Тамара СумськаАвтор: 

Тамара Сумська

Фахівець з особистих фінансів та інвестування. Допомагає нашим читачам підвищувати рівень фінансової грамотності.

Куди вкласти гроші, щоб вони працювали — 16 варіантів інвестування

Останнє оновлення: Понеділок, 05 лютого 2024 Автор: Тамара Сумська
Зміст[Сховати]

Куди вкласти гроші

Здрастуйте! Сьогодні поговоримо про те, куди вкласти гроші.

Є якась солідна сума, і хочеться її примножити з мінімальними ризиками? Куди інвестувати гроші з максимальною вигодою? Якими принципами керуються досвідчені інвестори. Про все це можна дізнатися далі. Не варто нехтувати цією інформацією, адже найкращий внесок – це інвестиції у вигляді знань.

Поради експертів і принципи досвідчених інвесторів

Фінансова подушка

Інвестиції тісно пов'язані з ризиками, і тому необхідно створити фінансову подушку. Це кошти, які можна витрачати протягом 6 місяців, при цьому не відчувати будь-якого недоліку. Іншими словами, підтримувати звичний рівень життя.

Як створити такий резерв? Регулярно відкладати кошти з будь-яких доходів. Можна продати цінні речі, нерухомість.

Для підрахунку конкретної суми фінансової подушки треба середній щомісячний дохід помножити на шість місяців. Отже, якщо сім'я живе на 20 тисяч, то в резерві має бути не менше 120 тисяч грн.

Чому саме півроку? Стільки часу знадобиться для пошуку нової роботи або нової справи. Звичайно, цей термін може бути і більше.

Заміною фінансової подушки може служити будь-який пасивний дохід. Тобто прибуток, що не вимагає від людини будь-яких зусиль. Наприклад, здача в оренду дачі, квартири, будинки.

Контроль ризиків при вкладенні грошей

Головний камінь спотикання всіх інвесторів – це ризики. Тому мріяти про доходи і планувати їх ніхто не забороняє. Але і забувати про можливі втрати не варто. На практиці часто молоді інвестори в передчутті великих доходів, забувають про можливі провали. Вони вкладають відразу велику суму в якісь немислимі пропозиції, що обіцяють золоті гори.

Інвестування – це не гра, це наука, що вимагає глибокого вивчення матеріалу. Починати слід з малого, тільки потім поступово нарощувати темпи і суми вкладів. Ця справа не терпить поспіху. Майбутній заробіток на інвестиціях нікуди не дінеться, якщо людина почекає і стане фахівцем в цій сфері. Проявіть терпіння, і досконально вивчіть всі аспекти цієї науки. З часом ви зможете відповісти на питання, куди краще інвестувати гроші.

Диверсифікація

Не варто всі кошти вкладати в один напрямок. Це збільшить ризики, адже в разі "програшу" інвестор втрачає всі гроші. Треба вміти розділяти гроші за різними продуктами інвестування. Благо секторів для вкладів предостатньо. Це і нафта, і газ, і продовольство, і банки. Одна сфера приносить збитки, а інші підтримують на плаву весь, так званий інвестиційний портфель.

Пошук співінвесторів для вигідного вкладення грошей

Вигідно вкласти гроші, щоб отримувати дохід можна і скооперувавшись з іншими інвесторами. Такі об'єднання називають пулами. Так, з'являється більше можливостей – пропозицій для вкладів. Наприклад, є який-небудь проект, на нього не вистачає грошей. Участь в ньому можлива, якщо об'єднатися з іншим інвестором, у якого теж недостатньо коштів на даний проект.

Можна бути вкладником в спеціальні памм-рахунки. Це спільний рахунок, яким управляє професіонал у сфері інвестицій. На підставі довірчого управління він (трейдер) робить вклади в різні інструменти. При цьому він не може розпоряджатися цими грошима як власністю, може тільки інвестувати з метою залучення прибутку. Якщо справи йдуть в гору, то трейдер має відсоток з прибутку. Але всі вкладники можуть домовитися про відсторонення керуючого при певному відсотку збитків від всього вкладу.

Пасивний дохід

Важливо мати пасивний дохід від інвестиційного прибутку. Вклади – нестабільний спосіб вкласти гроші щоб отримувати щомісячний дохід. Можна вкласти 100 000, через рік отримати 150 тисяч, тобто 50% прибутку. Але в наступні роки немає гарантії, що можна добре прокрутити гроші, а можна і зовсім розлучитися з ними.

Куди краще і вигідніше вкласти гроші під відсотки? Створити з 40 тисяч пасивний дохід, з щомісячним невеликим прибутком в 2000 грн. Це становитиме приблизно 20 тисяч на рік. Взяти ще 40 тисяч, а може і більше або менше коштів в кредит, і вже їх інвестувати в більш консервативні інструменти.

Відомий бізнес-тренер, бізнесмен, талановитий інвестор і автор багатьох книг по саморозвитку Роберт Кійосакі чималу увагу приділяє пасивного доходу. Саме він створив настільну гру «Грошовий потік», погравши в яку, можна ще раз переконатися у важливості пасивного доходу.

Яка сума знадобиться для початку інвестиційної діяльності

Якихось певних грошових сум, з яких можна почати діяльність по вкладах, немає. Це може бути хоч 100 грн, якщо, наприклад, мова йде про банки. Добре для початку виробити звичку відкладати десять відсотків від будь-якого доходу. Паралельно буде формуватися навик по створенню фінансового резерву.

Всі відомі інвестори, бізнесмени, фінансисти вже втомилися повторювати, що відкладання грошей з кожного доходу – це необхідна умова на шляху до успіху.

Так, у міру зростання доходу буде рости і резерв. Помилка багатьох інвесторів зі збільшенням доходів, витрачати гроші незрівнянно з прибутком, брати непомірні кредити. Це пов'язано з психологією, людина переходить на новий рівень життя, і не може зупинитися в своїх потребах. Жити по коштах – контролювати баланс між доходами і витратами – ще одна важлива складова успішного інвестування.

Куди вигідно інвестувати гроші

Способів інвестування багато. Серед них трапляються не зовсім законні методи і проекти, які спрямовані на вивуджування грошей з малограмотних і довірливих інвесторів. Як не розгубитися у всьому різноманітті пропозицій і не нарватися на лохотрон.

Поговоримо про те, куди вкласти гроші найвигідніше. Розглянемо традиційні методи інвестування вже перевірені часом і досвідченими інвесторами. Ризики при цьому помірні, а прибутковість цілком прогнозована.

Вкласти гроші в банківські вклади

Вкласти гроші під відсотки в банк – найпоширеніший спосіб, але через високий рівень інфляції в країні, його не можна назвати супер прибутковим. У кращому випадку можна розраховувати на збереження своїх коштів на тому ж рівні, що і в момент вкладу.

Якщо вас цікавить питання, куди вкласти гроші, щоб не втратити, цей варіант для вас. Тут рівень ризиків найменший. До того ж, тут є можливість вкласти невеликі гроші, практично з повною гарантією повернення.

Які можна виділити плюси від вкладення грошей в банк?

 1. Маленька ймовірність втрати грошей.
 2. Можна в будь-який час повернути кошти.
 3. Почати можна з 1000 грн.
 4. Прості правила і зрозумілість всього процесу.

Мінуси очевидні:

 1. можливо найнижча прибутковість з усіх можливих способів інвестування;
 2. при достроковому знятті коштів, відсотки губляться.

 Банківські вклади діляться на кілька категорій залежно від терміну:

 • Строкові депозити - кошти зберігаються в банку певний термін, при знятті грошей раніше терміну, банк накладає штрафні санкції на вкладника. Це можуть бути позбавлення частини відсотків за вкладом. У договорі може бути встановлений термін протягом, якого повертаються гроші при достроковому розірванні зобов'язань.
 • Безстрокові депозити - договір в цьому випадку вільний від строгих обов'язкових термінів. Можна забрати гроші в будь-який момент. Але передбачається невеликий залишок на рахунку, щоб договір не припиняв свою дію. Якщо залишку не буде, то наступного разу доведеться укладати договір заново.
 • Вклади з щомісячними нарахуваннями по рахунку. У цьому випадку кожен місяць вкладнику перераховуються відсотки. Кошти можна знімати або залишати і тим самим збільшувати суму, на яку будуть нараховуватися відсотки.
 • Депозити з виплатою відсотків тільки після закінчення дії терміну, прописаного в договорі. Можна укласти договір на рік і отримати відсотки, тільки після закінчення цього періоду, не раніше. Такі вклади можна оформляти на будь-який термін – місяць, півроку, рік і більше.

Вкласти гроші у фондові ринки

Фондовий ринок – другий за популярністю спосіб інвестування. Він заснований на придбанні цінних паперів (облігацій, акцій і ф'ючерсів).

Дозволяє отримати набагато більший дохід, ніж від вкладів у банку. Однак треба взяти до уваги і відносно чималі ризики.

Для здійснення інвестування в цій сфері, корисно звернутися в спеціальні брокерські компанії або в банки, які мають справу з фондовим ринком і операціями на ньому.

Вкладати можна на короткі терміни, і тоді таких інвесторів часто називають спекулянтами. Вони займаються продажем і покупкою цінних паперів за лічені хвилини, максимум тиждень.

Середньострокові інвестори тримають акції від декількох тижнів до місяців.

Якщо акції куплені на кілька років, то це довгострокові інвестиції.

Управляти коштами можна самостійно, а можна звернутися до трейдерів або до спеціалізованих фондів. До останніх відноситься ПІФ – пайовий інвестиційний фонд. Дана організація сама формує портфель інвестицій, що складається з акцій, депозитів, облігацій та іншого. Самостійно продає ці частки, по-іншому паї.

Встановлюються певні терміни, після закінчення яких інвестор отримує відсотки відповідно до розміру внесеного паю. Але фонд може принести і збитки, якщо доходи будуть менше ніж розмір вкладень.

Основні плюси інвестування у фонди:

 1. відсоток прибутку вище, ніж від вкладів у банках;
 2. можна вкладати в різні інструменти – види цінних паперів;
 3. можна самостійно скласти інвестиційний портфель, детально вивчивши співвідношення доходів і ризиків. В цьому випадку є ймовірність дуже вигідно інвестувати гроші.

Недоліки фондових ринків:

 1. процес не такий простий, як банківські вклади;
 2. ризик втратити кошти збільшено;
 3. якщо займатися самостійним інвестуванням, то необхідні спеціальні знання.

Акції — цінні папери, що підтверджують право на участь у статутному капіталі компанії. Вони приносять своїм власникам частину прибутку фірми. Це шанс вкласти кошти сьогодні, щоб отримати можливий прибуток в перспективі. Великий прибуток характерна риса таких інвестицій, але зберігається ризик того, що компанія може і розоритися.

У цій справі важливо навчитися складати прогноз і вчасно переводити гроші. Як тільки компанія почне втрачати свої позиції.

Інвестувати гроші в Форекс

Я сам раніше вчився торгувати на фондовій біржі і трохи зачепив Форекс. Повірте, без знань і навичок торгівлі там робити нічого. На моїх очах 90% людей зливали гроші, 7% працювали в нуль і 3% заробляли. Правда, є приклади тих, хто заробляє на цьому не пристойно багато, але це одиниці. Якщо вам ця діяльність цікава, тоді пробуйте!

Світовий глобальний ринок обміну валют - Форекс. Весь принцип полягає в обміні практично будь-якої грошової одиниці. Більшість операцій відбувається за один день, і заробляють на них відповідно інвестори-спекулянти.

Форекс призначений для заробітку грошей в найкоротші терміни. Але ризики при цьому – величезні. За такі ж лічені дні можна і втратити весь капітал.

В даний час існують спеціальні компанії – Форекс-брокери. Вони пропонують послуги на Форексі.

Тут треба бути максимально обережним, адже з'явилися компанії шахраї. Вони створюють спеціальні програми, що імітують торги на світовому ринку. У підсумку, вкладник грає в якусь вигадану гру на своєму комп'ютері і звичайно програє всі свої кошти.

Перед тим як звернутися до Форекс-брокерів, треба почитати про компанію відгуки, відвідати офіс, переконається будь-якими іншими способами в благонадійності.

Переваги ринку Форекс:

 1. відносно невеликі початкові кошти (мінімум 100 доларів);
 2. швидкий заробіток за рахунок високого кредитного плеча;
 3. інвестиційних інструментів достатньо і вони відповідають валютним парам.

Недоліки полягають в дуже великих ризиках втратити гроші за короткий термін. Для інвестування потрібні чималі знання і навички, які з великим трудом купуються за багато років наполегливої роботи. За статистикою всього лише 2-3% трейдерів торгують в плюс. Натхнені красивими розповідями новачки, завжди вірять що вони то вже точно потраплять в ці заповітні 2-3%. Не спокушайтеся, вони все зливають в найкоротші терміни. Тільки присвятивши цій справі дуже багато часу і сил, навчившись контролювати ризики і оволодівши своїми емоціями, у вас може з'явитися шанс почати заробляти.

Інвестування в ПАММ-рахунки

Успішні трейдери пропонують послуги з вкладів коштів на Форексі. Зручно, адже не потрібно дізнаватися правила інвестування і вивчати всі тонкощі успішних вкладів.

Вкладаючи в Памм-рахунки можна без праці отримувати від 4 до 7 % прибутку за місяць. Вся суть полягає в передачі фінансів керуючому. Він в свою чергу змушує гроші працювати, а прибуток при цьому зазвичай ділиться навпіл 50 на 50. Якщо вкласти великі гроші, інвестор може отримати кращі умови. Наприклад, 70 на 30 від прибутку на користь інвестора.

Так само завжди є можливість інвестувати гроші під очікуваний високий відсоток, якщо керуючий буде використовувати агресивні торгові стратегії. Люди вкладають гроші, найчастіше, саме в таких керуючих. Але не забувайте, що ваші ризики втрати коштів так само сильно зростають. До речі, в Памм рахунку є можливість вкласти гроші в Інтернеті, не обов'язково кудись йти.

Всі гроші зберігаються в колекторському агентстві, тому немає ризику того, що керуючий привласнить собі всі кошти і сховається. Він зацікавлена особа в отриманні прибутку. Його дохід повністю залежить від того, як він зуміє попрацювати на фондовому ринку.

Виникає закономірне питання, куди вкласти гроші, щоб вони працювали, і де знайти гарного керуючого.

Є не так багато варіантів.

 • Пошук самостійними шляхами через інтернет. Таких компаній багато.  Але переконатися в професіоналізмі можна тільки на досвіді. Можна скільки завгодно читати відгуків і довіряти рейтингу, але це не гарантія що так і йдуть справи насправді. Доведеться для початку ризикнути невеликими сумами, щоб перевірити.
 • Краще використовувати поради та думки відомих досвідчених експертів, щоб дізнатися куди вигідно вкласти гроші. Ця людина, якщо він чесний і знає досить багато компаній не з чуток, допоможе вибрати майданчик для прибутку і застереже від горе керуючих.

Вкласти гроші в нерухомість

Простий спосіб інвестування, якщо коштів достатньо для покупки житлової площі або комерційної нерухомості. Останнє буде давати більший дохід, але і зажадає певних знань і грамотності.

Нерухомість - це не тільки будівлі, а й земля, кар'єри, озера, катери, літаки.

Це не завжди інструмент, щоб заробити, але хороший інструмент, щоб не втратити! Нерухомість завжди в ціні. Більш того, ціна завжди зростає. По-друге, її можна не просто купувати і чекати зростання, але і активно використовувати з метою заробітку грошей. Можна здавати в оренду або ж використовувати для власного бізнесу. У будь-якому випадку нерухомість є відмінним вкладенням і не тільки в 2024 році.

Причому купувати можна як житлову, так і комерційну, хоча зараз я б більше робив акцент на комерційній нерухомості. Також вигідно купувати приватні будинки в поганому стані з метою побудови нової нерухомості на цій території. 

Позитивні сторони:

 1. можливість отримати пасивний дохід;
 2. можна отримати заробіток на різниці між ціною купівлі та продажу;
 3. хороший спосіб збереження грошей і захисту їх від інфляції;
 4. нерухомість — це матеріальний актив, який можна використовувати під бізнес або для заселення.

Негативні сторони:

 1. потрібно мати великий початковий капітал;
 2. не можна швидко продати без втрати ринкової вартості;
 3. можливе псування активу орендарями, повінню, пожежею і так далі. Вихід - страхування, яке потребує додаткових витрат.

Можна вкладати гроші в Україні в нерухомість. За даними статистики, великим попитом користуються квартири невеликі за площею, але знаходяться в престижному районі. Вартість не така висока, та й ремонт обійдеться недорого, не треба купувати багато меблів. Якщо здавати такі квартири в оренду, то можна отримати до 20% річних. Окупність відбувається за 5-10 років.

Є мінус - важко знайти постійних знімачів. Власнику нерухомості доводиться періодично знаходити орендарів. Якщо квартира має велику площу і не здаються кімнати окремо, то таке житло принесе до 7% річних, мінімальний термін окупності складе 10 років.

При процедурах купівлі-продажу нерухомості потрібно проявити особливу пильність. Увагу звернути на документи на власність і договір. Краще звертатися в відомі Ріелтерські контори з хорошою репутацією і нотаріусу.

Вкласти гроші в приватне кредитування

Такі інвестиції принесуть високі доходи, до 50% чистого прибутку. Кредитування в приватному порядку на сьогоднішній день розвивається в швидкому темпі. Але ризик у цій справі величезний – позикові кошти просто можуть не повернути. Ніякий грамотний і чіткий договір і Уважний підбір претендентів не дає великої гарантії на повернення коштів з відсотками. Найбільш розумно займатися мікрокредитуванням. Коли на невеликі терміни видаються суми грошей, що не відрізняються великими розмірами.

Подібна можливість є на сайті Вебмані. Суми позики і терміни невеликі, відсотки високі. Якщо навчитися відрізняти платоспроможну людину від банкрута або афериста, то можна непогано заробити. Однак інтернет-кредитування-це ще в порівнянні зі звичайним кредитуванням більш ризиковане заняття. Часом навіть невідомий паспорт позичальника.

Інвестиції в бізнес

Для людини яка має підприємницьку жилку, немає кращого способу вкладення коштів. Ризики, звичайно, зберігаються, як і в будь-якому інвестуванні. Але ними можна легко навчитися керувати. Бізнесмен сам вирішує, куди спрямувати кошти, щоб вони працювали і приносили прибуток.

Вкладення в себе я вважаю більш оптимальними. У своєму бізнесі я відповідаю за свої вкладення, по суті я вкладаю в себе, а це великий плюс. Є тут, звичайно, і мінуси — доведеться працювати! Але я завжди вкладав і буду вкладати в себе і свої проекти!

Плюси: ви контролюєте ситуацію, немає меж доходам.

Мінуси: Доведеться працювати, є ризик прогоріти, це не зовсім пасивний дохід.

Ефективно вкладати кошти у вже готовий бізнес, який приносить доходи.  Додаткові інвестиції в цьому випадку тільки збільшать вже наявний прибуток.

У бізнес-проекти набагато легше залучити співінвесторів. На бізнес можна легко отримати кредит. Це все позитивні сторони. Але є і негативні:

 • ризик все ж залишається високим;
 • якщо це бізнес-проект, то є ризик втрати частки;
 • не можна за короткі терміни продати активи без втрати у вартості (товар, обладнання).

Читайте статтю - Бізнес з нуля. Як почати свій бізнес?

Інвестиції в дорогоцінні метали

Це найдавніший спосіб інвестування. Так склалося, що грошові знаки прив'язані до золота. У другій половині 20 століття золото перестало бути гарантом валюти. Але досі дорогоцінні метали здатні зберегти і примножити капітал.

Вкласти гроші, щоб заробити на дорогоцінних металах можна трьома поширеними способами:

 1. придбання ф'ючерсів або акцій, відповідних фондів і компаній;
 2. внесок у знеособлені металеві рахунки;
 3. купівля злитків з дорогоцінних металів.

З останнім способом все зрозуміло: треба прийти в банк і купити там злитки. Решта 2 варіанти вимагають детальних пояснень.

Знеособлений металевий рахунок – це рахунок, який показує, скільки грам металу куплено клієнтом, але без вказівки проби, серійного номера і виробника.

Ф'ючерси являють собою контракт на поставку металу в конкретній кількості. Купити їх можна на біржах. Таким чином, купивши контракт, інвестор стає володарем партії металу.

Такий вид вкладу обіцяє високу стабільність. Це хороший спосіб зараз вкласти гроші, щоб зберегти їх і обійти інфляцію.

Вклади в антикваріат і предмети мистецтва

Цей варіант більше для тих, хто в цьому знає толк! А хто знає, той зрозуміє. Завжди є люди, хто шукає раритетні речі і скуповує. І коштує це задоволення не мало.

Приклад. Якось мій знайомий купив автомобіль ГАЗ 21 «Волга» в непоганому стані. У нас в місті пару років тому можна було купити тисяч за 20 грн. Він перефарбував її, поставив двигун від БМВ (не новий само собою) і коробку автомат, подшаманил салон, в загальному привів в порядок. Робив для себе, але днями йому за неї запропонували 300 000 грн. Він погуглив і відмовився, бо це виявилося ще й дешево! Вкладень за моїми грубими розрахунками тисяч 100-150 грн, а на виході 300 т. грн. якщо цим займатися грунтовно, то можна непогано заробляти.

Це просто приклад з життя. Варіантів може бути багато.

Для реалізації такого способу потрібні чималі вільні кошти. Але рідкісні колекційні речі, картини дорожчають з кожним роком. Антикваріатом прийнято вважати річ старше 50 років. Не всякий предмет може стати цінним з роками. Це можуть бути тільки старовинні речі, які мають художню та історичну цінність. Отримати прибуток можна тільки з антикваріату, який визнаний провідними цінителями мистецтва і вченими.

Придбати і продати антикваріати, предмети мистецтва і колекції можна на аукціонах і виставках. Є і спеціалізовані магазини.

У цьому виді інвестування є один істотний мінус – підробки і шахраї. Обов'язково потрібен експерт зі спеціальним обладнанням, щоб відрізнити оригінал від підробки. Перш ніж вкладати гроші в той чи інший предмет мистецтва обов'язково потрібно зробити експертизу.

Інвестиції в предмети інтелектуальної власності

Патент можна отримати на певну технологію або винахід. Це робиться для того, щоб інші особи не змогли використовувати інтелектуальну власність без дозволу на те автора, винахідника.

Використовувати винахід автора можна без проблем, але з одним застереженням. Кожен раз, як творіння буде приносити дохід, бізнесмен повинен заплатити певний відсоток правовласнику.

Можна купити технологію у автора (патент) і отримувати прибуток. Вона являє собою пасивний дохід від підприємців. Останні використовують, прописану в купленому патенті технологію в бізнесі.

Тоді, якщо це винахід або технологія будуть впроваджені кимось у виробництво з метою отримання прибутку, ви будете отримувати свій відсоток у вигляді пасивного доходу.

Цей спосіб вигідний для людей, які знають, кому в перспективі може знадобитися та чи інша технологія, і кому її можна запропонувати для використання. Те ж саме стосується і товарних знаків і брендів. Все це називається – нематеріальні активи, тобто активи, які не можна помацати.

Можна отримувати дохід пасивного виду або отримати прибуток на перепродажі товарного знака.

Є й ризики, можна не знайти орендарів і бажаючих використовувати ту чи іншу технологію, патент, товарний знак.

Вкласти гроші в інтернет-проекти і стартапи

Один з найвигідніших способів, куди вкласти гроші. При цьому необов'язково шукати інтернет проекти і вкладати в них гроші, віддаючи кошти невідомим людям. Гроші можна вкладати на інвестиційному майданчику з ліцензією. Весь процес при цьому легальний.

Наприклад, біржа Share In Stock, на ній власники бізнесу он-лайн, представляють свої проекти. Інвестори можуть вкласти гроші в ці пропозиції і отримати дохід у вигляді щомісячних виплат.

Переваги такого виду інвестування:

 1. мінімальний початковий внесок – 1 долар;
 2. можливість отримати прибуток в 50-100% за рік;
 3. великий вибір проектів для вкладення.

Негативні сторони:

 1. ризики, можливе банкрутство проекту;
 2. необхідні знання в області маркетингу і технологій в мережі і розуміння чи буде проект цікавий аудиторії;
 3. якщо певних знань немає, то потрібно наймати менеджера проекту.

Старт-ап - проект комерційної спрямованості, має на увазі невеликі вкладення, які окупляться в короткі терміни.

Вклади в інноваційні стартапи – це прибуткове. Знайти ідеї можна на спеціальній біржі, там же можна і опублікувати свій стартап. Napartner – перша біржа, що об'єднала тисячі людей з усіх країн СНД. Серед учасників багато успішних людей, підприємців, менеджерів, директорів і керівників успішних компаній. Цілі цього проекту:

 • допомогти будь-якому стартаперу знайти кошти на свій проект у вигляді вкладів;
 • допомогти інвестору розмістити свої кошти в вигідних проектах і отримати дохід.

Чому вкладення грошей в Інтернет-проекти так привабливо для інвесторів будь-якої категорії? Тому, що від людини, яка вирішила зайнятися цим видом вкладів, не потрібно:

 • Зв'язки з «потрібними людьми»;
 • Наявність великого капіталу для початку побудови проекту;
 • Вища освіта і професійні знання в сфері інвестування.

Інвестування в інтернет підвладне кожному бажаючому, незалежно від статі, віку і соціального статусу.

Вкладення в інформаційні сайти

Говорячи про те, куди можна вкласти гроші, не варто забувати про інформаційні сайти, які набирають обертів. Хороші, якісні сайти з активною аудиторією у великих кількостях коштують дорого, але і приносять своїм власникам хороші гроші з реклами.

Мінуси: потрібно вникати в тему, тому що незнаючим тут робити нічого.

Плюси: Швидка окупність, практично пасивний дохід, великий потенціал для зростання, висока прибутковість.

В цілому такий метод має на увазі отримання доходу з сайтів, на яких розміщується контекстна реклама (в основному, тому що це пасивний спосіб монетизації). Великого доходу від цього не вийде, але можна відразу встановити рекламний блок. Значить і ресурс почне приносити гроші відразу ж. Рівень доходу залежить від ступеня популярності теми сайту.

Все залежить від монетизації трафіку на сайті. Найприбутковішими сайтами вважаються ресурси, що мають будівельні, фінансові, медичні теми.

Групи в Тік Ток

В Інтернеті крутиться чимала кількість грошей. Способів їх заробити теж предостатньо. Пабліки в соціальних мережах - це не тільки розвага і спілкування, але і спосіб заробітку. Для цього потрібно виконати наступне:

 • створити будь-яку тематичну спільноту;
 • зайнятися розкруткою створеної сторінки, і запросити в неї тисячі підписників;
 • розміщувати періодично рекламу в стрічці групи і отримувати за це дохід.

Можна самостійно зайнятися піаром групи, а можна вкласти гроші в спеціальні програми або найняти професіонала в цій справі. Після достатньої кількості людей в пабліку можна приступати до розміщення реклами. Добу реклами в групах з великою чисельністю фоловерів коштує приблизно 1-2 тисяч грн. Неважко підрахувати доходи від такого вкладення.

Читайте також - Заробіток в соціальних мережах

Інвестування в додатки для смартфонів на базі iOS або Android

Можна отримати прибуток від додатків, які надають послуги та допомогу. Так само принесе дохід внесок у додатки, де буде зібрана корисна інформація на одну тему. Не варто випускати з виду і продукти, які продають, який-небудь товар або послугу.

Вклади в накопичувальне страхування життя

Цей продукт поєднує в собі два напрямки: накопичення грошей і страхування на випадок хвороби, смерті, нещасного випадку, дожиття.

Термін такого договору зазвичай становить 10-35 років. Цей спосіб хороший для досягнення мети, яка коштує чималих грошей. Наприклад, покупка нерухомості, Освіта та інше. Можна використовувати і як виплату до пенсії. До кінця договору можна отримати накопичену суму і дохід від інвестування. Але швидше за все, цей доход не примножить кошти, а лише компенсує рівень інфляції.

Треба уважно вивчити пропозиції від страхових компаній і зважити всі за і проти.

Вкладення грошей в розвиток особистості

Такий вид інвестицій передбачає доходи без збитків. Ризики зведені до мінімального значення. Вигода стовідсоткова, а вкласти в навчання гроші може кожен.

Для цього достатньо записуватися на всі можливі курси, тренінги, семінари для отримання знань та вивчення іноземних мов. Важливо застосувати всі отримані знання для успішної професійної діяльності.

Добре б вибрати таких вчителів, які самі є чудовим прикладом для наслідування, і з задоволенням діляться не тільки теорією, а й власним досвідом.

Тільки ці люди дадуть актуальні знання, а не стандартні і іноді застарілі схеми. Без грамотного інвестування в себе, інші види інвестицій втрачають весь сенс.

Вкладення у здоров'я і красу

Психологія говорить: красиві люди набагато успішніше не красивих. Це легко пояснюється, адже кожному хочеться спілкуватися і заводити будь-які відносини з людьми з симпатичною зовнішністю. Це тільки потім все заглядають в душу, і оцінюють розумові здібності.

Щоб підтримувати зовнішню і внутрішню красу потрібно велику увагу приділити здоров'ю.

Не варто економити на їжі, якісних ліках і одязі. По можливості потрібно відмовлятися від справ, які погано позначаються на здоров'ї і піддають життя і якість життя ризику.

Для вкладу коштів в красу і здоров'я досить купити абонементи в тренажерний зал, Басейн, салон краси, сауну, масажі.

Це одна з найбільш корисних інвестицій, вона здатна приносити прибуток багато разів і до кінця життя. Ніяких мінусів в цьому методі інвестування бути не може.

Інвестиції у власне ім'я та репутацію

У сфері фінансів і бізнесу люди часто посилаються на конкретних осіб і дають їм оцінку: ця людина надійна, а у цього репутація так собі.

Репутація – найважливіший актив. Адже людям, які мають хорошу оцінку оточуючих, частіше довіряють великі суми грошей і передають серйозні ділові проекти.

Люди, зайняті в сфері бізнесу мріють стати знаменитими. Адже де слава, там і гроші. Ім'я буде працювати на підприємця.

Щоб отримати хорошу репутацію на окремій фірмі досить проявляти пунктуальність, ініціативність, чесність і уважність до оточуючих.

Так, поступово в такої людини будуть просити поради, пропонувати кошти за знання і запрошувати виступати на заходи. Це і є перші ознаки роботи імені на людину. Якщо не зупинятися, то можна через деякий час отримувати гроші тільки за одну згадку імені.

Єдиним мінусом даного вкладення є те, що при невмілому поводженні можна в одну мить втратити хорошу репутацію, яка напрацьовувалася роками.

Помилки інвестування

Як змусити власні заощадження працювати, приносити прибуток? І щоб при цьому ризики були мінімальними. Розберемося в основних помилках початківця інвестора.

Поспіх у прийнятті рішення

Інвестор отримує дуже вигідну пропозицію, швидко погоджується і отримує прибуток. Входить в азарт, далі, бездумно приймає подібні пропозиції.  У підсумку, залишається не тільки без прибутку, але і без початкового капіталу. Не варто швидко погоджуватися на пропозиції навіть найнадійнішої людини. Емоції тут недоречні, тільки холодний розрахунок і стратегія.

Невміння накопичувати капітал і формувати портфель

Перший прибуток - це велика радість для нового інвестора. Але варто діяти розумно і складати плани на майбутні інвестиції. Важливо навчитися складати портфель за всіма правилами, і використовувати для його створення все нових і нових доходів від активів.

Чужа думка

Часто маючи велику суму грошей, майбутній інвестор боїться почати і прислухається до порад знайомих або інформації в інтернеті. Безперечно, треба використовувати всю наявну інформацію. Але куди важливіше на основі всіх даних скласти свою думку і побудувати план самостійно.

Як зберігати гроші, щоб не знецінилися

Валюта

Хтось вважає за краще не інвестувати гроші, а хоча б зберегти, щоб вони не знецінилися. Можна вкладати гроші у валюту. Через нинішню нестабільну ситуацію в країні і стрибків валюти туди-сюди я тримаю гроші в різних валютах. Таким чином я компенсую падіння одним зростанням іншого. В результаті завжди збережу свої гроші.

Це я кажу про вільні гроші, які чекають своєї години, щоб піти в оборот.

Вклад в банк

Можна просто вкласти гроші в банк під відсоток.

Тепер ви знаєте, куди вкласти гроші, а куди краще не вкладати. Вдалих інвестицій!

Куди не варто вкладати свої гроші

На жаль, в інтернеті зустрічається безліч недобросовісних людей, які бажають затягнути вас в шахрайські схеми і відібрати ваші гроші. Їх жертвами стають навіть відомі персони, наприклад, зірки шоу-бізнесу. Складно заздалегідь себе убезпечити, але потрібно знати про найбільш поширених схемах обману.

Не варто реагувати на нав'язливу і агресивну рекламу, що обіцяє заробити мільйони за тиждень. Чудес не буває, і на порожньому полі грошове дерево не виростити.

Не довіряйте авторам численних курсів з фінансів. Зазвичай вони розповідають про свої високі доходи і обіцяють, що навчать і вас отримувати легкі гроші. Як правило, це порожні обіцянки, а заробіток фінансових гуру якраз і будується на довірливих учнях – покупцях курсів.

Поширена схема шахрайства-будівництво фінансової піраміди. Це мережеві компанії, засновані на залученні нових клієнтів. У них потрібно постійно щось продавати, наприклад, карти на кешбек, і за рахунок цього отримувати прибуток за реферальною програмою. Якщо знайомий наполегливо розповідає про власний бізнес і пропонує його вам, перевірте, чи не є він фінансовою пірамідою.

До схожою схемою відносяться ставки на спорт. У букмекерських конторах заробляють в основному самі засновники і мізерний відсоток гравців. Решта залишаються в мінусі.

Відео

Читайте також - Як заробити гроші — ТОП-200 способів заробітку грошей без вкладень

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити