Тамара СумськаАвтор: 

Тамара Сумська

Фахівець з особистих фінансів та інвестування. Допомагає нашим читачам підвищувати рівень фінансової грамотності.

Що таке прямі та портфельні інвестиції: види, стратегії та ризики + об'єкти вкладень

Останнє оновлення: Середа, 31 січня 2024 Автор: Тамара Сумська

прямі та портфельні інвестиції

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua! У цій статті ми розповімо про основи прямого і портфельного інвестування.

Сьогодні ви дізнаєтеся:

 1. Чим відрізняються прямі інвестиції від портфельних;
 2. Як стати портфельним інвестором;
 3. Які ризики підстерігають інвесторів.

Реальні та фінансові інвестиції: в чому різниця

Класичний спосіб накопичення коштів – відкрити банківський депозит. Якщо ви звернулися в кредитну організацію в якості вкладника, значить, здійснюєте фінансові інвестиції.

Даний вид вкладень має на увазі, що кошти інвестуються в:

 • Акции;
 • Облігації;
 • Векселя;
 • Депозити та інші фінансові активи.

Таким чином, ви стаєте учасником купівлі-продажу цінних паперів або будь-якого сертифіката. У цьому і криється сутність фінансового інвестування.

Якщо інвестор вирішив вкласти кошти в нерухомість, то він стане учасником реальних інвестицій. Він вливає гроші в крупні об'єкти.

Реальне інвестування передбачає наявність таких об'єктів:

 • Обладнання;
 • Будівлі, споруди;
 • Оборотних та необоротних активів підприємства;
 • Основного капіталу та інше.

Другий вид інвестування має на увазі наявність великої суми від власника і тривалий термін процесу. Якщо ж рахунок відкривається, наприклад, в Піфі, то частка інвестора буде невеликою за рахунок великого числа учасників. Фінансові інвестиції не вимагають великих вливань, якщо тільки за особистим бажанням вкладника.

Поділяємо прямі та портфельні інвестиції

Існує поняття прямих інвестицій. Назва обумовлена тим, що вони націлені на один об'єкт. Наприклад, ви хочете скупити контрольний пакет акцій однієї компанії з метою подальшого управління нею. У цьому випадку ви не звертаєте увагу на інші інструменти інвестування. У вас є конкретний напрямок дій, якому ви і прямуєте протягом усього процесу вкладень.

Прямі інвестиції ставлять перед собою мету – дістати якийсь об'єкт. Тут не йде й мови про одержувані доходи. Їх розрахунок буде взятий до уваги тільки після позитивного результату вкладення.

Здійснення портфельних інвестицій означає розподіл своїх коштів між кількома джерелами доходу. Ви вкладаєте гроші не в конкретний великий об'єкт, а відразу в кілька різних часток.

Наприклад, 30% в акції, 70% в облігації. Головною метою інвестора в цьому випадку стане отримання максимального доходу з проведених угод. Кількість інструментів для вкладень – це і є своєрідний портфель, що складається з різних частин.

Як відрізнити портфельні інвестиції від прямих

Існує кілька критеріїв, за якими можна визначити, до якого типу інвестицій відноситься вид вкладень:

 • Сума інвестицій. Найчастіше обсяг прямих інвестицій мають на увазі великі вливання;
 • Інструмент. Портфельні інвестиції - це вкладення в набір з цінних паперів, в той час як пряме вкладення націлене на різні джерела доходу, включаючи і акції підприємства;
 • Прибуток. Її величина в портфельних інвестиціях поступається прямим;
 • Термін. Портфельні інвестиції можуть бути короткостроковими, навіть невелика кількість угод може принести дохід, після отримання якої, ви продасте свій інвестиційний портфель. Прямі інвестиції можуть окупитися лише через кілька років і тільки після завершення наміченого проекту. Другий вид інвестування - це більш тривалий і важкий процес, результат угоди за яким не може проявити себе в короткі терміни;
 • Ліквідність. У випадку з портфелем, його можна негайно продати будь-якому іншому інвестору або декільком. Це відбувається за лічені хвилини. Натомість на отримані кошти, Ви зможете сформувати новий пакет з інвестицій. Пряме вкладення не має на увазі зміну власника. Поки діє проект – ви несете відповідальність за власні помилки і процес інвестування. Залучення прямих інвестицій - тривалий процес, що не завжди приводить до успіху;
 • Відхід від робочих процесів. Вкладник, що інвестує в портфель, може спокійно зайнятися своїми справами і не вникати особливості роботи біржі. Він може призупинити якусь угоду і відкласти її до більш вдалого випадку. Також є можливість вести контроль за угодами через фінансового посередника. В цьому випадку вам взагалі не треба заглядати на біржу, за вас все зробить персональний менеджер. Прямий інвестор не може відірватися від проекту в будь-який час. Він контролює кожен етап процесу, бере участь в ньому активно і сам розробляє якісь поліпшення. Відсутність уваги з його боку може призвести до неможливості реалізувати задумане;
 • Управління компанією. Частка портфельного інвестора в цінних паперах будь-якої компанії настільки мала, що не дає йому прав на участь в управлінських заходах. Мета портфельних інвестицій – отримання доходу. Прямий ж інвестор за рахунок великої частки може стати учасником процесу управління.

Хто може собі дозволити прямі інвестиції

Пряме інвестування вимагає від вкладника великих сум і великих цілей. Вливаючи кошти в якийсь великий проект, ви не отримаєте дохід в перші кілька років. В цей час можуть знадобитися і додаткові капіталовкладення.

Дозволити собі такі витрати зможе тільки людина, що володіє великими заощадженнями, велике підприємство або держава, здійснюючи прямі інвестиції в економіку.

Найчастіше якась фірма і стає учасником прямих інвестицій. Наприклад, її метою є поглинання іншого менш великого підприємства. Викуповуючи контрольний пакет акцій протягом якогось періоду, інвестор отримує право брати участь у зборах суспільства і пропонувати свої ідеї або напрямки подальшого розвитку компанії.

Якщо такий інвестор вкладає кошти в нерухомість на етапі проекту, він також стає власником майбутньої будівлі і зможе продавати приміщення, офіси в будівлі за самостійно встановленими цінами. Якщо на початковому етапі вкладник відчуває нестачу в накопиченнях, то процес затягнеться надовго. Перший прибуток може з'явитися тільки через десять років.

До того ж прямим інвестором може стати тільки досвідчений керівник, який вже має досвід попередніх вкладень і знає з якими труднощами йому доведеться зіткнутися. Якщо їм вже реалізовано кілька великих проектів, то втілити новий не стане для нього якимось нововведенням.

Хто є власником портфеля інвестицій

Ті, хто не можуть дозволити собі пряме інвестування, вдаються до портфельному. Воно набагато простіше і не вимагає надкрупних витрат від власника капіталу. Наявність посередників робить цей процес ще більш привабливим.

Стати власником портфеля з інвестицій може як фізична особа, так і компанія. В цьому плані немає обмежень, так само як і за сумою. Маючи навіть невеликий капітал, можна стати інвестором.

Якщо ви володієте широкими знаннями стосовно фондових ринків, то можете інвестувати самостійно. Різні графіки, формули, аналіз економічної та політичної обстановки в країні – все це повинно бути на озброєнні вкладника.

Незнання таких особливостей торгівлі не забороняють вам бути інвестором. Можна найняти власного консультанта, що представляє одну з брокерських компаній. Він без вашої участі впорається з поставленим завданням і, ймовірно, принесе вам стабільний дохід на час дії договору.

Мала сума виходу на ринок дозволяє інвестувати з мінімальними вкладеннями. Розподіливши власні кошти між кількома цінними паперами, ви зможете отримувати дохід з кожної частки зібраного портфеля. Кількість інструментів для торгівлі ви можете зібрати самостійно, або орієнтуючись на смаки консультанта.

Переваги портфельного інвестування

Об'єднуючи всю вищевказану інформацію, можна виділити масу переваг портфельного інвестування для вкладника, що не володіє великими сумами:

 • Пасивне інвестування. Вам не потрібно щодня відстежувати статистику угод-цим займається фахівець. Ви тільки віддаєте свої кошти, а після закінчення позначеного термін, забираєте їх. У цьому випадку приклади портфельних інвестицій для самостійного вкладення можуть включити пакети з депозиту, Піфу і державних облігацій або ж передачу свого рахунку в руки консультанта;
 • Не потрібно займатися справами компанії, що випустила цінні папери. Звичайній середньостатистичній людині це ні до чого. Ви зможете отримувати свій дохід, а управляти фірмою буде тримач контрольного пакету акцій;
 • Ризик втрати вкладених коштів зводиться до нуля. Ваш портфель диверсифікований, тобто розподілений між цінними паперами різних емітентів. Прямі інвестиції мають великий ризик втрати великих сум у разі невдалого старту проекту. Портфельні інвестиції організації дозволяють мінімізувати ризик втрати капіталу фірмою;
 • Простота у сплаті податків. Якщо ви не виводите кошти з брокерського рахунку, а використовуєте їх для подальшого інвестування, то і ніяких платежів до податкової інспекції здійснювати не потрібно. Обов'язкова сплата передбачена лише у разі остаточного виведення частини коштів або всього обсягу. Якщо ви скористалися послугами керуючої компанії, то вона і буде податковим агентом.

Які існують види інвестування згідно з термінами

Всі вкладення грошових коштів мають на увазі певний період, протягом якого їх власник Не вилучатиме гроші з обороту. Залежно від цього бувають інвестиції коротко-, середньо - і довгострокові.

Самий короткий термін існування інвестицій – кілька годин. Це можливо при портфельному інвестуванні. Угоди купівлі-продажу акцій можуть проходити щомиті. Спостерігаючи за процесом волатильності, можна вибрати найбільш вдалий момент для продажу цінних паперів. Цей процес займає всього пару годин. Короткострокові інвестиції зазвичай тривають більше півроку.

Наступний період розміщення своїх коштів для цілей інвестування перевищує півріччя і закінчується на річному значенні. Якщо ви продаєте свій пакет після закінчення 8 місяців, то є учасником середньострокових інвестицій. Такий спосіб вкладень найбільш поширений серед портфельних інвесторів. Найчастіше і брокерські компанії укладають договір з новим клієнтом терміном на один рік. Цим інвестування не відрізняється від банківського вкладу.

Найдовший термін інвестування необмежений тимчасовими рамками. Ви можете отримати перший прибуток через рік, а може і через кілька десятків років. Останній варіант більше відноситься до вкладень державних структур. Всі види прямих інвестицій – це приклади довгострокових вкладень, коли проект окупається тільки через кілька років.

Як ще поділяються види інвестування

Залежно від того, який дохід ви хочете отримати від власних вкладень, ваші інвестиції можуть стати:

 • Консервативні. Найбільш поширений тип вкладень. Він означає мінімальний ризик і низьку прибутковість. Це вкладення в банківський депозит або державні цінні папери – облігації. Ризик втратити вкладені кошти тут настільки мінімальний, що інвестор його навіть не враховує. Приміром, втрата грошей, які опинилися на банківському депозиті, загрожує в тому випадку, якщо банк розориться. Тому організацію для зберігання своїх накопичень краще вибирати грамотно і виважено. Прибутковість за такими інвестиціями мінімальна, так як не має на увазі вкладення коштів в ризикові проекти;
 • Помірні. Середній ступінь ризику і підвищений дохід. До даного типу відноситься інвестиційний портфель, що складається в процентному співвідношенні з ризикованих і надійних цінних паперів. Наприклад, частина грошей інвестується в державні облігації, а інша-в акції блакитних фішок. Тут дохід вище за рахунок угод з акціями;
 • Агресивний. Велика частина портфеля вкладається в ризиковані проекти. При цьому інвестор часто змінює інструменти вкладень з метою отримання максимального доходу. Даний вид інвестицій передбачає можливість втратити всі вкладені кошти або отримати високий прибуток.

Портфельні інвестиції та об'єкти вкладень

В залежності від того, які інструменти інвестор використовує для отримання доходу, види портфельних інвестицій діляться на основі вкладення в:

 • Грошовий ринок. Тут вибирається кілька цікавих валютних пар, на різниці в ціні яких можна отримати дохід. Такий вид інвестування частіше носить короткостроковий характер;
 • Державні цінні папери. Це облігації різного випуску, що мають невелику прибутковість і довгостроковий характер;
 • Приватні цінні папери або фінансові портфельні інвестиції. Кошти вкладаються в акції різних емітентів і припускають короткостроковий характер з великим доходом. Якщо вкладати кошти в блакитні фішки (найбільші і відомі компанії), то можна отримати стабільний дохід. Інвестування в акції, первинно випущені новими фірмами, загрожує великими ризиками і невизначеним рівнем доходу. Якщо одна з таких компаній знайде успіх на ринку, то її акції сильно подорожчають за короткий проміжок часу.

Портфелі зростання і доходів

Залежно від цілей інвестора виділяють три форми портфельних інвестицій:

 1. Спрямовані на зростання. Дані інвестиції притаманні прямій формі вкладень. Головною метою вливання коштів вважається збільшення власної частки в тій чи іншій компанії. Ви поступово нарощуєте свій капітал, який збільшує початкову частину придбаних активів. Чим більше ця частка, тим швидше ви зможете заволодіти управлінням цікавить фірми;
 2. Спрямовані на дохід. Це портфельні інвестиції головною метою яких вважається отримання максимального прибутку при мінімальних ризиках. Ви купуєте, наприклад, акції, щоб в майбутньому продати їх більш вигідно. Очікування збільшення вартості цінних паперів або інших інструментів - і є суть вкладень в портфель;
 3. Спрямовані на зростання і дохід. Це об'єднання двох вищевказаних типів. Такий вид інвестування найбільш прийнятний з точки зору неприпустимості втрати коштів при прямому інвестуванні. Вкладник вливає грошові кошти в покупку обладнання для фірми, яке в подальшому дозволить автоматизувати робочий процес. Щоб мати хоч якийсь дохід, інвестор вважає за краще сформувати портфель з цінних паперів заради отримання стабільного доходу.

Принципи формування портфеля інвестицій

Щоб вкладення окупилися і принесли високий дохід, при складанні інвестиційного портфеля потрібно приділяти увагу таким показникам:

 • Якість. Вибираючи інструменти вкладень, зверніть увагу на суть проекту або емітента цінних паперів. Вони повинні відповідати дійсності, тобто, проект повинен мати реальну основу, а не вигадки, яким збутися не судилося, а емітент повинен бути вивчений вами ретельно (включаючи історію його становлення і кількість випущених паперів);
 • Надійність. Вибирайте тільки відомі компанії, в яких ви впевнені. Добре якщо вони існують на ринку більше п'яти років і розвиваєтеся впевненими темпами;
 • Довіра професійному консультанту. Якщо ви не тямите в інвестуванні, то не варто займатися ними самостійно. Ви тільки втратите вкладені активи;
 • Початковий невеликий дохід. Почніть з консервативного типу інвестування. Якщо цей крок пройдете успішно, можна переходити і до помірного інвестування;
 • Сталість. Краще якщо дохід буде стабільним, а не стрибками. Це допоможе правильно вести подальшу діяльність і не залишить вас без грошей;
 • Ліквідність. Вибирайте ті активи від яких в будь-який момент можна позбутися. Портфельні інвестиції в акції - відмінний тому приклад.

Стратегії управління інвестиційним портфелем

Залежно від власного часу і бажання отримати максимальний дохід, можна використовувати одну з технік інвестування:

 • Пасивна. В цьому випадку не потрібно щодня контролювати процес накопичення. Ви внесли гроші на рахунок і забрали їх після закінчення терміну. Таке інвестування передбачає отримання невеликого доходу за рахунок того, що угоди ви не контролюєте. Ви можете відкрити банківський вклад або довірити управління рахунком кваліфікованому консультанту;
 • Активна. Тут все залежить від вашого особистого втручання в процес руху ціни активів. Постійно продаючи або купуючи різні активи, можна домогтися швидких результатів. Високий дохід при успішних угодах гарантований. Такий спосіб інвестування більше підходить грамотним фахівцям, які знають всі тонкощі ринку. Пряме інвестування також може стати активним в тому плані, що власник капіталу постійно бере участь в житті розпочатого проекту. Він постійно цікавиться діяльністю, що відбувається, і вносить поправки на різних етапах.

Що може вплинути на зміну ціни інструментів інвестування

Вкладаючи кошти в той чи інший актив (а частіше в цінні папери), можна побачити спад ціни або її підвищення. Це може бути пов'язано з волатильністю ринку. Показник характеризує нормальний хід розвитку процесу купівлі-продажу цінних паперів учасниками ринку.

Існують і інші фактори, що сприяють зміні ціни:

 • Об'єкти портфельних інвестицій. Акції, облігації, ф'ючерси, опціони - всі ці активи і багато інших по-різному функціонують на ринку і змінюють свою вартість в залежності від емітента, кількості випусків або штук в обігу;
 • Діяльність емітента. Різні сфери по-різному сприймаються учасниками ринку. Багато готові вкладати кошти в цінні папери нафтовидобувних компаній, а ось підтримати сільське господарство не кожному до вподоби;
 • Ситуація в країні. Криза сприяє зниженню цін більшості активів. І навпаки, коли справи фірми завдяки підйому економіки йдуть в гору, вартість активів зростає;
 • Внутрішнє положення фірми. Якщо компанія зазнає деяких труднощів, це може нашкодити ціні її активів. Така ситуація виникає в разі невдало укладених контрактів з партнерами і, як наслідки, зниження репутації фірми. Це сприяє відтоку покупців акцій і зниження їх вартості.

Як вкласти кошти в інвестиційний портфель

Якщо ви хочете стати портфельним інвестором, то проходження наступних кроків буде обов'язковим:

 1. Постановка мети вкладень. Ви повинні визначитися з якими інвестиціями будете мати справу – малодохідними або з підвищеним ризиком. Від цього залежить ваш подальший прибуток. Якщо ви хочете мати невелику стабільну прибутковість портфельних інвестицій, то це одна мета, а отримання максимальної суми за кілька годин – інша;
 2. Вибір стратегічного напрямку (пасивне або активне інвестування). Якщо ви бажаєте самостійно контролювати угоди, то станете учасником активних вкладень. Коли ви передаєте кошти під управління іншої компанії, то цей вид вкладень є пасивним;
 3. Вивчення особливостей фондового ринку. Навіть якщо всі операції за вас буде проводити фахівець, знати деякі важливі складові цього процесу не буде зайвим. Так ви зможете внести власну ідею у формування портфеля на узгодження консультанта;
 4. Оцінка прибутковості портфеля. Ви повинні зрозуміти наскільки створений пакет цінних паперів є ефективним. Якщо якісь інструменти можна замінити з метою отримання більшої вигоди, то не варто цим нехтувати;
 5. Вивчення доцільності інструменту. У процесі інвестування деякі інструменти можуть стати малодохідними, їх потрібно виключати зі списку об'єктів отримання доходу. З цією метою необхідно регулярно переглядати склад свого портфеля.

Ризики портфельних інвестицій

Портфельне інвестування вважається найбільш вигідним для отримання середнього доходу. Ризики мінімізуються за рахунок великого числа об'єктів вкладень. При збитках від одного інструменту, інші дозволять зберегти дохід.

Однак, навіть управління портфельними інвестиціями характеризується деякими ризиками:

 • Неправильно зібраний портфель. Якщо ви вкладете кошти тільки в ризиковані цінні папери, то і дохід можете не отримати зовсім. Необхідно комбінувати об'єкти вкладень так, щоб ризик втрати коштів був мінімальним;
 • Час входження в ринок. Якщо ви купили акції за їх максимальною ціною, то і продати без збитку їх навряд чи вдасться. Головне правило вкладень на фондовому ринку – купувати папери в той момент, коли інші продають. Це дозволить придбати активи за найменшою ціною;
 • Рівень інфляції. Якщо ви вибрали консервативний вид вкладень, то подорожчання цін в країні може сприяти тому, що ви нічого не виграєте;
 • Діяльність всередині емітента. Деякі компанії випускають цінні папери можуть зливатися в одну, або, навпаки, виходити з товариства як самостійного суб'єкта. В цьому випадку ціна акцій може різко змінитися не в кращу сторону, а тому вибирайте для створення портфеля тільки перевірені корпорації;
 • Зайва емоційність інвестора. Вкладник, який активно бере участь в процесі інвестування, повинен покладатися на холодний розрахунок від кожної угоди, а не на власні переживання. Останні найчастіше і стають причиною втрати коштів, в результаті чого складається негативне враження від фондового або валютного ринку.

Іноземні портфельні інвестиції

Можна для цілей вкладення застосовувати не тільки вітчизняні прямі і портфельні інвестиції, а й зарубіжні.

Власнику капіталу необхідно бути вкрай уважним і покладатися на наступні принципи:

 • Обізнаність про діяльність закордонної корпорації. Зазвичай такі компанії менш схильні до впливу економічних подій і часто приносять гарантований дохід. Важливо розуміти, яким чином функціонує підприємство і оцінити прогнози його подальшого розвитку. Успіх прямих іноземних інвестицій цілком залежить від даного пункту;
 • Правильний вибір країни для інвестування. Необхідно усвідомлювати, що не всі країни займають стабільне становище в світі. Від цього залежить внутрішня економіка і виробництво;
 • Знання особливостей функціонування самого ринку. Волатильність на ньому може відрізнятися. Принцип роботи теж має свої особливості, до яких потрібно звикнути.

Чим відрізняються прямі і портфельні інвестиції?

Ці два поняття дуже часто плутають, тому їх суть необхідно усвідомити раз і назавжди. Тим більше що в цьому немає нічого складного. Як правило, під прямими інвестиціями мається на увазі вкладення грошей в капітал певної компанії. Найчастіше подібні підприємства мають непублічний статус і характеризуються низьким рівнем ліквідності. Переслідувана при цьому мета-отримання доходу в середньостроковій перспективі, а також передача прав на участь в процесах управління підприємством.

Прямі та портфельні інвестиції мають головну ключову відмінність. Факт прямих інвестицій дозволяє керівництву компанії, в яку вкладаються гроші, отримувати всебічну допомогу від імені інвестора. Йдеться про стратегічне управління, розвиток фінансової складової, підвищення рівня прозорості діяльності підприємства. Портфельні ж інвестори займають переважно пасивну позицію, оскільки намагаються купувати міноритарні пакети цінних паперів у публічних компаній.

Прямі і портфельні інвестиції сьогодні характеризуються зниженням рівня припливу капіталу. При цьому цінні папери багатьох компаній, в умовах кризи, стають більш доступними, що, на думку численних успішних інвесторів міжнародного рівня, є більш ніж сприятливим періодом для вдалих вкладень.

Як вкластися в прямі інвестиції?

Уявіть, що ви є приватним інвестором і збираєтеся вкласти певну суму грошей в те чи інше підприємство. Грунтуючись на практичному досвіді неважко зробити висновок, що прямі інвестиції в Україні реалізуються приблизно за такою ж схемою, як і в іншому цивілізованому світі. Вашій увазі представляється докладний алгоритм прямого інвестування в вподобане підприємство.

Шукаємо інвестиційний проект

Щоб визначитися з об'єктом інвестування в Україні, його рекомендується зіставити із заздалегідь запланованими критеріями:

 • Обсяг передбачуваних вкладень.
 • Оптимальний термін окупності.
 • Мінімально допустимий рівень прибутку.
 • Область компетенції інвестора та ін.

Відібрані підприємства можуть сформувати досить довгий список, який буде рідшати, у міру ознайомлення з наступними пунктами.

Аналізуємо бізнес план

Збираємо комерційні пропозиції від різних підприємств і складаємо загальне уявлення про те, наскільки обґрунтованою і привабливою є та чи інша інвестиційна ідея.

Далі відбираємо найбільш цікаві варіанти і заглиблюємося в докладне вивчення декількох найбільш перспективних бізнес-планів. У практиці західних інвесторів якісно складений бізнес план стає свого роду опорним пунктом в питанні прийняття вірного рішення про можливість вкладення або не вкладення коштів. В українських реаліях все виглядає дещо по-іншому. Успішне на перший погляд промислове підприємство може стати банкрутом за лічені дні. Ситуація можлива і в зворотному порядку без істотної прив'язки до бізнес плану. Тому специфіка розуміння сегмента відіграє найважливішу роль.

Інвестиційний меморандум

Це свого роду унікальний документ, який складається виключно для того, щоб вплинути на прийняття інвестором позитивного рішення. Звичайно, ознайомитися з ним потрібно, але особливу увагу рекомендується приділити підприємству на наступних етапах.

Due diligence-стадія перевірки

Тут мова йде про зіставлення фактичних даних з об'єктивною інформацією. Правдивість, реальність і привабливість озвученої пропозиції визначається саме на цьому етапі. На даній стадії проводяться всі перевірки, які тільки можна собі уявити. Обов'язковими є юридичний і фізичний аудит, при необхідності можливе проведення екологічного, стратегічного та інших видів аудиту. Якщо мова йде про великі підприємства, то стадія перевірки може тривати від 6 до 18 місяців. Для об'єктів малого та середнього бізнесу аналогічні процедури займають не більше 3-6 місяців.

Вхід інвестора

На цьому етапі інвестор як би зливається з підприємством на певних, заздалегідь обумовлених умовах. Як правило, об'ємні вливання капіталу забезпечують перехід до інвестора прав на контроль над діяльністю підприємства у формі входження до складу ради директорів, представника вкладника з правом накладати вето на рішення зі стратегічно важливих питань (поглинання, злиття, особливо великі угоди, довгострокове інвестування).

Вихід інвестора з підприємства здійснюється на заздалегідь обумовлених умовах.

Читайте також - Поняття, структура та учасники інвестиційного ринку

Відео

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити