Тамара СумськаАвтор: 

Тамара Сумська

Фахівець з особистих фінансів та інвестування. Допомагає нашим читачам підвищувати рівень фінансової грамотності.

12 найкращих способів інвестування! Як прибутково вкладати гроші в інтернеті і оффлайн?

Останнє оновлення: Середа, 14 лютого 2024 Автор: Тамара Сумська

Інвестиції та інвестування

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua! В цій статті поговоримо про те, що таке інвестиції та які способи інвестування існують.

Всі ми збираємо гроші. Школяр накопичує на новий смартфон, студент на машину, молода сім'я на квартиру (або частіше на початковий внесок для іпотеки), робочий на відпустку, а пенсіонер на похорон. І яка б напружена економічна ситуація не була, гроші якимось чином накопичуються. Інакше звідки навколо стільки айфонів і дорогих машин?

Але більшість людей не усвідомлює, що, коли зароблені гроші лежать під подушкою, їх кількість непомітно зменшується. Щоночі приходить "вбивця накопичень" і краде у нас невелику частину заощаджень. А звуть цього вбивцю Інфляція.

Офіційний рівень інфляції в Україні за 2024 рік дорівнює 26,6%. Але ми-то знаємо, що він неслабо занижений. Реальний рівень інфляції за 2024 точно більше 105%.

Таким чином, всі наші накопичення знецінюються зі швидкістю мінімум 40% на рік або 3,33% на місяць. Так що, тепер більшість способів інвестування допомагає не примножити ваші кошти, а хоч трохи компенсувати інфляцію.

У такій ситуації дуже нерозумно зберігати гроші під подушкою. Будь-які вільні гроші повинні працювати. Але як вкласти їх максимально надійно і прибутково?

Інвестування – це не так складно

Інвестиції - кошти, цінні папери, інше майно, у тому числі майнові права, інші права, що мають грошову оцінку, вкладаються в об'єкти підприємницької та (або) іншої діяльності з метою отримання прибутку та (або) досягнення іншого корисного ефекту.

Думаю, всі уявляють, що таке інвестування. При інвестуванні ви змушуєте свої кошти працювати. Тобто, ви вкладаєте гроші, розраховуючи в перспективі отримати ще більше грошей.

Але не треба забувати, що інвестування тягне за собою ризики. Замість очікуваного прибутку ви можете отримати збиток або навіть взагалі втратити всі свої гроші.

Тому головним правилом інвестування є диверсифікація ризиків. Згідно з цим правилом, ви повинні розбити свої заощадження на частини і вкладати їх в різні інвестиційні проекти.

Наприклад, нехай ваш інвестиційний портфель становить 10 000 грн. Тоді вам потрібно вибрати кілька відповідних для вас інвестиційних інструментів. Припустимо, ви вибрали ПІФи, ПАММ рахунки і бекінг і HYIP-проекти. Тепер вам потрібно буде розподілити ваш портфель між інструментами в залежності від того, наскільки ви готові ризикувати.

Припустимо, що ви налаштовані на помірні ризики і розподіляєте гроші так: Піфи – 40%, ПАММ-рахунки – 40%, бекінг – 10% і HYIP-проекти – 10%. Тепер вам потрібно застосувати принцип диверсифікації всередині кожного обраного способу інвестування.

Тобто, вам потрібно буде вибрати кілька різних ПАММ-рахунків і розподілити свої 40% портфеля між ними. Те ж саме потрібно виконати і з іншими обраними способами інвестування.

Для того, щоб виконувати це правило, вам потрібно використовувати кілька інструментів, які здатні примножити ваші гроші. Я підібрав 12 кращих з них для вас.

Порівнюємо між собою 12 кращих способів інвестування

Я не тільки підібрав для вас 12 кращих способів інвестування, але і порівняв їх між собою. Для порівняння я вибрав кілька параметрів, які вирішив оцінити за 10 бальною системою, де 1-це нижча оцінка, а 10-найвища.

Найкращі способи інвесування

  Простота Прибутковість Надійність Поріг входу Ліквідність Пасивність/активність
Банківський депозит 10 1 10 8 7 10
Піфи 6 3 7 10 10 8
ПАММ-рахунки на валютних ринках 7 5 6 10 10 6
HYIP-проекти 8 10 1 9 1 10
Бекінг 4 5 3 10 - 10
ПАММ-рахунки на спортивних ставках 7 6 6 10 10 6
Стартапи 7 6 6 10 7 5
Валюта та дорогоцінні метали 8 2 2 10 10 10
Цінні папери 7 3 3 9 10 10
Нерухомість 2 3 9 2 3 8
Бізнес 1 6 7 2 3 2
Сайти 4 7 8 6 4 4

Були обрані наступні параметри:

 • Простота. Цей параметр характеризує те, наскільки легко розібратися з даним способом інвестування, зрозуміти принцип, знайти відповідну компанію і зробити внесок.
 • Прибутковість. Тут буде оцінена середня прибутковість від вкладення грошей. Найчастіше цей і наступний пункти пов'язані між собою: чим більше прибутковість, тим вище ризики.
 • Надійність. Даний параметр характеризує ризикованість аналізованого інвестиційного інструменту.
 • Поріг входу. Показує, яку мінімальну суму можна інвестувати.
 • Ліквідність. Оцінює, наскільки швидко ви зможете вивести свій депозит, і які втрати вас чекають при передчасному виведенні грошей.
 • Пасивність/активність – цей параметр показує, наскільки пасивним є даний вид заробітку. Тобто, 10 балів означають «вклав і забув», а 1 бал говорить про те, що для отримання максимального прибутку доведеться додатково витрачати сили і час.

Звичайно, всі мої оцінки будуть суб'єктивні і, думаю, що багато читачів не погодяться з ними. Далі детально розберемо кожний з них.

1. Банківський депозит

Банківський депозит

Банківський депозит – це самий зрозумілий і простий спосіб інвестування для звичайної людини. Навіть будь-яка бабуся розуміє, як все працює. Адже навіть в Радянському Союзі, в якому не було ніякого інвестування, люди зберігали гроші на ощадкнижках. А один з героїв популярного радянського фільму закликав співгромадян зберігати гроші в ощадних касах.

Все, що потрібно зробити для внеску, це вибрати банк і прийти туди з паспортом та грошима. Що може бути простіше? Ставлю 10 балів.

При цьому прибутковість у банківського депозиту не висока. На даний момент ставки за вкладами коливаються від 8% до 14%. Думаю це одна з найнижчих прибутковостей з усіх способів інвестування. Заслуговує 1 бал.

Зате в надійності свого вкладу ви можете бути впевнені. Вклади застраховані державою. Навіть, якщо ви плануєте інвестувати велику суму, то для того, щоб застрахуватися від того, що у вашого банку заберуть ліцензію, ви можете розбити суму на дрібні частини і вкласти в кілька банків. В цьому випадку навіть якщо банк буде позбавлений ліцензії, а ваш внесок був менше 150 000 грн, то вам компенсують і внесок, і відсотки. 10 балів за надійність.

Починати інвестування можна з суми від 1 000 грн. Це зовсім не багато, тому за поріг входу можна поставити 8 балів.

У більшості випадків гроші з вкладу ви зможете забрати в будь-який час. Але при достроковому виведенні грошей ви втратите більшу частину прибутку. 7 балів за ліквідність.

Цей вид вкладу відноситься до категорії «вклав і забув». Все що вам потрібно буде зробити в кінці терміну інвестування, це прийти в банк і забрати свої гроші. Ну або пролонгувати депозит. 10 балів.

Плюси і мінуси цього способу інвестування:

Плюси:

 • Висока надійність.
 • Доступність.
 • Прогнозованість результатів.
 • Простота.

Мінуси:

 • Низька прибутковість.

Висновок. Даний вид інвестування є швидше не для того, щоб примножити свої гроші, а для того, щоб хоч якось компенсувати інфляцію. У будь-якому випадку, якщо ви взагалі не хочете ризикувати, то цей спосіб краще, ніж просто зберігати гроші під подушкою.

2. Пайові інвестиційні фонди (ПІФи)

Для звичайної людини інвестування в Піфи здається не дуже зрозумілою справою. Щоб зрозуміти це, спробуйте пояснити бабусі біля під'їзду, що ви купуєте паї у фонді керуючої компанії, яка вкладає гроші в активи.

До вибору Піфа теж потрібно підходити серйозно, вивчаючи статистику різних фондів. Після цього потрібно їхати в офіс компанії або її агента. За простоту поставлю 6 балів.

Прибутковість тут залежить від виду фондів і від підходу до вибору Піфа. Чим більш ризиковані інвестиції робить фонд, тим вище очікується потенційна прибутковість, але в більшості випадків вона не висока. 3 бали.

Надійність так само сильно залежить від виду фонду. У той час, коли Піфи облігацій є однією з найбільш неризикованих інвестицій, інвестиції у венчурні фонди несуть дуже великі ризики. В середньому надійність  я б оцінив в 7 балів, адже як мінімум ви не зможете втратити більшу частину депозиту, як в інших способах інвестування.

Мінімальна вартість паю починається від 200-400 грн за пай, що підійде майже кожному. 10 балів.

Думаю, більшість людей вкладає гроші у відкриті Піфи, тому в цьому пункті будемо говорити тільки про них. З відкритих фондів можна вивести гроші, продавши свої паї за 1-3 робочих дні. Поставлю 10 балів.

Все-таки при даному способі інвестування вам доведеться витратити трохи часу на управління своїми інвестиціями. Звичайно, управління всередині фонду керуюча компанія буде робити без вашої участі, а ось переводити гроші між ПІФами і вирішувати, коли продавати паї, а коли купувати, доведеться вам. 8 балів.

Плюси і мінуси цього способу інвестування:

Плюси:

 • Можливість самостійно скласти інвестиційний портфель.
 • Велика кількість активів, в які може інвестувати фонд.
 • Невисокий поріг входу.
 • Відносно невисокі ризики.

Мінуси:

 • Можливість отримати збиток при невдалому виборі фонду.
 • Відносно складна процедура інвестування.
 • Інвестору повинен бути цікавий фондовий ринок.

Висновок. При вдалому підборі фондів і правильному управлінні своїми інвестиціями прибуток від вкладу перекриває інфляцію і приносить невеликий дохід. Але потрібно пам'ятати, що багато фондів приносять збитки своїм вкладникам.

3. ПАММ рахунки

Брокерські компанії за останні роки вклали стільки грошей у рекламу, що тільки глухий не чув про Форекс і про привабливі перспективи стати успішним трейдером. Тому звичайній людині не складно зрозуміти принцип ПАММ інвестування - дати гроші трейдеру, щоб він на них грав на біржі.

Знайти відповідного брокера можна в Інтернеті. На даний момент найпопулярнішим є Alpari. Так що поставлю 7 балів за простоту і зрозумілість.

Якісь рахунки можуть принести вам більше 100% прибутку на рік, а якісь злити всі ваші гроші. Але, при використанні принципу диверсифікації ризиків, дохід від даного виду інвестування трохи вище, ніж в Піфах і оцінюється мною в 5 балів.

З підвищенням прибутковості збільшуються і ризики. При використанні принципу диверсифікації всю суму інвестицій ви не втратите, але можете отримати збиток. За надійність я б поставив 6 балів.

Починати інвестування в ПАММ рахунки можна з суми в 10 доларів. На даний момент це дорівнює 290 – 300 грн. Сума невелика, тому ставлю 10 балів.

Вивести гроші можна в будь-який час протягом одного-двох робочих днів. Тому за ліквідність 10 балів.

На управління інвестиціями доведеться витрачати час. Якщо ви не будете користуватися автоматичними інструментами, то в особистий кабінет доведеться заходити майже кожен день. Адже ситуація на ринку може змінитися дуже швидко і Ваші керуючі можуть зробити критичні помилки. Ставлю 6 балів.

Плюси і мінуси цього способу інвестування:

Плюси:

 • Невисокий поріг входу.
 • Можливість самостійно скласти інвестиційний портфель.
 • Проста процедура інвестування.

Мінуси:

 • Можливо не тільки отримання збитку, але і злив всієї суми вкладу.
 • Інвестору повинна бути цікава торгівля на валютному ринку.

Висновок. Це дуже поширений спосіб інвестування, який отримав популярність за рахунок реклами. Даний спосіб вкласти гроші скоріше підійде тим людям, яким подобається валютний ринок або у кого є досвід торгівлі на біржі.

4. HYIP-проекти

Такий вид вкладення грошей часто називають квазі-інвестиціями. Якщо говорити простими словами, то це піраміди, які нараховують прибуток учасникам з нових вкладів.

Вкласти гроші в ці проекти дуже просто. Багато з них приймають банківські перекази і оплату через найпопулярніші платіжні системи. Найчастіше вони мають легенду, яка пояснює довірливим вкладникам, звідки компанія бере гроші для виплати таких високих відсотків.

Зробити внесок у такий проект через інтернет дуже легко. Але, якщо в інтернеті ви новачок, то буде складніше. За зручність я б поставив 8 балів.

Прибуток HYIP-проекти обіцяють просто космічну. В середньому довгострокові хайпи пропонують платити по 20-30% на місяць. Короткострокові ж можуть обіцяти подвоїти суму вкладу всього за кілька днів. 10 балів за обіцяну прибутковість, але за фактом вона, звичайно ж, виходить нижче.

Про якусь надійність вкладів говорити не доводиться. Проект може впасти в будь-який момент. Щодня відкривається 1-2 HYIP-проекту і стільки ж скамиться. Тому за надійність я б поставив всього 1 бал.

Думаю, в цьому пункті і пунктах нижче нам варто розглядати тільки довгострокові проекти. Мінімальна сума входу в них починається від 500 грн. 9 балів за невисокий поріг входу.

У більшості проектів повернути депозит не можна. Він буде повертатися до вкладника протягом усього терміну інвестування з кожною виплатою. Тому тільки 1 бал.

Якщо вже ви вклали гроші в один з хайпів, то вам тільки і залишається, що сидіти і сподіватися, що проект буде існувати і платити. Зробити ви вже нічого не зможете. Повністю пасивні інвестиції заслуговують 10 балів.

Плюси і мінуси цього способу інвестування:

Плюси:

 • Висока прибутковість.
 • Зручне введення і виведення грошей.

Мінуси:

 • Дуже високі ризики. ( тому, що це СКАМ, а у всіх них один кінець...)

Висновок. Данний спосіб авантюра та жага "легких" грошей, тому рекомендувати його я не можу. Більшість людей, які заробляють на хайпах, компенсують збиток при інвестуванні за рахунок залучення рефералів.

5. Бекінг (інвестування в гравців в покер)

інвестування в гравців в покер

Про таку гру, як покер, знають майже всі. При цьому багато хто розуміє, що успішні гравці отримують великі гроші за перемоги на турнірах. Але чи багато людей знають, що більшість гравців в покер грають на великих турнірах не на свої гроші?

Заробіток на покері в інтернеті: чи реально заробляти покером?

Тобто, якщо сильному гравцеві не вистачає грошей на участь в турнірі, він звертається до інвестора (спонсору), який отримує в разі виграшу відсоток від призових. У гравця так само може бути кілька спонсорів, які вкладають гроші в гравця і отримують прибуток від виграшу залежно від суми інвестицій.

Купити частку у гравця можна тільки домовившись про це на спеціалізованих форумах. Наприклад, на форумі цього сайту: PokerStrategy.com. Для покупки вам потрібно буде особисто списуватися з гравцем. За зручність я б поставив 4 бали.

Середній заробіток на бекінгу порахувати складно. Але, при співпраці з хорошими гравцями дохід може стати регулярним. Я поставлю 5 балів за прибутковість.

Надійність цього виду інвестицій сильно залежить від вибору гравців. Крім цього, при покупці частки ви не підписуєте ніякі договори і гравець може "не захотіти" віддавати вам вашу частку за виграш. 3 бали за надійність.

Купити частку можна від 10 доларів. Але так дешево продають тільки початківці гравці, для покупки частки професіонала потрібно буде вкласти 200-300 доларів. Але все одно краще починати з невеликих вкладень, тому ставлю 10 балів за невисокий поріг входу.

Такого поняття, як виведення грошей, немає. Ви оплачуєте частку, а в разі потрапляння гравця в призи забираєте прибуток.

Після того, як ви зробили внесок, вам залишається тільки чекати позитивного результату. Ні на що ви вже вплинути не можете. 10 балів.

Плюси і мінуси цього способу інвестування:

Плюси:

 • Можливість отримання великого прибутку, при перемозі гравця в турнірі.

Мінуси:

 • Більше підходять людям, які розбираються в покері.
 • Угода тримається тільки на усній домовленості з гравцем.
 • Зазвичай, гравці заробляють більше, ніж спонсори.

Висновок. Швидше, бекінг підійде людям, які добре розбираються в покері. Звичайній людині буде важко вибрати «правильного» гравця.

6. Довірче управління на спортивних ставках

Більшість людей ставиться до ставок на спорт, як до азартної гри. Але професійні капери багато і стабільно заробляють на ставках на спортивні події.

Багато каперів створюють свої ПАММ рахунки, в які активно залучають інвесторів. Такий вид інвестування схожий на ПАММ рахунки на валютному ринку.

Для того, щоб зробити внесок, потрібно зареєструватися на платформі довірчого управління BetPamm.com і вибрати кілька рахунків для інвестування. 7 балів за простоту.

Якщо ви подивіться графіки прибутковості, то побачите, що провідні капери збільшують кошти на своїх рахунках на тисячі відсотків. Такі доходи повинні підкуповувати. Але в середньому прибутковість від цього способу інвестування набагато нижче і заслуговує 6 балів.

Якщо ви використовуєте принцип диверсифікації і вкладаєте кошти в кілька ПАММ рахунків, то, як мінімум, ви не втратите всю суму інвестування через помилки капера. За надійність я б поставив 6 балів.

Інвестування можна починати з дуже маленьких сум. За невисокий поріг входу 10 балів.

Ви зможете вивести гроші швидко і просто. 10 балів.

Після інвестування вам потрібно буде стежити за обраними ПАММ рахунками, щоб переводити гроші між рахунками в разі відходу їх в збиток або досягнення максимальної прибутковості. 6 балів.

Плюси і мінуси цього способу інвестування:

Плюси:

 • Короткостроковість інвестицій.
 • Самостійне складання портфеля.
 • Невисокий поріг входу і можливість скористатися демо-рахунком.

Мінуси:

 • Можливість отримання збитку або зливу всієї суми.

Висновок. Цей спосіб вкладень дуже сильно нагадує інвестування в ПАММ рахунки на ринку Форекс. Але є не таким відомим через відсутність реклами.

7. Стартапи (венчурні інвестиції)

В останні роки історії успішних стартапів гримлять звідусіль. Всі розуміють, наскільки вигідно було б купити акції молодих компаній, які через кілька років перетворилися б на великі мільярдні корпорації.

Першим способом інвестування в стартап є укладення інвестиційного договору з компанією безпосередньо. Деякі компанії активно залучають інвесторів самостійно, продаючи їм майбутні акції за заниженими цінами.

Так само можна інвестувати в стартап, використовуючи краудінвестингові майданчики і біржі стартапів. Зайшовши на біржу, ви побачите минулі аудити і перевірку компанії, в яких ви можете купувати частки. Вам залишиться тільки вибрати відповідний стартап і купити в ньому частку. За простоту 7 балів.

За покупку часток на біржі компанія буде виплачувати вам дивіденди в розмірі від 2% до 7% в місяць. Крім цього, інвестор може продати свої частки, якщо компанія буде розвиватися і її частки будуть рости в ціні. Так само він може продати частки, якщо вони будуть втрачати в ціні і він зрозуміє, що вклав в компанію-пустушку. За прибутковість 6 балів.

Потрібно розуміти, що стартапи – це ризикований вид вкладення грошей. За статистикою 70% з них збиткові, а 20% з цих 70% просто шахраї, які привласнюють гроші інвесторів. Але і з тих компаній, які входять в 30% успішних, половина розпадається в найближчому майбутньому через внутрішні проблеми.

Одним із способів інвестування коштів в стартапи є краудінвестингові платформи. На жаль, в Україні вони не дуже розвинені і мінімальна сума інвестицій через них досить висока. Зате всі компанії, представлені на майданчику походять обов'язкову перевірку. Так само є і можливість інвестування в стартапи безпосередньо. За надійність 6 балів.

Поріг входу в цей вид інвестування не високий. 10 балів.

Якщо ви вирішите вивести гроші або перерозподілити їх всередині біржі часток, продавши все або частину куплених часток, то вам потрібно буде продавати їх на біржі за ціною нижче ринкової. Чим нижче ціну ви поставите, тим швидше ваші частки куплять. 7 балів.

Для максимально вигідного інвестування вам доведеться приділяти свій час. Потрібно буде відстежувати зміни вартості часток на біржі, продаючи і купуючи їх. Керуючого тут немає, тому все доведеться робити самостійно. 5 балів.

Плюси і мінуси цього способу інвестування:

Плюси:

 • Зручна і проста процедура інвестування.
 • Дуже низький поріг входу.
 • Висока потенційна прибутковість.

Мінуси:

 • Високі ризики при пасивному інвестуванні.

Висновок. Якщо ви вирішили інвестувати в стартапи, то краще користуватися біржами. Ви заплатите близько 5% за виведення грошей, але зате будете захищені від шахраїв.

8. Валюти і дорогоцінні метали

Напевно, серед ваших друзів і знайомих є людина, яка з розумним виглядом стверджує, що гроші треба зберігати в золоті (платині, доларі, фунті, тощо). Такий підхід свідчить, що людина не розбирається в інвестуванні, а просто використовує популярні в народі «стереотипи».

Наприклад, якщо ви подивитеся на динаміку цін на золото, то побачите, що з 2012 року вона знецінилася щодо долара майже в півтора рази.

Якщо ж Ви вирішили обійтися без послуг керуючих і самостійно купити дорогоцінні метали або валюту, щоб зберігати в ній гроші, то ця процедура не складе багато праці.

Купити валюту ви зможете в відділеннях банків, або, скориставшись послугами брокерів (що буде вигідніше, ніж купувати через банк). Так само ви зможете поміняти валюти за допомогою онлайн і оффлайн обмінних пунктів або платіжних систем.

Дорогоцінні метали можна так само купити в банках. А придбати золото стало можливо за допомогою платіжної системи.

Так само не забувайте про кріптовалюти, наприклад, Bitcoin, який за всіма прогнозами буде дорожчати в довгостроковій перспективі. Купівля цих активів не складе труднощів, тому ставлю 8 балів.

Купівля дорогоцінних металів або валюти для довгострокового інвестування в першу чергу захищає вас від знецінення національної валюти. Для багатьох країн зі слабкою валютою це є розумним рішенням. Але курси поводяться непередбачувано, тому прибутковості може і не бути. 2 бали.

Новачкові невідомо, в який бік піде курс найближчим часом, тому його вкладення більше схоже на азартну гру. 

Прибутковість залежить від везіння і я б поставив всього 2 бали.

Поріг входу залежить від виду активу і від способу покупки. На біржі 1 лот коштуватиме мінімум 1000 доларів, а через обмінні пункти або платіжні системи ви можете змінювати суми в кілька доларів. Так що купити валюту або дорогоцінні метали може кожен. 10 балів.

Продати валюту ви можете так само швидко, як і купити. В обмінних пунктах і біржах це робиться практично миттєво. Золото теж є високоліквідним активом. 10 балів.

Взагалі спроби впливати на прибуток за допомогою відстеження курсів і подальшого продажу активів вже перетворює вас в трейдера. А трейдінг я б не став відносити до інвестування. Тому інвестування в валюти і дорогоцінні метали Я розумію, як «вклав і забув». Тому 10 балів.

Плюси і мінуси цього способу інвестування:

Плюси:

 • Здатне захистити від знецінення національної валюти.

Мінуси:

 • Для новачка це є ризикованим і низькодохідним способом вкладення грошей.

Висновок. Покупка дорогоцінних металів і валюти для новачка є дуже непередбачуваним способом вкласти гроші. Зменшити ризики і збільшити прибутковість можна або довіривши гроші керуючому, або самостійно вивчаючи торгівлю на валютному ринку.

9. Цінні папери

Думаю, що більшість людей з цінних паперів знайомі тільки з акціями. Найбільш фінансово грамотні, напевно, зможуть назвати ще облігації. Про те, як інвестувати гроші в цінні папери знають тільки одиниці.

Насправді, купити цінні папери не складніше, ніж купити валюту. Вам так само потрібно звернутися в великий банк або до брокера. 7 балів за простоту.

При покупці цінних паперів новачком отримання прибутку знаходиться під великим питанням. І, якщо при інвестуванні в облігації навіть новачок зможе розраховувати на невеликий дохід, то ринок акцій може принести збиток інвесторові. 3 бали за прибутковість.

Взагалі-то, зазвичай невисока прибутковість тягне за собою і невисокі ризики, але не в цьому випадку. На ринку акцій ризики високі. 3 бали за надійність.

Починати інвестування можна з невеликої суми. Поріг входу починається приблизно від 500 грн. 9 балів.

Цінні папери можна продати на біржі так само, як ви їх і купили. Цей актив вважається цілком ліквідним. Ставлю 10 балів.

Знову ж таки, якщо людина починає управляти своїми цінними паперами самостійно, то він вже з інвестора перетворюється в трейдера. Тому тут ми розглядаємо тільки пасивне інвестування. 10 балів.

Плюси і мінуси цього способу інвестування:

Плюси:

 • Проста процедура інвестування і невеликий поріг входу.

Мінуси:

 • Для новачка це є ризикованим і низькодохідним способом вкладення грошей.

Висновок. Якщо вже ви вирішили інвестувати в цінні папери, то краще звернутися до професійного керуючого, який за невелику комісію буде керувати вашими коштами. Самостійно інвестування новачка у фондовий ринок більше схоже на азартну гру, ніж на інвестування.

10. Нерухомість

Серед людей існує один стереотип: "найнадійніше вкладення грошей - це покупка нерухомості". Але не варто забувати, що до нерухомості належать не тільки квартири, але ще різні будівлі, споруди, водні об'єкти, ліси і т. д.

Взагалі в цьому є частка правди, адже багато людей хочуть зібрати на зайву квартиру до старості, щоб здавати її в оренду і отримувати хорошу прибавку до пенсії. А в разі чого можна продати її і отримати непоганий капітал.

Можна інвестувати в житлову або комерційну нерухомість, що будується або вже побудовану, заміську або знаходиться в межах міста. Від вибору виду нерухомості залежить і простота інвестування.

Для інвестування в житлову нерухомість потрібно буде звертатися до ріелтора, шукати підходящі варіанти, оформляти багато документів і, можливо, робити ремонт. Як на мене, так процедура досить таки тужлива.

Якщо ви вирішили купувати комерційну нерухомість, то мороки стає набагато більше. Вам потрібно буде вести бухгалтерію, платити податки, управляти об'єктами, переоформляти енергопостачання. В середньому за зручність я б поставив 2 бали.

Що стосується прибутковості, то з житлової нерухомості ви можете отримувати не більше 1 відсотка в місяць при довгостроковій оренді. Це 7-10% на рік. Здача житлових об'єктів подобово перетворюється в роботу і не розглядається.

Якщо ви розраховуєте через деякий час продати її дорожче, то далеко не факт, що ціни виростуть. Загалом, за прибутковість я б поставив 3 бали.

Нерухомість, дійсно, має високу надійність. Якщо, звичайно, це не об'єкт, що будується.

Навіть якщо ціни на нерухомість впадуть, ви продовжите стабільну отримувати прибуток з оренди. За надійність я ставлю 9 балів.

Поріг входу високий, навіть якщо це колективна покупка нерухомості. Мінімальна сума інвестування починається з декількох сотень тисяч грн. Поставлю 2 бали.

Дуже часто буває так, що для того, щоб швидше продати нерухомість (особливо комерційну) доводиться ставити дуже низьку ціну. Іноді об'єкти не вдається продати протягом декількох місяців. Ставлю 3 бали.

Якщо розглядати довгострокову оренду житлової нерухомості, то час на управління доведеться витрачати не багато. Вам потрібно буде 1 раз знайти орендарів і потім раз на місяць забирати гроші. 8 балів.

Плюси і мінуси цього способу інвестування:

Плюси:

 • Зрозуміла схема отримання доходу.
 • Висока надійність.
 • Не потрібно ніяких особливих знань і досвіду в інвестуванні.

Мінуси:

 • Високий поріг входу.
 • Невисока прибутковість.

Висновок. Інвестиція в житлову нерухомість є зрозумілим кожному способом вкладення грошей. Такий спосіб особливо подобається консервативним інвесторам, які не хочуть ризикувати.

11. Інвестиції в бізнес

Звісно ж, тут ми будемо говорити не про інвестування в створення бізнесу з нуля, а про покупку готової компанії. Створення бізнесу з нуля – це важка робота з непередбачуваним результатом. Для інвестора представляє інтерес сформувався бізнес з налагодженими процесами, що приносить стабільний дохід.

Для того, щоб знайти компанію для покупки, ви можете скористатися газетами або дошками оголошень. Але найчастіше підприємець не поширюється про продаж свого дітища, щоб не викликати сумніви у співробітників і клієнтів.

Тому вони вважають за краще звертатися в компанії-брокери, які будуть займатися продажем їх бізнесу. Так само вони поширюють інформацію про продаж серед друзів і знайомих.

Після того, як Ви знайшли відповідний бізнес, вам потрібно буде зробити його аудит, щоб переконатися, що бізнес-процеси в нормі. Вся ця процедура для новачка може перетворитися в непереборну перешкоду. 1 бал за простоту і зрозумілість.

Надприбуткові бізнеси рідко продають, тому розраховувати варто на середню прибутковість. Звичайно, прибутковість сильно залежить від виду діяльності та якості управління. Поставлю 6 балів.

Багато хто думає, що підприємці продають тільки збиткові бізнеси. Але насправді це не так. Причиною продажу може стати: термінова необхідність у грошах, розбіжності між власниками, втрата інтересу, брак часу (особливо при наявності кілька видів бізнесу в одного підприємця) і т. д.

Аудит допоможе проаналізувати надійність, прибутковість і перспективність бізнесу. Тому шанс покупки збиткового активу дуже малий. Ставлю 7 балів.

Поріг входу в цей вид інвестування відносно високий. Так, є зовсім невеликі компанії, але і вони коштують далеко не копійки. Купівля прибуткового бізнесу з налагодженими процесами за витратами схожа з покупкою нерухомості.

Часто люди об'єднуються в групи для покупки бізнесу. Наприклад, кілька друзів і знайомих купують компанію в складчину. Але і в цьому випадку поріг входу залишається високим. Поставлю 2 бали.

Якщо вам терміново знадобляться гроші, то компанію можна продати. Якщо ваш бізнес збитковий, то продати його буде складно або практично неможливо. Прибутковий бізнес продати легше, але найчастіше ця процедура займає багато часу. Тому 3 бали.

Якщо ви станете самостійно управляти купленою компанією, то перетворитеся з інвестора в бізнесмена. Тому вам потрібно буде найняти виконавчого директора, який буде займатися управлінням вашого бізнесу. Але і в цьому випадку вам доведеться контролювати його і аналізувати діяльність компанії.

Та й підбором керуючого вам потрібно буде займатися самостійно. Тому 2 бали.

Плюси і мінуси цього способу інвестування:

Плюси:

 • Надійний і прибутковий вид інвестицій.
 • Можна вибрати той бізнес, який вам подобається і зрозумілий.

Мінуси:

 • Складна процедура підбору та оформлення бізнесу.
 • Високий поріг входу.
 • Необхідно буде вникати в бізнес-процеси і в якійсь мірі займатися управлінням компанії.

Висновок. Я вважаю, що при наявності достатнього капіталу, покупка готового бізнесу є одним з кращих способів вкладення грошей. Але бажано, щоб вам подобався вид діяльності вашої компанії, і ви мали хоча б мінімальний досвід у веденні бізнесу.

12. Інвестиції в контентні сайти

Цей спосіб вкладення грошей схожий на інвестування в бізнес, але з більш простою процедурою покупки і управління. Знову ж таки, створювати і просувати сайт не потрібно. Можна просто купити вже готовий проект.

Сам по собі сайт є більше інструментом, ніж активом. Справжнім активом є аудиторія, яка щодня заходить на даний проект. Власник сайту отримує прибуток за рахунок реклами, партнерських програм та інших джерел монетизації.

Для покупки сайту можна скористатися біржею. Однією з найпопулярніших бірж в рунеті є Telderi.ru. У списку продаються сайтів ви можете побачити всю інформацію щодо проектів: розмір аудиторії, прибутковість, динаміку розвитку, термін окупності і т. д.

Угода захищена і проходить за правилами аукціону, де сайт дістається покупцеві, який запропонував найвищу ціну. За простоту можна поставити 4 бали.

Зазвичай нормальні сайти продаються за ціною рівної доходу з нього за 12 місяців. Тобто, якщо проект приносить 20 000 грн на місяць, то справедлива ціна за нього буде 240 000 грн.

Але в більшості випадків на таких сайтах монетизація працює далеко не на 100%. Таким чином, після "підкрутки" монетизації окупити внесок можна буде за 6-10 місяців. 7 балів за прибутковість.

Якщо сайт зроблений якісно і просувався тільки "білими" способами, то такий внесок можна назвати надійним. Звичайно, якщо ви хочете, щоб проект приносив вам прибуток ще не один рік, то над ним потрібно проводити хоча б мінімальні роботи. Але, на рік-два проекти вистачить і без додаткових вкладень. 8 балів за надійність.

Взагалі, деякі сайти продаються дуже дешево. Можна знайти і за 500 грн. Але такі сайти не повинні цікавити інвестора.

Можна купити, як один дорогий і якісний сайт, таки і кілька середніх. Тому не раджу починати із занадто маленьких Сум. За поріг входу поставлю 6 балів.

Якщо проект вам перестане бути цікавим або вам потрібні будуть гроші, то ви завжди зможете продати його на тій же біржі. За це ставлю 4 бали.

При купівлі сайту, який буде приносити вам пасивний дохід, ви зможете отримувати прибуток, взагалі не займаючись ним протягом року-двох. Але, з плином часу, без адміністрування та оновлення проект буде втрачати свою аудиторію, приносячи все менше і менше доходу. Поставлю 4 бали.

Плюси і мінуси цього способу інвестування:

Плюси:

 • Зручна для кожного сума інвестування.
 • Висока надійність вкладень.
 • Можна займатися розвитком проекту, збільшуючи прибуток.

Мінуси:

 • Потрібно володіти мінімальними знаннями про сайти і способи їх монетизації, або звернутися за допомогою до досвідченого фахівця.

Які бувають інвестиції

Поняття інвестицій не обмежується приватними інвестиціями в цінні папери або похідні фінансові інструменти. У широкому сенсі термін "інвестиції" можна поширити на будь-які вкладення приватною особою або компанією будь то гроші, матеріальні засоби або нематеріальні активи.

Основні класи інвестицій:

 • Реальні інвестиції. До них відносять, наприклад, покупку вже готового бізнесу; придбання нематеріальних активів, таких як патенти, авторські права, товарні знаки та інше; будівництво, реконструкції, Капітальний ремонт.
 • Фінансові інвестиції. До них відноситься покупка цінних паперів або похідних фінансових інструментів.
 • Спекулятивні інвестиції. У цьому випадку головною особливістю інвестицій є ставка на дохід за рахунок зміни ціни активу. Діє принцип»купити дешевше, продати дорожче". Предметом спекулятивних інвестицій можуть бути акції, а крім них-валюта, дорогоцінні метали, облігації.
 • Венчурні інвестиції. Так називають вкладення в молоді компанії на довгий термін. Венчурні інвестиції пов'язані з високим ризиком повністю втратити вкладення, але також вони можуть принести інвесторам надприбуток. Приклад успішної венчурної інвестиції-вкладення фонду SoftBank в молоду компанію Alibaba в 2000 році. Після виходу Alibaba на IPO в 2014 році частка SoftBank зросла з $20 млн до $74 млрд. Приклад провальної венчурної інвестиції — банкрутство медичного проекту Theranos, який залучив від венчурних інвесторів не менше $500 млн перед своїм крахом.
 • Портфельні інвестиції. Це вкладення не в один вид активу (наприклад, акцію конкретної компанії), а відразу в кілька, які формуються у вигляді портфеля з декількох цінних паперів.
 • Інтелектуальні інвестиції. Так називають вкладення коштів в інтелектуальний продукт. Таким може бути підготовка фахівців, наукові розробки, об'єкти інтелектуальної власності, творчий потенціал групи людей.

Протилежністю інвестиції є інвестиція. Так в економіці називають скорочення активу. Дивестицією можна назвати продаж частини існуючого бізнесу-компанії так чинять у разі, якщо хочуть зосередитися на основному напрямку своєї діяльності.

Дивестиції можуть відбуватися, в тому числі, з морально-етичних причин. В останні роки до дивестицій пов'язаних з нафтовою промисловістю активів закликають екологічні активісти.

Іноді дивестиція стає результатом антимонопольної політики. Один з таких випадків стався в 1984 році, коли влада США зобов'язала телекомунікаційну корпорацію AT&T розділити і продати один з підрозділів.

Висновок + відео

Висновок. Інвестування в тематичні, інформаційні та інші схожі сайти є одним з кращих способів інвестування. Цей вид вкладення грошей можна легко перетворити в бізнес, працюючи над купленими сайтами і збільшуючи прибуток.

Читайте також - Інвестиції в інтернеті у криптовалюту

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити