Тамара СумськаАвтор: 

Тамара Сумська

Фахівець з особистих фінансів та інвестування. Допомагає нашим читачам підвищувати рівень фінансової грамотності.

Сергій КосенковСтаттю перевірив:

Сергій Косенков

Наш експерт-рецензент. Автор фінансово-інвестиційного журналу «BiznesCat.com».

Сергій Косенков

Куди інвестувати гроші, щоб вони працювали — вигідні варіанти

Останнє оновлення: Понеділок, 29 серпня 2022 Автор: Тамара Сумська

Куди інвестувати гроші

 Інвестуванням займаються для отримання додаткового заробітку від наявних коштів. Але перед вкладенням необхідно ознайомитися з нюансами процедури і основними способами збільшення капіталу.

Що важливо знати про інвестиції

Перед тим, як починати інвестувати гроші, навіть невеликі, необхідно знати наступні правила:

 1. Для інвестиції необхідно використовувати тільки власні вільні кошти. При гострій необхідності в грошах ні в якому разі не можна вкладати їх в будь-яке підприємство. Тим більше не можна брати позики і кредити, так як при несприятливому збігу обставин гроші повернути не вийде. Інвестиції - це ризик, тому абсолютної гарантії в тому, що кошти хоча б повернуться – не має. Можливість втрати грошей буде в будь-якій інвестиції, навіть якщо є висока гарантія, як у банківських вкладів.
 2. Перед інвестицією необхідно підрахувати ризики і можливий дохід від вкладення. У більшості випадків прибутковість прямо пропорційна ризику. Але перед тим, як вкладати свої кошти, необхідно оцінити цю ідею на підставі чотирьох параметрів: прибутковість, ризик, термін окупності, мінімальна планка для інвестицій. Після чого необхідно розглянути конкретні плюси і мінуси справи, куди вкладаються гроші.
 3. Буде потрібно диверсифікувати вкладення, що дозволить зменшити загальний ризик. Поділ має проводитися по частинах, обернено пропорційним ризикам. Якщо більшість коштів вкласти в сферу з високим доходом, то це спричинить за собою високі ризики повної втрати грошей. Вкладення повинні бути розділені на три групи: консервативні 50% (нерухомість, дорогоцінні метали та інші постійно дороге майно), помірні 30% (проекти, оцінювані з шансами 50/50), агресивні 20% (нестабільна сфера, але з потенційно високою прибутковістю).

Інвестиції - це управління ризиком, а не отримання максимального прибутку. Головне, щоб вкладені кошти не були втрачені. Якщо людина ще не займалася інвестиціями, то йому варто почати з невеликих сум, уникаючи ризикованих активів.

Куди краще вкласти гроші

Банківські вклади та накопичувальні рахунки

Таким типом інвестиції може скористатися будь-яка людина. Для цього потрібно просто зробити внесок в будь-якому українському банку, де ставки починаються від 9% і закінчуються 12%. Незважаючи на поступове зниження ставок, таке вкладення залишається найпростішим способом отримання дивідендів.

Різновидом внеску стали накопичувальні рахунки або цілі, доступні для кожного власника дебетових карт. Зручністю такого методу є доступність знімання коштів з рахунку без втрати відсотків, але сама ставка на «цілі» нижче стандартно банківського вкладу: від 2% до 6%.

Проблемою є тільки відкликання ліцензій у банків другого ешелону. Вони намагаються заманити до себе клієнтів за допомогою високих відсотків по вкладах. Великі суми в такі банківські установи краще не вкладати, так як висока ймовірність втратити свої кошти.

Щоб вкласти невелику суму і бути впевненим в тому, що гроші не будуть втрачені, можна скористатися послугами «UKRSIBBANK» або «Альфа-банку». А ось куди варто інвестувати гроші у великій кількості у великі банки, представлені на фінансовому ринку вже не один рік: "ПриватБанк", "Ощадбанк" та інші.

Нерухомість

Нерухомість – це один з активів, який ніколи не піддається інфляції. Тому саме таке вкладення коштів кращим, куди можна інвестувати велику суму грошей.

Щоб отримувати заробіток на нерухомості користуються трьома основними способами:

 1. Купівля квартири до етапу обробки. Так можна придбати квартиру в непоганому районі до закінчення будівництва. Коли об'єкт буде зданий, то власник сам проводить ремонт, після чого продає квартиру за підвищену суму, яка дорівнює вартості на ринку.
 2. Купівля нерухомості та її подальша здача в оренду. Кращим цей варіант буде у великих містах і курортних зонах. При бажанні здавати квартири найкраще звернути увагу на однокімнатні варіанти.
 3. Суборенда. Спосіб має на увазі оренду квартири з її подальшою перездачею за більш високою ціною. Дохід приходить від різниці сум. Плюс методу – відсутність необхідності великої суми для покупки нерухомості.

Аналогічно можна діяти не тільки з житловими приміщеннями, але і з комерційною нерухомістю. Торгові точки, офіси і склади – це приміщення, які користуються високим попитом. Заробіток від оренди можна зробити пасивним доходом, якщо викупити кілька площ і здавати їх.

Головним мінусом є необхідність наявності достатньої суми для покупки нерухомості. А варіант з суборендою принесе не такий великий заробіток, як здача власного приміщення.

Акції

Акції можна віднести до спекуляції, а щоб заробити на ній, необхідно діяти з розумом. Отримання доходу від акцій може ґрунтуватися на купівлі-продажу на біржі або отриманні дивідендів.

Щоб правильно інвестувати гроші в акції, потрібно слідувати своїй стратегії і враховувати реальні ризики. Однією з найбезпечніших тактик вважається купівля акцій на сильно зростаючому тренді після відкату ціни. У приклад можна поставити одного з найуспішніших інвесторів – Уоррена Баффета, який також намагається робити акцент на акції перспективних компаній, ціна акцій на які трохи знизилася.

Цей метод має на увазі на отримання великого моментального прибутку, а заробіток на відстані з маленьким ризиком, але постійними дивідендами від діяльності. Збільшений заробіток можна отримати, якщо проводити торгівлю з використанням кредитного плеча. Але при отриманні грошей у позику необхідно враховувати зростання ризиків, тому підходити до справи потрібно з великою увагою і розумом, припускаючи всі можливі шляхи втрати коштів.

Досить простий в плані вкладенні коштів вважається інвестування на тривалий термін. В такому випадку необхідно вибрати акції перспективних компаній, які купуються і залишаються в пакеті у трейдера на термін від декількох місяців до декількох років. Яскравим прикладом зростання вартості компанії є Google, чиї акції подорожчали вдвічі.

Акції великих компаній будуть боятися тільки одного – фінансової кризи. Решту часу буде приносити від інвестицій тільки прибуток (Інвестиції в акції).

Різновидом інвестування грошей під щоденні відсотки є групи акцій. Приклади подібних вкладень:

 • PTC;
 • S&P500;
 • NASDAQ.

При відсутності часу, бажання або навичок, свої кошти можна передати під управління професійному інвестору, який буде самостійно розпоряджатися запропонованим капіталом для отримання прибутку.

Облігації

Облігації – це один з найпростіших способів для інвестування коштів. Відмінністю від банківських вкладів є збільшена ставка.

Облігації дозволяють вкладати навіть великі суми коштів, так як захист від втрати коштів вище, ніж у банківських вкладах.

На ринку можна зустріти «сміттєві облігації». Під такою назвою маються на увазі ті вклади, які на папері приносять сотні відсотків прибутку, але на ділі в таких заходах сильно збільшується ризик втрати коштів без можливості їх повернення.

Форекс

Форекс являє собою ринок, де проходять купівля та продаж валюти. Для торгівлі можуть використовуватися банки або спеціальні брокери, де діє знижена комісія.

Щоб використовувати Форекс в якості джерела заробітку, можна керувати своїми коштами самостійно або довірити їх професійному трейдеру.

Якщо був обраний спосіб торгівлі власними силами, то спочатку потрібно отримати достатній досвід і знання ринку. Якщо намагатися отримувати заробіток без наявності цих важливих складових, то вийде тільки втратити кошти.

 Торгівля має здійснювати на підставі визначеної стратегії, якої необхідно дотримуватися протягом довгого часу, що на дистанції дозволить отримати прибуток. В іншому випадку всі торги будуть спробою вгадати результат подій.

Щоб дотримуватися обраної стратегії, потрібно мати витримку і контролювати свої емоції. Тільки так Форекс стане джерелом заробітку.

Поріг входження в торгівлю низький - досить одного долара. Інвестиції в подібному обсязі будуть потрібні для того, щоб набратися досвіду і зрозуміти, як працює ринок. А щоб отримувати заробіток, потрібен більш високий депозит – від 50 000 грн і вище. Перші місяці дохід становитиме близько 10%, що здається невеликим розміром, але на дистанції профіт від торгівлі буде тільки збільшуватися.

Однією з найпопулярніших і досить ефективних стратегій торгівлі є Price Action, інформація про яку є в будь-якому підручнику трейдера.

ПАММ-рахунки

ПАММ-рахунки і ПАММ-портфелі - це спосіб передачі коштів під управління іншій людині, яка буде самостійно вести торгівлю. Такий метод підійде для тих, хто не може або не хоче розбиратися в тонкощах роботи фінансового ринку.

Щоб зменшити ризик втрати коштів, необхідно розділити наявну суму для інвестицій більш ніж на 5 частин, які будуть віддані під управлінням різним особам.

Сам трейдер, який бере гроші під управління, зацікавлений в отриманні прибутку, так як заробіток для його клієнта веде за собою винагороду.

Оцінка ПАММ портфелів і рахунків грунтується на трьох основних параметрах:

 • вік рахунку або портфеля;
 • попередня прибутковість;
 • кошти, дані на управління іншими особами.

 Але не кожен рахунок або портфель буде таким же прибутковим, як і в минулому. Саме тому і необхідно розділяти наявні кошти на кілька трейдерів.

Від інвестора потрібні не тільки кошти, йому доведеться відстежувати діяльність кожного трейдера і позбавлятися від тих керівників, які не можуть принести прибуток протягом тривалого періоду.

Свій партнерський бізнес

Бізнес не завжди повинен забирати велику кількість часу. Прикладом є автоматизований бізнес або інвестиції в інший проект. Ще одним варіантом розвитку буде покупка діючої справи або відкриття франшизи.

При відкритті своєї справи розмір початкового капіталу практично не впливатиме на можливість заробітку. Головне в бізнесі – бажання отримувати заробіток і прагнути до розвитку.

При відкритті бізнесу слід ґрунтуватися на трьох порадах:

 1. Вкладення в бізнес можуть бути мінімальні, що відмінно підходить для першого досвіду в сфері підприємництва. Якщо авантюра не вдасться, то інвестор практично нічого не втратить.
 2. У сфері роботи бізнесу не повинно бути великої конкуренції.
 3. Сфера послуг найкраще підходить для відкриття маленького бізнесу.

Пайові інвестиційні фонди

Пайові інвестиційні фонди управляють коштами вкладників, розподіляючи їх по акціях, облігаціях. Щоб стати вкладником ПІФ потрібно придбати частку у фонді. Діяльність організації безпосередньо вплине на прибуток або збиток інвесторів.

ПІФ – це законодавчо регульована організація, яка не може працювати з активами, де спостерігаються високі ризики. Це дозволяє їм бути більш захищеними для вкладників при порівнянні з брокерами. Але безпека безпосередньо вплине на розмір заробітку: дохід становить близько 15-30% в рік.

Але при порівнянні ПІФ з облігаціями і вкладами, перші виявляються частіше збитковими, так як не дають гарантії отримання прибутку. Щоб стати інвестором потрібно вкласти від 1 000 грн.

Для зменшення можливості втрати коштів, тут, як і з ПАММ-рахунками, слід розділити кошти по декількох паях. А перед інвестицією потрібно ознайомитися з відгуками від інших клієнтів ПІФ, щоб скласти враження про Фонд.

Мікрофінансові організації МФО

Кожна МФО потребує додаткового припливу грошей, який забезпечується за рахунок інвесторів. Залежно від терміну вкладу буде визначатися процентна ставка. Але можливість отримання доходу близько 12-30% тягне за собою підвищені ризики, в порівнянні з вкладеннями в банк.

При бажанні використовувати такий метод заробітку необхідно в обов'язковому порядку вибирати тільки ті компанії, які діють на ринку кілька років.

Коштовні метали

Щоб вкласти кошти з максимальною надійністю, варто вибрати покупку дорогоцінних металів. Кращим періодом вкладення вважається фінансова криза.

Купівля металів можлива в будь-якому банку або у брокерів. Незважаючи на можливість заробити, такі вкладення є способом збереження коштів, а не збільшення капіталу.

Кріптовалюти (біткоін)

Кріптовалюти поступово втрачають свою актуальність, підтвердженням чому є курс Біткоіна, який продовжує падати протягом декількох місяців. Якщо раніше вкладення в криптовалюту були виправданими, то сьогодні займатися децентралізованої валютою можна тільки в якості розваги. Біткоін і альтернативні коіни занадто нестабільні, щоб намагатися отримувати якийсь заробіток, тим більше потрібні знання і досвід. Але навіть при їх наявності трейдер крипти не зможе точно сказати, що саме станеться з валютою через пару днів.

Інтернет-проекти (онлайн-бізнес)

Проекти в інтернеті діляться на кілька типів:

 1. Сайти. Для заробітку сайт необхідно наповнювати цікавим контентом, який буде залучати користувачів. Дохід почне надходити приблизно при 1 000 відвідувачів на добу. Розмір заробітку буде залежати від тематики сайту.
 2. Сторінки в соціальних мережах. Збираючи публіку за допомогою постів, через деякий час можна буде починати продавати рекламу. У діючих сторінок більш ніж з мільйоном підписників вартість одного рекламного поста починається від 1 000 грн.
 3. СРА партнерки. Заробіток буде прямо залежати від кількості переходів по унікальній ссилці і подальшого замовлення пропонованої послуги або товару.
 4. Онлайн-сервіси. Створення власного сервісу – досить важка справа, так як потрібно вибрати нішу і залучити аудиторію. Останнім часом часто відкривалися обмінники валют, які заробляють на комісіях.
 5. Додатки для смартфонів. Сегмент ринку, який може принести великий заробіток, якщо розроблене додаток буде користуватися попитом. При цьому не обов'язково самостійно займатися його розробкою, можна найняти фахівця на біржі фріланса, який втілить ідею в реальність.

Венчурні фонди інвестиції

Венчурні фонди використовують коштів вкладників тільки для інвестиції в стартапи. Завдяки цьому прибутковість інвестицій може досягати тисячі відсотків. Але потрібно розуміти, що лише 10-20% з усіх стартапів реалізуються і окупаються, інші залишаються незакінченими або проваленими.

Але можливість великого профіту зберігається, якщо інвестувати гроші в будь-який стартап. Прикладом є компанія Apple, яка починала свій шлях саме з венчурних інвестицій. За два роки вкладники збільшили свій капітал в 5 тисяч разів.

Предмети мистецтва

Твори мистецтва є тією галуззю, що дає естетичну насолоду, на яку багато хто готові витрачати мільйони. Плюсом є те, що твори не піддаються інфляції і на них не відбивається фінансова криза. Але для реалізації вкладень потрібно розбиратися в мистецтві. А головним мінусом буде виступати необхідність великого капіталу, який може бути реалізований тільки через 10-20 років.

Знання і власний розвиток

Найвигіднішим вкладенням є інвестиції в свої знання. Саме досвід і отримані навички будуть інструментом для заробітку грошей. Знання дозволять не тільки заробити гроші, але і примножити їх іншими шляхами. І це напрямок, куди можна інвестувати навіть невелику суму грошей, і вона зможе окупитися в кілька сотень разів.

Поради експертів

Фінансова подушка

Перед інвестиціями необхідно підготувати фінансову подушку. Під терміном мається на увазі наявність коштів для проживання протягом півроку без залучення додаткових грошей ззовні. До моменту появи такої подушки не можна починати інвестувати гроші.

Контроль ризиків при вкладенні грошей

Ризики є головним каменем спотикання для будь-якого інвестора. Будь-який захід за вкладом коштів має ґрунтуватися на розрахунку ризиків, а не на розмірі одержуваного прибутку. Набагато простіше отримати стабільний, але малий дохід з низькими ризиками, ніж одноразово стати власником великої суми, але з малою часткою ймовірності.

Диверсифікація

Всі кошти повинні бути розбиті по різним способам інвестицій. Це дозволить зберегти гроші навіть при невдачі одного з шляхів вкладень. Виняток є тільки банківські вклади, які страхуються на державному рівні.

Пошук співінвесторів для вигідного вкладення грошей

Пошук співінвесторів дозволить вигідно вкласти гроші і отримати дохід. Такий спосіб необхідний для участі у великих проектах, коли фінансування від однієї людини буде недостатньо. Але через це буде поділений одержуваний дохід по рівних частинах, відповідно до суми інвестування.

Як зберігати гроші, щоб не знецінилися

Основним способом збереження коштів є інвестиція у валюту. Американський долар і євро вважаються більш стабільними валютами, ніж Українска гривна, яка постійно переживає скачки через нестабільну ситуацію в країні.

Але якщо такий спосіб здається занадто небезпечним, то можна скористатися вкладами в банках під відсоток.

Помилки інвестування

Кожен початківець інвестор допускає такі помилки:

 1. Негайне прийняття рішення. Перед інвестуванням необхідно оцінити всі за і проти.
 2. Відсутність навичок у формуванні портфеля і капіталу. Після отримання першого прибутку необхідно правильно розподіляти кошти і використовувати їх для отримання нових коштів.
 3. Чужа думка. При наявності коштів для інвестиції не можна покладатися на думку чужої людини.

Куди не варто вкладати гроші, щоб не прогоріти + відео

Незважаючи на обіцяні гори грошей, кошти ніколи не можна вкладати в казино, фінансові піраміди і незаконні проекти. Всі ці види інвестицій є свідомо програшними.

 Читайте також - Куди вкласти гроші — ТОП-40 кращих способів вигідних інвестицій

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити