Тамара СумськаАвтор: 

Тамара Сумська

Фахівець з особистих фінансів та інвестування. Допомагає нашим читачам підвищувати рівень фінансової грамотності.

Сергій КосенковСтаттю перевірив:

Сергій Косенков

Наш експерт-рецензент. Автор фінансово-інвестиційного журналу «BiznesCat.com».

Сергій Косенков

Інвестування в золото — всі варіанти вкладень і послідовна інструкція

Останнє оновлення: П'ятниця, 10 квітня 2020 Автор: Тамара Сумська

Інвестицї в золото

Інфляція і численні проблемні моменти в діяльності установ банківського сектора негативно позначаються на довірі до паперових засобів. Люди шукають надійні можливості для збереження і примноження фінансових ресурсів. Один з варіантів - інвестиції в золото. Їх популярність не зменшується навіть з урахуванням невеликої динаміки зростання ціни на жовтий метал з 2011 року.

Особливості інвестування в золото

Протягом історії дорогоцінні метали довели, що є надійним і прибутковим напрямком інвестування коштів. Світ переживає економічну кризу? В країні політична нестабільність? Золото, як показує час, в довгостроковій перспективі тільки дорожчає. Ми не живемо в світі магії і не можемо використовувати філософський камінь. Тому золото є обмеженим ресурсом.

Будь-яка економічна криза - причина зростання вартості дорогоцінних металів. Зокрема, в Ощадбанку повідомляють, що за останні 5 років ціна грама золота зросла з 640 до 1400 грн. Чистий прибуток власників знеособлених металевих рахунків за підсумками трьох попередніх років збільшився на 84%.

Сьогодні інвестування в золото вигідно. Левова частина експертів у сфері переконана, що ціна зросте за підсумками поточного року і майбутніх років. Щоб отримати дійсно відчутний прибуток, потрібно проаналізувати безліч чинників і розрахувати орієнтовну тривалість окупності вкладень.

Не варто панікувати, кидати важливі справи, негайно звертатися до фінустанов, щоб вкласти гроші в золото. Потрібно зважити плюси і мінуси рішення.

Інвестор повинен розуміти, що інвестиції в золото - інструмент отримання хорошого прибутку в дуже довгостроковому періоді. У більшості випадків не вдасться вигідно продати жовтий метал за 3-6 місяців після придбання. Прибутковість вкладень доводиться роками. Про це свідчать і графіки зростання вартості на сайтах великих фінансових установ.

Важливо правильно визначитися зі способом вкладення. Кожен громадянин може купити злитки і монети або стати власником металевого рахунку. Ці та інші варіанти мають свої особливості, тому давайте розбиратися, чи вигідно вкладати гроші в золото.

Ключові плюси інвестицій в золото

 • Стабільне зростання ціни. Коливання вартості може простежуватися в розрізі сезону. На довгостроковому часовому відрізку ціна зростає.
 • Стійкість до руйнування. Іржа, корозія, механічні удари не страшні. Якщо купите сьогодні кілограм дорогоцінного металу, тоді і через 10 або 100 років маса буде аналогічною. Крім того ця порода не втрачає колір і не тьмяніє.
 • Простота зберігання. Невеликі злитки не вимагають дотримання десятків правил утримання. Тримати їх вдома не варто - в банку набагато безпечніше.
 • Ліквідність. Золотий метал швидко можна обміняти на гроші, реалізувавши банкам, інвестиційним фондам або фізичним особам.
 • Універсальність. Метал визнається в кожній країні. Він свого роду виконує функції світових грошей, але в дещо обмеженій формі. Безпосередньо розраховуватися - проблематично і ризиковано.

На жаль, золото має і недоліки. По-перше, ціна. Далеко не кожна людина має достатньо коштів, щоб купити його на значну суму. Щоб претендувати на стабільний прибуток, потрібно зібрати пристойний капітал.

По-друге, термін отримання прибутку. Мало перечекати сезонні коливання. Потрібно потерпіти поки метал досить виросте в ціні і тільки тоді продати.

Вкладення в золото має більш вагомі переваги, ніж недоліки. Воно використовується як засіб диверсифікації окремими інвесторами, спеціалізованими фондами і банками.

Придбання злитка в банку

Купівля золотих злитків - популярний і простий спосіб інвестицій. Банки повинні мати відповідну ліцензію. Звертайтеся до великих фінансових установ, щоб зменшити ризик незаконного придбання дорогоцінного металу.

Проаналізуйте наявні банківські пропозиції. Умови щодо золота відрізняються більше, ніж по депозиту або кредиту.

У більшості фін. установ представлені стандартні злитки: від 1 до 1000 грамів. Найбільш популярними серед клієнтів є варіації масою в 10, 20, 50 і 100 грамів. Якщо інвестор хоче придбати злиток, який важить більше 1 кг, тоді він повинен безпосередньо звернутися до виробника і сформувати індивідуальне замовлення.

Купівля золотих злитків передбачає зважування і видачу сертифіката із зазначенням істотних даних. Щоб попередити крадіжку, варто орендувати в банку місце для зберігання.

Проаналізувавши фактори, що встановлюють ціну золота, його також можна придбати і швидко продати. Такий підхід актуальний для досвідченого інвестора.

Інвестиції в банківські рахунки

Знеособлений або золотий рахунок - аналог звичайного банківського депозиту. Ключова різниця: замість грошей - золото.

Поширені 2 типи рахунків: одні передбачають нарахування відсотків, а інші - ні. Звичайно, краще скористатися першими для збереження і збільшення капіталу.

Що цікаво, поповнити знеособлений рахунок можна і грошима. Більшість фінансових установ не беруть плату за його обслуговування. При зарахуванні не потрібно платити ПДВ. Уникнути податків не вдасться в разі зняття з рахунку.

На жаль, золотий рахунок не підтримується програмами державного страхування вкладів. Слід ретельно підбирати фінустанову. У разі банкрутства - внесок не повернеться.

Досвідчені інвестори активно користуються перевагами специфічного депозиту. За фактом маємо подвійну вигоду: і вартість золота виросте, і фін. установа виплатить відсотки.

Торгівля на біржі

Надійна і прибуткова інвестиція. Торгівля золотом на біржі здійснюється на спеціалізованій платформі власником благородного металу через брокера. Даний варіант не пов'язаний з реальним придбанням золота. Дохід отримуємо від укладення договорів. Відсутня необхідність платити податки і піклуватися про збереження жовтого металу.

Щоб торгівля золотом на біржі приносила стабільний дохід, потрібно аналізувати фактори, що визначають вартість дорогоцінного металу. В іншому випадку - ймовірність втратити капітал зростає в рази.

Іноді шахраї видають себе за брокерів і виманюють гроші у довірливих людей. З особливою строгістю і уважністю ставитеся до нових бірж. Навіть бувалі інвестори сім разів придивляються до віртуального торгового майданчика.

Вкладення в банківські монети

Монети - не розвага, а можливість заробити. Їх поділяють на інвестиційні та колекційні. Вартість перших практично рівнозначна золоту. А ціна колекційних збільшується за рахунок естетичної цінності.

Інвестиції в золоті монети набули популярності відразу після фінансової кризи. Виключне право на їх емісію мають центральні банки різних країн.

Інвестиційні монети не користуються особливою популярністю у інвесторів. Зате колекційні з обмеженим тиражем мають широкий попит серед колекціонерів відразу після емісії. А буквально протягом декількох років їх вартість може зрости навіть на 100% і більше.

Для людини, яка не розбирається в нумізматиці, інвестиції в золоті монети - своєрідна гра в рулетку. Можна як зірвати куш, так і залишитися зі шматочком золота. Монети відрізняються значною вартістю, тому важко знайти покупця. Також проблематично забезпечити їх збереження. Тому у інвестора виникають додаткові витрати.

Золото WebMoney

Відносно новий і ще не популярний вид інвестицій. Зрозуміло, тут також мова не йде про фізичне придбання металу.

Однак WMG - грошові одиниці Вебмані, які фактично забезпечені золотом. Таку можливість надає арабська організація WM Metals FZE, пропонуючи отримати метал у фізичному вигляді. Для цього потрібно звернутися в офіс компанії в ОАЕ.

Такого роду вкладення має довгостроковий характер, оскільки отримати прибуток можна лише в разі зростання курсу. Плюс-не потрібно платити ПДВ.

Надійність компанії WebMoney не піддається сумніву. А інвестиції в WMG здійснюються орієнтовно з 2010 року.

Вкладення в прикраси

Така покупка золота - один з найбільш суперечливих методів інвестиції. Почнемо з недоліків.

 1. Завищена вартість. Крім ціни металу сюди включені ще й плата за роботу ювеліра, податки і відсоток перекупника.
 2. Не зовсім золото. Крім благородного металу також додаються різні домішки.
 3. Невисока ліквідність. Наприклад, золоті злитки мають стандартну форму, а прикраси відрізняються між собою. Тому вони запросто можуть не сподобатися замовнику, навіть якщо його влаштовує ціна.

Для інвестора цікава покупка золота з художньою цінністю. Прикраси повинні бути виготовлені відомими і авторитетними ювелірами сучасності, а ще краще - майстрами минулого. Тоді ціна буде рости щорічно. Цим пояснюється висока вартість придбання.

Вкладення в золото розрізняються ризикованістю і прибутковістю. Однак вони надають прекрасну можливість диверсифікувати портфель інвестицій.

Як інвестувати в золото: покрокова інструкція для новачків

Інвестування в золото - це передумова для створення вашими грошима інших грошових коштів. Однак пам'ятайте, що хоча дорогоцінний метал і вважається одним з найменш ризикових коштів для капіталовкладень, але і тут можна залишитися з нулем. Тому плануйте, аналізуйте і приймайте зважені рішення.

Дійте згідно з наступними пунктами:

Перше - розберіться з фінансами.

Перед здійсненням будь-яких витрат проаналізуйте свій фінансовий стан. Більшість витрат і доходів будуть аналогічні попередньому місяцю. Наприклад, при наявності значного кредитного боргу у вас буде мінімум вільних коштів. Можливо, варто почекати поки ситуація з особистим бюджетом стабілізується. Позика погашати потрібно буде вже завтра, а вкладення в золото в кращому випадку принесе дохід тільки через рік, а то й кілька років.

Не варто вкладати абсолютно всі вільні кошти. Непередбачені витрати були і будуть завжди. Однак не тримайте валюту під подушкою. Пам'ятайте, що інфляція з'їсть їх купівельну спроможність, тому один "американський зелений" сьогодні коштує більше, ніж завтра. Якщо є можливість - інвестуйте.

Друге - встановіть цілі інвестування.

Гроші люблять точність. Визначтеся скільки і куди вкладете, спрогнозуйте доходи і витрати, врахуйте терміни інвестиції і ризики втрати коштів.

Вам не обійтися без чіткої мети. Наприклад, ви повинні збільшити капітал на 50% протягом 2 років, щоб придбати іномарку. Збалансуйте ризики і прибутковість. Отримали бажану суму - купуйте автомобіль і продовжуйте інвестувати. Однак не впадайте в крайнощі: мінімальні доходи не дозволять домогтися бажаного, а великий прибуток часто супроводжується значною ймовірністю втрати коштів.

Третє - працюйте над інвестиційною стратегією.

Існують десятки інвестиційних стратегій. Ознайомтеся з основними з них і виберіть найбільш оптимальну. І пам'ятайте, що інвестувати в золото - це серйозне рішення, та й вкладення у власні знання також окупляться, ймовірно, навіть швидше.

Стратегії діляться на активні і пасивні, довго і короткострокові, агресивні і помірні, низько - і високоризикові. Враховуйте завдання, кількість вкладених коштів і власні особливості характеру.

Четверте - виберіть нішу.

Новачкам краще починати з низькоризикових інструментів. Наприклад, з золотих рахунків. Однак звертайтеся до великих фінустанов.

Отриманий прибуток використовуйте як на власні потреби, так і на вкладення в інвестиційні інструменти.

П'яте - виберіть партнера.

Вкласти гроші в золото пропонують банківські установи, інвестиційні фонди та багато інших організацій. Зверніть увагу на наступні параметри.

 • Тривалість роботи на ринку. Досвід організації - не менше кількох років.
 • Кількість вкладників. Чим більше клієнтів, тим надійніше організація.
 • Кількість інструментів для вкладень. Чим більше можливостей для інвестування, тим легше знайти вигідну пропозицію.

Якщо є знайомі інвестори, можете скористатися їх рекомендаціями при підборі організації. Так отримаєте гарантію, що дана установа вже виплачувала кошти строго за умовами договору.

Шосте - формуйте заявку і укладайте договір.

Звертайтеся до представників обраної організації. А якщо є опція безкоштовної консультації, чому б нею не скористатися? Не бійтеся задавати неприємні питання. Зокрема за відповіді на них фахівець організації і отримує заробітну плату.

Сьоме - інвестуйте і заробляйте.

Проаналізувавши можливості, підберіть найбільш підходящі пропозицію саме для вас. Слідкуйте за динамікою заробітку у власному особистому кабінеті (при його наявності).

Давши оцінку ситуації, очевидно, інвестиції в золото - це можливість, що дозволяє не тільки зберегти капітал, але і примножити його. На жаль, отримати прибуток на дорогоцінних металах можна лише в довгостроковій перспективі. На щастя, їх вартість стабільно зростає, що і триватиме в майбутньому. Вибирайте інвестиційні інструменти, аналізуйте і вкладайте гроші, щоб вони працювали на вас.

Читайте також - Інвестиції в нерухомість

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости! 


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити