Тамара СумськаАвтор: 

Тамара Сумська

Фахівець з особистих фінансів та інвестування. Допомагає нашим читачам підвищувати рівень фінансової грамотності.

Як примножити гроші – реальні способи без ризику і з мінімальним ризиком

Останнє оновлення: Неділя, 11 лютого 2024 Автор: Тамара Сумська

Як примножити гроші

Здрастуйте! У цій статті ми розповімо про те, як примножити гроші і при цьому не йти ні на які ризики.

Сьогодні ви дізнаєтеся:

 1. Як вигідно вкласти гроші і примножити їх;
 2. Як виключити ризики при вкладенні грошей;
 3. На які хитрощі шахраїв не варто звертати уваги.

Види отримання прибутку

Кожен з вас, неодноразово задавався питанням про те, як вигідно примножити гроші, при цьому, вибравши безпечний спосіб збільшення свого капіталу. Часто вибір методу залежить від того, в якому вигляді ви хотіли б отримати свій прибуток. Мають бути періодичні виплати, які будуть вашим додатковим джерелом доходу, або це буде довгострокове вкладення, для отримання прибутку в кінці певного періоду.

Отже, ми умовно розділили отримання прибутку від інвестицій на два способи:

 1. Періодичні виплати, частинами;
 2. Одноразова виплата прибутку.

Тепер давайте розглянемо кожен спосіб більш детально та ретельно.

Короткострокові фінансові вкладення

Для того щоб примноження грошей за короткий термін, стало вашим додатковим джерелом доходу, існує кілька перевірених способів вкладення грошей.

Бінарні опціони

Напевно, кожен, бажаючий цього чи ні, чув про бінарні опціони і фінансовий ринок. У багатьох виникають сумніви з приводу чесності і надійності цього заробітку - і це правильно, але частково.

Що стосується чесності – то тут не може бути ніяких сумнівів. Для вибору майданчика використовуйте рекомендації знайомих і відгуки користувачів в Інтернеті. Вибирайте вже заможні майданчики, зі сформованою репутацією.

Що стосується надійності даного виду вигідного примноження грошей, то тут існують великі ризики. Виключити ризик втрати своїх коштів, можна тільки одним способом – постійно підвищуючи свої знання в області торгівлі на фінансових ринках. Якщо ви не сильні в сфері фінансів, то починати примноження своїх грошей таким способом НЕ ВАРТО.

Гроші в борг

Ще один спосіб вигідно примножити свої гроші – це давати гроші в борг під відсотки. Якщо моральні принципи для вас чужі, то цілком реально заробляти на людях, які готові брати гроші в борг під 2% щодня.

Правильно оформлюючи документи при передачі, займаної суми, ви виключаєте практично всі ризики втрати власні кошти. Найгірший варіант розвитку подій – це повернення власних коштів через правоохоронні органи, можливо, навіть суд.

Але при цьому у вас з'являється можливість отримати прибуток у розмірі 700% річних. В даному випадку розмір отриманого прибутку безпосередньо залежить від вкладених вами коштів. Велика частина ваших позичальників, з імовірністю 80% стануть вашими постійними клієнтами, причому погашати основний борг ніхто не буде поспішати, позичальники будуть погашати лише відсоток з боргу.

Продажі

Наступний спосіб збільшення свого капіталу, трохи менш прибутковий, але все ж більш гуманний. Торгівля товарами через інтернет, причому вам не треба купувати нічого оптом і набирати повні склади, щоб забезпечити своїх клієнтів, наявністю, що цікавить їх товару. Досить бути посередником між продавцем і покупцем.

Ваша робота полягає в тому, щоб знайти покупця, після цього звернутися до продавця, звести ці дві ланки для укладення угоди і отримати свій відсоток. В цьому випадку сума заробітку буде залежати від кількості проданого вами товару і комісії, яку готовий платити вам продавець. Ідеальний спосіб для тих, хто не має великої суми, для того щоб інвестувати її в більш масштабний проект.

Банківські картки

У заключення цього розділу опишу спосіб заробітку за допомогою дебетових і кредитних карт банків.

Почнемо з дебетових карт. Зараз безліч банків, готових на багато що, щоб переманити клієнтів на свій бік, пропонують дебетові карти з Кешбек до 5% на всі покупки і 10% річних на залишок фінансових коштів на карті. Тобто в принципі, крім того, як оформити карту в банку, на вигідних умовах і користуватися своєю банківською картою, як завжди, вам більше нічого не потрібно робити.

Здається дрібниця? В середньому в місяць виходить 200-300 грн. Порахуйте скільки ви отримаєте за рік? Приємна сума чи не так?

Тепер заробіток за допомогою дебетової та кредитної картами укупі. Ви оформляєте відразу дві карти в одному і тому ж банку (можна і в різних, не принципово). Дебетову з відсотком на залишок і кредитну картку, лімітів рівним вашому середньомісячному доходу. За дебетовою карткою оформляєте зарплатний проект і отримуєте, свою зарплату саме на цю карту.

Отримавши першу зарплату, не поспішайте її витрачати або знімати гроші з карти, залиште її повністю на карті і отримуйте свій відсоток. А ось кредитною карткою, у якої термін, протягом якого не нараховуються проценти за користування коштами (зазвичай від 55 до 100 днів), розплачуйтеся в магазині, сплачуйте послуги ЖКГ і всі ваші витрати. Після того як ви отримаєте свою наступну зарплату, поповнюйте баланс кредитної карти і користуйтеся їй знову.

Що ви отримуєте в результаті: Щомісяця ви отримуєте % по дебетовій картці на залишок і не платите нічого за використання кредитних коштів.

Довгострокові фінансові вкладення

Тут ми розглянемо варіант примноження своїх грошей в довгостроковій перспективі. Це менш вигідно, але і ризики зовсім мінімальні.

Банківський вклад

Одним з найбільш надійних і найпоширеніших способів інвестування своїх коштів, з метою збереження коштів, є відкриття банківського депозиту під річні відсотки. Важливо підібрати для себе відповідний банк, з максимально вигідними умовами.

Існують два види банківських депозитів: поповнюваний і не поповнюваний відповідно.

Поповнюваний вклад зручний тим, хто не має достатньо великої суми для вкладення, але готовий щомісяця поповнювати свій депозит, з метою отримання більшої суми відсотків за вкладом. Такий внесок підійде практично всім.

Відкрийте рахунок в банку і поповнюйте його на пару тисяч з кожної своєї зарплати. До кінця року, крім самостійно накопичених коштів, ви отримаєте приємний бонус у вигляді заявлених банком відсотків. Що стосується мінусів поповнюваного депозиту – це значно менша процентна ставка в порівнянні з не поповнюваним.

Не поповнюваний банківський вклад, відмінно підійде для тих, хто має значну суму грошей, яка не задіяна ні в яких активах. Після внесення коштів на депозит, поповнювати його вже буде неможливо. Але процентна ставка за таким видом вкладу практично в два рази більше, ніж на поповнюється рахунку.

В обох випадках ви можете достроково перервати накопичення свого вкладу, при цьому втратите відсотки тільки за той період, який залишився до закінчення вашого вкладу. Простіше кажучи, скільки ваші гроші пролежали в банку стільки ви і отримаєте відсотків за даним вкладом. Зауважте, що ще не так давно, при достроковому знятті коштів з депозиту ви могли втратити, абсолютно всі відсотки за вкладом. Це стосується і поповнюваних вкладів і не поповнюваних.

Дорогоцінні метали і валютні вклади

До довгострокових способів примноження своїх грошей, також можна віднести валютні вклади і покупка дорогоцінних металів у банку.

Валютні вклади, досить ризикований спосіб збільшити свій капітал. Курси валют, безпосередньо залежать від політичної обстановки в світі, і оскільки в наш час вона вкрай нестабільна, то з валютним вкладом можна розбагатіти відразу, або втратити все, що у вас було.

Більш стабільним вважається "покупка" дорогоцінних металів в банку. А якщо бути конкретніше, то золота. Фактично ви не бачите цього золота, все оформляється виключно на папері.

Ціна на золото завжди стабільна, і практично завжди росте вгору, але відбувається це дуже повільно, тому вкладати свої гроші в золото, більше підходить для того, щоб зберегти свій капітал, а не чекати від цього надприбутки.

Економія коштів – початковий етап примноження грошей в кризу

Для того щоб примножити гроші, перше що необхідно, це їх наявність. Вам необхідно проаналізувати свої доходи і витрати. Все дуже докладно і детально, не упускаючи ні найменшої деталі. Розбивши все по пунктах, уявіть загальну картину, вашого фінансового стану.

Тепер перед нами вимальовується загальна картина, на якій ми бачимо, що наші доходи відповідають нашим витратам і це вже добре. Було б набагато гірше якби ми не вкладалися в те що маємо.

Тепер нам необхідно скоротити можливі витрати за деякими статтями, для того щоб отримати вільну суму грошей. Насамперед, треба розуміти, щоб почати економити – доведеться стягувати свої потреби. Тому для полегшення своїх поневірянь, поставте для себе мету, стимул, які допоможуть вам подолати труднощі.

Дивлячись на статті витрат, насамперед в очі впадає стаття «сигарети», варто виключити її однозначно. Ви тільки уявіть 2000 грн на місяць на те, щоб повільно вбивати себе – прибираємо. Далі йде стаття "розваги", немає ніяких сумнівів, що скоротивши її вдвічі, ми нічого не втратимо для себе. Ще мінус 2000 зі статті витрат. Досить вагома сума, 10% від усього бюджету.

Переглянувши витратну частину нашого плану, ми виявили, то що 4000 грн, ми витрачаємо не раціонально. Заощадивши 4000 грн на місяць, ми можемо почати збільшувати свій капітал. Припустимо, що ми неписьменні у фінансових ринках і подібних системах заробітку, та й сума початкових заощаджень не така вже й велика.

Найвірнішим способом примножити свої гроші, буде відкриття поповнюваного депозиту в банку. Йдемо в банк відкриваємо вклад під 11% річних і вносимо 4000 як початкову суму. Далі звичайна арифметика: щомісяця поповнюємо свій депозит на 4000 грн. Разом за рік ми зберемо 48000 грн, плюс заявлені банком відсотки 5280 грн. Разом в кінці року ми отримуємо 53280 грн. Пристойно, чи не так?

Що робити з цими грошима далі, вирішувати вам, але через рік у вас вже є пристойна сума для більш серйозних капітальних вкладень. Найголовніше не витратити ці гроші на свої задоволення, щоб не починати весь цей шлях заново.

Правильно розпорядитися накопичиною сумою - запорука майбутніх фінансових перемог. Для успішного примноження своїх грошей в короткий термін, не варто витрачати більше половини отриманого прибутку. Другу половину грошей, необхідно направляти на поліпшення методів отримання максимального прибутку. Якщо ви змогли накопичити пристойну суму, урізавши свої статті витрат, то грамотно розпорядитися отриманим прибутком для вас не складе труднощів.

Відкриття власного бізнесу – швидкий спосіб примножити свої гроші

Маючи деяку суму власних коштів, варто серйозно задуматися про відкриття власного бізнесу. Для цього в першу чергу вам знадобиться до дрібниць продуманий бізнес-план, який зможе скласти кожен, з великою відповідальністю підійшовши до справи. Складаючи бізнес-план, розраховуйте тільки на себе, на свої сили, і фінансові можливості.

Для того щоб вибрати правильний напрямок, проаналізуйте всі можливі ніші ринку, який попит і яка пропозицію. Якщо ви визначилися чого не вистачає на ринку, переконайтеся в тому що Ви зможете надати це споживачеві в тій якості, в якому не зможе ніхто інший. Одна голова добре, а дві краще, тому варто звернутися за порадою до більш досвідченим в цій сфері людям.

Вибір ідеї для відкриття власного бізнесу, найскладніше питання. Але найголовніший аспект в цьому питанні – не вибирати те, що вам не знайоме і те, що ви не вмієте. Нехай невідома для вас сфера і досить прибуткова, брати її за основу – велика помилка. Працюйте з тим, що ви вмієте, а ще краще з тим, що вам подобається. Ніхто не дасть гарантії, що ваш бізнес буде прибутковим і успішним, але якщо ви будете грамотно делегувати і вкладати всі свої знання в розвиток власної справи, вас однозначно чекає успіх.

З особистого досвіду. Дві, за рівнем розвитку у сфері бізнесу, однакових людини, одночасно в невеликому місті починають бізнес з продажу розливного пива. Один з них шукав приміщення з більш низькою орендою, для того, щоб охопити як можна більше торгових точок міста, а інший не гнався за кількістю і розмістив всього одну торгову точку, але в самому жвавому місці міста, не пошкодувавши грошей на оренду приміщення, оскільки прорахував свою вигоду від вкладень.

В результаті цієї конкурентної боротьби, людина, що відкрив всього одну точку, на наступний місяць дозволив собі відкрити ще дві точки не менше жвавих районах міста, а людині, що відкрив кілька точок відразу, на околицях міста довелося закрити їх і закінчити з даним видом бізнесу назавжди.

Цей приклад неправильного підходу до ведення бізнесу, є одним з безлічі, тому навіть тут є свої ризики, уникнути яких вам допоможе лише самоосвіта і саморозвиток.

Інвестиції в нерухомість, один із способів збільшити свій капітал

Якщо ви маєте в своїх заощадженнях значну суму, то найнадійнішим вкладенням буде покупка нерухомості. За своєю вигідністю, інвестиції в нерухомість можна порівняти тільки з покупкою дорогоцінних металів.

Нерухомість завжди буде в ціні і завжди користується високим попитом. Ціни на нерухоме майно, переважно ростуть, і вкрай рідко стоять на місці. Тому ризики втрати своїх грошей практично відсутні.

Дуже вигідно вкладати гроші в пайове будівництво, в такому випадку вартість квартири буде в півтора рази нижче вартості готового житла.

Після придбання нерухомості, виникнуть питання про витрати на комунальні послуги та сплату податку на нерухомість. В цьому випадку, варто розглянути свою квартиру, як постійне джерело доходу. Здача жилого приміщення в оренду, досить прибутковий бізнес, який покриває не тільки витрати на послуги ЖКГ, але і приносить стабільний дохід у кишеню власника.

Якщо ви не маєте досить вільного часу, то здавайте квартиру на тривалий термін, постійним орендарям, якщо ж часу у вас цілком достатньо, то більш вигідний вид оренди житла – подобовий. Подобово житло знімають службовці, яких направляють у відрядження в ваше місто.

При виборі де зупинитися: в готелі або орендувати квартиру, немає ніяких сумнівів, що орендар вибере квартиру. Адже ціна номера за добу в готелі набагато дорожче ніж в квартирі, а якість послуг залишає бажати кращого.

Для того щоб вибрали саме вашу квартиру, завчасно подбайте про хорошу рекламу, використовую безкоштовні майданчики для розміщення оголошень в мережі інтернет.

Соціальні мережі та заробіток на рекламі

Заробіток в соціальних мережах, є відмінним способом для примноження своїх грошей в найкоротші терміни. Рекламодавець, готовий платити пристойні гроші, якщо ви готові надати йому гарний майданчик для розміщення реклами.

Соціальні мережі рясніють різними спільнотами, на які кожен з Вас підписаний. Власники цих спільнот виготовляють якісний, цікавий контент для своїх читачів з метою збільшення кількості підписників і відвідуваності свого співтовариства.

Після того як спільнота подолає мінімальний поріг активності, у нього відкривається доступ до біржі реклами. Тут і починається все найцікавіше. Вам не доведеться шукати рекламодавців, вони самі знайдуть вас. Залежно від того, яку тематику ви вибрали для своєї спільноти, кількість рекламодавців буде різнитися. Найбільш побитими темами є гумористичні спільноти і цитатники.

Перед створенням спільноти, подумайте над тим, хто буде розміщувати у вас свою рекламу і яке майбутнє чекає на вашу рекламну площадку. Після того як визначилися з темою і створили співтовариство, подбайте про достатню кількість якісного контенту з вашої тематики. Не варто копіювати матеріал з більших спільнот, це утопічна ідея. Набравши більше 15 публікацій можна приступати до реклами своєї спільноти.

Шукайте на біржі реклами, спільноти зі схожою тематикою, не обов'язково, щоб тематика була один в один з вашою. Договорюйте про публікації реклами з адміністраторами групи і публікуйте рекламні пости.

Ефект не змусить себе довго чекати, якщо ваш матеріал цікавий читачеві, то кількість підписників вашої групи буде неухильно зростати. Не слід відразу витрачати великі гроші на рекламу у великих спільнотах, почніть з найменших, поступово набираючи обертів і коригуючи вміст своєї спільноти під інтереси читачів.

При правильній рекламній кампанії і цікавому матеріалі для своїх читачів, вам буде достатньо півроку, щоб почати заробляти свої перші гроші на рекламу в соціальних мережах.

YouTube, як спосіб примножити свої гроші

Якщо ви вмієте знімати гарне відео або вам є що показати глядачеві, то канал на Youtube буде кращим засобом примноження свого капіталу для вас. На відміну від багатьох соціальних мереж, YouTube платить вам гроші з першого дня трансляції ваших відеозаписів на вашому каналі. Варто лише активувати монетизацію свого каналу. Суми досить незначні, але якщо вам вдасться зацікавити підписників оригінальним матеріалом, то ніяких труднощів заробляти хороші гроші у вас не виникне.

Викладаючи свій новий відеоролик, використовуйте максимум інструментів, для того, щоб ваше відео побачило якомога більше людей. Додавайте своє відео в інші соціальні мережі, розсилайте друзям, пропонуйте на публікацію у відповідні тематиці групи. Стати популярним на YouTube досить просто, ця ніша практично вільна, і якщо ви оригінальні і неповторні, то у вас є всі шанси на успіх.

Після того як ви досягнете своєї популярності на каналі. Крім автоматичної реклами, яку адміністрація сервісу самостійно показує на ваших відео, до вас почнуть безпосередньо звертатися рекламодавці і суми гонорарів будуть зовсім неабиякими. Якщо ваш матеріал буде дійсно цікавим, вам не доведеться витрачати ні копійки на рекламу і просування свого каналу. Сарафанне радіо глобальної мережі зробить все за вас.

Вкладення в себе

Як би дивно це не звучало, але інвестиції в себе, є одними з найвигідніших. Ні, абсолютно ніяких ризиків, в тому, що ви втратите свої фінансові кошти.

Щоб ви розуміли якими можуть бути інвестиції в самого себе я розповім про це більш детально:

 • Отримуйте додаткову освіту. Це допоможе вам розширити свій кругозір, по-іншому поглянути на звичні для вас речі, можливо, навіть докорінно змінити ваші життєві підвалини.
 • Підвищуйте кваліфікацію своєї професії. Будьте завжди на крок попереду своїх колег. І в цьому випадку ви обов'язково досягнете високих результатів у роботі, підвищення по службі і відкриття нових горизонтів для своєї професійної діяльності.
 • Поліпшення свого фізичного стану, здоров'я. Відвідуйте фітнес-клуби, займіться спортом, поліпшите стан свого здоров'я, яке стане в нагоді вам в подальшому житті.
 • Купуйте книги, відвідуйте публічні читання та семінари. Саморозвиток є великою запорукою успіху в усіх напрямках.

Порівняння варіантів вкладення і примноження грошей

Метод примноження Головний плюс Головний мінус Ступінь ризику Рівень доходу
Накопичувальне страхування Ваше життя застраховане на час дії договору Виплати тільки після закінчення терміну договору Мінімальний Вкрай невисокий
Банківський депозит (вклади) Банк несе відповідальність за ваші гроші Депозит, відкритий на невеликий термін, принесе вкрай маленький прибуток Мінімальний Вкрай невисокий
Вкладення в іноземну валюту Захист накопичень від інфляції Ситуацію складно прогнозувати Високий Середній
Цінні папери Захист накопичень від інфляції Ціна акцій залежить від позицій компанії Невеликий Середній / Високий
Облігації держпозики Гарантії від держави Залежить від ставки НБУ Мінімальний Вкрай невисокий
Торгівля на форекс Великий дохід в мінімальний термін Високий ризик втратити вкладення з неперевіреним брокером Середня Високий
Ринок кріптовалюти Не залежить від світової економіки Критично високий рівень волатильності Висока Високий
Коштовний метал Немає фінансових ризиків Дохід розтягнутий на роки Мінімальний Невисокий
Нерухомість на стадії будівництва Можливий перепродаж або здача в оренду Дохід розтягнутий у часі Середня Середній
Краудфандінг (венчурні фонди) Шанс на колосальний прибуток Немає гарантій Високий Середній / Високий
Антикваріат та цінні речі Стабільний дохід Потрібен серйозний стартовий капітал Мінімальний Середній / Високий

Таким чином, питання про те, як примножити гроші, має мінімум 11 відповідей, але не всі з них підійдуть вам, з різних причин. З точки зору співвідношення ризиків, потенційного доходу і термінів отримання цього доходу найвигідніший варіант – торгівля на Форекс. Тому що це технічно нескладно, а ризики можна звести до мінімуму, працюючи з досвідченим брокером. Жоден інший варіант не дозволяє примножити гроші в такому обсязі за досить короткий термін.

Кредити — чому не можна влазити в борги

Вирішивши досягти певних успіхів у своїй фінансовій незалежності, ні в якому разі не розраховуйте на кредитні кошти. Якщо для старту своєї ідеї ви вирішите взяти кредит або позику у фінансовій організації, ви автоматично поставите хрест на успішному майбутньому.

Для наочності і виключення нерозуміння того, про що йде мова, наступний приклад:

Петя, вирішив, що йому необхідно рости і заробляти пристойні гроші.

Не маючи постійної роботи, Петя йде в банк і бере кредит за двома документами під 30% річних на відкриття овочевої крамниці. Петя купує кіоск, платить оренду і закуповує товар. Кредитні гроші у Петі закінчилися, а справи чомусь не пішли в гору. І кавуни ніби хороші і помідори солодкі, та тільки не бере ніхто товар у Петі.

Закінчується перший місяць роботи Петі-бізнесмена, а кредит платити нічим. Петя не впадає у відчай і продає свій товар за ціною закупівлі. Петя набирає потрібну суму на виплату щомісячного платежу і розраховується з банком. Та тільки Петі ще потрібно знову сплатити оренду і закупити товар.

Петя бере гроші в борг у своїх хороших друзів під чесне слово. Платить оренду, закуповує товар, але товар знову ніхто не бере. Не приваблює нова ціна покупців. Все повторюється і залишається Петя повинен і банку, і друзям і бізнес вести вже не на що.

Доводиться продавати свій кіоск, але за ту ціну, за яку він його купив, ніхто не погоджується його купувати. Терміни повернення боргів і кредиту підтискають і Петя продає свій кіоск вдвічі дешевше ніж купував. Грошей ледь вистачає щоб розрахуватися з друзями і заплатити щомісячний платіж в банк.

У підсумку у Петі з придбаного і заробленого залишається тільки кредит і нервовий тик. Далі більше. Петя ніяк не може знайти роботу, а термін наступного платежу настає непомітно і Петя вирішує взяти ще один кредит, щоб погасити перший і влазить у кредитну піраміду, вихід з якої знаходять одиниці.

Цей приклад не є вигаданим. Такі випадки часто-густо. Люди в гонитві за багатством, здійснюють безрозсудні вчинки, про які доводиться шкодувати все життя. Тому перш ніж вибрати спосіб збільшення свого капіталу, тисячу разів подумайте, чи під силу це вам.

Висновок + відео

Виходячи з усього, що було написано вище можна виділити для себе основні тези для примноження своїх грошей:

 • Поставте перед собою мету і не згортайте з цього шляху;
 • Використовуйте всі можливі інструменти для досягнення своєї мети;
 • Не беріться за те, чого не вмієте;
 • Якщо взялися за справу, завжди доводьте його до кінця;
 • Будьте готові до непередбачених труднощів;
 • Ніколи, ні під яким приводом не беріть кредити і позики;
 • Вірте в себе і в свої можливості.

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити