Тамара СумськаАвтор: 

Тамара Сумська

Фахівець з особистих фінансів та інвестування. Допомагає нашим читачам підвищувати рівень фінансової грамотності.

Куди вкласти гроші — ТОП-40 кращих способів вигідних інвестицій від 500 грн до мільйона + поради новачкам і професіоналам

Останнє оновлення: Середа, 24 січня 2024 Автор: Тамара Сумська
Зміст[Сховати]

Куди вкласти гроші

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua! Інвестиції — найкращий спосіб збереження та примноження вільного капіталу.

Гроші повинні працювати. Зберігаючи власні накопичення на банківському рахунку або в сейфі, ви ризикуєте зазнати збитків. Елементарна причина - інфляція. Отже, варто задуматися про те, куди вкласти гроші, щоб заробити і отримати впевненість у власному світлому майбутньому, стабільності фінансового стану. Гідних уваги способів дуже багато. Вибирайте, оцінюючи мінімальну величину стартового капіталу, ймовірність фінансових втрат (ризики), прибутковість інвестування і терміни вкладення коштів.

Статистичні дані з інвестицій

За прогнозами статистичних даних на 2024 рік, процентне співвідношення фінансових вкладень багатими і бідними громадянами розподіляється так:

Хто інвестує: Багаті Бідні Середній клас
Основний капітал/майно 1% 90% 9%
Інвестування в різні підприємства 70% 9% 21%
Вклади в банк 29% 39% 32%
Акції / фонди 51% 13% 36%
Житлова/комерційна нерухомість 38% 22% 40%
Цінні папери 70% 5% 25%
Різне майно за дорученням 50% 10% 40%
Особиста власність 6% 70% 24%
Пенсійні виплати 15% 40% 45%
Страхові виплати 14% 58% 28%
Боргове зобов'язання 8% 74% 18%

Для того, щоб не познайомитися з поняттям "банкрутство", варто скористатися головним правилом будь-якої розсудливої людини - ніколи не зберігати всі гроші в одному місці! Завжди розподіляйте (диверсифікуйте) свої кошти в максимально вигідний з мінімальними ризиками інвестиційний портфель.

Куди краще інвестувати гроші - Піфи з їх особливостями

Піфи (пайові інвестиційні фонди) розглядаються в останні роки як відмінний інструмент колективного інвестування. Кожен інвестор робить внесок, купуючи відповідну кількість паїв - часток, що мають однакову ціну. Отримані гроші керуюча компанія інвестує в перспективні і прибуткові напрямки. Прибуток, за вирахуванням винагороди КК, пропорційно поділяється між вкладниками.

Вирішуючи вкласти гроші в цьому напрямку, потрібно оцінити всі переваги вибору:

 • Невисокі ризики - активами інвесторів розпоряджаються досвідчені фахівці, добре знають свою справу. Гроші розподіляються в кілька секторів з метою зниження ймовірності фінансових втрат в результаті збиткової угоди.
 • Контроль держави. Частина Піфів працює під державним наглядом, що зводить до мінімуму ймовірність шахрайства.
 • Широкий вибір пропозицій. Дозволяє інвестору повною мірою реалізувати свої переваги.
 • Хороша прибутковість. Величина заробітку на інвестиціях залежить від рівня ризику, становить 15-100% річних.

Плануючи вкладати гроші в цьому напрямку, залишається визначитися з керуючою компанією. Звертайте увагу на область її діяльності. Вона визначає ризикованість і прибутковість співпраці. Сьогодні Піфи використовують такі інструменти:

 • акції та облігації;
 • біржові індекси;
 • паї інших КК і т. д.

Залежно від прибутковості керуючої компанії відрізняється ціна її паю. Вартість становить 500 грн і більше. Відповідно, якщо у вас в наявності є хоча б 5000 грн, розглянутий спосіб є сенс реалізувати. Можна вкласти і меншу суму, але процентні нарахування будуть невеликими.

Ми розглянули співпрацю з пайовими інвестиційними фондами, що обіцяють високі процентні нарахування. Угоди досить ризиковані в порівнянні з банківськими депозитами, інвестиціями в дорогоцінні метали, тому вкласти активи з подальшим отриманням прибутку вдасться не кожному.

Але є можливість працювати з Піфами менш ризиковано. Йдеться про закордонні організації, наприклад, REIT (Real Estate Investment Trust). Керуюча компанія направляє грошові кошти в нерухомість різних країн світу. Це дозволяє диверсифікувати ризики, підвищити ймовірність отримання прибутку. Співпраця з організацією менш прибуткова. Вкласти вільні фінанси пропонують під 5-7% річних. Але якщо враховувати, що мова йде про іноземну валюту, а інвестиції рідко виявляються збитковими, розглянуті умови гідні розгляду.

Інвестуємо в цінні папери: два способи отримання доходу

Цінні папери інвестори продовжують розглядати як прибутковий спосіб капіталовкладень. Він підходить для новачків і професіоналів. Головне - правильно організувати діяльність спочатку.

Перший спосіб, у що інвестувати - акції

Це емісійні цінні папери, що визначають частку володіння компанією, - дають право на частину доходу фірми, частку її майна, дозволяють брати участь у вирішенні управлінських питань.

Інвестиції в акції поділяють на дві категорії, зазначені в таблиці:

Пасивні - для новачків Активні - для професіоналів
Заробити на інвестиціях нескладно. Ви купуєте акції перспективного підприємства, через деякий час продаєте їх за вищою ціною в разі активного розвитку фірми і розширення масштабів її діяльності. Різниця вартості формує заробіток. Щоб зробити вигідне вкладення, потрібно провести масштабний моніторинг, визначивши компанії, що мають високі шанси на прогрес. Щоб не помилитися, вибираючи кращі акції для інвестування, можна скористатися спеціальними рейтингами, де зазвичай фірми розташовані за рівнем інвестиційної привабливості. Списки складають кваліфіковані експерти та аналітики, тому ризики мінімальні. Додатково в таблицях відображається статистика руху ціни паперів, яку також слід враховувати, ухвалюючи рішення. Вкладення для добре розуміючих людей, в які акції інвестувати. Зазвичай купуються цінні папери однієї або декількох компаній. Інвестор претендує на отримання права активної участі у вирішенні управлінських питань. Отже, цей варіант підходить особам, які мають досвід ведення успішної підприємницької діяльності. Ризикованість і прибутковість розглянутого методу вище в порівнянні з пасивним.

Вибираючи пасивне інвестування, варто подумати про диверсифікацію ризиків. Вкладайте гроші в кілька організацій. Навіть якщо одна виявиться збитковою, прибуток від інших компаній перекриє фінансові втрати.

 Робота з акціями доступна новачкам і професіоналам. І якщо останні добре знають, куди і скільки потрібно вкласти, початківці інвестори смутно уявляють принципи розподілу пріоритетів. Їм фахівці рекомендують звертати увагу на "Блакитні фішки". Це акції великих, перспективних, ліквідних і надійних компаній, що користуються найбільшою довірою. У цьому випадку шанси на успіх максимальні, а ризики зведені до можливого мінімуму. Яскравими представниками даної категорії стали такі компанії:

 • Apple;
 • IBM;
 • Microsoft;
 • The Coca-Cola Company;
 • Ford.

Другий спосіб вкладення грошей в цінні папери - робота з облігаціями

Цей інструмент слід розглянути тим, кого цікавить, куди вкласти 50 000 грн при мінімальному ризику фінансових втрат. Прибутковість інвестицій в облігації нижча, ніж прибутковість акцій. Облігації - це боргові цінні папери. Купуючи їх, ви точно знаєте, коли і за якою вартістю зможете продати. Але в даній ситуації виключена ймовірність падіння ціни, що дає додаткову впевненість в майбутньому.

Прибутковість облігацій коливається в межах 5-20% річних. При невисоких ризиках - це хороші показники.

Куди вигідно вкласти гроші - ПАММ-рахунки та їх нюанси

Ще один популярний вид капіталовкладень. Підходить для початківців і досвідчених інвесторів. Щоб зрозуміти, чи варто інвестувати гроші в обраному напрямку, слід розглянути його більш уважно.

ПАММ-рахунки на майданчиках брокерських організацій відкривають трейдери, що ведуть активну роботу на ринку Forex. Так вони залучають додаткові гроші для укладення більших і прибуткових угод. У розглянутій ситуації трейдер виступає в ролі керуючого. Вкладникам він повертає кошти з певним відсотком, що і складає заробіток.

Плануючи робити інвестиції в ПАММ-рахунки, розгляньте кілька важливих моментів:

 1. Прибутковість вкладень залежить від торгової політики трейдера, зіставляється з показниками ризику. За вказаним критерієм керуючих ділять на консервативних і агресивних.
  • Трейдери, що відносяться до першої категорії, воліють укладати угоди за наявності високих гарантій на успіх, жертвуючи частиною прибутку, бо їх дохідність відносно невелика.
  • Керуючі, практикуючі агресивну тактику торгівлі, готові ризикувати заради максимального прибутку.
 2. Дохід інвестор отримує з різною періодичністю, залежно від умов співпраці. Такий варіант заробітку в Інтернеті з вкладеннями передбачає виплату відсотків раз на місяць, квартал, півріччя. Періодичність отримання дивідендів залежить також від обраної стратегії торгів, яку визначає керівник.
 3. Гроші вкладників захищені від витрати не за призначенням. Це питання контролює компанія, на чиєму майданчику відкриваються ПАММ-рахунки. Вступники на рахунок фінанси трейдери використовують виключно для укладення угод на Форексі, і не можуть переводити на власні або чужі рахунки.
 4. Щоб знизити ризикованість угод, є сенс працювати з декількома трейдерами одночасно. Вибирати фахівці рекомендують за кількома критеріями.
  • Перш за все - вивчайте відгуки осіб, які мають досвід співпраці з керуючими.
  • Довіряйте перевіреним посередницьким майданчикам.
  • Обов'язково оцінюйте прибутковість торгівлі трейдерів.
  • Розподіляйте активи між керуючими, провідними агресивну і консервативну торговельну політику.
Основні параметри Цілі, на які варто звернути увагу
Період ведення активної діяльності. Не можна брати до уваги короткі періоди в 2-3 місяці. Слід відштовхуватися від показника торгів в 6 місяців.
Мінімум отриманого прибутку за період. Навіть 10% щомісячного чистого прибутку вже вважається хорошим знаком.
Співвідношення прибуткових і збиткових торгових угод за весь час. Показник не повинен бути нижче 60% / 40%, де 60% угод в плюс, а 40% в мінус.

Якщо вас цікавлять пасивні інвестиції, ПАММ-рахунки - хороший варіант. Контролювати процес потрібно лише періодично, оцінюючи прибутковість, вирішуючи, що робити з прибутком - переводити або реінвестувати в тому ж напрямку.

Синхронна торгівля як додатковий метод вкладень в Forex

Синхронна торгівля - ще одна гарна ідея для тих, кого цікавить, куди вигідно вкласти гроші. Робити інвестиції в зазначеному напрямку можуть початківці і професійні інвестори. Самостійно розробляти стратегію торгівлі на Форексі, проводячи масштабний аналіз, не доведеться.

Суть заробітку проста. Трейдер і інвестор реєструються на спеціалізованому сервісі, що виступає в ролі посередницького майданчика. Вони укладають угоду, з якої випливає:

 • Інвестор має можливість торгувати на Форексі без спеціальних знань, використовуючи досвід і майстерність професійних трейдерів. Він копіює угоди, що укладаються останніми, і отримує прибуток.
 • Трейдер надає партнеру схеми виграшних угод за обумовлену при укладенні угоди винагороду. Зазвичай розмір визначається відсотком від прибутку.

Обидві сторони залишаються в плюсі. Проводиться таке інвестування в Інтернеті, не вимагаючи значних витрат часу і особистих зустрічей ділових партнерів. З цього випливає, що вибирати майданчик і трейдера потрібно дуже уважно, зводячи можливі ризики до мінімуму. Обов'язково ознайомтеся з відгуками досвідчених вкладників, що працюють в розглянутому напрямку. Це допоможе визначитися з партнерами, зменшити ймовірність фінансових втрат.

Важливий той факт, що, пропрацювавши якийсь час в області синхронної торгівлі, ви почнете розуміти принципи укладання угод на Форексі, отримаєте непогану базу знань. Це дозволить в майбутньому почати працювати самостійно, зводячи можливі ризики фінансових втрат до мінімуму.

Детальніше про заробіток на ринку Форекс читайте тут.

Інвестиції в хайп проекти - високий ризик і великі відсотки

Хайп інвестиції робити також цілком реально. Незважаючи на те, що це - відверто вкрай високоризикові методи, часто працюють нетривалий час, але дозволяють отримувати дохід і досить великий прибуток через високі відсотки прибутковості.

Суть хайп-проектів проста. Вкладники вносять власні гроші на рахунок організації, що обіцяє високі відсотки. Активи керуюча компанія нікуди не інвестує, за винятком деяких випадків. І поки в проект приходять нові вкладники, він накопичує фінансовий прибуток, а система працює. Зрозуміло, інвестори, які не встигли забрати власні кошти, залишаються в збитку (як і в інших сферах, пов'язаних з фінансовими вкладеннями).

Отже, якщо ви хочете ризикнути заради прибутку, зробити високоприбуткові інвестиції в Інтернеті, вибирайте хайп-проект дуже уважно. Фахівці рекомендують віддавати перевагу новим найменуваннями, які нещодавно з'явилися в мережі, але вже мають відгуки від вкладників, що підтверджують платоспроможність системи на даний момент. Так ви отримаєте можливість повернути вкладення з відсотками. Але важливо вчасно зупинитися, побачивши передумови до зникнення фонду.

Додатково в хайп проектах слід враховувати:

 • Достовірність легенди. Безумовно, жоден хайп-проект не заявить прямо про реальну схему (за рідкісним винятком), за якою він працює. Легенда - це обґрунтування актуальності фінансових вкладень, яка і залучає інвестиції від нових осіб, зацікавлених в отриманні прибутку. Чим інформація достовірніша і реалістичніша, тим більше фінансових надходжень можна очікувати. Отже, ймовірність отримання прибутку на початкових етапах існування проекту набагато вище.
 • Якість ресурсу. Бачачи перед собою повноцінний великий сайт, який має гарне оформлення, інформаційне наповнення, розділ з контактними даними, ви зрозумієте, що в його створення вклали велику суму грошових коштів. Отже, проект проіснує довше, ніж односторінкові сумнівні ресурси, відбиваючи витрачені гроші. Не завадить перевірити контактні дані. Поцікавтеся, що насправді знаходиться за вказаною в розділі адресою.
 • Масштаби рекламної кампанії. Щоб залучати нових вкладників, хайп-проекти використовують різні методи реклами. Чим ширше і активніше просування, тим більше витрат передбачає процес. Їх також засновникам проекту потрібно повернути, паралельно отримавши очікуваний прибуток.

Затія ризикована, хоч і прибуткова в разі успіху. Тому до реалізації задумки підходите з усією властивою обережністю і увагою.

Фахівці рекомендують робити невеликі вкладення, уникаючи великих ставок, розподіляти активи в кілька проектів. Це дозволить знизити ризики, підвищити шанси на отримання прибутку.

Актуальність співпраці з венчурними інвестиціями

Венчурні фонди - відмінне рішення для тих, кого цікавлять вигідні інвестиції. Принцип роботи подібних організацій віддалено нагадує Піфи. Але тут є одна важлива відмінність - венчурні фонди вкладають отримані від інвесторів гроші в стартапи - бізнес-проекти, що знаходяться на стадії розвитку і потребують фінансування. Статистика показує, що практично 80% таких фірм закривається в перший рік ведення діяльності. Проекти виявляються збитковими. Але решта 20% стартапів, яким вдалося запустити процес стрімкого розвитку, налагодити прибуткову роботу, повністю окупають себе і покривають фінансові втрати від 80% провальних ідей. Отже, венчурний фонд залишається з прибутком і платить відсотки вкладникам.

Ми розглянули загальну тенденцію. Але на практиці вибору керуючої організації потрібно приділяти всю свою увагу. Тільки так ви зможете вкласти гроші під відсотки і отримати очікуваний дохід. Венчурних фондів дуже багато. Вибирайте відповідально. Знайомтеся з думкою експертів, дивіться статистику, вивчайте відгуки вкладників. Існують навіть спеціальні рейтингові списки організацій, що користуються найбільшою довірою, які ведуть активну діяльність у фінансуванні підприємців-початківців.

Плануючи вкладати гроші, враховуйте кілька важливих моментів:

 • Венчурні інвестиції розраховані на професійних вкладників, що мають успішний досвід підприємництва. Інвестори повинні брати активну участь у розвитку стартапів, надавати консультативну підтримку, щоб проект виявився успішним і приніс дохід.
 • Для здійснення вкладень потрібно досить великий капітал. Ідея підійде тим, кого цікавить, куди вкласти 100 000 грн або інвестувати більш істотну суму. Це пояснюється тим, що стартапи можуть являти собою лише ідею навіть без реєстрації юридичної особи. І для запуску бізнесу знадобиться великий капітал.
 • Це середньострокові інвестиції, які почнуть приносити прибуток через кілька років. У перший рік бізнес буде розвиватися, далі почнеться активне напрацювання клієнтів, після чого автор проекту зможе повернути вкладення.

Більш об'ємно про венчурне інвестування читайте в цій статті.

Ідея варта уваги з огляду відмінних перспектив. Але випускати з уваги ризикованість задумки не варто. Вкладайте гроші в цьому напрямку, якщо ви впевнені у власних знаннях і силах.

Оцінити актуальність капіталовкладень у венчурні фонди нескладно. Ентузіазму і впевненості додають історії численних "гаражних" проектів: Google, Apple, Amazon, Microsoft, Twitter. Вони створювалися практично з нуля, на ентузіазмі. Але в найближчому майбутньому зазначені компанії стали світовими гігантами, які отримують нечуваний прибуток. Історії перерахованих брендів дозволяють припустити, наскільки прибутковим може виявитися венчурне інвестування.

Чи варто інвестувати в спорт

Інвесторам, які захоплюються спортом, надається можливість заробити гроші на власному хобі. Вид бажаних спортивних ігор значення не має. Робляться інвестиції в онлайн режимі, що дуже зручно. Йдеться про ставки на спорт.

Перш за все необхідно вибрати надійну букмекерську контору. Не всі організації, що працюють в цій області, платоспроможні. Намагайтеся віддавати перевагу перевіреним букмекерам, які мають багато позитивних відгуків. Обов'язково враховуйте коефіцієнти, від яких безпосередньо залежить величина прибутку в разі правдивого прогнозу.

Робити ставки потрібно дуже уважно, ретельно вивчаючи всю інформацію, що стосується майбутньої події:

 • команди, які беруть участь у змаганні;
 • зміни командного та тренерського складу;
 • настрій гравців, мотивація до перемоги;
 • місце проведення матчу або гри;
 • інтенсивність підготовчих тренувань;
 • прогнози експертів і аналітиків.

Об'єктивно оцінивши відомості, вдасться зробити максимально правдивий прогноз.

Щоб знизити ймовірність програшу, фахівці рекомендують робити ставки на різні результати. Є навіть спеціальні формули розрахунку, що дозволяють звести до мінімуму можливий збиток.

Інвестиції в дорогоцінні метали - два реальних способи

Дорогоцінні метали продовжують привертати увагу тих, кого цікавить, куди інвестувати гроші. Оптимальним варіантом вкладення вільних грошей залишається золото. Воно продовжує дорожчати, хоч і не так швидко, як хотілося б інвесторам, доступно для придбання кожній особі, яка має вільний капітал.

Зробити капіталовкладення в золото (або інший дорогоцінний метал) можна двома методами. Перший спосіб - покупка золотого злитка і подальше зберігання в банку або в іншому місці, наприклад, вдома в сейфі. Це було актуально раніше. Сьогодні від нього поступово намагаються йти. Причин кілька:

 • Вартість злитка включає витрати на виготовлення.
 • Маючи у власному розпорядженні реальний золотий злиток, власник ризикує його втратити внаслідок крадіжки.
 • Купувати і продавати метал потрібно в одному банку. Якщо ви звернетеся в іншу організацію, додатково заплатите за його експертизу.

Враховуючи наведену інформацію, для інвестицій в золото більш актуальним стає другий спосіб - металевий рахунок (ЗМР). Особливість полягає у фактичній відсутності злитка дорогоцінного металу. Він існує тільки на папері. Тут прописується вага, ціна золота, за якою його купив інвестор, строк дії договору та інші важливі відомості. У такому варіанті втрати на другорядних витратах виключені, як і ймовірність крадіжки металу.

Плануючи відкриття знеособленого металевого рахунку, необхідно ознайомитися з основними тонкощами:

 1. Вам запропонують два види договорів: терміновий і до затребування.
  • Перший варіант передбачає додаткове нарахування відсотків, як в банківському депозиті. Їх вдасться отримати після закінчення терміну дії договору. Якщо клієнт банку захоче розірвати угоду раніше, процентні нарахування згорять і не будуть виплачені.
  • Другий варіанта: договір до затребування може припинити дію в будь-який період часу - на вимогу. Але прибуток вдасться отримати виключно на різниці ціни покупки і продажу дорогоцінного металу.
 2. Всі договори обслуговуються банком безкоштовно. Крім вартості дорогоцінного металу, клієнт при укладенні угоди про співпрацю нічого не платить.
 3. Виключено всі додаткові статті витрат. Оформляючи ЗМР, не потрібно платити ПДВ. Також банк не віднімає вартість виготовлення, транспортування, експертизи та зберігання злитка, тому як за фактом його в природі не існує.

Залишається вибрати метал. Кожного інвестора цікавить, чи варто вкладати в золото, наскільки актуально придбання платини, срібла, паладію. Щоб визначитися з рішенням, слід уважно вивчити тенденцію коливання цін всіх перерахованих металів. Купити зацікавлену сировину в знеособленому вигляді можна в будь-якому необхідному обсязі. Перед угодою є сенс прорахувати ймовірний прибуток за певний термін при однаковій сумі стартового капіталу для кожного виду сировини. Враховуючи динаміку зміни вартості, ви легко визначите, в якому напрямку слід робити інвестування.

Якщо розглядати статистику, золото один з популярних методів вкладення вільних грошей для отримання прибутку. Платину і паладій з цією метою використовують дуже рідко через високу ціну. Інвестиції в срібло в 2024 також актуальні. Незважаючи на широку поширеність у численних галузях промисловості, відмінні фізичні властивості, при спочатку невисокій вартості метал продовжуватиме дорожчати. Зростання ціни виявляється тимчасовим.

Купівля інвестиційних монет в якості вкладення грошей

 Як один із способів вкладення вільних грошей варто розглянути придбання інвестиційних монет. Зазвичай їх виготовляють з дорогоцінних металів, за ціною яких і формується вартість виробів. Такі інвестиції відносять до довгострокових тому, що заробити вийде через 5-10 років. При цьому, важливо зберегти ідеальний стан монети, щоб вона не втратила в ціні. Розглянутий варіант підходить для інвесторів, головною метою яких стає збереження накопичених грошей, а не значне примноження.

Більш вигідні вкладення грошових коштів можна робити за допомогою колекційних монет. Їх також виготовляють з дорогоцінних металів. Але такі вироби мають і художню, і історичну цінність, більш активно дорожчають з кожним роком. Правила зберігання залишаються незмінними. Вироби повинні знаходитися в спеціальній упаковці і діставати їх без потреби не слід. Будь-які пошкодження, зокрема, подряпини, призведуть до зниження вартості монети. Що стосується перспектив, вони досить багатообіцяючі. Єдина складність полягає у виборі безпечного місця зберігання. Ми розглядаємо матеріальні цінності, які можуть стати здобиччю злодіїв.

Інвестиції в криптовалюту - три кращих способи

Криптовалюта продовжує залишатися перспективним інвестиційним інструментом, за допомогою якого окремі особи свого часу заробили цілий статок. Працювати з нею можуть і початківці інвестори, які не мають в цій галузі багаторічного досвіду. Різниця полягає тільки у виборі методу капіталовкладень. Визначати його потрібно, відштовхуючись від масштабів власних знань, величини стартового капіталу і очікувань від доходу.

Вирішуючи, куди краще інвестувати гроші в сфері криптовалют, розгляньте наступні варіанти:

 1. Майнінг - видобуток криптовалют. Для реалізації задумки знадобиться потужне обладнання-досить дорога обчислювальна техніка. Від технічних характеристик безпосередньо залежить продуктивність процесу, тому економія на придбанні обладнання виявиться невиправданою. Варто зазначити, що на сьогодні здобуто величезну кількість цифрових монет, і чим більше цифра стає, тим складніше наступний майнінг. Отже, самостійний видобуток кріптовалюти практично повністю втратив актуальність. Тому тим, кого цікавить, куди вкласти гроші в Інтернеті, щоб отримати великий прибуток, варто розглянути видобуток крипти у складі пулів. Останні об'єднують кілька одиниць обчислювальних машин, створюючи комп'ютерні ферми. Отриманий спільними зусиллями прибуток ділиться між учасниками пропорційно-залежно від потужності і продуктивності їх техніки. Такий варіант більш виправданий.
 2. Торгівля на криптовалютной біржі. У такому вигляді інвестиції в криптовалюту більш актуальні. Від інвестора не потрібні великі капіталовкладення, а в разі успіху прибуток буде навіть більше, ніж у попередньому варіанті. Отримувати дивіденди від власної діяльності можна дуже часто-залежно від кількості і характеру укладених угод. Єдине, що потрібно - володіти певною базою знань в даній області. Завдання вкладника - розібратися, які цифрові монети і коли купити, а в який момент продати. Безумовно, приймати рішення допомагають спеціальні графіки, статистичні дані та інші корисні інструменти, використовувані трейдерами. Є можливість довірити управління активами знаючому фахівцю, платити йому за послуги заздалегідь обумовлений відсоток. Але тут потрібно бути дуже обережним, щоб уникнути вивертів шахраїв і недобросовісних партнерів.
 3. Участь в IDO - ще один спосіб заробити в Інтернеті з вкладеннями. Це програми по залученню коштів на розвиток нового виду цифрових монет. Вони припускають продаж токенів за реальні гроші за мінімальною ціною. Криптовалюта на цей момент ще не вийшла на ринок, тому про її перспективи можна тільки здогадуватися. Суть в тому, що, якщо новий вид монет в недалекому майбутньому набуде популярності, їх ціна помітно зросте. І інвестори, які вирішили вкласти активи в цей інструмент, продавши його, добре зароблять. Увага до IDO багато в чому залучається завдяки історії з відомою криптовалютой Bitcoin, вартість якої стартувала з 30 центів, а досягла в найближчі кілька років 20000 доларів. Вона досі залишається в списку криптовалют, в які варто інвестувати. Так, у 2022 році всі монети сильно впали в ціні, але це лише черговий виток торгової історії, як і у будь-якого активу, незабаром ситуація обов'язково нормалізується.

Треба розуміти, що частина інноваційних проектів виявляється провальними. Тому, плануючи інвестиції, об'єкт потрібно вибирати дуже уважно, вивчаючи плани розробників, прогнози експертів, інші корисні відомості.

Як інвестиційний інструмент, цифрові монети вельми цікаві і приваблюють наступними особливостями:

 • великий вибір видів криптомонет (що також вважається недоліком для біткойнов і інших великих монет);
 • відсутність контролю з боку держави (регулятори поки лише готують законодавчу базу);
 • анонімність транзакцій (за винятком ряду примірників);
 • перспективи зростання вартості;
 • можливість заробляти на коливаннях ціни;
 • ліквідність активу.

Думаючи, в яку криптовалюту інвестувати, необхідно провести масштабний моніторинг, особливу увагу приділяючи показникам ринкової капіталізації, коливанням курсу, інноваціям і корисності продукту. Початкової інформації по інвестуванню в кріптовалюти для прийняття правильного рішення досить. Головне - вміти з нею працювати, проводити базовий і детальний аналіз.

Інвестуємо в бінарні опціони: два варіанти капіталовкладень

Бінарні опціони стали одним з найбільш затребуваних напрямків інвестування. Освоїти його може практично кожен. Головне - вміти працювати з інформацією: вивчати статистику і зміни на ринку, аналізувати отримані відомості, робити власні прогнози. При цьому, трейдери можуть користуватися допоміжними інструментами: прогнози експертів, готові стратегії, поради професіоналів.

Бінарні опціони - це своєрідні контракти, що визначають кінцевий результат угоди показниками " 0 " або " 1 " - " нічого "або"все".

Перший спосіб роботи з опціонами - самостійна торгівля

Суть роботи проста: трейдер вибирає відповідний інструмент: акції певної компанії, валютну пару, індекс або іншу позицію із запропонованих варіантів, робить прогноз зміни його ціни протягом певного періоду часу - підвищиться або знизиться. Купує відповідний опціон. Якщо прогноз виявився правильним, людина отримує ставку з нарахуванням відсотків - прибутком. При помилковому припущенні він втрачає все.

Розглянута ідея підходить особам, які бажають інвестувати гроші під відсотки щодня і отримувати дохід кожен день. Прибутковість вкладень визначається професіоналізмом трейдера, активністю його діяльності.

Щоб краще оцінити перспективи, розглянемо більш детально умови роботи з опціонами:

 • Місце торгівлі або майданчик брокера (посередника). Брокерських організацій велика кількість, конкуренція досить висока. Щоб її витримати, майданчики намагаються пропонувати максимально вигідні умови співпраці. Вибираючи брокера, потрібно вивчити і відгуки досвідчених трейдерів, отримуючи впевненість у правильності прийнятого рішення.
 • Стартовий капітал. Визначається мінімальним депозитом, який потрібно для реєстрації на брокерському майданчику і відкриття торгового рахунку. Цифра залежить від брокера. Її показники коливаються в межах 5-10$. Це небагато, тому зробити інвестиції вдасться, маючи всього 500 грн.
 • Величина прибутку. Залежить від виду опціону, становить 65-85% від ставки. Найпростіші і недорогі опціони вимагають спрогнозувати, як зміниться ціна обраного активу до моменту завершення угоди: зросте чи знизиться. З них рекомендують починати новачкам. Складні опціони: дотик або діапазон, вимагають більш точних прогнозів, але і величина винагороди досягає максимуму.

Плануючи робити інвестиції з щоденними виплатами, використовуючи бінарні опціони, варто подумати про те, щоб працювати з ними самостійно. Такий варіант капіталовкладень необхідно розглядати особам, які розуміють, з чим доведеться мати справу, що володіють певною базою знань в цій галузі. Навіть якщо ви тільки починаєте розбиратися в темі, знайти необхідні матеріали виявиться нескладно. Ті ж брокери надають досить велику інформаційну базу, що дозволяє освоїти цікавий напрямок діяльності.

Другий варіант капіталовкладень в бінарні опціони - співпраця з керуючим трейдером

Метод актуальний для осіб, які сумніваються у власних знаннях і можливостях. Суть інвестицій: ви укладаєте угоду з досвідченим трейдером, надаєте йому активи в довірче управління. Отриманий прибуток ділите на двох в свідомо обумовленому процентному співвідношенні. Успішність співпраці залежить від рівня професіоналізму керуючого, його сумлінності. Ризики, безумовно, є.

Підводячи підсумок, бінарні опціони - перспективна ідея для тих, хто вирішує, куди інвестувати гроші, щоб отримувати щомісячний дохід у досить великих розмірах. Прибутковість капіталовкладень досягає 80%. Це велика цифра, завдяки якій опціони успішно конкурують з іншими існуючими способами інвестування. Показники ризику досить високі, що вимагає відповідального підходу до реалізації ідеї. Маючи впевненість у власних силах, розуміючи, з чим доведеться працювати, спробуйте зайнятися цим видом діяльності самостійно. Якщо ви не володієте аналітичним складом розуму, сумніваєтеся в успішності угод, займіться пошуками керуючого трейдера. Пам'ятайте про безпеку - вибирайте уважно вивчайте відгуки, розглядайте варіанти укладення договору або інші способи, що дозволяють мінімізувати ризики.

Як правильно вибрати стартапи і вкласти в них гроші

Ця ідея підходить для знаючих інвесторів, що мають успішний досвід ведення підприємницької діяльності. Ми говоримо про найвигідніші інвестиції, але тільки в разі успіху.

Стартапом називають бізнес-проект в області інноваційних технологій, інших напрямках, який знаходиться на стадії розвитку. У деяких ситуаціях у автора є тільки ідея і бізнес-план, навіть юридична особа ще не зареєстрована. Отже, здійснюється фінансування з нуля. Обсяг капіталу залежить від передбачуваних масштабів діяльності, спеціалізації нового підприємства. Якщо проект виявляється успішним, фінансує його особа отримує величезний прибуток.

Інвестори погоджуються вкладати гроші в стартапи тільки під високий процент - 35-75%. На інших умовах здійснювати фінансування немає сенсу через значні ризики. Приблизно 60-80% таких проектів припиняють діяльність в перший рік існування, опиняючись збитковими. Якщо ж стартап почав стрімко розвиватися, він принесе великий дохід.

Основні плюси стартапів Важливі мінуси стартапів
Якщо дохід отриманий, то його розмір буде значним. Потрібно досконально розбиратися в інвестованому "продукті", інакше можна отримати багато неприємностей і великий збиток.
Інвестування можливе, як на початковому рівні в ідею, так і в IPO-компанію. Вкрай важливо оцінювати потенційний ринок і його готовність до випускається "продукту".

Порада: ніколи не купуйтеся на красиву презентацію, завжди зріть в корінь проекту і звертайте увагу тільки на цифри!

Інвестиції в стартапи не підходять для новачків. Успішно інвестувати гроші зможе тільки досвідчений фахівець. Важливо вміти уважно вивчити всі існуючі пропозиції, оцінити ризикованість і ймовірну прибутковість кожного проекту, вибрати оптимальний варіант. Інвестори, які не перший рік працюють зі стартапами, легко визначають найперспективніші ідеї. Тим, хто тільки починає діяльність в цій ніші, вивчати пропозиції потрібно дуже уважно. Перш за все, варто дивитися на бізнес-план, оцінюючи наступні моменти:

 • оригінальність ідеї та якість її презентації;
 • передбачуваний ринок збуту;
 • альтернативні способи реалізації товару;
 • відмінні особливості продукції або послуг, здатні виділити їх на загальному тлі;
 • грошова сума, необхідна для запуску бізнесу з деталізацією витрат;
 • орієнтовна вартість готової продукції;
 • можливі терміни окупності проекту;
 • величина прибутку.

Чим точніше все розписано і прораховано, тим більше шансів на успіх у стартапу. При цьому, не завжди сухі розрахунки виявляються вирішальними. Все залежить від сприйняття товару або послуги споживачем, надає основний вплив на формування попиту. Якщо з якоїсь причини бізнес відразу не задався, в подальшому розвивати його буде складно.

Отже, стартапи можна сміливо віднести до найбільш вигідних вкладень грошей, але не варто забувати про ризики, безпосередньо пов'язаних з величиною можливого прибутку. Чим прибутковіше проект при досягненні успіху, тим більше шанси втратити активи в разі невдачі. Але багато що залежить від особи, що фінансує стартап. Людина з багаторічним досвідом, величезним багажем професійних знань може вжити ефективних заходів для популяризації проекту, що просувається, активно допомагаючи автору в реалізації ідеї. Справа в тому, що більшість інноваційних розробок належить особам, погано розбираючихся в особливостях ведення підприємницької діяльності. Цей фактор і визначає високий ризик невдач.

Актуальність банківських депозитів і чи варто вкладатися

Розглянутий метод капіталовкладень - один з найдавніших. Саме його вибирають особи, які бажають зберегти і примножити власні накопичення при мінімальних ризиках. Пропозицій в цій області достатньо, вибрати є з чого.

Плануючи вкладення грошей під відсотки таким способом, важливо зіставити переваги і недоліки рішення, оцінюючи виправданість інвестування. До переваг віднесемо:

 • Пасивний дохід. Вам не потрібно брати активну участь в отриманні прибутку. Гроші, згідно з Актуальною процентною ставкою, будуть нараховані в будь-якому випадку.
 • Відносно невисокі ризики, якщо порівнювати з інвестиціями в акції, Піфи, Форекс та іншими.

Важливо розуміти, що ризикованість угод все ж таки присутня. Особливо вона висока в разі співпраці з "молодими" банками, які існують нетривалий час, залучають клієнтів підвищеними процентними ставками. Отже, щоб знизити ймовірність втрати власних активів, є сенс співпрацювати з надійними фінансовими організаціями. Якщо у вашому розпорядженні велика грошова сума, наприклад,  500 000 грн, можна розподілити її по кілька депозитів різних банків, додатково зменшуючи ризикованість вкладів, що також забезпечить страхування від банку (на суми понад 350 000 грн страховка не поширюється).

До моментів, які розглядаються в якості недоліків слід віднести вкрай малий дохід. Середня процентна ставка за депозитами коливається в межах 9-11% річних. Це зовсім небагато. І якщо інвестор бажає зробити інвестиції з щомісячною виплатою відсотків, знадобиться велика грошова сума, щоб отримувати очікуваний дохід. Якщо її немає, варто пошукати інший спосіб капіталовкладень.

Інвестування в МФО як спосіб заробити

Послуги МФО або мікрофінансових організацій користуються сьогодні помітним попитом. Йдеться про компанії, що займаються мікрокредитуванням. Вони видають невеликі суми грошових коштів на короткий термін під досить високі відсотки - 1-2% на добу. Якщо брати позику на кілька днів, переплата виявляється несуттєвою. Але тривале кредитування, на відміну від банку, буде невигідним. Отже, зазвичай послугами МФО користуються, якщо гроші потрібні на термін до одного місяця. На такі позики і орієнтована діяльність організацій.

Розуміючи, що людина з таким же успіхом може звернутися в банк для отримання кредитної картки з пільговим періодом до 60 днів, МФО роблять умови видачі коштів більш лояльними. І не вимагають підтвердження платоспроможності позичальника, не беруть до уваги його кредитну історію, часто представляють активи навіть через Інтернет в онлайн режимі.

Так, думаючи, куди вкласти 250 000 грн або як інвестувати більшу суму, слід враховувати високі ризики, а вони безсумнівно є.

Не всі позичальники виявляються сумлінними, повертають отримані кредитні кошти вчасно і в повному обсязі.

Відкриваючи мікрофінансову організацію або ставши її співзасновником, важливо розуміти, що потрібно профінансувати і службу безпеки, співробітники якої будуть займатися проблемними позиками, стежити за оперативною перевіркою клієнтів, які подали заявки на позики.

В цілому, розглянутий спосіб може принести прибуток при правильній і відповідальній організації діяльності. Але все ж рекомендується вивчити статистику, щоб зіставити відсоток погашених і проблемних кредитів, оцінити ймовірний дохід. Показники ризику в ситуації, що розглядається, дуже високі.

В який бізнес вкластися - чотири варіанти інвестування

Маючи досвід ведення підприємницької діяльності або бажаючи розвиватися в даному напрямку, слід подумати про те, щоб профінансувати новий бізнес. Поле для діяльності досить широко. Реалізувати задумку може практично кожен, незалежно від величини стартового капіталу.

Перша ідея - бізнес "хендмейд"

Це вимагає мінімальних вкладень. Хендмейд підходить для осіб, які цікавляться, куди вкласти 25000 грн. Саме ця цифра виявляється середньостатистичним стартовим капіталом для розвитку в даному напрямку.

Товари, створені своїми руками або хендмейд, користуються сьогодні помітним попитом. Вони оригінальні, естетично привабливі, незвичайні. До того ж, ручна праця завжди цінувалася більше, ніж продукція масового механізованого виробництва. Підбираючи область для розвитку діяльності, варто враховувати власні інтереси і можливості.

До популярних напрямків відносять виготовлення:

 • авторських кондитерських виробів;
 • прикрас з натуральних каменів;
 • біжутерії;
 • сувенірів та подарунків;
 • аксесуарів для мобільних пристроїв.

Вирішивши інвестувати гроші у виготовлення будь-якої продукції, необхідно перш скласти невеликий бізнес-план. Він допоможе зіставити витрати і прибуток, підрахувати чистий дохід.

Наприклад, розглянемо виготовлення фетрових чохлів для мобільних пристроїв. Такі аксесуари користуються помітним попитом серед молоді, яка готова заплатити за оригінальний ультрасучасний виріб, що допомагає висловити власні переваги, підкреслити неординарний стиль. На один чохол знадобиться два листа фетру, що обійдеться приблизно 10 грн. Також потрібні прикраси, нитки, інші засоби, що дозволяють виготовити виріб. В цілому, собівартість чохла складе 15-25 грн, залежно від моделі. Продати його можна орієнтовно за 150 грн і вище. Так нескладно зрозуміти, що навіть на одній позиції вдасться отримати хороший дохід.

 Мінімальні вкладення свідчать про те, що ідея відмінно підійде для тих, кому цікаво, куди вкласти невеликі гроші. Збут продукції можна організувати за допомогою спеціалізованих майданчиків або відкрити власний інтернет-магазин. Для останнього випадку знадобиться створити більш широкий асортимент товару. Якщо майданчик тематичний, значить вся продукція повинна бути виготовлена власними руками.

Читайте також: як перетворити хендмейд хобі на бізнес.

Друга ідея для вигідних інвестицій - відкриття невеликого бізнесу

Наприклад, розглянемо прокат велосипедів. Це сезонна робота, але при правильній організації можна відмінно заробити. Для початку знадобиться закупити 10-12 велосипедів різних моделей, але хорошої якості. Купувати їх потрібно не в сезон, а коли ціни більш лояльні. Здавати в оренду можна орієнтовно по 160-170 грн на добу. При цьому потрібно подбати про надання спеціальної екіпіровки, при необхідності. Займатися прокатом нескладно самостійно, але є можливість довірити це заняття найманим працівникам. Обов'язково потрібно укладати договори з особами, які орендують транспорт, брати заставу - паспорт або гроші, як частина вартості велосипеда.

Третя ідея - інтернет-магазин

Онлайн магазин варто розглянути, як окремий спосіб здійснення інвестицій. У проект можна вкласти гроші і розраховувати на хороший прибуток. Головне - відповідально підійти до його реалізації. Важливо розуміти, що подібних ресурсів в мережі повно і привернути увагу покупця - ключове завдання. Зробити це можна наступними підходами:

 1. Створити максимально широкий асортимент товару.
 2. Запропонувати малопоширену, але корисну продукцію.
 3. Зайнятися реалізацією подарунків і сувенірів.
 4. Встановити максимально доступні ціни і заробляти на обсягах продажів.
 5. Робити акції і приємні подарунки покупцям.

Ідею варто розглянути тим, кого цікавить, куди вкласти 150 000 грн, щоб заробити і набагато вище. Приблизно в таку початкову суму обійдеться створення інтернет-магазину, його первинна реклама і закупівля деякої частини продукції, залежно від того, що ви плануєте продавати. Але реалізувати задумку можна навіть при меншому бюджеті. Сьогодні є можливість продавати продукцію, не маючи її в наявності. Для такої діяльності існує окрема схема - заробіток на дропшиппінгу.

Суть дропшиппінгу полягає в тому, що ви продаєте товар виробника або оптового постачальника, не маючи його в наявності. Після оформлення покупки клієнтом ви відправляєте замовлення виробникові, а він робить відправку продукції від вашого імені. Заробіток-різниця між оптовою (для вас) і роздрібною (для кінцевого споживача) ціною.

Четверта ідея - відкриття більш великого бізнесу по франшизі

Це не менш цікавий варіант інвестицій, але для його реалізації потрібно:

 1. Успішний досвід ведення підприємницької діяльності. Деякі франчайзери упускають цей момент, надаючи можливість повноцінного навчання.
 2. Наявність спеціальних знань в області планованої діяльності.
 3. Стартовий капітал. Його величина залежить від масштабів основної компанії, прибутковості її роботи, стартує з 70-100 тис. грн.

Переваги бізнесу по франшизі:

 • Ви починаєте працювати під відомим брендом, що гарантує досить високий прибуток з перших місяців ведення діяльності.
 • Ви отримуєте повноцінну підтримку від франчайзера (продавця франшизи): бізнес-план, схему розвитку, маркетингові розробки, контакти постачальників, сприяння в просуванні нової точки.
 • Ви знижуєте ризики, тому як спираєтесь на дані про популярність компанії-франчайзера, можете припустити, наскільки успішним виявиться бізнес.

Виділяючи франшизи, ми розглядаємо одне з кращих вкладень грошей, перераховані переваги це підтверджують. Але важливо пам'ятати, що у вас буде і ряд обов'язків перед франчайзером, зокрема, чітке дотримання корпоративної політики, систематичне надання звітності. Але враховуючи широту вибору, не складе труднощів визначити компанію, порядок діяльності якої вас повністю влаштовує, і дотримуватися його буде нескладно.

Таблиця з основними умовами відкриття будь-якого типу бізнесу:

Класифікація Види інвестування
Право на володіння власністю. Інвестиції в свій бізнес або фінансування чужої підприємницької діяльності.
Розмір фінансових вкладень. Повна сума або частина (ПАЙОВЕ інвестування).
Етап капіталовкладень. Стартап на етапі розробки або діючий повноцінний бізнес.
Прибутковість. Активний дохід або пасивний дохід.
Тип вкладених інвестицій. Прямі або портфельні.

Фінансуємо область будівництва: два основних способи

Будівництво - перспективна область. Але укладаючіся в даному напрямку угоди супроводжуються високим ризиком. Вирішувати, як застосувати активи, потрібно, спираючись на власні знання.

Для приватних осіб, які не мають досвіду, охочих вкласти гроші під високий відсоток, актуальним стає пайове будівництво. Суть проста: забудовник приймає грошові кошти від вкладників, продаючи їм квадратні метри в майбутній будівлі за мінімальною ціною. Активи спрямовуються на будівництво об'єкта. По завершенні робіт всі учасники пайового будівництва отримують належну площу, маючи право розпоряджатися нею на свій розсуд: жити там, здавати в оренду, продати.

Різниця ціни квадратного метра житлового приміщення на етапі укладання угоди і після завершення будівельних робіт коливається в межах 40-70%. Це і є прибуток інвестора. Термін окупності 1-2 роки, протягом яких зводиться об'єкт.

Плануючи робити інвестиції в будівництво, важливо оцінювати чималі ризики. Досить подивитися на недобудовані будівлі, які так і не ввели в експлуатацію. Коли реалізацію проекту зупиняють з вагомих причин, вкладники не зможуть повернути власні фінанси. У цьому полягає ризикованість угод. Щоб уникнути такого розвитку подій, потрібно уважно і відповідально вибирати забудовника, враховуючи наступні моменти:

 • рік заснування компанії, наявність відповідних документів;
 • тривалість практики в галузі пайового будівництва;
 • кількість зведених і заморожених об'єктів;
 • причини відсутності можливості завершити будівельні роботи;
 • відгуки вкладників, які брали участь у пайовому будівництві.

Обов'язково потрібно перевірити документи на об'єкт, в який хочете вкласти фінанси. Особливу увагу приділіть дозвільній документації, погодженню проведення робіт з комунальними службами та іншими уповноваженими органами.

Розмірковуючи, куди вкласти гроші, щоб заробити, зупинимося на індивідуальному інвестуванні. Метод підходить для власників великого капіталу. Ви самі фінансуєте будівництво житлового або комерційного об'єкта з метою його подальшої здачі в оренду або перепродажу. Навіть тут присутні ризики, тому, визначаючись з напрямком думки, вивчіть попит і ринок пропозицій. Вам важливо знати, що після завершення будівельних робіт готовий об'єкт буде затребуваний, і його куплять або орендують за встановленою ціною.

Чотири способи інвестицій в нерухомість 

Нерухомість - досить нестабільний інвестиційний інструмент. Але в разі укладення успішної угоди вона принесе досить відчутний дохід. До того ж, варіантів вирішення завдання чимало, і вибрати найбільш оптимальний буде нескладно. Розберемо чотири основні варіанти: куди вкласти гроші, щоб отримувати щомісячний дохід і більш довгострокові ідеї.

Перше: купити квартиру і здавати в оренду

Ви можете придбати житло в новобудові або на вторинному ринку, з ремонтом або без. Рішення приймайте, спираючись на вільну грошову суму, власні переваги. Здавати квартиру, можна подобово і на тривалий термін. У першому випадку кожен день ви будете отримувати "живі гроші". До того ж, прибуток значно перевищить прибутковість довгострокової оренди. Але ризики також дещо зростуть - доведеться стикатися з різними людьми, піклуватися про власну безпеку і збереження житла, укладаючи різнопланові договори і угоди. Вам доведеться брати активну участь в здачі квартири, безперервно займаючись пошуком нових клієнтів. Плюс розглянутого варіанту в тому, що ви легко продасте нерухомість при зникненні потреби в ній або зможете особисто тут оселитися. Таке рішення підійде тим, кого цікавить, куди інвестувати гроші для пасивного доходу. Працювати в даному напрямку можуть початківці і досвідчені інвестори. При можливості варто розглянути придбання декількох житлових приміщень, особливо, для довгострокової оренди.

Друге: вкласти кошти в комерційну нерухомість

Наприклад, ви купуєте приміщення, де можна облаштувати торговий простір або офіс. Знаходьте клієнта і здаєте нерухомість в оренду. Складність в тому, що пропозицій в даній області багато. Щоб об'єкт став затребуваним, приносив дохід, знадобиться дотримання декількох важливих моментів:

 • конкурентна ціна;
 • вдале розташування (в людному місці з високою прохідністю);
 • якісний ремонт.

У цій ситуації задумка виявиться успішною. При зникненні потреби в утриманні приміщення його можна буде продати.

Вид капіталовкладень в нерухомість Середня прибутковість Важливі моменти
Житлова нерухомість Прибутковість висока і коливається в межах 25-40% на 5 років Здаючи квартиру в оренду, буде потрібно досить тривалий період, щоб вкладення повністю окупилися.
Комерційна нерухомість Високий поріг прибутковості, 35-60% на 3 роки Необхідно довгий час, щоб вийти на чистий дохід, не менше 5 років
Заміська нерухомість Велика прибутковість Прибуток строго залежить від місця розташування і самого об'єкта, великий ризик вкрай довгого повернення вкладень.

Третє: інвестування в закордонні об'єкти

Такі інвестиції просто створені для тих, кого цікавить, куди вкласти гроші для отримання стабільного доходу. Ми говоримо про номери в фешенебельних зарубіжних готелях. Сьогодні працюють спеціальні програми, які дозволяють придбати одні або кілька апартаментів, отримавши повне право розпорядження квадратними метрами. Робити це можна самостійно, але на практиці, інвестори найчастіше довіряють вирішення таких завдань керуючим самих готелів і готельних комплексів. Прибутковість становить 4-10%. Все залежить від попиту. Тому вибирати готель для придбання одного або декількох номерів потрібно дуже відповідально, враховуючи затребуваність туристичного напряму (країни, курорту), комфортабельність комплексу, навколишню інфраструктуру. Якщо розглядати статистичні відомості, розумним варіантом стають апартаменти готелів трьох і чотирьох зірок. До плюсів варто віднести можливість особисто проживати в номері, наприклад, під час відпустки, простоту укладання угоди. За кількістю формальностей вона мало відрізняється від придбання звичайної квартири.

Четверте: купівля нерухомості за кордоном з метою подальшого перепродажу

Метод також розглядається як складова інвестиційного портфеля у великих інвесторів. Головне завдання - вибрати країну і перспективний регіон, де попит на житлові та комерційні об'єкти систематично підвищується. Ми говоримо про довгострокові інвестиції, тому як за 1-2 роки вартість вілли або іншої нерухомості навряд чи принципово зміниться. В цей час об'єкт можна здавати в оренду або користуватися особисто. Що стосується ризиків, в даному випадку вони мінімальні. Нерухоме майно за кордоном завжди буде користуватися попитом. Єдине, чого потрібно побоюватися при таких інвестиціях в нерухомість - природних явищ, які виявляють руйнівну силу в окремих регіонах: повені, лавини, активні вулкани. Отже, купувати об'єкти краще подалі від потенційних джерел небезпеки.

Вартість апартаментів в закордонному готелі в середньому становить 100 тисяч євро. Цей поріг цілком прийнятний для інвесторів середнього класу спроможності, в той час як купити котедж або віллу за кордоном може дозволити собі не кожен.

Говорячи про те, чи вигідно вкладати в нерухомість власні накопичення, складно дати однозначну відповідь. Область досить перспективна, в разі укладення успішної угоди принесе великий дохід. Але шанси на успіх і величина ймовірного прибутку залежать від численних факторів:

 • Вид нерухомості: житлова, комерційна. Остання дає більш високі шанси на отримання прибутку.
 • Правильність вибору об'єкта - визначається вивченням попиту на конкретну категорію, відповідністю нерухомості вимогам споживача.
 • Територіальне розташування: всередині країни, за кордоном. В останньому випадку важливу роль відіграє рівень економічного розвитку держави, попит на конкретну категорію об'єктів, динаміка зміни цін. Найбільш привабливим для інвестування вважається, наприклад, Дубай.

Капіталовкладення в нерухомість відносять до високоприбуткових і ризикованих. Яскравий приклад - пайове будівництво. Менш ризиковані заходи, такі, як покупка квартири для подальшої здачі в оренду, приносять менший дохід, але рідко призводять до збитку.

Два способи вкладення коштів у земельні ділянки

Думаючи, куди краще вкласти гроші, не варто випускати з уваги земельні ділянки. Земля не принесе такого великого прибутку, як робота з криптовалютою, інвестиції в пайове будівництво, але дозволить зберегти грошові кошти і трохи їх примножити. Суть вкладень за простою схемою: ви купуєте земельну ділянку, через деякий час продаєте її за більш високою ціною. Щоб вдалося заробити, до вибору угідь слід підходити максимально відповідально, враховуючи наступні моменти:

 • місце розташування;
 • загальна площа;
 • наявність будівель і комунікацій;
 • навколишня інфраструктура;
 • транспортне сполучення;
 • природні ресурси;
 • рельєф.

Враховуючи стрімкий розвиток заміського будівництва, підвищений інтерес сучасних людей до приватного житла, особливу увагу варто приділяти земельним ділянкам, розташованим неподалік від міської межі. Вони ідеально підходять для будівництва котеджу і переїзду з міської квартири. При цьому, добиратися до міста буде нескладно. Це гарантує стійкий попит на об'єкт. Величину заробітку назвати складно через безліч факторів, що визначають затребуваність угідь. В цілому, можна розраховувати на прибуток в 5-15%.

Продовжуючи говорити про те, куди вкласти вільні гроші, розглянемо закордонні землі як об'єкт для інвестицій. Їх можна використовувати для заробітку різними способами:

 1. Побудувати житло або готель, інший об'єкт нерухомості.
 2. Просто перепродати через кілька років.
 3. Організувати підприємницьку діяльність.

Якщо розглядати варіант, що вимагає мінімальної участі, це угода з покупкою і подальшою перепродажем землі. Ніяких значних витрат на підтримку ділянки і його обслуговування нести не доведеться. Головне - правильно вибрати регіон. Спочатку потрібно визначитися з країною. Найбільш популярними серед інвесторів державами залишаються:

 • Франція;
 • Німеччина;
 • Греція;
 • ОАЕ;
 • Австрія;
 • та інші економічно розвинені країни.

Незважаючи на те, що перепродати землю можна на 15-20% дорожче, не в кожному випадку вдасться укласти таку угоду. Тому, вибираючи земельну ділянку для придбання, важливо враховувати активність забудови навколишніх територій, щоб приблизно оцінити попит.

Інвестиції в сільське господарство, чи варта гра свічок

Не так давно інвестори досить скептично ставилися до інвестицій в сільське господарство, вважаючи, що ця справа не здатна принести дохід. Але останнім часом стан речей дещо змінилося, і особи, що думають, у що інвестувати власні накопичення, почали розглядати цю нішу, як один з актуальних варіантів.

Переваги Недоліки
Досить висока вартість готової продукції. Натуральні продукти завжди цінуються споживачем, до того ж, вимагають створення відповідних умов для отримання товару належної якості. Відповідно, ціна готової продукції продовжує залишатися на високих позначках. Високі ризики. Це фактори, що не залежать від людини, зокрема, погодні умови: пізня весна, дощове літо, несприятливі умови для збору осіннього врожаю. Вони чинять негативний вплив на обсяги та якість продукції, можуть призвести до збитку.
Затребуваність товару. Зараз попит на екологічно чисті фрукти, овочі, м'ясо, молочну продукцію та інші товари тільки підвищується. Головне - пропонувати покупцям якісний товар. В такому випадку вдасться організувати успішну діяльність, отримуючи очікуваний прибуток. Тривалий період окупності. Щоб організувати успішну і прибуткову сільськогосподарську діяльність, потрібно купа часу-3-5 років.
Створення безлічі робочих місць. У пошуках варіантів, куди вкласти кошти, щоб заробити, не завжди вийти реалізувати таку можливість, щоб допомогти великій кількості людей з працевлаштуванням. Брак фахівців. Знайти професіоналів в галузі сільськогосподарської діяльності виявляється непросто. Цей рід діяльності користується серед населення малим попитом.
Підтримка економіки країни. Великий стартовий капітал. Починаючи працювати в обраному напрямку, знадобиться закупити техніку, інструменти, органічні добрива, побудувати склади, комори та інші необхідні будівлі. Навіть якщо ви купуєте готове фермерське господарство, його модернізація, необхідна для успішної діяльності, зажадає великих фінансових вкладень.

В цілому, в сільське господарство можна вкласти гроші і отримати відмінний дохід. Але потрібно добре розуміти, як організувати діяльність, що зробити для її активного розвитку і процвітання, де шукати точки збуту. При відповідальному підході є всі шанси домогтися успіху.

Вкладаємо активи в енергетику: три реальних способи

Інвестиції в енергетику потрібні постійно. Від них безпосередньо залежить загальне економічне становище країни. І враховуючи недостатнє фінансування даної галузі державою, вдається зробити висновок про затребуваність вкладень від приватних осіб. Попит є. Але чи буде такою ж великою кількість пропозицій? Вкласти капітал в енергетичну галузь захоче не кожен, так як є кілька причин:

 • катастрофічно довгі терміни окупності;
 • невелика величина прибутку;
 • високі ризики.

Однак є напрямок, в який можна більш успішно вкласти накопичення, розраховуючи на більш високий дохід - це Альтернативна енергетика. За кордоном дана область фінансується дуже активно. У числі лідерів: Китай, Німеччина, США, Італія. Місцеві інвестори давно відчули прибутковість ідеї, активно працюють над її розвитком. Грошові кошти вкладають у:

 • вітряну енергетику;
 • сонячну енергетику;
 • біопаливо;
 • інші альтернативні джерела енергії.

У нашій країні поки найкраще розвинена сонячна енергетика, хоча варто визнати, і вона розвивається нешвидко, тому поодинці займатися цим питанням нераціонально, не володіючи великим капіталом.

І якщо ви зацікавилися, думаєте, приміром, куди вкласти мільйон грн, варто розглянути існуючі способи фінансування енергетичної галузі:

 1. Стати учасником інвестиційно-венчурного фонду, що займається фінансуванням проектів в галузі альтернативної енергетики. Ви зможете брати активну участь у розвитку фінансованої ідеї, в разі успіху отримаєте досить великий прибуток.
 2. Купити акції компанії, що веде діяльність в області альтернативної енергетики. Це дасть право на частину дивідендів, частку майна фірми. Також варто пам'ятати, що великі акціонери беруть активну участь у вирішенні управлінських та інших питань.
 3. Профінансувати розробку нових технологій, що стосуються альтернативної енергетики. Цей метод найризикованіший, але показники прибутку в разі успіху виявляться найбільш високими.

Добре подумайте, що вибрати для інвестицій. Фінансування енергетичної галузі - відповідальна робота, що вимагає спеціальних знань і професіоналізму.

Куди краще вкласти гроші - багата область виробництва

Виробничий сектор залучає вкладників великою кількістю пропозицій, відмінними перспективами окупності в разі успішності проекту. Якщо говорити про найперспективніші галузі, до них відносять:

 • чорну і кольорову металургію;
 • хімічну промисловість;
 • лісове господарство;
 • рибне господарство.

Говорячи про інвестиції, ми маємо на увазі фінансування існуючого об'єкта з цілями:

 • зміна профілю, напрямки діяльності;
 • оновлення обладнання;
 • розширення виробництва, збільшення обсягів продукції;
 • проведення заходів по просуванню товару.

Мова йде про інвестування грошей під відсотки, коли інвестор укладає договір з керівником підприємства, в якому чітко прописується сума вкладень, мету застосування отриманих коштів, терміни повернення боргу і величина дивідендів. Щоб знизити ризики, вибирати об'єкт інвестування потрібно дуже відповідально, враховуючи наступні моменти:

 1. Термін ведення діяльності компанією.
 2. Успішність виробництва: попит та обсяги реалізації.
 3. Якість продукції.
 4. Фінансове становище фірми протягом останніх 6-8 місяців.
 5. Цілі залучення інвестицій.

Особа, яка вирішує вкласти власні накопичення у виробництво, повинна добре розбиратися у фінансованій області. Тільки так вдасться контролювати процес діяльності і стан підприємства, отримуючи впевненість у тому, що вдасться повернути вкладені гроші.

Капіталовкладення в нафту: два реальних способи

Інвестиції в нафту або "чорне золото" підійдуть досвідченим інвесторам, які мають великий капітал. Вкласти гроші можна двома основними способами.

Перший варіант - придбання ф'ючерсів

Покупець укладає з продавцем контракт, згідно з яким він набуває в чітко зазначений час узгоджений об'єм сировини за наперед обумовленою вартості. Угода досить ризикована, але може виявитися прибутковою для обох сторін. Якщо до моменту настання дати покупки нафта дешевшає, заробляє продавець. Якщо вартість сировини підвищується, співпраця приносить прибуток покупцю. Отже, перед укладенням договору інвестор повинен ретельно вивчити всі чинники, здатні вплинути на зміну ціни "чорного золота". Чим точніше виявляться його прогнози, тим вище ймовірність отримання прибутку. Гарантом в даній ситуації виступає біржа, яка є посередником між сторонами.

Великі інвестори протягом багатьох років набувають паї в ПІФах, з деяким відсотком (часткою) вмісту нафти, проте ціна на такі фінансові інструменти часто висока, за рідкісним винятком.

 

Плюси Мінуси
Абсолютно пасивний дохід. Вкладник не бере участі в угодах. Фонди із заслуженим авторитетом встановлюють нижній показник для інвестицій, який може складати не один мільйон доларів. Відповідно, для інвесторів з невеликим капіталом кількість благонадійних Піфів значно скорочується.
Вдало закриті операції обіцяють дуже великий дохід. Отримання не всього прибутку від угоди, а всього лише певного відсотка. Весь дохід буде поділений таким чином: обумовлену заздалегідь частину отримає фонд, а залишок поділитися між усіма інвесторами.
Можливість самостійно вибрати ПІФ, якому можна довірити свої кошти. Попередньо можна переглянути статистику Піфа і реально оцінити шанси на результат. Завжди присутній ризик повністю втратити свої активи. Фактично всі фонди не несуть відповідальність за невдалі угоди і не дають 100% гарантії.

Другий варіант - будівництво нафтопереробного або нафтовидобувного підприємства

Перший спосіб більш реальний, тому як видобутком нафти вже займаються гіганти галузі, з якими практично неможливо конкурувати. Справитися з цим завданням зможуть тільки досвідчені великі інвестори.

Вкладаємо активи в освіту: виправданість рішення

У пошуках нових ніш, куди інвестувати гроші, варто розглянути фінансування галузі освіти. Перший варіант - зробити інвестиції в самого себе. Ви вибираєте напрямок, в якому бажаєте розвиватися, і вступаєте на навчання. Приймати рішення треба, враховуючи перспективи, оцінюючи можливість застосування отриманих знань і навичок на практиці для поліпшення власного фінансового становища. З актуальних напрямків варто виділити:

 • вивчення іноземної мови;
 • освоєння комп'ютерних технологій;
 • реклама, піар;
 • осягнення основ підприємницької діяльності або вдосконалення наявних знань;
 • дизайн.

Ми розглядаємо довгострокові інвестиції, тому як потрібно враховувати час, що витрачається на навчання, період початку та розвитку діяльності в освоєному напрямку. Але ризики тут повністю відсутні. Вклавши активи у власну освіту, ви гарантовано отримаєте нові знання та навички, які зможете застосувати на практиці.

Можна вкласти гроші в чужу освіту і відкрити навчальний центр. Спеціалізацію установи вибирайте, орієнтуючись на існуючий попит:

 • комп'ютерні курси;
 • вивчення іноземних мов;
 • приватна школа для дітей;
 • центр підвищення кваліфікації.

Ідей величезна маса. Головне - створити організацію, здатну витримати сформовану конкуренцію і принести прибуток.

Людський капітал, як вигідні вкладення грошових коштів

Ця область інвестування користується попитом у зацікавлених осіб: людей, що фінансують підприємства або самих керівників фірм. Суть вкладень в людський капітал полягає у вжитті заходів для підвищення продуктивності праці робітників. Вони можуть бути наступними:

 • Вкладення в підвищення рівня кваліфікації працівників, зміна їх профілю. Це може бути заочне навчання у вузі, проходження короткочасних курсів, навчальні програми на робочих місцях.
 • Фінансування охорони здоров'я. Передбачає прийняття профілактичних заходів для попередження різних захворювань, організацію санаторно-курортного лікування, медичне обслуговування.
 • Поліпшення умов праці - фінансування переобладнання робочих місць, закупівлі нової техніки, підвищення мобільності працівників.

Вирішуючи робити інвестиції в описуваному середовищі, потрібно бути впевненими в їх виправданості. Якщо людина звільниться або з інших причин не зможе продовжувати професійну діяльність на підприємстві, витрати виявляться марними.

Типові помилки початківців інвесторів

Розбираємо головні промахи новачків і вчимося їх обходити.

Помилка 1. Відсутність мети

«Хочу вкласти гроші і заробити», — здавалося б, очевидна мотивація кожного інвестора. Але однієї мотивації для успіху мало, торгівля на біржі — це точний розрахунок.

Рішення

Підходьте до цілепокладання з позицій управлінця. Мета повинна бути:

 • Конкретної: автомобіль певної марки і комплектації.
 • Вимірної: Ви знаєте конкретну суму.
 • Досяжною: порівнюйте ризики і можливу прибутковість.
 • Релевантною: чи потрібна вам дорога машина, якщо не вирішено квартирне питання.
 • Обмежений у часі: результат потрібен через стільки-то років.

Визначившись з метою, ви можете вибудувати інвестиційну стратегію і диверсифікувати портфель так, щоб він вклався у ваші очікування. Комбінуючи, наприклад, акції та облігації, ви можете захистити частину портфеля від коливань цін, в той час як інша частина, акції, буде генерувати дохід. Можна зробити це самостійно, а можна звернутися за допомогою до консультанта з управління капіталом.

Помилка 2. Слабка диверсифікація портфеля

Здається, ну що може трапитися з нафтовими або газовими гігантами, IT-лідерами або найбільшими автовиробниками? Як показує практика, все що завгодно. Наприклад, скандали навколо Facebook рік тому обрушили її акції на чверть, а вже вартість Tesla і зовсім б'є рекорди волатильності.

Робити ставку на одну компанію, групу компаній або навіть цілу галузь — велика помилка.

Рішення

Потрібно інвестувати в різні ринки, сектори економіки та інструменти. Виберіть найбільш перспективні компанії з непересічних галузей, які показують стабільну прибутковість протягом багатьох років. Розгляньте покупку ETF-спеціально підібраних пакетів акцій, прив'язаних до біржових індексів. У довгостроковій перспективі великі портфелі акцій ростуть завжди.

Помилка 3. Піддаватися емоціям

Паніка і ажіотаж може погубити не тільки окремо взятий портфель, а й цілі ринки, і навіть економіки. Раніше ми розбиралися, як ці явища провокували світові фінансові кризи. Коли все навколо купують біткоіни або в паніці від нього позбавляються, важко зберігати холоднокровність і не зробити те ж саме.

Рішення

Як би банально це не прозвучало, але вихід — самоконтроль і знання законів ринку. Якщо на якийсь актив спостерігається ажіотажний попит, значить з його покупкою ви вже запізнилися. Дуже висока ймовірність, що скоро його ціна обвалиться—спрацює принцип «міхура», коли через величезний попит папір починає торгуватися за сильно завищеною ціною.

Аналогічно і з панікою на ринку — якщо все навколо щось продають, найчастіше це навпаки, хороший сигнал до покупки. Наприклад, на тлі новин про те, що держава може сильно посилити регулювання Інтернет-компаній, акції Гугла впали на 20%. Однак до 21 жовтня уряд підготував відгук на законопроект зі значними послабленнями, і акції інтернет-гіганта за день виросли на 11%. Можна було піти проти течії і купити Гугл, що подешевшав, або просто перечекати бурю - через півроку-рік компанія все одно покаже стійке зростання.

Пам'ятайте, що ніякі прогнози експертів не дають гарантії результату, і актив може піднести сюрпризи.

Помилка 4. Вкладати все

Якщо вам раптово знадобляться гроші, краще мати заощадження, ніж потрошити портфель. Продаючи активи терміново, ви не зможете дочекатися вдалого моменту і скоротите прибуток, а то і зовсім понесете збитки.

Рішення

Не інвестуйте все. Підрахуйте суму своїх щомісячних витрат, помножте на три і вкладіть в високоліквідні інструменти: банківський депозит з можливістю часткового зняття або ОФЗ. У разі несподіванок ви зможете швидко вивести ці гроші, без шкоди для основного портфеля та інвестиційної стратегії.

Убезпечте себе ще й страхуванням: автомобіля, нерухомості, здоров'я. Тоді і ви, і ваш інвестиційний план будете готові до життєвих негараздів.

Помилка 5. Незнання інструментів

Кожен фінансовий інструмент має свої особливості. Крім того, оподаткування для різних активів Різне. 

Рішення

Читайте, розбирайтеся, вивчайте. Не варто вкладати помітні суми в незнайомі активи, це може привести до фінансових втрат. Крім того, не нехтуйте допомогою фінансових консультантів, які досконально знайомі з будь-якими типами активів.

Коротко

 1. Головна помилка-відсутність фінансових цілей.
 2. Портфель повинен бути грамотно диверсифікований.
 3. Не варто піддаватися емоціям і йти на поводу у ринку, більшість може помилятися.
 4. Завжди залишайте собі право на помилку. Рано чи пізно ви її зробите, це абсолютно нормально.
 5. Підготовка та консультація фахівця — запорука успіху.

Висновок: як робити правильні інвестиції і куди вкласти гроші

Вирішувати, куди вкласти гроші, щоб заробити, потрібно дуже відповідально. Доступних для реалізації варіантів не перерахувати по пальцях. Отже, планування фінансових операцій в даній ситуації стає ключовим моментом після проведення масштабного моніторингу.

За терміном отримання прибутку капіталовкладення ділять на три категорії:

 • короткострокові - припускають вкладення грошових коштів на термін до 1 року;
 • середньострокові - передбачають активну роботу капіталу протягом 1-3 років. В окремих джерелах максимальний поріг становить 5 років;
 • довгострокові - вкладення грошей здійснюється на термін від 5 років.

Початківцям інвесторам рекомендується розглядати короткострокові інвестиції, які не потребують такого масштабного аналізу і прогнозування, як середньострокові і довгострокові варіанти.

Вкладаючи капітал на тривалий період часу, не провівши достатнього аналізу, людина ризикує втратити накопичення через непередбачені зміни у фінансованій області. Досвідчені фахівці працюють з усіма видами інвестування, розподіляють активи в три категорії. Це забезпечує їм безперервне надходження прибутку, отримання очікуваного доходу.

Існує класифікація інвестицій і за рівнем прибутковості:

 • високоприбуткові - інвестиції, прибутковість яких перевищує середньоринкові показники;
 • середньодохідні - прибутковість угод орієнтовно знаходиться в межах середньоринкових позначок;
 • низькодохідні - приносять невеликий дохід, але як правило мають найменше ризиків.

Вирішуючи, куди інвестувати гроші, важливо спиратися на власні знання і досвід, готовність ризикувати, очікування від прибутку. Прибутковість капіталовкладень безпосередньо пов'язана з ризикованістю угод. Найприбутковішими і ненадійними прийнято вважати бінарні опціони, Форекс, криптовалюту, стартапи, хайп-проекти. Тут складно передбачити, чи виявиться угода вигідною, збудуться прогнози. Але в разі успіху вдається заробити до 100-300% річних. Значні цифри змушують уважніше розглянути перераховані пропозиції.

Початківцям інвесторам рекомендується попрацювати деякий час з низькодохідними або середньодохідними капіталовкладеннями, отримавши необхідний досвід, розширивши базу професійних знань, переходити до високоприбуткових угод.

Краще рішення - поєднувати кілька варіантів вкладення активів, складаючи інвест портфель. Якщо якісь напрямки не принесуть очікуваного доходу або виявляться збитковими, інші сектори частково або повністю перекриють збиток.

Кожна людина самостійно вирішує, куди вкласти активи. Роблячи вибір, обов'язково потрібно враховувати:

 • базу знань і навичок у актуальній області;
 • величину вільного капіталу;
 • готовність до ризиків;
 • очікування від прибутку;
 • бажані строки отримання доходу.

Приклади обсягів капіталовкладень і напрямки, куди можна інвестувати:

Сума Напрямок
Від 100 грн ПАММ-рахунки, хайп-проекти.
Від 500 грн ПАММ-рахунок, Forex, різні Піфи, хайп-проекти, бінарні опціони, деякі кріптовалюти.
Від 5000 грн Для цієї суми підійдуть абсолютно всі перераховані пунктом вище інструменти, а також дорогоцінні метали (золото), спортивні ставки, депозити в банку.
Від 25000 грн Всі варіанти, розглянуті вище + нерухомість, деякі види бізнесу з мінімальними вкладеннями, МФО.
Від 50000 грн Всі раніше згадані методи, а також інтернет-проекти, деякі стартапи або робочий бізнес, цінні папери.
Від 250000 грн Підійде все, перераховане вище, додамо лише виробництво, людський капітал, енергетичну сферу, область щільно пов'язану з нафтою.
Від 500000 грн При наявності півмільйона грн, можна розглядати будь-яку із запропонованих в таблиці можливостей, включаючи варіанти, що вимагають більшого фінансування, головне також раціонально зважити всі ризики, адже вибір повинен бути виправданим.

Поради від професіоналів - як планувати бюджет і вкладати гроші правильно:

 1. Інвестуйте вільні грошові кошти, які не потрібні для вирішення побутових проблем і форс-мажорних ситуацій, ту суму, яку можете собі дозволити втратити в разі невдачі.
 2. Вкладайте гроші в добре знайомі області, де ви володієте максимальним багажем знань і навичок, знижуючи ймовірність допущення помилки.
 3. Перш, ніж укласти угоду або підписати договір, ретельно проаналізуйте виправданість і безпеку рішення, враховуючи існуючі моменти.
 4. Думаючи, куди вкласти гроші, щоб заробити, розподіляйте активи між декількома групами різнопланових інвестиційних інструментів.
 5. Систематично контролюйте стан речей, переоцінюйте ризики.
 6. Частина отриманого прибутку реінвестується в найбільш прибуткових напрямках.
 7. Майте певну суму вільних коштів, які можна вкласти в перспективний об'єкт при появі такого.
 8. Розширюйте власні знання і вдосконалюйте навички. Навчання має відбуватися безперервно, навіть відносно досвідчених професіоналів.
 9. Приділяйте максимальну кількість часу інвестуванню, якщо бажаєте зробити його основним заняттям і джерелом високого доходу.
 10. Не довіряйте одній думці. Вивчаючи прогнози експертів щодо угод на Форексі або при роботі з акціями, бінарними опціонами, обов'язково проводите власний аналіз, знайомтеся з думками кількох авторитетних фахівців.

Висновок + відео

Інвестування - відмінний спосіб поліпшити власне матеріальне становище, доступний кожному читачеві нашого сайту. Незалежно від рівня професіоналізму, величини стартового капіталу, є можливість заробляти і активно розвиватися в даному напрямку. Головне - Ваше бажання, завзятість і прагнення до досягнення поставленої мети.

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити