Тамара СумськаАвтор: 

Тамара Сумська

Фахівець з особистих фінансів та інвестування. Допомагає нашим читачам підвищувати рівень фінансової грамотності.

Що таке хайп проекти (HYIP) - керівництво по заробітку для новачка: види, особливості, як працювати, щоб заробити

Останнє оновлення: Четвер, 22 лютого 2024 Автор: Тамара Сумська

Що таке хайп

Вони приваблюють людей можливістю швидко заробити без зайвих зусиль. Кожен з нас, іноді навіть не усвідомлюючи, стикався з подібними проектами. З сьогоднішньої статті ви дізнаєтеся як заробити на хайпах, чим відрізняються HYIP-проекти від інших інвестиційних програм і які сюрпризи вони можуть принести інвестору-початківцю.

Уберегти свої гроші варто великих труднощів, ніж добути їх. (М. Монтень)

Що таке HYIP

Хайп - це інвестиційний проект в інтернеті в основі діяльності якого лежить фінансова піраміда. Відрізнити його не так просто. Як правило, у хайп проектів є легенда, в якій пояснюються вигоди інвестування і причини високої прибутковості. До того ж багато людей впадають в стан афекту, побачивши відгуки тих учасників, які насправді отримали великий куш від високоприбуткових інвестицій. Але реальність така, що як тільки гроші на виплати для нових учасників закінчуються, хайп припиняє свою діяльність.

Особливості HYIP-проектів

Для успішного інвестора важливо бути юридично підкованим і вміти робити аудит сайту. На перший погляд вони схожі з мікрофінансовими організаціями, але при детальному розгляді відрізнити їх можна за такими ознаками:

 • Дохід у багато разів перевищує вкладення;
 • Відсутні договір та ліцензії;
 • Діє реферальная програма з великими бонусами;
 • Обіцянки мінімуму ризиків;
 • Можливість внесення інвестицій в хайп проекти анонімними платіжними системами.

Класифікація та види хайпів

З точки зору доходу всі HYIP-проекти поділяються на:

 1. Високовідсоткові HYIP (фасти) - короткострокові високоліквідні фонди з доходом вище 60%, обіцяють окупність інвестицій вже через пару днів.
 2. Середньовідсоткові HYIP - прибуток обіцяється до 60%. За рахунок залучення великої кількості інвесторів, такі хайпи процвітають довгий час.
 3. Низьковідсоткові HYIP - компанія пропонує прибутковість в районі 15%, термін життєздатності таких проектів досить високий (за винятком ряду примірників).

За наявністю легенди і інтерфейсу хайпи бувають:

 • З легендою - компанії позиціонують себе як реальний інвестиційний проект, у якого є фальсифіковані або заздалегідь куплені документи і переконливі аргументи на всі заперечення інвесторів.
 • Без легенди - засновники акцентують увагу на мережевому залученні (МЛМ) і не приховують приналежність до фінансової піраміди.
 • У вигляді економічної гри - виробники пропонують взяти участь у безпрограшній лотереї з обов'язковим вступним внеском.

З точки зору організації розрізняють:

 1. Централізовані фонди - управлінням і зберіганням грошей займається творець проекту.
 2. Децентралізовані фонди - всі гроші знаходяться на рахунках у зберігачів, які самостійно виплачують певну частину дивідендів інвесторам і засновнику.

За видами виплат хайпи можуть бути:

 • З ручним виведенням коштів (manual withdraw або мануал виздрав) - гонорар від інвестицій в HYIP виплачується адміном власноруч після оформлення користувачем заявки на сайті у вашому особистому кабінеті.
 • З миттєвим грошовим виводом (instant або інстант) - швидко і без участі людського фактору в особі адміністратора (при замовленні виплати - гроші автоматом надходять на рахунок зазначеного електронного гаманця).
 • З автоматичною виплатою (automat) - сума заробітку нараховується на баланс, а потім відразу переводиться на гаманець автоматично в певний час (зазвичай в момент, коли був зроблений депозит), не треба навіть замовляти її в особистому кабінеті.

Де знайти і як вибрати хайп проект

Суть хайпових інвестиційних проектів в інтернеті така, що меншість заробляє на більшості. У виграші в будь-якому випадку залишаються професіонали, новачкам може просто повезти, але відбувається це не так часто як хотілося б. Часто навіть досвідчені інвестори окупають втрати від високоприбуткових інвестицій тільки за рахунок участі в реферальних програмах. Звідси напрошується висновок: щоб добре заробити, необхідно бути розумнішими 80% інших вкладників. Перерахуємо головні нюанси грамотного інвестування в хайпи:

 • Шукайте нові хайпи на сторінках авторитетів думок: в блогах, відеоогляд YouTube, розсилках і пабліках в соцмережах. Там же ознайомтеся зі скріншотами і відгуками заробітку на хайпах.
 • Завжди читайте відгуки про нові програми в перевірених джерелах зазначених в п1. Багатообіцяючі пости на форумах краще не читати, їх пишуть замовні пейдпостери.
 • Не інвестуйте всі гроші в один фонд. Хайп проекти підписуються під різні види ринків: нерухомість, форекс, спортивні ставки, азартні ігри, акції. Але при цьому ніде не ведуть реальної діяльності. Тому не переживайте, якщо в одній сфері виникне крах, то ви зможете окупити кошти в інший.
 • Робіть інвестиції в хайп проекти з щоденним або щотижневим виведенням грошей, фонди зі зняттям коштів раз в місяць показують погану динаміку (дуже малий відсоток таких довгострокових хайпів виводить інвесторів в прибуток).
 • Не вкладайте в програми, які існують більше півроку. Пам'ятайте, що потрапити потрібно в першу хвилю вкладників (існують HYIP, що працюють по 2-3 роки, але їх можна перерахувати по пальцях і вкрай складно знайти на старті).
 • Перевірте доменне ім'я, хостинг і IP-адресу інвестиційної програми через WHOIS, проведіть повний аналіз технічних характеристик.
 • Наявність різних цікавих фішок у хайпах, наприклад, форум, вебінари для спілкування інвесторів - свідчить про те, що адмін приділяє час проекту і планує його розвивати.

Заробіток на інвестиційних проектах в інтернеті не зводиться тільки до інвестування, ви також можете заробити на хайпах зберігачем клітинок або рекламуючи реферальну систему. Як отримувати додатковий дохід від партнерських програм я вже докладно розповідав в цій статті.

Моніторинг HYIP-фондів

Існує думка, що перевіряти хайп проекти слід на моніторах - сайтах, які присвоюють статуси платоспроможності хайпам. Це положення помилково і вводить людей в оману. На ділі статус "Платить" означає тільки, що хайп платить самому монітору, при цьому виплати вкладникам можуть бути вже давно припинені.

Однак монітори можна використовувати для отримання рефбек, який у них істотно вище, ніж у рефоводів.

Деякі монітори можуть не виплатити відсоток, тому працювати краще з відомими сайтами, а ще краще знайти єдиного наставника і дотримуватися його вибору до тих пір, поки не заробите певний багаж знань (за умови, що рефовод володіє достатнім рівнем знань і підбирає довготривалі інвестиційні фонди, що дозволяють заробляти гроші, а не тільки втрачати їх).

Деякі монітори додають бонуси за реєстрацію до першого рефбеку.

Життєвий цикл хайпа: як мінімізувати ризики

За спостереженнями будь який хайп-фонд проходить через 3 основні стадії розвитку.

 • Перша стадія - окупність.

На цьому етапі відбувається реєстрація проекту і його розкрутка. Залучення вкладників досягається шляхом запуску реферальної програми. Далі хайп підключається до сарафанного радіо з допомогою постів на форумах, блогів та інших популярних ресурсів. У цій фазі Адмін HYIP-проекту сам вкладається і знаходиться в мінусі.

 • Друга стадія - зростання і насичення.

Блогери і педпостери активно рекламують інвестиційний проект, отримуючи заробіток на хайпах з залучених рефералів. Завдяки правильній стратегії у фонді починається ажіотаж: з'являються перші вкладники, спостерігається профіт, проходять виплати та розкрутка набирає все більших обертів. Хайпи, які швидко популяризуються серед інвесторів, бувають технічно не готові до такого росту і їх потенціал сильно схильний до вигоряння. Повільні хайпи скамляться ще швидше із-за браку грошей на виплати. І ось тут наша задача - вибрати проект, який розвивається більш-менш стабільно і має високий потенціал. Зробити це можна, використовуючи чек-лист за вибором HYIP-проекту.

 • Третя стадія - занепад.

Настає, коли хайп вирішив зупинити виплати вкладникам. Причому відбувається це поступово і в кінці сайт стає недоступний. Щоб не залишитися без своїх кровних, час від часу перевіряйте HYIP на наявність ознак скаму:

 1. Введення адміном нового плану з обіцянкою до 1000% в день.
 2. Повідомлення про блокування акаунтів, перебої з входженням на сайт і в ОК.
 3. Перехід від автоматичних виплат заробітку з інвестицій до ручних протягом тривалого часу (зміна регламенту виплат).
 4. Прохання заплатити гроші, щоб вивести свої кровні з рахунку.
 5. Перебої зі статистикою. Раніше відкрита у вільному доступі, вона може стати недоступною або йде переадресація на головну сторінку сайту (хоча найчастіше статистика накручена спеціальним скриптом, щоб створювалася видимість активної роботи хайпу).
 6. Висока активність вкладників на моніторах. Пройшовшись по моніторах, можна помітити, що багато інвесторів терміново замовляють рефбеки у великій кількості.
 7. Переїзд сайту на новий хостинг, технічні роботи.

Чи можна заробити на хайпах

Зазвичай закриття хайпа відбувається досить швидко - протягом декількох місяців, 1 року, тому що грошовий потік на перших порах відрізняється високою динамікою, Але потім він різко йде на спад. Тому неминуче настає такий момент, коли коштів від нових інвестицій стає вже недостатньо для виплат колишнім партнерам.

Таким чином, інвестиції в хайп-проекти можуть окупитися, але для цього потрібно дотримати відразу 2 умови:

 • вчасно зайти;
 • вчасно вийти.

Своєчасним може бути тільки вхід на початку або в середині існування проекту. Однак визначити загальний термін життя піраміди часто неможливо, тому і проводити «середину» і виділяти інші етапи важко. Тому залишається тільки один варіант-вхід на самому початку (перші дні або тижні існування).

Вихід з піраміди означає виведення отриманого прибутку. Якщо вона вже окупила вихідні вкладення, не варто ризикувати всіма грошима в подальшому. Тому реінвестувати можна тільки фіксовану, заздалегідь визначену суму. Коли буде отримано чистий прибуток, інвестор може розпоряджатися ним самостійно, оскільки він вже окупив всі свої вкладення.

Висновок + відео

Підводячи підсумки, повторюся, що я не прихильник, але і не противник хайпів як таких. Короткострокові інвестиційні проекти здатні принести хороший прибуток, але ось тільки як дізнатися, що ви перебуваєте в першій хвилі і точно отримаєте профіт по своїх інвестицій в HYIP, про це в наступних уроках. Пам'ятайте і будьте готові до того, що гарантій в хайп проектах не дають, а втратите ви або виграєте - справа випадку, який залежить від вас.

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити