Тамара СумськаАвтор: 

Тамара Сумська

Фахівець з особистих фінансів та інвестування. Допомагає нашим читачам підвищувати рівень фінансової грамотності.

Сергій КосенковСтаттю перевірив:

Сергій Косенков

Наш експерт-рецензент. Автор фінансово-інвестиційного журналу «BiznesCat.com».

Сергій Косенков

Короткострокові інвестиції — поняття, принципи грошових вкладень і рекомендації новачкам

Останнє оновлення: Неділя, 29 грудня 2019 Автор: Тамара Сумська

Короткострокові інвестиції

Як відомо грошей зайвих не буває. Саме тому заповзятливі люди намагаються "сколотити" якийсь капітал і вигідно інвестувати його. На щастя, винайдено безліч самих різних проектів, куди можна вкласти гроші і розраховувати на отримання дивідендів.

Якщо говорити в цілому, то вибирати доведеться з двох варіантів:

 1. Довгострокові інвестиції;
 2. Короткострокові інвестиції.

Перший варіант, звісно, більш надійний і передбачає максимальну прибутковість при малих ризиках, однак оскільки назва говорить сама за себе, інвестор розуміє, що чекати доведеться довго, та й стартовий капітал повинен бути значних розмірів. Другий варіант також передбачає отримання доходу, однак ризики втрати грошей тут високі, зате не доведеться надовго розлучатися зі своїми кровно заробленими коштами. Давайте спробуємо розібратися разом, що являє собою короткострокове інвестування і чи варта гра свічок.

Що таке короткострокові інвестиції

Короткострокові вкладення - це фінансове інвестування певного проекту в період до 1 року, метою якого є збільшення вкладеного капіталу.

Простіше кажучи, швидкі інвестиції припускають, що після вкладення фінансових засобів куди-небудь (це може бути і чужий бізнес, і якийсь проект в мережі інтернет, і різного роду цінні папери) після закінчення 12-ти місяців, інвестор чекає не тільки повернення вкладених ним коштів, але і заздалегідь установлений відсоток від початкового внеску. Показники ліквідності і прибутковості швидких інвестицій безпосередньо залежать від рівня ризику і відповідно від того, наскільки перспективний обраний проект. Як правило, показники прибутковості варіюються в діапазоні від 5 до 25 %.

Перш ніж, вдатися до короткострокових вкладів, потрібно спрогнозувати майбутній інвестиційний період, благо, що це досить короткий часовий відрізок.

Короткострокові вкладення: типи

Розрізняють кілька типів і форм короткострокового інвестування, а саме:

 • Цінні папери, отримані від держави/муніципалітету.
 • Папери, що належать різним великим підприємствам. Йдеться про векселі, облігації, акції і так далі.
 • Вкладення, які є статутним капіталом, а точніше його частиною, будь-якого масштабного підприємства.
 • Позики, які видаються підприємствами.
 • Депозитні програми різних фінансових установ.
 • Дебіторська заборгованість (всі її види).
 • Вклади, основою яких є договори товариства.

Не варто випускати з виду той факт, що справи можуть піти дуже швидко в гору і якщо буде видно явні перспективи, того що короткострокове інвестування принесе набагато більше доходу в статусі довгострокового. Тому ще до внесення сторонами підписів, а інвестором фінансових коштів, необхідно обумовити можливість переведення короткострокових вкладень у довгострокові.

Всі вище перераховані види короткострокового капіталовкладення відрізняються індивідуальною спрямованістю кожного конкретного випадку, це означає, що вони можуть мати не тільки різний термін (від 1 до 12 місяців), але відрізнятися за формою, ступенями ризику і способом ведення обліку. При цьому необхідно розуміти, що короткостроковими не можна назвати:

 • Акції, які громадянин придбаває в акціонера в приватному порядку.
 • Векселі, якими з продавцем розрахувалися за товари або послуги.
 • Матеріальне інвестування в той чи інший вид нерухомого майна, яке кваліфікується як плата за його експлуатацію.
 • Активи матеріальної та нематеріальної спрямованості.

Короткострокові інвестиції - це прерогатива не тільки приватних осіб, але і великих компаній, підприємств і організацій. Суттєвою різницею щодо останніх, ведення обліку таких вкладень, на балансі підприємства вони значаться як "оборотні активи". В основному ж, короткострокові вкладення залучають підприємців, оскільки це відмінна можливість уберегти свої фінансові накопичення від інфляції. Не кажучи вже про те, що висока ліквідність інвестицій в більшості випадків приносить високий дохід.

Короткострокове інвестування в Інтернеті

Оскільки інтернет вже давно став невід'ємною частиною нашого життя, люди навчилися заробляти на його просторах, причому багатьом вдається сколотити непоганий капітал. Існує три основних способи короткострокового інвестування в мережі, розглянемо їх у вигляді порівняльної таблиці:

Спосіб Принцип роботи Переваги Недоліки
1 Ринок Форекс Необхідно вибрати валютні пари, наприклад, USD/CAD, потім потрібно вигідно придбати одну з них, і тільки потім вигідно обміняти її на іншу, при цьому вибрати самий відповідний момент. Набути статусу інвестора - дуже легко. Для того щоб заробити, потрібен аналітичний склад розуму, володіння відповідними досить складними програмами. Якщо у Вас немає бази, краще почати з чогось легшого, набити руку і натренувати власне почуття інтуїції, оскільки ці навички Вам дуже знадобляться, адже робити прогнози щодо курсу валюти дуже складно навіть бувалим гравцям на Форекс.
2 Інвестиції в ПАММ-рахунки Принцип той же, що і на Форексі, з тією лише різницею, що потрібно скористатися послугами досвідчених брокерів. Брокери підсумовують і свої і Ваші вкладення і відкривають угоди. Якщо ці угоди вдалі - і Ви, і брокери отримують свої примножені фінанси в тому процентному співвідношенні, в якому вони вносилися. Якщо ж угоди не вдалі - прогорають всі. Брокерський досвід може зіграти Вам на руку. Система захищає інвесторів і не дозволяє брокерам на свій розсуд виводити кошти інвестора. Доведеться довіритися незнайомим людям.
3 Хайп проект Принцип системи нічим не відрізняється від принципу функціонування валютної піраміди. Ви на свій розсуд вибираєте проект і вкладаєте в нього гроші. Терміни і відсотки доходу обумовлюються заздалегідь. Можливість заробити велику суму в максимально стислий термін (за місяць до 60-ти % від Ваших вливань) Високий ризик помилки, оскільки хайпи можуть існувати і дуже довго, і дуже мало, наприклад, кілька годин. Новачкові спрогнозувати термін життя хайп-проекту - практично неможливо.

Всі ці інвестиції в Інтернеті відрізняються однією спільною рисою - інвестору потрібен досвід, який напрацьовується роками. В іншому випадку ризик прогоріти - вкрай високий. Такі види заробітку - ті самі ігри, крім досвіду потрібні удача і інтуїція, до слова сказати, останню можна добре "підтягнути", якщо присвятити цьому заняттю левову частку свого часу.

Короткострокові капіталовкладення та їх небезпека

Ділки світу інвестицій вже давно ведуть суперечки про те, чи існую ризики короткострокових інвестицій і наскільки вони великі. І якщо з першого аспекту, інвестори сходяться на думці, що звісно небезпека прогоріти існує, то ось щодо величини ризиків суперечки так і не вщухають. Хтось упевнений, що термін до 12-ти місяців легко спрогнозувати, а ось хтось навпаки вважає, що саме такий термін і таїть в собі основну небезпеку.

Проекти, пов'язані з найбільшим рівнем ризику - найбільш високоприбуткові і даний факт заперечувати безглуздо.

А вже прогорять Ваші інвестиційні вкладення чи ні, залежить від того, що і куди Ви вкладаєте. Звісно дуже ризикований проект може порадувати свого вкладника нечуваним доходом.

Для більшої наочності давайте складемо зведену таблицю інвестиційних вкладень з максимальним і мінімальним ступенем ризику:

Низькі ризики Високі ризики
Відкриття депозитів в банківській структурі. Хайп-проекти.
Придбання в уряду цінних паперів. Бінарні опціони.
Придбання акцій. Рахунки ПАММ.
Скупка дорогоцінних металів і каменів. Інвестування в мікрофінансові організації.
Вкладення в сировину і виробничі матеріали. Ринок Форекс.
Вкладення в ПІФи. Капіталовкладення в стартапи.

Для того щоб звести і без того величезні ризики до середнього показника, перш ніж остаточно вибрати інвестиційний проект, який апріорі є короткостроковим, необхідно проаналізувати ринкову ситуацію, зважити всі "ЗА" і "ПРОТИ", а ще краще отримати кваліфіковану консультацію досвідчених інвесторів обраної області. Існує ризик не просто прогоріти, а ще й нарватися на шахраїв і віддати їм просто так свої кров'ю і потом нажиті гроші, які, як відомо, нікому з неба не падають.

Практичні поради для початківців інвесторів зі швидких вкладень

На сьогоднішній день існує безліч форумів і блогів, де інвестори діляться своїм досвідом і дають поради людям, які тільки вирішили вступити на шлях заробітку з допомогою інвестицій. Якщо проаналізувати подібні ресурси, то можна звести всі ці рекомендації та поради до наступного списку:

 1. Напрацьовувати досвід, найкраще, використовуючи невеликі рахунки і відповідно не ставити на кін всі свої заощадження, таким чином, навіть прогорівши, частину капіталу можна зберегти.
 2. Необхідно практикуватися в складанні прогнозів, намагатися розвивати інтуїтивне чуття.
 3. В обов'язковому порядку потрібно ретельно вивчати новини на фінансовому ринку.
 4. Необхідно стежити за появою нових компаній і проектів і їх діяльністю, особливо це стосується зарубіжних підприємств.
 5. Потрібно постійно вести активний пошук нових ідей для створення власного бізнес-проекту.
 6. Накопичені кошти найкраще розподілити на кілька активів. Дане правило сприятиме отриманню доходів у максимально можливих розмірах.
 7. Перед тим як вкласти гроші, необхідно зіставити пріоритети в грошовому еквіваленті і розмір власних заощаджень.

Що стосується прогнозів щодо короткострокових вкладів, то тут інвестори сходяться на думці, що інвестувати у виробничі матеріали, виробництво сировини і звісно купувати дорогоцінні метали. До речі, коштовності завжди актуальні, як би не йшли справи в тій чи іншій країні, вони завжди в ціні. Однак високих доходів від таких інвестицій чекати не доводиться, їх основна перевага - це високий рівень безпеки. Також можна звернути увагу на:

 • Акції різних компаній, особливо це стосується тих організацій, діяльність яких пов'язана з медичними послугами приватної спрямованості (стоматологія, педіатрія і так далі).
 • Цінні папери підприємств, які тільки починають набирати обертів. Звісно, перш ніж інвестувати, потрібно переконатися в перспективності таких новачків на ринку.
 • Папери, які пропонує держава. Наприклад, це можуть бути облігації в казначейській структурі. Однак у цьому випадку мінімальні ризики пов'язані з мінімальними доходами.
 • Вкладення у фонд пайовиків. Земля рівно точно так само як і золото - завжди в ціні. Проаналізувавши ситуацію земельного фонду, можна оформити заявку з метою викупу паю. Потім інвестор набуває статусу власника частини власності фонду пайовиків, відкритого на базі того чи іншого підприємства. Дохід такого підприємства буде поділений між інвесторами в заздалегідь встановленому процентному співвідношенні. Якщо все піде гладко, гроші можна буде вивести вже через пару місяців.

Підбиваємо підсумки

В якості висновку можна достовірно стверджувати, що короткострокові інвестиції, хоч і ризикований, але дійсно працюючий спосіб примножити свій капітал. Якщо ретельно опрацювати всі вищевказані аспекти, ситуацію на фінансовому ринку можна передбачити, а якщо ще при цьому розкидати свої активи, то можна максимізувати і рівень доходу, і рівень безпеки. Звісно для початку краще звернути увагу на інвестиції з мінімальними ризиками і мінімальним рівнем прибутковості. Так можна набратися досвіду для дійсно великих справ і до того ж перевагою кількох інвестицій одного інвестора є той факт, що всі вони зможуть принести нехай і невеликі, але стабільні відсотки прибутку.

Читайте також - Інвестиції та інвестування: ТОП 12 найкращих способів інвестування в інтернеті і оффлайн

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити