встановлювати стоп-лосси, які не будуть зачіпатися випадковими коливаннями ціни. Маркет-мейкери завжди прагнуть поглинути стоп-лосси роздрібних трейдерів для набору ліквідності.Графік

Індикатор ATR допоможе нам створити буфер між ціною і нашим стоп-лоссом, щоб його не зачепило помилковим рухом ціни. Нам потрібно визначити поточне значення ATR і додати його до рівнів або ковзної середньої.Графік

Можна зробити ще ширший буфер між стоп-лоссом і точкою входу. Для цього нам потрібно помножити поточне значення ATR на множник, наприклад на 2 або 3.

Для входу в ринок на пробій

Індикатор ATR можна використовувати для пошуку точок входу на пробій. Волатильність на ринку завжди змінюється від низької до високої, і навпаки. Це означає, що коли на ринку низька волатильність, рано чи пізно вона зміниться на високу.Графік

Коли ринок перебуває у фазі низької волатильності, ми будемо шукати точку входу. Для цього нам потрібно:

 1. Дочекатися періоду низької волатильності з мінімальними значеннями індикатора ATR.
 2. Переконатися в тому, що ціна перебуває в стані консолідації.
 3. На пробої рівня увійти в ринок.Графік

Канал Дончіана

Канал Дончіана - це індикатор відстеження тренду, розроблений Річардом Дончіаном.

Він складається з 3 частин:

 1. Верхня смуга - 20-денний максимум.
 2. Середня смуга - середнє значення верхньої та нижньої смуги.
 3. Нижня смуга - 20-денний мінімум.Графік

Ми можемо використовувати його для:

 • Торгівлі за трендом.
 • Входу в ринок.

Використовуємо канал Дончіана для торгівлі за трендом

Як ми вже знаємо, середня лінія каналу Дончіана - це середня ціна верхньої і нижньої лінії. Це означає, що ви можете використовувати її як фільтр тренду, щоб зрозуміти, чи потрібно вам зараз купувати або продавати.

Для цього:

 1. Налаштуйте канал Дончіана на 200-період для визначення довгострокового тренду.
 2. Якщо ціна перебуває вище середньої лінії, шукайте можливості для купівлі.
 3. Якщо ціна перебуває нижче середньої лінії, шукайте можливості для продажу.

Графік

Графік

Використовуємо канал Дончіана для входу в ринок

Іноді буває складно увійти в тренд, який рухається без відкату. Тому ми можемо входити в ринок на пробій. Для цього ми відкриваємо довгу позицію, коли ціна стикається з верхньою лінією каналу Дончіана.Графік

Таким чином, ви зможете гарантовано увійти в будь-який тренд на ринку.

Індикатор MACD

Індикатор MACD - це трендовий та імпульсний індикатор, розроблений Джеральдом Аппелем.

Якщо ви використовуєте його правильно, він може допомогти вам:

 • Визначати розворот тренду.
 • Визначати потенційні пробої.

Визначаємо розворот тренду за допомогою MACD

Нам потрібно:

 1. Дочекатися поки ціна досягне значущої області на графіку (наприклад, рівня підтримки або опору, трендової лінії).
 2. Гістограма MACD має показувати сильний імпульс.
 3. Чекаємо відскоку ціни, перш ніж торгувати у зворотному напрямку.Графік

Визначаємо потенційні пробої за допомогою MACD

Пробої найчастіше відбуваються на низькій волатильності. Ви помітите, що розмір свічок стає маленьким, а їхній діапазон ущільнюється.

Гістограма MACD допоможе нам в цьому:

 1. Ціна досягає ключової області на графіку.
 2. Гістограма MACD має максимально плаский вигляд без видимих піків або западин.
 3. Входимо в ринок на пробій поточної ринкової структури.Графік

Індикатор форекс сесій

Ви, напевно, знаєте, що існують три головні форекс сесії - азіатська, європейська та американська. У зимовий час відбувається зсув торгового часу на одну годину.

Якщо ви дейтрейдер, вам важливо знати, коли європейська сесія накладається на американську, тому що в цей період ринок найбільш волатильний.

Ми можемо використовувати індикатор форекс сесій, щоб на наших графіках всі сесії були показані візуально.Графік

За допомогою цього індикатора ми можемо легко проаналізувати кожну валютну пару і знайти її закономірності. Наприклад, як вона поводиться до виходу новин, під час виходу новин, в азіатську сесію, на початку європейської та американської сесій, яка у неї волатильність.

Як об'єднувати індикатори форекс на графіку?

Індикатори форекс допомагають нам підсумовувати історичні дані і краще інтерпретувати графіки. Ми можемо використовувати відразу кілька індикаторів для більш повної картини.

Однак якщо ваші графіки мають подібний вигляд, ви на неправильному шляху.Графік

Є два правила, які допоможуть нам об'єднувати індикатори на графіку:

 1. Кожен індикатор повинен виконувати свою роль.
 2. Нам потрібен лише один індикатор для кожної ролі.

Що означає роль індикатора? Це означає, що саме цей індикатор нам допомагає визначити. Це може бути: тренд, волатильність, точка входу, місце для постановки стопа. Якщо індикатор не виконує жодної ролі на ваших графіках, видаліть його.

Якщо ви використовуєте ковзну середню для визначення тренда, не потрібно одночасно використовувати індикатор ADX або смуги Боллінджера. Однієї ковзної середньої буде цілком достатньо. Тому видаліть усі непотрібні індикатори з ваших графіків і зробіть їх якомога чистішими і зрозумілішими.

Читайте також - Інструменти трейдера, які допоможуть вам поліпшити свою торгівлю.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити