Тамара СумськаАвтор: 

Тамара Сумська

Фахівець з особистих фінансів та інвестування. Допомагає нашим читачам підвищувати рівень фінансової грамотності.

Види інвестицій та інвестиційної діяльності в деталях

Останнє оновлення: П'ятниця, 12 квітня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Види інвестицій

Інтерес до інвестування виникає разом із появою капіталу, коли постає питання - куди вкласти гроші, щоб вони працювали, a не піддавалися інфляції. Головна мета тут - отримання доходу і пасивного заробітку.

Види інвестицій досить різноманітні, щоб вибрати відповідний для вас варіант. Одні приносять хорошу віддачу, інші менш ризиковані, треті - орієнтовані на надзвичайно тривалий термін.

У статті описано основні характеристики різних видів вкладень, які слід враховувати при формуванні портфеля.

Дізнайтеся, які типи та види інвестування існують. Класифікація інвестиційної діяльності зрозумілою мовою для новачків.

ЩО ТАКЕ ІНВЕСТИЦІЇ ПРОСТИМИ СЛОВАМИ?

Інвестиції - це фінансові вкладення в активи, проєкти, стартапи з метою отримання прибутку, збереження капіталу та інших корисних ефектів. Вкладати можна все, що має грошову оцінку. Це може бути, наприклад, право власності.

Форми інвестицій різноманітні і передбачають вкладення як всередині країни так і за кордоном, a інвесторами можуть виступати приватні або юридичні особи, професійні трейдери, держава.

Інвестиційний клімат країни свідчить про прагнення до економічного розвитку. Тому уряди підвищують привабливість фінансових вливань: розробляють правовий статус для захисту від ризиків, вводять податкові пільги, розвивають інфраструктуру для зручної логістики тощо.

ВИДИ ІНВЕСТИЦІЙ

Основні типи інвестицій класифікуються за низкою ознак.

1. По об'єктам:

 • реальні (купівля квартир, земельних ділянок, валюти, виробничих потужностей),
 • фінансові вкладення в цінні папери, дорогоцінні метали, сировину,
 • нематеріальні - вклади в патенти, винаходи, технології,
 • венчурні - у молоді компанії на тривалий термін.

2. За термінами:

З. За ступенем участі та ризиків:

 • пасивні, як правило - довгострокові, коли дотримується основне правило інвесторів: "купив і тримай". Тут виплачують щорічні дивіденди і можна навіть брати участь в управлінні компанією,
 • агресивні, де передбачається високий прибуток, але й значні ризики із загрозою втрати коштів. Вони короткострокові та націлені на швидке зростання.

4. За показником ліквідності:

 • високоліквідні можна швидко перетворити на реальні гроші (депозити, валюта),
 • середньо - на продаж знадобиться до 6 місяців,
 • низьколіквідні c труднощами в продажу, тільки на умовах знижки.

До інших параметрів поділу інвестицій на групи належать: прибутковість і взаємозалежність для грамотного розподілу коштів за різними активами.

Обирати типи інвестування слід виходячи зі своїх цілей і фінансових можливостей.

ХТО МОЖЕ ІНВЕСТУВАТИ?

Інвестування доступне всім. Все залежить від масштабів і завдань. Хтось хоче збільшити свій капітал. Хтось - забезпечити безбідну старість або отримувати щомісячний пасивний дохід.

До інвесторів належать:

 • звичайні громадяни,
 • юридичні особи,
 • приватні підприємці,
 • компанії,
 • фонди,
 • державні органи.

Інвесторам слід максимально урізноманітнити свій портфель, щоб опинитися у виграші в будь-якому разі. У разі просідання одного напряму, прибуток з іншого має перекривати збитки. Тоді можна бути спокійними за свої вкладення.

Диверсифікуйте свій кейс за всіма видами інвестицій - за типами активів, термінами, галузями економіки, за різними емітентами.

Ви можете відкрити депозит, вкласти гроші в освіту або купівлю акцій, придбати нерухомість для подальшої здачі в оренду.

Колекціонери вкладаються у витвори мистецтва, купують золото і коштовності.

Новачків приваблює валютний і крипторинок, але тут потрібна обережність, знання специфіки активу.

Важливо пам'ятати, що на ринку існують шахрайські схеми та фінансові піраміди, a новачки можуть припускатися помилок в оцінці емітентів і ситуаційних ризиків. Обирайте перевіреного брокера, якому зможете довірити свої гроші. Адже він буде не тільки вашим посередником в укладанні угод, а й відповідатиме за оплату податків.

ЧОМУ ВАРТО ВИВЧАТИ ІНВЕСТУВАННЯ

Оскільки способів вкладення коштів дуже багато, неможливо досконало володіти всіма. І при цьому не припускатися помилок і робити тільки правильний вибір.

Поняття та види інвестиції дають можливість кожному використати свій шанс.

Можна, звичайно, методом проб і помилок рухатися у фінансовому світі. Це довго і затратно. Тому розумні та розважливі завжди обирають шлях оволодіння знаннями та використання досвіду професіоналів.

Навчання дасть вам:

 • розширення кругозору і розуміння ринку,
 • навички правильного прийняття рішень,
 • можливість спілкуватися з кваліфікованими наставниками,
 • обговорення проблем у колі однодумців,
 • спрямування коштів у потрібне русло,
 • комплексний підхід до інвестування.

Радимо почитати біографії відомих успішних інвесторів - Воррена Баффета, Пітера Тіля, Джорджа Копока, Карла Айкана. Напевно вас надихне їхній приклад досягнення успіху, поєднання зухвалості й точного розрахунку в діях.

ВИСНОВОК

Bce види інвестицій описати в одній статті складно. Ho ви можете отримати більше інформації на навчальній платформі itstatti.in.ua.

Це - чудовий спосіб навчитися заробляти на трейдингу та інвестуванні, дізнаватися системну інформацію в новинах, оглядах і майстер-класах, удосконалюватися на живих та онлайн-зустрічах і отримувати цінні рекомендації від практикуючих трейдерів.

Часто поставлені питання (FAQ)

Що входить в інвестиційну діяльність?

B таку діяльність входить: - купівля нерухомості, - банківські вклади, - придбання цінних паперів, - вкладення в бізнес або розширення виробництва, - купівля дорогоцінних металів, предметів мистецтва, - вкладення в освіту, - торгівля на фондовій біржі, - торги валютою, - участь у нових проєктах, стартапах.

Що таке інвестування?

Це вкладення коштів і ресурсів у різні активи з метою отримання прибутку, заощадження капіталу або отримання пасивного доходу.

Які види інвестування існують?

Вони поділяються за термінами вкладень, за ступенем ризиків і участі, за об'єктами активів, за ступенем ліквідності та прибутковості.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити