Тамара СумськаАвтор: 

Тамара Сумська

Фахівець з особистих фінансів та інвестування. Допомагає нашим читачам підвищувати рівень фінансової грамотності.

Інвестиції в інтернеті – 7 способів, з чого почати + особливості інвестування онлайн

Останнє оновлення: Вівторок, 20 лютого 2024 Автор: Тамара Сумська

Інвестиції в інтернеті

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua! У цій статті ми розповімо про інвестиції в інтернеті.

Сьогодні ви дізнаєтеся:

 • Про особливості інвестування в інтернеті;
 • За рахунок чого можна почати отримувати прибуток;
 • Про правила онлайн-інвестицій.

Інтернет помітно полегшив багато сфер повсякденного життя. Але найбільше він вплинув на фінансову сферу. Тепер не потрібно чекати кілька днів для грошових переказів, готівкові гроші майже повністю пішли з обороту компаній, а банки вже щосили видають кредити в інтернеті.

Інвестиційна діяльність теж поступово перебирається в інтернет, але правила вкладень у Всесвітній павутині поки ще тільки формуються. Так у що ж вкладатися в Інтернеті? Як я можу отримати максимальний прибуток? І які ризики очікують тих, хто ризикне вкластися у Всесвітній павутині? Про все це ви дізнаєтеся нижче.

Особливості інвестування в інтернеті

Інвестиції – процес отримання економічної свободи. Завдяки цьому фінансовому інструменту можна домогтися пасивного доходу, скоротити робочий час і виділити кошти на повноцінне життя. Саме для того, щоб зменшити кількість сил на заробіток грошей і направлено грамотне інвестування.

Фінансова незалежність – ось те, що приваблює інвесторів. Гроші роблять гроші, за мінімальної участі людини. Але не варто думати, що все так райдужно. Інвестиції – це теж робота, яка приносить набагато більший дохід, при менших вкладеннях, але тим не менш вимагає великих знань.

І перед тим як всерйоз замислюватися про те, куди вкласти гроші, потрібно зрозуміти одну просту істину. Головна інвестиція – вкладення в себе. Отримання освіти, знань, умінь і здоров'я. Ось головне вкладення в життя будь-якої людини. І тільки після нього можна всерйоз шукати грошові вкладення.

Не дивлячись на те, що глобальних відмінностей в інвестуванні у Всесвітній павутині, і реальному житті дуже мало, але вони все ж є. І головна відмінність в тому, що інтернет приносить додаткові доходи, а відповідно і ризики.

Головне правило інвестицій свідчить: Чим більше ризики, тим більше прибуток.

А прибуток в Інтернеті в 3/4 випадків набагато вище. Відповідно і операції проводяться більш ризикові. Але з чим це пов'язано? В більшості своїй всі ризики приходять з анонімності. Складно дізнатися, хто по той бік монітора, перевірити, чесна це компанія, і взагалі отримати реальні відомості про партнера. Саме тому інвестиції в інтернеті можна віднести до найбільш ризикованих вкладень.

Саме тому в інтернеті потрібно уважно вивчати об'єкт інвестування. У реальному житті компанії доведеться пройти довгий шлях державної реєстрації і ліцензування, щоб отримати можливість взяти кошти клієнтів. І в більшості випадків, досить подивитися пару документів, щоб зрозуміти, наскільки чесна та чи інша фірма.

Але в інтернеті потрібно уважно вивчити об'єкт. Недостатньо просто вкласти кошти в найперший проект. Потрібно чітко сформувати об'єкт інвестицій, і дотримуючись певних правил, вивчити його.

Інвестування передбачає ретельну підготовку, вивчення активу і складання стратегії. І в інтернет-інвестиціях це проявляється в повній мірі.

Мінімальні вимоги до Інтернет-інвесторів

В інвестиціях, так само як і в будь-якому іншому виді діяльності, є певний мінімум вимог, відповідати якому кожен зобов'язаний:

 1. Наявність мінімальних фінансових, економічних і технічних знань. Звичайно, не потрібно пізнавати теорії вищої математики, вдаватися в нетрі фундаментального економічного аналізу, але чіткий мінімум знань про те, як працює інвестиційна модель в тій чи іншій сфері, а також мати сугубий мінімум знань про передбачуваний об'єкт інвестування. Отримати всі необхідні знання можна в безкоштовних книгах, на сайтах і форумах. Важливо! Не слід купувати платні курси у людей, які хочуть навчити інвестуванню в Інтернеті. Майже весь інфобізнес (продаж інформації) – пустушка. Всю інформацію можна знайти безкоштовно, якщо трохи постаратися.
 2. Наявність хорошого інтернету. Інвестиції припускають проводити аналіз вкладень і прибутковості час від часу (від 1 разу на годину, до 1 разу на 2 дні). Тому наявність хорошого інтернет-з'єднання дозволить залишатися в курсі подій і вчасно управляти портфелем інвестицій. Цікавий факт: в середині 2000-х, коли хороший інтернет ще був рідкістю, один американський валютний трейдер втратив 500 тисяч доларів з-за того, що на день втратив зв'язок зі своїм брокером.
 3. Стресостійкість. Контроль над емоціями у інвестора повинен бути приблизно на рівні досвідченого гравця в покер. Володіти своїм внутрішнім станом, приймати рішення тільки на основі холодного розрахунку, з грамотним застосуванням своїй інтуїції – ось психологічний портрет успішного інвестора. При цьому потрібно розуміти, що стресостійкість – формується навик, якому теж можна навчитися. Тому завжди потрібно займатися самоаналізом і тверезо оцінювати, чому ви провели ту чи іншу угоду, і потім в наступний раз коригувати рішення, якщо вони йдуть не за виграшним сценарієм.
 4. Тверезо оцінювати шанси. Напевно, це найважливіше, що має бути в інвесторі. Не можна сліпо вважати, що через місяць підуть золоті гори. Не повинно бути "я не всі, у мене точно вийде". Об'єктивність сприйняття – ще одна важлива риса для інвестора. Треба розуміти, що вкладення на початковому етапі принесуть невеликий прибуток, цінні папери не зможуть принести 1000% річних, сайт не зможе принести на початковому етапі більше 1 тисяч грн, і так далі.
 5. Готовність до збитків. Кожен інвестор повинен розуміти, що його можуть чекати збитки на будь-якому етапі його діяльності. І це буде цілком нормально. Особливо коли він тільки почав вкладати свої кошти. Але не варто вважати, що постійні збитки – це спосіб набратися досвіду. Кожна інвестиція в мінус-помилка інвестора, яку потрібно виправити.
 6. Наявність щоденника. Це один з найважливіших пунктів, який дозволить рости інвестору. Він особливо потрібен для тих, хто хоче вкладати кошти в форекс, ринок цінних паперів або щось подібне, що вимагає активного управління грошима і об'єктами. В щоденнику потрібно фіксувати, що спонукало прийняти те чи інше рішення, чи було воно правильним, і на основі цього вже робити висновки. Наприклад, якщо рішення, засновані на інтуїції, в 80% виявлялися правильними, а логіка була права лише в 40% випадків, то все ж рекомендується частіше прислухатися до внутрішнього голосу. Хоча частіше буває навпаки.

Половину цих вимог можна освоїти і вдосконалити вже в процесі інвестування. Але в голові потрібно скласти портрет ідеального інвестора і прагнути до нього.

З чого почати інвестування в інтернеті

Для того щоб почати інвестувати, потрібно провести підготовку за трьома різними напрямами. Вона займе від 1 до 2 тижнів, але дозволить виробити необхідні навички та отримати мінімальний багаж знань для того, щоб отримувати прибуток і уникнути непотрібних ризиків і збитків.

Детальніше про ці три напрямки:

 1. Отримання знань. Для того щоб почати інвестувати, потрібно отримати мінімальний пакет економічних і технічних знань. Їх можна отримати безкоштовно на будь-якому сайті і Форумі. Не потрібно купувати платні курси у інфо-бізнесменів, адже вони в більшості випадків продають «воду», або ту інформацію, яка є у відкритому доступі. Краще залишити 2-3 тисяч, які коштуватиме курс для наступних вкладень.
 2. Психологічна підготовка. Почавши цей етап ще до своєї інвестиційної діяльності, потрібно буде продовжувати його до самого кінця. У психологічну підготовку входить підвищення стресостійкості, працездатності, концентрації, управління емоціями і постійного аналізу і пошуку нової інформації. Все це досягається шляхом щоденних тренувань і самоконтролю.
 3. Підготовка стратегії. Після того як перший мінімум знань за 1-2 дні отримані, можна приступати до підготовки стратегії. Вона включає в себе складання термінів, обсягів, передбачуваної прибутковості інвестицій, а також вибір об'єкта інвестування.

Після того як попередня підготовка була здійснена, найважливіше – почати вкладати гроші. Не потрібно зупинятися на одному місці. Потрібно діяти, вдосконалюватися і намагатися отримувати максимальний дохід.

Мінімальний обсяг коштів для початку інвестування

Більшість тих, хто цікавиться в інтернеті задаються одним і тим же питанням «Скільки грошей знадобиться для мінімального вкладення?". Відповідь на це питання різниться, в залежності від способів, але мінімальний обсяг вкладень становить близько 10 доларів. З цими грошима вже можна замислюватися про мінімальний прибуток. Тільки не варто думати, що вклавши 10, через тиждень можна отримати 100. Треба дивитися на речі тверезо.

ТОП-7 популярних способів інвестування в Інтернеті

Ми зібрали топ 7 найпопулярніших і прибуткових способів інвестування в інтернеті. Кожен з них унікальний, має свої ризики, прибутковість і мінімальну планку вкладень. Вибирайте виходячи зі своєї стратегії і побажань.

Форекс і ПАММ рахунки

Мало людей в Україні не чули про валютну біржу Форекс. Реклама форекс-брокерів активно звучала як по телебаченню, так і в інтернеті. Рекламодавці активно намагалися створити образ успішного трейдера-людини, що лежить на пляжі з ноутбуком, і декількома кліками заробляє десятки тисяч доларів. Але на ділі все йде трохи інакше.

Більшість форекс-брокерів не мають і не хочуть отримувати доступ до біржі. Це означає, що всі угоди відбуваються всередині системи, з намальованими активами. Отже, кожен брокер зацікавлений в тому, щоб його клієнт програв. Це загальновідомий факт.

Тим не менш, деякі вважають за краще грати чесно, і тому вони дають можливість виграти. Це дуже складно, але тим не менш можливо, якщо зберігати залізну дисципліну і мати всі необхідні навички. Навчитися грі на форекс складно, і для цього буде потрібно не один рік.

ПАММ рахунки - дещо цікавіший об'єкт для інвестицій. Можна сказати, що це рахунки довірчого управління на біржі форекс. Інвестор передає кошти в руки трейдеру, і той торгує, приносячи прибуток або збиток. Від інвестора потрібно мінімальний обсяг знань і вмінь, які дозволять зрозуміти, що трейдер йде в мінус і вчасно забрати гроші. 

Вкладення в цінні папери

Ринок цінних паперів не настільки ризикований, як форекс. І грати на ньому доведеться проти інших гравців, а не проти самого брокера. Дохідність на фондовому ринку можна отримувати в розмірі 30-40% річних, але якщо вкладатися у високоприбуткові ризиковані активи, то і всі 150-200% за рік.

Але від інвестора буде потрібно велика кількість знань і умінь, набагато більше, ніж на форекс. При цьому бажано буде отримати ліцензію інвестора і володіти чималим капіталом, щоб повністю розкрити всі можливості інвестування.

Існує два види вкладення в цінні папери:

 1. Спекулятивний. Цінні папери купуються для подальшого перепродажу, коли курс зросте.
 2. Інвестиційний. Формується портфель цінних паперів, які утримуються до погашення та виплат дивідендів. Складається з акцій і облігацій у зразковому співвідношенні 30/70 на користь облігацій.

Сайти та блоги

Найхарактерніший для всесвітньої павутини спосіб вкладень. Передбачає вкладення або грошових коштів в покупку сайту або блогу, або вкладення часу в створення і просування.

Сайти робляться для декількох цілей:

 • Отримання прибутку з реклами;
 • Продаж товару або послуг;
 • Самореклама.

Найпопулярнішим способом заробітку на сайті є реклама, і для цього кожну хвилину створюються десятки сайтів, лише один з яких принесе реальний прибуток власнику. Для того щоб створити сайт, будуть потрібні мінімальні знання в області сайтобудування і просування. Але більшість цих знань купуються по ходу роботи, і головне в створенні сайту-почати.

Стартапи

Вкладення в стартапи – досить ризикована, але прибуткова ідея. У мережі є безліч сервісів, на яких люди збирають гроші для своїх нових і амбітних проектів. Вкладення в їх бізнес припускають наявність частки і відповідно претензії на дохід компанії.

Щоб зрозуміти ймовірність отримання інвестицій, потрібно звернутися до статистики:

20% стартапів виявляються прибутковими для інвесторів. 60% приходять до точки самоокупності і закінчують свою діяльність. 20% приносять збитки. Відповідно 1 з 5 стартапів принесе прибуток, 3 відіб'ють вкладення і 1 буде збитковий.

Саме тому інвестувати в стартапи потрібно з мінімальним багажем знань. Спочатку потрібно уважно вивчити нішу, потім проект, і тільки потім робити вибір, вкладати в нього свої кошти чи ні.

Майданчики взаємного кредитування

Взаємне кредитування серед фізичних осіб – те, до чого прийшов ринок за останні кілька років. Поява мікрофінансових організацій залишило відкритою нішу короткострокового і дешевого кредитування відкритою. І в справу вступили майданчики, які розподіляють гроші між інвесторами і кредиторами. Найчастіше фізичними особами. Відсотки на таких майданчиках вище, ніж у банках, але нижче ніж в мікрофінансі. Приносять вони до 50% в рік.

Є ще один сервіс для взаємного кредитування – Debt Webmoney. Там користувачі самостійно видають кредити один одного. Відсотки за позиками можуть досягати 100% в день, але і ризики досить високі. Близько 70% позик через цю систему не повертаються кредиторам.

Депозити в МФО

Мікрофінанс задовольняє потребу населення у швидких грошах, але власних коштів у них для цього часто буває недостатньо. Саме тому вони залучають депозити фізичних осіб і у великих обсягах. Стати вкладником можна, зайшовши на сайт будь-якої мікрофінансової організації в розділ "інвесторам". Там буде вся актуальна інформація про обсяги коштів для вкладників, процентну ставку і гарантії.

Такий спосіб дуже ризикований внаслідок того, що високий ризик неповернення коштів з боку клієнтів, і відповідно затримка виплат за вкладом.

Вкладення в домени

Найбільш суперечливий з усіх способів інвестицій. Він може принести як 10 мільйонів за одну угоду, так і не принести ні цента інвестору. Хто і навіщо інвестує в домени? Більшість інвесторів припускають, що компанія або приватна особа захочуть зробити сайт на тематичному домені, і заздалегідь купують його, щоб перепродати.

Деякі домени, які зараз належать світовим корпораціям, принесли сотні тисяч доларів своїм початковим власникам. А все для того, щоб домен пам'ятали і асоціювали з конкретною компанією.

Плюси і мінуси інвестицій в інтернеті

Тепер розглянемо всі плюси і мінуси інвестицій в інтернеті.

З плюсів можна виділити:

 • Стабільно високий прибуток;
 • Всі операції здійснюються з дому;
 • Вільний графік;
 • Мінімальні фінансові вкладення;
 • Легкість контролю;
 • Можливість вивести кошти в будь-який момент.

Але мінус один, і для когось він може перекрити всі можливі плюси. Цей недолік – величезні ризики, які бере на себе інвестор. Вклавши кошти в будь-якій онлайн-проект, незалежно від того, форекс брокер це, стартап-проект, або біржа взаємного кредитування, завжди варто пам'ятати, що є значний ризик того, що гроші так і не повернуться.

Можна виділити дві категорії ризиків: торгівельні та неторгові. До торгових відносяться багато помилок інвестора в розпорядженні коштами. Неправильний вибір об'єкта, суми інвестицій, повільна реакція на збитки і так далі. Все це призводить до того, що інвестиційний рахунок йде в мінус, і інвестор зазнає збитки.

Неторгові ризики – все те, що не залежить від інвестора. Форс-мажори, банкрутство компаній, атаки хакерів та інші події, які відбуваються з волі випадку. Їх не можна запобігти, але можна вчасно зреагувати і мінімізувати свої втрати.

Шахрайство з боку компаній-об'єктів інвестицій, на перший погляд, відноситься до другої категорії. Але це не так. Інвестиції в шахраїв - пряма помилка інвестора і його недоробка. Це означає, що людина не зібрала всі дані про компанію, і не зуміла розпізнати шахрая.

Одне з правил інвестицій - збитки лежать повністю на інвесторі. Адже він сам вибирав об'єкт і суму інвестицій. Отже, з кожної втрати грошей він повинен виносити уроки того, як не потрібно робити. Але не варто забувати і про те, що прибуток – теж результат діяльності інвестора, і її теж потрібно аналізувати, і повторювати ті ж рішення, щоб надалі отримувати дохід.

Основні помилки інвесторів

Краще вчитися на чужому прикладі, тому розглянемо топ 5 основних помилок початківців і досвідчених інвесторів:

 1. Відсутність стратегії. Це головна помилка, яка зводить інвестиції до гри в казино. Виграші можливі, але програші вдарять по кишені набагато сильніше;
 2. Вкладення в один проект. Диверсифікація (поділ) ризиків - ключ до отримання прибутку і мінімізації збитків. Розділіть свої інвестиції на 3 проекти, і крах одного не так сильно вдарить по вас за рахунок інших;
 3. Інвестування в неперевірені проекти. Повертаючись до попередньої теми – шахрайство з боку фірми-об'єкта вкладень повністю лежить на совісті інвестора, адже він сам вибрав і вклав свої кошти туди;
 4. Гонитва за прибутком. Особливо на початковому етапі інвестори намагаються отримати все і відразу, вкладаючи гроші в високоприбуткові, неперевірені активи. І терплять закономірний крах. Зайва жадібність нікому не приносила користь;
 5. Нехтування безпекою. Розрахунки в інтернеті повинні бути захищені по вищому розряду. Від цього залежить збереження грошових коштів, особливо в нинішніх реаліях постійних хакерських атак.

В цілому ж, новачкам досить слідувати простим радам, зазначеним у цій статті і уникати помилок, для того, щоб з високою часткою ймовірності отримувати стабільний прибуток.

Я хочу спробувати. З чого почати?

Сучасна біржа - електронна, торгувати можна через Інтернет, не встаючи з дивана. Але для цього потрібен посередник-компанія, у якої є ліцензія на біржову торгівлю. Перш ніж його шукати, варто визначити для себе кілька важливих речей.

1. Оцініть, яку суму ви готові вкласти

Теоретично почати можна з будь-якої суми, навіть з 1000 грн. Але такий обсяг не компенсує ні комісію посередника, ні час, витрачений на торги. Варто починати інвестувати, якщо ви готові ризикнути кількома десятками тисяч грн. Краще заздалегідь уявити ситуацію, в якій ви втратите ваші гроші. Якщо ви розумієте, що для вашого бюджету це не катастрофа, можна спробувати.

2. Подумайте, скільки часу ви готові витрачати

Якщо ви готові пройти навчання, зануритися в тему, вранці вивчати статистику і біржові зведення, протягом дня стежити за графіками, можете спробувати торгувати самостійно. Тоді вам знадобиться брокер, який стане вашим посередником для доступу до біржі. Ви будете самі приймати рішення про покупку і продаж, а брокер буде виконувати ваші доручення.

Якщо ж ви не маєте наміру витрачати багато часу і сил на інвестування, то краще розглянути одну з форм довірчого управління. У такій системі Ви приймаєте мінімум рішень, доручаючи інвестування ваших грошей професіоналам.

Можна укласти індивідуальний договір з довірчим керуючим, перевести йому гроші - і він буде вирішувати за вас, коли і які активи купувати, а коли продавати. Його мета-вкласти ваші заощадження з максимальною вигодою при тому рівні ризику, який ви виберете.

Інший варіант - вкластися в ПІФи (пайові інвестиційні фонди). Це вже готові набори різних цінних паперів або інших активів. Коштами ПІФу розпоряджається (купує і продає активи, змінює їх склад) керуюча компанія.

Ви можете вибрати відповідний фонд і купити його паї або у самої керуючої компанії, або через брокера на біржі. Якщо компанія інвестуватиме вдало, ціна паїв зросте-і ви отримаєте прибуток. Якщо впаде-понесете збитки.

3. Виберіть стратегію та активи

Вирішіть, у що будете інвестувати. Дотримуйтеся певної стратегії.

Що таке стратегія?

Стратегія - це набір параметрів інвестування, які визначають ваш стиль поведінки на біржі: якими активами ви торгуєте, як часто продаєте, чим керуєтеся при прийнятті рішень (наприклад, чи дивитеся новини, які впливають на ринок).

Найпростіший варіант стратегії - ви вибираєте:

 • активи;
 • період, на який хочете вкласти кошти;
 • максимальний розмір збитків.

Припустимо, активи - це акції фармацевтичних і хімічних компаній, період - 1 рік, розмір збитків — 20%. У цьому випадку ви негайно продаєте активи, якщо вони подешевшали на 20%, навіть якщо рік ще не пройшов.

Якщо ви вибрали довірче управління, то вам теж потрібно визначитися зі стратегією. Тільки в цьому випадку ви будете вибирати з пропозицій, які вже є на ринку, або обговорювати зі своїм керуючим індивідуальну стратегію.

4. Знайдіть компанію-посередника

Коли ви визначитеся зі стратегією, знайти посередника буде легше. Найважливіше і першорядне при виборі брокера, довірчого керуючого або керуючої компанії Піфа-переконатися, що у них є ліцензія.

Якщо ви вибрали самостійне інвестування, належить пройти наступний шлях:

 • укласти договір з брокером;
 • відкрити і поповнити брокерський рахунок;
 • встановити спеціальну програму для торгів;
 • почати купувати і продавати.

Якщо ви вибрали шлях довірчого управління, то досить буде укласти договір і передати гроші довірчому керуючому або керуючої компанії Піфа.

Відео

Читайте також - Робота в Інтернеті на дому

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити