Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Трендові індикатори - як торгувати за трендом?

Останнє оновлення: П'ятниця, 12 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Трендові індикатори

Як можна визначити тренд і торгувати за трендом, якщо трендові індикатори дають суперечливі сигнали? Наприклад, на денному графіку висхідний тренд, на годинному вже низхідний, а на п'ятихвилинному відбувається незрозуміло що. Що потрібно робити в цьому випадку?

Що вам потрібно знати про тренди?

Тренд - це ілюзія, тому що змінюючи таймфрейм, ви завжди будете бачити ринок у різних станах. Одні трейдери можуть торгувати в одному й тому самому інструменті за трендом, а інші проти нього, тому що кожен з них використовує свій таймфрейм.

Денний графік.Денний графік

15 хвилинний графік.15 хвилинний графік

Тому ви маєте знати свій основний таймфрейм, перед тим як будете визначати напрямок тренда. Який таймфрейм краще використовувати? Це залежить від вашого стилю трейдингу. Якщо ви дейтрейдер, ви можете використовувати M30 і менше, якщо ви свінг-трейдер H1-H4, якщо ви позиційний трейдер - H4 або D1.

Коли ви знайдете свій таймфрейм, сфокусуйтеся тільки на ньому, тому що інші таймфрейми будуть вас тільки відволікати.

Як використовувати прайс екшен для визначення напрямку тренду?

Ми використовуємо прайс екшен для розуміння структури ринку і пошуку торгових можливостей. Це один з найважливіших методів для отримання інформації про ринок, який істотно доповнює трендові індикатори. Ми зможемо зрозуміти: куди пропадають трейдери, які закривають позиції, де розміщуються стоп-лосси, коли в ринок входить більшість?

Також прайс екшен допоможе нам визначити напрямок тренда. Ось 3 речі, які потрібно запам'ятати:

  • Висхідний тренд складається з більш високих максимумів і мінімумів.
  • Низхідний тренд складається з нижніх максимумів і мінімумів.
  • Консолідація знаходиться між максимумами і мінімумами.

Висхідний тренд.Висхідний тренд

Низхідний тренд.Низхідний тренд

Консолідація.Консолідація

Іноді буває важко визначити напрямок тренду за допомогою прайс екшен, коли ринок дуже галасливий і ціна безладно рухається. У цьому випадку нам допоможе лінійний графік.Лінійний графік

Тут все спрощується:

  • Коли ціна рухається з нижнього кута у верхній, ми маємо висхідний тренд.
  • Коли ціна рухається з верхнього кута в нижній, ми маємо низхідний тренд.
  • Якщо ціна рухається вбік, ми маємо консолідацію.

Однак ми повинні пам'ятати, що лінійний графік враховує тільки ціну закриття. Ми не побачимо максимумів і мінімумів руху ціни на свічках, тому приймати торгові рішення за таким графіком буде непросто.

Ковзна середня

Ковзна середня підсумовує всі минулі значення ціни за певний період і має вигляд лінії на графіку. Так, це індикатор із запізненням, проте ковзна середня допоможе нам визначити напрямок тренду і його силу.

Якщо ціна перебуває вище 200 MA - ринок у довгостроковому висхідному тренді. Якщо ціна перебуває нижче 200 MA - ринок у довгостроковому низхідному тренді.Графік

Також ковзна середня допоможе нам визначити силу тренда. Якщо тренд сильний, ковзна середня буде перебувати вище 20 MA. У звичайному тренді ціна перебуває вище 50 MA.Графік

Ковзна середня працює тільки в трендових ринках. У фазі консолідації краще її ігнорувати.

Трендові лінії

Трендові лінії малюються на графіку і також допомагають визначити напрямок тренду і його силу. Як правильно їх малювати?

  • Знайдіть два найвищі максимуми або найнижчі мінімуми на графіку.
  • З'єднайте їх за допомогою трендової лінії.
  • Намагайтеся, щоб трендова лінія якомога частіше торкалася ціни.

Графік

Якщо ціна перебуває вище трендової лінії, ринок перебуває у висхідному тренді. Якщо нижче - у низхідному.

Сила тренда визначається кутом нахилу трендової лінії. Чим кут нахилу крутіший, тим тренд сильніший.Графік

Канали

Канали - це варіація трендових ліній. Вони малюються так само, як і трендові лінії, тільки ми малюємо паралельно ще одну лінію, яка утворює канал.Графік

Канали допоможуть нам виявити тиск протилежного боку на ринку. Це означає, що ми можемо забрати прибуток до того, як ціна розвернеться.

Ви не впевнені в напрямку тренду?

Якщо ви бачитимете тільки рух ціни в даний момент, ви можете пропустити довгострокову тенденцію. Тому не зупиняйтеся тільки на тому, що ринок робить зараз. Зменшіть масштаб графіка і подивіться на рух ціни на більшій відстані, щоб побачити загальну картину ринку.

Рух ціни в даний момент часу.Графік

Віддаляємо графік.Графік

Ви бачите різницю? Багато трейдерів роблять помилку, коли намагаються зловити поточний рух, забуваючи при цьому про глобальний ринковий тренд.

Торгівля за трендом за допомогою трендових індикаторів

Існують різні способи для визначення тренду і кожен з них чимось по-своєму гарний. Але ви повинні розуміти дві речі: довгостроковий тренд і тип тренду.

Ковзна середня з періодом 200 допоможе нам знайти довгостроковий тренд.

Існують три типи трендів: сильні, звичайні та слабкі.

У сильних трендах ціна рухається без відкатів і торкається 20 MA. На таких трендах найкраще використовувати техніку пробою для входу в ринок.Графік

Звичайний тренд не перетинає 50 MA. У такому типі тренду можна торгувати відкати до лінії ковзної середньої або до рівнів підтримки і опору.Графік

У слабкому типі тренду ціна робить сильні відкати, але залишається вище 200 MA. Ми можемо відкривати позиції від 200 MA або рівнів.Графік

Читайте також - Дивергенція в трейдингу.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити