Тамара СумськаАвтор: 

Тамара Сумська

Фахівець з особистих фінансів та інвестування. Допомагає нашим читачам підвищувати рівень фінансової грамотності.

З якої суми почати інвестувати в акції на фондовому ринку?

Останнє оновлення: Середа, 12 червня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

З якої суми почати інвестувати в акції

Багато потенційних інвесторів не знають, з якої суми почати інвестувати, бо вважають, що спершу потрібно стати багатим, але настав час розвіяти цей міф.

Всупереч тому, у що змушують вас повірити багато фільмів, як-от «Вовк з Волл-стріт», величезна сума грошей не є необхідною для заробляння на інвестиціях. Фактично, ви можете почати з 10 доларів.

Ви можете запитати: «Як це можливо?» Складно уявити, як на ці гроші можна купити деякі акції, наприклад, Amazon (NASDAQ: AMZN) або Microsoft (NASDAQ: MSFT). Одна акція може коштувати більше тисячі доларів. Навіть дешевші акції, такі як Facebook (NASDAQ: FB), можуть коштувати сотні доларів. На щастя, ви можете купувати акції через кредитне плече або CFD контракти.

Коли інвестори-початківці тільки починають інвестувати гроші у фондовий ринок, у них може виникнути два типи запитань:

 1. Скільки грошей мені потрібно, щоб почати інвестувати в акції?
 2. Скільки грошей я повинен інвестувати в акції?

Це два дуже різні запитання. «Скільки грошей мені потрібно, щоб почати інвестувати в акції?» це мінімум, необхідний для початку інвестування. Питання «Скільки грошей я повинен інвестувати в акції?» - про те, яку частину ваших особистих заощаджень ви маєте спрямувати на інвестування на фондовому ринку. Давайте розберемося з кожним із них.

Чи можна на цьому заробити?

Чи можна на цьому заробити?

Безумовно! Найважливіше в інвестуванні - це якомога раніше почати ним займатися і відкрити рахунок у брокерській компанії. Щойно це буде зроблено, купити акції буде так само просто, як замовити каву в Starbucks (NASDAQ: SBUX).

Візьмемо, наприклад, Apple (NASDAQ: AAPL), яка в 1980 році стала публічною компанією за ціною 22 долари за акцію, а зараз коштує близько 300 доларів за акцію. З 1980 року акції ділилися чотири рази.

Спліт проходив тричі за схемою 2 до 1 і один спліт по 7 до 1. Це означає, що ви отримали б дві акції на кожну акцію або сім акцій у другому випадку. Це означає, що акція Apple за 22 долари, куплена в 1980 році, сьогодні перетворилася б на 56 акцій, що принесло б приблизно 15 500 доларів станом на 11 червня 2024 року. Непоганий прибуток за 30 років з 22 долара, вірно? Вам не потрібно бути магнатом Волл-стріт або мати серйозний капітал, щоб розщедритися на 22 долари.

30 років можуть здатися довгим терміном, і, звичайно, ніхто не міг припустити, що Apple стане тією компанією, якою вона є сьогодні. Однак завдяки природі фондового ринку ви можете бути в безпеці, знаючи, що з правильною компанією, дуже маленькі гроші можуть згодом перетворитися на значні суми.

Сила складних відсотків

Не всі акції виявляються прибутковими і розумно буде диверсифікувати свій портфель за кількома секторами і компаніями в інтересах захисту свого капіталу від збитків. Однак, вклавши зовсім небагато, ви зможете використовувати ці заощадження для інвестицій. Далі в гру вступає сила складних відсотків.

Складні відсотки - це процес, у якому прибуток від активу, або від приросту капіталу, або від відсотків, реінвестують для отримання додаткових доходів із плином часу.

Не вдаючись у подробиці, все обертається навколо купівлі та утримання акцій протягом тривалого періоду часу, а також реінвестування прибутку від цих інвестицій для посилення зростання. Наприклад, якщо ви інвестуєте 100 доларів, а через 5 років вони перетворюються на 200 доларів. Ви берете зайві 100 доларів і реінвестуєте їх, тож через 5 років у вас буде 400 доларів. Саме так зробили свої статки такі легенди інвестування, як Пітер Лінч і генеральний директор Berkshire Hathaway (NYSE: BRK.B) Воррен Баффет.

Ваша інвестиційна подорож може розпочатися лише з 10 доларів, і ваші можливості будуть безмежними, якщо ви виявите терпіння й інвестуватимете розумно. Більшість знаменитих інвесторів не починали свій шлях з великого капіталу, але потім багато хто з них стали легендами інвестицій. І все це тому, що вони зробили перший крок - почали інвестувати в акції.

З якої суми почати інвестувати в акції?

Технічно не існує мінімальної суми грошей, необхідної для початку інвестування. Але вам, імовірно, знадобиться щонайменше 200-1000 доларів для старту.

У більшості брокерських контор немає мінімуму для відкриття рахунку і початку купівлі акцій. Теоретично ви можете відкрити рахунок всього за 1 долар.

Проте є три фактори, які встановлюють природну межу того, з якої суми ви можете почати інвестувати. Загалом, у вас має бути достатньо грошей, щоб:

 • Придбати одну акцію.
 • Грамотно диверсифікувати свій портфель.
 • Захистити свій прибуток від торгових комісій.

Хоча багато брокерів дозволяють вам відкрити рахунок всього за 1 долар, все ще залишається питання: «Які акції ви можете купити за 1 долар?» Звичайно, є багато дешевих акцій, які продаються за ціною нижче 1 долара, але ми б не рекомендували вам з них починати.

Щоб почати інвестувати, вам потрібно достатньо грошей, щоб дозволити собі хоча б одну акцію, ціна якої може варіюватися від 1 до кількох тисяч доларів.

Однак є відносно новий спосіб вирішення цієї проблеми. Кілька брокерських стартапів дозволяють інвесторам купувати дробові акції всього за 5 доларів, використовуючи контракти CFD або пропонуючи кредитне плече. Наприклад, ви можете купити Amazon на 5 доларів, а не 1823 долари за одну акцію.

Ще один фактор, який слід враховувати під час запуску, - ви маєте намагатися купити достатню кількість акцій для належної диверсифікації.

Скільки акцій вам слід володіти? Простіше кажучи, вашою метою має бути від 10 до 30 акцій різних компаній.

Якщо у вас є лише 1000 доларів для інвестування, ми не говоримо, що вам потрібно розділити їх між 10 компаніями. Почати можна з кількох, особливо якщо ви плануєте з часом додавати більше. У міру того, як ви додаєте гроші на свій інвестиційний рахунок, я б порадив купити іншу акцію на наступну 1000 доларів і третю акцію на 1000 доларів після цього.

Ви не повинні вкладати всі свої гроші в одну акцію, оскільки це призводить до надмірної концентрації вашого капіталу і прив'язки всього вашого інвестиційного майбутнього до однієї компанії. З іншого боку, якщо ви починаєте з більшою сумою грошей (скажімо, 20 000 доларів або більше), ви можете відразу перейти до портфеля з 10 позицій (2 000 доларів на позицію).

Ще один елемент, який слід враховувати, - це торгові комісії. Якщо ви починаєте з невеликої суми грошей на вашому інвестиційному рахунку, торгові комісії можуть з'їсти ваш прибуток.

Скільки грошей ви повинні інвестувати в акції?

Скільки грошей ви повинні інвестувати в акції?

Тепер давайте подивимося на друге запитання - яку частину особистих заощаджень вам слід спрямувати на фондовий ринок?

Загалом, ми намагаємося вкладати якомога більше у фондовий ринок, тому що неймовірна сила нарахування складних відсотків може створити багатство в довгостроковій перспективі. Кожен додатковий долар, який ви розумно інвестуєте на ринку сьогодні, може коштувати 5, 10, 20 доларів або більше в майбутньому.

Проте, є кілька дуже важливих правил, яких ми дотримуємося, щоб обмежити наші інвестиції у фондовий ринок:

 • Ніколи не вкладайте стільки грошей, щоб ризикувати своїм фінансовим майбутнім.
 • Ніколи не вкладайте гроші, які вам знадобляться в найближчі 5-10 років.
 • Ніколи не вкладайте стільки грошей, через які ви не зможете спати ночами.

Так, спокусливо вкласти всі ваші гроші на фондовий ринок. Але пам'ятайте, що ринки нерідко падають на 50% і більше за один рік. А деякі інвестори через хибні інвестиційні рішення чи невдачі можуть лише втратити майже все.

На Уолл-стріт є стара приказка:

Бики заробляють гроші, ведмеді заробляють гроші, а свині йдуть на забій.

Це означає, що бики - інвестори, які думають, що ринок рухається вгору, - з часом заробляють гроші. Ведмеді - інвестори, які думають, що ринок рухається вниз, - з часом заробляють гроші. Але свиней - інвесторів, які жадібні, нетерплячі та надмірно ризиковані - забивають.

Коли справа доходить до інвестування на фондовому ринку, тут не місце для невиправданих ризиків. Тому ніколи не вкладайте стільки своїх заощаджень, щоб падіння на 50% зруйнувало ваше фінансове майбутнє.

Або, кажучи словами легендарного інвестора Воррена Баффета:

Якщо ви не можете спостерігати за падінням своїх запасів на 50%, не впадаючи в паніку, вам не варто перебувати на фондовому ринку.

Ще одна перлина інвестиційної мудрості - ніколи не вкладати в ринок гроші, які вам знадобляться найближчим часом (зазвичай у найближчі 5-10 років).

Чому? Тут є декілька причин.

По-перше, ринки можуть впасти під час падінь, що значно скоротить кількість наявних у вас грошей.

Наприклад, припустимо, що у вас є 30 000 доларів для інвестування в ринок і ви плануєте купити нову квартиру через два роки.

Ви вкладаєте свої 30 000 доларів в акції деяких цінних паперів, але на ведмежому ринку індекс S&P 500 падає на 60% за два роки. Вартість ваших акцій знижується тільки на 50%, і тепер у вас є тільки 15 000 доларів для початкового внеску за квартиру. Ось чому інвестори кажуть, що ви маєте вкладати гроші тільки в той ринок, який може впасти на 50%, і вам не потрібно буде закривати свої позиції.

Останнє, що ви хочете зробити, - це купувати дорого, спостерігати за падінням ринку на 50%, а потім виводити свої гроші з ринку в його найнижчій точці, прямо перед довгим і успішним відновленням.

Ще одна причина не вкладати гроші в ринок, які вам знадобляться в найближчі 5-10 років, полягає в тому, що ви не хочете, щоб вас змушували продавати свої позиції до того, як ви будете готові зафіксувати солідний прибуток.

Уявіть, що ви проводите масу досліджень і інвестуєте в акції з хорошою вартістю. На ваше задоволення, вони зросли на 10% і, схоже, продовжуватимуть зростати. Але оскільки вам потрібні гроші для чогось, крім інвестицій, ви змушені продати свої акції і втратити потенційний прибуток у майбутньому.

Якщо ви вклали в ринок так багато грошей, що кожен невеликий відкат і корекція не дають вам спати ночами, значить, ви або вклали занадто багато грошей, або інвестування на фондовому ринку вам не підходить.

Ми не пропонуємо вам не піклуватися про свої інвестиції або не відстежувати їх. Навпаки. Але вам не потрібно відчувати багато стресу від інвестування. Це нездорово і змусить вас ухвалювати неправильні інвестиційні рішення, керуючись страхом та емоціями, а не логікою.

Скільки ви повинні інвестувати в акції?

Більшості інвесторів-початківців ми б сказали: «Просто почніть». Про інвестування у фондовий ринок можна багато чому навчитися, і корисно отримати деякі з цих уроків на ранньому етапі, коли на карту поставлено менше грошей.

Більш важливим, ніж те, скільки грошей ви вкладаєте сьогодні, є те, скільки ви додаєте з часом. З кількох причин постійне збільшення ваших інвестицій з плином часу може значно підвищити ваше довгострокове багатство.

Тож почніть з того, що у вас є сьогодні. А з часом додавайте більше грошей, позицій і стратегій залежно від того, що ви дізналися і що найкраще підходить для вас.

І запам'ятайте ці ключові уроки:

 • Мінімуму для початку інвестування не існує, однак вам, імовірно, знадобиться щонайменше 200-1000 доларів, щоб почати діяти.
 • Якщо ви починаєте з менш ніж 1000 доларів, можна купити тільки одну акцію і з часом додати більше позицій.
 • Якщо ви починаєте з невеликої суми, деякі брокерські компанії дозволяють вам купувати акції за CFD або використовуючи кредитне плече.

Ми намагаємося вкладати якомога більше в акції, тому що кожен додатковий долар, який ми розумно інвестуємо сьогодні, може коштувати 5, 10, 20 доларів або більше в майбутньому. Однак ніколи не вкладайте гроші в акції, які вам знадобляться готівкою в найближчі 5-10 років. Ніколи не допускайте надмірних ризиків і не вкладайте стільки грошей, щоб під загрозою опинилися ваш фінансовий добробут.

Читайте також - Як інвестувати в акції: керівництво для початківців.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити