Тамара СумськаАвтор: 

Тамара Сумська

Фахівець з особистих фінансів та інвестування. Допомагає нашим читачам підвищувати рівень фінансової грамотності.

Сергій КосенковСтаттю перевірив:

Сергій Косенков

Наш експерт-рецензент. Автор фінансово-інвестиційного журналу «BiznesCat.com».

Сергій Косенков

Що таке фінанси?

Останнє оновлення: Неділя, 29 грудня 2019 Автор: Тамара Сумська

Фінанси

На самому фундаментальному рівні фінанси - це бізнес-дисципліна, пов'язана з ефективністю управління грошима. Він часто по праву відноситься до категорії галузей прикладної економіки. Відповідно, люди, які добре розбираються в принципах економіки, зазвичай розуміють фінансові концепції досить легко, якщо не інтуїтивно.

Деякі з найбільш важливих тем в галузі фінансів включають:

 • Бюджетування
 • Запозичення
 • Кредитування
 • Збереження
 • Інвестування

При застосуванні фінансових принципів і методів зазвичай існують спеціалізовані міркування, засновані на типі даної організації. В результаті фінансування часто описується як складові з чотирьох основних категорій:

 1. Індивідуальне фінансування, або фінансування домашніх господарств або споживче фінансування
 2. Бізнес-фінанси або корпоративні фінанси
 3. Некомерційне фінансування
 4. Державні фінанси

Фінансові послуги та фінансовий менеджмент

Ще одна відмінність має бути проведено між галуззю фінансових послуг і функцією фінансового управління. 

Коротко, галузь фінансових послуг грає ці ключові ролі:

 • Ефективне переміщення коштів між вкладниками і позичальниками
 • Залучення капіталу для бізнесу та урядів
 • Надання інвестиційних рекомендацій
 • Управління інвестиційними рахунками
 • Пом'якшення ризиків фінансових втрат (сутність страхування)

Між тим, функція фінансового управління існує в різних формах як всередині бізнесу, так і некомерційних організацій і державних структур.

Люди в цьому напрямку несуть відповідальність за розумне, законне, правильне і ефективне використання засобів організації. У разі комерційних підприємств фінансові менеджери відіграють ключову роль у пошуку та реалізації стратегій підвищення рентабельності.

Фінансові дані

Фінанси в значній мірі залежить від збору, обслуговування та аналізу даних про грошових потоках, активах (що належить) і зобов'язання (що є зобов'язанням).

Відповідно, було встановлено багато конвенцій, що стосуються обліку та звітності з фінансових звітів, і кращі організації постійно домагаються поліпшення у своїх внутрішніх системах управлінської звітності. Аналогічним чином, люди та домогосподарства, які найбільш ефективно керують своїми фінансами, мають тенденцію бути високоорганізованими та точними у власному обліку.

Вимірювання та управління

Дуже стара приказка в бізнесі полягає в тому, що ви не можете керувати тим, що ви не можете виміряти. Фінанси мають довгу історію як особливу область, орієнтовану на дані, а генеральні менеджери на різних підприємствах, зазвичай, звертаються до своїх фінансових організацій з проханням надати і інтерпретувати дані, які настільки важливі для управління підприємством розумно.

Облік і мова бізнесу

Бухгалтерія довгий час була описана як мова бізнесу. Фактично, класичний підручник у цій галузі мав саме цю назву. Встановлені принципи бухгалтерського обліку надсилають ведення фінансової звітності та звітність. В результаті, принаймні, знайомство з основними принципами бухгалтерського обліку є дуже корисним, якщо не найважливішим, для більшості фінансових фахівців.

Тим не менш, державні аудиторські фірми довіряють перевірку достовірності фінансових звітів, на які покладаються інвестиційна громадськість, керуючі грошима, аналітики цінних паперів і фінансові консультанти (серед багатьох інших).

Багато з них також пропонують консультаційні послуги з питань управління, які включають надання рекомендацій щодо методів і методів фінансового управління.

Фінанси як академічна дисципліна

Курси в області фінансів є основними пропозиціями кожної школи бізнесу як на рівні бакалаврату, так і на рівні випускників. Більш того, у багатьох бізнес-школах Фінанси довгий час були і найпопулярнішими великими і фінансовими курсами, як правило, в значній мірі підписувалися зі студентами, які переслідують інші спеціальності. Це відображає доведену корисність фінансових знань на ринку праці.

Цікава історична виноска стосується першої в світі колегіальної школи бізнесу «Школа Wharton» Університету Пенсільванії. З моменту свого заснування в 1881 році його повна назва - Школа фінансів та економіки «Уортон», в 1902 році перейшла в Школу фінансів і торгівлі «Уортон».

З 1972 року це просто школа «Уортон». Тим не менш, багато людей продовжують називати це «Школа Wharton School of Finance», що відображає те, що залишилося самим популярним і помітним курсом навчання.

Більш того, ця історія показує, що важливість фінансів як дисципліни сходить до самого початку формальної бізнес-освіти. Також зверніть увагу на припущену близькість між фінансами і економікою як курс навчання, в ім'я школи.

Цікаво, що в той час, як випускники програми MBA в Уортоне отримують ступеня в таких великих галузях, як фінанси, бухгалтерський облік, маркетинг або менеджмент (серед багатьох інших), всі студенти отримують ступінь бакалавра в області економіки, незважаючи на те, що більша частина курсових робіт знаходиться в реальних ділових областях, таких як фінансів, бухгалтерського обліку, маркетингу та управління, а не в теоретичній економіці, що викладається в гуманітарних коледжах. Уортон пояснює це тим, що ці пов'язані з бізнесом області принципово пов'язані з практичним застосуванням економічної теорії.

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити