Тамара СумськаАвтор: 

Тамара Сумська

Фахівець з особистих фінансів та інвестування. Допомагає нашим читачам підвищувати рівень фінансової грамотності.

Інвестування в нерухомість — куди вигідніше вкласти гроші, як уникнути ризиків і не залишитися внакладе

Останнє оновлення: Неділя, 03 березня 2024 Автор: Тамара Сумська

Інвестиції в нерухомість

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua

Тема інвестицій в нерухомість риторична і з кожним днем в ній виникають нові нюанси. У зв'язку з економічним станом в Україні інвестори шукають куди вкласти гроші, не стільки для збільшення вкладень, скільки для їх заощадження. Люди часто задають питання щодо вибору стосуючогося вкладення грошей в нерухоме майно, тому сьогодні відповімо всім відразу і поділимося своїми знаннями в оглядовій статті.

Переваги та недоліки інвестування

Навіть дотримуючись принципів Кійосакі і роблячи щомісячні накопичення у вигляді 20% від зарплати, можна залишитися в збитку. Потрібно враховувати, що зростаюча інфляція "з'їдає" більшу частину наших заощаджень. Самий логічний вихід із ситуації - грамотні капіталовкладення. Розглянемо основоположні привілеї інвестування в нерухомість:

 • Широкий вибір об'єктів (інвестування в новобудови, заміські будинки, комерційні приміщення);
 • Універсальність і затребуваність угод (продаж, обмін, здача в оренду);
 • Щорічне подорожчання квартир на тлі зростаючої інфляції (за умови, що вона не випереджає зростання цін);
 • Можливість входження на житловий ринок з обмеженим бюджетом (інвестиції в новобудови або пайові фонди).

При всій своїй стабільності вкладення в житло все ж пов'язані з певними ризиками:

 • Відсутність попиту і висока конкуренція на ринку нерухомості в невеликих регіонах;
 • Необхідність вносити платежі за комунальні послуги та обслуговування будинку в період простою;
 • Зниження цін на житло у зв'язку з економічною стагнацією в країні або регіонів;
 • При інвестуванні в житлову нерухомість неможливо терміново взяти знадобилися фінанси.

Види об'єктів інвестицій в нерухомість

Заміські котеджі

Інвестувати в нерухомість за межею міста вигідно. Угоди з заміськими будинками по прибутковості не поступаються іншим видам капіталовкладення. На свята і вихідні люди все частіше намагаються вибиратися в екологічно-чисті райони. Варіантів вибору об'єкта покупки кілька: котедж, ділянка, недобудова.

Житлове майно

Заробіток від інвестування в житлову нерухомість зводиться до економної купівлі та постперепродажу з націнкою або надання в оренду.

При інвестуванні в новобудови враховуйте розвиненість інфраструктури, планування, стан ремонту, поверховість і сусідство.

Іноземне житло

Купівля житла закордоном позиціонується як високоліквідна угода. Щоб вони насправді були такими, краще інвестувати в нерухомість країн з сильною економікою. Хорошим варіантом будуть Швейцарія, США, Сінгапур та ін. країни з високою концентрацією торгово-промислових центрів.

Комерційні будівлі

Здача площ для бізнес-орендарів - прибутковий вид інвестицій в комерційну нерухомість. Однак через високий поріг входження поточний спосіб капіталовкладення підходить далеко не всім. Як правило, фізичні особи інвестують в приміщення для бізнесу, купуючи акції. Окупність за вкладами становить близько 10 років.

Земельні ділянки

Купівля земельної ділянки має ряд нюансів, починаючи від оцінки і закінчуючи змінами цільового призначення. Проте зважаючи на свою бюджетність - це найдоступніший варіант інвестування в нерухомість.

Необхідно враховувати, що об'єкти для інвестицій мають різну чутливість до інфляції. Надійніше захищені від інфляції об'єкти з коротким терміном окупності, ціну на оренду яких встановлює сам орендар, наприклад торгові приміщення. Те ж саме стосується довгострокової оренди. Готельні номери і подобові квартири більш вразливі, адже ціна оренди коригується постійно з урахуванням інфляції. Об'єкти та їх чутливість до інфляції, представлені в наступній таблиці:

Об'єкти інвестування Уразливість
Магазини, готелі, житло в оренду, промислово-складські об'єкти висока
Офіси, інвестиційні фонди середня
Земельні ділянки, квартири низька

Читайте також: Інвестиції в бізнес

Основні етапи інвестування в нерухомість

Комерційні інвестиції не така проста справа, як здається на перший погляд. Ризик купити неякісний об'єкт є завжди. Тому інвесторам-початківцям варто скористатися наступним алгоритмом:

Оцінка фінансових можливостей

Насамперед визначте суму, яку готові витратити на інвестиції. При скромному бюджеті можна залучити наступні джерела фінансування:

 • Позика у друзів і родичів;
 • Споживчий кредит;
 • Співінвестування.

Аналіз пропозицій ринку нерухомості

На даному етапі корисно зайнятися моніторингом цін на житло. Для цього можна скористатися ЗМІ або безкоштовними дошками оголошень. Достовірну інформацію можна також почерпнути на регіональних сайтах аналітичних центрів.

Вибір об'єкта інвестицій

Після того як ви вже визначилися з напрямком інвестицій та маєте кілька альтернативних варіантів, не поспішайте приймати рішення про покупку. Поговоріть з власниками житлових будинків, зберіть якомога більше інформації про переваги і недоліки району, порівняйте об'єкти між собою. Особливо це стосується інвестицій в комерційну нерухомість.

Покупка нерухомості

Угоди, пов'язані з придбанням нерухомості мають багато нюансів. В першу чергу варто звернути увагу на наступні моменти:

 • Наявність і справжність правовстановлюючих документів;
 • Дієздатність колишніх власників та осіб, прописаних у квартирі;
 • Наявність у житла обтяжень;
 • Узаконенность перепланувань.

Перепродаж і здача нерухомості в оренду

З якою б метою ви не купили майно для здачі або перепродажу, майте на увазі, що мінімальний термін повернення інвестицій в новобудови при продажу - 3 роки, а при наданні в оренду близько 8 років. Вагомим фактором при цьому виступає територіальне розташування об'єкта.  

Способи розумної економії на купівлі житла

Купити новобудову можна за 50% від вартості квартири під ключ. Але вкладники не поспішають з інвестуванням в комерційну нерухомість, адже при недобудові ризик поповнити ряди ошуканих вкладників дуже високий.

Придбати квартиру за невисокою ціною можна в чорновому варіанті. Але в цьому випадку вам все ж доведеться вкласти гроші в нерухомість на ремонт і обстановку.

Існують і більш розумні способи економії. Наприклад, інвестування в комерційну нерухомість заарештовану банком. Заставні приміщення продаються на аукціонах за мінімальною ціною. При такому варіанті існує значна перешкода: компанії не афішують проведення вигідних заходів, тому що доля нерухомості вже визначена заздалегідь.

Поради щодо збільшення прибутку від інвестицій в нерухомість

 1. Організуйте перепланування. Квартири поліпшеного планування продаються на 10-15% дорожче. Розділіть кімнату на кухню і студію. Попередньо проконсультуйтеся про можливість перепланування в БТІ, деякі зміни заборонені;
 2. Розширте площу приміщення. У приватних будинках це можна зробити за допомогою додаткового пристрою, наприклад, переробка горища в мансарду;
 3. Зробіть косметичний ремонт і продайте квартиру на 10% дорожче, так само цей момент може значно прискорити продаж;
 4. Переведіть квартиру в нежитлову площу. У різних районах попит на житлові та нежитлові приміщення нерівномірний. Тому часто, щоб почати заробляти, інвестору досить перевести житлову квартиру в офіс або навпаки.

Висновок + відео

Як бачите, інвестиції в нерухомість мають менш агресивні ризики в порівнянні з іншими видами інвестування. Вкласти гроші в нерухомість означає отримати можливість довічного пасивного заробітку не тільки для себе, але і для дітей. Плануйте свої фінанси і здійснюйте розумні капіталовкладення. Адже, як відомо, людина, яка не інвестує - бідна людина.

Читайте також - Інвестиції в інтернеті

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости! 

 


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити