Тамара СумськаАвтор: 

Тамара Сумська

Фахівець з особистих фінансів та інвестування. Допомагає нашим читачам підвищувати рівень фінансової грамотності.

Як інвестувати в S&P 500 - найкращі стратегії

Останнє оновлення: Середа, 03 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як інвестувати в S&P 500

Фондовий індекс S&P 500 - відображення стану американського великого бізнесу в цифрах, з урахуванням поточного банківського курсу долара США. Біржовий тікер - SPX.

Включає 500 найдорожчих американських компаній, акції яких публічно торгуються на біржі. Список ретельно фільтрується і регулярно оновлюється, тому рух ціни індексу відрізняється від рухів "чистих" інструментів, таких як цінні папери компаній і валюти. Чи робить це торгівлю S&P 500 простішою? Усе не так однозначно.

У цій статті редакція сайту ITstatti розбере:

 • Чому варто торгувати індексом S&P 500?
 • Як обчислюється S&P 500?
 • Як торгувати індексом S&P 500?
 • Години роботи біржового ринку S&P 500
 • Види трейдингу
 • Технічний аналіз S&P 500
 • Як торгувати ф'ючерсами S&P 500?
 • Як купити індексні фонди S&P 500
 • В які фонди має сенс вкладати гроші?
 • Ключові моменти з торгівлі індексом SPX

Чому варто торгувати індексом S&P 500?

Головна особливість ринкових індексів - більш плавні цінові рухи, завдяки тому, що акції менш успішних компаній замінюються акціями більш успішних. Унаслідок цього ми отримуємо більш згладжені рухи курсу, замість стандартних злетів і падінь, властивих іншим інструментам.

Тому інструмент більше підходить трейдерам, які віддають перевагу безвідкатним рухам. І менше - тим, хто вважає за краще заробляти на волатильності, характерній, наприклад, для золота і нафти WTI.

Відкати на SPX (таймфрейм М5):Графік

Відкати на золоті (таймфрейм М5):Графік

Уявімо, що ви хочете інвестувати, але не хочете самостійно відбирати акції. У випадку з фондовими індексами, зокрема S&P 500, список компаній складають біржові профі. Ґрунтуючись на певних критеріях, вони вирішують, які акції увійдуть до того чи іншого індексу.

Вкладення в індекси вже передбачають диверсифікацію. У випадку з S&P 500, ви розподіляєте капітал між 500 різними компаніями. Навіть якщо певні з них не виправдають очікувань, фінансовий результат буде згладжено завдяки успіху інших. Варто пам'ятати, що найбільша капіталізація не гарантує вічного зростання вартості акцій. На процес впливає безліч чинників, тому індекс може, як зростати, так і падати.

Незважаючи на всі переваги, індекс S&P 500 - не "граальний" інструмент. У цьому можна переконатися, проаналізувавши його графік. Він також чутливий до негативних економічних ефектів, як і будь-який інший фінансовий інструмент. Інвестуючи в індекс, не варто обманюватися його глобальною висхідною динамікою і пробувати докуповувати при падінні. Після просідання на 43% 2000 року S&P 500 відновлювався протягом 7 років, а після просідання на 56% 2007 року - протягом 6. Суттєвий вплив також справила пандемія коронавірусу: 2020 року індекс втратив у вартості 32%, проте швидко відновився.

При хаотичних купівлях для "пересиджування" збитку може не вистачити депозиту, а для тривалого утримання позиції - терпіння.

Як обчислюється S&P 500?

Список учасників індексу S&P 500 формує компанія Standard & Poors, що займається аналітичними дослідженнями ринків. Основні конкуренти - компанії Bloomberg і Factset.

Не входять до індексу приватні, недостатньо ліквідні, недостатньо капіталізовані та фінансово нестійкі компанії:

 • мінімальний обсяг торгів має становити від 250 000 акцій на місяць;
 • мінімальна ринкова капіталізація - від $6,1 млрд;
 • компанія має бути прибутковою за попередній рік.

На показник індексу більшою мірою впливають найсильніші компанії.

Список компаній, що входять до індексу S&P 500, оновлюється щоквартально. Дати розрахунків показників компаній: друга п'ятниця березня, червня, вересня та грудня. У ці дні визначається нова структура індексу, яка набуває чинності з третьої п'ятниці відповідного місяця.

На відміну від індексу Dow Jones, S&P 500 розраховується не тільки за цінами акцій, а й за капіталізацією:

Ціна S&P 500 = (a1+a2+...+a500) )/D,

де a = (ринкова ціна акцій компанії) × частка компанії в індексі,

відповідно, a1 - це параметри компанії №1 тощо,

D - дільник, що підбирається таким чином, щоб на індекс не впливали зміни в списку S&P 500 або непрямі корпоративні події всередині компаній, на кшталт дроблення акцій.

Одні з найвпливовіших учасників індексу - Apple, Microsoft і Amazon.

Наприклад, частка Apple становить 7,1%. На поточний момент ціна акцій компанії - $155,35. Отже, Аpple = $155,35 × 0,071 = 11,03.

Залишилося перемножити в такий самий спосіб решту 499 компаній.

Мінус розрахунку полягає в тому, що 50 найбільших компаній-учасників S&P 500 становлять більше половини його значення. У випадку з індексом Доу Джонса, ступінь впливу компаній обмежена тільки вартістю акцій.

Як торгувати індексом S&P 500?

Рекомендації подано для похідних інструментів S&P 500, оскільки сам SPX не може бути використаний для торгівлі та інвестування.

 1. SPX більшу частину днів у році торгується у "флеті". Тому в контр-тренд краще торгувати всередині дня, а для трендових угод використовувати старші таймфрейми.
  За 20 днів тільки 3 дні були трендовими:Графік
 2. При внутрішньоденній торгівлі угоди краще укладати в ліквідний час. При утриманні угоди понад добу особливої різниці в часі немає, але працювати краще лімітними ордерами. Це має бути одним із правил стратегії, яку ви використовуєте. Ринковий ордер у неліквідний час може "з'їсти" істотну частину прибутку.
 3. У SPX, як правило, істотні комісії та/або маржинальні вимоги, тому рекомендується не відкривати велику кількість угод під час торгівлі всередині дня, а також не тримати одночасно відкритими кілька угод.
 4. Не рекомендується купувати на глобально ведмежому тренді і продавати на глобально бичачому, навіть за контр-трендових угод.

Години роботи біржового ринку S&P 500

Індекс S&P 500 торгується щотижня у будні в Американську сесію з 9:30 до 16:00 EST, оскільки акції компаній, що входять до нього, торгуються в період роботи американських бірж NYSE і NASDAQ.

Похідні фінансові інструменти - опціони та ф'ючерси. Вони торгуються на фондовому ринку США (біржі CBOE і CME відповідно) також з понеділка по п'ятницю 23 години на добу, з 5:00 p.m. до 4:00 p.m. наступного дня.

Американська сесія - найкращий час, як для внутрішньоденної, так і для більш довгострокової торгівлі індексом, оскільки в цей період ліквідність і волатильність максимальні. Висока ліквідність звужує спред, а висока волатильність збільшує потенціал заробітку за рахунок цінових рухів.

Види трейдингу

Різні трейдери обирають різні види трейдингу. Важливо визначити стиль торгівлі, який відповідає вашим індивідуальним особливостям.

Скальпінг S&P 500

Скальпінг - це тип короткострокової торгівлі. Тривалість угоди становить від кількох секунд до кількох хвилин. На відміну від класичного трейдингу, стоп-лосс при скальпінгу зазвичай більший за тейк-профіт або дорівнює йому.

Для скальпінгу S&P 500 краще підійдуть похідні інструменти, на кшталт ф'ючерсів і контрактів на різницю цін (CFD), які торгуються практично цілодобово.

Графік CFD на S&P 500, Європейська сесія. Спред становить лише 3 піпси:Графік

За умови вузького спреду скальпити їх можна і не тільки в Американську сесію.

Загальна рекомендація для скальпінгу: торгувати тільки в ліквідний час. Рухи беруться маленькі, тому величина спреду істотно впливає на результат.

Внутрішньоденний трейдинг S&P 500

Внутрішньоденний трейдинг передбачає від 0 до 5 угод на день. Чому не 10 або 20? Тому що трейдери обмежені величиною внутрішньоденного цінового руху, і, як наслідок, величиною тейк-профіту.

На скріншоті ми виділили максимальні рухи за останні 5 днів. Найтриваліший стався 3 серпня і склав 847 пунктів. А середня довжина внутрішньоденного руху - близько 600 пунктів:Графік

З цієї причини входи в ринок мають бути вибірковими. Це будуть місця або моменти, що дають змогу обґрунтовано скоротити стоп-лосс і дають підвищену ймовірність позитивного результату. Їхня кількість, чесно кажучи, прагне до 0, тож 5 угод на день - сміливе і вкрай малоймовірне припущення.

Усередині дня можна торгувати будь-які інструменти, пов'язані з S&P 500: акції компаній, що входять до нього, ф'ючерси, опціони. Єдиний критерій - ваша перевага, а єдина рекомендація - торгувати тільки в період Американської сесії, коли відбуваються найбільші цінові рухи.

Свінг-трейдинг

При свінг-трейдингу відкриті позиції не закриваються в рамках одного торгового дня. Тривалість угод може становити від кількох днів до кількох місяців.

Таким чином, потенціал угод не обмежений величиною внутрішньоденних рухів, що дає змогу, але не обов'язково, ставити стоп-лоcси більшої величини.

У пріоритеті, на мій погляд, будуть ф'ючерси та опціони, які торгуються 23 години на добу.

Оскільки акції, що входять до S&P 500, торгуються тільки в період Американської сесії, на їхньому графіку будуть виникати гепи: ціна відкриття наступної сесії регулярно відрізнятиметься від ціни закриття попередньої. У період відсутності торгів величина попиту і пропозиції на акції змінюватиметься, відображаючись на ціновому графіку тільки наступного дня. Це може призводити до спрацьовування стоп-лоcсів за гіршою ціною, ніж було заплановано.

Отже, не буде можливості заздалегідь коректно оцінити співвідношення прибутку і ризику. Тому свінг-трейдинг акцій - більш ризикований варіант, ніж внутрішньоденна торгівля.

Технічний аналіз S&P 500

S&P 500 - "флетовий" інструмент. Особливість його цінових рухів у тому, що вони відбуваються за схемою "імпульс - накопичення - імпульс".

Загальна рекомендація - використовувати в торгівлі "флетові" варіанти входу:

 • "хибний пробій". Вхід здійснюється після повернення ціни в діапазон. Мета - протилежна межа. Шортовий вхід - при хибному пробої верхньої межі. Лонговий - при хибному пробої нижньої межі;
 • "на пробій межі". Вхід здійснюється після слабкого відскоку від однієї з меж "флету", розраховуючи на те, що межа буде пробита і ціна піде в імпульс. Шортовий вхід - при відскоку від нижньої межі. Лонговий - при відскоку від верхньої.

Вхід у шорт після хибного пробою вгору:Графік

Вхід на пробій. Після другого відскоку від верхнього рівня (відзначений синім кольором) ціна не оновлює попередній мінімум. На 3-му підході до рівня (відзначений синьою стрілочкою) відкривається угода на купівлю:Графік

Також для торгівлі підійдуть "флетові" індикатори: RSI, Stochastic, MACD та інші. Можна почати з класики: сигнал на продаж за умови перекупленості, і сигнал на купівлю за умови перепроданості. Рекомендується працювати в напрямку тренда з більш старших таймфреймів. Контр-трендові сигнали ігноруємо.

Приклад двох входів на купівлю за індикатором RSI (14):Графік

Під час підходу ціни до нижньої межі флету індикатор вказував на перепроданість - його значення було нижче 40. Далі стався відскок ціни вгору від межі флету і одночасно RSI вийшов із зони перепроданості (вище 40). Першу покупку було б закрито за стоп-лосом, а друга відпрацювала мету - ціна дійшла до протилежної межі флету.

Трендові стратегії під час торгівлі інструментами, пов'язаними з S&P 500, ми б рекомендували використовувати тільки при свінг-трейдингу на таймфреймах від H4 і вище. Для трендової торгівлі підійде індикатор Хайкен Аші, цінові свічки якого більш стійко відображають напрямок тренду.

Також при середньо- і довгострокових угодах як додаткову інформацію можна відстежувати показник VIX - це індекс очікувань волатильності S&P 500, заснований на цінах опціонів. У періоди невизначеності інвестори починають страхувати куплені акції за допомогою купівлі опціонів. Чим більший на них попит, тим вищою стає їхня вартість і тим сильніше зростає показник VIX. Тому за високих показників VIX краще утриматися від купівлі обох індексів США - і S&P 500, і Доу-Джонса.

Один із популярних опціонних індикаторів - співвідношення put-call опціонів. Чим більш явний низхідний тренд на ринку, тим активніше широка публіка використовує put-опціони, оскільки очікує подальшого падіння цін. Показник досягає пікових значень у моменти, що передують зміні спадного тренда на висхідний. Таким чином, високий показник коефіцієнта є сигналом на купівлю, а низький - на продаж.

Як торгувати ф'ючерсами S&P 500?

Ф'ючерс на індекс S&P 500 (тікер - SP) - біржовий інструмент, який торгується 23 години на добу. Основна відмінність від CFD у тому, що у ф'ючерсів є дата закінчення контракту. Тривалість кожного контракту становить приблизно 1 квартал, тобто 3 місяці. Після його закінчення сторонам-учасникам може бути переведена курсова різниця і здійснено реальне постачання товару. Базовим активом у ф'ючерсу на S&P 500 є індекс, а не товар, тому до уваги береться тільки курсова різниця, оскільки поставляти нічого.

З точки зору трейдингу, ф'ючерси менш зручні, ніж CFD:

 • потрібно відстежувати дату закінчення поточного контракту і вчасно переходити на новий. Якщо вибрати контракт, який ще не почався, то там не буде ліквідності. Зі свого боку, CFD - безстроковий інструмент, там немає таких проблем вибору;
 • для торгівлі CFD потрібен менший депозит. Маржинальна вимога для відкриття угоди за CFD менша, ніж за ф'ючерсом;
 • для CFD може бути надано більше кредитне плече, ніж під час торгівлі ф'ючерсом.

Але й у ф'ючерсів є свої переваги:

 • біржовий спред, який, як правило, менший, ніж у CFD, де спред встановлюється брокером;
 • прозорість торгів. Ф'ючерси торгуються на біржі, тому заявку видно в біржовому стакані. Також є можливість аналізувати обсяги торгів, оскільки всі заявки трейдерів акумулюються всередині біржі. CFD торгується на позабіржовому ринку без можливості відстежити обсяги ордерів інших трейдерів.

У Метатрейдері є CFD не тільки на акції, а й на індексні фонди (ETF).

Наприклад, Invesco QQQ Trust Series:Графік

Якщо як торговий інструмент ви вибрали ф'ючерси, потрібно відкрити брокерський рахунок у біржового брокера. Перед укладенням угод упевніться, що суми депозиту вистачить не тільки на купівлю/продаж, а й на гарантійне забезпечення угоди, інакше брокер не виконає виставлений вами ордер.

Ф'ючерси краще торгувати в період найбільшої ліквідності базового інструменту. Наприклад, максимально ліквідним часом для індексу S&P 500 буде Американська сесія, тому що акції компаній індексу торгуються тільки в період роботи бірж NYSE і NASDAQ. Отже, саме в цей час індекс демонструватиме найбільші цінові рухи і найменший спред. Отже, і ф'ючерс на S&P 500 дасть найкращі можливості для заробітку.

Під час виходу важливих новин, що стосуються економіки США, зростає волатильність і знижується ліквідність. У результаті виникає специфічний ризик - ціна виконання стоп-лосса може бути гіршою, ніж було заплановано. Тому при внутрішньоденній торгівлі краще утриматися від відкриття нових угод у цей період та/або закрити відкриті позиції.

Для аналізу ф'ючерсів на S&P 500 можна використовувати те ж саме, що і для базового активу. У них пряма кореляція, тому ф'ючерс - такий самий "флетовий" інструмент.

Як купити індексні фонди S&P 500

Уявіть, що якийсь інвестор склав портфель із 500 акцій компаній, що входять в індекс S&P 500, купивши їх за свої гроші. Загальна вартість акцій становить $1 млн. Далі цей інвестор вирішує поділити свій портфель на 1 млн часток, кожну з яких він називає "пай" і продає всім охочим приблизно по $1. Таким чином, купуючи навіть 1 пай, покупець стає власником частки всіх 500 акцій. Це і є суть роботи індексних інвестиційних фондів, які називають ETF.

Індексний фонд S&P 500 дає можливість інвестувати в акції всіх компаній, що входять до індексу, без необхідності купівлі кожної з них окремо. Для інвестування в біржовий фонд потрібно менше коштів, ніж для купівлі навіть 1 акції кожної з 500 компаній індексу.

У випадку з купівлею акцій кожної з 500 компаній, інвестору потрібно здійснити мінімум 500 транзакцій, за кожну з яких стягується комісія. При інвестуванні в ETF комісія сплачується 1 раз на рік і становить приблизно 1% від обсягу інвестиції.

В які фонди має сенс вкладати гроші?

Індексні фонди - найбільш збалансовані та низькоризиковані серед ETF, тому й очікувана дохідність не буде високою. Головна інвестиційна порада - постарайтеся максимально скоротити витрати.

Головні критерії при виборі індексних фондів: ліквідність і розмір комісії.

Ліквідність має бути високою, тоді в інвестора буде можливість купувати і продавати ETF без істотних втрат на спреді. Ознаки високої ліквідності: вузький спред і великий щоденний обсяг торгів - що більше, то краще. Високу ліквідність мають фонди від великих емітентів, наприклад, банки і великі інвестиційні компанії. З розміром комісії, гадаю, зрозуміло: що вона нижча, то краще.

ETF можуть або виплачувати дивіденди за акціями, або реінвестувати їх. Вибирайте, що вам більше до душі: регулярні виплати або потенційне збільшення інвестиційного капіталу.

Інвестуйте в ETF тільки після того, як порівняєте прибутковість фондів з індексами, на яких вони засновані. Чим сильніше прибутковість фонду збігається з індексом, тим краще, оскільки інвестор може очікувати більш передбачуваний результат.

Найпопулярніші індексні ETF:

 1. Invesco QQQ Trust Series (тікер - QQQ) - заснований на індексі NASDAQ;
 2. SPDR S&P 500 ETF Trust - заснований на S&P 500. SPDR - товарний знак компанії Standard & Poors.

Ключові моменти з торгівлі індексом SPX

Індекс S&P 500 має більш плавні цінові рухи, оскільки одні акції, що входять до нього, "згладжуються" іншими. Як наслідок, він зазвичай зростає і падає "сходинками" ("флетами"), а не імпульсно. Оскільки індекс складається з американських акцій, найбільша ліквідність і волатильність у нього буде в Американську сесію.

Загальні рекомендації:

 1. У пріоритеті - "флетові" індикатори та/або види входів (після хибного пробою або перед потенційним пробоєм межі "флету").
 2. Краще не торгувати в момент виходу важливих новин, що стосуються американської економіки, через виникнення специфічного фондового ризику. Цінові спайки піку волатильності можуть вибити стоп-лосс через розширення спреду в цей період.
 3. Усередині дня краще торгувати в ліквідний для індексу час.
 4. Похідні інструменти на індекс (ф'ючерси, CFD, опціони) мають усі необхідні умови і для коротко-, і для середньо-, і для довгострокової торгівлі.
 5. Не ставте стоп-лосс за межу "флету". Найімовірніше, його виб'ють. Краще дочекатися хибного пробою і поставити стоп-лосс за нього.
 6. S&P 500 зараз не на піку волатильності. Тому під час торгівлі всередині дня не ставте захмарні тейк-профіти - у ціни просто немає потенціалу для великих рухів.

FAQ з торгівлі SPX

Чи можу я інвестувати в S&P 500?

Сам індекс не є торговим інструментом. Інвестувати можна тільки в похідний інструмент, заснований на індексі S&P 500, наприклад, ф'ючерс або CFD. Мінімальна умова - сума вашого депозиту має перевищувати розмір коштів, необхідних для забезпечення відкритої угоди.

Як купити акції S&P 500?

Необхідно ознайомитися зі списком компаній, що входять в індекс S&P. Потім відкрити рахунок у брокера, що надає можливість торгівлі акціями потрібних компаній. Далі необхідно внести депозит і розмістити потрібний тип ордера на купівлю.

Скільки грошей потрібно для інвестицій в S&P 500?

Якщо інвестуєте в ETF, заснований на S&P 500, сума, щонайменше, повинна окупати вартість 1 паю і витрати на комісії за управління. При інвестиціях у ф'ючерси та опціони сума повинна перевищувати гарантійне забезпечення і дозволяти здійснювати операції з ризиком не більше 1% від величини капіталу.

Чи є ETF S&P 500 гідною інвестицією?

ETF S&P 500 підійде інвесторам з невеликим капіталом - вартість 1 паю коливається в районі $1. У разі зростання ціни індексу інвестор зможе отримати дохід від вкладення в ETF, еквівалентний розміру його інвестиції, але за вирахуванням комісії керуючого.

Як торгувати ф'ючерсами S&P 500?

Ф'ючерсами на індекс S&P 500 можна торгувати 23 години на добу по буднях. Зареєструйтеся у брокера, що надає доступ до торгів ф'ючерсів, поповніть депозит і розмістіть ордер на купівлю або продаж у період торгів. Сума депозиту має перевищувати маржинальну вимогу за ф'ючерсом на S&P 500.

Яка мінімальна сума для інвестування в S&P 500?

Залежно від інструменту, сума буде різною. Є ETF, засновані на S&P 500 із сумою вкладення від $1. Мінімальна сума для інвестування в акції компаній індексу S&P 500 або у ф'ючерси S&P 500 дорівнюватиме ринковій ціні кожного з цих інструментів.

Чи можна торгувати SPX безпосередньо без брокера?

І так, і ні. Для торгівлі похідними від SPX інструментами потрібен доступ на біржу, який і надає брокер. Але можна купити паї будь-яких фондів, що мають у складі акції компаній з індексу S&P. Брокер для цього не потрібен.

Читайте також - Як поповнити біткоїн гаманець: покрокова інструкція.

 


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити